Beslissing woningbouw in Oud Ade 81 Leiden en Omgeving Triathlon feestelijke en sportieve strijd Sprookjesachtige Gondelvaart Oude Wetering Inbraken in kerken RIJPWETERING/JACOBSWOUDE - Pastorieën en kerken in Rijpwetering, Lejmuiden en Rijnsaterwoude zijn giste ren overdag het doèlwit geworden van inbrekers. In de pastorie van de r.k. kerk aan de Pastoor van der Plaatstraat in Rijpwetering werden de inbrekers rond twee uur gestoord door een inbraaka larm. Zij hebben niets meegenomen. In de gereformeerde kerk aan de dr. Sta- penseastraat in Leimuiden hebben ze de zendingsbakjes opengebroken en zijn er vervolgens vandoor gegaan met een geldbedrag van 45 gulden. In de Woudse Dom in Rijnsaterwoude hebben ze het offerblok van de muur gehaald en een onbekend geldbedrag meegenomen. In alle drie de kerken kwamen ze binnen door een raam open te breken. Bestolen inwoning ALPHEN AAN DEN RIJN Een bewoonster van een woning Brand legt Bewoner overloopt boerenbedrijf in as inbreker ochtend in haar woning bestolen. Rond tien uur ging de-bel van de voor deur. Toen ze terugkwam stond er een onbekende man in de woonkamer, die was binnengekomen via een niet afgesloten schuifpui. Hij nam een portemonnee mee. Hier in zat tweehonderd gul den en enkele bankpas- ALPHEN AAN DEN RIJN - Een boe renbedrijf aan de Kortstekerweg is gis teren door een brand grotendeels in de as gelegd. Tevens kwamen bij de brand ruim honderd konijnen en kippen om. De brandweer kreeg rond 11 uur de melding binnen van de brand en trok uit met groot materieel. Ze kreeg hier bij assistentie van de corpsen van Aar- landerveen en Zwammerdam. Bij aan komst bleek dat de twee houten lood sen en een keet al volop in lichter laaie stonden. De brandweer schat de scha de op een kleine drie ton. De oorzaak van de brand is nog onbekend. Van daag zal er nader onderzoek plaatsvin den naar de oorzaak. ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 35-jarige Alphenaar heeft zater dagmorgen een inbreker in zijn woning overlopen. De bewoner kwam om half acht zijn woning binnen, toen hij de inbreker in de woonkamer aantrof. Deze was binnengekomen door het forceren van een bovenraam. Toen de be woner hem zag, nam de inbreker de benen. Zijn schoenen, die hij bij de voordeur had neergezet, liet hij in de haast staan. Voor zover be kend heeft hij niets meegenomen. De politie is bekend met het signa lement van de man en hoopt de da der snel te achterhalen. Snelkrakers wegvan winterkleding OEGSTGEEST - Een kledingzaak aan de Kempenaarstraat in Oegstgeest was in de nacht van vrijdag op za terdag het doelwit van snelkrakers. De voor deur van de winkel werd met grof geweld geforceerd, waarna de daders er met kleding ter waarde van 45 dui zend gulden vandoor gingen. De buit bestond uit winterkleding van de nieuwe collectie. Fairplay Zoeterwoude vierde tweede lustrum ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse handbalvereniging Fairplay vjerde afgelopen weekeinde het tweede lustrum. Dat gebeurde met tal van activiteiten op het handbalcomplex van sportpark Haasbroek. Het voltallig college van B. en W. gaf acte de presènce om de vereniging te feliciteren. Op 2 sep tember i982 werd Fairplay opgericht. De komst van de Kla verhal was daar mede debet aan. Na een verblijf op een sport veld van Swetterhage kreeg Fairplay in 1985 een eigen ac commodatie op Haasbroek. Daar beschikken de handballers over een klein, gezellig clubhuis en kleedkamers. In korte tijd is Fairplay uitgegroeid tót een goed