Gullit: Berlusconi eist honderd procent 15- Courier bespoedigt afscheid van het idool John McEnroe Advocaat wil het goede behouden KNVB benadert Michels opnieuw Atletico Madrid wil geld van pers Sport Leidse Courant dinsdag 8 september 1992 inco Baresi morgen tegen Oranje {hoven Italië voetbalt renavond in Eindhoven te- Nederland zonder Franco bi. De AC Milan-libero tobt feen spierblessure. Zijn ver ter is Luigi Apolloni van inario weer in electie Utoven Romario maakt i gisteren weer deel uit van s hoofdselectie. Hij maakt [dag tegen Den Bosch zijn Of Kieft dan ook lit, valt te betwijfelen. De 1 werd in een ziekenhuis ■de knie onderzocht. Van- 1 hoort hij de uitslag. |ing-primeur paralympics ilona Het eerste do- jval in de geschiedenis [e Paralympics, de Olympi- Spelen voor gehandicap te Hongaarse kogelstoter Nagy gebruikte anabole iden. Nagy veroverde in de irie slechtzienden zilver, rordt voor vier jaar ge- 1 rst. Op de vierde dag vero- b Nederland vier gouden en ironzen medaille. sparov is leugenaar' Stefan Bobby Fischer ikte de vrije dag in de kamp tegen Boris Spasski gepeperde uitspraken. Hij de niets te voelen voor een kamp tegen wereldkam- i Gari Kasparov. „Tegen pathologische leugenaar ik niet. Ik ben de ware we- tampioen. Kasparov heeft n partijen in de strijd om de -4 ldtitel tegen Karpov tevo- :proken". geren sporten ns minder legen Jongeren (tot 35 zijn minder aan sport gaan in de afgelopen acht jaar. blijkt uit een onderzoek het Instituut voor Toege- Sociale Wetenschappen ijmegen. In 1984 deed 91 ent van de jongeren actief port. Nu is dat aantal ge- naar 80 procent. Ouderen f 35 jaar gingen juist meer port doen. van der Kar I overleden terdam In zijn woon- ts Amsterdam is gisteren «lede 9-jarige leeftijd overleden ^van der Kar, de oprichter het Leo van der Kar Sport- dat onder meer jonge, ta- /olie Nederlandse sporters n- J it buitenland stages en trai- skampen liet bezoeken. ihael Andretti tbij McLaren De Amerikaanse auto- ■g}"° eur Michael Andretti rijdt ^°rolgende formule I-seizoen d° de stal van McLaren. An- tinu eerste Amerikaan luktig vjer jaar (Eddie Cheever) iet formule I-circus, ver- [t de Oostenrijker Gerhard er, die naar Ferrari ging. :tWi t sti dati zijn ïenï d in| Ruud Gullit zat op de eerste speeldag van de Italiaanse Serie A op de tribune. Hij zou bij AC Milan overbodig zijn geworden. De Amsterdammer is dezer dagen in het land, voor de vriendschappelijke interland tegen Italië, maar ook om een aantal zaken te ontzenuwen. door Gijsbert Spierenburg Nuenen Te oud, versleten, overbodig? Ruud Gullit schudt driftig het hoofd. „Zondag te gen Prescara speel ik weer", zegt hij zeker te weten. Trainer Capello heeft hem al gerustge steld misschien? De Zwarte Tulp plukt ietwat nerveus aan zijn gekortwiekte rastastaar tjes. „Nee, de trainer heeft mij niets toegezegd. Maar ik voel het gewoon, mijn gevoel zegt me dat ik zondag weer zal spe len". Zijn verbanning naar de eretri bune van San Siro, zondag tij dens AC Milan - Foggia (1-0), was voorzien. „Ik had vorige Vier dagen later tegen Foggia zou te veel van het goede zijn geworden, vooral ook gelet op de interland in Eindhoven. Die rust van zondag kwam mij daarom wel goed uit. Als je knieën hebt zoals ik is het on verantwoord om te veel wed strijden in te korte tijd te spe len. Het zal nóg wel een keer ge beuren dat mij rust wordt ge gund. Het zal trouwens ook voor Marco (Van Basten) en Frank (Rijkaard) gelden en evenzeer voor Baresi of Papin". De trainer van de duurste ploeg ter wereld, Fabio Capello, be schikt door de koopwoede van zijn in z'n machtswellust niet te stillen voorzitter over niet min der zes buitenlanders in de se lectie, van