DA-fractie Lisse wil proeftijd voor SCALA ;amp' in Ij p wetering lphenaren leggen geschiedenis wijk Beerendrecht vast in boek Leiden Omgeving B 1 O Leidse Courant .v dinsdag 8 september 1992 i u llternatief centrumplan van Verontruste Burgers Voorlichtster ill Voorhout EGSTGEEST De groep 'Veront- uste Burgers' uit Oegstgeest, die zich (IC! erzet tegen grootschalige bouwplan- en in en rond het centrum 'Lange danloort' en de verplaatsing van het it 0 ïadhuis naar elders in de gemeente, mee eeft bij het college van B en W een al- expl irnatief centrumplan ingediend, e la geo een nieuw raadhuis aan de Oegst- de fester Lijtweg, zo vinden de Veront- Burgers, maar het benutten van k logelijkheden die de Jelgersmakli- iek biedt. Bovendien willen zij de sc lidige weekmarkt overbrengen naar >n tussengebied langs de winkels meriin de Irislaan. Daarmee blijft het he irkeerterrein, waar op de dinsdagen markt gehouden wordt, open voor 'oeli O 'jankees faas Ens Veel belangstelling voor ontwikkeling Morsebelpolder bezoekers die met de auto komen. De Verontruste Burgers voorzien in hun plannen een uitbreiding van de Montessorischool al dan niet in com binatie met een bibliotheek. Opvallend is dat de groep niet tegen het opofferen van een groenstrook aan de Irislaan is ten behoeve van het parkeren. Omdat er een deel van het parkeerterrein aan de Lijtweg niet meer benut wordt kan daar groen bij komen. Het plan spreekt verder van het ver plaatsen van de huidige winkelpassa ge aan de Lange Voort zodat dit beter aansluit op de rest van de winkels. Het tussengebied zal dan voetgan- moeten worden waar al- via een sluis. VOORHOUT Sinds gisteren is op het Voorhoutse raadhuis een voorlichtingsambtenaar werkzaam. De 25-jarige Janette van Osna- brugge zal als verbindingselement fungeren tussen de gemeente en de bevolking. Voorhout is hiermee een van de weinige SDB-gemeen- ten die een dergelijke ambtenaar in huis heeft. Alleen Katwijk en Rijnsburg hebben er al een, terwijl Noordwijk bezig is er ook een aan te trekken. Burgemeester de Goeij-Smulders benadrukte dat het belangrijk is om de politiek dichter bij de mensen te brengen. „Tot dusver schortte er best wel het een en ander aan de externe voorlichting. De voorlich ter moet bepaalde zaken oppakken en naar buiten brengen. Zij houdt alle lijntjes bij elkaar". Als voorbeeld noemde de burgemeester de rio lering. „Daar staan mensen vaak niet bij stil; het onderhoud ervan kost ons zo'n 500.000 gulden!" Gerichte voorlichting over riolering; bijvoorbeeld over wat er wel en wat er niet door de WC gespoeld kan worden, kan een boel duidelijk maken. De hulpmiddelen van de nieu we voorlichtster zijn naast publikaties in de plaatselijke pers, folders en brochures. OEGSTGEEST De gemeentelijke voor lichtingsavond over het bestemmingsplan Morsebelpolder, nabij de Oegstgeestse wijk Haaswijk, kon zich gisteravond verheugen in een enorme belangstelling. De zaal van het gemeentecentrum aan de Oegstgeester Lijtweg kon alle bezoekers, tenminste 600, niet bevatten. Nog voor de bijeenkomst be gon werd daarom een tweede voorlichtings avond gepland. Deze zal op maandag 14 september worden gehouden. De plaats wordt nader bekendgemaakt. De bezoekers kwamen uit Oegstgeest en de wijde omtrek. De polder biedt plaats aan 452 woningen en het ligt in de bedoeling de bebouwing tot 2000 gefaseerd uit te voeren. De Haaswij- kers bleken geïnteresseerd in het toekom stige bouwverkeer dat ook voor een deel door hun wijk zal plaatsvinden. Wethouder Rijks kon toezeggen dat hiervoor een ont- sluitingsweg zal komen te noorden van een vrachtbedrijf dat aan de Haarlemmer straatweg is gevestigd. Ten aanzien van de verontreiniging van de sloten door het MEOB deelde hij mee dat het defensiebe drijf dit op eigen kosten heeft gesaneeerd. Voor wat betreft het inschrijven op te bou wen woningen zullen ter zijner tijd van ge meentewege aankondigingen gedaan wor den. De bouw van een fiets- en voetgangers brug over de Trekvaart