'Rijneveld misbruikt een wijziging bestemmingsplan' GS GOED VOO, Schaakvereniging Paardekracht richt haar pijlen op de jeugd Opbrengst auto- wassen naar restauratie kerk Snelheids remmers in Sassenheim Vrees voor overlast Rhynenburg na verkeersluw maken Rijndijk JEZI1 OED Meidenfantasie de beste muziekgroep van De Veen Hogenboom en Van der Meer winnen biljartwedstrijden 2| LEIDSECOURANT I T jFJÏYEN fa OlVI(TEVTNft I WOENSDAG 16 SEPTEMBER 1992 JULlUlji^ \jL< V/lUULi 111 VX Valkenburg, Voorschoten, Wart en Zoeterwoude. Tel, 071-174141 Dure Golfs gestolen in Wassenaar WASSENAAR Drie Volkswagens van het type Golf zijn de afgelopen twee dagen gestolen in Wassenaar- Zuid., Het gaat om de wat exclusie ver^,types uit de Golf-serie, twee ca briolets en één GTI. Zondagnacht verdween uit de Laan van Koot een cabriplet met Frans kenteken en een^Qrolf GTI uit de Willem Ill-laan. De .afgelopen nacht werd een ca briolet gestolen in de Van Calcer- laam Volgens een woordvoerder "wan- de politie moeten de dieven er een, professionele werkwijze op na houden omdat in is gebleken dat de aanwezigheid van alarmsystemen geen Invloed heeft op hun activiteit. Fietser gewond na val VOORSCHOTEN - Een 74-jarige fietser uit Leiden is gisteroch tend gewond geraakt aan zijn hoofd toen hij op de Veurseweg in Voorschoten van zijn fiets viel. Door ondui delijke oorzaak maak te de man een smak, waarbij hij met zijn hoofd op de straatste nen terecht kwam. Hij brak zijn oogkas en een jukbeen. ZOETERWOUDE Automobilisten kunnen za terdag in in de Dr. Bouwdijkstraat hun auto laten wassen. Een autowasstraat wordt ingericht tussen negen uur en half twee. Voor slechts 10 gulden wordt de auto zeer zorgvuldig schoon gemaakt. De opbrengst van de actie komt geheel ten goede aan het restauratiefonds van de dorpskerk. De res tauratie is bijna klaar, al zal het herstel van de kerktoren nog wel even op zich laten wachten. Het is de bedoeling in de tweede helft van novem ber de kerk te heropenen. Op dit moment is het te kort van het restauratiefonds 47.000 gulden. Er zullen dus nog de nodige acties gevoerd moeten worden om het tekort te kunnen wegwerken. Plooij benoemd tot erelid Klaverhal ZOETERWOUDE E. Plooij is bij zijn afscheid als voorzitter van de Zoeterwoudse stichting De Klaverhal benoemd tot erelid. Dat maakte zijn opvolger, J. van Prooijen, bekend tijdens de afscheidsreceptie in de Klaverhal. Op de dag dat het Zoeterwoudse sport- en recreatiecen trum tien jaar bestond, gaf Plooij de hamer over aan de nieuwe voor zitter. Plooij heeft aan de basis gestaan van de bouw van de Klaver hal. Hij was één van de initiatiefnemers die in 1978 met een onder zoek was begonnen dat uiteindelijk in september 1982 uitmondde in de opening van de voor Zoeterwoude belangrijke sport-accommoda- tie. Hij werd tevens de eerste voorzitter van het stichtingsbestuur. De nieuwe voorzitter omschreef Plooij als 'mister Klaverhal'. „Je vervul de de functie met hart en ziel. Je was soms een pitbull zonder muil korf. Je stond er op dat afspraken werden nagekomen. Bij sommige mensen stond je bekend als een horzel in de pels. Je was ook niet altijd even populair omdat mensen nu eenmaal niet graag met de neus op de feiten worden gedrukt", aldus Van Prooijen. Vanwege zijn ver diensten voor de Klaverhal werd Plooij benoemd tot erelid. Tevens ontving hij een inschrijfformulier voor de marathon van Rotterdam want daar gaat de ex-voorzitter zich nu op voorbereiden. Medailles voor Kees de Goede ZOETERWOUDE De Nederlandse wieler ploeg van de Politie Sportbond heeft tijdens het Europees kampioenschap in Ierland goed ge presteerd. Een zestal wielrenners, waaronder Kees de Goede uit Zoeterwoude, pakte de zil veren medaille bij de ploegentijdrit. In de indivi duele wegwedstrijd konden de