Rijnsburgse Boys kan het roer niet omgooien Radjin de Haan bewijst zijn waarde voor FC Lisse Ruime winst voor Quick Boy 6 Nieuwkomer Zevenhoven! start competitie flitsend Sport De eerste thuiswedstrijd van Rijnsburgse Boys liep uit op een deceptie. Excelsior Maassluis won met 4- 0 van de thuisploeg. Trainer Arie Kurver wenste de vele blessures niet als argument te gebruiken voor de zware nederlaag. „Met dit team hebben we niets in de eerste klasse te zoeken", liet de oefenmeester uit Bergenschenhoek na afloop weten. door Kees van Kesteren Rijnsburg Optimisme is een eigenschap die menig oefen- meester in zijn vaak moeilijke metier goed kan gebruiken. Rijnsburgse Boys-trainer Arie Kurver is over het algemeen geen somber mens en beschikt over de gave om in donkere tij dén lichtpuntjes te blijven zien. Toch zal hij tijdens de voorbe reiding van het eerste thuisduel tegen Excelsior Maassluis ge voelens van somberheid hebben moeten overwinnen. De lijst van blessures was im mers groot. Niet alleen de com plete voorhoede van de geel zwarten (Leon Vonk, Martin de Louw en Martin de Jager) was afwezig maar ook doelman Jan Blankespoor, Andries Wendt, Piet Janmaat waren niet inzet baar. Een reden voor Kurver om het hoofdstuk improviseren uit het handboek voor oefen- meesters maar eens op te zoe ken en via een aantal noodgre pen toch een representatief elf tal op de been te krijgen. Zo kreeg Henny Koet een plek in het centrum van de aanval en moest Jaco van Delft als rech terspits gaan fungeren. Kansloos Het sierde Kurver na afloop dat hij het pak slag niet alleen op de blessures wilde schuiven. „We hebben met 4-0 kansloos verlo ren en verder valt er niets te zeggen. Excelsior heeft con stant kunnen domineren. Met dit materiaal hebben we niets in de eerste klasse te zoeken", luidde zijn harde oordeel. Toch deed hij daar zijn ploeg daarmee tekort. Want ondanks de zware nederlaag kregen de gasten uit Maassluis de punten niet cadeau. De ploeg van trai ner Eric Gudde snoepte vorige week Quick Boys nog een punt af maar kon de daardoor opge bouwde reputatie op sportpark Middelmors niet waarmaken. Uitzicht De gehandicapte geelzwarten hadden nog vrij lang uitzicht op de gelijkmaker en de 0-4 kwam pas in de slotfase tot stand. Gudde was het daar wel mee eens „Het was zeker niet best. Maar met drie punten uit twee wedstrijden ben ik voorlopig te vreden". Rijnsburgse Boys liet in de be ginfase het initiatief aan Excel sior Maassluis. Met drie man dekkers (Heemskerk, Bodaan en Van Duyn) en libero Huug Aandewiel in een defensieve rol trachtte Kurver het spel van Maassluis te ontregelen. Dat lukte het eerste half uur goed. De Gudde-brigade bouwde wel een overwicht op maar de aan- valsopzetten waren veel te traag en doorzichtig. Voor de toeschouwers viel er dan ook weinig te genieten op sportpark Middelmors. Knullig Vlak voor rust kreeg Rijnsburg se Boys opnieuw een tegenval ler te verwerken. Doelman Riny Blankespoor verstapte zich en liep een spierscheuring op en de ballenvanger van het derde Gert Paauw moest onder de lat. Maassluis profiteerde be kwaam van de onzekerheid die hierdoor in het spel van de thuisploeg sloop al kreeg men de openingstreffer op een pre- Fred Bodaan reageerde bijzon der knullig op een vrije trap van Jacco van der Hoeven en depo neerde de bal achter de kanslo ze Paauw: 0-1. Wilskracht Kurver besloot om na deze ach terstand wat meer riscico's te gaan nemen. Huug Aandewiel en Peter van Duyn schoven door naar het middenveld om voor wat meer druk te gaan zor gen. Een ingreep die resultaat had. Excelsior Maassluis werd onder druk gezet en het wils krachtige Rijnsburgse Boys kreeg via Jaco