Voetbalspektakel op Ter Specke Oegstgeest start weer voortvarend Noordwijk toont zich nu al eenheid Koudekerk goed uit startblokken PARKET COMSDLIDATEO NEDERLAND 6 LeidseCourant i spfjrt maandag 7 september 1992 ui v/lv 1 line Iel 02521-20195 - BV. ^amhïmbmcsbïökiw Jelle Visser heeft de tweede treffer voor FC Lisse op zijn schoen in het de boeiende voetbalkraker tegen DOVO. foto Henk Snaterse De voorspelling van DOVO-trainer Wim Eilander dat het publiek na de competitieopening tegen FC Lisse als grote winnaar het veld zou verlaten kwam volledig uit. Het boeiende voetbalgevecht leverde uiteindelijk zeven doelpunten op. De twee punten gingen echter naar de ploeg van Ruud Bröring en dat betekende een fikse opsteker voor de ambitieuze Lissenaren. Door Jankees Faas Lisse Ruud Bröring en Wim Eilander zullen wel nooit trai ner in het betaalde voetbal wor den. De 'Pietje Bells' van het zaterdagvoetbal zijn niet ge charmeerd van het puur spelen op resultaat of het bedenken van tactische vondsten. De voormannen van FC Lisse en DOVO wensen slechts het pu bliek te vermaken. De twaalfde man kreeg dan ook zaterdag waar voor hun geld in een wed strijd, waarin de thuisclub FC Lisse met 4-3 aan het langste eind trok. FC Lisse-trainer Ruud Bröring heeft een moeilij ke week achter de rug. Zijn se lectie bestaat uit zestien gelijk waardige spelers, waarvan hij er tegen DOVO maar elf mocht opstellen. Zo het Bröring Mark Ens als viex-de spits vallen en kreeg Leon Hoep de voorkeur boven Edward van der Putten. Nieuwkomer Bert, van Duiven- bode moest zelfs beginnen in hét tweede team. FC Lisse had na vijf minuten de winst al op zak kunnen hebben. Leon Hoep zette Robert Ver min twee keer vrij voor de DOVO-doelman, maar de finis hing touch ontbrak bij de ama teurinternational. FC Lisse bleef het spel het eerste half uur domineren met vaak knappe combinaties. Zo schoot, Jelle Visser na een een-twee met Radjin de Haan in het zijnet. Na twintig minuten werd de ban doorbroken. Een inworp van John Vermeulen, kwam via Rene Ras en Carl de Keizer bij De Haan terecht. Zijn uithaal trof doel. De sterk spelende Emiel Wajer raakte vervolgens het houtwerk. DOVO worstelde zich naarma te de wedstrijd vorderde onder de druk uit. DOVO speelde het verzorgde voetbal, waarbij de spitsen een constant gevaar vormde voor Paul Veenboer. Tussen de 32ste en 35ste mi nuut sloeg DOVO dan ook toe. Gert van Ginkel uit een vrije trap en Wim Silfhout, die Leon Hoep eruit liep brachten de gas ten op een voorsprong. FC Lisse was snel wakker geschrokken. Een goochelnummertje in het strafschopgebied van DOVO door Jelle Visser betekende 2-2. De Keizer raakte vlak voor de rust nog de lat. In de tweede helft werd het spektakel na een kwartier weer opgepakt. Ras stuurde Vermin op avontuur, die op niet juiste wijze binnen de zestien meter werd gestopt. Scheidsrechter Sprong had echter een andere lezing. Voor de mooiste actie van de westrijd zorgde De Haan. De alleskunner zette vier tegenstanders op het verkeerde been, maar werd in zijn daden drang gestopt door de lat. Ver volgens was het weer de beurt aan DOVO. Spits Bert van der Pol profiteex-de behendig van de geboden ruimte. Bröring bracht zijn pinchhitter Ens in. De blonde aanvaller kopte na een half uur uit een corner van Vermin de 3-3 bin nen. Het feest was voor FC Lis se helemaal compleet toen de tweede wissel Van der Putten FC Lisse van de elfmeterstip na de zege voerde. De strafschop werd gegeven na het neerhalen door de DOVO-keeper van Ro bert Vermin. Van der Pol zag in het tumult van de slotfase nog een rode kaart. Opstelling FC Lisse: Veenboer, John Ver meulen, Polman, Hoep (Ens), Wajer, Ras, Van der Zwet, De Keizer (Van der Putten), Vis ser, De Haan en Vermin. Door Kees van Resteren Katwijk Oegstgeest-trainer Wim Visser reageerde vrij nuchter na de knappe seizoen sopening van zijn ploeg (0-2 winst tegen KRV). ,,Een aardi ge opsteker maar ik realiseer me heel goed dat het volgende week weer anders kan zijn". De Leidse oefenmeester inmiddels bezig aan zijn vierde seizoen op sportpark De Voskuyl kent in middels zijn pappenheimers en kent als geen ander het wissel vallige karakter van zijn ploeg. Toch kan Visser enig optimis me putten uit het verloop van de derby tegen KRV. Oegst geest presenteerde zich in Kat wijk als een sterk collectief en gaf de thuisploeg weinig kans om de wedstrijd naar zich toe te trekken. Een tactische ingreep van de Oegstgeest-oefenmees- ter lag daaraan teii grondslag. De Katwijkers zijn immers aan vallend voor een groot deel af hankelijk van aanvoerder Bouwe van Beelen. De van Quick Boys afkomstige voetbal ler beschikt over veel capacitei ten. Hij is sterk aan de bal en beschikt over een meer dan ge middelde techniek. Vorig sei zoen stond Van Beelen op het punt om naar Katwijk te ver kassen maar uiteindelijk be sloot hij toch bij KRV te blijven. Van Beelen kon zijn ploeg ech ter niet op sleeptouw nemen omdat hij in John Jungerius een bewaker had die met cor recte middelen uit de wedstrijd speelde. „We wisten dat we door het uitschakelen van Bouwe van Beelen de angel uit de KRV-aanval konden halen en dat heeft John Jungerius uitstekend gedaan", aldus Vis ser. Droomstart Oegstgeest startte de derby zeer sterk. Zeer geconcentreerd en agressief spelend werd KRV vanaf het beginsignaal onder druk gezet. Dat leverde al na zes minuten resulaat op. Rick Abma verraste KRV-doelman Patrick Bührs met een schitte rende lob en zorgde voor een droomstart voor zijn ploeg. Na deze flitsende start bleef Oegst geest de wedstrijd controleren. door Henk Ruijl Den Haag Zeventien jaar is- ie er nu trainer en voor John Eelman was de situatie bijna elk seizoen gelijk. Een nieuwe ronde, nieuwe kansen en vooral een hoop nieuwe gezichten. Zie daar maar een elftal van te ma ken. Tegen 'Scheveningen be gon Noordwijk in elk geval uit stekend. Enige punt van kritiek na de winst van 3-2 bij Scheve ningen was wellicht dat de ploeg zich onnodig in de proble men werkte. Immers, de zesvoudig klasse kampioen zat na 22 minuten op rozen. Noordwijk leidde met 2- 0 en had al achttien minuten te maken met een tegenstander die met slechts tien man diende te voetballen. „Dan is het een kwestie van goed concentreren om de wedstrijd juist af te ma ken", oordeelde Eelman. Daar ontbrak het bij Noordwijk enigszins aan, zodat Schevenin gen (nadat Gerard van Roon wegens haken van Tellier ook met 'rood' was weggestuurd) tot 2-1 en 3-2 kon terugkomen. Dat de overwinning bij Noord wijk terecht kwam, gebeurde tenslotte niet zonder de steun van de verder prima leidende arbiter Braamhaar (Enter). De leidsman zag een overtreding jegens Scheveninger' Hans Tel lier kort voor tijd over het hoofd, zodat Noordwijk ont snapte aan een strafschop-te gen. Eenheid niets dan lof voor Noordwijk dat leuk voetbal toonde en ondanks of dankzij? alle nieuwelingen een eenheid vormde. Want het verhaal is be kend. Rob van Dijk, Patrick Scheurwater, Leonard van Utrecht en Bram Marbus ver trokken naar het betaalde voet bal en dan is het maar de vraag of de nieuwelingen, dit keer vooral van 'lagere' clubs, het ni veau aankunnen. Daar vreesde zelfs Eelman een beetje voor. „Want", sprak hij vooraf, „we zijn ditmaal niet de minsten kwijt geraakt". Zodoende mochten doelman Arjan van Heusden (RCL), libero Patrick van der Fits (DSS), Jefl Stolk (EDO), Timo Gerlof rug naar een jaar herstel) - Hein van Heek (Meerburg) j buteren en het ging hen goei Met name Van Heusden toonde onder de lat een pi" vorm, al ging hij bij de twe J Scheveningse treffer (naarl^ nen gewerkt door Noordwij Cees Zethof) niet helemaal e uit. II Een dikke voldoende was zonder meer ook voor T Gerlof, die z'n rentree na knie-operatie met twee d punten