Dames Spartaan en Heren AAV'36 degraderen KZ Leiden pakt eerste winst 81 Verkerk en Zonderop maken status waar Rijnstreek pas na de rust weer als vanouds Sport Leidse Courant maandag 7 september 1992 Clubliefde alleen redt een ten dode opgeschreven ploeg niet, dat moesten Lisette Kapteyn en Lenie van der Poel ervaren. Ook Ruud van Maurik deed er alles aan om zijn AAV'36 te redden, maar helaas. Aan de andere kant was het machtsvertoon van Han Kulker, Joke Kleyweg en Jan Dirk Hazeleger oogstrelend. Daar profiteerde echter alleen de Bataven damesploeg van. Peter van Noort, verrassend genoeg Manfred Sahner en in mindere mate Yvonne van Dorp vervulden een belangrijke rol in hun respektievelijke ploegen en met succes. door Gert Velthuizen Leiden De dames van De Ba taven hebben zich geplaatst voor de landelijke promotie wedstrijd van 20 september in Emmeloord. Daar heeft de ploeg echter niets te zoeken, ze ker niet als Regina van Duijn en Joke Kleyweg dan niet mee doen. Die twee dames bepaal den op de eigen baan het ge zicht van de ploeg die verder door heel veel omzettingen lang niet optimaaal aan de start ver scheen. Op de 800 meter scoorde Van Duijn na een solo een nette 2.14.7 minuten, Astrid van Vel den volgde op afstand en kwam na 2.23.9 minuten ook nog ver voor de rest uit als tweede bin nen. Op de 3000 meter startte Joke Kleyweg voor het eerst in de competitie voor De Bataven en deed dat imponerend. Na een eerste kilometer met Jopie Dane (uit de tweede klasse ploeg van Atletica) versnelde de kopvrouw van het AA drink marathonteam zoals ze wilde. Aan de streep (na 9.58.6 minu ten) bleken slechts Dane en de tweede Bataafse, Marja Hoog- enboom, niet gelapt. Hoogen- boom kwam als invalster uitste kend voor de dag door na een solo gelopen race net boven de elf minuten te eindigen. Net bo ven de minuut kwam Saskia Engels binnen op de 400 meter en dat leverde zelfs de winst in de eerste klasse van het distrikt op. Meer had Bataven, mede door de blessures, niet in te zodat ploegleider Cees Hoogenboom zich hardop af kan vragen wat hij met de da mes in Emmeloord gaat doen. De heren kunnen slechts als toeschouwer mee naar de Pol der, zij haalden het niet. Zoals verwacht was Parthenon een klasse apart en bleken de kwa jongens van PAC een net iets uitgebalanceerder geheel te zijn dan de met een aantal aardige jongens aangevulde loopclub van Bataven. En dat is jammer. De lopers zijn bij Bataven domi nant aanwezig en krijgen in de landelijke competitie aanzien lijk meer ruimte om hun talen ten te etaleren dan nu, maar daarvoor moet wel eerst het kampioenschap yan het distrikt behaald \yorden en overtui gend. Jan Dirk Hazeleger liep een uitskende 5000 meter, daarmee aantonend dat de eer ste uitvoering een vervelende vergissing was. Hulde voor de kopman van het team die zich keurig aan de voor zijn ploeg nuttige opdracht hield. Jammer voor hem was echter dat Pa trick Aris meer ervaring heeft in dit soort akkefietjes en na mens Haag atletiek in de laat ste ronde „er op en er over" ging om de winst te pakken. Ha zeleger noteerde 14.39.7 minu ten. Teammaat Jan Kortekaas streed zoals van hem bekend tot de laatste meters en reali seerde een uitstekende 14.55.1 minuten. Op de overige num mers kwamen punten binnen via de sprinters (Steve Ringe ling en Shane Williams noteer den beide 11.0 seconden), de 3.90 meter polshoog van Harry van