Van der Laan scoort en werkt 21 Barcelona vlak voor tijd toch langs Real Sport Leidsche Courant maandag 7 september 1992 FEITEN CIJFERS EREDIVISIE FC Groningen-Fortuna S. 2-1 (1-1). 26. Van Kessel 1-0, 30. Sneekes 1-1, 53. Djurovski 2-1. Scheidsrechter: Jol. Toeschouwers: 11.412. Ajax-PSV 1-2 (0-1). 17. Kieft 0-1,68. Bergkamp 1-1, 73. Numan 1-2. Scheidsrechter: Blanken- stein. Toeschouwers: 42.000. Gele kaart: Kreek (Ajax), Van Aerie, Faber (PSV). Feyenoord-SVV Dordrecht'90 3-0 (0-0). 60. Metgod 1-0, 64. Obiku 2-0, 80. Kiprich 3-0. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 21.120. Gele kaart: Obiku (Feyenoord), Hiele, Mulder, Fok, Jerry Simons, Schmidt en Kraay (SW Dordrecht'90). RKC-Roda JC 1-4 (0-1). 10. Hofstede 0-1, 46. Van der Luer 0-2 (strafschop), 59. Boogers 1-2, 68. Jansen 1-3, 86. Hofstede 1-4. Scheidsrech ter: Uilenberg. Toeschouwers: 3500. Gele kaart: Hutten en Werdekker (RKC), Senden (Roda JC). Vitesse-FC Twente 0-1 (0-1). 13. De Boer 0-1. Scheidsrechter: JHouben. Toeschouwers 5647. Gele kaart: Hoogma (Twente). Cambuur-Volendam 0-0. Scheidsrechter: Luy- ten. Toeschouwers: 7000. Gele kaart: Gösgens, Abma en Haatrecht (Cambuur), Van Loon, Koorn en Burleson (Volendam). Willem II-FC Utrecht 1-2 (1-1). 13. Bijl 0-1, 33. Van Geel 1-1, 63. Wijnands 1-2. Scheidsrech ter: Van der Ende. Toeschouwers: 6000. Gele kaart: Hofstede en Stewart (Willem II), Vier- klau (Utrecht). MVV-Go Ahead Eagles 3-0 (1-0). 25. Lanckohr 1-0, 58. Thai, 70. Meijer 3-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 4200. Gele kaart: Bos- velt en Steinmann (Go Ahead Eagles). STAND EREDIVISIE Feyenoord PSV FC Utrecht FC Twente Ajax Vitesse MW RodaJC Den Bosch Sparta Groningen RKC Willem II GA Eagles Cambuur L Volendam Fortuna S SW/Dordt TOPSCORERS 1 0 7 12- 1 0 0 6 7-1 2 0 6 6-2 0 1 6 7- 5 4 2 1 1 5 7-3 4 12 14 3-2 4 12 14 6-6 4 2 0 2 4 5-5 4 12 14 4-4 4 0 4 0 4 4 12 14 1- 1 3- 7 3- 4 3- 4 4 1 1 2 3 4-7 4 0 3 1 3 1-4 4 0 2 2 2 1-4 1. Bergkamp (Ajax) en Kiprich (Feyenoord) 4, 3. Kieft (PSV) 3, 4. Pettersson (Ajax), Derksen (Den Bosch), Taument en Obiku (Feyenoord), Lanckohr en Visser (MW), Boogers (RKC), Hofstede (Roda JC), Mulder, Gaasbeek en De Boer (FC Twente), Van Geel (Willem II) en Van den Brom (Vitesse) 2. PROGRAMMA Vrijdag: Fortuna S.-FC Twente. Zaterdag: SW/Dordrecht'90-Willem II, PSV- FC Den Bosch. Zondag: Sparta-MW, Go Ahead Eagles-Feye- noord, FC Utrecht-FC Groningen, RKC-Vites- se, Roda JC-Cambuur. EERSTE DIVISIE TOP-Telstar 1-1 (0-1). 44. Oostrum 0-1, 73. Purperhart 1-1. Scheidsrechter: Bettinger. Toeschouwers: 2.085. Gele kaart: Toonen, Arends (TOP), Smak, De Zeeuw (Telstar). RBC-Excelsior 4-0 (1-0). 18. Wubben 1-0, 47. Mutsaers 2-0, 63. Hendriksen 3-0, 82. Kepers 4-0. Scheidsrechter: Temmink. Scheidsrech ter: 2.115. Gele kaart: Wubben (RBC), Tau ment (Excelsior). Heracles-ADO Den Haag 0-3 (0-1). 13. Hoek man 0-1, 46. Van der Laan 0-2, 76. Van der Laan 0-3. Scheidsrechter: Theelen. Toeschou wers: 1.500. Gele kaart: Mol (Heracles), Lems (ADO Den Haag). Haarlem-NEC 0-2 (0-2). 