ysiek sterk Roomburg wint derby Goede competitiestart Lisse en Flair Sport 9 Pecos goed uit startblokken IOK pakt eerste punten nappe prestaties AVV'36 dens jeugdcompetitie Jeugd Roodenburg fors onderuit tegen Olympia IlBY iburg toonde op de «nedagvande jycompetitie over rsiek sterke ploeg schikken. De inaars wonnen oor de altijd en derby tegen ficate en legden 5 voor oé'Aellicht succesvol en. eter Klein m 1 R°omburg heeft de ïder gswedstrijd van de lan- edif Vla; fJ De etK Leidsche Courant maandag 14 september 1992 TAFELTENNIS hockeycompetitie in de klasse, de streekderby bij ate, op de sterkere fysiek 1 gewonnen. LOHC slik- nederlaag, maar de Leid- ds en Noord wijk kenden ezierige competitiestart, dames begonnen Alecto vergangsklasse en LOHC eerste klasse met een »kn nning- ibeurde inderdaad datge- ik verwachtte", is de jke mening van de nieu- Roomburgtrainer/coach erplancke na afloop van 'oon'r zi^n ploeg met;.0"1 ge~ n streekderby bij Fores ee konden het nut van ierdere ervaringen in de klasse gebruiken en had- n fysiek voordeel. Daarbij ;en we, denk ik, beter met cj[ ;ansen, zowel als met de srechters om. Bij Fores- wam Wouter Eikenhout 'j nig aan zijn opbouwende ;oe. Bij ons was vooral de irvleugel met Bas Koning ^0( per Mulder goed op tik". 58 liend ir/coach en speler Eiken- leaamde de woorden van ;jan i Verplancke. „Room- ie|. eeft verdiend gewonnen. a vamen niet toe aan ons scbe sPebetie- had de door Peter Klein Leiden - Het Oegstgeester Pe cos is goed uit de startblokken gekomen in afdeling 1 van de eerste divisie tafeltennis. Bij en tegen Veldhoven werd met 4-14 fors uitgehaald. „We zijn mijns inziens duidelijk de sterkste in deze afdeling", stelt wedstrijdsecretaris Wim van der Zijden. „We willen het verloren terrein, de eredivisie, graag in één jaar terughalen. We beschikken per team nu over vier sterke spelers, die in de huidige competitieopzet alle maal tegen elkaar aantreden. Omdat de onze ongeveer even sterk zijn, durf ik die stelling over promotie wel te geven." Tegen Veldhoven bleven Friso Reitsma en nieuwkomer Rob Turk in de enkelspel ongesla gen. Herman van der Broek ze gevierde drie maal, terwijl voor de jonge Ted van den Berg twee maal winst werd genoteerd. Van de twee dubbels werd die van Reitsma en Van den Berg in winst omgezet, en slikten Van der Broek en Turk een neder- l van Pecos is een voortzetting van het eerste team van het Katwijkse Rijn soever, dat niet meer op een vol ledige bezetting kon bogen. Vakantie Iris Sjaardema liet zich wegens vakantie door Karin van der Heiden vervangen. De invalster won één maal. Ex-Rijnsoever- speelster Mariska de Haas was eveneens goed voor een zege, maar omdat Mariska Karsdorp (van Avanti) zonder winst bleef, keek Pecos aan het einde van de zaterdag toch tegen en 2- 8 verlies aan. In de eredivisie kreeg het kwar tet Martin Groenewold, Jeroen Koudstaal, Lars Wittebrood en Patrick van Meverden (van Avanti), tezamen het nieuwe Scylla 1 vormend, met 0-10 een lesje van landskampioen Blaeu- we Weerelt. VOETBAL Roomburg won in Voorschoten de derby tegen Forescate door het fysieke overwicht optimaal uit te buiten. nog gewaarschuwd voor dere, meer op fysiek be de speltype in de eerste Maar we stonden meer mes te hockeyen. Het is ^rproces, want we hebben nge ploeg, dus het komt in p van het seizoen wel Ik vond het toch leuk om egen mijn oude