T ,een geld voor (estemming in Zijlpoort „Ik wil geen omkijken hebben naar de betaling van mijn vaste lasten." Knuppel Veen )etere )loemvan bandstad B2 Ridder Bart niet blij met bond B3 ie gewonden bij aanrijding in Alphen :eeu - LEIDEN EN OMGEVING LEIDSE COURANT DINSDAG 15 SEPTEMBER 1992 ■HÜHMHBHÜI NIHOF 1 IN De gemeente heeft nog geen be ing gevonden voor de die ze na jaren van ;etak in bezit kreeg. om het histori- and in te richten als gstruimte of als expo- mte voor het houden !n ntoonstellingen over ;orie van Leiden, zijn niet haalbaar. Dat lans de verwachting :e Noort van de afde- brui tei !Cb' heer gemeentelijke g ik van de Zijlpoort voor ke representatieve doel lost alleen maar geld en Kniks op", aldus Noort. r passen de ideeën, or onder andere wet- Tjeerd van Rij zich lakt, bovendien niet in idige gemeentelijke be- zoveel mogelijk taken af „De gemeente is mo- bezig om te kijken wel- jn we van onze schou- I nnen afhalen. Dan kun •agen of dergelijke plan- ïtvangstruimte of expo- mte dus, maar wat dan k een woonbestemming liet in, en zeker geen ining, denkt Noort. loet je aan zoveel voor schriften voldoen, dat er grote verbouwingen nodig zijn. Bo vendien is de huurprijs zo aan grenzen gebonden, dat je er als gemeente er alleen maar bij in zou schieten". Woonhuis Noort verwacht verder niet dat er interesse is voor het kopen van de Zijlpoort om er een woonhuis van te maken. „Al weet ik dat zoiets in Zutphen wel is gebeurd. Een architect kocht daar een poort, en ver bouwde hem zelf. Maar er moet maar net iemand zijn die dat wil". Een café dan, ter aanvul ling op de plannen voor een ge zelliger Havengebied? Maar ook daarover heeft de ambte naar haar twijfels. „Je zou er een pracht van een terras kun nen aanleggen, maar ook dat is niet haalbaar, denk ik. Daar voor ligt het net te ver van de passantenhaven en de drukte af'. Ze voegt daar aan toe dat tot dusver nog nauwelijks goed over een bestemming is nage dacht. „Ik denk dat we binnen kort met de afdeling grondza ken en economische zaken om de tafel moeten gaan zitten om een plannetje voor de Zijlpoort te stoven", aldus de ambtenaar. Dat betekent dus dat er voorlo pig niets gebeurt met de Zijl poort, behalve dat de buiten kant wordt ontdaan van de graffiti met het oog op de ope ning van de Zijlpoortsbrug, me dio oktober. Laatste hand aan Zijlpoortsbrug De aanleg van het beweegbare gedeelte van de Zijlpoortsbrug trok gisteren veel bekijks. Veel mensen die over de naastgelegen nood brug reden, stapten even van hun fiets af om te zien hoe de stalen op- haalconstructie met behulp van een enorme kraan aan de stenen on derbouw werd bevestigd. Hiermee werd de laatste fase ingeluid van de renovatie van de historische brug, die naar verwachting medio volgende maand klaar is. Vorig jaar om deze tijd begonnen de eerste werkzaamheden. De oude brug werd toen met fundering en al ge sloopt om plaats te maken voor een geheel nieuw exemplaar. De nieuwe Zijlpoortsbrug is even breed als de oude en straks alleen toe gankelijk voor voetgangers en fietsers. Met de aanleg is een bedrag van drie miljoen gulden gemoeid. De stalen constructie van het ophaalgedeelte is strak van ontwerp en niet donkergroen gekleurd zoals gebruikelijk is, maar voornamelijk wit met enkele blauwe, groene en gele accenten. Drie replica's van oude straatlantaarns zorgen voor de verlichting op de brug. FOTO: WIM VAN NOORT ALLERLEIDS IN AAN DEN RIJN - aanrijding aan de Kalko- in Alphen aan den Rijn drie gewonden ge- waarvan een ernstig. ■jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats reed ter hoogte van het benzinestation en wilde linksaf'slaan om te tanken. Hij