assenheim verhoogt iverse belastingen Jolanda Mens plaatst zich in kruisfinales op Unicum Leiden Omgeving jzing over Beerendrecht Cabaret in de Alkeburcht Paleisachtig feertje in nieuw gemeentehuis m Ter Aar' Ter Aar viert feest Dorpsgezichten Jacobswoude sieren oude pakhuisdeuren Bezwaren tegen ecologische zone ongegrond B I o Leidse Courant zaterdag 12 september 1992 i lf HEN AAN DEN RIJN 'Drie maal Beerendrecht', lidt de titel van de lezing die E. van der Most maan- 0- vond houdt in de trouwzaal van het voormalige ge- lde itehuis in het Burg. Visserpark in Alphen aan den De lezing zal de resultaten bevatten van tien jaar bo- Vo- en archiefonderzoek naar de drie Rijnlandse kaste- jeerendrecht. De ontwikkeling van deze drie huizen t0' grotendeels samen met de ontwikkeling van kastelen- j v in Zuid Holland. Van der Most toont de mogelijkhe- 5 Len onmogelijkheden van zowel archief- als archeolo- isci onderzoek. Tevens zal de consolidatie van kasteel- m (zoals het onlangs gedeeltelijk opgemetselde Beer- 4 j echt) en verdere mogelijkheden met het opgegraven OOi iriaal aan bod komen. Over dit onderwerp verscheen eigene hand van Van der Most een hoofdstuk in het boek a en Beerendrecht'. De aanvang is Vier jaar cel voor kindermishandeling met dodelijke afloop ALKEMADE - De Cabaretgroep De Gemeen tereiniging verzorgt vanavond in Dorpshuis De Alkeburcht als start van de Oranjefeesten een komische en energieke voorstelling onder de ti tel „Ja, lacht u maar". De aanvang is half ne gen. De entree bedraagt tien gulden (65-plus- sers/7,50). De groep De Gemeentereiniging is ooit begon nen als straattheatergroep. De spelers zijn: Tom van Keulen aan de hoofdbezem, Tom Stob belaar aan de reservebezem en Ruud van de Broek aan de accordeon. Er valt een hoop te ve gen, bijvoorbeeld in de politiek, maar het liefst veegt De Gemeentereiniging in het publiek. Dat was merkbaar bij de opening van het nieuwe Tweede Kamergebouw eerder dit jaar, toen ook De Gemeentereiniging present was. De groep won onlangs het.Leids Cabaretfestival. HAARLEM/LISSE - Tegen een 37-jarige inwoonster van Lisse heeft officier van justi tie mr. C. van Spierenburg gisteren voor de rechtbank in Haarlem vier jaar gevange nisstraf geëist. De vrouw wordt ervan verdacht haar twee Ethiopische adoptiekin deren zodanig te hebben mis handeld dat één aan de gevol gen overleed en de ander voor de rest van zijn leven in valide is. Het eerste kind, Loek, overleed driejaar geleden op bijna twee jarige leeftijd. Artsen en de echtgenoot van de vrouw gin gen destijds uit van een bloed- prop in de hersens. Later heeft ze bekend het jongetje tegen een muur te hebben gegooid. In werkelijkheid had hij zwaar hersen-en buikletsel. De eenjarige Cas werd in april het slachtoffer van mishande ling. Begin dit jaar adopteerde het echtpaar hem. Hij was vol gens de vrouw te apatisch en wilde zich niet voegen naar haar wensen. Terwijl ze hem door de spijlen van de box vast hield, sloeg ze hem. Ook liet ze hem op de bodem van de box vallen. Het jongetje hield er ge kneusde darmen, een lever- scheur, een gekneusde nier en zwaar hersenletsel aan over. Hij is blind en voor de rest van zijn leven ernstig invalide. Volgens het psychiatrisch rap port heeft de vrouw een gebrek kige geestelijke ontwikkeling en is ze verminderd toereke ningsvatbaar. Kans op herha