Massale opkomst bij de najaarsfeesten Voorhout Verwijdering oude olietank kost minimaal 9500 gulden Ruim drie kilometer kramen tijdens Alphense Jaarmark Leiden Omgeving Co Bakker beste knopdrukker Zoeterwoude heeft nieuwe pastoor Man raakt vier bomen Jacoba favoriet bij vlootschouw Warmond 8 Ledse Courant i maandag 14 september 1992 ROELOFARENDSVEEN Co Bakker uit Roelof- arendsveen won zaterdagavond op overtuigende wij ze de jaarlijkse drukknop wedstrijd voor kopers op de Veense veiling. Hiermee trad hij in de voetsporen van zijn zoon, die vorig jaar won. Aan de wedstrijd deden in totaal 50 inkopers mee. Op dezelfde avond werd tevens een van de voorronden gehouden voor de landelijke drukknopwedstrijd om de Gouden Ber- kelknop. Winnaar hiervan werd Erik Straathof. In totaal deden 40 inkopers uit heel Nederland aan deze voorronde mee. De Gouden Berkelknop is een inkoperscompetitie die jaarlijks wordt gehouden voor kopers op de veilingen. Door middel van voor rondes op diverse veilingen in Nederland worden de beste kopers voor de Finale in Berkel op 3 oktober Dertig ruiters in actie bij dressuur ZOETERWOUDE- De Zoeter- woudse ruitervereniging Jeanne d'Arc hield gisteren onderlinge dressuurwedstrijden. In de ma nege aan het Molenpad kwamen dertig ruiters en amazones in ak- tie. In drie categorieën werd ge streden om de prijzen. De uitslagen: B-l klasse: 1. Da nielle Beerenfenger. 2. Jeanine. Kes. 3. Leonie Laterveer en Ma- rijse Geus. B-2 klasse: 1. Barbara Peterse. 2. Claire van de Water. 3. Jac. Paardekooper. L-l klasse: 1. Marieke Straathof. 2. Marjo Duivenvoorde. 3. Carolina Kui pers. ZOETERWOUDE - De zeer- eerwaarde heer H. van der Plas is benoemd tot de nieuwe pastoor van de Zoeterwoudse parochie Sint Jan's Onthoof ding. De benoeming gaat in per 1 december. Van der Plas is nu nog werkzaam in de St. Josefparochie in Noordwijker- hout. Van der Plas is in Zoeterwou de de opvolger van pater Van Lieshout die zijn vertrek heeft uitgesteld tot 1 december. Na een lange reeks van bespre kingen, overleg en onzeker heid werd de komst van de nieuwe pastoor werd afgelo pen weekeinde bekend ge maakt tijdens de eucharistie vieringen. Pastoor Van der Plas is in 1932 in Wassenaar geboren. Hij is priester van het bisdom Rotterdam en is een zoge naamde 'Wereldheer'. Na zijn priesterwijding is hij op diver se plaatsen en in verschillende functies werkzaam geweest in het Rotterdamse diocees. Het parochiebestuur van Zoe terwoude waardeert het in hoge mate dat pater Van Lies hout bereid is zijn pastoraat in Zoeterwoude met twee maan den te verlengen. Aanvanke lijk zou hij op 1 oktober ver trekken. Nu bekend is dat Van der Plas in december komt, blijft Van Lieshout een paar maanden langer in de Zoeter woudse parochie zodat de wis seling van de wacht naadloos kan verlopen. Komend weekeinde neemt de parochie Sint Jan overigens afscheid van de paters Huls kamp en Van Beurden en van zuster Amanda. Na de plechti ge Hoogmis in de Sint Jan in de Zuidbuurt van half tien is aansluitend in Don Bosco een afscheidsreceptie Organisator zeilraces overleden WARMOND De Warmondse gemeenteambt H. Tromp is woensdag na een langdurige ziekte woonplaats Oegstgeest overleden. Hij werd za zoals hij wenste in stilte begraven in het Friese' send. Tromp, afkomstig uit Friesland, werd 5 Vrijwel zijn gehele ambtelijke loopbaan van iets dan veertig jaar heeft hij in Warmond doorgeb Hij was huisvestingsambtenaar. Daarnaast Tromp veel gedaan voor de recreatie in de Lange tijd was hij alleen verantwoordelijk vi nil plaatselijke VW. Mede dankzij hem draait er i bloeiende afdeling. Als promotor van de watedoi richtte