Kardinaal gispt corruptie in maatschappij Conciliair Proces leidde niet tot polarisatie Leger des Heils groeit in Rusland met de dag 1%, HELP HELPEN Geestelijk Leven Opinie Winnaar prijs godsdienstvrijheid vermoord in Peru door guerrilla's COMMENTAAR mtr CcidöcSoUAOtlt 21A Ledse Courant i donderdag 10 september 1992 Gebedsdienst bij opening filiaal C A KAMPEN In de Buitenkerk van Kam pen is gisteren een gebedsdienst gehou den ter gelegenheid van de opening van het nieuwe filaal van C A in deze stad.' De dienst werd bijgewoond door ongeveer 65 mensen, onder wie directie en perso neelsleden van het kledingbedrijf. De dienst vond volgens een mededeling van de rooms-katholieke parochie in Kampen plaats omdat C A van oudsher een roomskatholieke firma is. Vroeger stond er gewoonlijk een eucharistieviering op het programma bij de opening van een nieuwe vestiging. Omdat inmiddels het aantal niet rk-medewerkers is toegeno men, heeft die viering plaatsgemaakt voor een gebedsdienst. Liefde is niet anders als een boogie-woogie van de hormonen. Bisschop Tökes: Iliescu moet zijn beschuldigingen intrekken TIMISOARA President Iliescu moet eerst zijn be- schuldigigen intrekken voordat bisschop Tökes de uitno diging voor een gesprek aanvaardt. Dit heeft de woord voerder van Tökes gisteren tegen het ANP gezegd. Iliescu heeft dinsdag de hervormde bisschop, die sinds vorige week woensdag in hongerstaking is, opnieuw uit genodigd voor een gesprek nadat Tökes maandag op een toezegging was teruggekomen. „Als de bisschop werke lijk de dialoog wil, ben ik bereid hem in mijn paleis te ont vangen," aldus Iliescu. „Dan kunnen we op een serieuze en open wijze en op basis van de feiten spreken over de problemen die de reden van zijn hongerstaking zijn." Tö kes had zich eerder bereid verklaard Iliescu in Timisoara te willen ontmoeten. In deze stad, waar in 1989 de revo lutie begon, is Tökes in hongerstaking omdat de moor den tijdens de omverwerping van het bewind van Ceau- cescu nog steeds niet opgehelderd zijn. NCRV stopt met Alle-Dag-Kerkdiensten HILVERSUM De NCRV beëindigt de 40 jaar lange samenwer king met de stichting Alle-Dag-Kerk in Amsterdam. Dit is het ge volg van de nieuwe indeling op de Nederlandse radio, zo deelt de NCRV mee. Sinds de jaren '50 zendt de NCRV de door-de-weekse kerkdiensten in de Engelse Kerk aan het Begijnhof in Amsterdam uit onder de titel Middagpauzediensten. Het afgelopen seizoen wa ren ze elke dinsdagmiddag te beluisteren. De enige mogelijkheid in het nieuwe schema was zaterdagavond van zes tot zeven. Het ka rakter van de diensten zou volgens de NCRV op dat tijdstip niet goed tot zijn recht komen. In het nieuwe seizoen wordt op dat uur een avondgebed uitgezonden onder de titel 'Voor de eerste dag'. De nieuwe indeling is het gevolg van de afspraken tussen de omroe pen over zenderkleuring en van de promotie van EO en VPRO tot A-omroep. De IKON dreigt door het nieuwe zendschema haar zendtijd op zondagmorgen op Radio I te verliezen. Het programmade andere wereld van zondagmorgen, zou daardoor komen te vervallen. In plaats daarvan zouden VARA en Veronica-programma's komen. De IKON heeft protest aangetekend tegen de plannen. Assemblee van Europese kerken stoot Roemeense metropoliet uit PRAAG Met ruime meerder heid heeft de assemblee van de Konferentie van Europese Ker ken gisteravond besloten de Roemeens-orthodoxe metropo liet Antonie niet meer in het be stuur op te nemen. Antonie, die de vroegere Roemeense dicta tor Ceausescu door dik en dun steunde, was een van de acht presidenten van de KEK. Antonie zei tegenover het Duit se persbureau epd „veront waardigd te zijn dat hij uit het bestuur is gesmeten". In zijn plaats komt de eveneens roe- meens-orthodoxe bisschop Te- ophanie. De kandidatuur van metropoliet Antonie was