Nederlanders zich niet mengen in de strijd om de medailles. In het algemeen ploegenklassement legde Oranje beslag op het brons. Voor de Zoeterwoudse poli tiefunctionaris Kees de Goede was de titelstrijd van de Union Sportive des Polices d'Europe een hele ervaring. Gisteren keerde hij terug uit Ier land. Na afloop verklaarde hij de titelstrijd als een hoogtepunt in zijn recreanten-wielercarriè- re te beschouwen. Hij is vast van plan alles in het werk te stellen zich in 1996 - als de volgende ti telstrijd in Oostenrijk plaats vindt - opnieuw te kwalificeren voor uitzending. MET EEN LENINtf VAN DE GKB Natuurlijk gaat u voor uw lening naar een vertrouwd adres. Zoals de GKB Leiden dus. Daar maken ze uw persoonlijke lening of doorlopend krediet prima in orde voor u. Snel, zonder poespas en tegen aantrekkelijke voorwaarden. Kom maar langs. Op werkdagen van 9.00 -12.30 uur en donderdagavond van 17.30 -19.30" uur. Of bel voor informatie. Statenlid dringt aan op kritische houding provincie Idoor MARGRIT TIBBOEL SASSENHEIM De bewoners van de Teijlingerlaan, de Wes terstraat en de Wilhelminalaan 1 en de leden van de actie groep 'Geen sluipverkeer door Sas senheim' krijgen na tien jaar eindelijk hun zin. Op korte ter mijn -• worden snelheidsbeper- kende maatregelen genomen en wordt het sluipverkeer zoveel mógelijk geweerd. De> snelheidsremmers worden aahgébracht door het aanbren gen van vier wegversmallingen, j Eert op de Teijlingerlaan, twee op de Westerstraat en één op de Wilhelminalaan. De geplande versmalling bestaat uit twee zo- genoemde verkeersgeleiders, - een soort vluchtheuvels - aan weerszijde van de rijbaan. Ook de voorrangsregels zullen dras- tisch^ veranderen. De voor- raiïgsregel op de Westerstraat tussén de Prins Hendriklaan en de Teijlingerlaan vervalt. De normale regel: 'verkeer van rechts gaat voor', zal weer ge hanteerd worden. Op Verschillende plaatsen langs de Westerstraat wordt de stoep dooïgetrokken. Iets dergelijks gebeurt momenteel rechts naast het gemeentehuis. Er ontstaat dan een uitritkon- struktie. Op de Teijlingerlaan komt ter hoogte van de kruising met de Westerstraat een spiegel die het zicht op het verkeer ko mende van de Teijlingerlaan moet verbeteren. De uitvoering van de werk zaamheden vindt plaats op 28, 29 én 30 september. De route blijft' open voor het doorgaande verkeer. Op 30 september zul len de nieuwe regels gelden voör het verkeer in de onmid dellijke omgeving van de Teij lingerlaan, de Westerstraat en de Wilhelminalaan. Vriesekoop stijgt op wereldranglijst DEN HAAG/HAZERSWOUDE Europees kampioene Bettine Vriesekoop en Paul Haldan, nummer één bij de Nederlandse tafeltennissers, zijn gestegen op'dé wereldranglijst. Vriese koop won vier plaatsen en staat zeventiende, Haldan ging van 29 haar 28. Dé ranglijsten van september worden aangevoerd door de winnaars van de Spelen van Barcelona, de Zweed Jan-Ove Wèldner en Deng Yaping uit Chiha. Dè wereldranglijsten per sep tember zijn: Vroüwen: 1. Deng Yaping (Chi) 2218, 2. Qiao Hong (Chi) 2114, 3. Hyun Jung Hwa (ZKo) 2019, 17. Vriesekoop 1838, 37. Hoom- an '1*713. Mannen: 1. Waldner (Z\ve) 2056, 2. Gatien (Fra) 2038, 3. Persson (Zwe) 1967, 4. Rosskopf (Dui) 1954, 5. Ma Weng (Chi) 1952. 28. Haldan DIENSTVERLENING ac lg i APOTHEKEN - De avond diensten van de apotheken Leiden worden waargenomen dooi apotheken die ook weekenddiensth STICHTING KRUISWERK LEIDEN Centraal kantoor: Schuttersveld 1.V A Informatie: tel.: 071-120144 tur 08.30-17.00 uur. Uitleencentrale pleegartiketen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: da am lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13 19.00 ONGEVALLENDIENST ZIEKEN! ZEN LEIDEN - dag Academisch Ziekenhuis beha van dinsdag 13.00 u. tot woensijr 13.00 u (Diaconessenhuis polikli ken tel 