14. Gliatis 0-1,26. Van Wanrooy 0-2. Scheidsrechter: Van Haaften. Toeschouwers: 1.700. Rode kaart: 80. Van Ga len (Haarlem, 2xgeel). Gele kaart: Wijnhoven (NEC). Veendam-AZ 1-3 (0-2). 2. Van Ophuizen 0-1, 8. Te Paske 0-2, 57. Drent 1-2, 85. Panhuis 1-3. Scheidsrechter: Van Veluwen. Toeschouwers: 2.250. Gele kaart: Brouwer, Prins, Alberts (Veendam), Den Turk, Vork (AZ). Eindhoven-Emmen 2-1 (0-0). 74. Cornelissen 1-0, 80. Scherpen 1-1, 90. Borrenbergs 2-1. Scheidsrechter: Zuidema. Toeschouwers: 1.845. Gele kaart: Cornelissen (Eindhoven), Van Oostrum (Emmen). Helmond Sport-FC Zwolle 0-3 (0-2). 17. Boere 0-1, 33. Rijnders 0-2, 71. Rijnders 0-3. Scheids rechter: Van Egmond. Toeschouwers: 1450. Gele kaart: Van Raalte (Zwolle). I STAND EERSTE DIVISIE 5 3 2 0 8 12- 7 5 4 0 1 8 8-4 4 3 1 0 7 8-3 5 2 3 0 7 7-4 4 3 0 1 6 8-4 5 2 1 2 5 5- AZ RBC Heerenveen NEC Graafschap Dén Haag NAC Eindhoven Telstar Haarlem TOP Emmen Excelsior FC Zwolle Helmond Sp VW Veendam Heracles TOPSCORERS 1. Van der Laan (ADO Den Haag) 7, 2. Vork en Den Turk (AZ), Van der Weert (TOP), Godee en Leeuwerik (De Graafschap), De Jonge (Em men) 3. PROGRAMMA Vrijdag: FC Zwolle-TOP. Zaterdag: NEC-Heracles, NAC-Helmond Sport, Telstar-VW, Heerenveen-Emmen, Veendam-Eindhoven, AZ-Haarlem. Zondag: ADO Den Haag-RBC, Excelsior-De Graafschap. 5 2 1 2 5 6-5 5 13 15 6-7 5 2 1 2 5 5-7 5 2 0 3 4 6-5 5 1 2 2 4 5-9 5 1 1 3 3 5-7 5 1 1 3 3 5-9 4 1 0 3 2 6-11 5 0 2 3 2 2-7 5 0 14 1 3-11 EREDIVISIE Utrecht en Twente doen weer mee Den Haag In de strijd om de landstitel heeft PSV de eerste klap uitgedeeld. De titelverdediger ver sloeg concurrent Ajax in het olym pisch stadion met 2-1. De Braban ders zijn na drie wedstrijd nog al tijd zonder puntverlies. Feyenoord consolideerde de kop positie zonder te imponeren. De bekerwinnaar bracht hekkesluiter SW Dordrecht'90 in de slotfase een ruime nederlaag toe: 3-0. FC Utrecht en FC Twente klommen dank zij minieme overwinningen in uitwedstrijden over Ajax naar de gedeelde derde plaats op de rang lijst. Feyenoord speelde in de Kuip ronduit matig. De Rotterdammers, bij wie Bosz (geschorst) en Blinker (geblesseerd) ontbraken, vielen een uur lang zonder succes en in spiratie aan. Met een rake kopbal in de zestigste minuut brak aan voerder Metgod de ban voor de koploper. Obiku, die zijn minst slechte wedstrijd tot dusver speel de, en Kiprich gaven de late zege nog enige glans. Laatstgenoemde werd voor de eerste keer dit sei zoen in het basisteam gekozen. De grillige Hongaar, met vier treffers topscorer in de eredivisie, werd echter te weinig in het spel betrok ken om echt te kunnen uitblinken. FC Utrecht prolongeerde bij Wil lem II (2-1) de ongeslagen status. De ploeg van trainer Fafié dankte de onverdiende zege aan Verha gen, die Wijnands in de 63ste mi nuut met stuntelig uitverdedigen een uitgelezen kans bood. Bijl en Van Geel scoorden in de" eerste helft. FC Twente boekte in Arnhem de derde opeenvolgende zege, na de rampzalige start thuis tegen Feye noord (0-5). De uitblinkende De Boer maakte in de dertiende mi nuut het enige doelpunt. Herbert Neumann, de Duitse trainer van Vitesse, klaagde na afloop