Favorieten sneuvelen in de proset-finales Ruime overwinning Alkmania op DOSR H I Sport ihdsecoubant 7 ■iI lost la Lau CARLIJN BUIS BLIJFT ONGENAAKBAAR opt an Kulker UI UIV1 MAANDAG 31 AUGUSTUS 1992 I olula winnaar van TOP-prominententoernooi senheim Rohda heeft de vierde keer op rij het ninenten-toernooi van gewonnen. De landskam- n veldkorfbal versloeg TOP maar liefst 11-27 en be ulde daarmee het maximale e tal punten. Fortuna werd j. ede en Allen Weerbaar ein- n le voor de organiserende tniging. laatste plek van TOP was anks het sterke deelne- sveld toch wel teleurstel- a 1. Het monsterverlies tegen iida kwam dan ook hard aan tvle Sassenheimers. Vanaf het zJ beginsignaal liep de thuis- g achter de feiten aan. De ite score voor de Sassenhei mers viel pas na een kwartier te noteren. Tim van der Horst scoorde uit een strafworp (1-8). Ondanks de vier treffers van Gerco Langelaan keek TOP bij rust al tegen een achterstand van elf punten aan (5-16). In de tweede helft waren Barbara Romsom, Aad Wiegerink (twee maal), Stella Tiggelman en Gerco Langelaan nog succesvol. TOP-coach Theo Korperaal liet zich na afloop mild uit over zijn ploeg. „Ik had dit wel verwacht, want Rohda is natuurlijk een klasse apart, vooral bij dit wind stille weer. Zij schoten bij mo menten één op twee en dan is het natuurlijk snel afgelopen voor TOP". Toch zal Korperaal t al zijn verbale kracht nodig hebben om zijn ploeg weer te motiveren na deze zware neder laag want woensdagavond staat het competitieduel tegen Fortu na op het programma. Fides Pacta Ready heeft de eerste prijs ge wonnen in de hoofdafdeling van het toernooi van Fides Pacta. De overgangsklasser uit Den Haag won zowel van het achttal van Fides Pacta (5-7) als van het tweede (8-3). Fides Pacta won wel van de reserves, maar dat was met 3-4 erg mager. Het toernooi van De Algemen viel ten prooi aan de weergoden en moest na twee ronden worden afgelast. foto Henk Snaterse Alkmania verraste DOSR tijdens de tweede speelronde van de afdelingskbeker. De ploeg van Jos Cozijn won met 3-0. Gert Velthuizen en - Het zat er natuurlijk n tijdje in, maar vrijdag in rsfoort is het er uitgeko- In een onderling duel t Joost la Lau Han Kulker i zien waartoe hij in staat ebby van der Kraan plaat- ich voor de nationale meer- pen van de jeugd terwijl Tamminga weer hele- terug lijkt te zijn. mersfoort werd vrijdag de ide editie van een goede in- iewedstrijd verwerkt ge- nd naar de schaatsende ekering maatschappij, e 2000 meter won Herman itede in 5.13.15 minuten, r wat meer indruk maakte de tweede plaats van Ba- Joost la Lau (5.15.56) die ten koste van clubmaatje Kulker veroverde (5.16.68 iten). Yvonne van Dorp 0, op de 200 meter verslagen de voor het WK junioren tcteerde Groningse Jaque- I Poelman (24.16 om 24.59 iden). 'Jntree td Bruinvels pakt zijn ren- op de 400 meter horden, na I een jaar afwezigheid door i blessure, erg enthousiast In Utrecht liep de Bataaf vierde wedstrijd in amper weken tijd (58.55 secon- zondag was hij in Hoorn iveer van de partij: 58.80 se en. loorn ging het polsstok- igen door de regen niet wat bijzonder sneu was Hollander Marc van Vliet, ijn blessure aan het begin het jaar dacht hij in Hoorn rentree te maken, maar die in het water. Dezelfde re- mien zorgde er in Amster- m voor dat de polsstok- ïgers in de Vijf Distrikten ïoeting naar de naast de gelegen