Popescu maakt geen stennis Utrecht met geluk langs Groningen Villein II voetbalt buitenshuis beter RKC en Vitesse zonder bezieling Rob Barel blij met brons in Canada Sport Sparta handhaaft ongeslagen status Tafeltennisser Waldner verdient dik vijftig mille Leidse Coukant maandag 14 september 1392 ,d9 f wil er een groter ree] ces van maken dan ÏÏJ gjaar. Toen gden men er niet in dm inale-poule te Tl iiken van de Europa a{j istrijd. Woensdag Zij >lt PSV zijn eerste vi opese wedstrijd. FC i Bosch was jdee irdagavond niet eens opwarmertje. Frank Werkman ioven PSV mag dan als lalploeg zijn berekend op iterscores zoals die (7-0) i het arme FC Den Bosch, chniek van het uitgebreide 'i on 's n^e^' r^oen Kalus- sj le zevenklapper compleet ^cte, begon het immense bord prompt te haperen, jjevolg was dat de naam van tü .ifrikaan keurig op het bord 5rl ^e' maar die van de pro- *nt van de eerste Eindho- treffer, Popescu, niet chc deg Hei tege rt Ji :t et (r| lat was niet 'aardig' tegen- de Roemeen, want hij was dleen de beste man van het Hij nam tevens als enige er twee doelpunten voor rekening. De kans op een een strafschop^ zag hij doelman Vonk van de Bos,- ïaren verijdeld. ir i leven v Popescu was dus 2 Opvallende man in het PSV- De nauwelijks door che oppositie gehinderde ïeen kon zich krijk wanen en had nog raker de roos kunnen tref- le manier waarop de Oost- leaan zich kon uitleven ïem. ,,Zo wil ik altijd spe- vertelde hij na afloop. verplichtingen in de lekking, maar gewoon lek- or de verdediging spelen het kan voorin verschij- Die rol ligt me het best". jwongen de overdaad aan midden- rs bij PSV is Popescu j igen als vrije verdediger te n. Oud-international Van ;len neemt de spits van de ïpartij voor zijn rekening als afgelopen zaterdag te- et povere FC Den Bosch is oldoende. Tegen sterkere standers zal de Roemeen schter meer om defensieve moeten bekommeren, tof Gica Popescu wordt bedolven onder medespelers na het scoren van één van de zeven treffers. „Maar dat do.e ik niet graag", geeft Popescu aan. Maar de Roemeen is er de man niet naar om de kont tegen de krib te gooien. In tegenstelling tot de andere ster van PSV, de Brazili aan Romario, houdt hij zich ge deisd. Om vanuit, zoals dat heet, de taakstelling zijn op drachten toch zo goed mogelijk uit te voeren. De pedante ge baartjes van Romario bij een hem onwelgevallige si'tuatie blijven bij Popescu achterwege. De vedette als werknemer, een rol waarin de Zuidamerikaan zich maar moeilijk kan schik ken. Zaterdagavond was Romario wéér afwezig. Een lichte blessu re, opgelopen bij een partijtje van PSV 2, verhinderde de zich miskend voelende aanvaller in het duel met Den Bosch in actie te komen. Trainer Hans Wes terhof, die zijn pappenheimer inmiddels dank zij de fameuze privé-training als zijn broekzak kent, had er een hard hoofd in dat Romario woensdag kan spe len tegen Zalgiris Vilnioes. „Zaterdagochtend hebben we het nog even geprobeerd bij de training, maar Romario haakte af', aldus Westerhof al bijna berustend in wat lijkt op een nieuwe periode van absentie van de Braziliaan. Die zoals bekend Eindhoven lie ver vandaag dan morgen de rug toekeert. Gica Popescu wil daarentegen niets liever dan zo lang moge lijk in de lichtstad blijven. Ster ker, de Roemeen heeft te ken nen gegeven graag de Neder landse nationaliteit te verwer ven. „Ik wil dat paspoort", sprak Popescu zaterdagavond. Trammelant „Vooral om in het vervolg niet meer zo'n trammelant te heb ben bij buitenlandse reizen. Nu is het elke keer een probleem om het juiste visum te krijgen. Als ik