'Beenhakker en Baan hebben het ook gered' Navratilova geklopt door derde Maleeva Zeven uur voor niets achter bord Sport 19 ANDRE STAFLEU BRUIST VAN DE AMBITIE Zelfde boogschutter opent de Paralympics ADO bijna zeker in play-offs 11111 raid Vanenburg >er geblesseerd idhoven De kans is uiter- te klein dat Gerald Vanen- g zondag aantreedt in de per Ajax-PSV. Na zijn inval- irt afgelopen woensdag te- Cambuur tobt de PSV'er lieuw met een kuitblessure, idaag wordt de kuit 'onder canner' bekeken. Iinny Rep toch op tiinerscursus it Johnny Rep is in Zeist log toegelaten tot de cursus ich betaald voetbal', die vol de week woensdag begint. 11 ;ens gebrek aan praktijker ing als trainer was de 48- dig international aanvanke- afgewezen. ter Barendse: twee dstrijden extra st Peter Barendse is door tuchtcommissie voor nog s twee duels uitgesloten. De er van SW Dordrecht '90 ig in de wedstrijd tegen Ajax rode kaart wegens beledi- van scheidsrechter Uilen- r. Het kostte hem vier wed- jden. Barendse werd daarna taat van beschuldiging ge- d na rapportage over het ipen van een tegenstander, ening houdende met het de scheidsrechter gerap- ,Q teerde wangedrag werd de tf met nog twee wedstrijden iwaard. Gele kaarten scha len verder onder meer 1 stfull en Bosz van Feye- rd voor één duel uit. Ileybaltrainer od na ongeluk 1 igelo Frank Wittenhorst, :h van de volleybalsters van livisieclub Pollux uit Olden- I is dinsdagnacht veronge- i. De dertigjarige volleybal- ner slipte met zijn auto op Bornsestraat in Hengelo, ste tegen een boom en moet 1 wel op slag overleden zijn. iardo Patrese weg Williams ^ac iden Leidse Courant vrijdag 4 september 1992 André Stafleu debuteerde vorige week zondag als hoofdtrainer in het betaalde voetbal. De 37-jarige Leidschendammer moet bij FC Volendam Leo Steegman doen vergeten die zich heeft teruggetrokken in de directiekamer. iden Ricardo Patrese zal volgend seizoen in het For- le-1 circus niet meer voor liams rijden. De Italiaan te lde voor één jaar bij Benet- TEMMIQ dat al de Duitser Michael lumacher onder contract pk Patrese neemt de plaats 'an de Brit Martin Brundle. plaats die Patrese bij de stal Williams open laat, zal ver- edelijk worden ingenomen r de Fransman Alain Prost, collega van Nigell Mansell. 'IV/Dordrecht wil n nieuwe naam e^drecht SW/Dordrecht diende bij de KNVB een ver- d k tot naamswijziging in. Het ite deel Van de huidige beti ng, de Schiedamse Voetbal eniging, wil het bestuur st zo snel mogelijk laten ver en. Dordrecht '90 komt, vol- het bestuur, meer overeen de huidige verhoudingen en de club. Eerder deze ik stapten vice-voorzitter Dijk en secretaris Eyken- ek, beiden afkomstig uit de '-gelederen, op. Door Gijsbert Spierenburg Zaandam Kleine Stephanie schurkt zich op de bank steels tegen ons aan: „Mijn pappie", giechelt ze lief en zacht, „is hoofdtrainer geworden. Echt waar. Vraag het hem maar". Papa rookt een sigaretje en naar we mogen hopen is dat niet het directe gevolg van zijn recente promotie bij de FC Vo lendam waar hem sinds vorige week plotseling de zorg over het zwalkende vlaggeschip is toe vertrouwd. Op de beroemde dijk, steentje voor