is waarschijnlijk ernstig vertraagd. De oprit naar een derge lijke brug is niet veilig vanwege laaghan gende elektriciteitskabels van het boven grondse hoogspanningsnet. Het werk in is afwachting van een oplossing opgeschort. Rekening wordt gehouden met een vertra ging van twee jaar. adti e h SSE - Het CDA in ploiLnst een proefperiode voor iade Stuurgroep Culturele j1 mgelegenheden Lisse Akti- ren (SCALA). SCALA zou de kans krijgen aan te to ri of Lisse rijp is voor pro- isionele kunst. Slaagt w JALA niet in haar opzet n heeft volgens het CDA de 0 iiurgroep geen reden meer 'to^ite bestaan. it is een van de niet zo talrijke vallende geluiden vanuit de ssese politiek naar aanleiding n de begroting voor volgend deriir. Voor het overige kunnen r w politieke partijen zich door- 'oopans uitstekend vinden in de imnen van het college. Niet onbegrijpelijk want B en g. G|van Lisse hebben hun huis- afsudboekje op orde, waardoor Pleidooi voor mini-rotondes De SGP/GPV/RPF in Lisse verlangt een onderzoek van de ge meente naar de haalbaarheid van mini-rotondes. Klein rechts denkt dat mini-rotondes de verkeersveiligheid bevorderen. Rotondes kunnen zo op een aantal plaaten bestaande kruisin gen vervangen. De SGP/GPV/RPF-fractie somt in haar alge mene beschouwingen een aantal voordelen op van rotondes. De aanleg van rotondes zou tot een afname leiden van het aan tal kop-staart-aanrijdingen. De snelheid van het verkeer wordt eruit gehaald en de verkeersafwikkeling verloopt regel matiger, waardoor er geen filevorming kan optreden. De partij van raadsleden Maljaars en De Jong verwijst bij deze laatste opmerking vermoedelijk naar de enkele maanden geleden ge-, plaatste verkeerslichten bij de Tweede Poellaan en de Catha- rijnelaan. Deze verkeerslichten zorgen dagelijks voor filevor ming richting Sassenheim-noord. Het lijkt de SGP/GPV/RPF een goede zaak, dat de gemeente het idee van rotondes mee neemt bij het reconstrueren van kruisingen, waar relatief veel slachtoffers vallen. burgers in 1993 nauwelijks r ka maken krijgen met belasting- 1JSU ALA begon bijna twee jaar ko leden met haar aktiviteiten Lisse. De stuurgroep wil het 0U(jkatselijk verenigingsleven ad- IS geven bij het aantrekken be n professionele krachten en ye,t aanvragen van subsidies. ,j ivendien wil men professione- hinst in Lisse brengen, zoals inkunsttheater, beeldende nst en ballet. Scala heeft arbij vooral 't Poelhuys op oog, omdat het cultureel ntrum nauwelijks wordt ge nikt, waarvoor het bedoeld is. n vier avondvullende thea- voorstellingen in 't Poelhuys geven heeft SCALA 20.000 Iden subsidie nodig. In de Isvergadering van januari Scala in haar streven al leen de PvdA/D66 mee. Het CDA en de WD stelde zich ach ter het college op, dat niet ver der wilde gaan dan 8.000 gul den. Het CDA geeft in haar al gemene beschouwingen aan van mening te zijn verandert. Voor de proefperiode, waarvan de lengte in het midden wordt gelaten, wil het CDA jaarlijks 20.000 gulden beschikbaar stel len voor SCALA in de vorm van een gemeentesubsidie. Meerzicht Richt het CDA zich op cultuur de PvdA/D66-fractie houdt het op sport. Men stelt het college voor de 7 procent huurverho ging voor de gebruikers van sporthal Meerzicht uit te stel len. Volgens de linkse oppositie is het beter dat de gemeente en de clubs om de tafel gaan zitten voor het opzetten van een goed subsidiebeleid. Alle sportvere nigingen in Lisse hebben te ma ken met een jaarlijkse huurver hogingvan drie procent. Aange zien sporthal Meerzicht voor ruim een miljoen gulden is ge renoveerd moeten zij daarbo ven nog zeven procent huurver hoging extra opbrengen. PvdA/D66 vindt dat voordat zo'n stap wordt gezet er eerst overleg dient plaats te vinden. SDB De WD vindt het tijd worden meer gegevens te krijgen oyer het functioneren van het Sa menwerkingsverband Duin- en Bollenstreek (SDB). De libera len voelen zich niet betrokken bij het beleid van het SDB en zeggen onvoldoende zicht te hebben op het financiële