borhout oefent in 1993 rder in spaarzaamheid TENNIS CIRCUIT - 3 Scherven brengen geluk voor Die Blumenlander Musikan an-Wïllem Lugthart en Carlijn Buis superfavorieten in jubileum- Masters Leiden Omgeving Zorgen over minimale bezetting politie tijdens zomer Vogelschieten trekker tijdens Oranjefeesten in Noordwijkerhout li Rabobank Q .992 1 tP J-wethouder Oegstgeest inklijk onderscheiden 'ERDAM De Oegstgeester hoogleraar prof. ,van Veen is gisteren aan de Erasmusuniversi- Rotterdam koninklijk onderscheiden met een B1IVI2 ning tot Officier in de Orde van Oranje Nas- wil, t e versierselen werden opgespeld door de 'voor van het College van Bestuur prof. dr. H.v.d. j .Voor de heer van Veen was het een volkomen Rising opgewacht te worden door zijn echtgeno- inteideren, Oegstgeests burgemeester mr. Sj. H. V" e' nstra, wethouder A. Kohlbeck en collagae van asmusuniversiteit. Burgemeester Scheenstra i >n van de eersten die prof. Van Veen gelukwen- ■30 u et is de kroon op 't co-partnership tussen Uni- 'it en gemeente Oegstgeest,aldus Scheenstra. mee herinnerde hij aan de periode dat Van i -aadslid en wethouder was. Idoor RENS K0LDENH0F NOORDWIJKERHOUT - Burgemeester J. Andel van Noordwijkerhout maakt zich zorgen over de gevolgen van de minimale bezetting van het toekomstige politiekorps Hollands-Midden voor zijn gemeente. Volgens Andel zal de bezetting zonder assistentie uit andere districten tijdens het toeristen seizoen onverantwoord laag zijn. Ook tijdens weekeinden en de avonduren tijdstippen waarop zich geregeld openbare- orde-problemen voordoen verwacht hij problemen. De Noordwijkerhoutse burge meester stoelt zijn zorgen op het concept-beleidsplan waarin de contouren van het nieuwe korps geschetst worden. De re organisatie van de politiekorp sen in de regio zal april volgend jaar voltooid moeten zijn. De gemeente Noordwijkerhout is samen met Hillegom, Lisse, Noordwijk en Voorhout inge deeld in het politiedistrict Duin- en Bollenstreek Noord. E. Wegman, nu nog de baas van de Noordwijkse gemeentepoli tie, zal het nieuwe district gaan leiden. Er wonen in totaal een kleine honderdduizend men sen. De sterkte van het nieuwe korps bedraagt 115 personen. „Aanzienlijk minder dan de op telsom van de huidige bezet ting", aldus Andel. Of de terug gang inderdaad zo alarmerend is als de burgemeester sugge reert is een kwestie van nuan cering. Momenteel werken er bij de betrokken korpsen 120 mensen. De Zilk Vast staat wel dat de bereik baarheid van de politie beperkt zal worden. Dat zal met name merkbaar zijn tijdens de avond uren en de weekeinden, wan neer de presentie terugge bracht zal worden tot een mini mum. De politiebureaus zullen doordeweeks geopend zijn van 9.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 12.00 tot 14.30 uur. Het districtsbureau in Noordwijk zal wel 24 uur per dag open zijn. Het kantoor in de Zilk zal echter waarschijnlijk gesloten worden. De bereik baarheid moet daar gestalte krijgen in de vorm van twee spreekuren per week. De dreigende teruggang in sterkte is des te nijpender in het licht van de problemen die zich het afgelopen bollenseizoen voordeden met buitenlandse bollenwerkers. Met name in Noordwijk en Noordwijkerhout was er sprake van flinke over last van deze seizoenwerkers. Ook in het concept-beleidsplan wordt erkent dat er tijdens het seizoen problemen zijn met En gelsen, Ieren en Polen die extra politie-inzet vergen. De raadscommissie voor alge mene bestuurlijke aangelegen