Westerhof komt woorden te kort Ridder Bart niet blij met bond Blind blijft Oranje trouw Sport Wangedrag supporters houdt Feyenoord bezig Indurain verrast Zülle Leidse Courant, DINSDAG 15 SEPTEMBER 1992 rreta weer -Elje fiets 'ond ,r Marino Lejarreta iken zjjn loopbaan als brood- <23 waardig af. De Spaanse renner belandde in april I i ernstige valpartij in zie- |is met een zware blessure nee iruggewervel. Het herstel e maanden, maar op 22 nber stapt de 35-jarige ireer op de fiets, in de Ron- aiKioja. V°°r ONCE k°mt 'allen rna nog aan de start in de enhu ,0 RCN in Colombia en t0! Italiaanse wedstrijden. J"" eta heeft echter aangege- 13.0 tt dit seizoen in elk geval atste is. itein! man verslaat iRMivan Bon Tristan Hoffman voelt 1-89 iterk met de nationale dit is lur om de schouders. De eikb mpioen bij de profs vero- NRU gisteren zijn tweede rit- gnyn de open Ronde van de ng d mst. Door landgenoot en 3er di ur Leon van Bon aan het 0p 1 van de zevende etappe in OOft 'n^ vers^aan- Het pelo- afd t het ontsnapte Holland- i die op de hielen. In het alge- klassement bleef de da nan Hervé Garel leider. 18.3 d1e1r Isior huurt k 4 Gabriels /na© Tl T I4.(dam Eerste-divisie- Kint xcelsior heeft yerdediger w Gabriels aan de selectie pg^oegd. De 23-jarige speler bezo nt het einde van het sei- u. ti an NAC gehuurd. Excel- ekt nog naar een oplos- ior het keepersprobleem, Wedi zaakt door het wegvallen a. 19 doens (studieredenen), <enh- loijen en Van den Boo ms! (blessures). De Rotter- Jé trs hebben belangstel- ja. ei ior Arnold Nijkamp van L88T! i ne Rus r Het IJ Dag! ('am De Amsterdam- .30 u erpolovereniging Het IJ osku le selectie versterkt met renal Ascar Orazalinov. De in- lezoe ona^ van Hinamo Alma patii >rdt als één van de beste atiën i ter wereld beschouwd. e9.es inov is de vierde buiten- in het zevental, dat on- ding staat van de Rus b; Vorig jaar werden de al Ameri en de Russen Bo- en Nikiforov aangetrok- S tt bedankt ^ennisteam Thomas Muster, de speler van Oostenrijk, edankt voor de nationale iloeg. De nummer 16 van 10 eldranglijst leeft in on net teamchef Bresnik. voerde ook de slechte de ploeg aan als reden 15.3( zÜn 3 Ikon a RATIijl ;ieec nforr c ide ritzege t Dijkstra De nationale van Piet Hoekstra blijft (le Ronde van de EG goed renie Dijkstra won giste- zesde etappe, haar twee- is in de etappekoers, a arriveerde alleen aan ep in Gap en maakte in jemeen klassement een van de negende naar de 'v plaats. Haar achterstand e alja Olsevskaja slonk tot i conden. ngdi Rem :>o T.'ij' situatH be rei1 r; /ROU 1! tit i. Hl» LITE 00r 1hockeyster het jaar be moet tot mber wachten Katrin Krabbe, de ludige wereldkampioene 100 en 200 meter hardlo- niet eerder dan in no r-voor de commissie van van de Duitse atletiek- cunnen verschijnen. Vol- lan Kern, de secretaris bond heeft de commissie nodig om de zaak in de aanklacht wegens het kvan verboden middelen rabbe voor te bereiden. öjjbond stelt we trainer aan erkerk De Nederland- mo Bond (NKB) heeft Gi darijt aangesteld als trai- a de vlakwatervaarders. in verzoek is de 56-jarige voorlopig tot het einde Bt jaar in dienst getreden. de ideeën van de nieu- iner aanslaan dan hoopt een langere aanstelling, 'ainer uit de voormalige bleek financieel onhaal- ir de bond. Zalgiris Vilnioes lijkt met niet al te groot optimisme te zijn afgereisd naar Nederland. De Litouwers, morgen tegenstander van PSV, hebben overigens wel de zekerheid dat ze niet zullen worden gefronteerd met Romario. door Frank Werkman Eindhoven Hans Westerhof mag graag een verhandeling over zijn vak en zijn club afste ken. Je hoeft de trainer van PSV maar een half woord te ge ven of er wordt een heel betoog over je