in Praag op veel kritiek gestoten. De Hervormde praeses dr. G.H. van de Graaf, die om gezond heidsredenen niet in Praag aanwezig is, zei woensdagmor gen herverkiezing van Antonie ueen blamage" voor de KEK te vinden. „Een gruwel. Ik moet er niet aan denken Voor de gereformeerde gedele geerde A. van 't Spijker-Niemi was de naam van de Roemeense metropoliet de voornaamste re den om tegen de eerste kandi datenlijst te stemmen waarop naar zijn mening veel te weinig jongeren en vrouwen voorkwa men. In het nieuwe bestuur van 35 personen zitten nu 13 vrou wen en 5 jongeren. Sommige afgevaardigden had den Antonie, wiens naam was vervangen door die van zijn landgenoot bisschop Teofan (correcte spelling), opnieuw voorgedragen. Teofan deelde onder applaus mee dat metro poliet Antonie geen kandidaat meer wilde zijn en dat deze hem had toegestaan zitting in het KEK-bestuur te nemen. De afgevaardigden van de Or thodoxe Kerken, die 's middags hadden gedreigd uit de KEK te treden, repten daar 's avonds niet meer over. Zij waren van mening dat zijzelf hun eigen kandidaten voor het bestuur mogen aanwijzen en dat de an dere lidkerken die voordracht maar hebben te aanvaarden. De weerstand tegen metropoliet Antonie was voor de meeste niet-orthodoxe gelegeerden echter te groot om aan dit or thodoxe verzoek te kunnen vol doen. Nederland heeft in het verleden een belangrijke rol in de KEK gespeeld. De hervormde secre taris-generaal dr. E. Emmen, in 1959 een van de oprichters van de KEK, is jarenlang erepresi dent van dit samenwerkings verband van orthodoxe, prote stantse en anglicaanse kerken geweest. De Nederlandse Her vormde Kerk en de Gerefor meerde Kerken behoren boven dien tot de kerken die het groot ste deel van de financiën voor hun rekening nemen. Door de grote economische pro blemen in Oost-Europa is slechts drie procent van de con tributie afkomstig van de Oost- europese kerken, die ongeveer de helft van de 120 lidkerken uitmaken. De KEK overweegt nu een beroep op het bedrijfs leven te doen om uit de chroni sche financiële crisis te komen. Daartoe moet er een stichting worden opgericht, aldus het jaarverslag, dat gisteren werd gepresenteerd. Van de begro ting van ongeveer 2 miljoen gul den is iets meer dan de helft af komstig uit bijdragen van de lidkerken. De rest komt uit gif- Nationale Ziekendag Pastor Marinus van den Berg schreef voor de Nationale Zie kendag komende zondag een brochure onder de titel 'Kijk eens naar een ander..' Op de ne gentiende nationale ziekendag in successie staat het thema centraal van het (vaak onder schatte) belang van persoonlij ke aandacht. In de brochure concludeert Marinus van den Berg „dat aandacht een helen de en genezende waarde heeft". De brochure is te bestellen bij de Nationale Vereniging de Zonnebloem. Voor meer infor matie tel. 076 -10 10 80. UTRECHT Het Conciliair Proces, de sinds 1987 be staande beweging in de ker ken om zich in te zetten voor vrede, gerechtigheid en heel heid van de schepping, heeft niet tot polarisatie geleid, de opvattingen zijn juist meer naar elkaar toe gegroeid. Dat concludeert dominee W. van der Zee, secretaris van de Raad van Kerken, het orgaan dat het proces door middel van een stuurgroep bij de i ten kerken in de afghelopen vijf jaar heeft gepropageerd. Het conciliair proces wordt op de kerkendag op zaterdag 19 sep tember afgesloten. Volgens Van der Zee zal de stuurgroep dan officieel ophouden te functione ren en zullen de kerken ieder voor zich de thema's van ge rechtigheid, vrede en heelheid van de schepping moeten gaan behartigen als een normaal on derdeel van het kerkelijk leven. De Raad van Kerken zal onder de diverse kerken een enquête organiseren om er achter te ko men hoe zij daar tegenover staan. Ter gelegenheid van de kerken dag is een kerkendagboek