Grandioze Edberg stuit Lendl alsnog Sport ni Volkerijk aan basis zege honkballers ADO Sanchez- Vicario in finale Patrick Bourgonje slaat niet meer op tilt Kwade invloeden werken verlamd op Bobby Fischer 3 Leidse Courant zaterdag 12 september 1992 i aldwergen icussie De FIFA gaat zich lover de internationale t van voetbaldwergen Jarino en de Faroer-ei- San Marino verloor g de WK-kwalificatie- d tegen Noorwegen de Faroer ging met 0- jit in Wales. Door het jlen van de Sovjetunie jslavië wordt de FIFA extra (te) groot aantal ende landen gecon- weigert wijziging PSV Het sectiebestuur be- itbal van de KNVB gaat 3 oord met de voorgeno- amswijziging van PSV sSV. Volgens het colle- nieuwe aanduiding in ithet sponsoring-regle- artikel 1 staat ver een club uit het be- etbal niet naai' een merk- of produkt- _g worden genoemd, iebestuur heeft geen als PSV de nieuwe 11 Europees verband ge- mder voorbehoud van ing van de UEFA. ■Hag kibetaald voetbal nWageningen igen - FC Wagenin- rt niet terug in het be- letbal. De club is er niet ïgd een gedekte begro te stellen voor de ko- lrie seizoenen. Na het nent van Wageningen in dit jaar kondigden de leden van de business- alles in het werk te zul- in het betaalde voetbal krijgen. "Mellaard ledbij z'n vader >Pj- Emiel Mellaard heeft a™ van Wijk een nieuwe u evonden. Ook is de sa- v0%ing van de versprin- zijn vader en oud-trai- n Mellaard hersteld. 1 bereidt zich samen jns Maas op het komen- rseizoen voor. Volgens n! iner Peter van Wijk beide verspringers en nee iners een samenwer- 3oefband gevormd om het art) gegane terrein terug JSS| n. ispintsters geschorst idt De Duitse atle- 1 (DLV) acht de sprint- 9r((atrin Krabbe, Grit !n n Manuela Derr schul- ;.a'°het gebruik van verbo- ie*c mierende en spierver- tie< le middelen. Tijdens de vergadering in Darm- 9° ird gisteren besloten de l6*3' ionale federatie (LAAF) stellen het drietal ook r jaar te schorsen. De jkt zich in "haar lot te geschikt. Enkele uren nw de Duitse schorsing de- h' werd, opende ze in An- tweede sportzaakje. I™ tie voor b p tballer Smits nde tk - Rik Smits onder- aandag in Indianapolis operatie aan de linker U Er worden zwevende n kraakbeen verwijderd, basketballer van de In- acers kreeg in december vorig jaar last van pee ringen in beide knieën, iter genas met rust, de leef geïrriteerd door het ien. Smits, 2 meter 24, tp 8 oktober fit in het [skamp van de Pacers it. Het nieuwe seizoen i november in States. Cup finale soft Worth >rk - Bij winst van het aar aanse Davis Cup-team d den zal de finale gehou- orden in Fort Worth, De Amerikanen spelen 7 september in Minnea- j\lgravel de halve Finale Zweden. Tegelijkertijd Zwitsers in eigen land 3n(j|lrazilië. Bij een overwin- n de Amerikaanse ploeg, taat uit Courier, Agassi, va| is en McEnroe, gaat de tp,! 