georganiseerde vereni ging. Daarom was er alle reden om de 10e verjaardag te vie ren. Burgemeester Houdijk bood de club een wedstrijdbal aan. De leden schonken de vereniging tafels en stoelen die langs het veld geplaatst kunnen worden. Met een serie hand balwedstrijden, een sportmeerkamp, een feestavond en een barbecue werd het lustrumfeest afgesloten. Pastoor J. Stolk geïnstalleerd bij Willibrord- parochie OEGSTGEEST - Pastor J. Stolk is zondag tijdens een plechtige misviering in de Willibrordkerk aan de Leidse Buurt in Oegstgeest door de ken P. van 't Walderveen van Leiden geïnstalleerd als op volger van Pastoor Koster. Tijdens de viering vond te vens de bevestiging plaats van de katecheet/jongerenpastor Rob Tanke. De installatie van Pastoor Stolk werd bekrach tigd door de overhandiging van het Evangelieboek. Vanuit de parochiegemeen schap werd het Licht aangedra gen voor de leden van het pasto rale team. De aanstellingsbrie- ven van zowel pastor Stolk als katecheet Tanke werden gele zen door de heer Van der Hulst, vice-voorzitter van het kerkbe- Plechtige viering De plechtige viering werd door velen bijgewoond. Deken Van Walraven sprak naar aanlei ding van de lezing uit het Evan gelie volgens Lucas 14, 1 en 7 tot en met 14, over de belang rijkheid van een pastoraal team en de 300 personen uit de paro chie die er bij zijn betrokken. De Willibrordparochie is één van de grootste parochies in het Dekenaat. De H. Mis werd op geluisterd door de Schola Can torum, het gemengd koor, het dames- en het jeugdkoor. Op zijn beurt wenste Pastor Stolk. catecheet Tanke geluk met zijn benoeming. Na de viering maakten velen van de gelegenheid gebruik om kennis te maken. Pastoor Stolk is al vanaf 1 augustus in de Wil librordparochie aanwezig en wil zich op breed terrein oriënt eren. Hij was van 1987 tot eind juli van dit jaar werkzaam als priester in de Jeroenparochie in de Haagse Spoorwijk/Laak- kwartier. Voordien was hij 25 jaar actief in Marseille waar hij als priesterarbeider heeft ge woond en gewerkt. ALKEMADE De gemeen teraad van Alkemade neemt vanavond de definitieve be slissing over de bouw van huizen op de plaats van de voormalige St. Bavoschool in Oud Ade. Het bestuur van de parochie St. Bavo heeft in middels ingestemd met gra tis overdracht van de grond op voorwaarde dat een oude schuld van 71.000 gulden, die het schoolbestuur nog aan de gemeente had en die door het kerkbestuur was overgenomen, wordt kwijtge scholden. De gemeente verkoopt voor 90.000 gulden een deel van het perceel aan de woningbouwver eniging die er zeven senioren woningen zal bouwen. Een an der deel zal, mede ter financie ring van de seniorenwoningen, voor 235.000 gulden worden verkocht aan het plaatselijke aannemingsbedrijf Van der Geest. Dit bedrijf moet er vier vrije sector woningen bouwen in de prijsklasse van 235.000 tot 265.000 gulden. De huizen mo gen alleen worden verkocht aan ingezetenen en economisch ge- bondenen van de gemeente Al kemade, waarbij inwoners van Oud Ade steeds de voorkeur ge nieten. Deze bepaling Wordt door middel van een kettingbe- ding vastgelegd in alle koopcon tracten. Sommige van de hui zen zijn gepland op een gedeelte van de dijk ten noorden van de voormalige Bavoschool. Een waterinlaatleiding zal hiervoor moeten worden verplaatst. In het contract met het kerkbe stuur van Oud Ade zijn, behalve de reeds genoemde, nog meer bijzondere bepalingen opgeno men. Zo zal het kerkbestuur ge dogen dat er vijf parkeerplaat sen bij het kerkgebouw be schikbaar