uitgestort. Zo'n verhaal van de zich nog immer van een regionale tongval bedienende oud-Groningse oefenmeester klopt doorgaans als een bus. Toch schoten de oud-docent van het cios een aantal weken geleden verbale mogelijkheden te kort om in Vilnioes iets uit te leggen. Daar was hij met assis tent Frank Arnesen om de eer ste Europese opponent, Zalgi ris, te bekijken. Van het peil van de enige topclub uit Litou wen was Westerhof niet onder de indruk. Van de omstandig heden in het voormalige deel van de Sovjet-Unie des te meer. Arm en aan alles gebrek. Van daar dat de leiding van Zalgiris de kleine Nederlandse delegatie het hemd van het lijf vroeg. Of er nog mogelijkheden waren om Litouwse spelers in ons land on der te brengen? Richtlijnen Westerhof heeft, zo vertelde hij gisterenbij PSV's persconfe rentie, een poging gedaan om de ex-Sovjets op een aantal din gen te wijzen. Zoals de EG- richtlijnen en de werkwijze van de stichting arbeidszaken. De Litouwers, zo wilde Westerhof doen geloven, begrepen er wei nig van. „Ik ben op een bepaald moment maar gestopt om het uit te leggen", aldus de Eindho- vense trainer. „Ik heb ze, denk ik, wel duidelijk gemaakt dat SCHAATSEN Archieffoto Hans Westerhof: „Ik heb de spelers in Vilnioes wel duidelijk gemaakt dat het moeilijk voor ze is om in het Westen aan de slag te komen". het moeilijk is voor spelers uit de vroegere Sovjet-Unie om in het westen aan de slag te ko men". Dat heeft, zo verklaarde Wes terhof, ook te maken met het peil van de betrokken spelers. Zalgiris was in de vroegere Unie van Sovjet-republieken geen sterrenploeg, maar wel een for matie waar de echte toppers met enige vrees naar toe reis den. De internationale contac ten van de Litouwse kampioen zijn de laatste jaren uiterst po ver. „In twee seizoenen hebben ze slechts één wedstrijd tegen een buitenlandse ploeg ge speeld. Een oefenduel tegen Austria Wenen. Wat dat betreft behoeven we de Litouwers niet al te hoog in te schalen". Zalgiris Vilnioes lijkt met een niet al te groot optimisme te zijn afgereisd naar Nederland. De Litouwers hebben sinds gis teren overigens wel de zeker heid dat ze morgenavond niet zullen worden gefronteerd met Romario. Hans Westerhof zag dat de Braziliaan gisterochtend opnieuw een individuele trai ning wegens een heupspier- blerssure niet kon afmaken. „Er valt geen zinnig woord te zeggen over de vraag hoe lang het met hem nu weer kan gaan duren", aldus de coach. Door de gedwongen absentie van Romario heeft PSV voor de eerste krachtmeting op Euro pees niveau geen probleem rond de buitenlandse spelers. Heintze, Popescu en Kalusha staan op het wedstrijdformulier en waarschijnlijk in de opstel ling. De Deen Thorninger is af gevallen. Popescu Hans Westerhof ging gisteren nog even in op Popescu's wens om anders te kunnen spelen dan waartoe de trainer hem verplicht. „Ik ken zijn wens", aldus Wester hof. „Maar ieder een wil een vrije rol. Dat willen doorGuidoBindels Den Haag Het heeft even ge duurd, maar Bart Veldkamp werd gisteren, tijdens de jaar lijkse presentatie van de schaatskernploegen, dan toch geridderd. De gouden medaille winnaars van de Olympische Spelen van Barcelona was die eer al op 11 augustus ten deel gevallen. Nederlands enige kampioen tijdens de Winterspe len van Albertville was nu dus aan de beurt. Het gebeurde alle maal tijdens een bijeenkomst waarop, achter de schermen, heel wat kritiek werd geleverd op het beleid van de Koninklij ke Nederlandsche Schaatsen rijders Bond. De mannencoach heeft nog geen keurig getekend contract en de vrouwencoach was giste ren zelfs niet eens aanwezig. Officieus heet het dat Henk Gemser de opvolger wordt van Arie Koops. Gemser werd bena