heden zal zich maandag 14 sep tember uitspreken over het plan. Start van zesde Farmpopfestival OUDE WETERING De zesde editie van het jaarlijkse Farmpopfestival gaat van avond om zes uur van start. Het evenement wordt georganiseerd door jongerencentrum Farmhouse aan de Weteringlaan in Oude Wetering. Mocht het slecht weer zijn dan wordt het buitenterrein van Farmhouse overdekt. Er treden in totaal zes bands op waaronder de Alkemadese viermansforma tie 'Hot dogs', 'Cross your heart the play- tex', de ska-band 'Let's Quit', 'Whroumm' en een elfmansformatie genaamd 'Too hip for the room'. Dit elftal zal het buitengebeu- ren afsluiten. Maar daarmee is het Farm popfestival nog niet ten einde, want tot on geveer 1.00 uur treedt de Leidse groep 'Ugly Walter the Fuzz' nog in Farmhouse op. EM VAN ALTENA 1HOUT Het komen- 3uderir zal voor de gemeente ande 'out> net als dit Jaar al iiieval was, in het teken 12 spaarzaamheid staan. eenelijkt uit de gisteren ver begroting voor Niet alleen ontvangt minder geld van i'd ijk terwijl de gemeente gedecentraliseerde ojaken moet overnemen, (ip ovitaan er dure uitgaven zoals de biblio- el de lokatie van de biblio- offïcieel nog niet bekend is, zal er toch binnenkort al met de bouw gestart worden. In 1993 moet dan de exploitatie een aanvang nemen. Ook de overige accommodaties in Voor hout worden niet vergeten. Vol gens de gemeente mag Voor hout zich vooralsnog verheugen in een redelijk voorzieningen pakket. Omdat de gemeente in komende jaren echter fors zal groeien, moeten de voorzienin gen in de toekomst ook mee groeien. Er wordt alvast een ac commodatiefonds van 25000 gulden in het leven geroepen. Dat er ruimtegebrek zal ont staan is duidelijk. Zo zal de kin- deropvangmogelijkheid in de Boekhorstschool zal in elk geval op korte termijn al verdwijnen, omdat de lokalen van de school weer voor het onderwijs benut zullen gaan worden. Lasten omhoog De ontwerp-begroting vertoont een tekort van 740.000 gulden. Dit tekort wordt onder meer op gevangen door een aantal ge meentelijke tarieven en belas tingen te verhogen. De reini gingsrechten stijgen zelfs met 20%, maar dit komt ook voort uit het streven naar een kosten dekkend tarief. Vorig jaar ste gen de tarieven al met 45%. Het einde van de tariefsvehogingen is nog niet in zicht, omdat de kosten voor de gescheiden op haal van GFT-afval, waar Voor hout eind 1993 mee wil begin nen, nog niet in het bedrag is opgenomen. Als dat in 1994 wel gebeurt, zullen de tarieven aan zienlijk hoger worden. Een nieuwigheid is de invoe ring van een rioolrecht. Per aansluiting komt dat op 55 gul den te staan. Hieruit zullen de onderhouds- en reinigingskos- ten van de riolering betaald worden. Die kosten zijn de laat ste jaren, mede door toegeno men milieu-eisen steeds hoger geworden. Ook de onroerend goed-belas- ting gaat 5% duurder worden, wat de gemeente zo'n 93000 gulden op moet brengen. Ook de hondenbelasting stijgt met 7%. Overigens hebben nog voordat de eerste hondencon trole zal worden gehouden al ruim 80 Voorhouters hun hond leentebode Marneth met zilver bekroond imeentebode van Noordwijkerhout, Gerard Marneth, was er be- Jvan. Zoveel belangstellenden, die gistermiddag speciaal voor ipjnaar het gemeentehuis waren gekomen. Marneth werd onder doden voor zijn 35-jarige dienstbetrekking bij de gemeente -1201 jwijkerhout. Burgemeester J. Andel spelde Marneth de versier- op toebehorende aan de Eremedaille verbonden aan Oranje iu in zilver. ith