Uitbouw Blokhuis stuit op bezwaren We runnen met 3400 professionals Sprietlopers al bijvoorbaat nat Leiden Omgeving Dammie van der Poel trekt het behendigst Veel belangstelling voor Diggelenkraam li gch goed geoliede organisatie Gevarieerd theateraanbod in jubilerende Alkeburcht 61A Leidse Courant maandag 7 september 1992 ANBO Oegstgeest zoekt knelpunten in verkeer OEGSTGEEST De Afdeling Oegstgeest van de Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen gaat de verkeersproblematiek zeer ter harte. Het bestuur heeft een verskeers- commissie in het leven geroepen die zal gaan speuren naar de knelpunten die zich in het verkeer ten aanzien van ouderen voor doen. Met deze informatie en suggesties tot verbetering zal men zich vervolgens tot de gemeente wenden. „De afdeling Oegstgeest van de ANBO acht het wenselijk dat in de toekomst de afdelingen van de overige oude renbonden ook zullen komen tot de instel ling van een verkeerscommissie en met ons willen streven naar een samenwerkingsver band van de drie bonden op dit terrein", al dus plaatselijk ANBO-voorzitter De Boer. Geen Japanse tuin in Leidschendam Idoor NOL WESSELING LEIDSCHENDAM Het aanbod van Mitsu bishi Europa om de Japanse tuin van de Flori- ade na afloop van de tuinbouwexpositie in Leidschendam op de speelweide van Mariën- park aan te leggen, zal zo goed als zeker wor den afgewezen. De commissie milieu en groen en veel omwonenden zijn tegen. Volgens de bezwaarmakers zou de tuin het open terrein achter de weide teveel aantasten. Het overgro te deel van de bewoners van het aan de speel weide gelegen verzorgingstehuis Mariënpark vreest dat door aanleg van een rotswand van twee meter hoog, beplanting en een theehuis het uitzicht zal worden bedorven. Bovendien zijn de bewoners bang dat ze het contact en het plezier van spelende kinderen en voorbij gangers zullen moeten missen. Het zou bij het gemeentebestuur slechts om een prestige kwestie gaan, Japanners hun zin geven die he lemaal niets van de woonsituatie weten. Oud chef plantsoenendienst C. van Deurzen stelt in zijn bezwaar de Japanse tuin op de Floriade bewonderd te hebben, maar voor de omgeving van het raadhuis verre van ideaal te vinden. De tuin heeft volgens hem een sfeerverster- kende omgeving nodig zoals in Clingendael in Wassenaar en die ontbreekt in Leidschendam. „Het raadhuis heeft bovendien een puur-hol- landse uitstraling die nog versterkt wordt door het reeds aan\Vezige ophaalbruggetje. De speelweide is geen toevallig open gebleven ter rein maar is een noodzakelijk onderdeel van het architectonische concept dat hoort bij het raadhuis, de schepping van Kropholler", al dus Van Deur zen. Informatie avond over Morsebelpolder OEGSTGEEST - De ge- meente Oegstgeest organi seert vanavond een voor lichtingsbijeenkomst over de toekomstige ontwikke ling van de Morsebelpol der. De polder, die binnen kort in exploitatie zal wor den genomen, voorziet in de bouw van rond 425 wo ningen in diverse typen. De informatie wordt gegeven in het Gemeentecentrum aan de Lijtweg. Aanvang: 20.00 uur. Sporthal Stompwijk LEIDSCHENDAM - De ge meenteraad van Leidschendam zal binnenkort een voorberei dingskrediet van 60.000 gulden worden gevraagd voor de bouw van de sporthal in Stompwijk. Op het raadhuis wordt momenteel gewerkt aan een bouwplan voor de hal met aanverwante ruim ten. De bouw die ruim twee mil joen gulden gaat kosten wordt in het kader van het Verenigings- hallenplan gerealiseerd door Vaessen Algemeen