fir? Roelofarendsveen de betere bloem van de Randstad Dorp Warmond moet landelijk blijven IS 01 B Leiden Omgeving Schip Zyava moet weg Oranjeloop in Corazon winnaar uit de Oude Wetering Roelofarendsveen van milieuwedstrijd ONTDEK LEIDEN BLOEM VAN DE RAND Nieuwe Bouw woning achter Veerstraat niet tegen te houden politieke I E partij in Alphen REGIOJOURNAAL Leidse Courant mm i dinsdag 15 september 1992 ALKEMADE Het schip Zyava dat is afgemeerd langs de Oude Wetering, mag daar niet langer blij ven. Dat bevestigde gisteren de commissie bezwaar- en beroepsschriften. Eigenaar K. Boomhouwer kreeg in november vorig jaar ontheffing van het af- meerverbod. Hij kreeg tot 1 juli de gelegenheid tot reparatie- en onderhoudswerk aan het schip. De ge meente gaat ervan uit dat uitgebreidere en langduri gere reparaties op een scheepswerf moeten worden uitgevoerd. Boomhouwer vroeg toch om verlenging van de aanmeerperiode. Volgens hem is er geen lig plaats in de plaatselijke jachthaven beschikbaar die geschikt is voor de Zyava met zijn diepgang van 2.25 meter. Boomhouwer wil dat de gemeente Alkemade het vaartuig gedoogt tot hij een alternatieve aanleg plaats heeft gevonden. ALKEMADE De Oranjeloop, traditio neel onderdeel van de kermisweek in Roe lofarendsveen, trok gisteravond 214 deel nemers, waarvan 91 jeugdige. Honderden, belangstellenden stonden langs de kant. Uitslag; 10 km heren: 1. Jan Kortekaas (31 min.), 2. Kees van Klink. 10 km dames: 1. Mar- ja Hogenboom (39.37), 2. Ank van der Poel 41.17). Uitslag 6 km heren: 1. Martin Hoogen- boom (19.32), 2. Nico Disseldorp. 6 km dames: 1. Conny Heemskerk (24.42), 2. José Hooge- veen (25.25). Uitslag 2 km jongens: 1. Robin Pieterse 12 jr. (7.04), 2. Bart Hogenboom 10 jr. (7.16). 2 km meisjes: 1. Annemarie van Haastrecht 10 jr. (9.15), 2. Diane Wesselman 10 jr. (9.28). ALKEMADE De milieu-etalagewedstrijd in Roe lofarendsveen is gewonnen door de platenzaak Cora zon aan het Noordplein. Dat maakte jury-voorzitter Rob Hekkenberg van Milieudefensie gisteravond be kend tijdens een feestje van de plaatselijke winke liers in Café Hogenboom. In de winnende etalages van Corazon riepen bekende artiesten iedereen op om zorgzaam om te springen met het milieu. Ook 'werd een voorbeeld gegeven van hoe een winkelende muziekliefhebbende kermisvierende Veender zijn boodschappen doet, namelijk met de fiets. De tweede prijs werd toegekend aan de etalage van boekhandel Veenerick, die een omvangrijke show van milieu vriendelijke produkten in een zeer groene omgeving bevatte. De derde prijs ging naai- de etalage van dro gisterij Van Berkel. Zonnebloemafdeling zoekt vrijwilligers LEIDERDORP/ZOETERWOUDE - De afde-\ ling Leiderdorp/Zoeterwoude van de Zonne bloem, de katholieke vereniging tot bevordering van het welzijn der zieken van alle gezindten, heeft vrijwilligers nodig. Het gaat om enthou siaste mensen die regelmatig zieken of gehandi capten willen bezoeken, activiteitenbegeleiders en chauffeurs. Op dit moment kunnen uitstapjes niet doorgaan bij gebrek aan mensen en kunnen ook niet alle zieken worden bezocht. Een Zonne bloembezoeker gaat om de paar weken op be zoek bij een langdurig zieke, een activiteitenbe- leider komt eens in de twee tot drie maanden in actie. Morgenavond wordt een informatie-avond gehoud in de Scheppingskerk aan het Heel- blaadjespad in Leiderdorp. Aanvang acht uur. Informatie: 071-411229. Leiderdorpse winnares van Go-toernooi LEIDERDORP - De Leider- dorpse Guo Juan heeft het zes tiende Brabantse Go-toernooi gewonnen dat het afgelopen weekeinde in Eindhoven is ge speeld. Ze versloeg al haar te genstanders in deze oosterse denksport onder wie haar echt genoot Rob Koopman die als derde eindigde. Tweede werd Rudi Verhagen uit Goes. Geert Groenen en Filip Verstappen van de Leidse Go-club eindig den als vierde en zesde. DIENSTVERLE ROELOFARENDSVEEN- /LEIDEN