steentje, groeit thans iets moois, daar mag bepaald niet geringschattend over worden geoordeeld. Er verschijnt, in fa sen, een imposant stadion van ettelijke miljoenen guldens in clusief speciale rooms voor de very important persons. Er komt zachte zijde op de seats van de aandeelhouders, de founders en de sponsors, er komt een kunststofgrasveldje, er is een algemeen directeur (Jan Brouwer) aangesteld, een technisch-directeur (Leo Steeg man) en sinds eind vorige week ook een nieuwe hoofdtrainer, het vroegere kaartmaatje van Cru ij ff bij Feyenoord André Stafleu. Volgens een regionale krant moet de voormalige assistent de plaatselijke voetbalclub na drie competitie-wedstrijden al van de 'ondergang' gaan redden. Waarbij we ons dus serieus moeten afvragen of men bij de geboren Leidschendammer dan wel aan het juiste adres is. Hij heeft niet eens zijn papieren. „Pardon?". De oefenmeester schuift naar het puntje van zijn stoel. „Als de KNVB mij wei gert dispensatie te verlenen, dan moet het ook optreden te gen Van Hanegem en Meijer bij Feyenoord. Maar zo'n vaart zal het niet lopen. Bovendien, over een paar maanden heb ik het di ploma Coach Betaald Voetbal op zak. De cursus begint vol gende week. Er zitten allemaal toppers op: Van Hanegem, Meijer, Eddie Achterberg, Arie Haan, Kees van Kooten, Wim Rijsbergen, Spelbos en mijn persoontje". Visie „Als voetballer zijn mijn kwali teiten niet toereikend geweest voor de top. Maar waarom zou ik als trainer niet het allerhoog ste kunnen bereiken? Leo Beenhakker en Rob Baan wa ren als voetballer, als ik me niet vergis, toch ook bepaald geen Cruijffies. Baan heeft bij VVV, FC Den Haag, Cambuur en nu weer bij FC Twente aangetoond een goede visie op voetbal te hebben, zonder gekke kreten te slaken. Hij heeft nooit geroepen dat-ie de beste is en is altijd met veel succes zijn eigen gang ge gaan". „De voetballerij is mijn wereld. Het is de wereld die ik heb ge zocht en waarin ik altijd heb vertoefd. Ik ben nu trainer, ik zou voor niets anders meer wil len kiezen. Misschien dat ik over enkele jaren als ik een paar drammen voor m'n harsens heb gehad er anders over denk, maar voorlopig niet, voorlopig barst ik nog van de ambitie' Het zal hem ongetwijfeld niet licht vallen in de slijtageslag binnen deze beruchte bedrijfs tak met als motto 'de een z'n dood is de ander z'n brood' overeind te blijven. „Ik weet het, het is the survival of the fit test, maar ik heb er alle ver- ede start van nder Velde ms-sur-Sierre Chris van Velde begon het golftoer- i om de Europese Masters- goed. Hij voltooide in het tserse Crans-sur-Sierre zijn ■te ronde in 66 slagen, zes er par, goed voor de gedeel- lerde plaats. Colin Montgo- rie had tijdens het toernooi Franstalig Zwitserland de te start. De Schot had ihts 63 slagen nodig. José Ri- uit Spanje is met 64 slagen :de. tgaven sport erheid dalen i Haag De overheden ga- in 1991 ten behoeve van de rt bijna 200 miljoen gulden ider uit dan zes jaar eerder: 1131 miljoen naar 937 mil- Van 1963 tot 1990 stegen totale uitgaven aan sport 0.7 naar 8,4 miljard gulden, tde sportsector zijn momen- zo'n 66.000 arbeidsplaat- gemoeid. Het