indoor hal ver ken. Daar sprong Laurens re een nieuwe indoor ;d)record. Maar wat min- zo prettig was, was de meter die Alphenaar Chris minga weer sprong, iminga was een zekere kan- at voor de WK junioren tot net een gebroken arm te en kreeg. Die lijkt nu ge- hersteld te zijn. emelrace ander Paul van der Lelie 1 zich in het gezelschap staande met 4.20 meter, lafse Saskia Engels gaf zelf sein tot een boemelrace in serie en maakte het daar- fzoals dat dan hoort: winst, de halve afstand was Hol- se Bianca Vermond goed 58.50 seconden. Marijn van Ploeg van De Spartaan was est geklasseerde Leidenaar (Ie distriktsploeg met een le plaats in 10.18.75 minu- n op de 3000 meter steeple lt ;e. AAV atlete Roos Uitten- ;aard werd vijfde met de r (38.12 meter), terwijl Ba- se Elsemieke Roksnoer de erkiezing op de 100 meter len keurig waar maakte. 17.42 seconden hield ze )D als eerste jaars B juniore p overeind in de voor A ju- U1 en bedoelde wedstrijd, pijkenisse werden de meer- ïpen voor de C en D jeugd ewaardeerd door ze tot se- e iewedstrijd voor de nationa- ugdmeerkampen te maken. by van der Kraan van De j rtaan realiseerde zich dat a dersgoed en kwam als beste de D meisjes uit de bus. ;eral haar eerste dag was 'e treffelijk en met de 10.4 se- den van de 60 meter horden 1 e 29.04 meter speer kwam ot 3.014 punten. Bataafse ine Bakker werd in totaal de en is daarmee eerste re- n 'e voor de nationale meer- De start van de frele ^ker was optimaal door het 1989 stammende clubrecord ie 60 meter horden te verbe- n. Bakker sloeg met 10.7 se- len toe in een serie na trai- (smaatje Hannah Groenen- die het record van Thirza Ipfn (10.9 seconden) al had ge- ■nrf. door Carole Massee Leiden - Alkmania boekte in de tweede ronde van de afde lingsbeker een ruime 3-0 over winning op DOSR. Een opval lende prestatie omdat de ploeg van Jos Cozijn in de oefenperio de tegen nogal wat stevige ne derlagen was opgelopen. In de overige wedstrijden vielen wei nig opvallende uitslagen te be speuren. Alleen de 2-5 neder laag van de debutant in de vier de klasse Abbenes tegen de Kat- wijkse afdelingsclub MVKV was opmerkelijk. ROAC '79 lijkt klaar voor de competitie getuige de winst op Leidsche Boys. Altior en MMO maakte er een aantrekkelijke wedstrijd van die uiteindelijk door de ploeg uit Langeraar werd ge wonnen. Karakteristieken: Ter Leede - ARC 1-3 (0-0). Doel punten: Ter Leede: Ronald Vonk; ARC: John de Boer (2x), Martin v.d. Plas. Voorschoten - SVLV 7-0 (2-0). Doelpunten: Ai*win Visser (2x), Perry Berk, Hein de Graaff, Paul van Paassen, Dave Tol, Jan de Graaff. Alphia - Hazerswoudse Boys 2- 4(0-0). Doelpunten: Alphia: Gordon de Pater, Erwin van As; Hazers woudse Boys:. Ron v.d. Post (2x), Rogier van Vliet, Claus Zwaan. HVZ - Koudekerk 1-2 (0-1). Doelpunten: HVZ: Sjaak Zand bergen; Koudekerk: Andres v.d. Bon, Ronald van.d. Wal. Abbenes - MVKV 1-5 (0-3). Doelpunten: Abbenes: Peter Katteberg; MVKV: Maarten de Mol (2x), Martin Oudshoorn, Chris van Dijk, Gijs Ouds hoorn. Randstad Sport - Stompwijkse Boys 7-2 (6-0). Doelpunten: Randstad Sport: Cliff Convalius (3x), Sidney van der Pluim (2x), Marco van der Zon, Martin Kerkman; Stompwijkse Boys: Mark Bennis, Gijs Stijnman. SJZ - Alphen 1-3 1-0). Doelpun ten: SJZ: Gaby Kroet; Alphen: Pascal Mulder, Edgar Hars kamp, Patrick Beckers. Teylin- gen - UDO 0-1 (0-0). Doelpunt: Ruud Stuifzand. Alkmania - DOSR 3-0 (1-0). Doelpunten: Marcel Hogeboom (2x), Michel Opdam. Altior - MMO 2-1 (2-1). Doel punten: Altior: Edwin Sassen, Sander van Hoorn; MMO: Sjaak van Leijden. Meerburg - Bernardus 3-2 (2-1). Doelpunten: Meerburg: Barry Kottenhagen, Ronald Ver mond, Michel Stuit; Bernardus: Peter Sonie, Jos van Kampen. Leidsche Boys - ROAC 1-6 (0- 2). Doelpunten: Leidsche Boys: Richard Kooien; ROAC: Perry Vijlbrief (2x), Perry van Es (2x), Wilko v.d. Meer, Ruud Wening. Warmunda - VCL 1-1 (0-1). Doelpunten: Warmunda: Mi chel van Tongeren; VCL: Hans Wesselman. zelfs 6-2, 6-0, en in de slotronde Patrick Niezen met een riante 8-3 proset. De Artesiaan had districtskampioen Quinten van Vliet uit de eindstrijd gehou den. De Wassenaarse broers Tjon- dronegoro, en de zoon van de Van Velzens, Mike heersten in het D-toernooi. Kwam Nicky nog net tekort tegen de als eer ste geplaatste Hans van Velzen, broer Maurice Tjondonegoro klopte de Munniker wel. In de eindstrijd tegen Joost Weer- heim, die aan een imposante op mars in het D-klassement bezig is, bleef de jeugdige speler van Oud Wassenaar in twee sets aan de goede kant van de score. Mike van Velzen veroverde twee dubbeltitels. Met Aart den Hartog was de winst in het he- rendubbel tegen Robbert Smit- tenaar en Maarten van Tonge ren al nipt, met Jacqueline Wennekes besliste zelfs de tie break in zijn voordeel. De tic kets voor de D dertigplus dub bel Masters gingen naar Wim Spinhoven en Kees van Velzen bij de mannen en Celly Baron en Corrie Zonderop bij de da mes. Sassenheim Het open toernooi van Sassen heim eindigde voor zowel de or ganisatie als de spelers in een deceptie. Het tennispark van STV leek na de hevige regenval meer op het Friese merenge bied dan op gravel. Er moest dan ook uitgeweken worden naar de overdekte banen van Terwegen. En gezien het ge brek aan tijd moesten prosets de beslissing brengen. Voor Carlijn Buis maakte het alle maal niets uit. De Voorhoutse in Unicumse dienst toonde zich weer eens ongenaakbaar. Liset- te Faas ging, net als andere ke ren daarvoor roemloos ten on der tegen de oppermachtige Buis (8-1). Ingrid Kruit boekte haar tweede toernooizege op rij. Na haar victorie bij Leidse Hout kon de Merenwijkse ook in Sas senheim de hoofdprijs in ont vangst nemen. Nancy Faas moest met 8-2 het onderspit delven. Martijn Zandvliet pakte de erepalm bij de heren in het B2-toernooi. Zijn Haagse oppo nent Mark Vermeeren had wei nig in de melk te brokkelen (6- 0,6-4). Danny Lesquillier en Maarten Buys gebruikten het toernooi van STV om zich definitief te plaatsen voor de Masters in de categorie HEC. De finale ging dus niet meer om de punten maar om de eer. Spannend was het echter wel. Buys trok uit eindelijk aan het langste eind en won met 9-7. Het herendub- bel in C werd in normale sets beslist. Martin Hoekstra en Pa trick Wijffelman hadden het niet eenvoudig tegen de Noord- wijkers Ted van Berkel en Ar- noud van Dam en moesten dan ook alles uit de kast halen om zich met 6-3, 6-7, 7-5 als win naars bij de wedstrijdleiding te melden. In D deden Paul Roggeveen en Christian Kooman goede zaken voor het LC-Masterstoernooi in september. Met hun plek in de finale sprokkelden zij voldoen de punten bij elkaar om zich bij Unicumte kunnen melden. Het zelfde geldt voor Muriel Ken- gen die met haar toernooiwinst zich verzekerde van een plaats voor de Masters