155543, afdeling S.CU 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekenhui l De Geneeskundige Dienst Leidei te< verhuisd van de Roodenburgerstraa Leiden naar de Cronesteinkade 1& Leiden VERENIGING BESCHERMING ON(fan| BOREN KIND - Hulpverlening bij i gewenste zwangerschap voor moe 31 en kind. Bel tel. 071-r 897762; 033-620244 (dit laatste ni mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - aconessenhuis: Bezoekuur dage van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks 10.30 tot 19.00. Niet meer dan tweel zoekers per patient. Op de afdamde special care kan men terecht tot 11 00 uur en van 19 00 tot 19.30i Voordat de laatste twee afdelingen zocht kunnen worden dient worden overlegd met de dienstdoe verpleegkundige.» Sint Elisabeth-i kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14.45 u. en van 18.30-19 30 klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 Kraamafdeling Naast de normale zoektijden alleen voor kraamvadeLTc van 19.30-21.00 u. GynaecologieA loskunde/urologie van 14.00-14.45 van 18.30-19.30 uur. KinderafdelfiSi ouders zijn de gehele dag welkom, van beiden kan, indien men wil, bij jjjjj of haar kind blijven slapen. Voor bri tjes, zusjes en andere bezoekers, bezoektijd van 15.00 u. tot 19. CCU (hartbewaking) dag. van 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intens care: dag. van 14.00- 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Advi centrum: Spreekuur ma. 19.30-20.31 in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En ar( geest: Di. en vr. 13.00-14.30 11 00-12.00 u. en 14.00-15.00 u., klasse: de gehele dag. Jelgersma niek: Jongerenteanr za. en zo 14 lm 17.00 u. Opname: werkdagen 16. 17.45 u.; za. zo en feestdag. 10. 11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C D: dag. tot 21.00 u. met uitzondei van behandeltijden en etenstijden Academisch Ziekenhuis: Voor alle tiënten (behalve kinderen) zijn de zoekuren als volgt: Dagelijks 14, 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avond zoekuur afdeling verloskunde' 18 19 00 u. De Praematurenafdeling ouders en familie is na overleg met tiénten doorlopend bezoek moge Bezoek aan ernstige patiënten, v, neer aan ernstige patiënten doi pend bezoek wordt toegestaan kan hoofdverpleegkundige hiervoor spe Ie kaarten verstrekken. Kinderklin 7 zalen voor peuters, kleuters en gi kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd Bezoe^ den kinderafdelingen: voor ouders1 opgenomen kinderen verpleegkundig hoofd. Voor andere zoekers van kinderen: Keel- oorheelkunde en neurologie: 14. 15.00 en 18.30-19.30. OogheelkuiCT' en heelkunde: 14.15-15.00 en 19.00. Rijnoordziekenhuis: lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 Kraamafdeling: vaders, broertjes zusjes zijn de gehele dag welkom, j overleg met het hoofd van de afdeli Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In leg met de verpleging zijn hier ook, dere bezoektijden mogelijk. De zijn de gehele dag welkom (in met het hoofd van de afdeling). CENTRALE REGISTRATIE KIND! eC OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 Leiden, tel 254810.) Informatie overfe] aanmelden voor kinderopvang ii den. Geopend: ma t/mvr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAInl MELDPUNT LEIDEN. Ketelboeiij' steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch beri f baar van 10.00 tot 16.00 120903. Spreekuur ma. 13.00-15 00 1 do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridièlg Adviesbureau, Ketelboeterssteeg tel. 130775; afdeling belastingen leen op afspraak, klachtenbureau en do. 18.30-20.30, afdeling vreem PF lingenrecht: ma. 13-15 en do. 18. ib' 20.30, afdeling vrouw vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst LeiA^ e.o. - Voor een gesprek van mens mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht I nr reikbaar. Telefoonnummer achterop 'C telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - rengracht 50, Leiden tel. 1239 01720-72611 Alphen aan den Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULANfo. DIENST - Hulpverlening in Leid'» an RIJNEVELD Auto's op de Rijndijk zullen binnen enkele jaren ter hoogte van Hazers- woude/Koudekerk stuiten op verkeersbeperkende maatrege len. Met name D66 vreest ech ter voor extra overlast van de wijk Rhynenburg. Rijkswaterstaat heeft zich hier toe in het kader van Rijksweg 11 tegenover de gemeente Ha- zerswoude verplicht. De ge meente wil hiermee bereiken dat zoveel mogelijk verkeer ge bruik gaat maken van de Rijks weg waardoor de Rijndijk zal worden ontlast. De leden van de ad hoe commis sie Rijksweg 11 bogen zich gis teravond over een onderzoeks rapport van de Grontmij. Het rapport beschrijft het effect van onder andere wegversmalling, aanleg van een bussluis, gedeel telijk instellen van eenrich tingsverkeer en aanleg van een 'verkeerslus', op het aantal au to's op de Rijndijk. Hierbij is on derscheid gemaakt tussen be stemmingsverkeer, wat ten alle tijde van de Rijndijk gebruik blijft maken en doorgaand ver keer Alphen-Leiden wat naar de nieuwe Rijksweg 11 geleid moet worden. S. Fransen (D66) uitte felle kri tiek over de maatregelen, en met name over de verkeerslus omdat deze extra overlast voor de woonwijk Rhynenburg zou betekenen. Automobilisten uit Alphen of Leiden worden ge dwongen de Rijndijk te verlaten door links-, respectievelijk rechtsaf te slaan, de Gemene- weg op. Terugkeren naar de Rijndijk kan dan slechts door enkele tientallen meters ver derop te keren. Volgens Fran sen bestaat een grote kans op extra belasting van de aangren zende woonstraten vlakbij de lus. De commissie concludeerde dat de gemeente zelf de taak heeft de woonwijken vrij te wa ren van sluipverkeer. Dit kan worden bereikt door bijvoor beeld éénrichtingverkeer op de Potgieterlaan, waardoor auto's wel de wijk in kunnen maar er niet uit. Het doorgaand verkeer wordt dan vervolgens via de Da Costasingel of de Melkweglaan naar de Rijndijk geleid. Op verzoek van onder meer de PvdA-fractie wordt onderzocht of de toenemende verkeers drukte op de Gemeneweg, na de aanleg van Rijksweg 11 maatre gelen voor geluidsoverlast noodzakelijk maakt. De com missie zal een eindbeslissing nemen nadat een gedetailleer der onderzoek door Grontmij is afgerond. dopr FRANK BUURMAN RLÏNEVELD De gemeen te'Rijneveld misbruikt een wijziging van een bestem- .mingsplan om een groter ge bied voor de sierteelt ter be schikking te stellen en nieu we wegen aan te leggen. Dat is de mening van het Staten lid C. van Laar (Groen Links). In vragen aan het col lege van Geputeerde Staten dringt zij dan ook aan op een kritische houding van het -T prpyinciaal bestuur ten aan- zien, van de plannen. In het kader van het Streekplan 1 Zuid-Holland Oost wordt het sierteeltgebied in het zuidelijke deel van de polder Oostgeer ten noordoosten van Hazerswoude- dorp uitgebreid. Een door de ge meente Rijneveld door te voe ren wijziging van het bestem mingsplan is echter vereist voordat de daar gevestigde vijf kwekers loodsen of kassen mo gen bouwen. De bestemmings planwijziging wordt echter ge bruikt om een groter gebied voor de boomkwekerij aan te wijzen dan tot nu was voorzien en door de gemeenteraad ge wenst werd. Daardoor wordt de in de streekplankaart opgeno men onwikkelingsgrens sier teeltgebied overschreden. Te vens wordt de aanleg mogelijk gemaakt van nieuwe wegen vanaf de bocht in de Burge meester Smitweg langs de Riet- veldse Molen en de Papenvaart naar het Spookverlaat. Daar door zou naast de Gemeneweg tussen Hazerswoude-dorp en - Rijndijk op nog geen twee kilo meter afstand parallel een tweede weg worden