Bouwbedrijf BV. Het program van eisen is be gin dit jaar met medewerking van vertegenwoordigers van de Stompwijkse verenigingen tot stand gekomen. Motorrijder geschept ALPHEN AAN DEN RIJN Een 24-jarige mo torrijder uit Den Helder is zaterdagmiddag gewond geraakt bij een ongeval in Alphen aan den Rijn. De man werd aangereden op de kruising van de Oost- kanaalweg met de Nieuw- koopseweg door een 31-ja rige automobilist uit Hel- levoetssluis. De motorrij der, die voorrang had, raakte bij de botsing ge wond aan zijn nek. Hij werd overgebracht naar het Rijnoordziekenhuis. LISSE Verschillende win keliers en omwonenden van Blokhuis hebben moeite met de uitbreidingsplannen voor het winkelcentrum van Lis- se. Het is de bedoeling dat Blokhuis er winkels bijkrijgt en dat het gedeelte vanaf bloemenzaak Van der Zijden tot aan muziekhandel Disco- land wordt overkapt. De be zwaarmakers vrezen een aantasting van hun woonge not en een moeilijkere be reikbaarheid van hun zaak. J. Stevens heeft tegenover de Lisser Passage een herenkle dingzaak. Op dit moment kan hij de hele dag gebruik maken van twee achteruitgangen. In de toekomst zal hij alleen nog zo binnen kunnen komen tij dens de openstelling van het winkelcentrum. De ingangen bij Tissing en Discoland krijgen immers rolluiken, zodat het winkelcentrum na acht uur 's avonds niet meer te bereiken is. Stevens: „Zoals de plannen er nu voorstaan kunnen wij de onze winkel straks alleen nog bereiken via de voetganger spassages. Een slechte zaak, omdat voor ons een snelle be reikbaarheid noodzakelijk is, omdat de binnenkomende goe deren direct beschikbaar moeten zijn voor de winkel in Lisse of het filiaal in Nieuw Vennep". Bloemenzaak Van der Zijden heeft gelijksoortige problemen als zijn collega Stevens. Mo menteel gaat zijn bevoorrading via een achteruitgang, die uit komt op het parkeerterrein. Doordat een deel van het par keerterrein wordt bebouwd vervalt ook deze achteruitgang. Van der Zijden: „Blokhuis BV is niet alleen degene die uitbrei ding wil, maar hij fungeert ook als verhuurder. Een realisering van de bouwplannen is tegelijk een inbreuk op ons huurrecht". A. Lieshout woont op het Meer- en Houtplein. Tegenover de zij gevel van zijn woning komt een opgang met trappen voor wo ningen, die aan de andere kant boven het Blokhuis worden ge bouwd. Door de komst van win kels zullen verder de bestaande bergingen en een aantal groen stroken verdwijnen. Met de al eerder genoemde veranderin gen een weinig florissant voor uitzicht voor Lieshout. „Waar om wordt al deze overlast ons aangedaan? De overkapping wordt doorgetrokken tot voor bij onze voordeur met op het eind een soort paraplu, welk ob stakel wij als afschuwelijk be oordelen. Als klap op de vuur pijl krijgen we rolluiken, zodat ik het gevoel krijg ernstig ziek te zijn". De bezwaren worden donder dag besproken in de commissie ruimtelijke ordening. I FOTO: WIM VAN NOORT Zenuwen in bedwang houden bij spiraal tijdens de trekkerbehendigheidswedstrijden in Zoeterwoude. REGIOJOURNAAL LTV-vrouwen De Land- en Tuinbouw Vrou wen (LTV) in Alkemade ope nen dinsdag het nieuwe akti- viteitenseizoen met een de monstratie ambachtelijk pot ten bakken met de schop- schijf. Jean Rommens, pot tenbakster, komt daar voor over uit Bergen. Iedereen is welkom in Café-Bar 't Veen, Langeweg 16 in Roelof- arendsveen. Aanvang 20.00 Munten De Numismatische Kring Bloembollenstreek organi seert dinsdag haar eerste bij eenkomst van het nieuwe sei