der Velde en Gerrit Ver does met de kogel: 12.35 meter. Meesterlijk was de show die Joost la Lau en Han Kulker op voerden. De „oude" ervaren Kulker nam na twee ronden tempowerk de kop over van zijn jonge enthousiaste clubgenoot en rekende op diens vechtlust. Terecht, naar uit de tijden bleek. Kulker won in 3.43.3 mi nuten, La Lau vocht zich leeg in zijn poging Kulker op de laatste meters toch weer te verschal ken en werd beloond met een record van 3.44.4 minuten. De Spartaan De Spartaan dames hebben in Hoorn gedaan wat verwacht werd. Met een verre van com plete ploeg werd de degradatie gelaten geaccepteerd. De stuip trekkingen van de normaal uit het „nooit opgeven" hout ge sneden dames kwamen van Le nie van der Poel, Lisette Kap teyn en Tessy Lenting. De vete ranen dames dubbelden op de midden afstand, de toch niet meer zo jonge Lenting op de beide horden nummers. Alleen Kapteyn kwam met een 800 meter tijd van 2.27.88 minuten ook nog met een behoorlijke tijd over de streep, van de beide an deren was de inzet enkele ma ten groter dan het talent. Dat is iets waar anderen (niet alleen binnen De Spartaan) meer dan een voorbeeld aan kunnen ne men. De heren hebben het in Zwolle op hun sloffen gered. Onder aanvoering van Peter van Noort (die niet blij was met zijn 59.36 meter kogelslingeren) bleef de ploeg ver bij de degra- datierand vandaan. Danny Paardekooper was dit keer de man die opmerkelijk dubbelde met een 400 meter in 51.50 se conden en een 800 meter in 1.57.90 minuut. Nico van Noort was met de sterke mannen dub bel veruit de beste. De kogel ging naar 12.65 meter, de dis cus naar 43.64 meter. Mare Beelen hielp goed mee met 12.41 meter kogel. De races met obstakels leverden geen proble- Door Peter Klein Alphen/Leiden De wedstrijd leiding van het tennistoernooi van Nieuwe Sloot koos vooral op de sombere weersprognoses reeds vroeg in de week voor het spelen volgens prosets. Martin Verkerk en Maaike Zon derop bevestigden in de beide hoofdnummers, het mannen- en vrouwen-enkelspel C ook met deze formule hun kandida tuur voor de vandaag gestarte Masters van het LC Tennis Cir cuit. Geluiden van de strekking, dat een proset nu eenmaal geen echte partij is, waren te beluis teren, toen Martin Verkerk de finale tegen Harold vap Schie met 8-4 had afgesloten. De jeug dige Merenwijker kwam alras met 4-0 achter en had wellicht in een gewone partij de kansen kunnen doen keren, in de ver korte eindstrijd was die achter stand fnuikend. Martin Ver kerk heeft echter een ongekend slot van het seizoen, klopte in de halve finale ook nog eens Fa bian Ubels en mag zich daarom de terechte winnaar van het Open Oosterman Opel-toernooi noemen. Terecht Zoals Maaike Zonderop de te rechte winnares bij de C-vrou- wen werd. De lief ogende Ripse laat hier op de baan niets van blijken. Na het Drie Klaver Drie toer nooi van Zoeterwoude vorige week, werden de O's voor de winnares ook op Nieuwe Sloot haar deel. De andere opvallende verschijning in Alphen was In- grid Boere, die de nog ongesla gen Carlijn Buis haar eerste sei zoennederlaag in de C-catego- rie toebracht, maar bij de beste vier wel over finaliste Daphne Brouwer struikelde. En uit een goed nest bleek te komen, moe der Mei Yin en vader Gert slo ten de mixed C met ruime winst af. Terecht Een dag voor het begin van de Masters lieten Kees Korenhof met een zege over Jan-Pieter Roeloffs en Arjan