ling wordt niet uitgesloten ge acht, tenzij de vrouw behandêld wordt. Uitspraak 25 september. Voorronde Gouden Berkelknop in Roelofarendsveen ROELOFARENDSVEEN Een van de voorronden voor de jaarlijkse drukknop wedstrijd om de Gouden Berkelk nop wordt vanavond om acht uur gehouden in de VBA-vei ling in Roelofarendsveen. De landelijke drukknopwed strijden worden voor het tiende achtereenvolgende jaar gehouden. De winnaar van de drukknopwedstrijd van vanavond krijgt een trofee en wordt afgevaardigd naar de finale in Berkel op 3 oktober. Vanavond is er ook een drukknopwedstrijd van de VBA voor haar eigen kopers. De winnaar hiervan komt in aan merking voor een wisseltrofee. Na afloop is er een feesta vond voor alle kopers. De Berkelknop is een inkoperscom petitie die jaarlijks wordt gehouden voor kopers op de vei ling. Door middel van voorrondes op diverse veilingen in Nederland worden de beste kopers voor de finale g teerd. iabj ink buurman ifspr i I 5ENHEIM De ge- ïte Sassenheim zal in diverse belastingen ver- m om de begroting slui- te krijgen. Dat blijkt uit huk .groting voor 1993. w t een trendmatige verho- van de meeste belastingen vier procent zullen de ta- 'o n voor de onroerend goed- (ii iting twee .procent extra verhoogd (meerop- 2 gst: ruim 200.000 gulden) iatl'.e tarieven voor het riool met drie procent extra, igenaar/gebruiker van een met een waarde van 100 gulden zal in 1993 bij- gulden duurder uit zijn. 1 OOjfvalstoffenheffing zal niet worden verhoogd. Het ta- itijgt wel van 334 naar 347 ss m per jaar. stii ëveiliging van waterpartij- nbü n behoeve van kinderen is n9j Postwijk vrijwel afgerond. komende jaren zullen ook ensrpartijen aan de Beer- kade, de Hyacinthen- art t, de Crocussenstraat, de rsingel en de Vijverlaan worden beveiligd. Waarschijn lijk zullen de middelen daar voor pas na 1993 kunnen wor den vrijgemaakt. Het Sassenheimse college van burgemeester en wethouders wil dat het Sassenheimse deel van de Klinkenbergerpias, een recreatiegebied op de grens met Warmond en Oegstgeest, zo snel mogelijk wordt openge steld. Momenteel is het gebied rondom de grote plas al inge richt met strand, speel- en lig- weiden aan de westelijke oever voor intensieve recreatie en wandelpaden en vissteigers aan de oostelijke oever voor rustige recreatie. De inrichting van het Sassenheimse stuk, de zoge naamde kleine plas, kan echter pas beginnen als de puinstort is beëindigd en het uit de plas ge wonnen zand is afgevoerd. Op de provincie en het zandwinbe- drijf wordt druk uitgeoefend om onderhand ook de inwoners van Sassenheim hun eigen stuk recreatiegebied te gunnen. Afval Het scheiden van afval begint ook in Sassenheim steeds meer gestalte te krijgen. Na de Post wijk wordt eind 1992 in de rest van de gemeente het groente-, fruit- en tuinafval ingezameld. Voor klein chemisch afval wil Sassenheim een nieuw depot oprichten dat voldoet aan alle moderne eisen. Dat depot wordt gecombineerd met een milieu parkje waar nog meer soorten afval gescheiden kunnen wor den. Het aantal glascontainers wordt in 1993 verder uitge breid. Mogelijk wordt ook op kleur ingezameld. De gemeente wil de bezorging van ongewenst reclamemateriaal en drukwerk aan banden leggen om de pa pierberg te verminderen. Het inzamelen van textiel via de Stichting KICI verloopt naar wens. De werkgroep Kerk en Milieu