Transfer van de Eeuw is nabij Dick Advocaat doet beroep op de Zweden-gangers Haarhuis spekt kas van Greenpeace Ifilco Zuyderwijk ilijft bij Raas )e Lier Wilco Zuyderwijk ilijft bij Jan Raas. De 22-jarige leroepswielrenner uit De Lier leeft gisteren een 1-jarig con- ract getekend met de Zeeuwse iloegleider, die deze week over eenstemming bereikte met het Amerikaanse automatiserings- ledrijf WordPerfect als nieuwe ponsor van zijn formatie. Herder contracteerde Raas al lelie Nijdam en de winnaar van je zilveren medaille in de olym- lische wegrace van Barcelona, Hrik Dekker. oung en Drechsler ilgemene winnaars 'urijn Kevin Young en Hei- Drechsler zijn de algemene minnaars geworden van het irand Prix-circuit van dit sei- ;oen. De Amerikaanse olympi- iche kampioen op de 400 meter ïorden won bij de afsluitende vedstrijden in Turijn zijn spe- el ialiteit in de voor zijn doen ma- ige tijd van 48,16 seconden. De luitse verspringster Drechsler iegevierde met 7,12 meter. Nieuwe coach toor Becker 'Q lew York De Oostenrijker jünther Bresnik wordt de p nieuwe coach van de Duitse ennisser Boris Becker. De 31- M arige Bresnik, die zelf de top ïooit heeft gehaald, blijft ook de Switser Hlasek en een aantal ihdere tennissers uit het inter- ïationale circuit begeleiden. pnilVilhelmus klinkt tl;nelin Barcelona Barcelona Het eerste volks lied in de olympische arena bij de Paralympics was het Wilhel mus. Kogelstoter Willem Noorduin was op de openings dag verantwoordelijk voor de -5—Oranje-primeur. De Schiedam- ner boekte een dubbele triomf. Met een wereldrecord van 11,99 meter veroverde hij de gouden Jmedaille. Zwemmer Alwin de Groot veroverde de bronzen '[medaille in de finale van de 400 [eter vrije slag. O'Brien op weg aar wereldrecord Talence De Amerikaan Dan O'Brien is in de Franse plaats Talence hard op weg richting 'een wereldrecord op de tien kamp. De wereldkampioen heeft na een dag een totaal van 4720 punten. De inmiddels ge stopte Brit Daley Thompson tijdens de Spelen van Los Angeles na vijf onderdelen 4677 TENNIS ifol punten. Eerste voetbalcoach in Italië ontslagen Udine Nog voor de competi tie in Italië is begonnen, werd de eerste coach al ontslagen. Sinds donderdagavond is Adria- no Fedele na ruzie met het be stuur zonder werk, minder dan drie maanden nadat hij Udine- se van de serie B naar de hoog ste klasse had gebracht. Fedele '049}wordt opgevolgd door Alberto Bigon, die in 1990 met Napoli de Italiaanse titel veroverde. Dennis Bergkamp schiet aan het firmament der sterren als een komeet omhoog. In het Bernabeu- stadion van Madrid gaf de stijlvolle Ajacied deze week weer op ondubbelzinnige wijze zijn visitekaartje af. doorGijsbert Spierenburg Amsterdam Het is volstrekt ondenkbaar dat Dennis Berg kamp midden tijdens een bui tenlandse reis met Ajax opeens zomaar 24 uur spoorloos zou zijn. Zo is hij niet opgevoed. Bo vendien is hij Romario niet, hoewel hij met de voeten inmid dels net zo kan toveren als de Onbegrepen Zoon van de Copa- cabana. En op de beurs is Den nis de bedillerige Braziliaan zelfs al met een noodvaart voor bij geschoten. Volgens de Italiaanse pappa- razzi die in véél maar natuur lijk niet in alles overdrijven, staan we met Dennis Bergkamp aan de vooravond van de Trans fer van de Eeuw. Voor deze zeldzame Amsterdamse bril jant schijnt vandaag of mis schien al