is een geboren en getogen Noordwijkerhouter. In 1957 werd de gemeente aangesteld als losse arbeider. Daarna werkte hij tot werkman. Tot 1979 zat Marneth in de reiniging. De afgeto en^ertien jaar vervulde hij echter de post van gemeentebode. zijn dagelijks werk was Marneth tussen 1958 en 1984 vrijwilli- •tor Nan de Noordwijkerhoutse brandweer. Marneth is intussen de 11 ngegaan. Als hobbies heeft hij het onderhouden van een stuk en het varen met zijn boot. Uit bezuinigingsoverwegingen zal a. t/rjen vervanger voor hem bij de gemeente worden gezocht. FOTO: HENK VAN DEN ENDE 14 NOORDWIJKERHOUT - Het vogelschieten staat ook dit jaar op het programma van de Noordwijkerhoutse volksfees ten. Het populaire oud-Noord wij kerhoutse volksspel keerde vorig jaar na een afwezigheid van achttien jaar weer terug. Bij dit spel proberen schutters een houten vogel van een hoge paal te schieten. De Oranjefeesten beginnen aanstaande maandag en duren tot en met donderdag 10 september. De bridge drive in cultureel cen trum De Schelft bijt maandag avond om half acht het spits af van de activiteiten. De Schelft is ook de plek waar de bejaarden zich dinsdag vanaf half twee kunnen vermaken met onder meer klaverjassen, kienen en een verloting. Om twee uur wordt op De Brink de kermis ge opend. Dinsdagavond is er muzi kale rondwandeling door het dorp met Sint Jeanne d'Arc, kla verjassen vanaf acht uur in het Victorhuis, een concert door harmonievereniging De Harpe Davids en de Oranjeloop op het Marktplein. Woensdagmorgen is er om ne gen uur bij Puyckendam jeu de boules voor personen van dertig jaar en ouder. Gelijktijdig begint het tonknuppelen voor dames en heren op speelweide De Boek horst. Voor de 46ste keer wordt 's middags vanaf half twee de wielerronde van Noordwijker hout verreden. Het parcours heeft als start- en fmishplaats de Koninginneweg. Dit evenement wordt gevolgd door de dikke bandenrace, die alleen toegan kelijk is voor Noordwijkerhout se deelnemers. De jeugd wordt om half vijf bij de Schippersvaartweg verwacht voor het schatgraven. Muzikaal wordt de woensdag om half ne gen 's avonds afgesloten op het Marktplein met een show van drumfanfare Sint Jeanne d'Arc uit Noordwijkerhout en DVS uit Katwijk. De donderdagochtend is gereserveerd voor de kinder spelen van de basisscholen, die op verschillende plaatsen in het dorp worden gehouden. Verder is er deze ochtend om acht uur een hengel wedstrijd bij de Leid- sevaart, rond half tien het kloot- gooien aan de Zeestraat en om tien uur het vogelschieten bij de 's Gravendamseweg. Speelweide De Boekhorst is vanaf twee uur het terrein voor de motorcross, waarbij vijf klassen aan bod ko men. Ringsteken met aange spannen paarden om drie uur aan de Havenstraat en tobbetje steken vanaf vijf uur aan de Dorpsringweg zijn de andere ac tiviteiten van de donderdag. Het vuurwerk om tien uur op speel weide De Boekhorst vormt het einde van de Oranjefeesten in Noordwijkerhout. ROELOFARENDSVEEN - „Een groot aantal van onze mensen zijn net op bedevaart naar Kevelaer geweest. An ders komen ze altijd met mooi weer thuis, maar nu hebben ze toch niet erg hun best gedaan". Aan het woord is Peter van Emmerik, de di rigent van de binnenkort 25 jarige Blumenlander Musi kanten. Om het zilveren ju bileum begin volgend jaar ex tra luister bij te kunnen zet ten, organiseren de Musi kanten vandaag een soort fancy fair. „We hadden eigenlijk gerekend op een stralende dag, maar nu zijn we al blij als de