verzamelt metalen. In 1993 zal worden bekeken of de gemeente metaal, blik en plas tic kan gaan scheidep. Het college hoopt dat in 1993 kan worden begonnen met bo demsanering van de terreinen Industriekade 14-18 en Molen straat 2-3, die sterk verontrei nigd zijn. Sassenheim wil nog in 1992 een gemeentelijk monumentenbe leid gaan ontwikkelen. De be perkte middelen maken dit streven echter niet eenvoudig. nieuwbouw van het gemeentehuis op polderniveau. foto-. ED^ ïR AAR De gemeente ir Aar heeft 1992 uitgeroe- eïn tot 'jaar van de vernieu- ng'. Niet alleen is Ter Aar 'ee nieuwe bruggen rijker* wordt de laatste hand ge- lp (d aan de roridweg, het rp heeft ook een geheel rnieuwd gemeentehuis |ei ikregen. Volgende week ijdag zal burgemeester Verhoef de officiële ope- ng van het gemeentehuis rrichten. iger; 'kfe Bn dezer dagen krijgen de in- ndao oners van Ter Aar de nieuwe 00. imeentegids in de bus. In het lekje wordt ruim aandacht aan het nieuwe ge in. ifieentehuis van Ter Aar. Ook geschiedenis van de Ter arse raadhuizen, geschreven rma:oor de plaatselijke historicus i tevens gemeentesecretaris h. Vonk ontbreekt niet. Zo ordt duidelijk dat het oudste imeentehuis van Ter Aar aarschijnlijk dateert uit het van de 16e eeuw. Tot zou het gebouw op de oek van de Aardamseweg en e Ringdijk (Aardamseweg 7 n 9) als gemeentehuis in ge- ruik zijn geweest. Later werd en school, op de plek van het uidige gemeentehuis, ver bouwd en trokken de ambtena ren er in. Op 8 juli 1968 werd dit gebouw, dat vanaf 1878 het administratieve kantoor van Ter Aar was geweest, gesloopt. Tijdelijk werd het voormalige stationsgebouw in Papenveer het onderkomen van de ambte naren. Op 27 mei 1970 werd het nieu we gemeentehuis officieel geo pend door commissaris van de koningin J. Klaasesz. Het pand was een ontwerp van architect professor Joop van Stigt. In de loop der jaren werd wel duide lijk dat het gemeentehuis, dat was opgezet voor circa 15 me dewerkers en uitgroeide tot de huidige 48 personeelsleden, uit zijn jasje groeide. Wederom werd architect Van Stigt inge schakeld... Terp Momenteel wordt de laatste hand gelegd aan de het ge meentehuis dat bovenop een terp staat en een nieuwe aan bouw heeft op polderniveau. Vooral heerst er nog veel be drijvigheid op het parkeerter rein. Het oude en het nieuwe gedeel te van het gemeentehuis is ver bonden door middel van een at rium, een soort hal met daar boven een lichtdoorlatende koepel. Tussen de werkzaam heden door kunnen de mede werkers genieten van het Een dag na de officiële opening van Ter Aars' nieuwe gemeen tehuis, houdt de gemeente open huis. Inwoners van Ter Aar en andere belangstellenden kun nen zaterdag 19 september van tien tot twee uur een kijkje ne men in het nieuwe gebouw. Ambtenaren zullen aanwezig zijn om het publiek uitleg te ge ven over hun werk. De afdeling Civiele Techniek en de afdeling Welzijn houden een presenta tie. Door het hele gemeentehuis is een expositie opgebouwd. Het speciale van deze expositie is dat de tentoongestelde werken gemaakt en/of verzameld zijn door personeelsleden van de ge meente Ter Aar of hun verwan ten. De expositie bestaat uit schilderijen van Thea de Bruin en Vicky Born; foto's van Aat Korving en Ria Selderbeek; ke ramiek en stenen beeldert van Mia Stokhof; oude kaarten en ansichten over Ter Aar van Martin Vermeulen; historisch