'jd op 4-6 december naar irrant County Conven- .jnter in Texas. paf 0[je Goossens Havana aag Ester Goossens is Europese Atletiek Asso- EAA) uitgenodigd deel te aan de wedstrijden om eldbeker, van 25 tot en september in Havana, ierlandse zal deel uitma al de Europese ploeg op 400 meter. De 20-jarige ister van Linschoten de uitnodiging aan haar 400 meter-tijd van dit t In juli liep zij tijdens de andse kampioenschap- Helmond een persoonlijk ivan 52,71 seconden. New York Twee maanden geleden, op 7 juli, ontving Ivan Lendl in Hartford, Connecticut, het Amerikaans paspoort. Acht jaar had hij er op gewacht, even zovele jaren moest hij jaarlijks zijn 'green card' (verblijfsver gunning) laten vernieuwen. Het was een intieme ceremonie in Hartford met vrouw Samant- ha en enkele vrienden. Ivan de Verschrikkelijke was geëmotio neerd zoals niemand hem ooit op de tennisbaan zag. Zijn eigen American Dream was eindelijk werkelijkheid geworden. De vreugde en de opluchting ver taalde Lendl op de tennisbaan in overwinningen, al werd de kans op een Amerikaanse titel hem gisteren in tweede instan tie door Stefan Edberg ontno men. Tot 7 juli stond Lendl dit jaar op 22-14, 22 gewonnen, 14 verlo ren. Na 7 juli werd het tot de ÜS Open 17-5. De fokker van her dershonden werd op de baan weer de grommende dober- mann-pinchers op de baseline, die alle hazewindhonden met ontblote tanden te lijf ging. Slechts een enkeling deinsde niet bevreesd terug. Lendl haal de de kwartfinale in Washing ton, de finales in Toronto, Cin cinnati en Commack en de hal ve eindstrijd in New Haven. Hij verloor van Holm, Agassi, Sam pras, Edberg en Korda. Niet de minsten in de tour. Lendl was gisteren de man die de US Open 1992 van de perfec te Final Four kon beroven. De nummers één (Courier), drie (Sampras) en vier (Chang) wa ren al zeker van een plaats in de halve finales. Lendl slaagde niet in zijn missie. Hij werd door de nummer twee, titelver dediger Edberg, in twee sessies uit het toernooi geslagen, 3-6 3- 6 6-3 7-5 6-7 (3-7). Lendl, de workaholic, werd tweè sets opgebracht door een grandioze Edberg (3-6 3-6). In de derde wijzigde hij zijn strate gie (6-3), in de vierde leek de ne derlaag onafwendbaar op 4-5 en vier matchpunten tegen. Op die hopeloze stand verdiende Lendl het eeuwige respect van de 20.437 toeschouwers. Hij behield zijn zelfdiscipline, een natuurlijk onderdeel van de opvoeding achter het ijzeren gordijn in Ostrava, en knokte voor elk punt. Edberg reageer de verrast. Hij slaagde er niet in een matchpunt te verzilveren en werd een game later zelf ge broken. Lendl ging na een re genpauze van zeventig minuten zelfs met de vierde set (7-5) aan de haal. Het sprankelende duel werd na 3 uur en 6 minuten op 2-1 in de vijfde afgebroken. John McEn roe, commentator voor USA Networks, sprak er schande van. „De referee had het duel na de vierde set moeten sta ken", brieste hij. „De man wist dat het weer zou gaan regenen. Door zijn beslissing door te gaan, brengt hij Lendl in het nadeel. Ivan moet bij de hervat ting zijn opslag behouden, an ders is de partij binnen tien mi nuten uit". De oude Mac bleek geen doem denker. In 59 wurgend span nende minuten werd Edberg na wederzijdse breaks via de tie break (7-3) zeker van zijn vier de halve finale op de US Open. Chang Lendl stond 13-13 tegen Edberg voor aanvang van het duel. Hij behoorde 615 weken tot de top tien, van juli 1980 tot met 1992. Hij voerde de wereldranglijst 269 weken aan, een ongeëve-, naarde prestatie. Hij werd drie keer winnaar van de US Open. Vooral omdat hij perfectio nist als hij was