van Delft twee uitstekende kansen op de ge lijkmaker. Maar de ijverige ge- legenheidsspits miste de nodige koelbloedigheid. De 0-2 van Brian Mo-Ajok maakte een defi nitief einde aan de illusies van de thuisclub. De pijp was meer dan leeg en Excelsior liep bin nen vijftien minuten uit naar 0- 4 via twee doelpunten van Faust van der Meer. De deceptie was groot in Rijns burg. Na de prima start tegen Hoek staat men weer met beide benen op de grond. Alle hoop is nu gevestigd op het herstel van enkele belangrijke pionnen. Verzorger Jaap Roos weet in ie der geval wat hij deze week te doen heeft. Opstelling: Rijnsburgse Boys: Blankespoor (Paauw), Heemskerk, Aande wiel, Bodaan, Van Duyn, Vaar tjes, De Jager, Hooymans, Lou- werse (Carli), Koet, Van Delft. De Sleutels blijven nog ongeslagen Leiden Woubrugge heeft zich gerevancheerd voor de ne derlaag van vorige week tegen Sleutels door Lugdunum met 5- 1 te verslaan. Sleutels, dat 1-3 bij Valken'68 won, blijft echter lijstaanvoerder van de zater dagafdeling. LSW'70 en SVOW maakten er een aantrek kelijke wedstrijd van; 4-4. Valken'68 - Sleutels 1-3 (1-0) Valken'68 en Sleutels waren in de eerste helft aan elkaar ge waagd. De enige kans leverde ook een doelpunt op; Robert Binnendijk knalde een afgesla gen corner binnen. Na rust kwam Sleutels op toeren. Afrim van Es strafte balverlies in de Valkenburgse defensie be heerst af; 1-1. Even later lever de een snelle uitval een doel punt van Leo Compeer op. Een fraai lobje van Afrim van Es be paalde de eindstand op 1-3. Woubrugge - Lugdunum 5-1 (0-0) Woubrugge kon een veldover- wicht in de eerste helft nog niet in doelpunten omzetten. Na rust werd het tempo echter op geschroefd en kon Leo van de Wetering het openingsdoelpunt intikken. Alex van Luijk zorgde voor 2-0, waarna Martin de Rooij een solo omzette in het derde Woubrugse doelpunt. Daan Kooijmans deed iets terug voor Lugdunum door een pe nalty te verzilveren. Doelpun ten van Hans Hoogenboom en foto Henk Snaterse Leo van der Wetering scoorde de openingstreffer voor Woubrugge tegen Lugdunum. Walter van Zuuren bepaalden de eindstand op een zeer ruime 5-1. Alphia - HVZ 3-1(1-0) Alphia draaide niet best. Toch had het in de eerste helft een licht veldoverwicht, dat resul teerde in een fraaie treffer van Nico de Gans. Na rust kreeg Al phia meer kansen, bijvoorbeeld voor Gordon de Pater. Door twee doelpunten van Nico de Gans liepen de Alphenaren tot 3-0 uit. Sjaak redde voor HVZ de eer. LSVV'70 - SVOW 4-4 (2-2) LSW en SVOW maakten er een fraai spektakel van. Door twee doelpunten van Peter van Rijn leek SVOW een gemakke lijke overwinning tegemoet te gaan. Hierna gingen de studen ten echter wat agressiever spe len en kwamen ze door treffers van Mark Roofthooft en Justin Nijssen langszij. Na de thee zet te Paul Evans met twee fraaie solo's LSW zelfs op voor sprong. Hierna ging het condi tiegebrek LSW parten spelen en rook SVOW haar kans. Kop ballen van Peter van Rijn en Mark van de Weegen zorgden uiteindelijk voor een terecht ge lijkspel. SVLV - GWS 2-0 1-0) SVLV was de gehele wedstrijd dominant en zat fel op de bal. De openingstreffer kwam van de schoen van Wil Dorland, die daarna met een kopbal op de lat minder gelukkig was. Het twee de doelpunt van Wil Dorland bepaalde de eindstand op 2^0. Leiden Zevenhoven kende een uitstekende start in de tweede klasse. Candia werd met 5-1 verslagen. RCL en Leiden kijken met minder plezier terug op het weekeinde na de kanslo ze nederlagen. In de vierde klasse hielden alle ploegen el kaar goed in evenwicht. Alleen TAW verloor ruim van Soccer Zevenhoven - Candia '66 5-1 (3-1) Nieuwkomer Zevenhoven maakte een zeer voortvarende