derd nadat de bond Leen Pfrommer, op wie de dames hadden aangedrongen, niet los wenste te weken van Jong Oranje. Alles leek daarna in kannen en kruiken, maar statu tair is een en ander, zo kort voor de start van het nieuwe seizoen, Ridder Bart Veldkamp bekijkt de zojuist ontvangen versierselen. Falko Zandstra (links) en Jeroen Straathof kijken met hem mee. rdam Ingrid Wolff van is gisteravond tijdens de itatie van de hoofdklasse- 3 gehuldigd als beste speel- het vorige hockeycom- Harrie Kwinten van Zwart verdiende die ti de mannen. Wietske de en Gijs Weterings, ook 1ÏGC, kregen hun prijzen pscorer. Amateuristisch De reden is even simpel als amateuristisch. De benoeming van Gemser kon nog niet wor den bekrachtigd omdat er al die tijd nog geen bondsvergadering is geweest. „Dat is kenmerkend voor het topsportbeleid in Ne derland", liet Nederlands eer ste dame, Carla Zijlstra, zich ontvallen. Ook de Ridder in de Orde van Oranje Nassau, Bart Veld- UITSLAGEN LOTTO Uitslag Lotto 37: Eer ste prijs: geen winnaar, tweede prijs: vier winnaars bruto 14.123,20 gulden, derde prijs: 216 winnaars 392,30 gulden, vierde prijs: 6788 winnars 12,40 gulden, vijfde prijs: 76.633 5,00 gulden. Cijferspel (vaste prijzen): eerste prijs: een winnaar; tweede prijs: geen winnaar; derde prijs: 15 winnaars; vierde prijs: 234 winnaars; vijfde prijs: 2245 winnaars. TENNIS Parijs. Vrouwen, kamp, was niet al te zeer te spreken over de werkwijze van zijn eigen bond. De Hagenaar voelt zich min of meer be schaamd in het vertrouwen dat hij in de KNSB had gesteld. Samen met bondscoach Ab Krook overwoog Veldkamp vo rig seizoen om de kernploeg vaarwel te zeggen en zelfstan dig verder te gaan. Deze route werd tenslotte echter niet inge slagen omdat beiden vonden dat de KNSB, na het eerdere al ternatieve avontuur van Leo Visser, had laten zien ook het een en ander te bieden te heb ben. Maar dat viel achteraf te gen. Veldkamp: „Ik dacht nog: ze zijn er voor ons, ze zullen dus wel naar ons luisteren. Nou, dat idee wordt steeds kleiner". Veldkamp ergert zich vooral aan de neiging van de KNSB om te beknibbelen op trainings kampen. „De prijzen gaan om hoog, maar toch wilde men niet meer geld uittrekken dan vorig jaar. Het gaat mij niet om luxe. Ik wil best in een hotel slapen voor één gulden per nacht, als dat hotel maar goed is. Als we naar de bond luisteren zitten we echter straks in een jeugd herberg". „We wilden vaker op hoogtesta ge gaan, betere trainingskam pen, een betere begeleiding, tja, dat kost natuurlijk geld. En als je budget hooguit hetzelfde kan blijven ga je er dus feitelijk op achteruit. Dankzij Ab Krook en Ard Schenk is het tenslotte nog goedgekomen, kunnen we zelfs, een keertje op hoogtestage naar Tenerife, maar als je dan ziet 225.000 gulden, eerste ronde: Fusai (Fra)-Muns-Jagerman (Ned) 6-4,6-2. ATP-ranglijst: 1. Edberg (Zwe) 3577 punten, 2. Courier 3574, 3. Sampras (VSt) 3542, 4. Chang (VSt) 2447, 5. Ivanisevic (Kro) 2103, 6. Agassi (VSt) 2067, 7. Korda (Tsj) 2066, 8. Becker (Dui) 1944, 9. Lendl (VSt) 1867, 10. Ferreira (ZAf) 1806, 11. Forget (Fra) 1593,12. Costa (Spa) 1590, 13. Washing ton (VSt) 1543, 14. Krajicek (Ned) 1477, 15. Stich (Dui) 1466, 38. Haarhuis (Ned) 784, 54. Siemerink (Ned) 626, 76. Schapers (Ned) 508, 78. Eltingh (Ned) 505, 149. Koevermans (Ned) 260, 191. Nijssen (Ned) 170. VOETBAL Engeland. Coven try-Tottenham Hotspurs 1-0. WIELRENNEN Vallter. Ronde Catalonië, zesde etappe: 1. Ro- minger (Zwi) 153 km in 4.09.09, 2. Martin (Spa) 0.05, 3. Indu- rain (Spa), 4. Echave (Spa) 0.42, 5. Farfan (Col) 0.45, 6. Breu- kink (Ned) 1.04. Algemeen wat er voor nodig was om dat er doorheen te krijgen, vraagje je toch af waarom je