Oranje ontsnapt aan vernedering Agassi door Courier gesloopt Raas houdt audiëntie Menzo voelt zich als een debutant Sport d Noorwegen verplettert het arme San Marino Leidse Courant donderdag 10 september 1992 litsland krijgt revanche penhagen Duitsland heeft genomen op Denemar- r In een aantrekkelijke oe- kyedstrijd won de wereld- Lpioen met 1-2 van de Euro- Ie titelhouder. De winnende ffer kwam op naam van Ef- twee minuten voor In de eerste helft kregen de [ien de beste kansen, maar ;de pauze kreeg Duitsland p op Denemarken. t^len pover, raël verrast Polen heeft in de oe- Lftyedstrijd tegen Israël wei- V indruk gemaakt. De Oost- ipese voetbalploeg, voorna- jk met spelers van het ipische team dat in Barce- de zilveren medaille won, if op eigen bodem tegen de iwkomer in de Europese ipetitie steken op een pover jkspel: 1-1. seca bezorgt nje de zege itander Javier Clemente, et v| nieuwe bondscoach van heeft zijn eerste succes- innen. In de eerste wedstrijd k Ier zijn leiding werd Enge- e^i met 1-0 verslagen. Het Jpunt werd in de elfde mi- füt gemaakt door Fonseca. °|jhard Krajicek kan <edoen in München York Richard Krajicek meedoen aan het toernooi itieJcle Grand Slam Cup. Het irbjjnement wordt in december .München gehouden. De win- ontvangt twee miljoen dol- De overige deelnemers in ichen zijn: Courier, Agassi, terg, Sampras, Ivanisevic, McEnroe, Ferreira, Idl, Leconte, Stich, Forget, :er, Chang en Emilio San- 'am*k< n,basski wint kkfde partij ac% Stefan Boris gisteren in de schaaktwee- louip tegen Robert Fischer op Stefan de leiding. Spasski notabene met zwart, de vaide partij en nam een voor- pngvan 2-1. TSLAGEN LOTTO Duitse midweeklotto: kking A: 21-25-28-30-34-44. ;al: 18. Trekking B: ipe^5-33-37-39-41. Reservege- tien42. Spel 77: 7909536. l SCHAKEN Tweekamp Fi de Jer-SpasskiZettenverloop orjj Fischer, Zwart Spasski: 1. e7"e5> 2- Pgl-Ö. Pb8-c6, Ifl-bö, a7-a6,4. Lb5-a4, Pg8- 0-0, Lf8-e7, 6. Tfl-e'l, b7- 7. La4-b3, d7-d6, 8. c2-c3, 0- h2-h3, Pc6-b8, 10. d2-d4, 19j-d7, 11. Pbl-d2, Lc8-b7, 12. de)-c2, Tf8-e8,13. Pd2-fl, Le7- Pfl-g3, g7-g6,15. Lcl-g5, iar ^6, 16. Lg5-d2, e5xd4, 17. t wld4, c7-c5,18. d4-d5, Pd7-b6, ipn jLd2-a5, Pf6-d7, 20. b2-b3, "tg7, 21. Tal-cl, Dd8-f6, 22. ,\.n-bl, b5-b4, 23. Pg3-e2, Df6- •n24. a2-a3, b4xa3, 25. La5-c3, r |5, 26. Lc3xg7, De7xg7, 27. f5xe4,28. Pf3-h4, g6-g5, neeJpf4-e6, Dg7-f6, 30. Ddl-g4, Bxd5, 31. Pe6xg5, h6xg5, 32. 4xd7, Pd5-b4, 33. Dd7xb7, naajfxc2, 34. Telxe4, a3-a2, 35. 1-fl, Pc2-b4, 36. Te4-g4, a2- D, 37. Tflxal, Df6xal 38. l-h2, Dal-g7, 39. Db7-f3, ï-e5+, 40. g2-g3, Te8-f8, 41. j-g2, De5-f6, 42. f2-f4, Ta8- koPU3. Tg4xg5+, Ta7-g7, 44. Mai.h5, DfB-e6, 45. g3-g4, 'tijd|xf4. Wit geeft het op. udei VOETBAL WK Kwalificatie: n li^ep 1: Zwitserland-Schot- genP 3-1 (1-1). 2. Knup 1-0, 15. andfk"st 1-1, 71. Knup 2-1, 81. 3-1. - pep 2: Noorwegen-San Mari- JlO-O (4-0). 5. Rekdal 1-0, 6. Ie 2-0, 15. Soerloth 3-0, 21. •loth 4-0, 46. Nilsen 5-0, 51. 6-0, 67. Nilsen 7-0, 69. lie 8-0, 74. Mykland 9-0, 79. :herkdal 10-0. :p 3 Europa: Ierland-Let- 4-0 (1-0). 30. Sheedy 1-0, zouAldridge 2-0, 82. Aldridge 3- |enitrafschop), 86. Aldridge 4-0. Ifast. Noord-Ierland-Albanië ^1 (3-0). 14. Clarke 1-0, 31. son 2-0,44. Magilton 3-0. Z1J pep 4: Wales-Faeroër 6-0. 5. tongBh 1-0, 28. Saunders 2-0, 37. tis(Jiven 3-0, 64. Rush 4-0, 71. lekmore 5-0,90. Rush 6-0. Pep 5: Luxemburg-Hongarije (0-D- 16. Detari 0-1, 52. Ko- pO-2,78. Kovacs 0-3. oep 6 Europa: Bulgarije- ikrijk 2-0 (2-0). 21. Stoits- 1-0 (strafschop), 29. Bala- 2-0. Scheidsrechter: Puhl Toeschouwers: 43.000. hetysinki. Finland - Zweden 0-1 pierjO). 