Nederlander ben is dat opgelost". Popescu piekert er overigens geen moment over om zijn interland-carrière in de waagschaal te stellen. „Uiter aard wil ik blijven spelen voor de Roemeense nationale ploeg", laat hij geen stand bestaan. „Als het lukt om de Nederlandse nationaliteit te krijgen wil ik m'n Roemeense paspoort gewoon behouden. Dus een dubbele nationaliteit hebben. Op de langere termijn wil ik overigens graag in Neder land blijven. Het bevalt me uit stekend. Ik heb hier zelfs net een huis gekocht". Voor het bestand aan buiten landse voetballers bij PSV maakt het niets uit of Popescu een Nederlands paspoort krijgt. Hij heeft inmiddels al de status van 'voetbal-Nederlander'. In ternationaal biedt zijn naturali satie wel voordelen. PSV kan dan een extra buitenlander op stellen. Over de grenzen zal de cht - FC Utrecht voetbalt belabberd, maar is nog er nederlaag en staat der- chter PSV en Feyenoord. :ht won met 1-0 van FC ingen, dankzij een mazzel- i een vrije trap. Trainer Ab vertoefde in hoger sferen. ,ai hebben twee punten in de p zonder dat we in de wed- f Izijn geweest. Zalig". ie, doelpunt, na 68 minuten, lit een vrije trap. Een aar dat wel. Twee Utrechtena- gingen vlak voor de bal 1, met het gezicht naar het Van der Net wipte de bal „Dosterhuis gebruikte zijn Te^ offel. Via het lichaam van dau dwarrelde de bal over wijks. „In het hedendaag- etbal zijn hoekschoppen of trappen vaak doorslagge- s l", concludeerde Fafié. ijd die zijn voetballers in de ■e 'dode momenten' sta- zouden ze kunnen aan- °j len om vlot samenspel te 1 uitvoeren. Want het ni- van de eerste helft was er- 1 oe^ lelijk, een aanfluiting voor b iredivisie, voor clubs die ipraak maken op Europees pi O? het klein gehouden lukte vrijwel geen combi- kwam bijna geen pass op lestemde plaats. Het pu- geerde met spot en te zelfs toen Liesdek de bal et stadion schoot, hebben het maximale ge- ar°1( 1", meldde Groningen-trai- e Verbeek na afloop. Hij mist zestal basisspelers. Met on- j ren krachten als Slor, Pij en Hamming in de basis FOTO ANP Doelman Patrick Lodewijks van Groningen ziet Marcel Liesdek en Ferdie Vierklau van Utrecht springen. was zijn maximum nogal mini maal. Verbeek vond het sneu voor zijn spelers, die zo hun best hadden gedaan. Voor het seizoen schatte hij Vitesse, FC Twente en FC Utrecht als con currenten in voor een Europese plaats.Na vijf speelronden heeft Groningen 'uit' gevoetbald bij alle drie rivalen en slechts een punt (bij Vitesse) overgehou den. En Fafié? „Ik beschik nou eenmaal niet over spelers die met drie een-twee's achter el kaar door de verdediging van de tegenstander glijden". Vandaar dat hij na rust het breekijzer van stal haalde, zoals hij dat zelf zei. Van der Ark, bij Aberdeen gewend aan bankzit- ten, verving Wijnands. Hij was onbesuisd, kreeg geel, maar de wedstrijd leefde op. Het doel punt viel meteen na de tweede wissel, Plugboer voor de jarige Liesdek. Hamming legde terug, Van Duren schoof te slap in. Ty perend voor Van Duren, die van buitenspel lopen en gewoonte maakt en felle duels uit de weg ging. Opstellingen: FC Utrecht: Van Ede; Vierklau, Roest, De Koek en Van der Meer; Wijnands (Van der Ark), Van der Net, Liesdek (Plug- boer)-en Smolarek; Oosterhuis en Bijl. FC Groningen: Lodewijks; Pij per, Boekweg, Holband en Wil son; Van Duren, Ilie (Zuur- man), Roossien en Van Kessel; Slor en Hamming. dstl lrecht - Willem II blijft goed doen in uitwedstrij- Ook aan de Dordtse Rrom- g lijk behielden de Tilburgers liteloos hun ongeslagen sta- 'P vreemd terrein, eigen publiek gaat het dit 3en daarentegen