hang- en sluitwerk van Gerard van Winden en opgegraven voorwerpen uit de grond onder het gemeentehuis van Gerard van Winden en Martin Ver meulen. schitterende uitzicht over de Vierambachtspolder. Het ge bouw is namelijk voorzien van vele ramen, ook binnenin het gebouw. Burgemeester Ver hoef, die tevens voorzitter is van de bouwcommissie, is dui delijk trots op het resultaat. „Niet alleen hebben de mede werkers nu een aanzienlijk verbeterde werkruimte gekre gen, ook is de toegankelijkheid erop vooruit gegaan", merkt hij op. „Het gebouw is namelijk voorzien van een lift en de offi ciële ingang is verplaatst naar de achterzijde van het gebouw. Daar hoeft geen trap beklom men te worden om binnen te komen. Vooral met trouwerij en bleek namelijk nogal eens dat de toegang vooral voor oma's en opa's via de hoge trappen naar het gemeente huis een probleem was". „Ons aller nieuwe huis", zoals hij dat formuleert, heeft de ge meente Ter Aar zo'n vijf mil joen gulden gekost. Begroot was 3,2 miljoen. Vooral het leg gen van de vloer blijkt veel meer te hebben gekost dan ver wacht. Toch is de burgemees ter er duidelijk mee in zijn sas. „We zijn van primitieve wo ningwetachtige toestanden naar paleisachtige sferen ge gaan", aldus Piet Verhoef. 10e Leidse Courant Masters: Carla van Oijen van de Teken- en Schilderclub Jacobswoude toont het pronkstuk van de club: een vier luik met karakteristieke dorpsgezichten van Jacobswoude. foto: wim van noort Teken- en Schilderclub Jacobswoude maakt vierluik Idoor marieta kroft ALPHEN AAN DEN RIJN- /JACOBSWOUDE - Dat oude pakhuisdeuren voor ve lerlei doelen kunnen dienen, heeft de Teken- en Schilder club Jacobswoude wel bewe zen. Tien ijverige leden van de club zijn de afgelopen zo mer bezig geweest met het beschilderen van de beide zij den van de deuren met ka rakteristieke dorpsgezichten van Leimuiden, Rijnsater- woude, Woubrugge en Hoog- made. „De kroon op het werk van de club", zoals een volda ne voorzitter Carla van Oijen het formuleert. Het vierluik is nu samen met andere wer ken van de club te zien in de Openbare Bibliotheek in het centrum van Alphen. In de 'bieb' zit Van Oijen rustig te verven. De contouren van paarden, haar lievelingsbees ten, op het doek worden al dui delijk zichtbaar. Af en toe on derbreekt zij haar werk om be langstellende bezoekers iets' over de Teken- en Schilderclub Jacobswoude te vertellen. Om haar heen hangen olieverf schilderijen, maar ook aquarel len, variërend van de karakte ristieke dorpsgezichten tot mo derne schilderingen. De twee volgeschilderde pakhuisdeu ren, die middenin de expositie ruimte staan te pronken, vallen meteen op. Meteen herkenbaar op de deuren zijn de Dom van Rijnsaterwoude, de St. Jan in Leimuiden, de Ned. Hervormde kerk aan de Comriekade in Woubrugge en de kerk van Hoogmade, die overal bovenuit steekt. Maar ook het oudste huis van Rijnsaterwoude, 't Oude Regthuys, en een aan de Drecht in Vriesekoop staande boerderij prijken op het vier luik. Groots Van Oijen die de schilderingen de afgelopen zomer samen met negen andere leden van de club heeft gemaakt, steekt haar trots dan ook niet onder stoelen of banken. „Wij hebben ons on derkomen in de peuterspeelzaal in Rijnsaterwoude", vertelt Van Oijen. „Als wij klaar zijn moeten we dus altijd weer onze spullen opruimen. We werken immers ook met