in 1985 in zijn achtertuin in Greenwich, Con necticut, op veertig minuten rij den van New York, een baan liet aanleggen met exact het zelfde oppervlak (deco turf II) als in Flushing Meadow. Lendl scherpte zijn reflexen aan door in het doel te gaan staan tijdens de trainingen van de prof-ijs hockeyers van de Hartford Whalers, waarvan hij lid van de raad van bestuur is. Tegenstander van Edberg in de halve eindstrijd werd Michael Chang. De kleine Chinese Ame rikaan (20) bereikte voor de' eerste keer in zijn loopbaan de laatste vier op de US Open. Hij versloeg Wayne Ferreira na een zware vijfsetter (7-5 2-6 6-3 6-7 6-1) in 4 uur en 17 minuten. De Zuidafrikaan, elfde geplaatst, liep in de vijfde game van de vierde set een spierblessure op foto Maurice Nelwan Bart Volkerijk gooide een prima wedstrijd en beteugelde het slaggeweld van Neptunus. door frank werkman kreeg weliswaar tien honksla- gen tegen, maar de Rotterdam- Rotterdam De honkballers se hits kwamen te verspreid, van Installdata ADO zijn de ADO daarentegen ging voor- play-offs wel bijzonder voortva- spoedig van start. De Hage- rend begonnen. De Hagenaars, naars sprokkelden al in de eer die zich ternauwernood plaat- ste twee innings zes punten ei sen voor het verlengstuk om de kaar. Het bleek een beslissende titel in de hoofdklasse, versloe gen gisteravond titelhouder Le vi's Neptunus met 8-2. De ontmoeting inRotterdam verliep precies zoals Ken Brauckmiller eerder in de week had voorspeld. ADO zou het in het eerste van de tenminste drie treffens met de Maasstede lingen ietwat moeten hebben van onderschatting bij de oppo nent, meende de Amerikaan. Dat leek inderdaad het geval in het met ruim vijfhonderd toe schouwers goed bezette stadion van Neptunus. De merendeels Rotterdamse kijkers, toch al enigszins verkleumd door de lage temperatuur (14 graden), en de kille wind, konden het van de de verrichting van de formatie van manager Charles Urbanus ook al niet warm krij gen. De landskampioen werd al direct door ADO stevig onder druk gezet. Aan Haagse zijde was wel sprake was van concen tratie alsmede inzet. Doordat later in het duel ook de soms traditionele foutjes achterwege bleven, konden coach Robert Niggebrugge en zijn manschap pen de verrassende voorsprong vasthouden. Aan de basis van de Haagse triomf stond routinier Bart Vol kerijk. De 34-jarige oud-inter national bleek gisteravond voor de doorgaans toch produktieve slagploeg van Neptunus moei lijk onbespeelbaar. Volkerijk Opvallend was dat ADO vooral via korte tikken de punten bin nenhaalde, waarbij de Rotter damse fielders ook nogal eens de bal juist centimeters langs de handschoen zagen vliegen. Uit eindelijk zag Neptunus boven dien niet minder dan in totaal zes veldfouten in He boeken be landen. Hoogtepunt uit die openingsfa se vanuit Haagse gezichtspunt was de home-run van Hans van Renselaar, die in de tweede slagbeurt als enige in het hele duel de bal over de hekken tim merde. Het leverde met Mari aan boord twee punten op en zorgde voor de tussenstand van 6-0. Neptunus zag geen kans meer om in het juiste ritme te geraken. Weliswaar herstelde pitcher Harry Koster zich keu rig, maar het aantal honksla- gen tegen (dertien) en de fouten waren doorslaggevend. ADO kwam in de gelijkmakende achtste innings nog even in de problemen. Neptunus produ ceerde drie hits op de vermoeid rakende Volkerijk en kreeg alle honken bezet. Vooral dank zij Arnold Jakoba werd het gevaar in de kiem gesmoord. De rechts- velder, die geblesseerd was ge raakt bij een botsing met Brauckmiller, zorgde persoon lijk voor drie nullen. Pirates versloeg Kinheim met 9-5. New York AranxtaSan- chez-Vicario heeft de vrou wenfinale van de US Open 1992 bereikt. De 20-jarige Spaanse versloeg Manuela Maleeva-Fragnière in 64 minuten in twee sets, 6-2 6-1. In de eindstrijd staat ze vandaag tegenover de winnares van het duel tus sen Monika Seles en Mary- Joe Fernandez. Voor Sanchez wordt het haar derde Grand Slam-fi- nale. In 1989 won ze als ze ventienjarige de Open Franse, twee jaar later ver loor ze de finale in Parijs. In New York was ze nooit verder gekomen dan de halve eindstrijd. Voor Ma nuela Maleeva-Fragniere, de oudste van de drie zus jes Maleeva, was het haar eerste halve finale in een Grand Slam-toernooi. Het record van de Maleeva's in dit soort evenementen stond tot dusver op 0-17. in de linkerdij. Een zwachtel en ijszakken tijdens de wisselin gen hielden hem op de been. Tom Nijssen Tom Nijssen is er niet in ge slaagd zijn titel in het gemengd dubbelspel op de US Open te prolongeren. Met. gelegenheid spartner Helena Sukova ver loor hij in de finale in honderd minuten van de Australiërs Mark Woodforde en Nicole Pro- vis, 6-4 3-6 3-6. Nijssen (27) won vorig jaar met Manon Bol- legraf de US Open. Bollegraf, met wie hij in 1989 ook het bes te dubbel vormde op Roland Garros, was dit jaar afwezig door een operatie aan de enkel, die haar tot eind oktober van de tennisbaan houdt. Helena Su kova (27) was bereid in te val len. De combinatie verloor tot de finale geen set. Misverstan den leidden in de tweede en der- Lendl was gisteren de man die de US Open 1992 van de perfecte Final Four kon beroven. De nummers één (Courier), drie (Sampras) en vier (Chang) waren al zeker van een plaats in de halve finales. Lendl slaagde niet in zijn missie. de set naar de nederlaag. „Het was de eerste keer", aldus Nijs sen, „dat wij samen speelden. Het klikte uitstekend tot de fi nale. Daarin maakten we teveel fouten". De eindstrijd had eigenlijk don derdag gespeeld moeten wor den. Door regenval werd het duel eerst uitgesteld en later een dag verschoven. „Dat kwam alle vier slecht uit", zei Nijssen. „We hadden alle vier ons vliegtuig geboekt". Het kwartet ging drie kwartierin conclaaf met de organisatie. „Op uitdrukkelijke wens van de sponsors werd de wedstrijd ver schoven naar vrijdag". Nijssen en Sukova verdeelden 22.000 dollar, Woodforde/Pro- vis 46.500. Nijssen kwam in alle disciplines in actie. In het en kelspel werd de in Lelystad wo nende Limburger in de tweede ronde van de kwalificaties uit geschakeld door Paep uit India. In het mannendubbel haalde hij de derde ronde met zijn vas te partner Cyril Suk, de broer van Helena. Daarin verloor hij van Eltingh/Haarhuis. SCHAKEN Door Michel van Egmond Den Haag De tijd dat hij zich ergerde aan de mensen die er van overtuigd waren dat hij als