zoen. Voor munten verzame laars is het een belangrijk sei zoen omdat de landelijke ver eniging honderd jaar bestaat. De bijeenkomsten van de kring vinden plaats in Het Poelhuys aan de Vivaldi- straat 4 in Lisse. De zaal gaat om zeven uur open. Niet-leden betalen 3,- entree. Het jaar- lidmaatschap kost 25,-. Disney De Disney-tekenfilm 'Lady en de Vagebond' wordt woens dagmiddag vertoond in het K O-gebouw aan de Sluis- weg 16 in Katwijk. De film be gint om 14.00 uur. Een kaar tje kost 4,-. Beiaardiers De Leidse beiaardier Anton van Doornhein en zijn collega uit Joost van Balkom, stads- beiaardier van Den Bosch, verzorgen vanavond een con cert in Voorschoten. Het twee tal wordt bijgestaan door de sopraan Caroline van Oyen. Het concert vindt plaats in de Dorpskerk en begint om kwart voor acht. De toegang is gra- ROELOFARENDSVEEN De Blumenlander Musikanten hadden zaterdag, ondanks de regen, niet over belangstelling te klagen. Zij hadden hun mini-kermis met rommelmarkt dan ook geheel over dekt. Vooral de oud-Veense Diggelenkraam was een succes. Heel veel liefhebbers van scherven leefden zich met houten ballen kei hard uit op de lege flessen. Voortdurend klonk het geluid van rinke lend glas naast de sfeervolle blaas- en accordeonmuziek op de fancy fair. De exacte opbrengst konden de Musikanten gisteren, ook bij benadering, nog niet meedelen. Pas vanavond gaan ze met elkaar geld tellen. In ieder geval was de belangstelling voor de rommel markt en de andere evenementen bijzonder groot. De hoofdprijzen van de grote loterij gingen naar de families Kennis, Van der Zwet en De Jong. Het paraplu-hangen werd uiteindelijk gewonnen door Trudie Gies Broesterhuizen met 1.28 min. Winnaars sjoelen werden René de Jong en Gerard Kuipers. Bij het bonen raden won E. Koek. ZOETERWOUDE- Dam mie van der Poel uit Oud Ade mag zich de beste trekker- chaufeur van de gehele regio noemen. Hij wist gisteren bij de jaarlijkse behendigheids wedstrijd op de tractor de beste score te behalen. Hij onttroonde Arno van der Meer uit Hoogmade die nu tweede werd. Het brons ging naar Wilfred Boere uit Ha- zerswoude-dorp De wedstrijden op het terrein langs het Molenpad in Zoeter- woude trokken meer dan dui zend toeschouwers. Ook burge meester Houdijk van Zoeter- woude, die een welkomstwoord sprak en wethouder A. Ringers- ma behoorden tot de belang stellenden. De agrarische jon geren van 'De Meerlanden' streden voor de elfde maal op rij om de felbegeerde hoofdprijs die de titel 'All rounder' ople vert. Na het slechte weer van de afgelopen week vreesde de or ganisatie voor het festijn. Het klaarde evenwel op en pro bleemloos konden de wedstrij den worden gehouden. De trac tor-chauffeurs vijftig in ge tal moesten vijf onderdelen afwerken. Er was onder de deelnemers slechts een dame: Jacqueline de Groot uit Zoetermeer nam het op tegen 49 mannelijke colle ga's. Hoewel zij niet bij de aller- besten behoorde bewees zij toch Stoelendans Bij de stoelendans toonde Bram van der Poel Oud Ade) zich het meest behendig, gevolgd door Marco van Wijk (Stompwijk) en Gerard van der Krogt (Leiden). Op de evenwichtsbrug scoorde Gerard van der Krogt het beste resulaat met Barry van der Salm (Stompwijk) als tweede en Maurice van den Bosch (Stomp wijk) als derde. Behendigheid was vereist bij het zetten van emmers water op een draaiend plateau. Dam mie van der Poel (Oud Ade) deed dat het best. Arno van der Meer (Hoogmade) en Peter van der Meer (Woubrugge) kwamen op de andere