over het magere niveau van zijn aanvalslei der Van Arum. „Geef mij een goede spits en ons probleem in opgelost", verzuchtte de geplaagde coach. MW veroverde ten koste van Go Ahead Eagles een stevige positie in de middenmoot. De thuiswedstrijd werd met 3-0 gewonnen. Lanc kohr, Thai en Meijer brachten de doelpunten op hun naam. Voor MVV was het de eerste zege van het seizoen. Roda JC vernederde RKC voor ei gen publiek. De Limburgers waren oppermachtig in Waalwijk. Met een nederlaag van 1-4 kwam de thuisploeg gezien het spelbeeld nog goed weg. Hofstede (2), Van der Luer en Jansen scoorden voor Roda. Boogers won met zijn doel punt en zijn uitverkiezing tot man van de wedstrijd de troostprijs. FC Groningen herstelde zich knap van de afgang vorige week tegen FC Twente (0-5). De zwak gestarte ploeg van trainer Verbeek bleef Fortuna in het Oosterpark met 2-1 de baas. De thuisploeg liet in de aantrekkelijke wedstrijd een tien tal kansen onbenut. Van Kessel en Djurovski waren succesvol voor FC Groningen, dat de eerste winst be haalde. Sneekes scoorde voor For tuna, dat dit seizoen nog niet heeft gewonnen. Cambuur en Volendam hadden het Friese publiek niet veel te bieden. Het bleef 0-0 in Leeuwarden. Voor de nieuwkomer in de eredivisie was het alweer de derde puntende- ling. EERSTE DIVISIE AZ op doelsaldo aan de leiding Den Haag In de eerste divisie heeft AZ zich op doelsaldo aan de kop van de ranglijst gemeld. De ploeg van trainer Henk Wul- lems won met 3-1 van Veendam. RBC handhaafde zich in de top dank zij een royale zege in de thuis wedstrijd tegen Excelsior (4-0). Heerenveen, dat dit weekeinde niet in actie kwam, heeft één ver- liespunt minder dan het leidende duo. AZ had in Veendam een vliegende start. Binnen acht minuten dwon gen de Noordhollanders een voor sprong van 2-0 af. Van Ophuizen en Te Paske waren de snelle doel puntenmakers. Daarna viel de pro- duktie stil. Drent bracht in de 57ste minuut de thuisploeg terug in de wedstrijd. Vijf minuten voor tijd stelde Panhuis de zege voor AZ veilig. RBC deklasseerde Excelsior. De Rotterdammers, onder leiding van trainer Pot (ex-RBC), speelden een kansloze wedstrijd. Wubben, Mut saers, Hendriksen en Kepers brachten de doelpunten op hun naam. NEC klom naar de gedeelde derde plaats. De Nijmeegse ploeg ver sloeg Haarlem met 2-0. Gliatis en Van Wanrooy scoorden in de eerste helft. Haarlem beëindigde het duel met tien man. In de tachtigste mi nuut moest Van Galen met zijn tweede gele kaart naar de kleedka mer. Remco Boere, de aanwinst van FC Zwolle, vierde zijn rentree in het Nederlandse betaalde voetbal met de eerste treffer in het duel bij Hel mond Sport (0-3). Met twee doel punten besliste Rijnders de wed strijd. ADO Den Haag voetbalt buiten het Zuiderpark vooralsnog wat soepeler dan in het eigen stadion. Ook de tweede uitwedstrijd van het seizoen werd gewonnen. En overtuigend ook, want de 3-0 zege op SC Heracles was nog slechts een flauwe afspiegeling van de krachtsverschillen. door Dennis Mulkens Almelo Tegen alle logica in be sloot Nol de Ruiter zaterdagavond de in de eerste vier wedstrijden