reilen en zeilen van het SDB. Om de betrokkenheid op het SDB vanuit de gemeentepoli tiek te vergroten pleit de WD voor de invoering van een apar te commissie. Betonvrij uitgevoerd 'Politiek in uitvoering' is het thema van een landelijke actieweek van D66 met als doel het betrekkelijk kleine ledental te vergroten. In Oegstgeest zijn de redelijk alternatieven tegen de bebouwing van Oegstgeester Broek en Simontjespolder, gelegen tussen Trekvaart en spoorbaan nabij de Merenwijk. Deze te kleine polder zal bij exploi tatie ten behoeve van woningbouw onevenredig hoge kosten oproe pen. Provincie en gemeente Leiden zijn echter nog steeds geïnteres- seerd. De afdeling Oegstgeest van D66 zorgde gistermiddag voor een stukje politiek in uitvoering door aan de rand van de Broek en Si montjespolder een bord te plaatsen met het opschrift 'betonvrije pol der'. Een taak die was voorbestemd voor de fractievoorzitter Matt Poelmans. Hij werd daarbij geholpen door het raadslid Van Oor- tmerssen, voorzitter J. Leeuwenburg en vice-voorzitter H. van Bol huis. Aan de stille polderrand werd het gezelschap welkom geheten door een luid hinnikend paard. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Ontuchtpleger aangehouden LISSE De politie van Sassenheim heeft gisteren een 43-jarige Sassenheimer in het centrum van Lisse aangehouden. De man wordt ervan verdacht een week eerder in het Keukenhofbos on tuchtige handelingen te hebben gepleegd bij twee 12-jarig§ jon gens. Gisteren zag één van de twee jongens de man en waarschuw de de politie. De man heeft het feit bekend. LLEN VERHAAR PWETERING - Het leek i maal net echt: kermende I deren, een hevig bloedende '^.jester Leon, een naar adem ikkende bejaarde en tiental- EHBO'ers, brandweer- en Itiemensen in aktie. Al deze idiënten waren gister- el aanwezig op het terrein Aannemersbedrijf S. Hoge- aan de Pastoor van der itstraat in Roelofarends- i. Daar vond een bijna le- ichte oefening van de itselijke EHBO, brandweer, lulancedienst en politie lts.. De gewonden waren le- van de Lotus-groep, die ;undig waren voorzien van len, schrammen, gapende iden en vooral van veel id. De 'ramp' die bij Hoge- m had plaats gevonden was oorzaakt door een ontplof- le gasfles op het moment groep 8 van de basisschool rondleiding op het bedrijf ig. Een leerkracht was met sle leerlingen naar buiten aan om het kantoor te bekij- d =fcj Meester Léon, een van de ers, een vijftal kinderen en e personeelsleden waren binnen toen door onbeken- lorzaak een gasfles ontplof- Binnen vier minuten kwam lipse brandweer er met loei- ERTEd( ende sirene aan. Bevelvoerder G. Ganzevles beende met grote passen het terrein op en infor meerde zakelijk naar het aantal slachtoffers dat zich nog binnen bevond. Vervolgens instrueer de hij de overige brandweerlie den om met persluchtmaskers op naar binnen te gaan om de slachtoffers met brancards op te halen. Al spoedig lag het ter rein vol met her en der neerge zette brancards met kermende gewonden. Ze werden zorgvol bejegend, van verband, veel pleisters, glaasjes water en war me dekens voorzien en constant toegesproken door bezorgde EHBO'ers. Iedereen speelde zijn rol bloedserieus; niemand lachte; „het kan later van le vensbelang zijn dat je nu niet lacht", legde EHBO-instructri- ce Corrie de Ridder-Dobben uit. Na afloop van de ramp-oefening kwamen alle betrokken EH BO'ers, Lotus-leden, reserve politiemensen, ambulance-be manning en brandweerlieden bijeen in de kantine van ROAC voor een nabespreking. Daar bleek dat de oefening redelijk naar wens was verlopen. „Het bijzondere van deze oefening was de betrokkenheid van de plaatselijke jeugd-EHBO. Het was goed om te ervaren dat ook de jeugd kan worden ingezet om te helpen bij een ramp", aldus Corrie de Ridder. Wil Ooijendijk na verkiezingen uit raad van Zoeterwoude ZOETERWOUDE - Wil Ooij endijk, fractievoorzitter van Progressief Zoeterwoude (PZ), zal na de verkiezingen in 1994 niet terugkeren in de raad. Hij heeft zijn vertrek