morgen een som geld op tafel te worden gelegd die de record-prijs van de huidige Mi- lanees Gianluigi Lentini, 40 miljoen gulden, in de schaduw zal stellen. Op de Latijnse markt is men daarvan althans overtuigd. Na zijn twee schilderijen van doel punten, afgelopen dinsdag avond op het heilige gras van Estadio Don Santiago Berna- beu in Madrid, kan dat ook nau welijks meer anders. Men kan ervan overtuigd zijn dat de kruitdampen van die ongeloof lijke treffers nog niet zijn opge trokken. Menig manager is in middels gealarmeerd en druk doende zijn kansen te bereke nen. Wie op Bergkamp het beslissen de bod gaat uitbrengen, is nog onbekend. Er valt volgens de zaakwaarnemer van de ster, Rob Jansen van de spelersvak- bond WCS, nog geen zinnig woord over te zeggen. „We zijn aan het werk", aldus de Hage naar. „Zo'n mammoet-transfer met alles erop en eraan vergt Volgens Dennis Bergkamp is PSV zonder Romario niet zwakker. maanden. Ik verwacht dat we deze zaak over een half jaartje hebben afgerond". Lof De voetballer zelf laat de storm rustig loeien. Onaangedaan in casseert hij de lof die na zijn magnifieke match in Madrid weer van alle kanten over hem neerdaalt, ogenschijnlijk nau welijks beseffend met wat voor gouden benen hij is gezegend. „Ik laat me niet in met aanbie dingen, verzoeken of telefoon tjes. Die komen alle bij Rob te recht. Ik concentreer me alleen op het voetbal, op Ajax. In Ma drid ben ik ook niet het veld op gestapt met het voornemen om via een schitterende wedstrijd nog even gauw mijn prijs op te drijven. Bij dat soort zaken sta ik niet stil. De wedstrijd tegen Real stond, na het zwakke spel tegen Sparta, voor mij in het te ken van de voorbereiding op PSV. We hebben gelukkig be wezen weer op de goede weg te zijn". Aan de teleurstellende 0-0 te gen Sparta ging een midweeks oefenpartijtje tegen 't Gooi vooraf (0-10). „Na het wed strijdje tegen die amateurs wa ren we redelijk moe. Aanvanke lijk dachten we nog, die reis heen en weer naar Madrid, wat moet dat worden? Dat wordt niks! Maar Bernabeu heeft na tuurlijk een magische klank. Op ieder van ons. We wilden er met z'n allen dolgraag heen. Op John van Loen na had nog nie mand er gespeeld". „De kennismaking was impo nerend, hoewel het stadion met 60.000 toeschouwers lang niet was uitverkocht (de capaciteit bedraagt 110.000) en de tribu nes hier en daar nog in de stei gers stonden. Het grote sta dion, het grote Madrid, die fan tastische grasmat, net een green, alsof het gras met een nagelschaartje was geknipt. Al les ging vanzelf. Bovendien leg de Real ons bijna geen stro breed in de weg. Op het mid denveld kregen we enorm veel ruimte, we werden nauwelijks gedekt. Marciano (Vink) kon op een gegeven moment zomaar vier man op rij passeren, Bryan (Roy) en Marc (Overmars) za ten ook goed in de wedstrijd, het team groeide en tja, onder die omstandigheden is het dan natuurlijk niet zo verschrikke lijk moeilijk meer om uit te blin- Halverwege de eerste helft kreeg Dennis Bergkamp in Ma drid plotseling een goddelijke ingeving. Hij tartte de Span jaarden en schiep een schoon heid van een treffer, daarmee zijn illustere voorganger Gerrie Mühren overtreffend die, tij dens een Cup-wedstrijd in die zelfde tempel, ooit de brutali teit had in een onbewaakt ogen blik met de bal te gaan jong leren'. „Ach, ik heb nu eenmaal die