heel wat der. Reker kent de oorzaak: 1 probleem is, dat wij thuis r te onrustig zijn", aldus e ner van Willem II. Met de ag van 0-2 kwam SW drecht er nog 1 af. Willem II dankte de winst aan twee geslaagde acties van Sylla. De spits bevestigde zijn vorm van de laatste weken door in de tiende minuut een foutje van vleugelverdediger Mulder af te straffen. Ruim een kwar tier later ontfutselde hij zijn di recte bewaker Boessen de bal om vervolgens Van Geel een vrije doortocht te gunnen: 0-2. Sylla was in de eerste helft bijna nog aan een tweede doelpunt gekomen. Zijn kopbal ging ech ter tegen de lat. SW Dordrecht kon er niets tegenover stellen. Alleen bij een foutieve terug speelbal van Bogers was Wou den dichtbij een treffer. Witheet Berger verweet zijn ploeg een gebrek aan inzet en agressivi teit. De trainer van SW Dor drecht wilde een uitzondering maken voor doelman Hiele, Boessen, Langerak en Slag boom. Als het zo verder gaat, Tiet Berger weten, volgt binnen kort een grote schoonmaak. Zijn elftal zal dan op verschil lende plaatsen worden gewij zigd. „Wanneer wij toch naar de knoppen gaan, dan doe ik dat liever met welwillende jon gens", aldus de na afloop withe te Dordtse trainer. Halverwege het duel tegen Willem II had Berger zijn spelers deze maat regelen al min of meer in het vooruitzicht gesteld. De thuis club bood de Tilburgers in de tweede helft dan ook iets beter tegenstand. Opstellingen: SVV Dordrecht'90: Hiele; Wil sterman (Robbemond), Lange rak, Boessen en Mulder (Fok); Slagboom, Kraay, Van Watturn en Wouden; Breetveld en Jerry Simons. Willem II: Jansen; Meijs, Hof stede, Verhagen en Bogers; La- tupeirissa, Van Geel, Van Gast el en Van Hintum; Sylla (Ste wart) en Vincent (Feskens). Waalwijk - RKC en Vitesse misten de bezieling hun wed strijd ook maar de geringste glans te kunnen geven. Het duel in Waalwijk bleef zonder emoties, zonder hoogtepunten en dus ook zonder doelpunten. Leo van Veen en Herbert Neu mann, de trainers, wisten er na afloop ook niet goed raad mee. „We zijn allebei niet tevreden, maar ook niet ontevreden", kenschetste Van Veen ook na mens zijn collega de puntende- ling. „We hadden allebei graag meer willen hebben, maar ver dedigend werd het aan beide kanten goed opgevangen". De thuisclub was blij na de 1-4 tegen Roda JC niet voor de tweede achtereenvolgende keer te zijn afgedroogd. „Dat ge beurt hier gelukkig niet zo vaak. Het was zaak concentra tie en taakverdeling goed op orde te hebben", aldus Van Veen, die de rentree van Harry Decheiver er als positieve uit zondering uitlichtte. Tegen Vi tesse speelde hij van begin tot eind, met een net het doel mis send afstandsschot als opval lendste verdienste. Het was ge zien alle ellende goed genoeg voor het thuisfront Decheiver tot man van de wedstrijd uit te roepen. „Het was niet de bedoeling dat Harry al de hele wedstrijd zou spelen", sprak Van Veen. De multi-functionele kwaliteiten van Van Hoogdalem beslisten anders. De speler van Jong Oranje verving de j TRIATHLON Werdekker als voorstopper, in de basis ruimte scheppend voor Decheiver. „De samenwerking tussen Boogers en Decheiver viel mij zo'n eerste keer niet te gen. Daar zie ik wel perspec tief'. Vitesse gaf nauwelijks kansen weg. De Arnhemse verdediging wordt door aanvoerder Bos goed georganiseerd, maar in of fensief opzicht heeft Neumann meer zorgen. De Duitser geeft - vooralsnog Van Arum zijn ver- trouwen. „Maar als hij niet scoort, kun je dat ook geen maanden volhouden". In Waalwijk kreeg het counter- grage Vitesse de beste mogelijk heden, maar die schaarse keren - bleek opnieuw het gebrek aan koelbloedigheid. „Misschien - lukt het woensdag opeens wel", keek Neumann al enkele dagen vooruit. Aan de tot bankzitten - veroordeelde Roelofsen denkt Neumann nog niet. Loeffen viel in de tweede helft in voor Eijer, maar maakte slechts indruk door een frontale botsing met Hutten. Waaraan de Brabander waarschijnlijk een gebroken jukbeen overhield. Opstellingen: RKC: Teeuwen; Hutten, Brands, Van Hoogdalem en Ei kenhout; Sijahailatua, Jalink (Streppel Maas en Van Aerde; Decheiver en Boogers. Vitesse: Van der Gouw; Van de Looi, Bos en Vermeulen; Straal, Laamers, Van den Brom en Eij er (Loeffen); Latuheru, Van Arum en Cocu. nationale kampioen zich, woensdag al, presenteren onder de naam Philips SV. „De naam waaronder de club ooit is opge richt", aldus Kees Ploegsma. „We begrijpen daarom het be zwaar van de KNVB niet. We zullen eens opheldering vra gen''. Opstellingen: PSV: Van Breukelen; Van Aer ie (Faber), Popescu, Van Tigge- len en Heintze; Linskens (Thorninger) en Numan; Va nenburg, Ellerman, Kieft en Kalusha. Den Bosch: Vonk; Vlemmings, Volkerink, Meulendijk, Lapon der en Goossens; Heine, Netten (Laisina) en Nijhuis; Derksen en Smeets. Rotterdam Sparta blijft on geslagen. Tegen MW bereikte de Rotterdamse club zijn vierde 0-0 van dit seizoen. Dat dankte het voornamelijk aan doelman Metgod, die scherp reageerde bij unieke mogelijkheden voor de ploeg uit Maastricht. MW was beter in de kleurloze wedstrijd. Sparta kwam slechts even opzetten, nadat Limbur ger Thai in de 66ste minuut met twee gele kaarten was ver trokken. Het overwicht duurde tot de 73ste minuut. Toen kreeg ook Veldman van Sparta rood en was er weer evenwicht. Veldman onderschepte met de hand een voorzet van Joordens en voorkwam dat Meijer kon in koppen. Scheidsrechter Blom gaf de sterke Rotterdamse ver dediger de rode kaart en de Limburgers een strafschop. Zelfs dat buitenkansje was aan MW niet besteed. Lanckohr stuitte op Metgod. Sparta kreeg niet veel kansen. Dat was nauwelijks verrassend. In vier duels scoorde de ploeg van Rob Jacobs pas één keer, nota bene dankzij een verdedi ger (Van den Berg). „Wat wij aanvallend bieden is onvol doende", zei de trainer. Een op lossing had hij niet. „We kun nen niets anders doen- dan wachten tot Vurens weer in vorm is en Helder als vanouds langs zijn tegenstanders glipt". Veel boeiends bood het duel tussen de middenmoters niet. Vooral na de rust was het, mede door de reeks van kaarten, een rommeltje. „Voetbaltechnisch was het in die fase beneden ni veau", zei de Maastrichtse trai ner Vergoossen. „Voor de rust hadden we afstand moeten ne men". Opstellingen: Sparta: Metgod; Schuurhuizen (De Getrouwe), Van den Berg, Veldman en Snoei; Sandel, Val- ke en Van Mol; Vurpns, Rodrb gues (Bogarde) en Helder. MW: Van Grinsven; Linders, Thai en Benneker; Joordens, Delahaye, Lanckohr (Verhoe ven), Visser en Reijners; Schee pers (Hofman) en Meijer. Muskoka Rob Barel heeft bij het vierde officiële wereldkam pioenschap kwart-triathlon zijn eerste medaille veroverd. Na twee vijfde plaatsen eindig de de Nederlander in het Cana dese Muskoka als derde. Op 39 seconden van de Brit Simon Lessing en 14 tellen van de Duitser Rainer Müller. In Canada maakte men in, plaats van de kwart-triathlon liever meldirfg van de 'Olympic Distance'. Bij de eerstvolgende Olympische Spelen, in 1996 in Atlanta, hopen de triathleten immers ook deel te mogen ne men. De afstanden zullen dan gelijk zijn als die van dit week einde: 1500 meter zwemmen, 40 kilometer fietsen en 10 kilo meter lopen. De omstandigheden in