zag echter een tege moetkomende auto over het hoofd. Een frontale botsing kon niet meer worden voorkomen. De rtian raakte zwaargewond aan hoofd en borst. De bestuur der van de tegemoetkomende auto, een 28-jarige inwoner van liep nekletsel op. Zijn passagier, een 29-jarige man uit Alphen, kreeg een her- IjïtCT&ÏV senschudding en hoofdwonden. Beide voertuigen waren total loss. Het verkeer over de Kalko- venweg moest een uur lang worden omgeleid. arh oorl ring ;em iert iak: ndz erki all t' iske Llly' dei lod, ïnz( toG iple ona Ilicl onni it h< niet ;nds lun t Pa lt oo lij vi i',ei sim| tpoj I Met B ri ka iard B rmo I )ttei ïebb B •en ii B anni f de 3 anl B ceyp I ïesh and' azenl Een thuisbankier laat dat dan automatisch doen. Connie Palmen, de gelauwerde schrijfster van 'De Wetten', is donderdag te gast in sociëteit De Burcht. Zij praat over haar filo sofische essaybundel 'Het weer zinwekkende lot van de oude fi losoof Socrates'Voor donateurs van de kunstkring is de toegang gratis, anderen betalen tien gul den. De bijeenkomst begint om 20.15 uur. Aquarelleren Wie greep wil krijgen op het aquarelleren van organische vormen en natuurlijke kleuren, kan meedoen aan een cursus in de Leidse Hortus. Vanaf 25 sep tember geeft Marie van Delft daar auqarellessen, steeds op vrijdagochtenden van 9.30 tot 12.00 uur. Deelname kost 100 gulden. Aanmelden voor aan staande vrijdag bij het secreta riaat van de Hortus Botanicus, Nonnesteeg 3,2311 VJ Leiden. Idoor RUDOLF KLEUN 'Vuile tering Hagenees', had een Rijnsburger een 25-jarige inwoner van de Hofstad toe geroepen. De aanleiding voor die scheldpartij bleef gisteren duister voor het hekje van de kantonrechter Kamp. Wel helder was dat die opmerking heel wat losmaakte bij de po tige Haagse automobilist die naar het bloemendorp was gekomen om een verjaardag te vieren. Hij reageerde door een spuitbus deodorant te voorschijn te trekken om zijn loslippige opponent in de ogen te spuiten. Met de han den voor de ogen schopte het slachtoffer vervolgens tegen het portier van de auto van de Hagenaar en vluchtte een na burige snackbar in. Daar bleef het niet bij, want extra-boos over de schop te gen zijn auto ging de verdach te achter de Rijnsburger aan. In zijn hand een honkbal knuppel. Een wapen dat hij nu eenmaal altijd in de auto had liggen om zich te kunnen verdedigen. De achtervolging was tevergeefs. Het slachtof fer was een toilet ingedoken om zijn ogen uit te spoelen. De honkbalknuppel bleef on gebruikt en de Hagenaar moest zich jegens zijn slacht offer noodgedwongen beper ken tot dreigende taal. Misschien wel omdat het inci dent zich inmiddels al weer bijna twee jaar geleden af speelde, beperkte officier van justitie De Moor zich tot de zakelijke constatering dat van de knuppel gebruikt was als wapen, waarmee het voor werp onder de Wapenwet viel. Reden om verbeurdver klaring te eisen. Daarnaast eiste hij een boete van 300 gulden. Een bedrag dat moge lijk zo beperkt bleef omdat het slachtoffer geen blijvend letsel opliep. Rechter Kamp kon zich in die eis wel vinden, maar wilde toch een soort ga rantie tegen herhaling inbou wen. De helft van het bedrag zette hij daarom om tot een voorwaardelijke straf met een proeftijd van twee jaar. Voor de verdachte die tot dan toe weinig moeite had gedaan om zijn rol in het incident te verbloemen, kwam daarmee het moment om te proberen de rechter te vermurwen. Hij vond het bedrag wel erg hoog. „Ik zit nog op school". Maar Kamp zag daar geen verzach tende omstandigheid in. „U heeft toch ook een auto. Het duurt nog een tijd voor u de acceptgiro heeft, dan kunt u alvast gaan sparen". Sportief Hoge snelheden passen ken