hij de Stichting Zeilvaart Warmond (SZl&a Met deze Stichting zorgde hij ervoor dat Watzat keerpunt werd van de Strontrace, die start in send. Later organiseerde hij met de SZW de Tu nii en de Westlander Zeildagen. n t Rotaryclub in actie voor onderkomen Oud Alkemade Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE De Rotary club Alkemade start deze week een campagne ter on dersteuning van de Stichting Oud Alkemade. Oud Alkema de streeft naar de totstand koming van een lokaal mu seum in de voormalige aula van de LTS in Oude Wete ring. Hoogtepunt van de campagne wordt een grootse muzikale feestavond op 23 januari in de nieuwe hallen van Sportcom plex De Tweesprong. Tachtig procent van de opbrengst zal ten goede komen aan het histo risch museum en de overige twintig procent is voor de regio nale werkgroep „De Ruyter". Deze werkgroep tracht de be hoeftige bevolking van de land streek Transsilvanië in Roeme nië op velerlei wijzen te helpen. Rotary is een wereldwijde orga nisatie van serviceclubs, waar van de Alkemadese club sinds tien jaar deel uitmaakt. Het is de derde keer dat de Rotary een grootscheeps feest met beroem de artiesten organiseert. De vo rige keren waren die ten bate van een polio-actie en van de plaatselijke Zonnebloem. On der het motto „Rotary helpt Oud-Alkemade aan een histo risch museum", treffen zowel de leden van de Rotary als van Oud-Alkemade de voorberei dingen voor het feest. Het defi nitieve programma staat nog niet vast, maar dat het een groots evenement wordt, staat volgens de organisatoren vast. Zij herinneren aan de sfeervolle optredens van de wereldbe roemde Dutch Swing College Band samen met het gemengd koor Vox Laeta uit Roelof- arendsveen. Voor het komende feest gaan de plannen in de richting van een voorprogram ma met lokale muziek en later op de avond nationaal of inter nationaal bekende muzikan ten. De verkoop en distributie van de entree-kaarten vindt medio november plaats. Voorzitter G. van der Meer van Oud-Alkemade heeft inmiddels laten weten dat zijn Stichting ongeveer 80.000 gulden nodig heeft voor de renovatie en in richting van de voormalige aula van de LTS. De werkzaamhe den worden uitgevoerd door een 22-tal VUT-vrijwilligers. Van de zijde van het bedrijfs leven en enige particuliere fondsen heeft Oud-Alkemade al gelden toegezegd gekregen. Deze maand worden alle 800 donateurs aangeschreven voor een extra donatie. „Maar we zijn er nog lang niet uit" zo laat de voorzitter weten. ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 23-jarige bestuurder uit Waddinxveen heeft zaterda- morgen vier bomen geraakt toen hij in zijn auto in slaap sukkelde. De man reed op de Oostkanaalweg richting Bos koop. Hij raakte van de weg en schampte drie bomen, waarna hij tegen de vierde frontaal tot stilstand kwam. Het slachtoffer is met een armbreuk naar een ziekenhuis afgevoerd. Man na aanrijding bedreigd met mes WASSENAAR - Een 23-jarige man uit Rijswijk is gistermid dag door de Wassenaarse politie aangehouden nadat hij een in woner van Wassenaar had be dreigd met een vlindermes. De Wassenaarder was met zijn auto ingereden op twee stil staande wagens. Niet de inzit tenden van de auto die voor hem stond, maar van de auto daarvoor, liepen verwondingen op. Een 22-jarige passagiere kreeg een zweepslag in haar nek. Haar vriend, de 23-jarige Rijswijker, werd daarover zo kwaad dat hij een mes trok. ZOETERWOUDE - Het verwijderen van de oude olie tank bij Het Muziekcentrum aan de Schenkelweg in Zoe terwoude kost minstens 9.500 gulden. Die kosten kunnen nog wel eens veel ho ger uitvallen indien blijkt dat de grond zo verontreinigd is, dat het