hier en daar flink rammelende de fensie van ADO Den Haag met een verdediger in te korten. Deze in greep mocht achteraf als geslaagd worden aangemerkt, want de drie Haagse achterhoedespelers hiel den met invaller-doelman Roy Beukenkamp in de rug voor de t\veede keer dit seizoen het doel schoon. Wat De Ruiter betreft krijgt deze speelwijze daarom een vervolg. „Het was aanvankelijk ook mijn bedoeling zo te gaan spelen. In de oefenperiode hebben we het meer dere malen zo gedaan, maar op een gegeven moment zijn we daar even van afgestapt. Na de eerste vier wedstrijden moest ik constateren dat het in verdedigend toch niet zo geweldig marcheerde en daarom heb ik, ook na een gesprek met de groep, besloten terug te gaan naar drie verdedigers Volgens Harry van der Laan, die met twee doelpunten zijn seizoen- totaal al weer naar zeven opvoer de, heeft de technische leiding in het Zuiderpark zodoende een goe de daad verricht. „Je moet er lef voor hebben", vindt de aanvoer der. „Het was gegeven onze situa tie misschien zelfs logischer ge weest om een extra verdediger op te stellen. Ik ben blij dat De Ruiter zo heeft besloten. Want het blijkt te werken. In de eerste divisie kun nen wij ons dit permitteren. Alleen tegen heel sterke ploegen als bij voorbeeld Heerenveen moeten we misschien hier en daar iets bijstel- Het verdedigen van ADO begon za terdagavond overigens al in de voorste linie, maar ook daarachter Harry van der Laan passeert doelman Richard Vennema en zorgt voor 3-0. werd er zo goed gestoord dat, het door het ontbreken van vijf basis spelers danig gekortwiekte, Hera cles slechts af en toe een serieuze poging kon doen op de Haagse helft te komen. „Iedereen moet mee doen binnen dit systeem", zei De Ruiter, die niet kon beschikken over de geblesseerde Marcel Karlas en Zier Tebbenhof. „Dus ook bij voorbeeld een aanvallend ingestel de spelers als Van der Laan. Hij deed het voortreffelijk en scoorde ook nog. Op zulke dagen realiseer ik me dat het heerlijk is om voet baltrainer te zijn". Promotie De opluchting van de zijde van De Ruiter was overigens te begrijpen, want de technisch directeur weet dat er door de clubleiding niets meer en niets minder dan promotie van hem wordt geëist. „Dat is ook onze sportieve doelstelling, daar hoeven we verder niet ingewikkeld over te doen", zegt Van der Laan. „We hebben een uitstekende ploeg. Het is waar dat we onnodig wat punten hebben laten liggen, maar door de verandering van de speel wijze is dat ook wel logisch. Naar mate het seizoen vordert, zal het juist alleen maar beter moeten gaan. Ik heb daar wel vertrouwen in". Het enige dat ADO, zonder de ge passeerde vleugelspelers Albert van Oosten en Erwin Hermes, za terdag kon worden verweten was dat de score bij 3-0 stokte. Al voor de rust had de Haagse ploeg mini maal driemaal moeten scoren. Hoekman was de enige die zijn kans verzilverde. Van der Laan, Remco Torken, nogmaals Van der Laan en Valk kregen minstens zo fraaie gelegenheden aan het doel saldo te werken. Kandidatuur Met een treffer direct na de rust en eentje een kwartier voor afloop stelde