drang naar voren, ik krijg de bal aangespeeld door Petters- son, ik sta net niet goed genoeg om direct te schieten, boven dien sta ik nog te ver van het doel, ik denk: wat moet ik doen? Er komen twee verdedigers op me af, ik moet wat. En tja, dan zit ook alles mee, ik stift de bal over de uitgestoken benen van die twee heen, ik loop er met een boogje om heen, de keeper staat te ver voor zijn doel, ik be sluit weer tot een stiftballetje, ik raak de bal goed en warem pel, hij gaat er in". Estadio Don Santiago Berna beu was met stomheid gesla gen. „Normaal besef je pas goed een wereldgoal te hebben ge maakt, wanneer heel het sta dion op zijn kop staat. Maar al die Spanjaarden waren muis stil. Ik zag alleen dat ze in ónze dug-out even gek werden. Van die actie op zich waren ze niet zo onderste boven. Op de trai ning doe ik ze wel vaker. Elke dag probeer ik trouwens wel iets nieuws uit. Het toeval was alleen dat het dinsdagavond dus een wedstrijd betrof waar miljoenen mensen via de televi sie naar keken. Dan krijgt het allemaal wat extra gewicht". Vernederd Te Madrid werd een instituut vernederd, tot op de sokkel. Op het ereterras ontving Dennis Bergkamp als 'the man of the match' een kolossale bokaal. De socios klapten beschaafd en op zijn eigen zetel hield president Ramon Mendoza zich staande, met vluchtende blik. Collega Van Praag tikte hem troostend op de schouder, in de trant van: 'Het komt wel weer goed, me neer de president'. Bergkamp: „Er moet heel wat gebeuren wil dit Real Madrid in de top weer een rol van betekenis kunnen gaan spelen". Real Madrid wacht vanavond, op de eerste speeldag van de Spaanse competitie, meteen de kraker tegen Barcelona. Voor Ajax staat morgen de klassieker tegen PSV op het programma. De Eindhovenaren zullen ge waarschuwd zijn. Bergkamp: „PSV heeft vooral als team een sterke indruk op me gemaakt. Zonder Romario is de ploeg be slist niet zwakker. We kennen Romario allemaal. Hij wil zijn mannetje nog weieens laten lo pen. Ellerman, Kieft en Kalus- ha zullen dat niet doen. Voor de competitie is de uitslag nog nauwelijks relevant. Het gaat er om dat we met de Europa Cup voor de deur een goede reeks neerzetten. Een overwin ning op PSV op zak is belang rijk voor het ritme, voor het zelfvertrouwen en de rest komt dan vanzelf'. In het spelershome van Ajax meldt zaakwaarnemer Rob Jansen van de WCS zich voor Dennis Bergkamp. Stellig om de laatste ontwikkelingen door te nemen. VOETBAL Johan Museeuw breekt heup Benidorm Johan Museeuw, de Belgische wielerkampioen op de weg, heeft tijdens een trainingsrit zijn heup gebro ken. De Belgische wielerbond probeert Eric van Lancker naar Spanje te krijgen als vervanger voor de WK wegwedstrijd van morgen. FlVan der Velde blijft bij in regen Crans-sur-Sierre Chris van r.der Velde heeft zich op de ge deeltelijk verregende tweede dag van het golftoernooi om de Europese Masters-titel gehand haafd in de top van het klasse- nnent. Slechts 54 van de 144 deelnemers kwamen in actie wegens de slechte weersom standigheden. De Nederlander ging op de drijfnatte baan in Crans-sur-Sierre (Zwitserland) rond in 73 slagen, 1 boven par. Met een totaal van 139 deelt Van der Velde, die na de ope ningsronde de derde positie in nam, met vijf spelers de vierde plaats in de voorlopige stand. Eintracht Frankfurt moet punt weggeven