club (Ei kenhout verliet Roomburg om trainer bij Forescate te worden, red.) te spelen." Rutger van Schaik tekende uit een ouder wetse corner voor de enige tref fer van Roomburg, dat een tweede inzet van Van Schaik door de sterk spelende Erik Kruismulder van de lijn ge haald zag worden. In de overgangsklasse ging LOHC matig van start bij Push in Breda. De eerste helft werd met een 1-0 achterstand afge sloten, maar waar iedereen een offensief, zoals de week tevoren in het oefenduel tegen Schaer- wyde, van de LOHC-ploeg ver wachtte, bleef dat uit. De aan gepaste achterhoede, waarvan drie spelers net de Minerva-in- troduktie achter de rug hadden, bleek nog niet honderd procent betrouwbaar toen 1 op 1 werd gespeeld. Push scoorde nog twee maal. Dan verging het Leidse Studs en Noordwijk in de tweede klasse beter. „Een juiste weer spiegeling van de sterkte", noemde, Diederik van Rappard de 3-0 overwinning van de Studs op Tempo '34. In de eer ste helft hoefde Van Rappard een afgemeten voorzet van Joost Govaert alleen maar in te schuiven. In de tweede helft een identieke situatie, maar nu uit een voorzet van Marc van Pap- pelendam. De laatste zorgde na een fraaie solo voor 3-0. Het technisch betere Noordwijk zag zij extra 'sweeper' en een coun- terspel beloond met een 3-0 voorsprong. Thomas Aten ver sierde een strafbal en beutte die. Uit een strafcörner scoorde Erno Lockhorst 2-0. In de twee de helft vergrootte Lockhorst op dezelfde wijze de voorsprong naar 3-0. Toen Hilversum ein delijk het antwoord had gevon den was het te laat. Slechts twee maal- scoorden de gasten uit het Gooi. Vrouwen In de overgangsklasse bij de vrouwen opende de zeer jeugdi ge ploeg van Alecto zeer ver dienstelijk. Uit een scrimmige in de Bredase cirkel liep de toch nog licht geblesseerde Lydian Mentick goed door voor een 0-1 voorsprong. In de rommelige wedstrijd werd in de tweede helft nog- een doelpunt afge keurd. Ook LOHC startte met een overwinning. Bij het naar de eerste klasse gedegradeerde Alliance in Heemstede werd op een zandgevuld veld hard ge- foto Henk van oen Ende werkt. In de tweede helft benut te Ellen Palm de rebound na een inzet van Sophie van Hoy- tema. Een klasse lager kwam Forescate tot eenzelfde winst score tegen AMVJ. Al in de tweede minuut was het Romee Zwaan die doel trof. In de twee de helft werd de grotere Am sterdamse druk goed door staan. Roomburg speelde doel- puntsloos gelijk tegen Hilver sum. De nieuwe trainer/coach Jaap Visser toonde zich niettemin tevreden. „Het spel is er ten dele uitgekomen, maar de kansen werden niet benut. Dat vergt training." Leiden Het jeugdteam van Roodenburg is tegen Olympia onderuit gegaan; 3-8. UVS red de het net niet tegen Sparta (2- 1) en Quick Boys en RVC kwa men niet tot scoren. Sparta-UVS 2-1 (0-0) UVS kwam sterk uit de start blokken. Michael van Wierin- gen en Barry Dubbeldeman lie ten buitenkansjes op de ope ningstreffer liggen. Na rust was Sparta sterker en liep het uit tot 2-0. UVS kwam weer wat be ter in de wedstrijd, waarna Mi chael van Wieringen de aanslui tingstreffer scoorde. Een slotof- fensief leverde echter niets meer op. Roodenburg - Olvmpia 3-8 (0-4) Roodenburg was geen partij voor Olympia. Door enkele strafschoppen en vrije trappen kwam Olympia acht keer tot scoren. Roodenburg kon daar niet meer tegenin brengen dan twee treffers van PatricK Heij- mans