déze week be kend gemaakt aan de leden van PZ. Ooijendijk is bezig aan zijn derde raadsperiode. In 1982 maakte Ooijendijk zijn opwachting in de Zoeterwoudse gemeentepolitiek. Samen met Kees Straver, Annemarie Kolff en Frans de Graaff vormde hij de vier personen tellende frac tie. Vier jaar later was Wil Ooij endijk lijsttrekker voor de pro gressieven. Hoewel PZ opnieuw vier zetels behaalde bleef een wethouderspost buiten bereik omdat CDA en WD het samen best konden vinden. Dat was een van de grootste teleurstel lingen uit de politieke loopbaan van Ooijendijk. Hij sprak in april 1986 zelfs van kiezersbe drog, omdat het CDA nadruk kelijk had laten doorschemeren wel gevoelig te zijn voor samen werking met de progressieven. „De enige oplossing is de vol gende keer nog meer kiezers te trekken, zodat wij meer zetels krijgen. Ik ben ervan overtuigd dat de CDA-aanhang nog ver der zal afkalven wanneer deze partij doorgaat met het bedrie gen van de kiezers", aldus Ooij endijk destijds. Bij de verkiezin gen in 1990 scoorde Progressief Zoeterwoude bijzonder goed. Met Ooijendijk als lijsttrekker groeide PZ naar vijf zetels en kon eindelijk een wethouders- post worden bezet door Ton Ringersma. Het bestuurders pluche zat echter niet altijd even gemakkelijk. Zo zette de affaire rond de verbouw van het gemeentehuis de progressie ven waren bijzonder fel tegen de verbouw maar als college partij gingen zij toch ak koord kwaad bloed bij de kie zers. Nu zit (Je helft van de hui dige zittingsperiode erop. Voor Ooijendijk beginnen de laatste etappes. „Ik wil mijn derde raadsperiode met een flinke eindsprint beeindigen, een punt achter het raadswerk zet ten, meer tijd gaan vrij maken om concerten te gaan bezoeken, want daar is bitter weinig van terecht gekomen de laatste tien jaar", aldus Wil Ooijendijk. Auto gestolen KATWIJK Een Fiat Uno is afgelopen nacht gestolen aan de Hoorneslaan in Katwijk. De eigenaar van de zes jaar oude auto had zijn voertuig bij zijn woning geparkeerd en afgesloten. p pad in Beerendrecht en Rijnstroom' 30 ANNEKE GÜNTHER Beerendrecht en Rijnstroom' staan het buitenverblijf Rijn stroom en het versterkte woon huis Beerendrecht centraal. Het is volgens de auteurs het eerste boek waarvan dit deel van de gemeente Alphen de his torische gebeurtenissen wor den samengebracht. De ge schiedenis van Beerendrecht wordt in zeven hoofdstukken verteld. In het eerste hoofdstuk wordt naar aanleiding van ge sprekken met en artikelen van de overleden oudheidkundige Alphenaar Jan van Zwieten verteld over het drukke trek schuitver keer op de Oude Rijn en het Aar kanaal. Auteur Henk Dinkelaar maakt op deze wijze een verhalende wandeling door het gebied en de Kortsteekter- polder. Eric van der Most is diep in de geschiedenis van het versterkte woonhuis Beerendrecht gedo ken. Hoewel er niet veel over dit huis bekend is weet Van der Most toch te vertellen dat de voormalige eigenaars oorspron kelijk een leen hadden in Lei derdorp. Dit leen werd gesloopt tijdens het beleg van Leiden door de Spanjaarden. Het ge heel werd toen overgebracht naar de Lage Rijndijk in Aar- landerveen waar een nieuw ver sterkt woonhuis, Beerendrecht, werd gebouwd. Lusthof Het buitenverblijf Rijnstroom moet eerder worden gezien als een lusthof. De eigenaars van dit soort panden waren veelal rijke kooplieden en bankiers uit Amsterdam, Leiden of Den Haag. Zij vertoefden de zomer maanden op hun fraaie buiten huizen. Frits de Wilde verhaalt de geschiedenis van Rijnstroom in het derde hoofdstuk. In het vierde hoofdstuk ver toont Dick Peters in woord en beeld hoe in de achttiende eeuw in dergelijke lusthoven werd ge leefd. Hij beschrijft daarbij niet alleen het leven van de luxe be woners maar ook dat van hun bedienend personeel. De bronnen van het bestaan in dit deel van de regio worden uit gediept door Frits de Wilde in het vijfde hoofdstuk. We lezen over het steken van de turf in het achterland, het vervoer over water naar de opslag aan de