opvrolijkte. Al na tw minuten passeerde hij inval1 doelman Dik Kok van Sch ningen, nadat Piet van Toorn reeds na vier minute van het veld was gezoru Daar was overigens niets' aan te merken; Van der To legde Hein van Heek buiten strafschopgebied neer en h1 er zelf nog twee gebroken ben aan over ook. In de 22e11 nuut profiteerde Joop Teges van weifelend optreden Kok, door de bal uit een h l5 schop van Albert Bosnia i8 knikken: 2-0. Hoewel Scheveningen na doelwisseling naderbij s (doelpunt Harold Tjaden) k Noordwijk het niet werk8 benauwd. Met dank aan1 nieuw Gerlof, die Kok fraai seerde. De doelman hielt mede daardoor, slechts j[ aan over. Braamhaar besti de opzettelijke handsbal, 1 nelijk omdat Gerlof scoi niet met een rode kaart. neer de leidsman wat laters sequent z'n goede prestatie voortgezet, dan was de twr Scheveningse treffer nog ci aal geweest. Nu behoefde man na afloop slechts voofl vorm ietwat nukkig te i" over de knulligheid waai1 Noordwijk de 2-0 uit hai^ had gegeven. De eerste winning was immers al laii breed binnen. Opstellingen: P Nooi'dwijk: Van Heusden, der Fits, Van Kins, Van Roi 'I Zethof; Stolk, Bosma en I) Dijk; Tegelaar (Van Duin), Heek (Carter) en Gerlof. ,,t-< ,0 foto Frank. Rick van Dijk en Timo Gerlof in een fel duel om de fc J in het duel tegen Scheveningen. Noordwijk won met 3-2. Door Stan van Haasteren Leiden Koudekerk heeft haar rentree in de vierde klasse zaterdag gevierd met een knap pe 3-1 overwining op Kagia. Voorschoten en TAW sleepten in de uitwedstx-ijden tegen res pectievelijk Soccer Boys en Flo- reant een punt weg. De overige wedstrijden werden afgelast. Leiden was de enige die in de derde klasse in actie kwam. De Ciere-equipe won met 2-1 van 's Gravenzande 's Gravenzande - Leiden 1-2 (0-1) Leiden herstelde zich knap van de deze week opgelopen dreun na de 7-0 nederlaag tegen Lug- dunum. De ploeg van trainer Peter Ciex-e nam vanaf het .be ginsignaal het initiatief in han den en dat resulteerde in de openingstreffer van Raymond Klinkenberg. Na rust kwam Leiden onder zware druk te staan maar via een snelle coun ter zorgde Marco de la Rie voor 0-2. 's Gravenzande bleef jagen op de gelijkmaker en kwam via een strafschop nog dichtbij. Lei den bleef echter overeind. Koudekerk - Kagia 3-1 (2-0) Na de promotie Van vorig jaar zet Koudekerk ook in de vierde klasse de zegereeks voort. Al vanaf de eerste minuut speel den de Koudekerkers een gede gen partij. Dit wex-d door een lobje van Ron Paling in een vooi'sprong omgezet. Ronald van Velthoven, die van Forehol- te is overgekomen, deed er met een streep van twintig meter een schepje bovenop; 2-0. Di- KRV toonde zich wel ijverig maar de aanvalsopzetten waren gespeend van iedere vorm van creativiteit. De Katwijkers mis te duidelijk Bouwe van Beelen als aanspeelpunt en kozen daarom teveel voor de hoge bal en dat was voor de Oegstgeest- defensie geen enkel probleem. Collectief x-ect na rust tikte Mark B na vooi'bereidend werk var Paling 3-0 binnen. Hiern!1 Kagia alles of niets spelie werd hiexwoor beloond m< doelpunt van Erik Wi Koudekerk-trainer Peter veld laat zich door de (e overwinning het hoofd no op hol brengen: „Handl blijft ons eerste doel". Soccer Boys - Voorscho 3 1 In de stromende regen 1 Voorschoten en Soccer r steken op een puntendelirr Voorschotenai'en kwame8 beetje mat uit de startbli1 en dit strafte de Bleiswijki 0. Wakker geschud erf11 Voorschoten een veldovei dat uitmondde in een frai1 lijkmaker van Paul van Cl sen. Na rust was het ij Boys dat als eerste he® vond, maar Hein de 8 maakte koppend weer jh Vlak voor tijd leek Tjeen 1 weij vanuit een onmo<8 hoek de overwinning vei1! stellen; 2-3. In blessi haalde Soccer Boys uit ee ner echter alsnog een puik nen. Floreant- TAW 0-0(0 Een spannende wedstriji der hoogstaand voetbal.8 gelijkopgaande eerste hel11 zuimden Frank Aartman.If Setteur en Edwin