aangelegd met mogelijke aansluiting op de rijksweg 11 rond de zuidelijke uitbreiding van Alphen aan den Rijn. Overigens hèerst ook binnen de gemeenteraad van Rijneveld enige onvrede over de plannen. In de Gerepolder zijn de afgelo pen jaren nieuwe wegen aange legd om het gebied bruikbaar te maken voor de boomkwekerij. Enkele tientallen boomkwe kers hebben zich er al geves tigd. De gemeente heeft het ge bied nooit officieel de bestem ming sierteelt gegeven. In prin cipe liggen de kwekerijen in landelijk gebied waarin sier teelt niet is toegestaan. De kwe- kers hebben aparte ontheffin gen gekregen. De vijf kwekers aan de noordkant van de Burge meester Den Hollanderweg mo gen nu echter van de provincie geen loodsen of kassen bouwen, totdat het bestemmingsplan is aangepast. Die aanpassing geeft de kwekers echter wel een wat erg groot gebied, en boven dien twee nieuwe wegen. We gen die alleen worden gebruikt om boerderijen te bereiken, krijgen nu een geheel andere bestemming. Volgens het college is een aan sluiting op het Spookverlaat noodzakelijk omdat anders de enige weg naar het westen door de dorpskern van Hazerswoude blijft lopen. En daar willen B en W het verkeer juist terugdrin gen. Jeugdnatuurwachters weer geïnstalleerd Wethouder J. Karremans van Sassenheim installeerde gisteren 65 jeugdnatuurwachters in de openbare bibliotheek aan de Kerklaan. Hij begon met Ellen Oberink, een leerlinge van de Spingplankschool. Zij kreeg insigne, oorkonde en het speciale tasje uitgereikt, evenals de andere leerlingen van de groepen 7 en 8 van de basisscholen. De leerlingen kunnen deelnemen aan twintig projecten en zullen daar om streeks twee jaar mee bezig zijn. De wethouder sprak de hoop uit dat zij de liefde voor de natuur, die zij daarbij zullen opdoen, in hun latere leven zullen behouden. FOTO: hekikvan den ende NOORDWIJKERHOUT - Schaakvereniging Paarde- kracht uit Noordwijkerhout vindt het tienjarig bestaan het juiste moment om meer aan ledenwerving te doen on der de jeugd. De dertig huidi ge leden zijn immers alle maal senioren. Paardekracht timmerde gisteravond in De Schelft uitvoerig aan de weg met een simultaan, die werd verzorgd door meester Rob Hartoch en Gert Ligterink. Burgemeester Andel was een van de schakers, die achter een bord had plaatsgenomen. Meidenfantasie, een groep van vier jonge meiden, wint het Straatmu ziekfestival in Roelofarendsveen. foto: wim van noort ROELOFARENDSVEEN - Meidenfantasie werd gisteren door een uit honderd personen bestaande publieksjury geko zen tot meest muzikale muziek groep van het jaarlijkse Straat muziekfestival van Roelof arendsveen. De groep mocht gisteravond bo vendien de tweede prijs voor de originaliteit in ontvangst ne men van de voorzitters J. Bak ker van Oranjecomité Juliana en E. van Berkel van de RAAK- winkeliers in Café De Peper- steeg aan het Noordeinde. Meidenfantasie bestond uit een groepje van vier negenjarige meisjes: Linde Doorenbosch, Katrien Wijsman, Marjan Cas- telein en Mirjam Gembey. Ze zongen en drumden en wisten hun repertoire van tien minu ten spontaan uit te breiden tot een half uur. Het publiek werd door de enthousiaste meisjes sterk in hun act betrokken. De meest originele groep was de bei oemde DDO-band. DDO (Door Dorst Ontstaan) is een in feestelijke uitmonstering gesto- band hadden een speciaal ker misbed gemaakt, waarvan de tekst op een groot bord was ge schreven. Het resultaat was dat honderden Veenders gister avond luidkeels zongen: „Eens per jaar gaan voor de lol alle Veenders uit hun bol. De tweede prijs in de klasse 'muzikaliteit' ging naar de rockgroep Hot Dogs bestaande' uit drie twaalfjarigen namelijk Rick Elstgeest, William Bakker en Bo Koek. Aan het Straatmuziekfestival deden gisteravond in totaal 23 Veense