Hamburg Eintracht Frank furt heeft in de Bundesliga een punt verspeeld bij Borussia Mönchengladbach, 3-3. Een an dere titelkandidaat, Borussia Dortmund, deed het beter: 3-0 tegen Dynamo Dresden. Geen wedstrijden voor ADO (za) Den Haag De zaterdagafde- van het Haagse ADO komt vandaag niet in actie. Alle wed strijden van de voetbalteams geschrapt in verband met het overlijden van vice-voorzit- ter Stef Assink van de afdeling New York Paul Haarhuis heeft de strijd om het open Amerikaans tenniskampioen schap vroegtijdig moeten verla ten. De 26-jarige speler uit Eindhoven verloor in de tweede ronde kansloos na drie sets van de Zweed Jonas Svensson: 0-6 5-7 3-6. Vorig jaar stond Haar huis nog in de kwartfinales te genover Jimmy Connors. Svensson is de sporter met een glimlach. Een milieu-activist, die een percentage'van zijn prij zengeld afstaat aan Greenpea ce. Jonas is een fantastische tennisser en een beminnelijk mens", zei zijn oude coach Tim Klein. „Maar helaas lijkt hij te veel. op een chirurg die geen bloed kan zien". Onder Klein steeg Svensson in maart 1991 naar de tiende plaats op de wereldranglijst. In die periode won hij drie toer nooien in serie. Door een rug blessure stond hij tussen mei en augustus drie maanden buiten spel. Na zijn rentree verliet hij de Klein-clan, van wie Gustafs- son, Engel, Jonsson en Berg- ström ook deel uitmaakten. „Klein schonk teveel aandacht aan Gustafsson", aldus Svens son. „Ik had het gevoel ver waarloosd te worden". Svensson zocht zijn heil bij Martin Simek. De stripteke naar kon de vrije val van Svens son op de wereldranglijst niet stoppen. In 1992 kwam de 26- j arige Zweed uit in negentien toernooien. Daarvan werd hij dertien keer in de eerste ronde uitgeschakeld. Reden voor hem om de samenwerking met Si- mek op te zeggen. Aan de US Open begon hij, als nummer 71 van de wereld, in zijn eentje. Klein bood zijn diensten aan, maar Svensson weigerde die vooralsnog. Pas na een ophelde rend gesprek wil hij terugkeren in de groep van Klein, de harde Duitser die zijn pupillen na een nederlaag constaat begroet met 'wordt maar taxichauffeur'. De Zweed speelde tegen Haar huis nagenoeg foutloos. De Bra bander stond machteloos in het duel tussen twee baseliners. Svensson speelde agresssiever, had meer diepte in zijn spel en trok het initiatief consequent naar zich toe. Na zijn desas treuze opening (0-6) vond Haarhuis in de tweede set iets van zijn zelfvertrouwen terug. Maar onder de brandende zon, het was dertig graden in New Paul Haarhuis, vorigjaar op de US Open nog kwartfinalist, moest diep buigen voor Svensson. Zeist Bondscoach Dick Advo caat zal voor het oefenduel van het Nederlands voetbalelftal contra Italië, komende woens dag in Eindhoven, putten uit het spelersarsenaal dat door Ri- nus Michels voor het EK was geselecteerd. De enige speler van de zestien, die niet in Zwe den was, is Feyenoords doel man Ed de Goey. Vijf man uit de Zweedse groep zijn voor de oefenwedstrijd niet geselecteerd. Van Breukelen en Van Tiggelen, die hun loopbaan met het Nederlands elftal heb ben afgesloten, Jonk die gebles seerd is, plus Viscaal en Bosz. Advocaat heeft de volgende zes tien spelers opgeroepen: De Goey, Witschge (beiden Feye- noord), Menzo, Blind, De Boer, Bergkamp, Roy (allen Ajax), Van Aerle, Kieft (PSV), Koe man (Barcelona); Wouters (Bayern