wie hij er maar drie kan opstellen. De bewering, zo als hier en daar reeds geventi leerd, dat Ruud Gullit in het ka pitale Milanese keurkorps on derhand misschien tot de B- garnituur is gaan behoren, lacht de vedette mysterieus weg. Het misverstand moet dringend uit de wereld, het is alleen niet in een paar woorden verteld. Dream Team Eerst en vooral behoren we te weten dat voorzitter/eigenaar Silvio Berlusconi dit seizoen met AC Milan wenst te opere- Ruud Gullit is er weer bij Oranje weer bij, hoewel hij bij AC Milan geen basisplaats heeft. ren gelijk de professionele bas ketbalteams in de Amerikaanse NBA. Een Dream Team met een arsenaal aan superieure spelers. Inwisselbare klasse op elk gewenst moment. Gullit: „Met AC Milan spelen we onge veer tachtig wedstrijden per seizoen. Het is de laatste jaren gebleken dat we het landskam pioenschap wegens overbelas ting een aantal keren hebben verspeeld of een andere prijs hebben gemist. Dat mag niet meer gebeuren. Berlusconi duldt geen verslap ping; hij heeft zijn drie Neder landers daarvan persoonlijk op de hoogte gebracht. In zijn filo sofie is elke wedstrijd belang rijk. Hij wil veel spelers en veel wisselen. Elke wedstrijd weer moet er een fris team en frisse spelers in het veld staan. Nege nennegentig procent is niet vol doende. Hij eist honderd pro cent. Vandaar de behoefte aan veel spelers van het zelfde kali ber. Met zijn Amerikaanse aanpak steekt Berlusconi natuurlijk enorm zijn nek uit, vooral in zo'n traditionele wereld als die van het voetbal. Het is nieuw, voor iedereen. De pers springt er boven op, de scepsis is groot. Niet alleen bij de journalisten, ook bij de spelers. Als voetballer wil je nu eenmaal elke wedstrijd spelen. En: kun je je bij voor beeld kampioen voelen als je van de 34 wedstrijden er maar zeventien hebt meegedaan?. De situaite is voor de spelers misschien nog wel het moei lijkst. Voortdurend worden wij door de journalisten met dezelf de vragen bestookt: is het wel leuk om op de tribune te zitten? Vind je het niet erg om niet te spelen?. Het is moeilijk om het steeds weer te moeten uitleggen aan mensen die toch niet bereid zijn je te geloven. In wezen is het heel simpel. Als men opschrijft wat ik zeg, is de kous af. Maar dan heeft de journalist kenne lijk geen stof meer, dus houden de vragen aan. In onze antwoorden moeten we steeds oppervlakkig blijven. Rudi Voller (ex-AS Roma, thans Olympique Marseille) heeft ge zegd dat het te hopen is dat Ber lusconi ongelijk zal krijgen. Maar Vóller heeft natuurlijk ge makkelijk praten; hij speelt niet bij Milan. Ook al zouden wij problemen hebben met de aanpak van Berlusconi, dan nóg houden we onze mond. Je be vuilt nu eenmaal niet je eigen nest. Daarom zal niemand van de spelers het achterste van zijn tong laten zien". Speculaties „Na alles wat ik inmiddels heb meegemaakt, blessures, opera ties, heb ik geleerd om niets meer te plannen. Ik zie het alle maal wel. Aan speculaties doe ik niet meer mee. Het blijft toch allemaal koffiedik kijken. Ik leef van dag tot dag, van week tot week. In de zomer heb ik voor de eerste keer in vijf jaar AC Milan normaal vakantie ge vierd. Door blessures was het daar nog niet eerder van geko men. Ik heb op Sardinië geze ten, ik heb daar lekker hele maal niks gedaan, hooguit op het strand zo nu en dan ge vlucht voor een telelens. Nee, psychisch was ik dit keer meer dan ooit klaar voor het nieuwe seizoen. TENNIS Kruize in <jrleg-orgaan Ex-hockey-inter- inal Ties Kruize maakt uit van het 'Overleg Sport- dat onder de paraplu van *e Stichting Toerisme Den e7vf (STDH) de topsport in de lentie moet bevorderen, ex-tennisster Marcella ie> °|ker en honkballer Bart Vol le zijn opgenomen in het dat de twee jaar gele- opgerichte (en gestrande) .hting Sportstad Den Haag' leati angt. Het nieuwe 'Overleg 1 tstad' bestaat verder uit: i de Weg (STDH), J.Tiele- (STDH), E.Volmuller (bu- Sportstad), P.Boogaardt na icteur JUNO), A.Smit rer ^ness to Business), J.van (PTT Telecom), G.de 0 )th (sportjournalist), J.van en (Haagse Raad voor Sport schi ecreatie) en F.Toet (Dienst nt l sijn). 