77. Ingesson 0-1 (straf- ihouoop). Scheidsrechter: Tsjoek /borPS). ookfJ^NNIS US OPen, gemengd •bel, kwartfinales: Sukova- jssen (Tsj/Ned/5)-Garrison- :h (VSt/4) 6-4 6-4. Halve fi- Sukova/Nijssen-Hethe- m/Michibata (Can) 6-4 6- Provis/Woodforde (Aus/6)- nach/Galbraith (ZAf/VSt) 6- Het Nederlands voetbalelftal heeft met een 2-3 nederlaag tegen Italië de draad na het EK weer opgepakt. De interland, de eerste onder leiding van Dick Advocaat, diende ter voorbereiding op het WK-kwalificatie- toernooi, dat voor Oranje over veertien dagen in Oslo tegen Noorwegen begint. door Gijsbert Spierenburg Eindhoven Dick Advocaat moet zich als bondscoach onge twijfeld een fraaier debuut heb ben gedacht. Zijn sterren wen sten ondanks alle goede voorne mens gisteravond voor de nieu we baas nog niet door het vuur te gaan. Met een flitsende show zetten de Italianen de oud-Eu ropees kampioen, die onher kenbaar was, voor eigen pu bliek zelfs voor schut. Sinds 20 december 1989 had het Nederlands voetbalelftal in eigen land geen nederlaag meer geleden. In de Kuip verloor Oranje die avond de zogenaam de jubileum-interland tegen Brazilië ter gelegenheid van 100 jaar KNVB met 0-1. Het was een deceptie die nog dateer de uit de tijd van Thijs Libregts. De hand van Arrigo Sacchi was gisteravond in Eindhoven na drukkelijker aanwezig dan de vuisten van Dick Advocaat. De oud-coach van AC Milan heeft niet nagelaten in korte tijd op onweerstaanbare wijze zijn stempel op het spel van de Az- zurri te drukken. Vier-vier- twee, forechecking, gegroe peerd aanvallen, compact ver dedigen, snelle combinaties. Alle componenten van het mo derne voetbal waren aanwezig. Het was alsof de 12.800 toe schouwers op zeker ogenblik het 'oude' Milan aan het werk zagen. Tegen het flitsende combinatie voetbal van de Italianen moest het team van Advocaat het ant woord schuldig blijven. De stijl volle Azzurri waren bovendien in alle opzichten agressiever en geïnspireerder. Het verzet van Oranje was tam, ondanks de hoopvolle start die gepaard ging met twee fraaie treffers van Bergkamp. Ze konden de Itali aanse suprematie evenwel niet verhullen. In het Philips-stadion ontsnap te Oranje aan een vernedering. Tot opluchting van Advocaat scoorden alleen Eranio, Baggio (strafschop) en Vialli. In de eer ste helft had Menzo al erger voorkomen met magnifieke re acties op een kopbal van Vialli en een inzet van Lentini. Na rust schoot Baggio bovendien nog een keer op de lat. De wapenfeiten van Oranje wa- Dit schot van Roberto Baggio wordt nog gestopt door Menzo. Een strafschop zou de Italiaan later wel verzilveren. ren op de vingers van een hand te tellen. Van Basten liet zich weer van zijn passieve kant zien, Rijkaard werkte hard maar leed onstellend veel bal verlies en Gullit kwam in het laatste kwartier eigenlijk pas op toeren. Het was op het mo ment dat hij als vervanger van de geblesseerd geraakte Berg kamp in de frontlinie had plaatsgenomen naast Van Bas ten. Gullit was rijp voor vervanging. Tegen Di Chiara van Parma kwam hij in het stuk niet voor. Advocaat wilde de met zijn vorm tobbende rechtsbuiten een dergelijke afgang kennelijk besparen. Gullit heeft de illusie dat hij zondag weer deel uit maakt van het elitekorps van Milan. Op basis van zijn optre den van gisteravond lijkt dat zo zeker nog niet. Voor Advocaat, voor wie de ko mende twee jaar geheel in het teken staan van de kwalificatie voor de eindronde van het we reldkampioenschap in 1994 in Amerika, is er nog veel werk aan de winkel. Er wacht de nieuwe bondscoach met Oranje in poule 2 (met Engeland, Po