uit gekomen waarin een aantal kerkelijke functionarissen en journalisten op persoonlijke wijze getuigenis aflegt van de noodzaak tot het houden van een kerkendag waarop de the ma's van het conciliair proces een belangrijk element zijn. Dominee Van der Zee behan delt de ontstaansgescheidenis van het Conciliair Proces en somt op wat het proces zijns in ziens heeft opgeleverd. De be langrijkste verworvenheid is volgens hem dat bij de kerken het besef is gegroeid dat verar ming bewapening en milieu aantasting met elkaar samen hangen en alleen in hun samen hang kunnen worden opgelost. Hij vindt verder dat het conci liair proces de oecumenische sa menwerking ontegenzeggelijk heeft gestimuleerd. Van der Zee geeft ook toe dat het niet allemaal koek en ei is. De stuurgroep wist vaak wel pa rochie- en gemeenteleden te in teresseren maar raden en be sturen hielden de boot vaak af. Van der Zee vraagt zich ook af in hoeverre kerkelijke organen zelf maatregelen en voorstellen betrefffende de milieuproble matiek of het kritisch bankie ren in praktijk hebben ge bracht. Van der Zee zegt gefrus treerd te zijn over het feit dat afspraken over milieu niet ge maakt konden worden. Hij be treurt het verder dat bondge nootschappen met andere kriti sche maatschappelijke organi saties onvoldoende van de grond zijn gekomen. Kerkendagboek 1992 Om een geloofwaardig getuigenis. Uitgave De Horstink. Prijs 8r Kijken naar de paus Een groep Japanse toeristen bekijkt de paus die eerste openbare audiëntie gaf. in zijn zomerresidentie in Castelgandolfo zijn FOTO: AP LIMA De Peruaanse evan gelist en bijbelvertaler Ro- mulo Saur.e is zondag gedood door guerrillastrijders van de communistische bevrijdings beweging Lichtend Pad. Dat heeft de Britse Evangeli sche Alliantie gisteren meege deeld. Saune ontving in juni dit jaar als eerste de Award voor Godsdienstvrijheid, een prijs die door de Evangelische We reldalliantie is i: Saune (39) werkte als evange list onder de Quechua-bevol- king van Peru. Hij was de lei dende figuur achter een bijbel vertaling in de taal van deze be volkingsgroep, en had als zoda nig nauwe banden met de Wy- clifTe bijbelvertalers en de We reldbond van Bijbelgenoot schappen. Hij was in het verle den al bedreigd door Lichtend Pad, maar zette zijn activitei ten toch voort. Zondag werd Saune samen met drie familieleden gedood, toen guerrilla's van Lichtend Pad het vuur openden bij een weg versperring. Saune was op de terugweg na een bezoek aan het graf van zijn grootvader, die in december 1989 ook al het slachtoffer werd van een aan slag door Lichtend Pad. Ook deze aanslag werd in verband gebracht met de evangeliseren-, de activiteiten van het slachtof fer. ROME Het gebrek aan burgerlijke verantwoorde lijkheid, de onmacht om aan goede wetten te gehoorza men en de degeneratie van beroepseer tot eigenbelang. Dat zijn volgens de aartsbis schop van Milaan de diepere oorzaken van de politieke corruptie. Kardinaal Martini schrijft dit in een pastorale brief waarin hij uitgebreid stil blijft staan bij het grote steekpenningenschandaal in zijn stad. Martini's boodschap, door hem zelf gedefinieerd als een 'stomp in de maag' van de Milanese ka tholieken, is in Italië met in stemming en belangstelling ontvangen. Nu vrijwel alle vooraanstaande Milanese poli tici bij de affaire betrokken blij ken, geldt de kardinaal die in het verleden al vaker de politie ke verloedering van de stad aan de kaak heeft gesteld, als de enig overgebleven morele leider van zijn stad. Volgens Martini is het niet te recht om de affaire nu te pre senteren als een 'heilige oorlog' tussen corrupte en oprechte mensen, maar „is de hele maat schappij corrupt". „Als we zelf maar iets beter hadden opgelet en iets verder hadden gekeken dan ons eigen belang", hadden heel wat 