terpentine en dat moet uit de buurt van de peuters blijven. In de zomerpe riode zijn ze er niet, dus kunnen wij onze spullen laten liggen. Met andere woorden, wij kon den nu iets groots aanpakken. Een van onze leden kwam daar op met pakhuisdeuren". De club, onder leiding van Ton Hendriks, bestaat uit 57 leden, afkomstig uit de hele regio. „Maar de kern van pastoor Thomas is er ook nog steeds", vertelt de in Alphen wonende Van Oijen die de voorkeur gaf aan de schilderclub in haar buurgemeente boven die in haar eigen woonplaats. „We kennen hier een heel vrije ma nier van werken", legt ze uit. „Ton begeleidt iedereen indivi dueel. Als je zin hebt om te aquarelleren, dan doe je dat. Heb je zin om eens wat met olie verf, potlood of pastelkrijt te doen, dan is dat geen enkel pro bleem". Schoolhuis Het vierluik verhuist eind sep tember naar naar 't Schoolhuis in Rijnsaterwoude. Van Oijen: „Enkele maanden geleden was ik in 't Schoolhuis, dat een cul tureel centrum moet heten. Er was echter niets cultureels, het was zo kaal. Met de beheerder sprak ik toen af dat wij er in ok tober zouden exposeren". De opening van de expositie in 't Schoolhuis zal op 3 oktober om twee uur zijn. „En dat is nu ook weer zo toevallig", vervolgt een enthousiaste Carla van Oijen. „Op 1 oktober heeft Jacobs woude weer een nieuwe burge meester. Toen wij dat vorige week hoorden, hebben wij hem m,eteeri geschreven met de vra&g of hij de opening wil ver richten. Ik hoop echt dat hij het doet". Maar wat er na oktober met het vierluik gaat gebeuren, weet zij nog niet. „Misschien wil een of ander kantoor wel tijdelijk een expositie inrichten of wellicht de gemeente", hoopt ze. Het vierluik en andere schilde rijen van de Teken- en Schilder club Jacobswoude zijn tot 28 september te zien in de Openba re Bibliotheek aan het Thorbec- keplein in Alphen aan den Rijn. De bibliotheek is geopend op van maandag tot en met donderdag van een tot vijf uur, op vrijdag van tien tot vijf uur en op zater dag van half tien tot half een. Op maandag, woensdag en vrij dag is de bibliotheek ook 's avonds open en wel tussen zeven en negen uur. HAZERSWOUDE - Burge meester en wethouders van Rij- neveld stellen voor de bezwaren van G. den Hertog uit Alphen en M. en P. van Zwieten uit Ha- zerswoude-Rijndijk ongegrond te verklaren. Het drietal maak te bezwaar tegen de aanleg van een ecologische zone tussen de Rijndijk en de toekomstige Rijksweg 11. Familie van Zwie- ten stelde voor een beheersove reenkomst te sluiten en/of de in het beheer te geven grond te compenseren. B en W vinden echter dat deze wijze van be heer niet past binnen de reeds vastgelegde inrichting van de ecologische strook. In een brief aan G. den Hertog uit Alphen maken B en W duidelijk dat zij de weigering van Den Hertog om grond te verkopen voor de ecologische zone betreuren. Hij zal daarom zijn naam toevoe gen aan de lijst grondeigenaren LEIDEN De opvallendste verrichtingen van de vijfde speeldag van de tiende Leid se Courant Masters, die op de tennisbanen van Unicum worden afgewerkt, werden geboekt door Jolanda Mens en Marcel van Rijn. Mens plaats zich via Marieke Bethlehem als poule-eerste in de kruisfinales die vandaag worden gespeeld. Van Rijn klopte Marco Visser en haalt op game-gemiddelde de beste vier. Zondag om 13.00 en 15.00 uur wordt de eindstrijd in diverse