zijn voor bewoners van de nieuw te bouwen wonin gen. De gemeente verklaart zich bekend met het feit dat de resterende parkeerplaatsen bij de Bavokerk niet door bewo ners van de nieuwbouwwonin gen mogen worden gebruikt. Het kerkbestuur heeft de be voegdheid om de parkeerplaat sen af te sluiten voor eigen ge bruik bijvoorbeeld op hoogtijda gen. De gemeenteraad beslist maan dagavond ook over de verkoop van het perceel waarop de oude school van Rijpwetering aan de Koppoellaan stond. Deze grond wordt voor ruim 125.000 gul den overgedragen aan Woning bouwvereniging Alkemade, die er 10 seniorenwoningwetwo ningen wil gaan bouwen. De ge meente spreekt contractueel de intentie uit om bij de toewijzing van de huurwoningen een ran gorde toe te passen. Hierbij krij gen Oud Adese 65-plussers de voorkeur. Die voorkeur geldt ook voor parochianen die in Warmond wonen. De tweede voorkeur wordt gegeven aan se nioren, uit Rijpwetering en daarna pas aan senioren uit de overige kernen van de gemeen te Alkemade. Als er dan nog geen gegadigden zijn, dan pas komen jongere inwoners van de Oud Adese St. Bavo-parochie aan de beurt, vervolgens die van Rijpwetering, etc. Als de ge meente eventueel zou afzien van de realisering van de wo ningen, dan heeft het kerkbe stuur binnen twee maanden het recht van wederinkoop van de schoolgrond. Bisschop mgr. M. Bar herenigt parochies De gerestaureerde kerk Sint Jan de Doper in Lei muiden is zondag tijdens een Pontificale Hoogmis officieel in hergebruik genomen. Tijdens deze mis werd deken drs. H.F.van Zoelen als pastoor van de parochie van Leimuiden en Rijnsaterwoude geïn stalleerd door Bisschop mgr. M. Bar van Rotter dam. Daarmee heeft de parochie weer een opvol ger voor de vorig jaar overleden pastoor Harding. Bisschop Bar noemde in zij toespraak de Sint Jan de Doper niet een gerestaureerde kerk, maar een geheel nieuwe kerk. Na de mis volgde een receptie in een speciale feesttent naast de kerk. Hier wer den toespraken gehouden door architect Bakker, loco-burgemeester Kea van Jacobswoude en de Hans van de Wereld van de stichting Oud-Leimui- den-Rijnsaterwoude. De architect noemde de res tauratie niet alleen een hoogtepunt voor de paro chie maar ook voor monumentaal Nederland. Veel bezoekers kwamen de nieuwe pastoor feliciteren. De heer Van Zoelen, die binnenkort ook geïnstal leerd wordt als pastoor van Oude Wetering, ont ving van het kerkbestuur een relax-tuinstoel. De gehele week zal nog een speciaal feestelijk pro gramma rond de Sint-Jan de Doper worden gehouden. FOTO: WIM VAN NOORT Burgemeesters openen LOHC- lustumjaar OEGSTGEEST - De Leidsche Oegstgeester Hockeyclub, LOHC, viert zijn 75-jarig be staan. Zaterdag werd het „grenzeloze" lustrumjaar offi cieel door twee burgemeesters geopend. Op uitnodiging van LOHC-voorzitter Frans Beker hesen de burgemeesters C. Goe- koop van Leiden en Sj. Scheen- stra van Oegstgeest gezamelijk de lustrumvlag boven een soort van grensovergang die het grenzeloze diende te accentue ren. Tijdens het hijsen brak het touw. Een gebeurtenis die ech ter niet gezien moet worden als symbool van de' samenwerking tussen Leiden en Oegstgeest. Burgemeester Goekoop merkte op dat Leiden en Oegstgeest bij na een eenheidzijn. „Wij heb ben thans een Leidsche Oegst geester Hockeyclub en een Leidse Oegstgeester Hout be hoort ook tot de mogelijkheid, als ze maar betalen in Oegst geest", aldus Goedkoop. Beide notabelen wensten LOHC ge luk en voorspoed toe. Aan het begin van de officiële bijeen komst herdacht