in het DED. Leimuiden 30+ Het sterkst bezette dertigplus- toernooi van het district, Lei muiden kreeg niet de finaledag, waarop werd gehoopt. Een ge deelte van de negen slotrondes moest binnen worden afge werkt. Wel werden hele partij en gespeeld, zodat toch in opti male sfeer de prijsuitreiking kon plaatsvinden. Bekende na men konden als toernooiwin- naars aangekondigd worden. Thera du Croix en Peter Kok toonden langdurig vormbe houd, door na in de eerste toer- nooiweek in Abbenes, nu in de voorlaatste week opnieuw in de mixed te winnen. Het dames- en herendubbel werd een prooi voor vaste combinaties, want als zodanig kunnen Ali Ouds hoorn en Joke Wempe, alsmede John Manuputty en Gert-Jan Onvlee stellig omschreven wor den. In de Dl-afdeling pakten Joop Nottrot en Herman van der Schier hun tweede toernooize ge. Riet Akerboom en Ria Hoog- eboom, mogen eveneens naar de Masters. Ria Jansen en Loek Koek werden de vertrouwde na men van de winnaars in de mixed Dl. Het D2-toernooi kreeg in de koppels Do Wan Leeuwen (HD), Van Berkel- /Blom (DD) en Mutsaerts/Heij- nen (mixed) een trio gelukkige winnaars en winnaressen. door Peter Klein en Kees van Resteren Leiden De barre, natte weersomstandigheden noopten de toernooileidingen van het Drie Klaver Drietoernooi en het toernooi van Sassenheim tot het verspelen in de finales van prosets. Het kwam de diverse favorieten niet ten goede. „Je hebt het toernooi afgerond, maar blij en tevreden ben je na tuurlijk niet", vatte wedstrijd leider Johan van Velzen in Zoe- terwoude de malaise samen. De negen finales in Leimuiden werden wel in volledige partijen beslist. „Natuurlijk is het jammer, als je toernooi zo moet eindigen", stelt Johan van Velzen. „Maar verschuiven heeft ook al geen zin, want de bezetting van het clubhuis en de spelers hebben meestal toch andere afspraken. We hebben de meeste finales als een proset in de Tenn Bowl hal in Leiderdorp afgewerkt. Toch zie je dan ook weer een aantal nieuwe dingen. Zo'n speelster als Sindy Vincent hoort natuur lijk geen B meer te spelen, want die was een klasse apart. Ik heb overigens begrepen, dat ze in middels in het hoofdtoernooi van een viersterren A-toernooi (Cats Thor RW in Den Haag) heeft gestaan." De Belgische toonde zich een sterke kandida te voor de LC Masters B-titel, want Renee Crama, die Claudia Witteman uit de eindstrijd en voorlopig de Masters had ge houden, kwam er in de proset niet aan te pas. Bij de finale van de B-mannen waren niet alleen de spelers, maar ook de scheidsrechter nauwelijks op de snelle indoor- vloer ingesteld. Ad de Boer uit Castricum klopté een matig ge motiveerde Coen van Santen met 8-5. Hetzelfde umpire-pro bleem gold voor Tiny van Vel zen. Bij de stand 7-4 en twee matchpoints werd een foutieve uit-call de Zoeterwoudse routi- niere toch noodlottig. Maaike Zonderop kwam langszij en stootte meteen door naar een 9- 7 zege. In deze klasse kreeg het Drie Klaver Drie (naar het wa pen van Zoeterwoude) toernooi bij de mannen een sterke win naar. De benjamin van de C-ca- tegorie klopte achtereenvol gens Taco Stoppels in drie sets, Robbert Rijnsburger, die de halve finale in B haalde, met foto Andre van Haasteren Carlijn Buis was ook in Sassenheim weer niet te stuiten. De Voorhoutse bleek in de finale weer te sterk voor Lisette Faas.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19