categoriën afgewerkt. De toegang is gratis. B-Masters Voor het wegvallen in de A-pou le van topfavoriet Jan-Willem Lugthart leek de strijd om het tweede stekje in de kruisfinales het duel te worden tussen Mark Fleischeuer en Onno Guinau. Na het terugtrekken wegens een schouderblessure van de Katwijkse tennisleraar noem den de 'kenners' de poule nog slechts een formaliteit voor Fleischeuer en Guinau, Bartel Swart werd te licht bevonden. De realiteit bij de Masters is toch telkens anders. De Hille- gommer is inderdaad licht in gewicht, maar de driesetszege op Fleischeuer en daarmee de eerste plaats in de poule is toch van zwaar gewicht. Unicum- mer Guinau werd derhalve voor de kruisfinales of meer, de titel, uitgeschakeld. In poule B werd Marco Visser ondanks de nederlaag tegen Marcel van Rijn toch de num mer een. Daarvoor waren zijn eerdere overwinningen op Paul Kortleve en Mare Nagelkerken voldoende. Belangrijker was de uitslag, waarmee Van Rijn van Visser zou winnen. De 7-5, 6-4 bezorgden de Nieuwvenneper een vervolgoptreden in de B- Masters tegen de verrassende winnaar van poule A, Swart. Kortleve met ook twee winst partijen en een nederlaag miste de kruisfinales louter op games. Of de gisteren bepaald zenuw achtig ogende Visser ook wer kelijk favoriet voor de titel is, is een uitspraak waar zeer ver schillend over wordt gedacht. Bij de B-dames speelde Irma van Seeters zich via twee en door het afzeggen van Sindy Vincent, dinsdag al in de kruis finale. Vandaag treedt de speel ster van De Merenwijk aan te gen Marieke Bethlehem, die aan Jolanda Mens in twee sets voorrang moest verlenen en daardoor tweede in de poule werd. De nationale jeugdtopper uit Voorhout speelt als poule- eerste de kruisfinale tegen de winnares van het late duel van gisteren tussen Petra Wessels en Liesbeth Hooghoudt. De eerstgenoemde won met het verlies van slechts twee games. die voor een partiële onteige ning in aanmerking komen. Overigens bestaat zowel voor Van Zwieten als voor Den Her tog de mogelijkheid om weder om bezwaar te maken als het ontwerp van de 'tweede partiële herziening inzake de aanleg van rijksweg 11' ter inzage wordt gelegd. Het collegevoorstel komt dins dag ter sprake in de commissie Rijksweg 11. en twee driesetters toch tegen Van Gaaien aantreden. Buijs komt uit tegen Albert Robben, die het cruciale treffen tegen Fabian Ubels in twee sets won. Bij de C-dames lag het allemaal wat eenvoudiger. Carlijn Buis was weer eens oppermachtig en Ingrid Boere de terechte num mer twee. Ruby Pennings was gisteren in poule B Lisette Faas duidelijk de baas en werd poule winnares. Maaike Zonderop klopte Faas al eerder en mag in de kruisfinale tegen Buis op boksen. D-Masters Omdat Hans van Velzen en Christiaan Kooman zich don derdag reeds van een vervol goptreden verzekerden, werd door Kees Korenhof en Emile Crama zoals dat het om des kei zers baard gespeeld. De inzet was er niet minder om, Katwij- ker Korenhof werd de bezitter van de baard. In poule B deed Jan-Pieter Roeloffs wat hij moest doen. De al eerste staan de jeugdspeler van het bij de mannenpoules toonaangeven de Alkemade klopte Paul Rog geveen. Marcel de Bruin deed niet wat hij moest doen, win nen, maar ook weer wel, want het pakken van de tweede set tegen Arjan Broekhof was pre cies dat setje, dat nodig was om de kruisfinales te halen. De