't Vanderaerden a Jan Raas la Eric Vanderaerden te- Ie een contract voor een bij de nieuwe ploeg van Jan Alle renners die bij de sponsor Buckler onder ract staan, onder wie Frans Edwig van Hooy- r~ Steven Rooks, voeren 1 q' gen gesprekken met Raas. r 19' d Perfect is voor driejaar de g™ iwe sponsor. Gerrit de Vries elt het komende seizoen Buckler naar TVM. er verlies 'kv^Haghell Haag Die Haghe II ver- ook de tweede wedstrijd de landelijke tweede divi- anJ voor driebanden-teams. In thuiswedstrijd tegen Royal Iversum) werd het 3-5. New York Twaalf jaar gele den lag little Jimmy Courier languit voor de televisie. Met open mond keek hij naar de fi nale van Wimbledon 1980 tus sen Borg en McEnroe. McEnroe verloor met 8-6 in de vijfde set. Little Jimmy was tien jaar. En ontroostbaar. Twaalf jaar later maakte Big Jim een einde aan de grand slam loopbaan van zijn jeugdi dool. Courier overweldigde McEnroe gisteren op Labour Day, de dag van de arbeid, in de vierde ronde van de US Open, 6-2 6-2 7-6. Acht jaar na de laat- .ste van zijn vier US Open-zeges nam Mac (33) afscheid van Flushing Meadow. Voorgoed. Courier was de eerste speler die zich in de kwartfinales sloeg. Alexander Volkov werd de tweede. De Rus haalde Brad Gilbert in vier sets onderuit, 6- 2 6-4 5-7 7-6. Pete Sampras volgde Volkov. Forget sprong met de Franse slag met zijn kansen om, 6-3 1-6 1-6 6-4 6-3. Agassi completeerde het eerste kwartet. Hij stond ook tegen Costa geen set af, 6-4 6-3 6-2 Labour Day symboliseert voor de Newyorkers de overgang van zomer naar herfst. McEnroe stond al in de herfst van zijn loopbaan. Hij werkte zich tegen Courier in het zweet, maar werd niet beloond. Het krachts verschil in de eerste twee sets was zo pijnlijk, dat de ruim 19.000 McEnroe-fans zelden luidruchtig werden. Pas in de derde set werd het Stadium Court een heksenketel en gin gen Courier en McEnroe gelijk op tot de tiebreak. Daarin maakte de nummer één van de wereld een einde aan de illusies van de dertigplusser. „Hij serveerde buitengewoon sterk", oordeelde McEnroe na afloop. „De beste speler won. Ik werd overspeeld. Stond con stant onder druk". McEnroe had geen moeite te erkennen dat hij tegen de topspelers if et meer is opgewassen. „Tegen een Courier, Agassi en Sampras in vorm kom ik tekort. Zij spe len een stap hoger". Artiest Veloren voor het tennis is McEnroe niet. Hij laat alleen de Grand Slams schieten. De fans zullen hem missen. Hij was het genie, de vlegel, de artiest. „Mac was de uitvinder van het onorthodoxe tennis, het geniale tennis", zei Ion Tiriac, de ma nager van Boris Becker. „Hij was de Mozart van het tennis. Als Mac in zijn grote tijd een bal missloeg, ging in honderd mil joen huiskamers in de States het licht uit". Vanaf 1977 won McEnroe 7 Grand Slamtoer- nooien, 77 'gewone' toernooien en 76 dubbelfinales. Hij ver gaarde een vermogen van onge veer 150 miljoen gulden. McEnroe neemt de maanden december, januari en februari vrij. Daarna keert hij terug in het tennis. „Voor wat exhibities en een toernooitje hier en daar". Pete Sampras stond wederom vijf sets op de baan. Na zijn ont snapping tegen Todd Martin, 93ste van de wereld, in de derde ronde was hij tegen Guy Forget andermaal dichtbij de neder laag. De Fransman nam een voorsprong van 2-1 