voorzitter Be ker het 16-jarige LOHC-lid Wil- lemijn Coebergh die bij een auto-ongeluk in Frankrijk om het leven is gekomen. Het pu bliek nam daarop enige ogen blikken stilte in acht. „Manus van Dam en Gonny Badts" winnen kwart-triathlon It 1 OEGSTGEEST - De jaarlijkse kwart-triathlon, georganiseerd door de Buurtgroep Haas wijk in Oegstgeest, werd in het afge lopen weekeinde gewonnen door de volslagen onbekende triathleten Manus van Dam en Gonny Badts. De buurtgroep Haaswijk bleek niet bereid de triathlon officieel onder de vlag van de NTB te houden. Dit had tot gevolg dat een aantal NTB- leden onder en pseudoniem aan de triathlon deelnam omdat an ders een boete van 100 gulden wordt geriskeerd. Manus van Dam en Gonny Badts heten ei genlijk Caspar van der Burgh en Gonnie Wensveen. Volgens Maarten Noort, de voorzitter van de Buurtgroep Haaswijk is de buurtgroep niet van plan om 1500 gulden neer te tellen om de kwart-thriath- lon qls een officiële gebeurtenis te laten noteren. „Wij organise ren, maken alles in orde en de NTB vangt en doet er verder niks aan", aldus de voorzitter. De Leidenaar „Manus van Dam" meldde zich na 1 uur, 52 minuten en 2 seconden bij fi nish nabij het Boerhaaveplein. Hij was op alle de drie de onder delen onbetwist de snelste. De start van de 39 wedstrijddeel nemers en de meer dan 200 re creanten vond plaats in het openluchtbad Poelmeer. De zwemmers werden aangevoerd door de Hagenaar Leo Ouds hoorn, maar door een foutje in de telling van de controleur zwom hij niet 20 maar 22 banen van 50 meter hetgeen hem op een tijdverlies van bijna ander halve minuut kwam te staan. „Ik heb er geen werk van ge maakt omdat ik wist dat ik deze triathlon niet zou winnen", be kende hij later. De meeste deel nemers hebben de wind als een fikse tegenspeler ervaren bij het onderdeel 42,9 kilometer fietsen. De eerste dame die over de streep kwam was de Leidse „Gonny Badts" in een tijd van 2 uur, 14 minuten en 5 seconden. Ondanks het gladde wegdek hebben zich gisteren geen onge vallen voorgedaan. De organi satie was perfect dank zij de in zet van 160 vrijwilligers. DIENSTVERLENING,, APOTHEKEN - De avond- en ri; J diensten van de apotheken in de i Leiden worden waargenomen doe apotheken die ook weekenddiensljr" STICHTING KRUISWERK LEIDE Centraal kantoor: Schuttersveld 1. informatie: tel.: 071-120144 tu 08.30-17.00 uur. Uitleencentrale p1 pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: d lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 1 19.00 uur. ie ONGEVALLENDIENST ZIEKEN ZEN LEIDEN - Ongevallendiensi J dag Academisch Ziekenhuis bel ij van dinsdag 13.00 u. tot woen 13.00 u. (Diaconessenhuis polikiC ken tel 155543, afdeling S.C.Upl 175639) en van vrijdag 13.00 u. tc terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziekenhi ti De Geneeskundige Dienst Leid verhuisd van de Roodenburgerstr; Leiden naar de Cronesteinkade 1 Afl Leiden. VERENIGING BESCHERMING OLh BOREN KIND - Hulpverlening bi gewenste zwangerschap voor moel en kind. Bel tel. 071-896309; t\ 897762; 033-620244 (dit laatste iL mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur dag van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.