nelijk bij de dynamiek van een sportief beroep. De 30-ja- rige assistent-trainer van eerste divisie-voetbalclub RKC uit Waalwijk was in ie der geval al een aantal keren bekeurd wegens snelheids overtredingen. Hij had dan ook alle reden om vanuit zijn woonplaats Lexmond naar Leiden af te reizen om zijn zaak te bepleiten. Dit keer, was hij op de A4 betrapt toen hij 143 kilometer per uur reed, waar honderd was toe- De herhaalde keren dat hij was bekeurd waren aanlei ding voor officier De Moor om een onvoorwaardelijke ont zegging van de rijbevoegd heid van vier maanden te ei sen, naast een boete van 430 gulden. Volgens de verdachte zou die zware straf er toe lei den dat hij zijn werk verloor. Rechter Kamp hield hem voor dat hij de 50 kilometer tussen zijn woonplaats en Waalwijk ook kon gaan fiet sen. Voor iemand met zo'n sportieve achtergrond moest dat geen probleem zijn. De assistent-trainer ver bleekte en wist weinig meer uit te brengen dan dat hij de auto toch echt nodig had. Met die nauwelijks beredeneerde verdediging wist hij de rech ter toch te overtuigen. Kamp hield het in zijn vonnis op een voorwaardelijke ontzegging van vier maanden met een proeftijd van twee jaar en een boetebedrag van 516 gulden. Opgelucht kon, de oefenmees- ter naar huis. I_J verleent daartoe eenvou- toestemming aan het bedrijf of ressi j de instelling van wie u regelmatig ievei 'Chr|een rekening, al dan niet met accept giro, ontvangt. Dat klinkt misschien ingewikkeld, maar is in feite heel eenvoudig. U hoeft alleen maar de machtigingskaart die u van hen krijgt in te vullen en op te sturen. Daarmee regelt u dat voortaan elke maand of elk kwartaal het aan hen verschuldigde bedrag automatisch van uw girorekening wordt afgeschreven en overge maakt wordt naar het desbetreffende bedrijf. En bent u het, om welke reden dan ook, I niet eens met een af- I schrijving, dan heeft u altijd de mogelijkheid s om zonder opgaaf van yj. redenen de betaling terug te laten storten. De machtiging kunt u natuurlijk ook altijd weer intrekken. Automatisch laten betalen maakt thuisbankieren nog makkelijker dan het al was POSTBANK tó Boekenmarkt Een handjevol kooplui waagde het er gisteren op met hun kramen op de boekenmarkt aan de Nieuwe Rijn. De markt is onderdeel van een serie bijzondere markten waarmee de gemeente Leiden de binnen stad aantrekkelijker wil maken. De eerste boekenmarkt zou aanvankelijk op 10 augustus worden gehou den. Slechte weersomstandigheden waren er de oorzaak van dat daar toen van af is gezien. In alle rust beleefde de markt gisteren een herkansing. FOTO: WIM VAN NOORT Bedrijfswagen rijdt over been werknemer WASSENAAR - Een 17-jarige werknemer uit Alphen aan den Rijn van een rioleringbedrijf is gistermiddag op de Duinroos laan in Wassenaar met zijn been beklemd geraakt onder een bedrijfswagen. De Alphe- naar liep vlak naast de wagen, die werd bestuurd door een 42- jarige werknemer uit Woerden. Toen de wagen linksaf sloeg richting Klingelaan, kwam de jongen met zijn rechtervoet on der het linkervoorwiel. Hij viel waardoor de wagen over zijn voet en een deel van zijn been heenreed. De verwondingen bleken in het ziekenhuis uitein delijk mee te-vallen. De jongen kwam ervan af met zware kneuzingen. Jongetje (5) loopt tegen auto LEIDEN - Een vijfjarig jongetje heeft gistermiddag een gecom pliceerde botbreuk opgelopen toen hij op de Kerksteeg plotse ling van het trottoir liep. Hij liep pardoes tegen een auto op, die werd bestuurd door een 44- jarige Leidenaar. Thuisbankieren doe je met de Postbank. giro 34781 MAAK EPILEPSIE NIET ERGER DAN HET WERKELIJK IS

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9