in sets en verviel in de vierde in noncha lance. „Ik had het moeten af maken", was zijn terecht con clusie. Sampras, derde geplaatst, be woog inderdaad als een man van zestig over de baan. Met het hoofd diepgebogen en het li chaam voorover wist hij zich geen houding te geven. „In de vierde set realiseerde ik me dat ik ging verliezen. Dat pepte me enigszins op. Dat hielp me over het dode punt." De 24-jarige Costa, tiende op de ranking bij zijn debuut op de US Open, werd door Agassi op gebracht. - Costa, achttien In mei werd ik in Milaan nog met complimenten overladen. In de landstitel heb ik een grote bijdrage gehad. Bij de hervat ting van de training heb ik geen moment de indruk gehad over bodig te zijn. Integendeel. De mensen in de straat dragen me nog op handen, de supporters willen me nog altijd zien. En ik moet zeggen dat het me nog al tijd goed doet als ik zie dat er supporters zijn die mijn rastas- taartjes op hun auto spuiten". In het dossier van zijn advocate in Amsterdam ligt een nieuwe offerte van AC Milan. Een snel le beslissing wordt evenwel niet verwacht. Ruud Gullit oriënt eert zich, hij kan ook nog naar Japan. Die optie bewaart hij voor later. „Ik heb van Milan de tijd gekregen om na te denken over een nieuw contract. Ik zal die tijd ook nemen. Of ik over stelpt wordt met aanbiedingen? Ja en nee. De meeste zijn vaag. Alleen Real Madrid was vorig jaar concreet. Die belangstel ling streelde me. Ik vond dat een hele eer. Voor een beetje waardering ben je nooit te UITSLAGEN TENNIS Open Amerikaanse kampioenschappen. Vrouwen, vierde ronde: Mary Joe Fernan dez (VSt/7)-Pierce (Fra) 6-0 6-4, Graf (Dui/3)-Labat (Arg) 6-2 6- 2, Sanchez (Spa/5)-Garrison (VSt/14) 6-0 6-1, Manuela Ma- leeva (Zwi/9)-Cunningham (VSt) 6-3 7-5. Magdalena Male- jeva (Bul)-Rubin (VSt) 7-5 5-7 6-1. Mannen, derde ronde: Bec ker (Dui/7)-Steeb (Dui) 6-1 4-6 7-6 6-3, Emilio Sanchez (Spa)- Javier Sanchez (Spa) 5-7 6-16-7 7-6 6-4. Achtste finales: Was hington (VSt/14)-Leconte (Fra) 6-4 6-7 6-4 6-3, Courier (VSt/1)- John McEnroe (VSt/16) 6-2 6-2 7-6. Volkov (Rus)-Gilbert (VSt) 6-2 6-4 5-7 7-6. Sampras (VSt/3)-Forget (Fra/13) 6-3 1-6 1-6 6-4 6-3, Agassi (VSt/8)-Cos- ta (Spa/10) 6-4 6-3 6-2, Dubbel spel derde ronde: John McEn- roe/Stich (VSt/Dui/6)-Davis/Pa- te (VSt/12) 6-3 4-6 6-4. Achtste finales: Eltingh/Haarhuis (Ned)-Nijssen/Suk (Ned/Tsj/7) 7-6 6-2. Gemengd dubbelspel, kwartfinales: Provis/Woodfor- de (Aus/6)-McNeil/Shelton (VSt) 7-6 6-3. Jeugdtoernooi jongens, eerste ronde: Wassen (Ned)-Ploysook (Thai/16) 6-4 4- Nuenen De oude ploeg van het Europese kampioenschap begint ook als Nederlands elftal aan het nieuwe seizoen. Dick Advocaat, de nieuwe bonds coach van Oranje, wenst het niet te beschouwen als het typi sche voorbeeld van conservatis me. Het is het behouden van het goede. „Want", stelde de Hagenaar, „in Zweden hebben wij zes punten uit vier wedstrij den gehaald, alleen niet in de fi nale gestaan". Advocaat heeft ontdekt - hij heeft er een stuk of vijf spelers nadrukkelijk naar gevraagd - dat er bij zijn groep, die identiek is aan die van zijn voorganger Michels, nog gretigheid be staat. „Zo lang ik niet de zeker heid heb dat de jongeren beter zijn dan de ouderen, verander ik niet. Om een voorbeeld te noemen, ik ben ervan overtuigd dat Gullit op dit moment meer voor het elftal kan betekenen dan Taument. Er zijn zestien, zeg met de ver vanging van Kieft door Viscaal, zeventien spelers geselecteerd. Dat is een deel van de groep van dertig, die voor het Nederlands elftal in aanmerking komt. Het is naar mijn mening de sterkst mogelijke groep. Dit is niet het moment om te experimenteren. Daarvoor is het seizoen nog te jong, daarvoor