moet worden afge voerd. Naar aanleiding van klachten over de aanwezigheid van olie bestond het vermoeden dat de tank lek zou zijn. Aanvankelijk werd gedacht dat de tank, die tot 1980 in gebruik was, met zand was gevuld. Dat blijkt vrij wel zeker niet het geval te zijn. Als een tank namelijk met zand wordt gevuld, wordt het lei- dingstelstel verwijderd. Dat is bij de tank achter Het Muziek centrum niet gebeurd. Is de olietank wel gevuld met zand dan zal het een hele opera tie worden om het te verwijde ren. Wellicht moet de tank dan ter plaatse worden gesloopt. Als de grond dermate vervuild blijkt te zijn dat het nodig is de grond af te voeren, dan zullen de kosten aanzienlijk hoger zijn dan de 9.500 gulden waarover nu wordt gesproken. Overgens bestaat ook nog de mogelijkheid dat de verontrei niging die is geconstateerd, is veroorzaakt door het morsen van olie tijdens het vullen van de tank of dat er sprake is van vervuiling door het lekken van een motor die ter plaatse heeft gestaan. Binnenkort beslist de gemeenteraad wat er gaat ge beuren. Kroegentoi Aan de traditioneli1. kroegentocht van de Veense ke werd gisteren dooi' honderden inwomrd, van Roelofarendsït met veel enthousi rd meegedaan. Velei legden de afstand^ tussen de zes deelnemende café rolschaats af. And |e, kozen voor vervoi tienpersoons-step skateboard, fiets benenwagen. De blaaskapel De Cod verplaatste zich, muziek makend open vrachtwager feestend Roelofarendsveen FOTO: WIM VAN ALPHEN AAN DEN RIJN hoort de Alphense Jaarmarkt De 18e jaarmarkt wordt woens- tot de grootste van het land. dag gehouden in het centrum van Alphen. Met minimaal 500 De markt wordt opgeluisterd marktkramen en 150 overige met allerlei evenementen. Zo standplaatsen met een lengte wordt morgenavond al begon- van ruim drie kilometer, be- nen met de traditionele estafet teloop. Deze loop met een totale Stationsstraat een Milk House vreten op. In de Castellum- lengte van 5600 meter, start om Disco gehouden. In de tent straat worden tussen twaalf en zeven uur aan de Sportlaan. wordt alleen melk geschonken, vier uur modeshows opgevoerd, Morgenmiddag om drie uur be- De Zanzara's voeren regelma- spelletjes gedaan en klinkt live gint de kermis. tig op het Concordiaplein een muziek vanuit een giganische Woensdag wordt tussen twaalf straattheatershow met jong- showtruck. In de Paradijslaan en zes uur op de locatie grasveld leren, improviseren en vuur- tonen 15 verschillende oude ambachten hun vaardigheden. Verder treden op diverse plek ken in het centrum dans- en muziekgroepen op. Een van de niet meer weg te denken tradi tionele onderdelen van de jaar markt vormt het ringrijden in het Burgemeester Visser ki Dit heeft plaats tussen twee en half vier. Als afsli van het jaarmarktprogr, vindt woensdagavond om ill uur aan de Planetensinge oi groots vuurwerk plaats. |M VOORHOUT - Onder idea le weersomstandigheden werden de najaarsfeesten in Voorhout gevierd. Massaal werden de aktiviteiten be zocht. Het speciaal voor de feesten ge opende Wapen van Voorhout ke dit jaar op drie plaatsen in bleek een enorm sukses. Als vanouds vormde het gebouw het middelpunt van de volks feesten als residentie van De Oranje Vereniging. Honderden geïnteresseerden maakten van de gelegenheid gebruik, om een kijkje te nemen in Het Wapen, dat 1 oktober officieel zal wor den geopend. De groei van Voorhout kwam duidelijk naar voren in de leng te van de lampionoptocht, wei- het dorp van start ging. Niet eerder liepen zoveel mensen mee in de stoet, die eindigde op het kermisterrein. Ook voor de wielerronde, de braderie en het ringsteken met aangespannen paarden, bestond veel