Munniker speelt vandaag tegen clubgenoot Van Velzen. Roe loffs stuit op Kooman, waarmee Leidse Hout na Wijffelman een tweede Masters-ijzer in het vuur heeft. Bij de D-dames, of beter gezegd meisjes, speelde Evelien Dek ker zich ten koste van Rieneke Chrispijn, en achter Marielle Patiwael in de kruisfinales. Tweelingzus Saskia Dekker, die gisteren twee maal moest aantreden, startte met het goe de voorbeeld te volgen door Martine Griekspoor, met haar net elf jaar de absoluut jongste deelnemer in de veertienjarige historie van de vier jaar Match- Masters en tien jaar Leidse Courant Masters, in twee sets voor te blijven. In de tweede partij werd de tussenstand een set gelijk, waardoor Machielse en Muriël Kengen poule-eerste en -tweede werden. De dertig- plus dubbelaars werken van daag de kwartfinales van de hoofdschema's af. S Uitslagen C-Masters Niet de gedoodverfde favorie ten speelden zich bij de C-man- nen soepeitjes in de kruisfina les, maar opmerkelijk genoeg de beide deelnemers van Alke made, Maarten Buijs en Marcel van Gaaien. De derde poulepar tij kon dus als een prima oefe ning dienen op de verdere weg naar de titel. Enkel Buijs kwam er aan toe, ontspannen liet hij bij Marco Cats de toch vervelen de nul op het schema van de eindstanden verdwijnen. Van Gaaien kreeg de partij van de geblesseerde en reeds uitge schakelde Danny Lesquillier kado. In de poule van Buijs had Patrick Wijffelman het op nieuw moeilijk, maar na de 1-6 in de eerste set tegen Martin Verkerk mag de speler van Leidse Hout na een nederlaag Vrijdag 11 september HEB: Poule A: Bartel Swart - Mark Flei scheuer 4-6, 7-5, 6-3. Poule B: Marcel van Rijn - Marco Visser 7-5, 6-4 DEB: Poule A: Petra Wessels - Liesbeth Hooghoudt 6-2, 6-0. Poule B: Jolanda Mens - Marieke Bethlehem 6-2,6-4. HEC: Poule A: Patrick Wijffelman - Mar tin Verkerk 1-6, 6-4, 6-2; Marco Cats - Maarten Buijs 7-6, 6-4. Poule B: Albert Robben - Fabian Ubels 6-2, 6-2. Mar cel van Gaaien - Danny Lesquillier w.o. wegens blessure. DEC: Poule A: Car- lijn Buis - Lisa Colson 6-0, 6-1; Ingrid Boere - Tammera Canter Visscher 6-2, 6-0. Poule B: Ruby Pennings - Lisette Faas 6-1,6-2 HED: Poule A: Kees Korenhof - Emile Crama 6-3, 6-4. Poule B: Jan-Pieter Roeloffs - Paul Roggeveen 7-5, 6-2; Ar jan Broekhof - Marcel de Bruin 7-5, 4-6, 6-4. DED: Poule A: Evelien Dekker - Rieneke Chrispijn 7-5, 6-3. Poule B: Saskia Dekker - Martine Griekspoor 6- 4, 6-3; Saskia Dekker -Irma Machielse, een set gelijk, Machielse en Kengen ge plaatst voor kruisfinales. DDD 30+: Poule 1: Conny van der Meulen/Ann Vrolijk - Ria Hoogenboom- /Tiny van Ruiten 4-6, 6-4, 6-3 Poule 2: Ineke Hooymans/Ploni van Maris - Con- ni Farin/Tiny Schouten 6-2, 6-1Hoofd toernooi: Achtste finale: Janny van tfer Does/Annemarie Slot - Marly Dirksen- /Hermien Wenzel 7-6, 6-3. Kwartfinale: Marian Broeken/Wil Koopman - Els van Schaik/Hilde de Vries 5-7,7-6,6-1 Programma Zaterdag 12 september 11.00 uur: Kwartfinales: HDD 30+ en DDD 30+. 13.00 uur: Eerste kruisfinale: HEB, DEB. HEC, DEC, HED, DED. 15.00 uur: Tweede kruisfinale: HEB, DEB, HEC. DEC. HED. DED. Zondag 13 september 11.00 uur: Halve finales: HDD 30+ en DDD 30 13.00 uur: Vier finales enkel spel. 15.00 uur: Twee finales enkelspel en finales HDD 30+ en DDD 30+ Toegang op beide dagen is gratis.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11