rapport lort als bron van inspiratie r onze Samenleving', giste- door Hans Wiegel, commis- s van de koningin in Fries- 1, aangeboden aan minister- sident Lubbers, heeft nau- ijks concrete oplossingen knelpunten in de sport. New York Achttien jaar gele den in Orlando was Martina Navratilova een eenzame teen ager uit Tsjechoslowakije. Ze had juist haar eerste toernooi gewonnen in de Verenigde Sta ten. Ze had 3000 dollar ver diend, waarvan driekwart ge- confiskeerd werd door de com munistische regering in Praag. Gisteren was ze, 35 jaar inmid dels, andermaal eenzaam. Ze had tussen de onweersbuien door verloren in de tweede ron de van haar twintigste US Open. Van Magdalena Maleeva, met zeventien jaar de jongste van de drie zusjes Maleeva: 4-6 6-0 3-6. Magdalena barstte in tranen uit, Martina ook. „In 1970 heb ik hun moeder Julia verslagen", relativeerde ze kor te tijd later. „Kennelijk heb ik niet hard genoeg geslagen. Ze kon daarna nog drie dochters verwekken". Maleeva en Navratilova, het klikte nooit. Twee jaar geleden sloeg de oudste, Manuela, haar uit de US Open. „En van Kate- rina heb ik ook al eens verlo ren", treurde Navratilova. Ze was als derde geplaatst en ze ven weken voor haar 36e ver- jaardag gebrand op haar vijfde US Open titel. „Ik speel beter dan zes jaar geleden", zei ze bij aankomst in New York. „Het enige verschil is dat ik zes jaar ouder ben". Tegen Magdalena Maleeva had Navratilova gisteren twee keer last van een koude start. Ze ver loor de eerste set met 4-6, nam ondubbelzinnig wraak in de tweede met 6-0 en werd door de regen naar de kleedkamer ge stuurd. Weer terug op het Sta- trouwen in. Ik voel dat ik het in m'n vingers heb en als ze me toch zouden ontslaan, ach, iede re voetbaltrainer vliegt er een keer uit. Ook Cruijff. Het is al leen te hopen dat het mij in mijn 21ste seizoen als hoofd trainer gebeurt en niet dadelijk in m'n eerste. Trouwens, met een afkoopsommetje van een miljoentje of vijf valt er wel te leven". Het vertrouwen van de Volen- dam-leiding in André Stafleu is groot, vooral vanwege diens re putatie op het gebied van jeug dopleidingen. Het is de kurk waarop de club moet gaat drij ven. „Van 1973 tot 1986 heb ik al leen maar jeugd getraind, van SEV, RKAW, Barendrecht en Vitesse. Om te overleven moeten clubs als Volendam aan de jeugd de grootste zorg beste den. De kleinere clubs zijn nu eenmaal niet in staat om even voor vier of vijf ton een nieuwe dium Court vond ze tegen de baseliner Maleeva nooit meer haar ritme. „Dit was de wed strijd van inches", keek ze te rug. „Het ging vaak om milli meters in en uit". Navratilova was niet de enige aas die de US Open 1992 op de regenachtige vierde dag vaar wel zei. Wimbledon 1991-win- naar Michael Stich, elfde ge plaatst, ging in 3 uur en 48 mi nuten onderuit tegen Brad Gil bert in vijf sets: 7-5 3-6 6-3 3-6 6-7 (6-8). Het duel begon om twee uur in de middag en ein digde tegen twaalven in de avond. „De organisatoren had den de partij na drie of vier sets moeten verdagen naar vrij dag", vond Stich. „Vier uur spe len, vijf uur in de kleedkamer, is dat eerlijk tennis?' Siemerink Jan Siemerink was gisteren voor de langste bui binnen. De Rijnsburger versloeg de Ita liaan Pescosolido in drie sets, 6- 3 6-4 7-6 (7-2). 