en één van Raymond Paardekooper. RVC - Quick Boys 0-0 (0-0) De Quick Boys-talenten speel den een redelijke wedstrijd en hadden de betere kansen. Hi- ehan Rbii schoot namens de Katwijkers een strafschop naast en ook Jan Krijgsman, Johan Fielmig en Mark Jansen waren dichtbij een treffer. Ruim tien minuten voor tijd werd Nico Guit uit het veld ge zonden. Het gelijke spel kwam echter gedurende het verloop van de wedstrijd niet meer in 's v3>eter Klein Viervoudig nationaal ioen DIOK is de rugby- ititie voortreffelijk van gegaan. De Leidenaars in bij het vorig jaar zo las- mstelveen met de spre- cijfers 13-52. De dag kon stuk, toen ook het e team, spelend onder de Athletics in de eerste met 17-13 van 't Gooi )e Bassets leden een rui- bij het Rotter- RRC. begon langzaam aan het egen Amstelveen, dat vo- izoen zo'n bepalende in- had op het verloop van de ititie. Te langzaam zelfs, na twintig minuten was er auwelijks sprake van bal en stonden de Amstelve- ners met 3-0 voor. Toen begon nen de voorwaartsen pas te draaien en via try's van Bert Wisse en Marcël Chaudron werd toch nog een positieve 6- 14 ruststand bereikt. Uiteraard benutte Mare Michielsen de conversies. Na een hartig woordje in de rust met aanvoer der Yves Kummer kwam DIOK pas goed los. Achtereenvolgens Marcel Chaudron, remco Roest, Marcel van Loon, Mare Michel- sen, André de Haas en Yves Kummer zelf drukten try's, waarvan er nog ééns vier door Michielsen werden geconver teerd. Nieuwe telling Met de nieuwe telling van vijf punten per try, en ongewijzigd twee voor de conversie en drie voor de penalty, stond DIOK op een riante 6-52 voorsprong. Bij het laatste fluitsignaal van de man die de absoluut beste arbi ter van Nederland wordt ge noemd, Cees Blaas, mocht ook Amstelveen nog een try druk ken. De Athletics steunden vooral op hun betrouwbare derde rij, bestaande uit Maarten Ver schoor (overgekomen van Bas sets), Herman Ouwersloot en Willem Huivenaar, die met goed positiespel de voorwaart sen in stelling brachten. De ruststand tegen 't Gooi was 10- 6, terwijl aan het slot van de pit tige ontmoeting de stand 17-13 op het scorebord stond. Wilfred Molenkamp, Evert-Jan van Seggelen en André Kruissen drukten de try's. De laatste converteerde ook nog eens één maal. i ETIEK iert velthuizen De meisjes C van 16 hebben in Sittard een derde plaats behaald in indelij ke finale van de :ompetitie. Bij de junio- was De Spartaan in de !e klasse de op een na bes- ;elfde score als de dames Janen in hun tweede klas- eisjes C van AAV sloegen het begin van de landelijke in Sittard een aardige net de winst in de estafet- 40.87 seconden viel iets maar was wel goed voor Hinten. Ook Pauline Dro- (5.14 meter ver), Zulema >t (12.81 seconden op de 80 ir horden) en vooral Bren- j .tn der Laan (3.07.70 minu- °P de 1000 meter) waren voor veel punten. Uitein- werd de derde plaats j het Roosendaalse ie en het Beverwijkse met een echt feest ge- han min. e ,}ssures gekwalificeerde andere Wen deden in Leiden mee aan een juniorenwedstrijd. Daar liet Ron de Hey zien weer helemaal terug te zijn na een halfjaar blessure leed. Als kop man van een kleine AAV'36 trein won hij de 800 meter in 2.07.7 minuten. Bataaf Martijn Nieuwlnad was de beste C jon gen bij het hoogspringen: 1.80 meter betekende een nieuw clubrecord. Bij de meisjes D was Debby van der Kraan (Spar taan) bezig met haar