professioneel windsurfer het merendeel van het jaar vakan tie had, is voorbij. Patrick Bour gonje weet zelf hoe hard hij moet werken om te kunnen meedraaien aan de wereldtop en dat is voor hem voldoende. „Wat de rest van me vindt inte resseert me niet meer", zegt de Hagenaar, die nu drie jaar als kleine ondernemer de wereld zeeën bevaart. Bourgonje zucht, als hij denkt aan het onbegrip waar hij in ei gen land mee wordt geconfron teerd. In de paar weken dat hij per jaar in Nederland is, valt hem steeds weer op welke calvi nistische opvattingen veel van zijn landgenoten er op na hou den. „Nederlanders hebben moeite te accepteren datje iets doet wat je leuk vindt. Ze vin den het ook ongepast datje het er van neemt als de mogelijk heid zich voor doet. Ik begrijp daar weinig van. Het lijkt of ie dereen je een schuldgevoel wil aanpraten, als je bij voorbeeld vertelt dat je de wintermaan den op Hawaii doorbrengt. Ge lukkig kan ik dat soort zaken makkelijk van me af zetten Bourgonje heeft het druk. Met een aantal belangrijke wedstrij den voor de boeg, waaronder de PBA World Cup-finale op Ha waii, is hij van 's-ochtends vroeg tot 's-avonds laat te vin den in de Scheveningse werk plaats van Brunotti-boards, waar hij samen met zijn shaper werkt aan het gereed maken UITSLAGEN GOLF Sunningdale. Europe an Open, na twee ronden: 1. Karlsson (Zwe) 131 (64 67), 2. James (GBr) 132 (64 68), 3. Fal- do (GBr) 133 (67 66), Lanner (Zwe) 133 (65 68), 5. Hawkes (ZAf), Lane (GBr) 134, 7. Farry (Fra), Spence (GBr), Gallacher (GBr), Luna (Spa), Nobilo (NZe) 136. TENNIS New York. Open Amerikaanse kampioenschap pen, 12,5 miljoen gulden: man nen, kwartfinale: Edberg (Zwe/2) - Lendl (VSt/9) 6-3 6-3 3-6 5-7 7-6. Edberg in halve fi nale tegen Chang (VSt/4). Vrouwen enkelspel, halve fina les: Sanchez (Spa/5) - Manuela Maleeva-Fragniere (Zwi/9) 6-2 6-1. Gemengd dubbelspel, finale: Provis/Woodforde (Aus) - Suko- va/Nijssen (Tsj/Ned) 4-6 6-3 6- van zijn materiaal. In zijn over all vol verfspatten en zijn werk handschoenen binnen handbe reik, past hij niet bepaald in het beeld dat de commercie het pu bliek graag voorhoudt: dat van flitsende, gezonde jongens die op felgekleurde planken de mooiste plekjes op aarde aan doen. Slechts zijn gebruinde ge zicht (net terug van een wed strijd Canarische Eilanden) verraadt dat zijn aanwezigheid in Scheveningen meer uitzon dering dan regel is. Bourgonje was dit jaar al in Frankrijk, Ha waii, Japan, Aruba, Tenerife en de Canarische Eilanden. Wed strijden in Engeland, Duits land, Frankrijk en Hawaii staan nog op het programma voor de rest van het jaar. „Ik realiseer me best dat ik een leven leid, waar anderen alleen maar van kunnen dromen. He lemaal in de winter, als ik op Hawaii woon om daar te trai nen. Overdag vul ik dan de da gen met surfen en eten, 's- avonds zoek ik wat leuke meis- Patrick Bourgonje Mannen dubbelspel, finale: Grabb/Reneberg (VSt/2) - Jo- nes/Leach (VSt/4) 3-6 7-6 6-3 6- 3. VOETBAL Eredivisie: Fortuna Sittard - FC Twente 0-2 (0-2). 4. Paus 0-1, 27. Hoogma 0-2. Scheidsrechter: Van Vliet. Toe schouwers: 350Q. Gele kaart: Paul Janssen (Fortuna) en Paus (Twente). Eerste divisie: FC Zwolle - TOP 3-0 (2-0). 