len, Noorwegen, Turkije en San Marino) een programma waar over in zijn ogen niet te licht zinnig moet worden geoor deeld. Daarin wordt hij bijge vallen door zijn aanvoerder. Gullit: „Het is tegenwoordig niet eenvoudig meer om van de kleine landen te winnen. Maar we gaan het, koppig als we zijn, weer proberen met het aanval lende systeem dat men sinds Zweden van ons gewend is". Pi kant detail is dat Italië in de aanloop naar de eindronde van het EK recent werd uitgescha keld door.... de Noren. Tanden Het resultaat van vriendschap pelijke partijen als die van gis teravond laat zich moeilijk in schatten. De dure sterren die de belangen van hun broodheer natuurlijk niet uit het oog mo gen verliezen, voelen er bij dit soort gelegenheden doorgaans weinig voor het achterste van hun tong te laten zien. De bondscoach mag slechts hopen dat z'n mannen over veertien dagen in Oslo, wanneer het se rieus om de knikkers gaat, wel hun tanden zullen laten zien. De formatie waarmee Advocaat Oranje door het WK-kwalifica- tietoernooi hoopt te loodsen, staat nagenoeg vast. Wijs waagt de opvolger van Michels zich niet aan al te grote experimen ten. Daarvoor ontbreekt zijns inziens de tijd. Bovendien acht hij het aanstormend talent (Jonk, Taument, Van Vossen) nog niet rijp genoeg. „De jonge generatie is goed, maar nog niet zo goed als de huidige interna tionals". De Hagenaar, die met de Gene raal twee handen op een buik was, gaat om die reden rustig op de oude voet door. Met prak tisch dezelfde spelers en dezelf de tactiek, een kleine correctie TENNIS (de positiewisseling van Rijk aard en Wouters op het midden veld) daar gelaten. De speelwij ze van Oranje, met Rijkaard centraal in de rol van respectie velijk Guardiola en Jonk, is nu vrijwel een kopie geworden van die van Barcelona en Ajax. Niet in de laatste plaats tot genoe gen van Cruijff, de wakende su pervisor. Op verzoek De bondscoach besloot tot de mutatie, mede op verzoek van aanvoerder Gullit. De Mila- nees, die gisteravond opnieuw bewees een dagje ouder te zijn geworden, had zijn zwakke op treden in Zweden nog eens her leid en was tot de slotsom geko men dat hij in de EK-matches tegen de Schotten, het GOS, Duitsland en Denemarken ge woon te veel achter zijn verde diger had moeten aanlopen. Met een breker achter zich zou dat euvel zijn opgelost. Zijn aanvallende explosies zouden daar bij voorbeeld veel baat bij hebben. In Eindhoven was daarvan gisteravond echter nog maar weinig te bespeuren. Ten opzichte van de verloren halve finale in Zweden hebben alleen de PSV'ers Van Breuke- len en Van Tiggelen Advocaat in de steek gelaten. Menzo en De Boer zijn de logische stand- ins geworden. Het liefst zou de nieuwe bondscoach, die niet aan leeftijden hecht, met de twee veteranen zijn verder ge gaan. De routine van het duo WIELRENNEN acht hij nog altijd hoog. Hun ka rakter en inzet eveneens. Het zijn factoren op basis waarvan hun vervangers nog weieens plegen te verzaken. Menzo is allesbehalve de rust zelve. In cruciale wedstrijden wil de spanning de Ajax-doel- man nog weieens te veel wor den. Voorlopig heeft hij van Ad vocaat de voorkeur gekregen boven de Feyenoorder De Goeij, het ijskonijn uit de Kuip. In kwaliteit doen de twee sluitpos ten nauwelijks voor elkaar on der. Menzo dankt zijn uitverkiezing aan het feit dat hij in Zweden al de reserve-doelman van Oranje was. Dat vertrouwen heeft hij gisteravond in elk geval niet be schaamd. De Boer verstaat de kunst om heel goede met heel slechte mo menten af te wisselen. De Aja- cied is bovendien flegmatiek. In de praktijk bij Ajax komt hem dat meer dan eens op een schrobbering van Menzo te staan. Tegen de Italianen viel hij weer door de mand. In twee achtereenvolgende interlands heeft de linksback nu al na rust het veld moeten ruimen. Het is een teken aan de wand. Nederland-Italië 2-3 (2-2). 