voorberei ding op de „nationale meer kampen" met een verre kogel stoot (11.04 meter) en een goe de vertesprong (4.64 meter). Bataafse Maartje Versteegen won zaterdag in een nette 1.51.3 minuut de 600 meter, maar had een dag later in een „Ouder-kind" wedstrijd niet genoeg aan 1.48.6 minuut voor de winst op haar vader. Tweede In Amsterdam werd de jongens- ploeg van De Spartaan tweede in de tweede klasse van de lan delijke junioren kompetitie. Opvallendste man in de Lisser ploeg was Marijn van der Ploeg die 9.02.85 minuten liep over de 3000 meter. De meisjes van Holland werden in hun tweede klasse finale in Arnhem negen de en Bianca Vermond vergaar de voor hen de meeste punten door 13.11 seconden op de 100 meter en 2.19.21 minuten op de 800 meter te lopen. Veteranen In Beverwijk werden de vetera nen dames van De Spartaan tweede in hun tweede klasse fi nale en opnieuw leverden Lenie van der Poel en Lisette Kapteyn de meest aansprekende presta ties. Kapteyn kon na haar 2.26.6 minuten op de 800 meter niet meer behoorlijk kogelsto ten, Van der Poel liep een keuri ge 10.51.7 minuten op de 3000 meter. In Purmerend pakte Elsemieke Roksnoer drie tweede plaatsen en haar Bataafse trainings maatje Thirza Horn een reord. Voor Roksnoer werd 13.13 se conden genoteerd op de 100 me ter zonder horden, 15.58 secon den met horden en 26.81 secon den op de 200 meter zonder horden. Horn bleef steeds niet ver achter en haalde met de dis cus uit: 26.26 meter. Een kwar tet B meisjes van AAV'36 pakte een eenvoudige winst op de 4 x 400 meter in 4.14.56 minuten. ATLETIEK Nieuw clubhuis Road Runners door Kees van Kesteren Leiden De Leiden Road Run ner Club heeft een nieuw club huis. Tijdens een open huis konden de leden en andere be langstellenden kennis maken met het nieuwe onderkomen van de jongste Leidse atletiek vereniging. Het gebouw kwam na de fusie tussen de voetbal verenigingen VTL en "VNL vrij en de Leiden Road Runners kregen daardoor de beschik king over een riant onderko men. „We zijn er dan ook heel erg blij mee. En we rekenen er dan ook dat we via dit clubge bouw de onderlinge band tus sen de leden kunnen verstevi gen", zegt woordvoerder Tjeerd Scheffer. De Leiden Road Runners maak ten de laaltste jaren een explo sieve groei door. De vereniging richt zich in tegensteling tot De Bataven en Holland uitsluitend op wegatletiek en dat bleek aan te slaan. De vereniging organi seert tevens de jaarlijkse Lei den Marathon. Het open huis ter gelegenheid van de opening van het clubge bouw trok veel belangstelling. BADMINTON foto Henk van oen Ende Tjeerd Scheffer van de Leiden Road Runners heft het glas op tijdens de opening van het clubgebouw. door Peter Klein Leiden De kop van het bad- mintonseizoen is er af. Met drie derby's, elk één in de tweede, derde en vierde klasse zijn de Leidse clubs meteen weer volop betrokken. Lisse en Flair sloten hun duel op 4-4 af. Bij Veglo te gen Wassenaar zegevierden de bezoekers, met 3-5. Eenzelfde score kwam tot stand bij Spot vogels, dat Leiden ontving. Me- renwiek startte in Alkmaar met een maximale score tegen Flash Sprak Angela Conijn in haar voorbeschouwing op de derby, die de competitie voor de BC Lisse een interassante start gaf, al heel bescheiden over 'handhaven en zelf meer ge traind hebben", de prognose van de achttienjarige Lissese blijk heel redelijk te kloppen. Het gelijkspel, dat