( 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijk: e 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twe :r zoekers per patiënt. Op de afd. special care kan men terecht van i,n tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30pn Voordat de laatste twee afdeling» v zocht kunnen worden dient eer w worden overlegd met de dienstdo verpleegkundige.» Sint Elisabeth] kenhuis: Volwassenen dagelijks ri 14.00-14.45 u. en van 18.30-19.3 -d klasse-afdelingen ook 11.15-12.0 Kraamafdeling: Naast de normals zoektijden alleen voor „kraamvai 1 van 19.30-21.00 u. Gynaecologie t< loskunde/urologie van 14.00-14.4 van 18.30-19.30 uur. Kinderafds ouders zijn de gehele dag welkom van beiden kan, indien men wil, bh' of haar kind blijven slapen. Voor b i tjes, zusjes en andere bezoekers, el bezoektijd van 15.00 u. tot 19.0 CCU (hartbewaking) dag. van 1 14.30u. en van 19.00-19.30 u. Inte K care: dag. van 14 00-14.45 u. en 19.00-19.30 u. Sport-Medisch Adi centrum: Spreekuur ma. 19.30-20^ in het St. Elisabeth-ziekenhuis. E geest: Di. en vr. 13.00-14.30 u. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; e«i klasse: de gehele dag. Jelgersmal niek: Jongerenteam: za. en zo. 1 1( 17.00 u. Opname: werkdagen 1 17.45 u.; za. zo en feestdag. 11Ê 11.30 en 14.00-16.30 u. Team A, D: dag. tot 21.00 u. met uitzondi. van behandeltijden en etenstijd^, Academisch Ziekenhuis: Voor all tiënten (behalve kinderen) zijn de_ zoekuren als volgt: Dagelijks 1< 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avon" zoekuur afdeling verloskunde: 1J 19.00 u. De Praematurenafdeling: ouders en familie is na overleg tiënten doorlopend bezoek mog Bezoek aan ernstige patiënten: neer aan ernstige patiënten do pend bezoek wordt toegestaan ka hoofdverpleegkundige hiervoor sp Ie kaarten verstrekken. Kinderkli zalen voor peuters, kleuters en i kinderen 15.15-17.00, babyzaai boxenafdeling: volgens afspraak ;i het verpleegkundig hoofd. Bezo den kinderafdelingen: voor ouder; opgenomen kinderen na overleg :i verpleegkundig hoofd. Voor ander s zoekers van kinderen: Keel-, neu i. oorheelkunde en neurologie: 1 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelki1 en heelkunde: 14.15-15.00 en 1 19.00. Rijnoordziekenhuis: Dn lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.! Kraamafdeling: vaders, broertje;1 zusjes zijn de gehele dag welkoi0 overleg met het hoofd van de afd; Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In leg met de verpleging zijn hier oo dere bezoektijden mogelijk. De oi zijn de gehele dag welkom (in ov 1 met het hoofd van de afdeling)e CENTRALE REGISTRATIE KINÓd OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 231 Leiden, tel 254810.) Informatie ovi aanmelden voor kinderopvang inf den. Geopend: ma t/m vr dag 9-12.e Idoor ELLEN VERHAAR ALKEMADE - De tiende Triathlon van Alkemade werd gisteren, ondanks storm en regen, een door slaand succes. Bijna 400 atle ten, waaronder een 64-jarige, verschenen aan de start. On der hen ook een drieëenheid, namelijk A.H. College, be staande wethouder L. Beelen (zwemmen), W.Nugteren (fietsen) en burgemeester A.H. Meerburg (hardlopen). Volgens coördinator J.van Rijn hadden ze weliswaar hun best gedaan, „maar we verdenken ze ervan onder weg te hebben opgestoken", aldus de coördinator. Het trio behaalde de 177e plaats. Meerburg en Nugteren hadden kort voor aanvang van de Triathlon van onderdeel ge wisseld, omdat Nugteren als ge volg van een blessure niet kon hardlopen, maar wel fietsen. Hét gevolg was dat ze voor het verkeerde onderdeel hadden getraind. Nugteren had zich ten doel gesteld de zes kilome ter hardlopen in 40 minuten te doen en Meerburg met een leef- tijdsvoorsprong van 15 jaar be loofde plechtig die limiet ook te halen. En dat lukte hem. Coach J.van Elk, gemeentesecretaris, toonde zich gistermiddag dan