Broekhof met winst op Paul Roggeveen zien, dat hun deelname in de komen de strijd bij de D-Masters een terechte zaak is. Emiel Crama, eveneens op Unicum aanwezig, won het D-onderdeel. Een gelijkluidend verhaal gaat op voor de D-meisjes, waar Sas kia Dekker met de overwinning in de slotronde over Irma Ma- chielse haar derde zege op rij op een hoger geklasseerde speel ster boekte. Eerder werden Martine Griek'spoor en Mariëlle Patiwael verslagen. Door onge slagen te blijven in de Dl-dub bels komen Cees en Jacques van Ruiten, voor het eerst bij de heren in het Masters-toernooi voor dubbelende dertigplussers terecht. Net als Nel Gerse en Janneke Windhorst die dat re sultaat vorig jaar bij de dames behaalden. De leiding van het dertig-plus evenement van OLTC bleef lang optimistisch, overwoog za terdag tot helemaal afblazen, maar eindigde tenslotte toch met verkorte partijen. Klein verschil Grote verrassingen kwamen waar het de winnaars betrof, niet voor. Jack Manuputty won het hoofdnummer, de Cl- heren, tegen Hans Hinnen met het kleinst mogelijke verschil. Broer John pakte met Masters- wedstrijdleider Gert-Jan On- vlee de titel in het C2-dubbel- spel. Hamid Saïdi was goed voor twee hoofdprijzen, het C2-en- kelspel en met Gjalt Lucassen het Cl-dubbelspel. De organiserende club was in de Dl-finales in ruime mate vertegenwoordigd. Maximaal Leo Zwart haalde enkelspe leindstrijd tegen Rob Remmers waal. Jet Holshuijsen haalde na de D2-single ook de Dl-trofee met een maximale 8-0 score binnen. Marly Dirksen en Hermien Wenzel plaatsten zich voor het slottoernooi van het LC-tennis- circuit, dat vandaag op Unicum is begonnen. Arie Verdoes werd samen met René de Groot deel nemer, maar omdat de laatste reeds is geplaatst, mag Katwij- ker Jaap Kuijt met de Sassen- heimer aantreden. DOOR Stan van Haasteren Leiden De handballers van Rijnstreek gaan voort op het in geslagen pad der overwinning. Vorige week werd Westlandia met 20-10 verslagen, deze week was EHC uit Leidschendam het slachtoffer (18-15). Saturnus versloeg het Haagse Wings op eigen terrein met 11-19. Rijnstreek - EHC 18-15 De ploeg van coach èn speler Wim Rijn speelde een goed eer ste kwartier, maar stortte toen in. Dit resulteerde in een rust stand van 7-10. Na de nodige peptalk speelde Rijnstreek na de thee weer als vanouds en overtroefde de Leidschendam- mers. EHC kwam vooral op conditioneel gebied krachten te kort. Rijn was topscorder voor de thuisclub. GDCPA-MM05-1 Een matte wedstrijd met bij zonder weinig doelpunten. MMO kon met name aanval lend geen vuist maken, terwijl de kansen er toch wel waren. De ruststand was 3-1 voor GDCPA. De verdediging bij de Hoogmadese dames zat goed dicht na de thee, de aanvallen verliepen echter stroef en ble ven onbekroond. Wings - Saturnus 11-19 (4-11) Een gemakkelijke overwinning voor Saturnus. Al voor rust men: Marijn van der Ploeg had 9.51.14 minuten nodig voor de 3000 meter steeple chase. Mar co van Stein 57.66 seconden voor de 400 meter horden en John van Loon 15.61 seconden voor de 110 meter horden. AV Holland De heren van Holland blijven weer een jaar in de landelijke competitie meedoen. Tegen elke bespiegeling vooraf in is de mannenploeg van voorzitter Brandwijk weer boven de streep geëindigd, liet als vorig jaar overigens. Dat nog zonder kogelslingeraar Remy Engwe- gen die door beslommeringen op zijn werk af moest zeggen. Dat