MAAR HET ECHTE STUNTWERK VINDT U BIJ DE OPEL DEALER ABP claimt geld van Wassenaar Uw foto's in 1 uur klaar! Adverteren doet verkopen! Vijfgatenbrug wordt officieel geopend U hebt grote kans met een KLEINTJE 1 50 HE MA Fotoservice Filosofie in uw dagelijks leven 61 Leidse Courant i dinsdag 8 september 1992 WASSENAAR - Het Alge- j meen Burgerlijke Pensioen fonds (ABP) heeft een scha declaim bij de gemeente Was senaar ingediend, omdat deze vervuilde grond aan het Van Polanenpark aan het pensioenfonds heeft ver kocht. 'Wegens wanpresta tie' eist het ABP 243.022 gul den, onder meer als vergoe ding voor onderzoek van de 1700 vierkante grond die ver ontreinigd bleek met ver hoogde concentraties lood en zink. Nadat dit in 1990 be kend raakte heeft Wassenaar op eigen kosten (vier ton) meteen het vervuilde perceel laten saneren. Pas daarna zijn hier 32 eengezinswoni- gen bebouwd. Het gewraakte stukje grond werd al in 1967 voor 173.000 gulden aan het ABP verkocht. Omdat het pensioenfonds pas het eigendom wilde aanvaarden als er gebouwd mocht worden bleef Wassenaar nog jaren juri disch eigenaar. Nadat diverse plannen, waar onder de bouw van een winkel centrum, zoveel bezwaren uit de bevolking opleverden dat deze werden verworpen, werd in 1979 bepaald dat aan het Van Polanenpark woningen moes ten komen. In de tweede helft van jaren tachtig kwam het ABP met een nieuw plan voor 32 eengezinswoningen en kocht in 1990 voor dat doel een groter perceel. Het bewuste stukje van 1700 vierkante meter maakte hier deel van uit. De overeen komst uit 1968 werd gelijktijdig vervallen verklaard en er werd afgesproken dat Wassenaar alle grond bouwrijp en schoon zou. afleveren. Het ABP stelt nu dat Wasse naar in gebreke is gebleven en wil alle kosten van het eigen bo demonderzoek en het rentever lies, dat is ontstaan door de ver traging van de bouw destijds, vergoed zien. De gemeente Wassenaar geeft toe dat het ABP schadeloos ge steld moet worden maar wil voorlopig niet meer betalen dan 207.635 gulden omdat er nog enige onduidelijkheid over het geclaimde renteverlies zou zijn. Kruispunt Ambachtweg drie nachten gesloten KATWIJK Het kruispunt aan de Ambachtsweg is op 14, 15 en 16 september gesloten voor verkeer vanwege asfalt- werkzaamheden. Het gaat hier bij om het gedeelte aan de Zeil makerstraat en de aansluiting Hoorneslaan met de op- en af ritten van de Sl. De omleidings routes worden aangegeven bij de provinciale weg, Juliana- laan, Biltlaan en Herenweg in Noordwijk. Verkeer met be stemming 't Heen wordt omge leid via de noordelijke toegang naar het industriegebied. Kindertelefoon zoekt vrijwilligers LEIDEN De Kinder- en Jeugdtelefoon, steun en toever laat en praatpaal voor kinderen en jongeren, heeft vrijwilligers nodig. Geïnteresseerden kun nen zich telefonisch opgeven dagelijks tussen 15.00 en 21.00 uur via de Kindertelefoon, tel: 071-120611. Op dinsdag 15 sep tember wordt een informatiea vond gehouden vanaf 20.00 uur. De vrijwilligers worden be halve voor telefonische hulp verlening ook ingeschakeld voor publiciteit, contacten met andere instanties en de trai ningvan andere vrijwilligers. TER AAR Gedeputeerde T. Jansen en burgemeester P. Verhoef verrichten donderdag om zes uur de officiële opening van de nieuwe Vijfgatenbrug in Ter Aar. In augustus 1991 werd begonnen met de vervanging van de ophaalbrug over de Leid se Vaart. De verkeersveiligheid op de Westkanaalweg voldeed door deze smalle brug niet aan de eisen. Het brugdek is ver breed. In plaats van een rij strook zijn er nu twee en een De vernieuwde Vijfgatenbrug is de eerste in Nederland van het type staartbrug. De staartbrug is door de provincie Zuid Hol land ontwikkeld. Bij dit type brug zijn de draaipunten van de brug hoog geplaatst op kolom men. Hierdoor is het mogelijk het contragewicht van de brug zichtbaar in de vorm van een 'staart' uit te voeren. De kosten voor de vernieuwing van de brug en de verbetering van de aansluitende wegen zijn 4,5 miljoen gulden. Deze komen voor rekening van de provincie Zuid Holland. Monteur raakt bekneld onder vorkheftruck KATWIJK Een monteur is gisteravond rond kwart voor acht bekneld geraakt onder de lepels van een vorkheftruck bij een visverwerkingsbedrijf aan de Rederij straat in Katwijk. De 27-jarige Hagenaar verrichtte onderhoudswerk aan het hy draulisch gedeelte van de hef truck toen de lepels van de vork onverwacht omlaag kwamen. Hij