ook dik tevreden met de presta ties van zijn pupillen. Het kam pioensteam van Loopvereni ging Plantaris maakte er giste ren iets heel bijzonders van door het onderdeel fietsen af te werken in jacquet en hoge hoed en de onderdelen zwemmen en hardlopen in ouderwetse streepjesbadpakken en slaap mutsen. De loopvereniging ver scheen gistermiddag met maar liefst 40 individuele leden en 5 teams aan de start. De meeste moeite hadden de Plantaris- mensen met het onderdeel zwemmen. Een van hen was zo langzaam dat hij zijn laatste rondje zelfs in een compleet leeg zwembad moest zwem men. De organisatie verliep gisteren bijna perfect. Alleen bij.het on derdeel fietsen was er zo nu en dan sprake van vallen en op staan. Nabij Oud Ade moesten er enige lekke banden worden gelapt. De hele dag was de Triathlon op een levensgroot vi deoscherm in de Sporthal te volgen en de plaatselijke DDO- band zorgde er voor de vrolijke noot. Aan een mini-triathlon voor jeugdigen van jonger dan 10 jaar en voor hen die hooguit twaalf jaar zijn deden in totaal i mee. De mees ten verklaarden niet bijzonder te hebben getraind, maar toch redelijk te hebben gepresteerd. Opvallend was dat de meisjes in die leeftijdsgroepen over het ge heel genomen beter presteren dan de jongens. De eerste prij zen gingen naar Pjotr van der Marei, Maaike van Rooden, Maarten Klein en Katrien Wijs man. Aan de halve afstanden bij de „grote" marathon deden in to taal 194 heren en 58 dames mee. Bij de dames won Marian ne Vlasveld in 1.31.42. Zij was maar 'liefst 7 minuten sneller dan nr. 2 Ellen Sdhrama (1.38.40), die minder snel kon fietsen en hardlopen. Op het onderdeel zwemmen echter versloeg zij haar concurrente met maar liefst 3 minuten. Bij de heren gingen de eerste prij zen naar 1. John van Wieringen (1.19.08), Rob Bouwmeester 01.23.53) en Hans van Emme rik (1.27.46). In totaal 21 teams, waaronder Antilopen en Rendieren, deden op de halve FOTO: WIM VAN NOORT afstanden mee. De groep „Zij gingen voor goud" won in 1.32.00. Het team bestond uit een vriendengroepje van Zwem en Poloclub Alkemade; Don de Jeu, Bram Nugteren, Ellert Janssen, Michel Bakker en Rob Bouwmeester (ook van Planta ris). Als vijfde eindigde het kansrijke team Straathof, dat volgens eigen zeggen nog enige horecasporen vertoonde. Het aantal deelnemers op de dubbele afstanden was wat minder dan op de korte afstan den. Bij de heren deden er 55 mee, bij de dames slechts 1 en er waren slechts vier deelnemen de teams. Bij de heren ging de eerste prijs naar Cock Baas (1.54.59), de tweede prijs naar Cees Reynders (2.58.45) en de derde prijs naar Pieter de Jong (3.03.04). De eèrste en enige deelnemende dame was Maaike Dol-van Duiven (4.02.57). Het team Van der Ploeg Kunststof behaalde de eindzege in 3.15.32 op de voet gevolgd door het kampioensteam van Plantaris (3.24.13). OUDE WETERING/JACOBS- WOUDE De traditionele Gondelvaart in Oude Wetering was zaterdagavond een feest van lichtjes, versieringen en muziek. Het publiek leek min der talrijk dan in voorgaande ja ren. Wellicht zou het de publie ke belangstelling ten goede ko men als de gebruikelijke brade rie op de vrijdagavond vóór de Gondelvaart gecombineerd wordt met het sprookjesachtige botenfestijn. Diverse bewoners van de Kerk en Veerstraat hadden de voor gevel van hun huis op ludieke wijze versierd. Veel bewonde ring oogstte ondermeer het voormalige café 't Wapen van Alkemade, dat van onder tot bo ven was getooid met allerlei kleurige goochelattributen, zo als hoge hoeden met