ereplaatsen. Bij de zenuwenspiraal ging het er in derdaad om de zenuwen in be dwang te houden. Maurice van den Bosch had er niet echt moeite mee en won. Wilfred Boere (Hazerswoude-dorp) werd tweede en Marco van de Heden (Boskoop) derde. Spektakulair is ieder jaar weer de achteruitrij-race. Snelheid en stuurmanskunst gaan dan samen. Bart van der Krogt (Lei den) was het meest behendig. Dammie van der Poel en Wil fred Boere konden er ook wat van getuige hun 2e en 3e plaats. Gisteravond werden zijn in de grote tent op het wedstrijdter rein de prijzen uitgereikt. NIEUWE WETERING - De Ringsloot in nieuwe Wetering was zaterdag het decor van een heel scala van evenementen. De fikse regenbuien minder Nieu we Weteringers op de been voor het jaarlijkse volksfeest dan normaal. Vooral voor het on derdeel sprietlopen waagden slechts weinigen een nat pak. Meer belangstelling was er voor paraplu-hangen, sjoelen, een rommelmarkt en een overdekt terras. De wedstrijden waren een initi atief van Oranjevereniging 'Eensgezindheid' en Prikslee- declub 'De Gladde IJzers'. De laatste club was met het idee gekomen ook eens een prikje in het water te nemen. Surfprik- ken, zoals men dit experiment De sprietlopers in Nieuwe Wetering waren de overkant van de Ringsloot haalden. had gedoopt, bleek zaterdag niet zo makkelijk als het lijkt. Bang om in het koude water van de Ringsloot te vallen, prik ten de deelnemers omzichtig en met lange halen in het water. Wie de juiste techniek niet te pakken kreeg, trok zijn prik stok vacuüm, met als gevolg een zijwaartse onderdompeling. Dat surfprikken iets heel an ders is dan de winterse variant, het priksleeën, bleek uit de einduitslag: de kampioenen van het priksleeën brachten het met priksurfen niet ver. Uitslagen: Surfprikken: dames: Lia Wit- senburg en Gerrie de Jong; Heren: 1. Rien Spring in 't Veld, 2. Maurits van Tol en 3. Hugo van der Salm. Sprietloopkampioenen: jeugd: 1. Joanna Splinter (voor de der de maal in successie), 2. Sandra Bouman en 3. Gerdy Rietveld. Vanaf 13 jaar: 1. Nico de Jong, 2. Marcel Hogenboom en 3. Danny Zwetsloot. Het parapluhangen werd ge wonnen door Danny Zwetsloot met 1.22 min. De beste sjoeler van zaterdag werd Bas van der Broek. ADVERTENTIE Accountants Belastingadviseurs Management Consultants BURGERLIJKE STAND LEIDEN - Geboren: Sebastiaan Hen drik Jan, z.v. M.H.H. Kramer en LW Muntendam; Lizanne, d.v. M.W.J. van Eijgen en M. van der Vos; Fabian Mat- thijs Wim, z.v. W.A.J. van der Holst en L. van der Heyden; Dejan, z.v. R. Marko- vic en T. van Duijn; Suzanne, d.v. Th J.N. Verweij en Y Tijs; Lisa Marije, d.v. E.M. Meekes en H.I.M. Brouwer; Lars Olav, z.v. V.A Nielsen; Ida Ariea, d.v. W van der Plas en H.A. Dijkhuizen; Petrus Cornelis Gerardus, z.v. P.J.L. Broersen en M.J.T. Warmerdam; Mar- jon Suzanne, d.v. J.E.M. van Ruiten en H.J.H. de Lange; Ruben, z.v. J.P. Note- boom en L.A. van Rijn; Iris Harriëtte Cornelia, d.v. H.S. Miedema en J van Haeringen; Tom Rutger, z.v. J.A. de Ridder en W.M.A. Hulsebos; Lars Jur- gen, z.v. J.A. de Ridder en W.M.A Hul sebos; Annika Christine, d.v. R.J. Looije en M.C. Pluimgraaff, Thomas, z.v. C.H. Kalkman en E.C M.M. Eikhuizen; Rinus Abram, z.v. T.A.M van Haaster; Loren zo, z.v. R. Ju en T. Kuijpers; Laura Wille- mijn, d.v. P. Zuijderduijn en W Schone- veld; Eric Marnaek Halomoan, z.v. R. Sitinjak en E. van Dijk; Jantine, d.v. H. Schouten en N. Kleen; Jelmer, z.v. A.A. Sinnema en A Choufour, Alexander Robbert, z.v, R.J. van Dijk en