buien een beetje overwaaien", aldus Em merik. Met dertig personen be mannen de Blumenlander Mu sikanten vandaag de mini-ker mis in Muziekcentrum Liefde voor Harmonie aan het Noord einde in Roelofarendsveen. Hoogtepunt van het evenement is een origineel Veense Digge- lenkraam. Daarin mogen lief hebbers met behulp van grote houten ballen net zoveel glas werk kapot gooien als ze willen. Om aan voldoende glaswerk te komen, hebben de Musikanten een hele zaterdag gepost bij de glasbakken in Alkemade. Op de fancy fair is een grote rommelmarkt ingericht. Daar zijn heel wat mooie meubels, huishoudelijke apparaten en snuisterijtjes overzichtelijk op gesteld. Andere attrakties zijn een schiettent, paraplu hangen, ballen gooien en sjoelen op een reuze sjoelbak. De muziek wordt verzorgd door Wim Loos op zijn accordeon. Het feest duurt vandaag nog tot een uur of vijf. Vanavond om half negen is iedereen weer van harte wel kom. Dan worden de prijzen uitgereikt van een grote loterij. Daarna verzorgen de jubilaris sen zelf een feestavond die zal klinken als een klok. Sprotbuiken De organiserende Veense blaas kapel, onderdeel van Muziek vereniging Liefde voor Harmo nie, is in 1968 opgericht onder de naam 'De Sprotbuiken'. De kapel speelde carnavalskrakers en andere feestliederen onder leiding van dirigent G. Kuipers en diens zoon Jan. De naam Sprotbuiken hield verband met de carnavalsbijnaam van inwo ners van Roelofarendsveen, die volgens plaatselijke historici al leen goede peulen naar de vei ling brachten en zelf de sprot tweede keus bonen aten. Toen De Sprotbuiken ook bui- ten Alkemade faam verwierven, groeide de behoefte aan een meer serieus repertoire. De ka pel ging daarom wekelijks oefe nen met vrolijke Egerlander en andere Tsjechische blaasmu ziek en behaalde al spoedig eer ste prijzen op concoursen voor blaaskapellen. De naam Sprot buiken werd langzamerhand te carnavalesk gevonden en de muzikanten kozen in 1985 voor de toepasselijke naam 'Die Blu menlander Musikanten'. De boerenpetjes, kielen en rode zakdoeken werden ingeruild voor een origineel Tiroler kos tuum. Maar om begin volgend jaar het zilveren jubileum in stijl te kunnen vieren, hopen de muzikanten dat te kunnen doen in opnieuw andere kos tuums. „Maar dan moeten van daag veel mensen onze fancy 'fair bezoeken!", aldus dirigent Peter van Emmerik. 3e„RJ ER KLEIN kin )EN Bij de jubileum- ers van het tiende Leid- vöourant Tennis Circuit, 'u° Lensandag wederom op de n van Unicum van start zijn Jan-Willem Lugt- bij de B-heren en Carlijn C-dames de torenhoge topfavorieten. i doi suprematie, zoals in ver- 1 e groeperingen, is bij de B- ïs en C-heren, alsmede de D-afdelingen niet aan we- dubbelende dames en info" dertigplussers zullen de elijkhilende duo's in de eerste ereikis on(jer de meervoudige looiwinnaars van dit sei- gezocht moeten worden. 14! egemonie van Jan-Willem °"17' hart in de B-afdeling werd doorbroken. Een clubge was verantwoordelijk voor euvele daad tegen koning jcf thart, maar Jeroen Boog- daga»is, van Zee Duin team 2, deze prestatie niet herha- Drent, die dit jaar naar westen trok en in Katwijk ngsgi vrij werd ontvangen, speel- e weinig in de toernooien het LC-circuit, en komt lalve op Unicum niet in ak- tie. Gelijk met de tiende Leidse Courant Masters, die in Arnold van der Capellen en Gert-Jan Onvlee weer haar vertrouwde wedstrijdleiding heeft, wordt een tweede lustrum gevierd. De eerste organisator, het Leidse sporthuis Match, die het initia