Musko ka riepen herinneringen op aan de laatste, hele, triathlon in Al- mere. Vanwege dichte mist moest de start drie kwartier worden uitgesteld. De nevel trok op, de kou bleef. Bij het zwemmen in het Grand Lake was de temperatuur van de bo venlucht slechts acht graden. Barel had ook andere zorgen, het gekrioel van alle deelne mers bezorgde hem verschillen de blauwe plekken. „Hoewel ik goed zwom, kwam ik niet in mijn ritme", aldus de professio nal uit Overberg. De zesvoudig Europees kampioen kwam als twintigste uit het water. Het fietsen, over een heuvel achtig parcours, ging Barel be ter af. „Het traject lag me al vanaf de eerste trainingen deze week. Redelijk selectief, maar toch snel". Bovendien waren de spelregels aangepast en was stayeren uit den boze. Tot ge noegen van de Europeanen die tenslotte dan ook het erepodi- Rob Barel: knappe derde plaats. um bemanden. Barel verloor in de laatste vijf kilometer bij het lopen de aan sluiting met Lessing en moege streden moest hij ook de zich lange tijd verschuilende Müller voor laten gaan. Toch stemde ook het brons Barel tot tevre denheid. „Achteraf zal ik mis schien zeggen dat ik nooit zo dicht bij de wereldtitel ben ge weest als dit keer en dat me d^t ook wel nooit meer lukt. Maar van mijn generatie", aldus de 34-jarige Nederlander, „ben ik de enige die nog echt meedoet in de wereldtop. En dat- geeft een lekker gevoel". Bij de vrouwen won de Australi sche Michellie Jones, evenals Lessing een vroegere zwem- kampioen. Jones, vorig jaar in eigen land derde, overklaste het veld en had aan de finish een minuut en 16 seconden voor sprong op de Canadese Joanne Ritchie. Melissa Mantak, uit de Verenigde Staten, won brons. Karslruhe Kassa voor tafel tennisser Jan-Over Waldner. Door zijn overwinning in de fi nale yan het Europese Masters- toernooi in Karlsruhe op de Belg Jean-Michel Saive senroef- de de Zweed zijn verdiensten op tot boven de 50.000 gulden. De premie voor de zege van 3-2 le verde een zondagse beloning op van 40.000 DMark. Voor de eer ste plaats in de voorronde was hij net als de drie andere groepswinnaars al bedacht met zo'n tien mille. De uitbetaling van de vrouwlij - ke finalisten stak daar schril bij af. De Hongaarse Csilla Batorfï, die Bettine Vrièsekoop met 3-1 versloeg, incasseerde voor die verrichting 5500 gulden. De Europees kampioene uit Ha- zerswoude moest zich tevreden stellen met het voor tafelten- nisbegrippen overigens aan trekkelijk bedrag van bijna 3500 gulden. De 2500 toeschouwers in de Karlsruher Europahalle moes ten het op de slotdag doen zon der Duitse inbreng. Dat mocht ook niet worden verwacht, om dat Europeès kampioen Jörg Rosskopf 'pay-day' niet mee maakte door een blessure aan de hand die mogelijk een opera tie nodig maakt. De andere hoop, Steffen Fetzner, trof in de groep tegenstanders als Pers- son en Saive die net iets beter waren dan hij. Maar niet goed genoeg de abso lute vedette van het moment naar de kroon te steken in het hoogst gedoteerde (165.000 gul den) toernooi van Europa. Waldner had in de voorronde zijn wereldklasse al getoond en, na zijn olympische titel van Barcelona, tevens blijk gegeven nog steeds in topvorm te verke ren. Hoewel Saive in de eindstrijd zeker niet werd weggeslagen, had de Belg de hoofdprijs toch nimmer binnen bereik. De spelers ervoeren het experi ment met de verkorte games als positief. In Karlsruhe werd be gonnen bij de stand 5-5. De meesten vonden het een goed idee, omdat de partijen er inte ressanter voor het pobliek door werden.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15