1. Reynders 1-0, 14. Buimer 2-0,89. Konterman 3-0. Scheidsrechter: Meijer. Toe schouwers: 2315. Gele kaart: Maaskant en Van Raalte (FC Zwolle), Van Geenen, Berens en Toonen (TOP). Bijzonderheid: Zwolle-doelman Timmer stopt in 28ste minuut strafschop van Berens. België: Club Brugge - Charleroi jes op en ga ik uit. Ik leef daar echt als een miljonair". Het bestaan van een professio neel windsurfer heeft ook een andere - minder glamour-ach- tige - kant, legt Bourgonje uit. „Het is vaak hard werken, ze ker als je zoals ik materiaal test voor een sponsor. De fabrikan ten van surfmateriaal zien de World Cup-wedstrijden als ge legenheden om hun spullen te laten testen. Dat betekent dat je er - naast je werk als sporter datje natuurlijk zo goed moge lijk probeert te doen - nog een baan bij hebt". Bourgonje leidt een leven, waarvan maar weinig mensen zich een voorstelling kunnen maken. Hij maakt deel uit van een groep sporters uit alle windstreken die op allerlei vliegvelden en stranden bijeen komen om zich met elkaar te kunnen meten. „Ik heb in de loop der jaren ook beter tegenslagen weten te ac cepteren. Ik heb nog nachtmer ries van de eerste keer dat ik nietsvermoedend met zes surf planken voor de balie van een vliegtuigmaatschappij stond. De maatschappij weigerde zo veel overgewicht mee te nemen, waarna ik helemaal in paniek raakte. Ik was als de dood dat ik het vliegtuig zou missen. Te genwoordig sla ik niet meer zo snel op tilt. Ik weet nu een beet je hoe het werkt. Je moet rustig blijven en proberen een deal te sluiten. Dat kan je honderden dollars schelen. En als dat on derhandelen io lang duurt dat het vliegtuig zonder jou ver trekt, ach, dan neem te toch ge woon de volgende vlucht?". 1-0, Anderlecht - Beveren 0-0. Duitsland: Tweede ronde DFB- beker: Karlsruher SC - Ham burger SV 4-2, VfL Bochum - Hannover 96 1-2, Fortuna Köln - SV Meppen 0-1, MSV Duis burg - l.FC Köln 0-0 nv, Duis burg wns. WIELRENNEN Ronde van Ca- talonië, derde etappe, Lerida - Calaf: 1. Bernard 192 km in 5.05.11, 2. Jalabert (Fra) 0.13, 3. Laurent (Fra), 4. Fondriest (Ito), 5. Kummer (Dui), 6. Gon zalez Salvador (Spa), 7. Alvaro Gonzalez (Spa), 8. Moreda (Spa), 9. Maier (Oos),. 10. Alon- so (Spa), 12. Den Bakker, 16. Van Orsouw, 52. Bouwmans, 57. Breukink, 77. Lubberding 3.08, 91. Van Aert 7.27, 95. Koerts 12.25, 97. Hermans, 100. Nijboer 13.55. Klasse ment: 1. Bernard 10.43.19, 2. Sveti Stefan Er moet sprake zijn van een complot, meent Ro bert Fischer. Telkens als de 'wereldkampioen' op het punt staat een briljante combinatie te beginnen, komen er de meest gruwelijke blunders uit zijn vingers. In wat volgens hem moet worden aangeduid als de revanche-match van de eeuw staat hij tegen Boris Spasski met 1-2 achter. Dat kan, mag en moet natuurlijk niet. Kwade invloeden; daar zal het van komen. Willen de organisa toren zo vriendelijk zijn een be schermende glaswand te plaat sen tussen de spelers en het pu bliek. Trouwens als de match halverwege naar Belgrado ver huist, moet er een glazen stolp komen. Spasski en hij erin; de schaakfans erbuiten. Fischer heeft concentratie-pro blemen. Hij dommelde donder dag tijdens de zesde partij zelfs even in. Tot ontsteltenis