München), Winter (La- zio), Rijkaard, Van Basten, Guh lit (allen AC Milan); Van 't Schip (Genoa). Ruud Gullit, de aanvoerder van het Nederlands elftal, heeft zich gisteren in Milaan nogal bitter uitgelaten over het beleid bij zijn club. Gullit is niet meer zeker van zijn positie nu trainer Capello vijf buitenlanders tot zijn beschikking heeft. Gullit vroeg om duidelijkheid: „Er is iets veranderd sinds mijn komst in Milaan. Ik voel me niet meer zoals vroeger. De te genstanders schudden mij de hand, de mensen op straat hou den mij tegen, maar ik krijg geen uitleg. In de wedstrijd van woensdag heb ik niet goed, maar redelijk gespeeld. Het ontbreekt me aan wedstrijdrit me. Om goed te spelen moet ik het vertrouwen van iedereen hebben. Ik weet hoeveel ik waard ben. Ik ben pas dertig jaar. Het is nog te vroeg om al langs de kant te worden gezet. Ik verdien het ook niet, daar voor heb ik de afgelopen vijf jaar te veel voor de club ge daan". Vooralsnog lijkt Capello te kiezen voor Van Basten, Rijkaard en Papin. Voor de an dere buitenlanders is slechts plaats in het schaduwteam. Ook in de serie-A mogen per wedstrijd slechts drie buiten landers worden opgesteld. Voor de vriendschappelijke in terland van woensdag in Eind hoven is overigens bijna een compleet elftal van AC Milan uitgenodigd. Naast de drie Ne derlanders, die Dick Advocaat opriep, is de club van Berlusco ni met zeven man vertegen woordigd in de voorlopige Itali aanse selectie. De Italiaanse selectie, die pas dinsdagavond in Nederland zal aankomen, ziet er als volgt uit: Pagliuca, Mannini, Mancini (al len Sampdoria), Marchegiani (Torino), Dino Baggio, Roberto Baggio, Casiraghi, Vialli (allen Juventus), Costacurta, Baresi, Maldini, Eranio, Lentini, Dona- doni, Evani (allen AC Milan), Bianchi (Internazionale); Zola (Napoli), Di Chiare (Parma), Signori (Lazio). Jong Oranje De selectie van Jong Oranje, dat een dag eerder in Bocholt tegen Jong Duitsland speelt, is vrijwel geheel nieuw. Slechts Overmars, Scheepers en Van Hoogdalem, vorig seizoen in de mislukte olympische voorberei ding geregeld opgeroepen, zijn overgebleven. Advocaats assis tent Rinus Israël heeft de vol gende spelers aangewezen: Da vids en Overmars (Ajax); Dec kers (Fortuna Sittard), Roorda (FC Groningen), Van As en Scheepers (MWj, Gesthuizen (NAC), Faber, Beerens en Hoekstra (PSV), Van Hoogda lem (RKC), Vierklau (Utrecht), Van der Looi en Loeffen (Vites se), Van Gastel en Griemink (Willem II). Volleyballers kunnen Ron Zwerver niet missen Genua - Waar het Nederlands volleybalteam Cuba nog geen maand geleden uit de finale van het olympisch toernooi hield, gebeurde gisteren in Genua het omgekeerde tijdens de eindron de van de World League. Het verschil zat 'm in het gegeven dat de in Barcelona superieure Ron Zwerver in Italië op de tri bune zat. Cuba won met 3-1 en speelt vandaag voor een hoofd prijs van een miljoen dollar te gen Italië, dat met 3-0 te sterk was voor de Verenigde Staten. Ron Zwerver zei eens dat hij on misbaar is voor de Nederlandse ploeg. Hij kreeg meer dan een beetje gelijk. Met de beste aan valler van de wereld was Cuba in de lauwe partij te pakken ge weest. Want beide landen oog den vermoeid, maakten tal van fouten, waren ver verwijderd van de topvorm, maar het ge ringe kwaliteitsverschil was te overbruggen geweest met een gezonde