'vervelende toestan den' kunnen worden voorko men, aldus de kardinaal. Marti ni richt zich in zijn zendbrief met bijtend sarcasme tot de 'op rechte en kristalheldere' politi ci, die „kennelijk te ver van de realiteit leven om te weten hoe hun partijen worden gefinan cierd" en „de andere kant op kijken" om zich niet persoon lijk te hoeven compromitteren. Hij valt het openbaar bestuur aan, dat „hele sectoren heeft overgeleverd aan de inefficiën tie", de media die nu het schan daal op de voet volgen maar ver stek laten gaan bij de dagelijkse ontwikkeling van een kritische burgerzin, en de dienstensector die het economisch belang ho ger stelt dan de zorg voor cliën ten en patiënten. Van de kerk verwacht Martini een „waakzaamheid die niet moet afhangen van de hoogste autoriteiten, maar gevormd moet worden in de dagelijkse praktijk van parochies, groepen en bewegingen". Aan de andere kant van Italië, in de Calabrese hoofdstad Reg- gio Calabria, is inmiddels ook een smeergeldschandaal losge barsten, dat in omvang kan wedijveren met dat van Milaan. De afgelopen maanden zijn daarbij 18 politici, onder wie drie voormalige burgemeesters en drie ex-kamer leden gearres teerd, terwijl tegen drie zitten de kamerleden, die nu nog par lementaire onschendbaarheid genieten, een onderzoek is inge steld. Aangezien in juli het gan se gemeentebestuur al is gear resteerd - sedertdien wordt de stad door een regeringscommis saris bestuurd - is daarmee vrij wel de voltallige politieke elite van de stad achter de traliesN verdwenen. Net als in Milaan bleken in Reggio de overheid sopdrachten te worden ver deeld door een 'zakencomité' van corrupte politici en onder nemers. En net als in Milaan bleken daarbij ook te goeder naam en faam bekend staande firma's betrokken als de Fiat dochter Cogefar. ALMERE Het Leger des Heils groeit in Rusland met de dag. „Honderden mensen die tot het geloof in Jezus Christus zijn gekomen, kie zen het Leger des Heils als hun kerkgenootschap.' Dit zegt de nieuwe leider van het Leger in Rusland, commis sioner R.J. Schurink (64) tij dens een gesprek in Almere. Kortgeleden kreeg hij van gene raal Eva Burrows de opdracht de opbouw van het Leger in Rusland te leiden. De storm achtige groei van het werk in Rusland vraagt volgens haar om een 'ervaren leider'. De af gelopen zes jaar was Schurink commandant van het Leger des Heils in Nederland. Sinds vorig jaar juli zijn solda ten van het Leger weer actief in Rusland, nadat het werk 68 jaar verboden was onder het com munistische regime. „Het aan tal Russische Heilssoldaten (be lijdende leden) bedraagt nu 314. De huidige accomodatie in Moskou is met 850 zitplaatsen te klein om aan alle bezoekers een plaats te bieden. Het doet mij sterk denken aan de eerste apostelen. Die zetten met z'n el ven de hele wereld op z'n kop." De nood in Rusland is momen teel erg groot. „Doordat onder het communistische regime weinig aandacht aan de waarde van een gezin is gegeven, zijn er nu duizenden straatkinderen die aan hun lot worden overge laten. Verder zijn er veel vluch telingen, thuislozen, zieke be jaarden en gehandicapten." In Mqskou heeft het Leger des Heils inmiddels 114 steunpun ten en vijftien mobiele soepkeu kens, vanwaaruit sinds februa ri 3000 ton voedsel aan de be volking is gedistribueerd. Een groot deel van het voedsel is af komstig uit de Verenigde Sta ten, die overgebleven voedsel voorraden uit de Golfoorlog be schikbaar stelden. Ook in Sint Petersburg zijn Heilssoldaten actief. Schurink zei „met de nodige vaart" structuur aan het werk te zullen geven. „Het is de be doeling dat binnen drie tot vijf jaar een Russisch Leger des Heils onder leiding van Russi sche officieren het werk over neemt." Volgens Schurink, die al 45 jaar officier is in het Leger, is met het opzetten van