Rijn, de verwerking van de ruwe materialen tot tras in de trasmolen en de scheepvaart. Het Park Rijnstroom is onder werp in het zesde hoofdstuk. Ad de Kok maakt met de lezer een wandeling door het fraaie park en vertelt allerlei bijzonderhe den over de diverse gebouwen, de Marthastichting en de voor malige pastoriewoning. Jos Pijpers besluit het boek met een verhandeling over de straatnamen in Beerendrecht. Deze zijn allemaal naar molens genoemd. Daarnaast vertelt hij over de Raadhuisstraat, de ont sluiting naar Beerendrecht. Morgen wordt het boek in be slotenheid door burgemeester M. Paats overhandigd aan de nabestaanden van Jan van Zwieten. Het boek kan vanaf zaterdag in de Alphense boek handel worden gekocht voor een prijs van 29,50. DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nacht diensten van de apotheken in de regio Leiden worden waargenomen door de apotheken die ook weekenddienst heb- STICHTING KRUISKERK LEIDEN - Centraal kantoor: Schuttersveld 1Voor informatie: tel.: 071-120144 tussen 08 30-17.00 uur. Uitleencentrale ver- pleegartikelen: Burggravenlaan 250. telefoon 071-121894. Geopend: dage lijks 13.30-17.00 uur. donderdag 13.30- 19.00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKENHUI ZEN LEIDEN - Ongevallendienst elke dag Academisch Ziekenhuis behalve van dinsdag 13.00 u. tot woensdag 13.00 u. (Diaconessenhuis poliklinie ken tel 155543, afdeling S.C.U. tel 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot za terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhuis). De Geneeskundige Dienst Leiden is verhuisd van de Roodenburgerstraat in Leiden naar de Cronesteinkade 18a in VERENIGING BESCHERMING ONGE BOREN KIND - Hulpverlening bij on gewenste zwangerschap voor moeder en kind. Bel tel. 071-896309; 071- 897762; 033-620244 (dit laatste num mer is dag en nacht bereikbaar). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - Di aconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 14.30 tot 15 15 uur en van 19.00 tot 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks van 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee be zoekers per patiënt. Op de afdeling special care kan men terecht van 10.30 tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 uur Voordat de laatste twee afdelingen be zocht kunnen worden dient eerst te worden overlegd met de dienstdoende verpleegkundige Sint Elisabeth-zie kenhuis: Volwassenen dagelijks van 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 u.; klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 u. Kraamafdeling: Naast de normale be zoektijden alleen voor „kraamvaders" van 19.30-21.00 u. Gynaecologie/ver loskunde/urologie van 14.00-14.45 en van 18.30-19.30 uur Kinderafdeling: ouders zijn de gehele dag welkom. Eén van beiden kan, indien men wil, bij zijn of haar kind blijven slapen. Voor broer tjes, zusjes en andere bezoekers, is de bezoektijd van 15.00 u. tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) dag. van 14.00- 14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Intensive care: dag. van 14.00-14.45 u. en van 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Advies centrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Ende geest: Di. en vr. 13.00-14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de gehele dag. Jelgersmakli- niek: Jongerenteam za. en zo. 14.00- 17.00 u. Opname: werkdagen 16.45- 17.45 u.; za. zo en feestdag. 