start in de tweede klasse. De ploeg controleerde de hele wed strijd en gunde Candia nauwe lijks kansen. Ruud Bos verzil verde de eerste twee aanvallen van de thuisploeg. De gasten vonden de aansluiting, maar Theo de Boer nam voor de rust de derde treffer voor zijn reke ning. Tom Roovers schoot van af elf meter raak en Bos maakte de vijf vol. Monster-RCL 3-1 (2-1) RCL liet technisch beter voet bal zien, maar het meeste ge vaar kwam uit de counters van de thuisploeg. De zege bleef dan ook terecht in Monster. Marcel van de Blom maakte na een vrije trap van broer Paul de ge lijkmaker voor RCL. Dat mocht echter niet baten. Monster schoot nog tweemaal raak. Leiden-Jodan Boys 2-5(1-1) Door een goal van Marco de la Rie ging Leiden nog met een ge lijke stand rusten. Na de thee sloeg Jodan Boys echter toe. Ro bin Verhoeven en Rob Bink lie ten hun kansen onbenut. Bij een 1-4 achterstand schoot Ray mond Klinkenberg het tweede Leidse doelpunt vanaf de stip binnen. De verdiende zege ging echter naai- Jodan Boys. Spirit - Ter Leede 1-1 (1-1) Het gelijkspel is de juiste uit slag van de wat rommelige wed strijd. Beide ploegen waren bij vlagen de sterkste. De mooiste kansen waren weliswaar voor Ter Leede, maar het meeste ge vaar school in de uitvallen van Spirit. Mario Faber maakte tien minuten na de openingstreffer de gelijkmaker voor de Sassen- heimse formatie. Oegstgeest - Koudekerk 2-2 (0-1) Ronald van Veldhoven bracht Koudekerk na een half uur van af de elf-meterstip aan de lei ding. Halverwege de tweede helft kon Theo Al vroegtijdig vertrekken. Oegstgeest maakte daar goed gebruik van. Ronald van Delft en Rein Grooters trof fen beiden op aangeven van Jo ris van Benten doel. Vlak voor tijd trok Taco de Vries de stand weer gelijk. Kagia - Hazerswoudse Bovs 2-2(0-0) Pas na de rust kwam er wat spektakel op het veld. Kagia- doelman Cock Kaak stopte de penalty van Erwin Fransen. De Boys kwamen kort daarop toch aan de leiding via Coen War- nau. Richard Trompert maakte de gelijkmaker. Martin van Soest schoot voor de gasten voor de tweede maal vanaf elf meter. Kaak stopte weer, maar in de reb Van Soest alsnog dot nutte strafschop van merdam leverde vlak toch nog een punt De Rijnstreek - Alj| (1-0) De eerste wedstrijd nes in de vierde klasss j in een puntendeling. De Rijnstreek, ook e komer in de KNVB, s] gasten afwachtend Erik van de Berg teke tweede helft voor de TAW - Soccer Boyg In de eerste helft liet kansen om een rui sprong te nemen onl leen. Kees Broere sch lf Na de thee gaf TAV\ strijd weg. Soccer Boys j, een kwartier aan de le leen in de eindfase t T thuisploeg initiatief et de formatie enkele ke gasten lieten zich verrassen en scoorden tijd nog een derde trefl Voorschoten - KRV Beide ploegen lieten trekkelijke partij voet In een hoog tempo wi natiek strijd geleverd. |y met name de eerste tv nuten duidelijk de ste de twee. Voorschoten in de beginfase niet vf j over zetten. Ook i: helft lieten de gasten 1 door Jankees Faas Serooskerke - Radjin de Haan was zaterdag goud waard voor FC Lisse. Met een verwoesten de uithaal sleepte hij voor zijn ploeg in de blessuretijd alsnog twee punten in de wacht. De 2-1 winst kwam bij de juiste ploeg terecht, aangezien FC Lisse de gehele wedstrijd had gedomi neerd. FC Lisse was slecht voorbereid aan het duel met Serooskerke begonnen. Oponthoud bij de Brieneroordburg en in Middel burg deed de FC Lisse-spelers- bus pas een half uur voor aanvang van de wedstrijd in Se rooskerke aankomen. Tijd voor een echte warming-up was er dan ook niet, waardoor de spe lers met enigzins stijvr spieren het veld opstapte. De ambiance van Serooskerke is niet bepaald van een door snee