van de weinige overgebleven getrou wen, die nog steeds de verrijze nis van de echte Fischer ver wachten. De alerte, slanke jon geman van weleer is twintig jaar later traag en zelfs een beetje vadsig. „Hij moet nodig op dieet", aldus één van de inti mi, die uiteraard niet bij name wil worden genoemd. Volgens de anonieme zegsman is het verschil in levenstijl te groot. Toen Fischer nog op de loop was voor de wereld en zich verschool in derderangshotelle tjes at hij meestal één keer per Zülle (Zwi) 0.02, 3. Bruyneel (Bel), 4. Mauri (Spa), 5. Liane ras (Spa), 6. Jalabert 0.09, 7. Den Bakker, 8. Kummer, 9. Maier, 10. Ahedo (Spa), 22. Breukink 0.22, 23. Van Orsouw 0.19, 59. Bouwmans 0.43, 74. Lubberding 3.14, 88. Van Aert 7.30, 93. Koerts 12.28, 97. Her mans 12.58,99. Nijboer 14.08. Ronde van de EG (vrouwen), derde etappe, Roujan - La Gran de Motte: 1. Dijkstra (Ned) 92,5 km in 2.21.32, 2. Goersimova .(GOS), 3. Schop (Ned), 4. Tur- cutto (Ita), 5. Barillova (Tsj), 6. Ilavska (Tsj), 7. Zagorska (Lit), 0.53, 8. Fatkoellina (GOS), 9. Olsevskaja (Lit), 10. Van Moor- sel (Ned). Klassement: 1. Val- vik (Noo) 9.05.56, 2. Van de Vij ver (Bel) 0.16, 3. Koljaseva (GOS), 4. Cappellotto (Ita) 0.20, 0.24, 6. Ilavska dag. Nu is hij tot de jetset toege treden. Op het eilandje Sveti Stefan bewoont hij een suite van duizend dollar per nacht. Die verleende ooit onderdak aan uiteenlopende persoonlijk heden als Sophia Loren, Carlo Ponti, Hans-Dieter Genscher, prinses Margaret en lord Snow- don, de hertog van Kent en kroonprins - nu keizer - Akihi- to. Fischer laat zich de weelde smaken, sterker nog: hij stouwt er zich vol. „Het aantal calo rieën moet met de helft om laag", aldus de zegsman, „Van 5.000 naar 2.500 calorieën. Hij moet een uur wandelen en op zijn minst drie kwartier zwem men". Tot dusverre verliet Fischer zelden de luxe, exclusieve en veilige entourage van het voor malige piratennest. Hij ver schanste zich er met zijn secon dant, de Philippijnse groot meester Eügenio Torre en zijn Hongaarse vriendin Zita Rei- chany, die op de dag van de ope ning negentien werd. Maar gisteren bleek de Ameri kaan zich wel degelijk iets van het advies te hebben aangetrok ken. Hij werd zwemmend gesig naleerd, zonder zijn vijftien bo dyguards die uit het nabij gele gen casino zijn gerecruteerd. De plaatselijke politie had hun taak overgenomen en zag er vanuit een speedboat op toe, dat de dure privacy van de schaak grootmeester niet werd ge schaad. 0.26, 7. Turcutto 0.31, 8. Dijk stra 0.33, 9. Goerasimova 0.35, 10. Barillova 0.39. Ronde van de Toekomst (Open), vierde etappe, Saint Hi- laire-du-Harcouet - Plérin-sur- Mer: 1. Garel (Fra) 190,5 km in 4.49.34, 2. Henry (Ier) 0.31, 3. Berzine (GOS), 4. Arenas (Spa), 5. Gajnetdinov (GOS), 6. An- dersson (Zwe) 1.33, 7. Wust (Dui), 8. Makay (GBr), 9. Ham burger (Den), 10. Thibout (Fra). Klassement: 1. Garel 11.29L07, 2. Wüst 1.18,3. Dojwa (Fra) 1.32, 4. Magnien (Fra) 1.35, 5. Heulot (Fra) 1.36, 6. Berzine 2.13, 7. Simon (Fra) 2.29, 8. Arenas 2.32, 9. Bro: chard (Fra) 2.34, 10. Voskamp (Ned) 2.38. Koolskamp (Bel). Profkoers: 1. Van Slycke (Bel) 168 km in 3.56.00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21