Zwerver. Excuses van verliezers klinken vaak vervelend, maar coach Arie Selinger mocht zich met recht beklagen over de afwezig heid van de Amsterdammer, die ondanks een bijna herstelde voetblessure geen risico durfde nemen in verband met zijn na bije toekomst bij Treviso. Hij scheurde in Barcelona een pees en is in de laatste fase van zijn herstel. Selinger: „Ron is zes jaar bij het team geweest en deed vrijwel altijd mee. Hij maakt de meeste punten. Door zijn afwezigheid misten we aan- valskracht en dan praat ik nog niet eens over zijn sprongservi- ce en passing". Selinger probeerde Martin Tef- fer als alternatief, maar zag dat helemaal mislukken. Op 1-3 in de tweede set kon de nieuwe aanvaller van Cannes inruk ken. Klok was als vervanger be ter, maar niet goed genoeg. Se linger wisselde overigens vrij wel voortdurend. Aanvankelijk hielp het weinig. Pas na twee verloren sets kwam Nederland, vandaag tegen de VS strijdend om een geldbedrag van 200.000 dollar, in het ritme. Passend, blokkerend. De derde reeks werd gewonnen, in de vierde gingen voorsprongen (7-1,10-5, 12-8) verloren. Afgeketst De overgang van volleyballer Henk-Jan Held naar de Itali aanse club Reggio Emilia gaat niet door. De vereniging uit de tweede divisie heeft geen spon sor gevonden. Als alternatief kan de middenspeler in dienst van de NeVoBo blijven. De mis lukte transfer is typerend voor de financiële malaise waarin veel Italiaanse clubs zich bevin den. Na jaren van exorbitante groei van de salarissen, gevoed door de goede prestaties van de nationale ploeg, lijkt het volley bal zichzelf te saneren. Tal van clubs zoeken geldschieters, de salarissen zijn gekort. Aanvaller Edwin Benne wacht na maanden nog altijd op het moment dat hij zijn contract bij Brescia kan tekenen. Bij die club heerst chaos. Eventueel kan Benne uitwijken naar Ca tania, maar op Sicilië deden Blangé en Grabert slechte erva ringen op. Nederland strijdt tijdens de Top Vier in Japan om een totapl van 800.000 dollar prijzengeld. Aan het toernooi, van 10 tot 15 november in Tokio en Osaka, nemen Japan, Brazilië, Neder land en de Verenigde Staten deel. De laatste drie landen als medaillewinnaars van Barcelo na. Nederland zal met vrijwel dezelfde selectie aantreden als in de Catalaanse hoofdstad. Dat is contractueel vastgelegd. De Italiaanse competitie ligt dan stil, zodat iedereen beschikbaar is. Voor het World Gala tegen het eind van het jaar, waar Bra zilië tegen een wereldteam speelt, zijn Avital Selinger, Zwerver, Held, Posthuma en Benne (reserve) uitgenodigd. Als een van de coaches mag Arie Selinger op de bank zitten. York, verloor hij in de twaalfde game zijn opslag op love: 5-7. In de derde set verloor hij weder om zijn opslag, brak in de derde game voor de eerste keer de ser vice van zijn opponent, maar werd direct daarop andermaal onderuitgehaald. Het was de nekslag voor Haarhuis, die vo rig jaar doorstoomde naar de kwartfinales en daarin verloor van Jimmy Connors. Met 3-6 verschafte Svensson zich toegang tot de derde ronde. Brenda Schultz, zo sterk begon nen in New York, stelde giste ren teleur in haar duel met Mary-Joe Fernandez. Met 4-6, 2-6 moest ze in de derde ronde afhaken. „Het is altijd hetzelfde liedje", verzuchtte coach Nu nez na het optreden van Schultz. „Het is een mentaal probleem. Ze is bang, heeft geen zelfvertrouwen