eersteklasser. Een slecht onderhouden veld, geen tribu ne en maar een handjevol toe schouwers deden het minste verwachten. Het spel van Se rooskerke is bovendien gericht op de counter. Deze spelwijze komt mede voort uit de kwali teitsarme selectie van de Zeeu wen. Serooskerke is nog een amateurclub in de juiste zin van het woord, wat betekent dat spelers niet betaald worden. Dit in tegenstelling tot provinciege noten als Hoek, Kloetinge, Goes en Middelburg. Serooskerke raakte dan ook in de zomerpe riode spits Mart van der Gugten kwijt aan Hoek en keeper Jan Pijnenburg aan Middelburg. Problemen FC Lisse leek aanvankelijk wei nig problemen met Seroosker ke te hebben. Al na tien minu ten stond de equipe van Broring op voorsprong. Uit een van de gevaarlijke corners van Robert Vermin kopte Jelle Visser, waarna de losspringende bal de goal werd ingewerkt door De Haan. FC Lisse had vervolgens de wedstrijd kunnen beslissen, maar werd in haar dadendrang gestopt door de Rijnsburgse scheidsrechter De Haan. De man in het zwart deed op aller lei manieren zijn best niet van partijdigheid te worden be schuldigd. Het slachtoffer van deze politiek werd Jelle Visser. Zo kreeg Visser geen penalty, nadat hij was vastgehouden binnen de beruchte lijnen en een achter de ballij n gekopte bal van Visser niet als doelpunt gehonoreerd. Het uitblijven van de genade klap bood Serooskerke de mo gelijkheid weer in de wedstrijd te komen. Vanuit het midden veld werd de bal steeds ge pompt naar de spitsen Bert Rie- mens en Arthur van Huizen. Paul Veenboer stopte echter be kwaam een aantal doorbraken van Serooskerke-zijde. Toch was ook Veenboer niet in staat een kopbal van Riemens uit een corner te stoppen. De rust brak dan ook aan met 1-1. Goede wil Aan het begin van de tweede helft had Broring Bert van Dui- venbode in het spel gebracht voor Emiel Wajer. Van Duiven- bode toonde zijn goede wil en 'werd vooral gevaarlijk met zijn ingooien. FC Lisse ging een op een spelen, zodat Ralph Polman en John Vermeulen de verant woordelijk kregen in verdedi gend opzicht. FC Lisse had de grootste moeite de verdediging van Serooskerke te ontregelen. Niet zo vreemd, aangezien de Zeeuwen in het vorige seizoen thuis alleen verloren van Ko zakken Boys. Met het inbrengen 25 minuten voor tijd van Mark Ens voor Leon Hoep speelde Broring zijn laatste troef uit. De kansen kwamen er nu wel. Rene Ras schoot naast uit een pass van Leon van der Zwet, Van der Zwet zelf schoot twee keer rake lings over en Ens zag tot twee keer toe een inzet van de doel lijn worden gehaald. Seroosker ke werd in de tweede helft maar een keer gevaarlijk en kreeg daarbij steun van Ras, die een bal verkeerd uitverdedigde. Van Huizen deed zijn naam eer aan door de bal huizenhoog over te schieten. De meegereisde FC Lisse-fans werden pas in de laatste mi nuut voor hun geduld beloond. Radjin de Haan nam een afge ketste bal vol op zijn wreef, waarna zijn inzet via de paal te gen het net sloeg. FC Lisse be haalde zo twee dure punten. Waar FC Lisse het vorig seizoen tegen de 'kleintjes in de afde ling de punten liggen, zoals Ba^ rendreccht, NSVV en Vitesse Delft, wordt er nu gewonnen. Dit kan weieens bepalend zijn voor een hoge eindklassering van de Bollenstreek-ploeg. Opstelling FC Lisse: Veenboer, John Ver meulen, Hoep (Ens), Polman, Wajer (Van Duivenbode), Ras, Van der Zwet, De Keizer, Vis ser, De Haan en Vermin. Leiden De voetballiefheb bers van Katwijk kwamen za terdag aan hun trekken. Quick Boys bond met 4-2 Vitesse Delft aan de zegekar en Katwijk kwam met een overwinning van 4-1 terug van Rozenburg. Noordwijk deelde, na de over winning op Scheveningen vori ge week, de