Wie niet beter weet dan dat Roelofarends veen de Bloem van de Rand stad is, kijkt wel even vreemd op: Langs de A4 ter hoogte van het JVC-gebouw staat een levensgroot bord met „Leiden, de Bloem van de Randstad". De vele bedrijven en instellingen in Roelof arendsveen die werken met de slogan toonden zich hoogst geïrriteerd. C. de Jong, voorzitter van de plaatselijke afdeling van de Ko ninklijke Vereniging ter bevor dering van de Bloembollencul tuur reageerde met: „Dit is te gek voor woorden. Iedereen moet toch onderdehand het logo van de tulp op de waterto ren met de bijbehorende slogan 'Roelofarendsveen, Bloem van de Randstad' kennen. Het staat op de toegangswegen naar Roe lofarendsveen, op poststem pels, vrachtwagens en op brief papier van tal van bedrijven en verenigingen". Navraag bij de bedenker van de slogan, C. IJsselstein van Alle Graphic Team, leert dat hij de leus al in oktober 1986 heeft la ten registreren bij het Centrale Registratie Kantoor in Utrecht. „Ik dacht dat ik het perfect had geregeld", zo reageerde hij gis teren. Hij wist nog niet of hij ju ridische acties tegen Leiden zou ondernemen. Floriade Bij de gemeente Leiden, laat de heer De Mooy van de afdeling economische zaken weten dat het grote bord langs de A4 met de omstreden tekst erop te ma ken heeft met tijdelijke promo tie-acties voor bezoekers van de Floriade, die nog tot medio ok tober open is. „Voor een drietal tentoonstellingen in Leiden hebben we een groot bord langs de A4 laten plaatsen, waarop telkens een andere poster wordt geplakt. Van juni tot half juli stond erop: 'Ontdek Leiden, bloem en kunst in de Laken hal'. Dat sloeg op een expositie over bloemen in de kunst, naar aanleiding van de Floriade. Van half juli tot begin september stond er op het bord: 'Ontdek Leiden, oudste botanisch tuin'. Dat bord verwees naar de Hor tus Botanicus. Van begin sep tember tot half oktober staat langs de Rijksweg de tekst: 'Ontdek Leiden, Bloem van de Randstad'. Dat heeft te maken met de Clusius modeltuin. We hebben de promotie in handen gegeven van een Leids reclame bureau en wisten echt niet dat Roelofarendsveen zich al Bloem van de Randstad noemt". Het omstreden bord langs Rijksweg A4 ALPHEN AAN DEN RIJN Alphen is een nieuwe poli tieke partij rijker. De Initia tiefgroep Democratisch Al phen (IDA) zal bij de komen de verkiezingen trachten raadszetels te gaan bezetten. IDA is ontstaan uit onvrede met de behandeling van de affaire Coupépolder door de Alphense politiek. Tijdens een onlangs gehouden bijeenkomst voor een groot aantal belangstellenden is een oprichtingsbestuur samenge steld. Voorzitter daarvan is één van de initiatiefnemers van IDA, de heer G. van Eisen. Tij dens de bijeenkomst bleek dat maar liefst 26 mensen actief wilden deelnemen in één of meerdere werkgroepen die het programma van de nieuwe par tij zullen uitdragen. Een echt programma is er ove rigens nog niet. Dat wordt in de komende weken ontwikkeld om zo straks mee te kunnen doen aan de gemeenteraadsverkie zingen. Een ding is al wel duide lijk. IDA maakt zich sterk voor de zuiverheid binnen de poli tiek en het meer betrekken van burgers daarbij. Men wil in deze nieuwe partij niet zo maar meelopen met de landelijke ten dens maar er van uit gaan dat men er namens de kiezers zit. ALKEMADE - Door een fout in het bestemmingsplan Oude Wetering is de bouw van een woning achter de Veerstraat, niet tegen te houden. De bewoner van de nieuwe woning kan alleen bij zijn huis komen door gebruik te maken van de toegangs poort van de buurman. Deze buurman, J. Hogeboom, maakte gisteravond in de ver gadering van de raadscommis sie bezwaar en beroep vergeefs bezwaar tegen de verleende bouwvergunning. Hij vond dat eigenaar J. van der Meer van de voormalige slagerij aan de Veerstraat nummer 34 min of meer misbruik maakte van een in het jaar 1845 vastgelegde erf