popbands, zangkoren, blaaskapellen, looporkesten en dergelijke mee. Zij maakten er op de Noordhoek, het Noord einde en het Noordplein tesa- men met het massaal toege stroomde publiek een ongekend feest van. Vooral de vele blaas kapellen en looporkesten die Roelofarendsveen rijk is, zorg den voor een echt Veens sfeer tje. De zangkoren hadden een beetje last van de wind, maar dat mocht de pret niet drukken. Heel origineel was de groep Ljembee die met Afrikaanse trommels een primitief rhyt- misch feestje op het ..Jan Zaad- ROELOFARENDSVEEN Na zeer spannende voorrondes, nen door Paul Hogenboom, gevolgd door Dick Koek. Op de derde waarin door 112 deelnemers in totaal meer dan 300 partijen biljart en vierde plaats eindigden respectievelijk Norbert Schouten en werder gespeeld, was het gisteravond tijd voor d j finales Libre en Kees Bakker. Bij de finales Driebanden ei) tdigde Guido van der Driebanden in de Café's De Haven en Hogenboom. Meer op de eerste plaats op de voet gevolgd door John de Jong. Ook dit keer was het een spannende aangelegenheid, waar veel bil- Theo de Jong en Jos Verdel behaalden respectievelijk de derde en De oprichter van Paardekracht was tien jaar geleden Sjaak Kamps. Secretaris Jack Goos- sens vertelt over hem: „Overal in de omgeving waren al schaakclubs. Sjaak Kamps be sloot in Noordwijkerhout een aantal avonden proef te draai en. Gemiddeld lag de opkomst op tien man". Paardekracht had het aanvan kelijk moeilijk de financiële eindjes aan elkaar vast te kno pen. Goossens: „Je hebt in de eerste plaats te maken met je huur. Daarnaast moeten er stukken, borden en klokken ko men. De eerste materialen kwa men er dan ook, doordat Sjaak Kamps en Piet Koster een le ning van 1.000 gulden aan de vereniging gaven Paardekracht, dat haar compe tities afwerkt in De Schelft, had een jaar of vijf geleden nog zes tigjeugdleden. Het afhaken van een schaakleraar betekende de doodsteek voor deze groep. Anno 1992 wil Paardekracht deze afdeling weer nieuw leven inblazen. „Onze clubkampioen Ton Pronk en voorzitter Hans van der Pol komen uit deze De eerste zet werd gisteravond gedaan door het enige vrouwelijke lid van Schaakvereniging Paarde kracht, Mieke van Kampen. Mieke deed dit aan het bord van burgemeester Andel. FOTO: henk van den ende jeugdgroep", zegt Goossens. „We willen nu gaan onderzoe ken of er nog animo is voor het schaken in Noordwijkerhout onder de kinderen vanaf acht jaar. Het is de bedoeling dat in 1993/1994 de jeugd opnieuw achter het schaakbord komt bij onze vereniging". Sociaal contact Goossens zelf is al twintig jaar schaker. Hij speelt in het eerste team van Paardekracht en in de interne competitie op de dins dagavond. „Het idee dat scha kers een appart volk vormen is volstrekte onzin. Schakers ko men uit alle rangen en standen. Het is dit sociale contact, wat mij dan ook trekt". Schaken is met recht een denk sport. „Het gaat bij schaken in het vasthouden van je concen tratie. Je gaat in feite een con frontatie aan met jezelf. Juist door deze geestelijke inspan ning ben je in staat de dagelijk se zorgen te vergeten". Dat het niet alleen om het scha ken gaat blijkt na afloop, wan neer de schakers de bar opzoe ken. „Het is leuk om een partij na te spelen om te kijken watje goed en fout hebt gedaan. De spelers controleren zo elkaar, wat een les is voor een volgende keer". Schaakvereniging Paarde kracht is hard op weg de publi citaire leegte' op te vullen. De komende maanden staan nog de nodige activiteiten zoals het open snelschaakkampioen schap van Noordwijkerhout op stapel. Verder zijn ze bezig een uitwisseling op gang te brengen met verenigingen buiten onze regio. Dit allemaal met de be doeling om meer Noordwijker- houters warm te laten lopen voor het schaken.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10