10.00- 11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzondering van behandeltijden en etenstijden. Academisch Ziekenhuis: Voor alle pa tiënten (behalve kinderen) zijn de be zoekuren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avondbe zoekuur afdeling verloskunde: 18.00- 19.00 u. De Praematurenafdeling: voor ouders en familie is na overleg met pa tiënten doorlopend bezoek mogelijk. Bezoek aan ernstige patiënten: wan neer aan ernstige patiënten doorlo pend bezoek wordt toegestaan kan de hoofdverpleegkundige hiervoor specia le kaarten verstrekken. Kinderkliniek: zalen voor peuters, kleuters en grote kinderen 15.15-17.00, babyzaal en boxenafdeling: volgens afspraak met het verpleegkundig hoofd. Bezoektij den kinderafdelingen: voor ouders van opgenomen kinderen na overleg met verpleegkundig hoofd. Voor andere be zoekers van kinderen: Keel-, neus- en oorheelkunde en neurologie: 14.15- 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkunde en heelkunde: 14.15-15.00 en 18.30- 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dage lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.30 u. Kraamafdeling: vaders, broertjes en zusjes zijn de gehele dag welkom, in overleg met het hoofd van de afdeling. Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In over leg met de verpleging zijn hier ook an dere bezoektijden mogelijk. De ouders zijn de gehele dag welkom (in overleg met het hoofd van de afdeling). CENTRALE REGISTRATIE KINDER OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 EK Leiden, tel 254810.) Informatie over en aanmelden voor kinderopvang in Lei den. Geopend: ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRAAL MELDPUNT LEIDEN Ketelboeter- steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch bereik baar van 10.00 tot 16.00 via 071- 120903. Spreekuur ma. 13.00-15 00 en do. 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridisch Adviesbureau, Ketelboeterssteeg 10, tel. 130775; afdeling belastingen: al leen op afspraak, klachtenbureau: di. en do. 18.30-20.30, afdeling vreemde lingenrecht: ma. 13-15 en do. 18.30- 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Leiden e.o. - Voor een gesprek van mens tot mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht be reikbaar. Telefoonnummer achterop de telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - He rengracht 50, Leiden tel. 123942; 01720-72611 Alphen aan den Rijn. Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULANCE DIENST Hulpverlening in Leiden, Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Voorschoten, Warmond en Zoeterwoude. Tel. 071 -174141 BURGERRAADSLIEDEN - Koren brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-12.00 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING - Stichting ge zinsverzorging Leiden. Aanvragen hulp voor bejaarden en langdurige zieken en gezinsverzorging, Rembrandtstraat 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9.00-10.00 u. en 13.00-14.00 u). KINDER- EN JONGERENTELEFOON - Dagelijks geopend van 16.00 tot 20.00 uur Het nummer is 071-120611. MAATSCHAPPELIJK WERK - Stich ting Maatschappelijk Werk, Lange- gracht 1b, spreekuur ma. t/m vr. 9.00- 10.00 en volgens afspraak, tel. 142144. Gezondheidscentrum Merenwijk, spreekuur ma. 11.00-12.00 en do. 14.00-15.00, tel. 212195. Gezondheids centrum Stevenshof, spreekuur do. 10.00-11.00, tel. 311506. Sector Noord: Herensingel 53, spreekuur ma. t/m vr. 9.00-10.00, tel. 146041. Sector Zuid: Morsweg 83, spreekuur ma. t/m vr. 9.00-10.00 en volgens afspraak, tel. 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk in ge val van directe noodsituaties 's nachts en in het weekeinde bereikbaar onder nummer: 06-8212141. MELDLIJN AGRESSIE EN DISCRIMI NATIE HOMOSEXUALITEIT - 071- 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID Hoge Rijndijk 306, Leiden, tel 071-899375. Kantoor geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14-16 u. Telefonische informatie over kinderbij slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW VOOR SCHOTEN Spreekuren: ma. 19.00- 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Leidse- weg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIEDIENST - Groenesteeg 33, Leiden. Tel 071- 134640 of 071-144600. Hulp en infor matie op medisch, juridisch en milieu gebied, werk, sociale verzekering en huurkwesties. Spreekuur: elke donder dag van 20.00-21.00 u. MEIDENTELEFOON - Tel 071- 141616, bereikbaar maandag 18.30- 20.00, donderdag 19.00-22.00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11