een structuur voor Rusland een be\ drag gemoeid van twintig tot dertig miljoen gulden. „Gene raal Burrows heeft een oproep gedaan aan alle 96 landen waar het Leger actief is, om het werk in Rusland te ondersteunen. Aan honderden officieren en heilssoldaten wordt gevraagd voor een aantal jaren dienst te verlenen in Rusland. Verder worden er overal in de wereld fondsen aangeboord om het werk te bekostigen." Schurink is volgens zijn opvol ger in Nederland, kolonel J. van Boven, door Burrows uitgeko zen omdat hij ervaring heeft in het Oostblok. Van Boven: „Na de val van de Muur hebben wes terse landen de verantwoorde lijkheid voor een Oostblokland gekregen. Nederland kreeg, on der leiding van Schurink, Tsjechoslowakije toegewezen. Daar is het beter gegaan dan in welk ander land ook. Die erva ring komt hem nu goed van pas." Het Leger houdt zich in Rus land niet alleen bezig met evan gelisatie en voedseldistributie. Zo organiseerde het onlangs een aids-conferentie voor ruim 250 artsen. Daarnaast worden maatschappelijk werkers opge leid. In januari 1993 begint in Moskou een opleidingscursus voor Russische heilssoldaten, waarvoor zich inmiddels 40 mensen hebben aangemeld. Schurinks opvolger Van Boven kondigde gisteren geen koers wijziging aan. Wel sprak hij van een intensivering van activitei ten in Nederland. „Wij zetten ons in voor groei van het aantal heilssoldaten, zodat dat aantal, dat momenteel met vier a vijf procent per jaar terugloopt, weer gaat stijgen." H Frans getouwtrek ACHTER de schermen van de menselijke ellende in E en Bosnië-Hercegovina wordt grote politiek waarbij meer op het spel staat dan de toekomst van de^1 malige Joegoslavische republieken alléén. Het gaat om het decennialange taaie Franse streven een leiden! v< te spelen in Europa. Sinds De Gaulle droomt Frankriiic! een Europa zonder Amerika, een Europa dat onder tób ding van Parijs opnieuw het eigen lot in handen neem»r droom werd door de val van de Berlijnse Muur en de iPP storting van het communistische imperium danigier stoord. De samenvoeging van de twee Duitse staten toe nieuwe machtige Duitse staat economisch de sterkL"] demografisch de grootste en het uiteenvallen vf Sovjetunie pasten niet in het project van een door FraiH aangevoerd gestabiliseerd Europa. President George] van Amerika verklaarde immers dat Duitsland, tot dl 1 de trouwste bondgenoot van de VS, voortaan een 'part?'' leadership' zou zijn, een gelijkberechtigde die gezij nieuwe status zijn verantwoordelijkheid in de wereld i/l opnemen. IJ PRESIDENT Frangois Mitterrand heeft er alles aajr daan om dit te vermijden. Nog op 6 december 1989 -!IN wijl de communistische muren overal in elkaar stortte ging hij naar Moskou om de toenmalige Sovjet-pres) Gorbatsjov een hart onder de riem te steken. Veertie[n( gen later reisde hij naar de toen nog bestaande DDR-l^j, stad Oost-Berlijn om partijbaas Egon Krenz een hekcj hand te bieden bij de instandhouding van zijn staat, tj de betogers in Leipzig en Berlijn al hartstochtelijk rte om hereniging met West-Duitsland. Allemaal verg v moeite natuurlijk. Wat niet belette dat Mitterrand zijijft gingen volhield om het Franse project te redden. Hegrj immers onder impuls van Parijs dat de in coma verkew Westéuropese Unie tot nieuw leven werd gewekt. Dejre moest de Europese pijler van de Europese verdediging den, het militaire luik van de Europese politieke en ej mische eenwording. Op die manier zouden de bandeif®1 de VS, de dominante macht in het Noordatlantischrr bond, losser kunnen worden gemaakt en op termijn ge?