punten met 'dure' ploeg van Hoek (1-1), terwijl ARC na de uitsluiting van Rene Lammers het spoor bijster raakte tegen Zwart Wit'28. De Rotterdamse ploeg won op ei gen veld vrij gemakkelijk met 3- 0. Overigens kwam er een zeer gehavend ARC binnen de lij- Quick Boys - Vitesse Delft 4- 2(2-1) Quick Boys kwam al na drie mi nuten op 1-0. Vitesse-keeper Schot verkeek zich op een inzet van Edwin Otte, waarna Fred Kanbier het beslissende tikje gaf. Zeventien minuten later leek de wedstrijd reeds beslist na de rake kopbal van Gert Aandewiel uit een voorzet van Kanbier. Quick Boys vergat vervolgens het krachtsverschil tot uiting te brengen. Vitesse kon dankzij een afstandsschot van Gerard Gronsveld zelfs dichterbij komen. In de tweede helft een ongewij zigd spelbeeld met Quick Boys als dominerende ploeg. Frenk van der Kley en Edwin Otte brazchrn de Katwijkers op ro zen. In de blessuretijd deed Paul Riemens nog wat terug voor Vitesse, terwijl Tom van der Niet nog een penalty stopte. Zaterdag aanstaande om half acht speelt Quick Bous op eigen terrein voor de KNVB-beker te gen De Graafschap. Floor van Duyn verwacht dan een feller Quick Boys. „Kistenmaker van De Graafschap zal zijn ploeg wel gek maken. En ook voor ons is zo'n wedstrijd iets aparts". Noordwijk - Hoek 1-1 (0-1) Noordwijk-trainer John Eel- man was na afloop niet te spre ken over de laffe instelling van Hoek. „Hoek kwam hier slechts voor een punt. En dat met een budget van alleen al 280.000 gulden voor het eerste team". De houding van Hoek drong Noordwijk in een spelbepalen- de rol. En dat kan het ver nieuwde Noordwijk nog niet aan. „De wilskracht en het op portunisme is er wel, maar de uitvoering kan nog veel beter". Noordwijk kreeg in de eerste helft de kous op de kop uit een van de twee counters van Hoek. In de tweede helft speelde Noordwijk nog meer op de aan val om de achterstand weg te werken. Den thuisploeg kreeg vijf serieuze mogelijkheden, waaruit er maar een werd be nut. Hein van Heek verlengde een voorzet door naar invaller Adrian Carter, die de gelijkma ker vastlegde. Carter had vlak voor het laatste eindsignaal nog de kans op 2-1, maar faalde oog in oog met de Hoek-doelman. Zwart Wit'28 - ARC 3-0 (0-0) ARC was gehavend aan het duel begonnen. De vier basisspelers Johan Boer, Rob Koster, Mart van der Plas en Jacques Key ontbraken. ARC moest zo aan treden zonder echte voorhoede. In de eerste rondgang deed dit gemis zich niet zo wreken. ARC bleek zich moeiteloos te weren tegen de aanvallen van Zwart Wit. Rob Leunissen kreeg zelfs de beste kans op een doelpunt. In de tweede helft was de tiende minuut van cruciaal belang. De spelers van ARC verwachtte dat de scheidsrechter het spel stil zou leggen, nadat een ge blesseerde Zwart Wit-speler op de grond lag. Er gebeurde ech ter niets, waarna Rene Lam mers niet anders kon doen dan een doorgebroken tegenstander neer te halen. Het ko r een rode kaart. ARC v lc voorval zo aangesla g Zwart Wit kon aanlopf 3-0 overwinning. Rozenburg - Katwi r 1) Katwijk kreeg in 1 een zee aan kansen, pas in de tweede helft o r te manier hiermee om gen. Marco de Riddq Zwaan en Kees Kr vergaten in een vroeg Katwijk in de veilige brengen. Het gevolg' aanvankelijke onmach t doelpunt voor de th Nadat Ricardo Bos n n mentair door Carlo was gestopt, benutte h offer zelf de strafschop was wakker geschrok! t: valler Arie Beele brac$t op de borden. In de tweede helft heer en meester. De E tenmachine werd inge Krayenoord was twee opponenten te snel al Langeveld pikte ook puntje mee. Met deze winning onderstreept dat een ieder op nieuw rekening kan houden

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18