niet gewoon met enkele mensen hebt ge zegd: zoek het maar uit, we gaan onze eigen weg' „We zitten nu eigenlijk weer daar waar we vorig seizoen zijn geëindigd. Als je daarvoor dan bij wijze van spreken eerst vijf honderd uur moet vergaderen is dat geen goede zaak. Er komt een moment dat mensen als Ab Krook straks denken: zo hoeft het voor mij niet meer. En wat dan? Dan is het helemaal afge lopen". Als topsporter voelt Bart Veld kamp zich dus door zijn eigen bond in de steek gelaten. Na tuurlijk, het gaat inmiddels wel weer, er is tenminste een rede lijk programma in elkaar gezet. Maar de extra energie die dat kostte hadden de betrokkenen liever aan de schaatssport op zich besteed. Veldkamp: „We proberen trouwens ook al drie jaar lang een gesprek te krijgen met het Dagelijks Bestuur, waarin we ónze visie op top sport willen geven. Onlangs is dat gesprek voor de zoveelste keer verschoven. Nu is weer be gin oktober als datum geprikt". „De sporters en de bestuurders moeten niet te veel uit elkaar groeien. Ze kunnen wel zeggen dat er in Nederland volop schaatstalent is, maar je moet er voor waken dat je niet blijft stilstaan. Andere landen gaan ons nadoen en voor je het weet sta je opeens achteraan in de rij" Veldkamp voelde zich in zijn kritiek, uiteraard, gesteund door Ab Krook. De coach vroeg in mei al om meer armslag en deed daartoe enkele aanbeve lingen. Hij kreeg slechts gedeel- klassement: 1. Indurain 20.20.44, 2. Rominger 0.19, 3. Martin 1.18, 4. Breukink 1.27. Brest. Ronde van de Toekomst, zevende etappe: 1. Hoffman (Ned) 130 km in 3.02.07, 2. Van Bon (Ned), 3. Rodrigues (Por). Algemeen klassement: 1. Garel (Fra) 22.08.01, 2. Wust 1.18, 3. Dojwa (Fra) 1.32. Gap. Ronde van EG, zèsde etap pe: 1. Dijkstra (Ned) 141 km in 3.59.50, 2. Zagorska (Lit) 0.30, 3. Fatkoullina (Rus) 0.51, 4. Van Moorsel (Ned) 1.51. Alge- Salzburg Aan de vooravond van Ajax' Europese wedstrijd tegen Austria Salzburg heeft Danny Blind verteld voorlopig international te blijven. Zelfs als zou bondscoach Advocaat volgende week in Noorwegen besluiten niet de Amsterdamse aanvoerder, maar een andere verdediger op de plaats van de geblesseerde Van Aerle te zet ten, dan nog overweegt Blind niet te bedanken voor Oranje. Blind speelde alle interlands in aanloop naar de Europese titel strijd, maar bij de eindronde in Zweden kreeg hij geen minuut speeltijd. Wie er ook gebles seerd was. Onlangs tegen Italië viel de opengevallen plaats door het vertrek van Van Tiggelen toe aan De Boer. Blind bleef op de bank. In Zweden had hij moeilijke tij den. „Maar nu niet meer", zegt de speler, die te boek staat als een laatbloeier. „Destijd was ik in feite rechterverdediger. Nu ben ik bij Ajax vaste libero. Ik heb er vrede mee dat ik voor die positie in Oranje tweede keus ben, achter Koeman". In aanloop naar de wedstrijd te gen Austria Salzburg kent Ajax weinig problemen. Technisch directeur Louis van Gaal ver trok gisteren met een nagenoeg fitte selectie naar Oostenrijk. Jonk (achillespees), Bergkamp (enkel) en Blind (nek) zijn vol doende hersteld van hun bles sures om te kunnen spelen. Pe tersen (voet, lies) ontbreekt nog wel. Austria Salzburg kent meer problemen. Doelman Konrad en topschutter Pfeifenberger zijn geschorst. De Joegoslaaf Jurcevis heeft zijn neus gebro ken en de Oostenrijkse neo- in ternational Feiersinger kampt met een lichte' hersenschud ding. Mogelijk dat dit tweetal mor genavond in het nagenoeg uit verkochte stadion van Salzburg (rond de 15.000 toeschouwers) echter toch in actie komt. Vanenburg, Ellerman en Nu- man ook. Maar dat kan nu een maal niet. Popescu moet ge woon aan zijn defensieve taken denken. Zoals hij in de wed strijd tegen Ajax