leverde een verrassende deelnemer aan het slingeren op: Manfred Sahner. De trainer van Peter van Noort en Engwe- gen liet zien de afgelopen jaren toch genoeg met dit technisch heel moeilijke onderdeel bezig geweest te zijn dat hij nog naar 40.14 meter reikte. Opvallende prestaties kwamen er verder van Theo van der Veer die op de 5000 meter 14.54.98 minuten liet noteren, Martijn de Lange (11.34 seconden op de 100 me ter) en Arjen Rijnsburger (51.07 seconden op de 400 me ter). Na een bloedstollende wedstrijd, waarin diverse keren de veilige grens werd gepas seerd bleven de Hollanders krap honderd punten aan de goede kant. Voor de dames was er geen vuil tje aan de lucht en dat lieten ze in Hoorn ook duidelijk merken. De 4x100 meter ging al direct voortreffelijk: 48.81 seconden. Monique Bodijn (12.89 en 26.71 seconden) was de troef op de 100 en 200 meter, Bianca Ver mond (13.14 en 57.66 secon den) op de 100 en 400 meter en Yvonne van Dorp (55.80 secon den en 5.99 meter) op de 400 meter en in de verspringbak. Dat Myrca Macel de 100 meter horden in 16.84 seconden afleg de moet de ploegleiding ge sterkt hebben in het besef dat er volgend jaar een voortreffe lijk team kan staan. AAV'36 De heren van AAV'36 strijden volgend jaar met de Bataven in de districtsklasse. Na dezelfde bloedstollende strijd als Hol land" eindigden de Alphenaren in tegenstelling tot hun Leidse atletiekvrienden aan de ver keerde kant van de streep met amper honderd punten te wei nig. Aan Ruud van Maurik heeft het niet gelegen: hij ver beterde zijn beste prestatie op de 110 meter horden van dit jaar tot 14.13 seconden en daar na ook nog zijn clubrecord op de 400 meter horden fot 54.60 se conden. Ook „oude vos" Martien van der Hoorn kan niets verweten worden. Hij werd derde in de steeple chase met 9.29.35 minir- ten. Wouter Herzberger was goed genoeg voor 50.79 secon den op de 400 meter en 6.56 me ter verspringen en ook aan de foto Henk van j De Slotdag van de competitie leverde op de atletiekbaan van de Leidse Hout enige fraaie staaltjes op. Sportief succes was er voor de dames van Bataven. 13.03 mèter kogel van Paul Boere was niets af te dingen. De Alphense ploegleiding blijft zit ten met de nare smaak van twee „nullen" met de polsstok in de voorronden en het ontbre ken van een kogelslingeraar. Dat terwijl Wim Schoemaker juist met een AAV-er succes had op de C Spelen. De dames hadden niets te ver liezen in hun promotieduel en lieten dat ook enigszins mer ken. Marian van Spronsen was wel gretig met 14.4 seconden op de 100 meter horden en een winnende 5.68 meter ver, Liset-, te Satdhoudex-s liep een nette 1500 meter (4.53.31 minuten), maar daarmee hield het eigen lijk ook bij de AAV dames op. In Den Haag verbeterde Al phense Laura Bosman haar re cord op de 1500 meter dc de drie Olympiagangers van Langen, Christien stra en Letitia Vriesde gaan. Slechts in de de moeste ze toegeven haar 4.14.06 minuten niet om. werd een beslissende voor sprong behaald, die na rust zon der moeite werd geconsoli deerd. André van Es en Nico Mooren waren goed op dreef en namen samen veertien treffers voor hun rekening. DIOS-Oase 5-13 (3-6) De Oase-dames hebben na de degradatie van vorig jaar met minder sterke tegenstanders te maken. Dat bleek zeker in de wedstrijd tegen DIOS, dat geen moment op een overwinning mocht ho pen. De doelvrouwen Anja van de Geest en Jolanda van