'Pesco' speelde niet zo solide, Siemerink daar entegen wel. Hij sloeg tien aces en hield zijn tegenstander kon- sekwent onder druk. Door de zege bereikte hij voor de tweede opeenvolgende keer de derde ronde op de US Open. „Ik was verbaasd dat Pescosolido op de baseline bleef hangen. Dat maakte het mij een stuk gemak kelijker". Siemerink straalde tegen de Italiaan, met 51 twee plaatsen lager op de wereldranglijst dan hijzelf, de werklust uit die hem vorig jaar deed stijgen van 135 naar 26 op de ranking. „Ik heb respect voor die jongen", zei trainer Frits Don na de wed strijd. „Hij komt van ver en dan binnen vijf weken weer op dit niveau. Petje af'. In de derde ronde, de laatste 32, ontmoet Siemerink vermoede lijk Agassi. „Die wedstrijd wordt gespeeld in het Stadium Court of Grandstand met dui zenden toeschouwers. Dat heb ik nog nooit meegemaakt". Agassi kwam door de regen niet in actie tegen de Spanjaard Roig. John McEnroe wel. De 33- jarige Mac verloor de eerste set van Nargiso, 4-6. Daarna had de Italiaan weinig meer te ver tellen, 6-3 6-0 6-2. Jim Courier won voor de eerste keer van Tsjesnokov. Na vijf opeenvol gende nederlagen ging de aan voerder van de wereldranglijst met 4-6 6-3,6-3 6-1 naar de der de ronde. speler aan te trekken. Om die reden komt er in Volendam ook een voetbalschool en wordt het scoutingsapparaat verbeterd. De velden moeten worden afge stroopt op zoek naar spelers uit het amateurvoetbal". „Er moet bovendien veel éérder worden gescout. Op 14-jarige leeftijd krijgen die gasten te genwoordig al andere interes ses. Gaan ze tennissen of gol fen. Zelfs mijn dochtertje heeft al drie fietsen en vijf computers op d'r kamertje". „Voor de cursus heb ik laatst onder vijftig, zestig voetballers van rond de dertig uit de ere- en eerste divisie een enquete ge houden. Daaruit is gebleken dat het merendeel vroeger tot hun 17de a 18de nog op straat voet balde. In die moderne woonwij ken gebeurt dat niet meer. Al leen die gekleurde jongens doen het nog. Die ballen nog wel op straat. Die hebben er nog wel wat voor over. Ga maar eens SCHAKEN n Manshanden ach rugbybond Hsterdam Ben Manshan- is de nieuwe coach van de lerlandse rugbybond en irmee de opvolger van Theo jders. Manshanden (43) is al tien jaar trainer van Castri- j m en behaalde met deze ploeg en 1989 de landstitel, verbintenis loopt tot na het waarvan de voorronden in ^3 in Nederland zijn. Barcelona Nauwelijks een maand na de sluiting van de Olympische Spelen heeft ko ningin Sophia van Spanje gis teravond in Barcelona de ne gende editie van de Paralym pics voor geopend verklaard. Ruim 55.000 toeschouwers wa ren in het hoofdstadion op de Montjuic getuige van de cere monie, die drie uur duurde. In totaal 86 ploegen namen deel aan het défilé. Vanaf vandaag tot en met 14 september zullen 3200 sportmensen, begeleid door 1300 officials, actief zijn in de strijd om de medailles in zes tien takken van sport voor ge handicapten. Net als bij de 'echte' Olympi sche Spelen ontstak dezelfde Spaanse