4. Bergkamp 1-0,21. Bergkamp 2- 0, 29. Eranio 2-1, 41. Roberto Baggio 2-2, 77. Vialli 2-3. Scheidsrechter: Merk (Dui). Toeschouwers: 12.800. Gele kaart: Gullit. Nederland: Menzo; Van Aerle New York Zes jaar deelden ze een kamer op de Nick Bolle- tieri Tennis Academy. Zes jaar studeerden ze samen en speel den samen tennis. Gisteravond, in de kwartfinales van de US Open, waren Jim Courier en Andre Agassi rivalen. Het werd een beklemmend duel, waarin de grote fysieke inhoud en het mentale overwicht van Courier de doorslag gaf. Na 3 uur en 48 minuten gaf Agassi zich over: 6- 3 6-76-16-4. De Wimbledon-kampioen was gesloopt. Hij had kramp in bei de benen, kon niet lopen of zit ten. Agassi had zich redelijk staande gehouden, maar het duel nooit kunnen controleren en naar zijn hand kunnen zet ten. Daarvoor serveerde Cou rier, die 21 aces sloeg, te goed. Maar Courier miste gister avond z'n killersinstinct. Hij benutte slechts 8 van de 27 breekpunten en had de wed strijd eerder moeten beslissen. In de tiebreak van de tweede set liet hij Agassi op 6-3 ontsnap pen naar 6-8 en de setwinst. „Ik miste op 6-3 een hele simpele volley", zei de winnaar. „Dat haalde me uit mijn ritme". Agassi was te nerveus. „Ik voel de me niet safe. Dat ik zo lang in de wedstrijd kon blijven, dank te ik aan Jim die geen raad wist met die breekpunten". Courier: „Ik had in drie sets moeten win nen. Zoals ik nu speelde, had ik zelfs kunnen verliezen". In de halve finales speelt Cou rier tegen Pete Sampras. De Californiër schaarde zich vlot bij de laatste vier. Volkov raak te in de eerste set zo gefrus treerd over zijn eigen spel dat hij het duel cadeau gaf, 6-4 6-1 6-0. Steffi Graf werd voor de eerste Jim Courier toonde zich tegen Agassi vooral mentaal sterker. keer in de kwartfinales uit de US Open geslagen. Verant woordelijk daarvoor was Arant- xa Sanchez Vicario: 7-6 6-3. Het was haar derde zege in zes jaar op Graf tegen vijftien nederla gen. Graf had duidelijk haar dag niet, ze maakte welgeteld 47 fouten. In 1990 verloor ze van Graf. In de halve finale speelt ze te gen Manuela Malejeva-Frag- nière. Die klopte haar jongste zusje Magdalena met 6-2 5-3. Op die stand trok de kleine Ma- lejeva zich terug met een ham string-blessure. Tom Nijssen plaatste zich met zijn Tsjechoslowaakse partner Helena Sukova voor de finale van het gemengd dubbelspel. In de eindstrijd zijn de Australiërs Nicole Provis en Mark Wood- forde de tegenstanders. doorGuidoBindels Den Haag Jan Raas hield gis teren audiëntie. De ploegleider voerde voor zijn nieuwe wieier- formatie (WordPerfect) ge sprekken met twaalf renners. Het leverde slechts twee nieu we contracten op. De Belg Noël Segers en de Nederlander Mar tin Kokkelkoren zetten hun handtekening. In een eerder stadium hadden dat al Nijdam, Dekker, Mulders, Zuyderwijk en Vanderaerden gedaan. Met Frans Maassen en Steven Rooks kwam Raas er dus giste ren nog niet uit. De eerste te kende afgelopen zondag, na het WK, een tweejarige overeen komst bij het TVM (Cees Priem). De tweede liet weten Jan Gisbers naar het Lotus/Festina te volgen. Vandaag praat Raas verder met Maassen en ook Edwig van Hooydonck, die naar het Belgi sche Lotto zou gaan. Rooks heeft nog enige bedenktijd ge kregen. Raas zwaait in alle ge vallen met een optierecht. Al zijn renners hebben in het