het gepromo veerde Lisse thuis tegen het vo rig jaar toch goed in de tweede klasse meedraaiende Flair boekte, geeft aan dat het doel 'handhaven' te bereiken valt. De drie persoonlijke overwin ningen van de strak in het vel zittende Conijn, bevestigen dat de training haar vruchten al heeft afgeworpen. Christien van Santen legde de basis voor het gelijke spel door Eline de Lijster met 9-12,11-3 en 11-8 te kloppen. Vervolgens won Ange la Conijn het enkelspel tegen invalster, Daniëlle Top, het da- mesdubbel met Christien van Santen tegen Top en Eline de Lijster en de mixed met de op de plaats van eerste heer, Erik Mesman (wel als coach aanwe zig), spelende Marcel Lagerweij tegen opnieuw Top en Ronald van der Meer. In de laatste par tij boog Lisse een 1-8 achter stand in de derde game om tot 15-11 winst en de 4-4 eind stand. Bij Flair bleef Cees-Jan van Vliet ongeslagen en zorgde Van der Meer voor het vierde punt door de single tegen La gerweij te winnen. VI ietwij k speelde, eveneens in de tweede klasse, eveneens met 4-4 gelijk. Patrick Kraan bleef tegen Florida in drie partijen, single, herendubbel met Jowan Zonneveld, mixed met Marian Voogt, ongeslagen. Zonnveld bracht het vierde punt binnen. Het gepromoveerde Flair 2 leed de kleinste nederlaag tegen Slo- termeer. Bas van Zeist bleef zonder verlies in single en de mixed met Bianca Dijkstra. John Roessink en captain Mar tin Voskuilen brachten het der de punt binnen. De streekderby tussen het ge promoveerde Veglo en het al ja ren derde klasse badminton nende Wassenaar werd door de gasten met 3-5 gewonnen. Door ziekte kon John van Egmond alleen de overigens verloren dubbels spelen. Léon van Leeu wen verving hem in het enkel spel bekwaam. Ook Richard Remmerswaal en Mar gr et van Bourgondiën kwamen tot winst. Het damesdubbel en het gemengddubbel van Van Bour gondiën en Remmerswaal maakten dat Veglo niet langszij kon komen. Bij de Leidenaars won Judy Mantel het enkelspel van Monique Hilgeman en met Randy Thepas de mixed. De laatste voegde daar met Frits Eulderink een herendubbelze- ge aan toe. Merenwiek lijkt met de maximale 8-0 overwinning op weg naar het kampioen schap, al denkt gastheer Flash 2, dat het nauwelijks aan degra datie kan ontsnappen. Het tweede team van de Leidenaars ging met 2-6 tegen het bezoe kende SIO 3 ten onder. In het 'leuke' duel pakte Jeanet Peer- deman de punten uit de single en de mixed met Paul Roelant- se. Dynamo Sassem bracht te gen de verwachting in een nette 4-4 op het scorebord tegen Cor- bulo 2. Myrna van Reisen en in valster Margret Verbree teken den voor drie punten uit twee singles en een damesdubbel. Bert Kemner en Mart Klein dubbelden succesvol. Het gedegradeerde Leiden kwam in de vierde klasse goed uit de startblokken tegen het vorig seizoen net niet aan pro motie toekomende Spotvogels. Voor Leiden pakten Bram Se- gijn en Jan Slingerland de en kelspelen tegen Mark van Bek- kum en Mark Gritter in twee close games. Via Marietta van de Krogt en Trudy Koets kwa men de Leiderdorpers tot 2-2 terug, Wilma Breijer en Anne- lies Segijn werden ruim ge klopt. De Leidse heren hielden de overhand, want, noch in de herendubbel, noch in de mixen, twee maalSegijn en Breijer/ Slingerland lieten deze zich kloppen. Voor Spotvogels res teerde alleen een punt uit het damesdubbel.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21