boogschutter, ditmaal vanuit een rolstoel, met een vuurpijl de olympische vlam, die op 9 augustus in de schaal boven het stadion was gedoofd. Ook de beroemde tenor Josep Carreras maakte weer zijn op wachting. Onder de aanwezi gen bevonden zich IOC-voorzit- ter Samaranch en de Neder landse minister van verkeer en waterstaat Maij-Weggen. Hoogtepunt van de festiviteiten was een via een enorm video scherm geprojecteerde bood schap van de verlamde Engelse astrofysicus Stephan Hawking, die door zijn ziekte niet meer kan spreken. Zijn toespraak werd overgebracht met een syn thetische stem via een machine, waarvan Hawking zich bedient. De Nederlandse ploeg bestaat uit 98 sporters en 31 begelei ders. Nederland is vertegen woordigd in de volgende takken van sport: sportschieten, rol- stoeltennis, wielrennen (tan dem), atletiek, zwemmen, tafel tennis, zitvolleybal, voetbal en rolstoelbasketbal. Vier jaar ge leden won de Nederlandse voet balploeg, bestaande uit zeven spelers, in Seoul het goud. Oranje is in de poule ingedeeld met Engeland, de Verenigde Staten en Brazilië. De zitvolley- ballers waren vier jaar geleden goed voor zilver. Medaillekan sen heeft Nederland voorts op het zwemmen en het wielren nen, met het sterke tandem Jan Mulder/Richard Beumer. Sveti Stefan Op nauwelijks honderd kilometer van het strijdtoneel in de Joegoslavi sche burgeroorlog tekenden de schakers Bobby Fischer en Bo ris Spasski gisteren de vrede. Het markante paar apart zat in de tweede partij voor de 'revan chetweekamp van de eeuw' maar liefst bijna zeven uur ach ter het bord om na 59 zetten tot de ontdekking te komen dat al les voor niets was geweest. Im mers, remises in deze match tellen niet. Degene, die het eerst tien winstpartijen op zijn naam brengt, is winnaar. Fi scher staat met 1-0 voor vanwe ge de winst in het openingsduel van woensdag. Op het eiland Sveti Stefan in Montenegro kwamen waarne mers 'opnieuw tot de slotsom, dat Bobby Fischer tot dezelfde dingen op het schaakbord in staat is als twintig jaar geleden, toen hij zich uit algemene on vrede met de 'boze' schaakwe reld om hem heen vrijwillig op sloot na het behalen van de we reldtitel tegen dezelfde Spasski in Reykjavik. Met wit kwam Spasski aanzien lijk beter uit de opening dan in het eerste duel, waarin hij vol komen werd overrompeld. Hij behandelde de Samisch-variant van het Konings-Indisch voort varend en kon op een prettige positie bouwen. De eerste ne gen zetten waren een herhaling van een partij van de Ameri kaan in 1970 tegen de Roemeen Gheorghiu. Op de tiende zet week Fischer af met Pa6. Spasski leek er na een pionoffer op uit te zijn zijn stelling te con solideren. Maar gaandeweg bleek toch dat de fut er bij deze schaak-vut'er (hij is 55 jaar, zes jaar ouder dan de Amerikan) al weer snel af ging. Fischer kon het evenwicht herstellen, om dat de vermoeid rakende Spass- UITSLAGEN TENNIS Flushing Meadow. Vrouwen enkelspel, tweede ronde: Magdalena Malejeva (Bul) - Navratilova (VSt) 6-4 0- 6 6-3, Garrison (VS/14) - Meier (Dui) 6-2 2-6 6-4, Graf (Dui/2) - Shriver (VSt) 7-5 6-3, Katerina Malejeva (Bul/15) - Monami (Bel) 6-3 6-4, Cunningham (VSt) - Rinaldi (VSt) 7-6 6-2, Rubin (VSt) - Provis (Aus) 7-6 6-3, Fragnière-Malejeva (Zwi/9) - Allen (Vst) 6-4 6-2, Coetzer (ZAf) - Tauziat (Fra/12) 6-0 6-0, Van Lottum (Fra) - Grossman (Vst) 7-6 6-4. ki het middenspel niet goed be handelde. De Amerikaan won een kwaliteit, maar kon toch niet voorkomen dat Spasski dit maal wel een sluitend verdedi- gingsnet vond. Fischer dacht, dat hij winstkan sen had laten liggen. „Boris speelde een goede partij, maar hij had een paar slippertjes", zei hij na afloop. „Ik kreeg mo gelijkheden om te winnen. Aan het eind was het echter pot- remise". Het zettenverloop was: Wit: Spasski (Fra). Zwart: Fi scher (VSt). 1. d2-d4, Pg8-f6, 2. c2-c4, g7-g6, 3. Pbl-c3, Lf8-g7, 4. e2-e4, d7-d6, 5. f2-f3, c7-c5,6. d4xc5, d6xc5, 7. Ddlxd8, Ke8xd8+, 8. Lcl-e3, PfB-d7, 9. Pgl-e2, b7-b6, 10. 0-0-0, Pb8- a6, 11. g2-g3, Pa6-c7, 12. f3-f4, e7-e6, 13. Lfl-h3, Kd8-e7, 14. Thl-fl, h7-h6, 15. e4-e5, Lc8- b7, 16. g3-g4, Ta8-d8, 17. Pe2- g3, f7-fB, 18. Pc3-e4, fBxeö, 19. f4-f5, Lb7xe4, 20. Pg3xe4, g6xf5, 21. g4xf5, Pd7-f6, 22. Tfl-gl, Td8xdl 23. Kclxdl, Lg7-f8, 24. Pe4xf6, Ke7xfT6, 25. Tgl-fl, e6xf5, 26. Tflxf5+, Kf6-g7, 27. Tf5xe5, Lf8-e6, 28. Te5-e4, Ld6xh2,29. Kdl-e2, h6- h5, 30. Te4-e7 Kg7-f6, 31. Te7-d7, Lh2-e5, 32. b2-b3, h5- h4, 33. Ke2-f3, Th8-g8, 34. Lh3- g4, h4-h3, 35. Td7-h7, h3-h2, 36. Le3-f4, Tg8-f8,37. Lf4xe5+, Kf6-g6+, 38. Kf3-e4, Kf6xh7, 39. Le5xh2, Tf8-e8+, 40. Ke4- f5, Pc7-e6, 41. Kf5-f6, Pe6-d4, 42. Lh2-d6, Te8-e4, 43. Lg4-d7, Te4-e2, 44. a2-a4, Te2-b2, 45. Ld6-b8, a7-a5, 46. Lb8-a7, Tb2xb3, 47. Kf6-e5, Pd4-f3+, 48. Ke5-d6, Pf3-d2, 49. Ld7-e6, Tb3-b4, 50. Kd6-c6, Pd2-b3, 51. Le6-d5, Tb4xa4, 52. La7xb6, Ta4-al, 53. Lb6xc5, a5-a4, 54. Lc5-b4, a4-a3, 55. c4-c5, Pb3- d4+, 56. Kc6-d7, Tal-dl, 57. Lb4xa3, Pd4-c2, 58. c5-c6, Tdlxd5+, 59. La3-d6 remise. kijken op die schoolpleintjes in Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. Straatvoetbal is waan zinnig belangrijk. Daar kan geen trainer tegenop". „Qua jeugdopleidingen doen we er in Nederland alles aan om ten opzichte van het buitenland bij te blijven. Ajax vernederde dinsdagavond het instituut Real Madrid in het eigen sta dion met een elftal waarin ze ven spelers uit de eigen kweek stonden opgesteld. Zeven is nog weinig, normaal zijn dat er meer. Als je dat dan ziet, doen we het natuurlijk zo slecht nog niet in Nederland.". Leerschool „Op het gebied van jeugd be schikt Ajax over de crème de la crème. Er wordt daar heel scherp gescout en de leerschool is keihard. De beste opleiding met de beste mensen. Wie bij Ajax na één a twee jaar niet mee kan, kan weer vertrekken. Je moet kei- en keihard werken om het te redden. Maar wie het haalt, zit meteen aan de top. Je kunt, bij voorbeeld, aan Alfons Groenendijk zien dat hij zijn op leiding niet bij Ajax heeft geno ten. Groenendijk is op zich een goede eredivisie-voetballer, maar de praktijk leert dat hij toch te weinig in huis heeft voor Ajax 1". „De kwaliteit van het Neder landse voetbal wordt onder schat. In Nederland hebben we alleen de pech dat we geen toe schouwers hebben. De ambian ce ontbreekt volledig. Het is dat er in Engeland zo veel mensen