oude, voor de Buckler-formatie afgesloten, contract staan, dat ze Raas, indien hij een nieuwe sponsor zou vinden, inzage moeten geven in de aanbiedin gen die ze van anderen hebben. Als Raas dan hetzelfde biedt zouden ze moeten blijven. Of dat ook inderdaad gebeurt is twijfelachtig. Zeker in het geval van Rooks. „Want", zegt die, „het is niet alleen een kwestie van geld, er spelen voor mij ook heel andere dingen mee. Hoe gaat die ploeg er uit zien? Pas ik daar nog wel in? Zitten er ge noeg jongens bij waar je op kunt rekenen, waarmee ik kan func tioneren? En welk programma wordt er gereden? Het zijn alle maal factoren die mee wegen. Bovendien is er nog het gegeven dat ik in de vier jaar dat ik voor Jan Gisbers heb gereden mijn beste prestaties heb geleverd. Ik zeg nu nog niet dat ik op ze ker wegga bij Raas. Hij moet in korte tijd heel veel regelen, veel coureurs benaderen, praten, praten en nog eens praten. Daarom hebben we besloten om elkaar tot 18 september de tijd te geven". De eerste zorg van Raas wordt derhalve Frans Maassen. „Voordat ik ook maar over de grens ga kijken wil ik de zaak met Frans hebben afgerond. Eerst hij, dan de andere Neder landers en daarna trek ik pas naar het buitenland. Het is mijn bedoeling de helft van de huidige ploeg te houden. Nieu we Nederlandse namen? John Talen? Ach, ik ben de laatste dagen door zeker vijftig renners gebeld". Het kan dus raar lopen in de wielersport. Waren een paar weken geleden 'sanering en in leveren' nog de sleutelwoorden, inmiddels is er in elk geval weer vraag naar sub-toppers. De prij zen van die categorie renners schieten plots omhoog. Mannen als Rooks en Maassen hebben opeens weer een behoorlijk prijskaartje. Terwijl Jan Raas als een bezete ne zijn ploeg probeert rond te krijgen, blijft het nog even stil rond Peter Post. Hij werkt ach ter de schermen echter net zo hard aan een nieuwe formatie. Over het hoe en wat wordt geen enkele mededeling gedaan, maar vanuit Frankrijk sijpel den gisteren de berichten door dat hij Mare Madiot zou hebben vastgelegd. Tom Cordes heeft ook een nieuwe ploeg. Hij ver trekt naar het Spaanse Amaya. (87. Viscaal), Koeman, De Boer (46. Winter) en Witschge; Wou ters en Rijkaard; Gullit, Van Basten, Bergkamp (68. Van 't Schip) en Roy. Italië: Marchegiani; Mannini, Costacurta, Maldini en Di Chia ra; Eranio, Albertini (46. Dona- doni) en Evani; Lentini (90. Dino Baggio), Roberto Baggio (78. Signori) en Vialli (87. Casi- raghi). door Dennis Mulkens Eindhoven Stanley Menzo speelde gisteravond zijn vierde interland, maar de 29-jarige doelman voelde zich niet meer dan een debutant. De Ajacied, die in dienst van zijn club al zo vaak op Europees niveau had geacteerd, werd in de openings fase van de interland tegen Ita lië bijna overmand door de spanning. „Die eerst tien minuten waren heel onwezenlijk. Het was alsof ik voor het eerst in een doel stond", keek de opvolger van Hans van Breukelen terug op het duel waarin hij driemaal moest buigen. „Ik was blij dat ik de eerste ballen goed ver werkte. Vanaf dat moment voelde ik me meer zeker van mijn zaak". Volgens bondscoach Dick Advo caat had Menzo een ruime vol doende gescoord.' Goed voor een volgend optreden in het WK- kwaliflcatieduel met Noorwe gen. De doelman: „Daar heb ik me totaal nog niet mee bezig ge houden. Ik weet dat ik op dit ni veau gewoon constant goed moet spelen. Ed de Goey ligt op de loer en wellicht zijn er nog anderen ook. Ik kan me geen missers permitteren. Ik denk zeker niet dat ik er al ben. Aan die wedstrijd tegen Noorwegen heb ik trouwens nog geen mo ment