Van Loen een keer liet lopen, dat kan niet. Ik heb hem er op gewezen. Als in de praktijk blijkt dat hij die rol van libero, waarin ik hem het liefst zie spelen, niet aan kan, dan moeten we aan wat anders denken. Dan zou Koeman vrije verdediger kunnen spelen. Maar met Popescu op het mid denveld kom je weer in de pro blemen met andere spelers. Ik zie Popescu voorlopig nog wel als libero spelen". telijk zijn zin. De hoogtestage dus op Tenerife, 2000 meter bo ven de zeespiegel. „Dank zij Eg- bert van 't Oever, die dezelfde prijs regelde als we anders in Inzeil hadden moeten betalen". Krook pleitte tot nu toe tever geefs voor uitbreiding van de begeleidingsstaf. Hij wilde ko men tot een zogenaamde 'denk tank', een groep van specialis ten op psychologisch en bio-me- chanisch gebied, mensen met verstand van zaken, die de trai ner rugdekking kunnen geven. Zeurpiet Van het dagelijks bestuur van de KNSB, dat nog steeds geen nieuwe voorzitter heeft, was gisteren alleen maar secretaris Ineke van Pelt bij de presenta tie aanwezig. Zij voelde de bui al hangen, want, wat zei ze tijdens haar speech tegen de sporters? „Jullie zullen me wel een ou derwetse zeurpiet vinden, maar als je eerder kijkt naar mensen die het slechter hebben dan jul lie in plaats van naar mensen die het beter hebben, kun je toch tevreden zijn. De budget ten voor jullie zijn toegenomen, maar soms is dat meer minder dan gehoopt". Bart Veldkamp zat erbij en hoorde het aan. Vorig jaar moest hij speciaal voor de jaar lijkse presentatie van de teams zijn privé-trainingskamp on derbreken, om problemen te voorkomen vertrekt hij deze keer een dag later naar de Pyre neeën. Vanaf morgen slaat hij daar zijn hoogtestage op. „Trai nen, eten en slapen, niet meer en niet minder. Alleen op die manier kun je topprestaties le veren. Ik wil gewoon goed sporten. Ja, dit is een individue le actie. Op eigen kosten dus". meen klassement: 1. Olsevskaja (Lit) 18.48.43, 2. Bonanomi (Ita) 0.02,3. Dijkstra 0.10. Parijs. FICP-lijst: Individueel: 1. Indurain (Spa) 2463 punten, 2. Chiapucci (Ita) 1500, 3. Ro- minger (Zwi) 1458, 4. Bugno (Ita) 1268, 5. Museeuw (Bel) 1199, 6. Ludwig (Dui) 1197, 7. Chioccioli (.Ita) 1097, 8. Ekimov (Rus) 892, 9. Breukink (Ned) 877, 10. Jalabert (Fra) 856, 12. Maassen (Ned) 840, 16. Nijdam (Ned) 756. Ploegen: 1. Panaso nic 4529,2. Banesto 4523. Rotterdam Eén dag na het wangedrag van tientallen Feye- noord-supporters in Deventer overheerste de galgehumor in de Kuip. Het 'heldhaftige' op treden van het bestuur, dat met rake klappen het ereterras van de afgeladen Adelaarshorst van een bestorming redde, werd met het nodige cynisme bespro ken. De Europese wedstrijd van morgen tegen Hapoel Petach Tikva kwam nauwelijks aan de orde. „Ha, daar hebben we Mike Ty son", verwelkomde John de Wolf voorzitter Jorien van den Herik in het spelershome. „Waar is Blankemijer?", wilde de dappere clubleider weten. „In het krachthonk", grapte Wim Jansen. De technisch di recteur later mijmerend: „Mis schien ben ik toch wel familie van de oud-profboksers Leen en Aad Jansen". Bij gebrek aan belangstelling werd de supportersreis naar Is raël eind vorige week al afgebla zen. „Ik ben blij toe", verzucht te interim-manager Blanke- meijer. „Je zult zo'n stelletje meemaken als zondag bij de Eagles. Het was verschrikke lijk. Het deed me veel pijn". Een verslaggever wilde van Willem van Hanegem weten of het geen nadeel is, dat Feye noord het over twee weken zon der 'twaalfde man' moet stel len. „Voor het bestuur in elk ge- WIELRENNEN val niet", grinnikte de Krom me. „Hoeven ze tenminste niet te knokken". Een klein deel van het Feye- noord-legioen misdroeg zich zo wel in als buiten