konijnen, grote speelkaarten, slingers, ballonnen en nog veel meer. Heel bijzonder was voorts een „spookhuis" met geraamtes, grote spinraggen en spookach tige lichten. De feestelijke sfeer zaterdagavond in Oude Wete ring werd verhoogd door de vro lijke muziek van enige binnen- en buitenlandse groepen op straat en op het water. Door de Oude Wetering voer de schitterend verlichte VW-boot „Quinto", een uit 1942 date rende sleepboot met veel ge poetst chroom en een heel bij zondere langzaam lopende tweetaktmotor. Deze giganti sche motor vol prachtige bewe gende stangen en zuigers, die het geluid van een spoortrein produceerde, trok alom belang stelling. Veel bewondering oog stte ook een grote tjalk, die door l leden van Jeugdvereniging Ra nonkel was opgetuigd als een schilderspalet. Ranonkel won met de versierde boot een twee de prijs, goed voor vijfhonderd gulden. De eerste prijs in de categorie Verenigingen, goed voor dui zend gulden, ging naar een prachtig verlichte boot van Schouting '63 uit Leimuiden, voorstellende „Joris en de Draak". Loopvereniging Plan taris won met een boot met lo pende voeten aan de zijkant de derde prijs. De jury, bestaande uit wethouder W. Nugteren van de gemeente Alkemade, wet houder C. de Lange van de ge meente Jacobswoude qn me vrouw A. Zoet-van der'Poel uit Oude Wetering, kende aan Fris beevereniging nr. 2 nog een troostprijs bestaande uit zonne brillen, toe voor hun Viking roeischip met frisbees aan de zijkant. In totaal deden 27 ver sierde en verlichte boten offi cieel mee aan de Gondelvaart, maar zoals altijd werd de show begeleid door tal van zwart- vaarders. In de categorie kleine boten ging de eerste prijs naar een mooi versierde boot van de Hoogmadese muziekvereniging De Heerlijkheid. De tweede prijs ging naar een Westeinder met een origineel rokend draakje op de boeg. Twee jonge tjes sloegen de derde prijs aan de haak met een heel klein bootje dat bijzonder goed was verlicht. In de categorie Grote boten ging de eerste prijs naar de „Joanna", een mooi versier de en verlichte woonboot. Een schip met veel geld, de „Liber ty" streek de tweede prijs op en de derde prijs ging naar de B- kapel met „Voor de derde keer vaart de B-kapel op de Meer". In de categorie „Commercieel" ging de eerste prijs naar het met bloemstukken versierde schip „Kijk eens wat vaker in de spiegel van de kapper". De tweede prijs was voor de Lagu- na, een prachtig schip v de bemanning als versie a diende. De Gondelvaart werd besl met een feestelijk vuurv- vanaf twee dekschuiten opB Braassemermeer. Alle dee! mende boten groepeerden er met veel muziek omheen1 na afloop flink gebruik te ken van hun i Het feest op de wal, het z noemde Gondelbal, ging tot in de kleine uurtjes, feestvreugde bij dq organis ren bekoelde echter omstri' 1 uur 's nachts, toen bleek vandalen een van de twee vi i werkboten van hun ankers den gelicht. Het schip dreef ruime tijd stuurloos rond ol Braassem, maar veroorzal geen schade. Twee anker c vijfhonderd gulden, zijn spi loos. t Langste polonaise Waar Noordwijkerhout en Leiden eerder faalden slaagde Katwijk aan den Rijn zaterdag wel. Met deelnemers slingerde zich de langste polonaise ter wereld door het najaarsfeestende dorp heen. De sende menigte zorgde voor files tot in Leiden, beweerde de organiserende oranjevereniging, die sup! tieven tekort kwam om haar tevredenheid over de happening te uiten, het vorige record ston(! vijfduizend. fotclhenkvanden^

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8