tief van Van der Capellen in de jaren 1979 tot en met 1982 vier malen van harte steunde, is naast de hoofdsponsoi', de Ra bobank, opnieuw een jaar van de partij. Daarmee worden de vijfjaar, en dus een lustrum ge vuld. Heren B De bij de heren B regerend Mas ter Marco van Trigt drong vorig jaar door tot de rijen der A-spe lers, sloot dit jaar het tweester ren-toernooi van Bilthoven zelfs winnend af, en ontbreekt daardoor eveneens. De Hille- gommer, die vorig jaar het B- toernooi van zijn eigen club won, benoemde dit jaar, na het ontbreken van Lugthart, Haar lemmer Paul Kortleve daar als zijn opvolger. De enige deelne mende B-man in de Masters van buiten Leiden mag in de an dere poule dan Lugthart, sa men met TEAN-ner Mare Na- gelkerken gaan uitmaken, wie in de kruisfinale, dan wel in de echte eindstrijd tegen de Kat- wijkse tennisleraar en coach mag aantreden. Want dat Lugt hart in de poule met Mark Flei- scheuer, Onno Guinau en Bar tel Swart een partij zal verlie zen en daarin niet als eerste eindigt, wordt niet als waar schijnlijk ervaren. De poule met Kortleve en Nagelkerken zal bol staan van de spanning. De inmiddels routiniers te noemen Marco Visser en Marcel van Rijn zullen zich niet simpel naar de slachtbank laten voe- Dames B In de beide poules bij de dames B valt nauwelijks een te lichte deelnemer op te merken. Hille- gomse Petra Wessels werd dit seizoen niet geklopt, maar speelde de laatste weken niet. Sindy Vincent, de Belgische uit Charleroi, die dit jaar op drie verschillende oppervlakken, gravel bij Forescate, kunstgras bij Zuid-West en hardcourt bij Zoeterwoude, haar drie toer nooien won en via het Cats Thor RW A-toernooi een plaats op de nationale ranking ver wierf, is stellig een grote favo riete. Irma van Seeters placht altijd haar vakantie in de Mas- tersweek te plannen, maar ver koos dit jaar een vroege reis naar Thailand. De Merenwijkse is niettemin goed voor een stek je bij de beste vier. Liesbeth Hooghoudt verraste met een uitstekend seizoen. Wie niets te verliezen heeft, is opnieuw goed voor een varrassing. In de andere poule worden Ma rieke Bethlehem, die bij Beek huizen in Velp haar eerste ranglijstpunten vergaarde, en de bij de veertienjarigen tot de nationaal besten behorende Jo- landa Mens iets hoger inge schat dan Renee Crama en In- grid Kruit. De Nieuwvennepse is echter een uiterst taaie te genstandster, terwijl Meren wijkse Kruit vooral tegen haar zestienjarige leeftijdsgenote Bethlehem al vaker de winst pakte. Heren C Patrick Wijffelman liet zich dit seizoen amper verslaan, en Martin Verkerk deed dit aan het einde van het lopende sei zoen ook niet meer. Met twee kanjers in een poule is het voor Maarten Buijs en Marco Cats maar kwaad kersen eten. Bij voorbaat uitgeschakeld zijn de speler van Alkemade en de Roomburger natuurlijk aller minst. Marcel van Gaaien is in de andere poule,het meer erva ren, grote gevaar. Albert Rob ben en de vorig jaar ook in de D- afdeling meespelende Fabian Ubels zullen zich terdege op de speler van Alkemade moeten voorbereiden, wil de poule niet het eindstation van deze jubile um-Masters gaan worden. Dan ny Lesquillier verdrong Sohail Moussavi van de achtste plaats, en zal zoals het gehele seizoen de 'zaak' met een grote glim lach en een twinkeling in de ogen benaderen. En toeslaan, want achter die houding zit wel degelijk een tennisser, die niets zal weggeven. Dames C Net als Jan-Willem Lugthart is Carlijn Buis een torenhoge su perfavoriete. Nog