Van der Laan nog eens na drukkelijk zijn kandidatuur voor de topscorersprijs in de eerste divi sie. „Niemand hoort van mij voor spellingen over het aantal goals dat ik denk te gaan maken", aldus Van der Laan. „Ik leef van week tot week. Ik hoop dat we er samen zo'n tachtig maken. Dat vind ik veel be langrijker". Cor Lems viel de twijfelachtige ten beurt om als eerste ADO-spt dit seizoen een gele kaart te c vangen. „Maar", hield De Ruic de middenvelder de hand boir het hoofd, „dat was nog ontere v ook. Lems trapte de bal weg tijd het fluitsignaal. De scheidsrech f was veel te snel met die kaart 1 neem Lems niets kwalijk". Opstellingen: Heracles: Vennema; Watson, Ci t en, Kienhorst, Durmusoglu; R t sel, Leibrand, Weering, Kern e Van der Brink, MoL (Zukic). ADO Den Haag: Beukenka j Adam, Heesen, E. Vriesde; V e Lems, Van der Laan, Metman lan); Van Eykeren, Torken, Hi f BUITENLANDS VOETBAL Barcelona De kwaliteiten van Ronald Koeman zijn FC Barcelona veel miljoenen waard en de Gro ninger mocht dan ook twee weken geleden een sterk verbeterd con tract ondertekenen. Met de Bul gaar Hristo Stoichkov is hij één van de duurst betaalde voetballers in Spanje. Samen maakte het twee tal zaterdagavond duidelijk waar om. Terwijl 100.000 toeschouwers en een twintigtal voetballers van Barcelona en Real Madrid zich in een 1-1 gelijkspel schikten, hielpen een Hollander en een Bulgaar de kampioen drie minuten voor tijd aan de onverwachte zege. Koeman lapceerde zijn fantasti sche dieptepass richting de kleine Bakero, die de bal met het hoofd opzij legde, waarna Stoichkov als nog doelman Jaro passeerde. Bar celona kreeg wat het niet verdien de, de eerste twee punten van het seizoen. En Real verloor waar het recht op had: een puntje dat de Ma- drilenen al naar een overwinning smaakte. Van de defensie van Real bleek, net als in de oefenwedstrijden, weinig te kloppen. Op een slim lobje van Ferrer omzeilde Stcfichkov de bui- tenspelval en Bakero was, geheel vrijgelaten, ter plekke om Barcelo na met het hoofd op voorsprong te zetten. Maar waar even later het noodlot bij de bezoekers leek toe te slaan, beleefden zij een geluk bij een ongeluk. Centrale verdediger ttocha kon vanwege een blessure niet meedoen. En na een kwartier viel al zijn vervanger, Chendo, met een ontwrichte elleboog uit. Coach Floro zette een aanvaller in (Luis Enrique) en reorganiseerde de verdediging. De in Floro's sy steem tot rechtsback veroordeelde Sanchis kwam op zijn vertrouwde post in het centrum te spelen en vanaf dat moment, met een zekere verdediging en een sterk 'forchec- kend' middenveld, kreeg de Ko ninklijke de wedstrijd in zijn greep. Wat ontbrak was de trefzekerheid van het spitsenduo Butragueo en Zamorano, van wie de Chileen de enige gevaarlijke was. Verder was het wat de kansen betreft behelpen in de teleurstellende topper. Tot dat Barcelona het verwachte steekje liet vallen, Eusebio de weg gelopen Luis Enrique neerhaalde en Michel de strafschop inschoot: 1-1. Een uitslag waar iedereen vrede mee kon hebben. Een nietszeggend resultaat van een op papier boeien de