Marter13 ne kansjes voor TAW telv ten. Na rust zat Floreai beter in de wedstrijd. Adle nuten voor tijd schoot van Dorp voor open doel c op de paal. Na rust wisselde KRV-trainer Henk Krauwel de falende Gijs Krayenoord voor Daan Noote- boom en deze ingreep wierp bij na zijn vruchtèn af. Nooteboom worstelde zich door de Oegst- geest-defensie en zijn Arno van der Boon had zijn voorzet maar voor het intikken. Zijn inzet be landde echter op de lat en de Visser-brigade kwam met de schrik vrij. Het offensief van de Rijnvogels zakte echter al vrij snel weer weg en Oegstgeest kon vrij eenvoudig de lijn van de eerste helft doortrekken. Rein Grooters was dichtbij de tweede treffer maar zijn inzet stuiterde via de onderkant lat het veld weer in. Twee minuten later was Ronald van Delft ech ter wel succesvol. De oud-speler van Rijnsburgse Boys knalde de 0-2 droog achter Patrick Bührs. Vanaf dat moment was KRV de geslagen ploeg. De Katwijkers bleven wel werken maar dat bleek te weinig gewicht in de schaal te leggen tegen de collec tief sterke Oegstgeestenaren. „Een bittere pil", oordeelde KRV-trainer Henk Krauwel na afloop. „Na die snelle tegengoal raakten we de kluts een beetje kwijt en was er gewoon te wei nig agressie en veel te veel bal verlies". Het compliment van collega Visser dat KRV over een uitstekende ploeg beschikt kon het humeur van Kx-auwel niet opbeuren. „Dat zou ik ook ge zegd hebben als ik gewonnen had". Opstellingen KRV: Bühx-s, Doets,Ouwehand- Verboon,Van Duivenbode,De Bakker, Van der Boon,Van Delft (Kuyt), Krayenoord (Noo teboom, Van Beelen, Guyt. Oegstgeest: Bleichrodt,Strijk- ,Pott Hofstede,Wieringa,Van Benthen,Pilmeyer,Jungerius- Grooters,Abma,Van Delft. foto Henk van den Ende Bouwe van Beelen van KRV wordt op de hielen gezeten door zijn vaste bewaker John Jungerius. Door Jankees Faas Leiden Quick Boys kan maar niet winnen van Excelsior Maassluis. De Katwijkers mochten op verplaatsing blij zijn met de 2-2. Rijnsburgse Boys haalde twee punten weg uit Zeeuws-Vlaanderen. De ploeg van Arie Kurver versloeg nieuwkomer Hoek met 2-0. De wedstrijden Katwijk - Zwart Wit'28 en ARC - Serooskerke werden afgelast. Excelsior Maassluis - Quick Boys 2-2 (0-0) Quick Boys ging zaterdag door het oog van de naald. Al na drie minuten veroorzaakte Richard Hoogervox-st door een handsbal een penalty. Edwin Berveling schoot echter hoog over. Het. spel golfde vervolgens in de eer ste helft op en neer. Leen van der Plas kreeg nog de beste kans op een doelpunt, maar faalde vanaf drie meter van het doel. In de tweede helft brak invaller Frenk van der Kley de score open. De roodharige spits scoor de rechtstreeks uit een corner. Quick Boys toonde zich in deze fase te gemakzuchtig, waax-door Excelsior terug in de wedstrijd kwam. Fouten in de Quick Boys-defensie werden afge straft door Mo-Ajok en Van der Meer. De genaklap bleef echter uit voor Quick Boys. Tien .minuten voor tijd kopte Martin Steen- vooi'den een voorzet binnen van Van der Kley, waardoor de landskampioen een punt mee mocht nemen naar Katwijk. Hoek - Rijnsburgse Boys 0-2 (0-1) Debutant Hoek had zich in de transferperiode met elf spelers versterkt. Hoek deed dan ook negentig minuten lang niet on der voor Rijnsburg. De spelex-s van Arie Kurver toonde zich echter geraffineerder in de af werking. Zo scoorde Martin de Louw voor de pauze na een fraaie solo. Hoek probeerde na deze treffer met fysiek voetbal Rijnsbux-g vast te zetten. De verdediging, waar de pas vader geworden Dick Heemskerk ont brak, hield echter stand. In de tweede helft bleef Rijns burg op de counter spelen en liet Hoek het spel maken. Uit een van de breaks legde Leon Vonk de eindstand van 0-2 vast. Martin de Jager kreeg nog rood na een handsbal en trainer Arie Kurver mocht de tribune opzoe ken, gezien zijn commentaar op de leiding.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18