^ en tegelijkertijd zou Duitsland aan de EG-leiband kul, worden gehouden. he HETZELFDE streven ligt aan de basis van de Franseje ding ten aanzien van het voormalige Joegoslavië. Tien Duitsland in heeft Mitterrand zich consequent verzet de onafhankelijkheidsverklaringen van Slovenië en IF tië. En zelfs toen hij zich moest neerleggen bij de fp toonde hij via zijn spectaculaire reis naar het belegerd" rajevo zijn voorkeur voor een verenigd Joegoslavië. MU rand heeft er zich ook tegen verzet dat de NAVO trip naar Joegoslavië zou sturen. Indien er al troepen zojp moeten worden gestuurd, zou dat door de WEU gebeurj onder de vlag van de VN. Die twist is de dieper liggend^ zaak van het eindeloze getouwtrek over de mogelijke| taire tussenkomst in Bosnië. Van de oorspronkelijk lOfolj voorziene manschappen, die bedoeld zouden zijn om r leen de vrede te bewaren, maar ook te maken, bleven ej g< eindelijk slechts 6000 over. Hoe diep de strijdende pai daarvan onder de indruk zijn, heeft de burgerbevolkin Bosnië de afgelopen dagen opnieuw moeten ondervind^ Ito RODE KRUIS DEN HAAG GIRO 6868 Uitgave: Westerpers bv (maakt deel uit van Sijthoff Per; Kantoor redactie: Apothekersdijk 34, Leiden. Kantoor advertentie- en abonnementenafdeling: Stationsweg 37, Leiden. Telefax: 071 -134 941 Postadres: Postbus 112300 AA Leiden. Koopmansstraat 9, 2288 BC Rijswijk. 070-3190 933. 070-3906 717. Postbus 9, 2501 CA Den Haag Hoofdkantoor: Telefoon: Telefax: Postadres: Alle kantoren zijn op maandag tot en met vrijdag geopend van 08.30 tot 17.00 uur. Directeur/hoofdredacteur: J. Leune. Adjunct-hoofdredacteur: J. Timmers. Secretariaat directie/hoofdredactie (tel. 070 - 3190 808): L. van Koot. Binnen- en buitenland, financiën en economie (tel. 070 - 3190815): i A van Rijn (chef), drs. R. Edens, A. van Holstein, E. Huisman, H. Jansen, drs. Jj Leeuwen - Voorbij, R. de Roo. I1 Dt Sport (tel. 070 - 3190 826): in samenwerking met sportredactie Sijthoff Pers. b Kunst/rtv (tel. 070 - 3190 834): in samenwerking met kunst- en rtv-redactie Sijtrt Pers. Geestelijk leven (tel. 070 - 3190 835): drs. P van Velthoven. Foto (tel. 070 - 3190 838): M. Konvalinka (chef) en S. Evenhuis. Redactie-secretaresse (tel. 070 - 3190 819): T. Kors. De Leidse Courant maakt verder gebruik van de diensten van: - freelance-medewerkers en -correspondenten in zijn verspreidingsgebied; - de parlementaire redactie en de nieuwsdienst van de Stichting Pers Unie, e dactioneel samenwerkingsverband van negen regionale kranten in Nederlar_ België. De algemene verslaggevers van Pers Unie zijn H. Leber, drs. K. Swieji M. van de Ven en P. Vogels. De parlementaire redactie bestaat uit R. in 't Ho< (chef), H. Bijleveld, D Hofland, P. Koopman, D. van Rietschoten en K, - het Algemeen Nederlands Persbureau en buitenlandse persbureaus, - de volgende correspondenten in het buitenland: drs. D. J. van den Bergh (Peking), drs. H. Botje (Tunis), A. Courant (Athene), R. Hasselerharm (Johannesburg), drs. A. Heering (Rome), B. van Huët (Londen), M. de Koninl' (Washington), F. Lindenkamp (Sao Paulo), B. Schampers (Brussel), W. Voorm (Parijs), drs. R. Vunderink (Moskou), W. Werkman (Jeruzalem), G. van Wijlans (Belgrado), F. Wijnands (Bonn), J. Wijnen (Brussel). De Leidse Courant heeft als lid van de Stichting Pers Unie de exclusieve vertaal publicatierechten van The Times en The Sunday Times of London. Vertaalsterfli M. de Cocq. n 08.30 tot 17.00 u n 18.00 tot 19.00 u Nabezorglng Telefoon: 071 -122 248 op n 15.00 uur. Abonnementsprijzen (inclusief 6% btw) Bij automatische betaling: per maand 27,00 per kwartaal 79,80 per jaar 312,65 Bij betaling per acceptgirokaart: per maand 28,20 per kwartaal per jaar Het abonnementsgeld dient v 318,65 t te worden voldaan. Advertenties Informatie en tarieven over advertenties tel. 071 - 141 905. Voor uitsluitend hetdfp geven van advertenties kantoor Rijswijk 070 - 3902 702. Telefax voor uitsluitend advertenties 071 -140 680. Bankiers ABN/AMRO BANK NV 473 575 515 POSTBANK 663 050

Leidse Courant | 1992 | | pagina 2