competitiestart. Maar Barcelo na heeft de rol van Real definitief overgenomen. Waar altijd de Ma- drilenen hun winnende treffers in de slotminuten plachten te scoren John van 't Schip maakte een plezierig competitiedebuut. De ex-Ajacied scoorde voor Genua. om kampioen te worden, daar heeft Barcelona nu dezelfde me thode gevonden. De Catalanen, nog wat onwennig, beginnen zelfs te spreken van het geluk van de kampioen. ITALIË De Nederlandse afvaardiging is op de openingsdag van de Italiaanse competitie redelijk succesvol ge weest. AC Milan, met Gullit op de tribune, won met 1-0 van Foggia, Winter haalde met Lazio Roma een punt bij Sampdoria (3-3), Van 't Schip speelde met Genua gelijk bij Fiorentina (1-1). Persoonlijk succes was er vooral voor Van 't Schip. Als enige van de Nederlanders in de Serie A scoorde hij. De oud-Ajacied maakte in de 69ste minuut gelijk tegen Fiorenti na. Daarvoor had de van Bayern München gekomen Effenberg de score geopend. Het was de tweede treffer van Van 't Schip voor Ge noa. Eerder scoorde 'Johnny il Bel- lo' voor de beker tegen Ancona. Van 't Schips voormalige ploegge noot Winter was negentig minuten betrokken bij de meest sensationa- le wedstrijd van de eerste dag. Met Lazio Rome speelde hij gelijk (3-3) tegen de finalist van het Europese bekertoernooi voor landskampioe nen Sampdoria. Het spektakel be gon met een eigen doelpunt van Lazio's middenvelder Fuser. Met twee treffers in drie minuten zorg de Signori voor de ommekeer. Ju- govic maakte weer gelijk voor Sampdoria, international Mancini hielp de kampioen van 1991 zelfs aan een voorsprong, maar Buso maakte -ook met een eigen doel punt-gelijk: 3-3. Bij AC Milan, dat op de slotdag van het vorige seizoen acht keer scoor de tegen Foggia, gebeurde minder. Dit keer bleef de schade voor Fog gia beperkt tot één tegentreffer. Ook hier ging het om een eigen doelpunt, gemaakt door Grandini. Hij passeerde zijn eigen doelman, juist voordat Van Basten gevaar lijk kon worden. De drie buitenlan ders die bij AC Milan in actie kwa men waren Van Basten, Rijkaard en Papin. De laatste, niet overtui gend, werd na rust gewisseld voor Massaro. ENGELAND De nieuwe Engelse Premier Lea gue heeft nog steeds drie topploe- gen, die in de oude eerste divisie niet meetelden. Norwich City leidt voor Coventry City en het gepro moveerde en nog ongeslagen Blackburn Rovers. Manchester United volgt het trio van winst op kampioen Leeds United, 2-0. Kan- chelstis en Bruce scoorden voor ruim 31.000 toeschouwers al in de eerste helft. De investeringen van Rovers' manager Dalglish lonen. Zaterdag werd Nottingham Forest met 4-1 verslagen en op de laatste plaats gezet, mede omdat Wimble don de Londense derby tegen Arse nal met 3-2 won. Alan Shearer, voor twaalf miljoen aangetrokken, manifesteerde zich opnieuw als de opvolger van Gary Lineker. De spits scoorde twee keer tegen Forest en legde de derde treffer klaar voor Mark Aitkins. Doelman Crossley van Forest werkte bij het vierde doelpunt de bal in het eigen net. Shearer is met zes goals (uit zes) even produktief als Eric Cantona van Leeds Uni