belang stelling. De Herenstraat was zaterdaga vond tijdens de solexrace het to neel van rustig rondsnorrende, nostalgische bromfietsen. Door afwezigheid van de 'Specials', de zeer snelle, opgevoerde mo toren, was de solexrace dit jaar wat minder spectaculair dan De solexrace in Voorhout was dit jaar minder spectaculair dan ge woonlijk. FOTO: HENKVAN DEN ENDE andere jaren. Bij de categorie 'Ludiek' wist ook dit jaar Jan Jaap Diemei de toeschouwers het meest te vermaken. De scheidende voorzitter van de Oranje Vereniging M. Pieters, toonde zich na het afsluiten van de najaarsfeesten zeer tevreden over „zijn laatste kermis". Wie de opvolger van Pieters wordt is nog niet bekend. Schippertjesdagen L WARMOND - De 'Best- verzorgde-sleepboot-beker werd zaterdagavond toege kend aan H. Nobel. Zijn ruim vijftien meter lange sleper Jacoba uit 1914 was de favoriet van het publiek dat in groten getale was af gekomen op de vloot schouw, waarbij ruim vijftig authentieke sleepboten in kiellinie park Groot Leer- ust voorbij voeren. De vlootschouw vormde een van de hoogtepunten tij dens een weekeinde waarin Warmond in het teken van de Schippertjesdagen en de Open Monumentendag stond. Vrijdag vormde de aankomst van de sleepboten de inlei ding van de Warmondse Schippertjesdagen, die dit jaar voor de derde keer wer den gehouden. De deelne mers zijn allemaal lid van de Stichting Werkgroep De Sleepboot (WDS). Zij presen teren de motorsleepboten op plaatsen waar een dergelijke gelegenheid zich voordoet, veelal bij evenementen die aan goed bevaarbare wateren gesitueerd zijn. Twee jaar ge leden toen de Schippertjesda gen voor het eerst gehouden werden, waren zij ook aanwe zig. „Wanneer er aan het be gin van het jaar een uitnodi ging binnen is zoals hier van de Stichting Warmondse Schippertjesdagen, kunnen de leden zich daarvoor in schrijven. Ze gaan dan op ei gen kosten daar naar toe", merkte H. Streefkerk van de WDS op. Reputatie Dat het gebeuren in War mond bij de sleepbootkapi teins een goede reputatie ge niet, blijkt wel uit het feit dat er dit jaar veel meer schepen naar de Gemeentehaven kwa men dan twee jaar terug. De Schippertjesdagen vit u samen met de landel g, Open Monumentendag. V mond herbergt tientallen numenten binnen haar gi ie Onder het motto 'Monura g aan het water' was er wandelroute uitgestipp die langs de meest bezif waardige plekjes voerde, hele dag door maakten 1 derden mensen van deze g genheid gebruik. Daarm s was er de mogelijkheid i g een pendeldienst van e, aantal sleepboten molens bezoeken die alleen over water te bereiken zijn. Of Gemeentehaven was er der nog een nautische markt. De hele dag door een en ander begeleid dooi kestformatie Knapzak het zeemanskoor De 0 pagniez angers uit Medi blik en het als piraten uil doste De Serie der Zee uitl geest. 's Avonds was er dus de vli schouw waarbij fiere kra patsers als de Oude Was31 met 275 pk aan boord, vle den afgewisseld door kltg opduwertjes, die hun geri i afmetingen compenseer met namen als Mammoetju Gigant. Le Mans-start Gisteren werden de Scl pertjesdagen afgesloten i r, een zeilwedstrijd op het <1 V( pe' ,s- Met een heuse Le Ma sprint vanuit de Dorpssti c} naar park Groot Leen t waar de boten lagen, gingd6 wedstrijd van start. De re.u bleef dit keer uit, maar net vorig jaar was er een brek aan wind. Het leverdi n ieder geval chaotische tafi len bij de start op. De wedstrijd werd inget !r tot twee rondjes en een b ft P. van Wijk bleek de b< ei zeiler en hij ging dan ei strijken met de Schipper i denborg-bokaal. J. Lub werd tweede en A. Jufti mans derde.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8