S.N.N O. Casteren van Cattenburch Dinger; Nienke Veronica Francisca, d.v. J.J. Wijnands en I.G.M. van Veen; Felix The- odor Maurice, z.v. T.M.M.H. de By en M T. de Bakker; Lotte, d.v. K. van Bol huis en J.E. Protzman; Elsa Elisabeth, d.v. P.M.J. van Swieten en E.E. van der Werff; Cynthia, d.v. M.J.L. Rommels- waard en C. Stol; Pieter Andries, z.v. A. Hoogerdijk en P.S. Remmelzwaal; Ja cob Catharinus, z.v. A. Hoogerdijk en P.S. Remmelzwaal, Kai, z.v. C.P. Admi raal en K.D. van 't Loo; Francis, d.v. W van Soest; Jeffrey Andries, z.v. H.T.P. Koek en S. Doerdjan; Wessel, z.v. F C M. Kuiper en P. van Beek; Sunita, d.v R.R. Damodar Patak en M Ramba- ratsingh; Alina, d.v J van Rijn en N. van Duijn; Max Petrus Johannes, z.v. M W C. Peschier en C.J.T.M. Broekhof; Femke, d.v T.L.M. van de Kooij en J. Zwanziger; Björn, z.v. A.C.E.M. Hooge- veen en S.M. van der Zwart; Eveline, d.v. G.J. Hillen en G.J van Soelen; Le- anne, d.v. L.R.J. van Duijn en A Ouwe hand; Jan, z.v. C Driebergen en D.A.C. de Mooij; Tijmen Johannes, z.v. T. Veld- stra en L.J. Werter; Tabitha Judith, d.v. R.L.J. Laurey en M. te Winkel; Robin, z.v E. van Dongen en M.C. van Schie; Kimberley Francis Cornelia, d.v. F.C. DouwenJ.W Heijdra; Rogier Antonius, z.v. A.H.M. ten Have en A.M. Rodriguez Y Rodriguez; Alain Raoul, z.v G.W. van der Born en M M. Romunde; Angeli- que, d.v. J. de Jong en J.B.J de Leeuw; Asmae, d v. M. Maatoug en O. Fercha- chi; Maxime, d.v. J. van den Berg en P.G.A. Kerkvliet. Regen en onweer spelbreker bij zwemvierdaagse OEGSTGEEST - De belang- stelling voor de vorige week in Oegstgeest gehouden avond- zwemvierdaagse viel tegen. Slechts 126 deelnemers deden mee aan het door de zwem- en waterpolovereniging VIVAX ge organiseerde evenement. Regen en onweersbuien teisterden het jaarlijkse festijn in het open- luchtbad 'Poelmeer'. Het was voor het laatst dat de vierdaagse in het openluchtbad plaats vond. Sinds zaterdag is het voorgoed gesloten. Organisatrice Frauen- felder: „Wij hopen de 17e vier daagse volgend jaar in het recre- atiebad te houden. Wat VIVAX betreft gaan wij door". Vijf jeug dige zwemmertjes namen daar alvast een voorschotje op. Ze lie ten zich sponsoren en brachten 429 gulden bijeen voor een nieuw clubhuis. Met een optreden van De Types wordt het jubileum van De Alke burcht op 8 oktober luister bij gezet. FOTO. PR op dinsdag 29 december. Dan worden smartlappen in de kerst sfeer gezongen door nog niet na der bekend gemaakte artiesten. De organisatoren beweren dat het niet de in Roelofarendsveen zeer bekende Animo's zijn. Wie wel? Dat blijft een kerstverras sing. Het culturele programma voor de komende maanden be vat ook diverse koffieconcerten, zoals op zondag 27 september een speciaal concert voor kinde ren door het saxofoonkwartet Sax et Plus genaamd 'Tranen met toeters'. Het volgende kof fieconcert wordt verzorgd door het Segovia Quitar Quartet op zondag 8 november. In dit kwar tet speelt ondermeer de van Roelofarendsveen afkomstige Joop Koek. In Rijpwetering vindt een koffieconcert van Wim Loos en Els Verheul plaats in de R.K. Kerk Onze Lieve Vrouwe Geboorte op zondag 29 novem ber. De overige aktiviteiten van de Werkgroep Cultuur hebben betrekking op films, zoals 'Thel- ma Louise' op vrijdag 2 okto ber, 'Robin Hood, Prince of thie ves' op vrijdag 16 oktober en 'Avontuur met een staartje' op maandag 19 oktober en 'Raise the red lantern' op zondag 20 de cember. In de kerstvakantie op maandag 28 december wordt de tekenfilm 