op de tribunes zitten, anders zouden het daar allemaal klote wedstrijden zijn. Bovendien is onze benadering negatief. In Engeland wordt geklapt na een ietwat mislukte actie, in Volen dam hoor ik ze meteen roepen: wisselen! Een Engelse tv-repor- ter zegt na een afstandsschot van dertig meter dat doel treft: een geweldige goal. In Neder land zegt de verslaggever: Wat een blunder van die keeper". HONKBAL Utrecht De honkballers van Installdata ADO hebben zich vrijwel zeker geplaatst voor de play-ofs van de hoofdklasse. De formatie van coach Robert Nig- gebrugge versloeg gisteravond op het veld van UW in Utrecht Mr. Cocker HCAW met opval lend ruim verschil 8-3. ADO schakelde daarmee niet alleen de Bussumers vrijwel de finitief uit voor het verlengstuk van de competitie, maar ont deed zich tevens van HCAW als concurrent. Immers, als het af gelopen weekeinde nog zegevie rende HCAW opnieuw had ge wonnen was de ploeg uit het Gooi gevaarlijk dicht bij de Ha genaars in de buurt gekomen. Tweede Na de wedstrijd van gister avond heeft ADO zelfs met 44 punten uit veertig duels de met Kinheim gedeelde tweede plaats in handen; de hoogste klassering die de Escamp-bewo- ners in jaren hebben ingeno men. Met een eindklassering als tweede of derde ontloopt ADO landskampioen Neptunus in de eerste ronde van de play offs. Komend weekeinde ontmoet ADO in de laatste reguliere ron de het Amersfoortse Quick, dat met Pirates, Nicols en HCAW nog steeds kansen heeft op de vierde plaats. Op die plek staat, nu het Amsterdamse Pirates, dat gisteravond wegens nood weer het inhaalduel met Kin heim niet kon voltooien. Pira tes heeft uit 39 wedstrijden veertig punten. Nicols scoorde 40 uit 40. Stand: 1. Neptunus 40-54, 2. Kinheim 39-44, 3. ADO 40-44, 4. Pirates 39-40, 5. Nicols 40- 40, 6. HCAW 40-38, 7. Quick 40-38,8. Sparta 40-20. Vrouwen dubbelspel, eerste ronde: Sanchez-Vicario/Sukova (Spa/Tsj/2) - Muns-Jagerman- /Jaggard (Ned/Aus) 6-3 6-2. Mannen enkelspel, Tweede ronde: Gilbert (VS) - Stich (Dui/ 11) 5-7 6-3 3-6 6-3 7-6, J.McEn- roe (VS/16) - Nargiso (Ita) 4-6 6- 3 6-0 6-2, Siemerink (Ned) - Pescosolido (Ita) 6-4 6-3 7-6, Courier (VSt/1) - Tsjesnokov (Rus) 4-6 6-3 6-3 6-1, Wheaton (VSt) - Palmer (VSt) 6-4 6-4 6-0. Mannen dubbel, eerste ronde: Nijssen/Suk (Ned/Tsj/2) - Cur- ren/Muller (VSt/ZAf) 7-5 6-1. VOETBAL Italië, tweede ronde bekertoernooi, tweede wed strijd: Ternana - AC Milan 2-6 (over twee wedstrijden 2-10), Genoa - Ancona 5-1 (6-3). GOLF Crans-sur-Sierre (Zwi). Europese Masters. Stand na eerste ronde: 1. Mont- gomerie (GBr) 63 slagen, 2. Ri- vero (Spa) 64, 3. Van der Velde (Ned), Fowler (Aus), Moody, Ja mes en Sewell (allen GBr) allen 66, 8. Cali (Ita), Canizares (Spa), Smith, Phillip Price, Mit chell, Hall, Spence en Woosnam (alien GBr) alien 67. foto Dijkstra André Stafleu: 'Als voetballer zijn mijn kwaliteiten niet toereikend geweest voor de top. Maar waarom zou ik als trainer niet het allerhoogste kunnen bereiken?'. Martina Navratilova was gisteravond na haar nederlaag tegen Maleeva weer eenzaam, net als achttien jaar geleden in Orlando.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9