dienstbaarheid. Daarin werd bepaald dat aan de eigenaar en diens rechtsverkrijgers overpad moest worden verleend. Toen de slagerij twee jaar geleden werd gesloten en verkocht aan J. van der Meer, ging deze de benedenverdieping van het pand verbouwen tot koffieshop. De bovenverdieping werd ver deeld in twee appartementen, die alleen toegankelijk zijn via de poort van de buurman. Omwonenden procedeerden met succes tegen de komst van de koffieshop en daarom ging dit plan niet door. Momenteel staat de benedenverdieping nog steeds leeg. Vervolgens het Van der Meer de oude slachterij in de achtertuin afbreken om er een prefab woning te laten bou wen. De bewoner(s) van deze woning kunnen ook alleen bij hun huis komen via de poort van buurman Hogeboom. Gis teravond deed Hogeboom zijn beklag. Hij kon niet begrijpen dat de gemeente een bouwver gunning had verleend voor een woning die vanaf de openbare weg niet toegankelijk is. „Hoe is het mogelijk dat een poort, waarop erfdienstbaar heid ligt, zomaar het karakter van een openbare weg krijgt?", zo vroeg Hogeboom. Hij wees erop dat de parkeeroverlast van drie appartementen op de plaats van één huis zo langza merhand onoverkomelijk gaat worden. „En dan te bedenken dat de be nedenverdieping, waar wellicht, een winkeltje in wordt onderge bracht, nog niet eens in gebruik is genomen". Hogeboom vroeg het gemeentebestuur, via de Raadscommissie Bezwaar- en Beroepsschriften, hem te hel pen. „Voor een overeenkomst via de rechter ben ik namelijk niet kapitaalkrachtig aldus Hogeboom. J. van der Meer betoogde dat de situatie met de komst van de prefab woning juist was verbe terd. „Ik heb een slachtplaats van tien bij tien meter en een oude varkensschuur laten af breken en ervoor in de plaats een mooi huisje laten zetten. Nu wordt de poort van Hoge boom alleen nog maar gebruikt door de bewoners van de appar tementen en hun visite, vroeger liep er slachtvee en vervoerde men er slagersprodukten door heen", aldus Van der Meer. Jeu de Boulesbaan Boschgeest in Voorschoten geopend VOORSCHOTEN - De Jeu de Boulesbaan in de Voorschoten- se wijk Boschgeest wordt vrij dagavond door wethouder M. Breunesse officieel in gebruik genomen. De Club de Pétanque De Six Prêt heeft de baan met veel eigen werkzaamheid in de afgelopen tijd opgeknapt. Na vele malen verhuisd te zijn, hoopt de vereniging voorlopig de baan op deze plaats aan de Baron Schimmelpenninck van der Oyelaan nabij het buurt huis te behouden. De feestelijke opening om half acht is tevens de afsluiting van een geslaagd zomeravond-recreatietoernooi. Vele tientallen beginnende boulers hebben de weg naar de baan gevonden. De club bestaat tien jaar. Het eerste team doet het goed in de hoogste landelij ke competitie. Ook recreanten krijgen echter ruim baan. Infor matie: Ton van der Peet, Bij dorpstraat 63, tel. 617085. Brandweerhuwelijk met veel sirenes Dat was even schrikken en slikken voor Monique Doove (28) en Peter Zwart (30), toen ze na de voltrekking van hun huwelijk voor de burgerlij ke stand gistermorgen het gemeentehuis van Leiderdorp aan de Statendaalder verlieten. Geen ereboog van kinderen of juichende familiele den, maar brandweerauto's en ambulances met woest knipperende zwaailichten en loeiende sirenes. Monique had het kunnen weten, want als je als centraliste werkt bij de Regionale Brandweer Rijnland is dat wel het minste dat je kan verwachten Het kersverse huwelijkspaar kwam er nog genadig van af, want het was natuurlijk een fluitje van een cent geweest om de spuit te hanteren, er man en vrouw in een dwangbuis af te voeren. De vrijwillige brandweer van Leiderdorp, de Leidse brandweer en de ziekenbroeders van de EHD Leiden en Gebroeders De Jong lieten het echter bij hun trommelvliezen teisterende serenade. FOTO: WIM VAN NOORT WARMOND - Warmond moet zichzelf blijven, rustig, landelijk, kleinschalig en met veel