'Babar' gedraaid en de laatste film dit jaar is 'The Witches' op maandag 28 decem ber. ALKEMADE Het deze week gepresenteerde nieuwe programma van de Werk groep Cultuur Alkemade be vat een breed scala aan voor stellingen, die vrijwel alle maal in Dorpshuis De Alke burcht plaats zullen vinden. Het Dorpshuis bestaat dit jaar 25 jaar. Het jubileum wordt op 8 oktober opgeluis terd door een optreden van 'De Types'. De serie voorstellingen van dit jaar begint eveneens met caba ret, want 'De Gemeentereini ging' met 'Ja, lacht u maar!' komt op zaterdag 12 september en precies twee weken later komt Jan Rot naar Roelof arendsveen voor een muzikale komische theatervoorstelling genaamd 'Jan Rot gaat nooit uit elkaar'. Na De Types volgt dan een voorstelling van toneelgroep Het Volk getiteld 'Blauwdruk- /Het laatste kievitsei' op zater dag 12 december. In samenwer king met 'De Speelparasol" Leeft de Alkemadese Werkgroep Cultuur Martin Mens gecon tracteerd voor zijn familievoor stelling 'Morgenster' op zondag 27 december. De laatste theater voorstelling dit jaar vindt plaats DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- en nac* diensten van de apotheken in de r& Leiden worden waargenomen door apotheken die ook weekenddienst h ben is STICHTING KRUISWERK LEIDEN 1 Centraal kantoor: Schuttersveld 1Vir£ informatie: tel.: 071-120144 tus< z 08 30-17 00 uur Uitleencentrale v |g pleegartikelen: Burggravenlaan 2 telefoon 071-121894. Geopend, da lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENH ZEN LEIDEN - Ongevallendienst e 0 dag Academisch Ziekenhuis beha van dinsdag 13 00 u. tot woensi 13.00 u. (Diaconessenhuis polikln ken tel 155543, afdeling S.C.U 175639) en van vrijdag 13.00 u. tot j terdag 13.00 u (Elisabeth-ziekenhui De Geneeskundige Dienst Leidei verhuisd van de Roodenburgerstraa I- Leiden naar de Cronesteinkade 18i Leiden. VERENIGING BESCHERMING ONI BOREN KIND - Hulpverlening bij gewenste zwangerschap voor mot en kind Bel tel. 071-896309; 897762; 033-620244 (dit laatste ni mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN - aconessenhuis: Bezoekuur dagel van 14,30 tot 15 15 uur en van 19 00 19 45 uur. Kinderafdeling dagelijks 10.30 tot 19.00 Niet meer dan twee I zoekers per patiënt. Op de afdel special care kan men terecht van 10 tot 11.00 uur eh van 19.00 tot 19.301 Voordat de laatste twee afdelingen zocht kunnen worden dient eerst worden overlegd met de dienstdoen verpleegkundige Sint Elisabeth-z kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.30 klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 Kraamafdeling: Naast de normale I zoektijden alleen voor „kraamvade van 19.30-21 00 u. Gynaecologie/v loskunde/urologie van 14.00-14 45 ir van 18 30-19.30 uur. Kinderafdelii ouders zijn de gehele dag welkom. E - van beiden kan, indien men wil, bij of haar kind blijven slapen. Voor brc tjes, zusjes en andere bezoekers, is bezoektijd van 15.00 u. tot 19 00 2 CCU (hartbewaking) dag. van 14>i 14.30 u en van 19.00-19.30 u. Intens care- dag. van 14 00-14 45 u. en v 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Advi centrum: Spreekuur ma. 19 30-20.3( fc, in het St. Elisabeth-ziekenhuis. Em geest: Di. en vr 13.00-14.30 u.; c 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u eei it klasse de gehele dag Jelgersma niek: Jongerenteam: za. en zo. 14(f 17.00 u. Opname: werkdagen 16 17.45 u.; za. zo en feestdag. 10. 