de Vlugt kwamen om en om in ac tie en waren bijna onpasseer- Door Kees van Kesteren Leiden De veldkorfbalcom- petitie is dit weekeinde niet vol ledig in gang gezet. TOP en Ve- locitas zagen hun thuiswed strijden afgelast worden, nadat de regen hun veld onbespeel baar had gemaakt. KZ Leiden, de nieuwe fusieclub in Leiden, begon met een goede 15-8 zege op DKV (IJ). Pernix, Fides Pac ta en Crescendo startten even eens met duidelijke overwin ningen, "terwijl Fiks een gelijk spel behaalde. Alleen De Danaï den, De Algemene en Tempo moesten alle purften aan hun tegenstander laten. Tijdens de eerste helft kreeg Pernix nog veel fysieke tegen stand van Tweemaal Zes, dat in zes minuten van 3-3 naar 7-3 uitliep. Robin Arnoldus (3), He- leen Zuurmond, Marco van der Lugt en Casper de Rooy zorg den echter voor 7-9 en daarna was het een kwestie van de voorsprong consolideren: 9-12 eindstand. In de slotminuut maakte De Al gemene een plaatsfout in de aanval, waardoor -Kwiek kon overnemen en nog net 14-13 kon vervaardigen. De nieuwe eersteklasser met Alfred (5) en Arnoud Lambooy (2) als beste schutters, was weinig fortuin lijk, want zij kreeg op 5-8 en 8-9 drie (benutte) Strafworpen te gen en had met lï-12 en 12-13 ook lang uitzicht op een beter resultaat. -\ Statisch De tweede aanval van De Da naïden speelde tegen BEP bij zonder statisch en kwam in vijf beurten niet verder dan drie strafworpen van Heiko Locher en één veldgoal van invalster foto Henk Snaterse Aldo Spadon (KZ Leiden) waagt een schot op de korf van DKV. De Leidse fusieclub won het eerste competitieduel met ruime cijfers: 15-8. Sandra Slingerland vlak voor het eigen spel. tijd: 9-11 verlies. De debuteren de trainer Ruud Schreuder vond dan ook dat zijn ploeg de nederlaag aan zichzelf te wijten had, met name omdat zij zich gaandeweg meer op de scheids rechter concentreerde dan op Fides Pacta dankte de 7-14 zege op De Tovers vooral aan sterk verdedigen, want in de tweede helft werd er geen enkel doelpunt meer doorgelaten (7-9 rust). Jan Willem Meijer en Wendy van Hooven gaven hun eerste optreden in de basis ex tra cachet met respectievelijk vier en drie treffers en ook Henk van der Waals was met vier goals goed op dreef. Alleen in het eerste kwartier had KZ Leiden het moei DKV (IJ), dat tot 3-3 dr een voorsprong nam. D we fusieclub sprong in 1 volg veel zorgvuldiger de kansen en liep met I van Maikel Martens, Verhorik (3) en Aldo Spa via 6-4 (rust) door m getekende 15-8 zege. Tempo kwam op het kun veld van KVR moeilijk voeten en maakte na veertig minuten slecht doelpunten. De Alphi met Jim Vos i Erik Pons, haalden dot Boot, Arianne Verweij, Drieduite en Rudolf d(_ nog op tot 8-8, waarna valler met twee goals oj basis legde voor een schi ge 10-9 nederlaag. Pas in de slotminuut red bij TOP (A) een punt mei doordat Matthijs de Vis strafworp benutte ,die mieke van der Gugten ceerd had. De format Daan Vreeken misti Gwenny de Best en Hooimeijer (beiden seerd) zeker lengte en kracht en had na de Marleen Boomgaard ei van Weizen ook nooit m voorsprong. D< Met 15-7 behaalde Cre ten koste van Succes de ste zege van de dag en beslist niet geflatteerd men. m Peter van Leeuwen, dit® voor de geschorste He IS berts, onderscheidde zi vier doelpunten, terw Wijnand Alberts (4), Baak,-Peter Baak en Arn oos ook meer dan eensi vol waren.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 20