gedacht. Ik richt me vanaf nu op de komende Europa Cup wedstrijd die we met Ajax moeten spelen". Menzo had de dag voor de wed strijd nog contact gezocht met zijn voorganger van PSV, van wie de KNVB in Eindhoven offi cieel afscheid nam. „In al die ja ren heb ik natuurlijk van Hans van Breukelen het nodige ge leerd. Het deed me wel goed even met hem te spreken, Hans wenste me heel veel geluk. Bo vendien wist hij me te vertellen dat Baggio zijn strafschoppen doorgaans rechts van de keeper mikt, nadat hij eerst lang wacht met schièten. Dat kwam uit, ik raakte die bal ook nog, maar ik was uiteindelijk net iets te laat". Stanley Menzo debuteerde op 6 september 1989 in Oranje toen hij van de toenmalige bonds coach Thijs Libregts in het duel met Denemarken in de tweede helft Joop Hiele mocht vervan gen. Hij moest in die fase twee doelpunten toestaan. Begin dit jaar werd hij door Rinus Mi chels eenmaal.de volle negentig minuten gebruikt in een oefen- pot tegen Joegoslavië. Voor het eerst hield hij zijn doel schoon (2-0), nadat hij eerder in Portu gal al weer een keer had moeten buigen. Gevoegd bij de drie treffers van gisteravond nog geen conduite staat om trots op te zijn. Maar Menzo behoefde zich tegen de Italianen voor geen van de drie tegentreffers te schamen. „We moeten in de komende tijd nog aan elkaar wennen. Keepen in het Nederlands elftal is toch iets compleet anders. Neem Berry van Aerle, die is zo onge looflijk snel. Bij Ajax zou ik al lang uit mijn goal zijn gekomen, maar nu kon ik vertrouwen op de snelheid van Berry. Dat zijn kleine verschillen. Toch heb ik het gevoel dat het straks wel zal samensmelten tot een geheel". Den Haag Nederland is ge waarschuwd. Met scoren heeft Noorwegen geen moeite. De Scandinaviërs boekten in de openingswedstrijd van groep 2 in de kwalificatieronde voor het eindtoernooi om de wereldtitel een monsterzege op San Mari no. Met 10-0 werd de voetbaldwerg verpletterd. Op 23 september speelt Nederland in en tegen Noorwegen het eerste groeps- duel. De 6500 toeschouwers kwamen al snel tot de conclu sie, dat San Marino veel te zwak was. Rekdal opende in de vijfde minuut het doelpuntenfestijn. Hij maakte in de 79ste minuut ook de tien vol. Halle (3), Soer loth (2), Nilsen (2).en Mykland waren eveneens succesvol. Wales scoorde er in groep 4 ook lustig op los. Op eigen bodem werd het zwakke team van de Faeroër met 6-0 verslagen. Met drie treffers was Rush de ge vierde man bij Wales. Saun ders, Bo wen en Blackmore wa ren eveneens produktief. Zwit serland, dat opende met een zege van 6-0 op Estland, is in groep 1 nog zonder puntverlies. De tweede wedstrijd werd in Bern met 3-1 van Schotland ge wonnen. Met een zuivere hattrick in de tweede helft was John Aldridge de onbetwiste uitblinker in het kwalificatieduel in groep 3 tus sen Ierland en Letland (4-0). De voormalige aanvaller van Li verpool was in het laatste half uur niet meer te houden. Hij voltooide zijn kunststukje met twee treffers in de laatste acht minuten. In dezelfde groep ver sloeg Noord-Ierland gast Alba nië met 3-0. Hongarije herstelde zich in groep 5 enigszins van de be schamende vertoning tegen IJsland (1-2). Met 3-0 werd in en tegen Luxemburg de eerste overwinning behaald. De doel punten kwamen op naam van Kovacs (2) en Detari. In groep 6 blijft Bulgarije voor lopig de baas. In Sofia werd het tobbende Frankrijk overtui gend met 2-0 verslagen. Finland leed in Helsinki de tweede nederlaag. Na de ruime verliespartij tegen Bulgarije (0- 3) bleek ook Zweden te sterk: 0-

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13