11.30 en 14 00-16.30 u Team A, C D: dag. tot 21 00 u met uitzonder e van behandeltijden en etenstijden r Academisch Ziekenhuis: Voor alle;,,' tiënten (behalve kinderen) zijn del'" zoekuren als volgt: Dagelijks 14 v 15.00 u en 18.30-19.30 u Avondl. zoekuur afdeling verloskunde' 18 ;r 19.00 u. De Praematurenafdeling: vi ouders en familie is na overleg met| tiënten doorlopend bezoek moge t< Bezoek aan ernstige patiënten: wr, neer aan ernstige patiënten doo pend bezoek wordt toegestaan kan hoofdverpleegkundige hiervoor spei Ie kaarten verstrekken Kinderklin zalen voor peuters, kleuters en gi kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak i het verpleegkundig hoofd. Bezoe den kinderafdelingen: voor ouder; opgenomen kinderen na overleg verpleegkundig hoofd. Voor andere - zoekers van kinderen: Keel-, neus- oorheelkunde en neurologie: 14' 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkuidi en heelkunde: 14.15-15.00 en 18 19.00. Rijnoordziekenhuis: Da i- lijks 14.30-15.15 u en 18.30-19 30 Kraamafdeling: vaders, broertjes zusjes zijn de gehele dag welkom overleg met het hoofd van de afdeli p Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In o\ei leg met de verpleging zijn hier ook dere bezoektijden mogelijk. De oud zijn de gehele dag welkom (in over met het hoofd van de afdeling). u CENTRALE REGISTRATIE KINDlL OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 Leiden, tel 254810.) Informatie over aanmelden voor kinderopvang in I den. Geopend" ma t/m vr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTRA MELDPUNT LEIDEN Ketelboe steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch ber baar van 10 00 tot 16.00 via 0 120903. Spreekuur ma. 13 00-15.00 do 18.80-20.30. LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridi Adviesbureau, Ketelboeterssteeg tel. 130775; afdeling belastingen: leen op afspraak, klachtenbureau: en do. 18.30-20.30, afdeling vreem lingenrecht ma. 13-15 en do. 18 20.30, afdeling vrouw vr.10-12. SOS Telefonische Hulpdienst Lei e.o. Voor een gesprek van mens mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht reikbaar Telefoonnummer achtero| telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - rengracht 50, Leiden tel. 123 01720-72611 Alphen aan den Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULAN DIENST Hulpverlening in Lei: Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsb Valkenburg, Voorschoten, Warm )t en Zoeterwoude. Tel. 071-174141 BURGERRAADSLIEDEN - Ko IS brugsteeg 2, tel. 143171 (kantoorui j( Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-11 u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING - StichtingB' zinsverzorging Leiden. Aanvragen! voor bejaarden en langdurige zie ki en gezinsverzorging, Rembrandtsl w 17, tel. 149441 (ma. t/m vr. 9 00-K ,Q u. en 13,00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFC - Dagelijks geopend van 16.0015 20.00 uur Het nummer is 071-12061 Ol MAATSCHAPPELIJK WERK SI ting Maatschappelijk Werk, Lar gracht 1 b, spreekuur ma. t/m vr. 9 10.00 en volgens afspraak, tel. 1421 g Gezondheidscentrum Meren» spreekuur ma. 11.00-12.00 14.00-15.00, tel. 212195 Gezondty centrum Stevenshof, spreekuur 10.00-11.00, tel. 311506. Sector Nc Herensingel 53, spreekuur ma. t/m 9.00-10.00, tel. 146041. Sector Zi Morsweg 83, spreekuur ma t/n 9.00-10.00 en volgens afspraak, 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk n val van directe noodsituaties 's na< en in het weekeinde bereikbaar on nummer: 06-8212141.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 6