raakte bekeneld en verloor het bewustzijn. Een collega heeft hem uiteindelijk bevrijd. De man is met onbekend letsel naar het Academisch Zieken huis Leiden gebracht. De Ar beidsinspectie stelt een onder zoek in naar de toedracht van het ongeluk. Kleurrijk wijkfeest in Leiden-Noorc LEIDEN - De werkgroep Kleurrijk Leiden-Noord heeft zi 20 september uitgekozen voor een feest in de wijk. Er zijn vei lende activiteiten opgezet om meer zicht te krijgen op Nederl en Marokkaanse cultuur. De informatiemarkt speelt zich al rond buurthuis 't Spoortje, Bernhardkade 40 in Leiden. Er koopjesmarkt, waar ook de bibliotheek zijn afgeschreven b in het Nederlands, Turks en Marokkaans worden verkocht, lingen en wijkorganisaties presenteren zich. Er is een fototei stelling te zien van de wijk. Daarnaast zijn er een Marokkaai een Nederlandse huiskamer ingericht om de verschillen ma; de overeenkomsten te laten zien. De kinderen worden bezigg den met een ballonnen- gochelshow van Ray Saluki, Sadiq vertelt een Arabische vertelling, er worden verschillende d( straties gegeven, onder meer van hip-hop. Op het veldje acl Spoortje wordt een voetbaltoernooi gehouden, voor jonge meisjes van 8 tot 12 jaar. Inschrijven kan per team bij buu Groenoord, 't Spoortje of de Mirt, of bij Aad van der Luit, di sport en recreatie, tel: 315601. Moderne architectuur belicht bij wandeling LEIDEN De moderne archi- die de wandeling ook hee: tectuur van Leiden staat zon- organiseerd. De tocht wori dag centraal tijdens een archi- leid door de architect Wini tectuurwandeling door de stad. man en de kunsthisto De wandeling is opgezet als te- Onno Schilstra. Deelname genhanger van de stadswande- vijf gulden. Vooraf resen lingen, die voornamelijk de mo- wordt aangeraden gezien numenten uit de 16e, 17e en beperkte deelnemersa? 18e eeuw laten zien. De wande- Dat kan dagelijks tussen ling wordt voorafgegaan doof en twaalf uur op telefoon een korte inleiding in de Waag, mer: 071-140580. STEUN DE STICHTING DUINBEHt Bel vandaag nog 071-131800/140548 voor meer inforni BEGRAFENISSEN /V C /-T v-N LAMMERMARKT 43 - LEIDEN CREMATIESjqlILUJSTEL. 071-12 66 18 Ontwikkefkosten per film Kleurenafdrukken: OC 10x10 cm, glans of mat*_ 10x13/10x15 cm, glans of maf 0»^^ 13x18 cm, alleen glans 'Nabestellingen: IA meerprijs pa- stuk vJ Gouda, Kleiweg 20 Stichting SCHOOL voor FILOSOFIE Nina is één van de vele vluchtelingetjes uit het voormalige Joego slavië die voorlopig in Nederland zijn opgevangen. Nina en haar - vaak ouderloos geworden - lotgenootjes hebben dringend hulp nodig. Dat is een van de redenen waarom de geza menlijke hulporganisaties geld bijeen trachten te brengen via een speciaal gironummer 777. Het Nationaal Fonds Kinderhulp beveelt deze inzamelingsactie van harte bij u aan en doet een beroep op iedereen die zich het lot van kinderen als Nina aantrekt. Want zonder hulp redden ze het niet. U zult ons niet horen zeggen dat dit geen stunt is. Toch moet u voor het echte stuntwerk deze maand elders zijn. Inderdaad, bij de Opel dealer. In september zorgt hij namelijk voor uiterst spectaculaire stunts. Bijvoorbeeld wat Afgebeeld: de Corsa Sport, U rijdt al Corsa vanaf 20.7 betreft de komfortabele Opel Astra GLS, de riante Opel Omega Travel en de hier afgebeelde Opel Corsa Sport. Fel accelererend en flitsend door z'n specia le sport'-uitrusting. Onder andere voorzien van een 3-spaaks sportstuur, brede banden met sportvelgen, 5 versnellingen, toerenteller, 4-speakersysteem, van binnen uit verstelbare buitenspiegels en achterspoiler in de kleur van de karrosserie, middenconsole, getint glas. En natuurlijk uiterst scherp geprijsd. Wilt u weten wat voor stunts de Opel dealer verder voor u in petto heeft? Ga dan snel naar de showroom. Per slot van rekening is het maar één keer per jaar Septembermaand ,Opel-maand. OPEL-FINANCIERING. Uw partner in geldzaken. Prijs inclusief B.T.W., exclusief kosten rijklaar maken. Prijs- en specifikatiewijzigingen voorbehouden. Introductiecursus over wijsheid, over het leven, over uzelf. Twaalf lessen gebaseerd op oosterse en westerse tradities. Diepgaand en toch heel praktisch. Aanvang op di. 22, wo. 23 en do. 24 september van 20.00-22.30 uur. Statenlaan 15, Den Haag (bij Gemeentemuseum en Omniversum). Lesgeld 150,-. Opgeven half uur voor aanvang. Bel voor de folder: 071 - 890 825 en 070 - 3 646 874.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14