ted, die gisteren in de uitwedstrijd tegen Manchester United niet scoorde. Het tweetal wordt in pro- duktiviteit overtroffen door David White van Manchester City. White scoorde twee keer tegen Sheffield Wednesday, Michel Vonk nam Ci ty's derde doelpunt voor zijn reke ning. BELGIË Anderlecht speelde zaterdag de beste wedstrijd van het prille sei zoen. Dat kwam slechts ten dele tot uitdrukking in de score: 6-1 bij FC Luik. Het aantal sublieme momen ten was nog groter dan het aantal treffers. Anderlecht heeft nog geen punt verloren. Achtervolgers Charleroi, KV Mechelen en SK Be- veren wonnen eveneens. Met name Charleroi maakte er een (korfbal)- feest van, thuis 7-4 tegen Boom. Mare Degryse zette Anderlechts feest in door na tien minuten een strafschop te benutten. Een actie van Van Vossen en Bosman was door Giusto onreglementair ge stuit. Na aangeven van opnieuw Van Vossen scoorde Bruno Versa- vel. Voor tust tekende Bosman voor 3-0. Het halve dozijn werd vol- gemaakt door Versavel, Degryse en Boffin. De tegentreffer kwam op naam van Ernes. Spectaculair en zeker evenwichti ger was de zege van KV Mechelen op AA Gent (3-2). Het was de vier de zege van trainer Fi van Hoof. René Eykelkamp scoorde twee keer voor Mechelen. Tot twee keer toe maakte Erwin Vandenbergh gelijk. Eykelkamp stond aan de ba sis van, de winnende treffer, die werd gemaakt door de Zweed In- gesson. Alain Denil kreeg rood we gens een grove charge tegen Bar- tholomeeussen, waardoor Gent het duel met tien man moest be t> DUITSLAND Bayern München won ook de vi i' opeenvolgende competitie-v t strijd in de Bundesliga. Tegen e grote rivaal van weleer, Haml ger SV, werd het in het Olympi Stadion 4-0. Köln staat op het p i in paniek te raken. De gewe topclub speelt de rol die Bayern a rig jaar had, die van verliezer, r zes duels heeft de formatie Berger nog niet gewonnen. Ui tenscheid was dit weekeindep sterk, 4-2. HSV was bij Bayern Münchei e eerste helft beter. De ploeg uit i noorden kreeg de beste kans a Eek, voorheen spelend voor 1 ern, was twee keer dicht bij de ningstreffer. Eerst schoot hij oj jj paal, vervolgens stuitte hij op d man Aumann. Na de hervatil kwam Bayern, met de Braziliaan aanwinst Jorginho als uitblin a stei-k terug. Tussen de 45ste ie 64ste minuut werd vier keerv scoord. Als eerste door de goedic lende Ziege, daarna door W farth -op de plaats van de gel seerde Labbadia -, Helmer en zinho. Nadat de overwinning ze 1 was gesteld haalde trainer Ritr de Nederlander Wouters naaij® kant. Sneller dan voor mogelijk werd t houden, zal Lothar Matthaus 11 opwachting maken bij zijn nie werkgever Bayern München. middenvelder is van plan op11 september in het competitie!' tegen Wattenscheid zijn rentre11 maken. OOSTENRIJK Austria Salzburg, Ajax' komeli tegenstander in het toernooi oi (1 UEFA-beker, werd (mede)ko c per in de Oostenrijkse compet Salzburg behaalde winst in de wedstrijd tegen Sturm Graz en werkte zijn achterstand van punt op Austria Wien weg. Weense ploeg speelde doelpunt r bij nummer laatst, Stahl Linz.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14