natuurschoon. Daar was men het gisteravond op een thema-avond van Progres sief Warmond (PW) wel over Massatoerisme moet elders in de regio maar een plaats vin den. Dat bleek ook uit de enque- te die PW twee weken geleden tijdens de Braderie heeft gehou den en waarvan de uitslag giste ren bekend werd gemaakt. Volgens B. Leeuwenburgh van PRET, de organisatie die de promotie van recreatie en toe risme in de regio Rijn- en Bol lenstreek voor haar rekening neemt, is het goed mogelijk Warmond kleinschalig te hou den. Door samenwerking in de regio hoeft een gemeente niet alle voorzieningen zelf te bie den. Leeuwenburgh oordeelde echter ook dat er nog wel wat moet gebeuyren in Warmond. „Het dorp is nauwelijks betrok ken bij het water. Welke kantje ook opgaat, telkens stuit je op een hek of een villa. Die kapita le woningen sluiten Warmond af van het water". Terrasjes een 'botel', de mogelijkheid langs het water te fietsen, goed kope restaurantjes en aanleg steigers zijn volgens hem zaken die daar verandering in kunnen brengen. Uit de enquête bleek ook dat in Warmond de mogelijkheid ge mist wordt om vaartuigen te huren. De 331 ondervraagden, van wie 90 van buiten de ge meente, vinden in meerderheid dat Warmond een recreatiege meente is. Ook de ondervraag den bepleitten kleinschalige heid. „Als de kneuterigheid maar blijft," zo was de conclu- Theater Het groot niet te vermijden dans/show-orkest voert morgen het theaterprogramma 'Live from Rotterdamop in het Park theater, Corn. Geellaan 2 in Al phen aan den Rijn. De aanvang is half negen. De toegang be draagt f29,50 (cjplpas 65+ 27,50). Vesper Een Vesperdienst wordt mor genavond gehouden in de Her vormde Kerk aan de Hoofd straat in Leiderdorp. Organisa tor is de werkgroep Liturgie en Sprititualiteit van de Raad van Kerken. Medewerking verleent de Gereformeerde Cantorij on der leiding van W. Dekker. Aanvang kwart over zeven. Aangenaam De Werkgroep Leiderdorp Aan genaam organiseert morgen avond en op woensdag 30 sep tember gezamenlijke maaltij den om verschillende culturen dichter bij elkaar te brengen. Ook wordt informatie gegeven over de Islam. Plaats van han deling is Sjelter aan de Heem raadlaan 67 in Leiderdorp. Er wordt van 18.00 tot 21.00 uur gekookt en gegeten. De kosten zijn 15gulden. Deelnemers krij gen een informatieboekje met re cepten. Inlichtingen: tel. 893135. Orgel Evert van Veen, organist in Nij- kerk en Voorthuizen, bespeelt vrijdagavond het Batz-orgel van de Vredeskerk aan de Voor straat in Katwijk. Op het pro- grama staan werken van Bach, Elert en Walther. Brandweer In het kader van de jaarlijkse brandweerdag houdt de brand weer van Alphen aan den Rijn op zaterdag open huis. Alle fa cetten van het moderne brand weervak worden middels de monstraties, films en practische voorlichting belicht. Bezoekers zijn van twaalf tot vier uur wel kom in de brandweerkazerne aan de Havenstraat 5. Kleinkunst De groep Purper voert op zon dag in het Parktheater aan de Cornelis Geellaan 2 in Alphen aan den Rijn het komische stuk '...en dat is negen' op. De aanvang is half negen. De toe gangsprijs bedraagt f 27,50 (cjplpas 65+ f 25,-). Zevenloop De zevende Zevenloop wordt zondag gehouden. Circa 500 lo pers worden aan de start ver wacht. Aan deze loop doen ook regionaal en nationaal bekende kopstukken als Bert en Harry de Boer en Johan Buskemolen mee. Vanaf elf uur 's mórgens kan men zich inschrijven in sporthal De Vlijt aan de Sport- laan in Zevenhoven (01723- 9430). Daar is ook de start. Ge kozen kan worden uit de afstan den: 4,2 en 10 kilometer en 10 Engelse mijlen. Kinderen tot en met 13 jaar kunnen 2,4 kilome ter lopen. De start is tussen 12.00 en 12.45 uur. Voor inlich tingen: 01723-8966. ACCEPTEREN WE EEN WERELD WAARIN WE ALS DE DOOD VOOR DE LIEFDE MOETEN ZIJN? AIDS FONDS GIRO 8957

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10