niet eerder in de reeds veertienjarige geschie denis van het tenniscircuit was de suprematie in een klasse zo groot. De vijftienjarige Voor- houtse zegevierde in alle acht toernooien, waarin zij deelnam. Om de hoofdprijs daarom maar meteen aan Buis te geven gaat niettemin te ver. Ingrid Boere is de onbekende naam in de poule. De dochter van de vroe gere Utrechtse top BI-speelster Mei Yin Oei en Gert Boere kan de verrassing van het toernooi worden. Ruby Pennings heeft uiteraard nog een appeltje te schillen met Buis, terwijl Liset- te Faas op eigen grond misc- chien alsnog een nieuwe tak- tiek heeft ontwikkeld om de spi raal van zeven finalehederla- gen te doorbreken. De vorig jaar met een D2-pas Master D geworden Faas zal met een plek in de eindstrijd zeker tevreden zijn. Voor Tammera Canter Visscher, Lisa Colson, Daphne Brouwer en veterane Joan Zon- nevylle lijken de kruisfinales niet haalbaar. Heren D De plaatsing in de heren D-pou- les lijkt evenredig aan de kan sen, die aan de diverse deelne mers worden toegedacht. Hans van Velzen en Marcel de Bruin voeren de poules aan. De beide Munnikers worden gevolgd door Christian Kooman van Leidse Hout, respectievelijk Jan-Pieter Roeloffs van Alke made. Emiel Crama, die in zus Renee het tweede lid van een fa milie in de Masters heeft, in poule 1, en TEAN-ner Paul Roggeveen in poule 2 zijn de jeugdige 'mannen', die het eerstgenoemde kwartet uit de zogenaamde kruisfinales moeten houden. Voor Kees Ko renhof (Zee Duin) en Boek- horster Arjan Broekhof lijkt geen rol van betekenis te zijn Dames D De strijd om de felbegeerde Masters-titel bij de D-dames wordt ongetwijfeld een treffen tussen de twee jongste en fysiek ook kleinste deelneemsters van het gehele toernooi. Marielle Patiwael en de pas tienjarige Martine Griekspoor waren het afgelopen seizoen al te groot voor de nog jonge, maar wel 'grote' mensen, die de poules bevolken. Voor Ingrid van der Plas en Muriel Kengen, de ge tipte nummers twee, de Mun- niktweeling Eveline en Saskia Dekker, Rieneke Chrispijn en Irma Machielse lijken de kruis finales het hoogst haalbare. D30+ Dubbels De D 30+ Dubbels vieren hun eerste lustrum, zoals Willem Crama, die alle vijf de Masters mocht meespelen dat ook doet. Vaste partner Wim Schreuder moest door ziekte een maal uit vallen, maar kan toch in de glo rie van de jubilaris delen. Het koppel Crama en Schreuder mag zich wel als een van de vele favoriete duo's voelen. Zoals Mat Kantebeen en Gerard Nap, alsmede Loek en Walter Koek dat ook zijn. Die combinaties waren immers goed voor meer dere toernooizeges in het lange dubbelseizoen. Herman van der Schrier gaat dit jaar op 'herha ling. Joop Nottrot is nieuw, maar ook hier met winst in twee toernooien kan de rol van Masterskandidaat opgespeld worden. De voorspelling blijft moeilijk. Het doorsluizen naar de C2-lijst van enkele topdub- bels, maakt de kans op surpri ses dit jaar uitzonderlijk groot. Bij de dames zijn enkele namen, die met ere mogen worden ver- CmcLm Souwnt meld. Vaak met wisselende partners gaven zij de toon aan in het dames D-30+ seizoen. De Masters-winnaressen kunnen met een aan zekerheid grenzen de waarschijnlijkheid gezocht worden in het volgende rijtje: Thea van Kooperen, Gerry Ser iier, Els van Schaik, Hilde de Vries, Corrie Zonderop, Rijpwe- teringse Riet Akerboom. Al deze speelsters konden meer dan een enkele toernooizege op hun conto schrijven.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11