en speelt daar door te wisselvallig. Zodra haar spel vastheid krijgt, staat ze in de top tien". De Chileen heeft een contract tot het einde van het jaar met Schultz. „Het is een fanatsti- sche meid, maar als er geen ver anderingen komen, gaan onze wegen uit elkaar. Dit is een doodlopende weg. Als ze geen mental coach neemt, kan ik haar niets meer leren". De coach, die Schultz in het duel met de Amerikaanse Fer nandez liefst 28 afzwaaiers zag produceren, nam als voorbeeld de greep van haar forehand. „Ik ben al twee jaar bezig haar greep te veranderen. Daar was ik in geslaagd. Ze gaat twee we ken terug naar Nederland. En alles was weg. Ze geloofde er niet meer in. Was bang om te veranderen. Dan sta ik machte- UITSLAGEN ATLETIEK Turijn. Grand Prix finale. Mannen, 100 m: 1. Mitchell (VSt) 10,09, 2. Lewis (VSt) 10,18, 3. Burrell (VSt) 10,20, 4. Fredericks (Nam) 10,20. Eind stand Grand Prix: 1. Adeniken en Christie (GBr) 43 punten. Vrouwen: 1500 m: 1. O'Sullivan (Ier) 15.18,44, 2. Timaiyo (Ken) 15.19,20, 3. Toonstra (Ned) 15.19,51. Grand Prix: 1. O'Sul livan 48, 2. Kiplagat (Ken) 36, 3. Steely (VSt) 27. Ver: 1. Drechsler (Dui) 7,12 m, 2. Joy- ner-Kersee (VSt) 6,98, 3. Kra- wets (Oek) 6,80. Grand Prix: 1. Drechsler 63, 2. Krawets 53, 3. Joyner-Kersee 51. GOLF Crans-Sur-Sierre» (Zwi). Europese Masters. Tus senstand na twee ronden (slechts 54 van de 144 deelne mers kwamen in actie vanwege slechts weersomstandigheden): 1. Montgomerie (Sch) 133 (63 70), 2. Lanner (Zwe) 136 (68 68), 3. Spence (Eng) 138 (67 71), 4. Van der Velde (Ned) 139 (66 73), Hall (GBr), Selby- Green (GBr), Hallberg (Zwe), Romero (Arg), Grappasonni (Ita) allen 139. HOCKEY Edinburgh. EK jeugd (meisjes), halve finales: Duitsland - Spanje 1-1, Duits land wint na strafballen (4-1), Engeland - Nederland 0-3 (0-3). 24. Boomgaardt 0-1 (sc), 31. Vinke 0-2,32. Evënblij 0-3. Tilburg. Internationaal toer nooi, mannen, eerste dag: Ter- rassa (Spa) - Dragons (Bel) 0-2, Havant (Eng) - Bloemendaal 1- 0, Amsterdam - HDM 6-3, HGC -Tilburg 3-2. TAFELTENNIS Apeldoorn. Eu ropa Cup landskampioenen, eerste ronde: De Veluwe (Ned) - Eleftheria Nicosia (Cyp) 4-0. TENNIS New York. US Open, 12,5 miljoen gulden. Vrouwe nenkelspel, tweede ronde: Gar rison (VSt/14) - Meier (Dui) 6-2 2-6 6-4. Derde ronde: Sukova (Tsj/13) - McNeil (VSt) 6-2 6-3, Mary Joe Fernandez (VSt/7) - Schultz (Ned) 6-4 6-2. Vrouwendubbelspel, eerste ronde: Collins/Rehe (VSt/7) - Schultz/Graham (Ned/VSt) 6-1 6-1. Mannenenkelspel, tweede ron de: Svensson (Zwe) - Haarhuis (ned) 6-0 7-5 6-3, Agassi (VSt/8) - Roig (Spa) 6-1 6-3 6-2, Costa (Spa/10) - Mronz (Dui) 6-3 6-1 6-2, Forget (Fra/13) - Larsson (Zwe) 4-6 6-1 7-6 6-0, Chang (VSt/4) - Patrick McEnroe (VSt) 6-3 6-3 6-4, Martin (VSt) - Kühnen (Dui) 6-3 6-3 3-6 6-4, Volkov (Rus) - Wuyts (Bel) 6-1 1-61-1 opgegeven. Mannen dubbelspel, eerste ron de: Casal/Emilio Sanchez (Spa/13) - Schapers/Vacek (Ned/Tsj 7-5 7-6. VOETBAL Duitse competitie: Borussia Dortmund - Dynamo Dresden 3-0, Borussia Mön chengladbach - Eintracht Frankfurt 3-3. VOLLEYBAL Genua. Eindron de World League mannen: Cuba - Nederland 3-1 (15-9 15- 12 11-15 15-12), Italië - Vere nigde Staten 3-0 (15-10 15-11 15-9). Programma zaterdag: finale: Italië - Cuba; om derde plaats: Nederland - Verenigde Staten.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 21