is het beeld van de mogelijkheden nog niet dui delijk genoeg". De kleine voorman van Oranje vindt ook niet dat de groep waarmee hij de eerste stap gaat zetten op weg naar kwalificatie voor het wereldkampioenschap van 1994 oud is met zijn gemid delde leeftijd van 27 jaar. „Het is natuurlijk wel zo dat het voor een aantal spelers de laatste kans zal zijn zich op het hoogste niveau te bewijzen. Dat besef leeft en het is alleen maar een prikkel". Advocaat ontleent dat gevoel aan de stemming die hij heeft geproefd bij zijn nieuwe/oude groep. De werksfeer is veel posi- F0T0 AP John McEnroe streed voor wat hij waard was, maar kon het niet bolwerken tegen 's werelds nummer een Jim Courier. maanden geleden nog 151ste van de wereld, was de ontdek king van het gravelseizoen. Hij won de toernooien in Estoril en zijn woonplaats Barcelona en stond in de finales van Madrid en Rome. Op hardcourt was hij minder waard. Zeker een stuk minder dan John McEnroe op 33. Hij werd geëerd door Jim Courier. „Ik hoop", zei hij met respect voor zijn idool, „dat er vandaag er gens in de States een jongetje voor de tv zat, die net zo genoot als ik tien jaar geleden van John. Hij speelde het mooiste tennis dat ik ooit zag." tiever dan twee jaar geleden. Het verlangen van vrijwel alle spelers door te gaan, staat daar voor als bewijs. „Kwalificeren moet", zei de bondscoach tij dens de persconferentie van gisteren in Nuenen vooraf gaand aan de oefenwedstrijd van morgen in Eindhoven te gen Italië. Dat leek een uit spraak die zijn zekerheid ver woordde, maar na een fractie oponthoud, vervolgde hij: „mo gelijk zijn met deze groep spe lers". Dat is een heel andere be nadering. Vasthouden Doorgaan op de oude voet bete kent ook vasthouden aan de speelwijze van Michels, met in principe slechts drie echte ver dedigers. Daarbij wordt door Advocaat bij voorbaat een voor zichtigheidsclausule inge bouwd. Er zouden namelijk wedstrij den in de kwalificatiegroep kunnen zijn, waarin dat niet mogelijk is. Polen en Engeland bijvoorbeeld. „Want wij hebben een moeilijke groep met sterke tegenstan ders. Wij zouden tot aanpassin gen gedwongen kunnen wor den. Niet in de eerste wedstrijd tegen Noorwegen, daarin moeten wij kunnen uitgaan van onze eigen kracht". De nijvere middenvelder van zo veel Nederlandse verenigingen vergeleek zijn doelen met die van zijn collega van morgen avond Sacchi. „Hij wil het spel van de Italianen veranderen, maar hij heeft ontdekt dat het bij een nationale ploeg heel moeilijk is, zeker wanneer de spelers bij hun club een heel an dere spelsoort gewoon zijn. Het is geen toeval dat hij voor de wedstrijd van woensdagavond zo veel spelers van AC Milan zal meenemen. Als clubtrainer kun je maanden werken om een be paald systeem erin te krijgen, als bondscoach heb je die gele genheid niet". Nuenen Tien weken na zijn vertrek als bondscoach is Rinus Michels door de KNVB weer be naderd voor een functie binnen de bond. Over taak en functie is nog geen duidelijk beeld geformuleerd. Het is in elk geval niet de bedoe ling dat Michels terugkomt in een positie die hem direct met het Nederlands elftal in contact zal brengen. Advocaat is daar van geen voorstander en vol gens de coach is Michels dat ze ker niet. De figuur, die in België ont stond na het terugtreden en weer optreden van Guy Thijs, waardoor zijn opvolger Walter Meeuws werd 'onthoofd' zal rond het Nederlands elftal niet plaats vinden. „Ik kan mij", vertelde Advocaat, „heel goed voorstellen dat de KNVB pogin gen doet de band met Michels te behouden. Mensen zoals hij en Johan Cruijff hebben een on schatbare waarde voor het na tionale voetbal. Het zou dwaas heid zijn er geen gebruik van te maken, als je de kans hebt het wel te doen". GOLF Milwaukee Open toer nooi, eindstand: 1. Zokol (Can) 269 slagen, 2. Mast (VSt) 271,3. Lehman (VSt), Hart (VSt) en Brooks (VSt) 273,6. Mize (VSt), Stewart (VSt) en Price (Zim) 274. HONKBAL Hoofdklasse. Pira- tes-Nicols 6-1, Sparta-HCAW 3- 16, Kinheim-Neptunus 2-1 (12 innings). Stand 1. Neptunus 42-56, 2. Kinheim 41-46, 3. Pi rates 41-44, 4. ADO 42-44, 5. Quick 42-42,6. HCAW 42-42, 7. Nicols 42-40,8. Sparta 42-20. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 36: twee winnaars x bruto f. 666.666,66. Tweede prijs: 5 winnaars, bruto f. 13.157,40. Derde prijs: 110 winnaars, f.897,00. Vierde prijs: 4230 win naars, f.23,30. Vijfde prijs: 58.016 winnars, fi 5,00. Winnend nummer van cijfer- spel 36 was: 67 97 35. Zes cijfers goed, geen winnaar; vijf cijfers goed: 1 winnaar, bruto f. 10.000,00; vier cijfers goed: 26 winnaars, f. 1000,00; drie cij fers goed: 260 winnaars, f. 100,00; twee cijfers goed: 2225 winnaars, f. 10,00. door Edwin Winkels Barcelona Voorzitter Jesus Gil y Gil van Atletico Madrid heeft op de eerste speeldag van de competitie de Spaanse jour nalistiek tegen zich in het har nas gejaagd. Gil, tevens burge meester van Marbella, eist van kranten en radiostations forse bedragen om dit seizoen infor matie over de club te leveren. Als zij niet betaalden, zouden hun verslaggevers en fotogra fen afgelopen zondag niet het stadion binnenkomen, zo had hij aangekondigd. In het bewuste duel, tegen Te- nerife, voerde de club dat drei gement daadwerkelijk uit. Geen radiostation had er 550.000 gulden voor over en geen krant wilde bijna 40.000 gulden betalen om dit seizoen de wedstrijden van Atletico bij te wonen. De journalisten kwa men het stadion binnen door zelf een kaartje te kopen. Er brak echter een stevige rel uit, toen het veiligheidsperso neel probeerde draagbare tele foons waarmee radioreporters verslag deden in beslag te ne men. Sommige verslaggevers verstopten de telefoons in de toiletten terwijl ze op de tribu ne de wedstrijd gadesloegen. Op enkele momenten was er zelfs een handgemeen tussen veilig heidsmensen en journalisten. Naar aanleiding van de inciden ten van zondag heeft de belan genvereniging van journalisten in Madrid gisteren een aan klacht tegen Jesus Gil inge diend. De voorzitter wordt er van beschuldigd het recht op vrije informatie te schenden. Voor de volgende thuiswed strijd van Atletico, over twee weken tegen FC Barcelona, heeft de journalistenvereniging bovendien politiebescherming voor de verslaggevers gevraagd. Volgens Jesus Gil maken de media enorme winsten dank zij hun grote aandacht voor het voetbal in het algemeen en At letico in het bijzonder. Gil wil in die winst meedelen, mede om dat hij het geld hard nodig heeft, zo gaf zijn zoon, ook be stuurslid van Atletico, vorige week toe. Illgner raakt zijn basisplaats kwijt Frankfurt - Bodo Illgner is na vier jaar zijn vaste plaats in het Duitse doel kwijt. De 25-jarige keeper van FC Köln zit morgen in de als 'Euro-revanche' aan gekondigde vriendschappelijke wedstrijd tegen Denemarken in Kopenhagen aan de kant. Coach Berti Vogts vond de tijd gekomen de plaats van Illgner voor deze gelegenheid aan de vijfjaar oudere Andreas Köpke (FC Nürnberg). „Köpke speelt. Beiden zijn voor mij nummer één", zei Vogts kort voor het vertrek naar De nemarken. „Wie in de toèkomst alleen aanspraak mag maken op het predikaat eerste doel man, is afhankelijk van de ge toonde, vorm in de Bundesliga. Illgner en Köpke moeten een basisplaats afdwingen door top prestaties by hun club te leve ren". Illgner stond sinds 31 au gustus 1988 in het Duitse doel.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13