het stadion op stuitende wijze. Stoeltjes wer den vernield, auto's zwaar be schadigd en ruiten van omlig gende huizen ingegooid. „Zo iets heb ik nog niet eerder mee gemaakt", bekende tribunek lant De Wolf, die zijn auto ook ingedeukt terugvond. „De meeste jongens waren zo sto ned als een garnaal. Er viel he lemaal niets tegen te doen". Overigens beperkte John de Wolf zich gisteren tot een lichte looptraining. De mandekker deed niet mee met de vrolijke baltraining van de A-selectie. Hij ondervond nog te veel last van zijn blessure aan de ham strings, die hem ook zondag in het duel tegen Go Ahead Eagles aan de kant hield. „Het voelt nog niet goed aan", gaf De Wolf aan. „Ik denk echter wel, dat ik tegen Hapoel kan spelen". Feyenoord nam met zeventien spelers intrek in het trainings kamp in Nieuwerkerk. Verdedi ger Heus (geschorst en gebles seerd) ontbreekt als enige in het gezelschap. Blinker is volle dig hersteld van zijn dijbeen blessure en maakt zijn rentree bij de Rotterdammers. Het be stuur rekent op 25.000 toe schouwers. Vallter De winnaars van de drie grote etappekoersen bij de profs hebben gisteren het ver loop van de belangrijkste rit van de Ronde van Catalonië be paald. De Zwitser Toni Romin- ger, dit seizoen de sterkste in de Vuelta, greep de overwinning op het hoogste punt van de Vall ter 2000. Giro- en Tour-win naar Miguel Indurain loste de Zwitser Alex Zülle af als leider in het algemeen klassement. Neo-prof Zülle liet zich al aan het begin van de zesde etappe, over 153 kilometer en met de aankomst op de top van een berg uit de eerste categorie, kinderlijk verrassen door een plaagstoot van Indurain. Vijf tien kilometer moest de Neder lands sprekende klassements leider met zijn ploeggenoten ja gen om het gat van dik twintig seconden te dichten. Die in spanning brak hem in de slot klim op. Tijdens de slopende kilometers naar de top van de Vallter zette Indurain zich aan de kop van het peloton. Achter hem kon een klein groepje volgen, met als belangrijkste renners Erik Breukink en Toni Rominger. Rominger won, Indurain werd op korte afstand derde en pakte de leiderstrui. Breukink finish te als zesde op iets meer dan een minuut. Zülle verloor vier mi nuten. In het klassement heeft Indurain negentien tellen voor sprong op Rominger, Breukink staat op bijna anderhalve mi nuut vierde. TENNIS NK ook zonder Koevermans Hoorn De strijd om de natio nale titelstrijd in Hoorn moet het doen zonder aansprekende namen. Mark Koevermans, die als laatste zijn interesse had be houden, zegde gisteren bij het begin van het kwalificatietoer nooi af. Hij had tijdens de trai ning een rugblessure opgelopen en kon als gevolg daarvan het afgelopen weekeinde bij het kruisingsweekeinde van de Duitse competitie ook niet in actie komen. Koevermans was de enige van de toppers die de nationale ten- nistitel zo begerenswaardig vond dat hij er een weekje voor over had. Eerdér hadden de af zeggingen van Krajicek, Haar huis, Siemerink, Eltingh, Schultz, Bollegraf en Muntz- Jagerman ertoe geleid, dat Warmond als plaats van hande ling afhaakte en het evenement naar Hoorn moest worden ver- Het wegblijven van Koever mans dupeerde diens dubbel- partner Huub van Boeckel. De 32-jarige Hagenaar nam als enige van zijn generatiegenoten een weekje vrij omdat het hem wel wat leek als kampioen te worden geboekstaafd in de ja ren zeventig, tachtig en negen tig. Van Boeckel stopte nu alle energie in het enkelspel met als resultaat dat Marcel Reuter, de nummer een van de kwalifica tie die verleden jaar in het hoofdtoernooi het Haarhuis ui terst lastig maakte, geen poot aan de grond kreeg: 6-3,6-1.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11