Quick Boys sterk uit startblokken 6 Lugdunum 'sterkste' van Leiden Hans Zwaan trefzeker in bekerduel Katwijk Sport 9 mti Kagia i Noordwijk eenvoudig naar tweede ronde Ermelo Noordwijk herstelde zich tijdens de eerste ronde van de KNVB-beker knap van de slecht verlopen oefencampag ne. DVS'33 uit Ermelo had geen schijn van kans tegen de rood- witten die vooral in de eerste helft een goede partij voetbal af leverde. Noordwijk kwam na twintig minuten op voorsprong via een eigen doelpunt van DVS'33 en bouwden via Joop Tegelaar en Gerard van Roon de voorsprong uit naar 0-3. Na rust kwam de thuisploeg nog even terug maar Albert Bosma schoot zijn ploeg definitief naar de tweede ronde. Helmond Sport is dan de tegenstander van de Noord wij kers. lenTAVV delen de punten Lisserbroek Kagia en TAW kwamep in hun eerste competi tiewedstrijd van de zaterdag vierde klasse tot een gelijkspel. De thuisclub had in de beginfa se het initiatief maar de gasten uit Ter Aar namen via Mark Setteur de leiding. Vlak voor rust zorgde Richard Trompert via een kopbal voor de gelijkma ker. In de tweede helft was Trompert voor de tweede maal succesvol. In de slotfase van het duel zorgde Edwin Martens echter voor de uiteindelijke 2-2 eindstand. Tweede ronde districtsbeker Leiden De tweede ronde van de districtsbeker zal morgen avond worden gespeeld. De aanvangstijd is 18.30 uur. Het programma voor de clubs uit de Leidse regio luidt als volgt: UVS - RKAW, Reeuwijk - Nieuwkoop, Tonegido - Rood- enburg, AJphense Boys - Capel- le, DOSR - Kagia, ROAC/FC Lisse (za) - Blauw Zwart, Quick Boys 2 - UDWS, DHC - Hazers- woude, SJC - DSO, Lugdunum - Leiden, RCL - KRV, Ter Leede - NSV, Velo - SVLV, MMO - Loosduinen. Mührens bij Van Nispen De Zilk Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de Zil- ker voetbalvereniging Van Nis- pen komen Arnold en Gerrie Mühren morgenavond met een voetbal-clinic naar sportpark Wassenaar. De Volendamse ba lartiesten zullen vanaf 18.00 uur tot 22.00 hun kunsten ver tonen aan ongeveer 50 jeugdle den van de jubilerende vereni ging. Duindigt-cross maakt deel uit van circuit Wassenaar De Duindigt- cross in Wassenaar (13 decem ber) maakt dit jaar deel uit van een circuit van zes .nationale crosswedstrijden. De KNAU wil met dit circuit het crossen sti muleren en bovendien de orga nisaties bundelen. Verder is er een puntensysteem, aan de hand waarvan de atletiekbond uitzending naar het WK-cross zal bepalen. De Algemene verder met trainersduo Leiden De Leidse korfbal club De Algemene gaat dit sei zoen verder met het trainers duo Wim van Vliet/Wim Huis. Vorig seizoen nam dit tweetal het roer bij De Algemene over. En dat bleek zijn vruchten af te werpen want de Leidse ploeg promoveerde naar de eerste klasse. Dit was voor het bestuur reden de samenwerking te con tinueren zodat Wim van Vliet de coaching en Wim Huis de training in het nieuwe seizoen zullen verzorgen. Patrick Niezen naar Nieuwe Sloot Alphen Tennisvereniging Nieuwe Sloot krijgt komende seizoen versterking in de per soon van Patrick Niezen. De speler uit Koudekerk 19 jaar) kwam dit seizoen uit voor Arte- sia. Niezen won dit jaar tijdens het LC-circuit het C-toernooi van Zee en Duin in Katwijk. Quick Boys lijkt de draad van de afgelopen succesvolle seizoen weer moeiteloos op te pakken. Trainer Hans van der Zee was vooraf niet zo zeker van succes. Zijn ploeg had immers geen imposante oefencampagne achter de rug. Maar op de eerste competitiedag stonden de Katwijkers er weer en wonnen met 4-0 van Rozenburg door Jankees Faas Katwijk - Het gezicht van Quick Boys-trainer Hans van der Zee sprak afgelopen zater dag boekdelen. Voorafgaande aan het duel met Rozenburg was de Diemenaar gezien de slechte oefencampagne bang voor een afgang. Na de eerste negentig minuten in de nieuwe voetbaljaargang had het gelaat van Van der Zee weer kleur. De landskampioen uit Katwijk speelde in eigen huis met speels gemak Rozen burg naar een 4-0 nederlaag. In de voorbereiding had Van der Zee het niet makkelijk. Ne derlagen tegen Vitesse, Halste ren, ADO'20 en DOVO waren niet de juiste voorbodes voor een geslaagde comeback op Nieuw-Zuid. Bovendien kreeg Van der Zee het al snel aan de stok met de nieuwe aanwinst Dennis van Bekkum, die intus sen weer is teruggekeerd naar zijn oude club RCH. Van der Zee in het programma blad van zaterdag over Van Bekkum: „Dennis is een prima balveroveraar, maar hij over schatte zichzelf. Hij dacht hier de lijnen te moeten uitzetten en irriteerde mij met beledigende opmerkingen richting mede spelers". Van der Zee is een trainer wiens kwaliteiten voor al op het taktische vlak liggen. Het handelsmerk van Quick Boys, het spelen in de ruit met een diepe spits en twee vleugels die vanuit het middenveld on dersteunend werken, is uit het spel verdwenen. Met het oog op de nieuwe spelregel, waarin het terugspelen op de keeper ge vaar oplevert, laat Van der Zee zijn team vooral op de helft van de tegenstander opereren. Resultaat De strijdwijze van Van der Zee leverde al snel resultaat op. Ro zenburg was niet in staat onder de druk uit te komen en stond al na een kwartier op een kans loze 2-0 achterstand. Na verkeerd uitverdedigen van Ro zenburg-doelman Hoogstad gaf Fred Kanbier aan Gert Aande- wiel een niet te missen kans. Het tweede doelpunt was een voetbaljuweel. Over de linkerkant werd een voetbalestafette opgezet, waar na de nieuwbakken spits Mar tin Steenvoorden voor de afron ding kon zorgen. Met Steen voorden is meteen de opval lendste speler van Quick Boys genoemd. De boomlange Steen voorden is een complete speler; sterk in de lucht, makkelijk combinerend over de grond en gezegend met een dosis tech niek. Dat er tot de rust niet meer gescoord werd was te dan ken aan het povere tegenspel van Rozenburg en het feit dat Quick Boys zich liep te sparen voor het nog komende slopende voetbalseizoen. Ook in de twee de helft veranderde er niets aan deze patstelling. Het pubhek kreeg slechts twee keer de handen op elkaar. Na 19 minuten werd een slijtende pass van Edwin Otte door Kan bier binnengetikt en weer 13 minuten later kopte Leen van der Plas raak na een voorzet van Kanbier. De onmacht bij Rozenburg werd nog het best geillustreerd door Evert van de Beek, die een strafschop ver over het doel van Marco Ruwaard heen schoot. Quick Boys was tevreden met de eerste twee punten. Van der Zee heeft zijn team nog niet he lemaal op de rails staan, maar niemand twijfelt er bij de blauw-witten aan dat dit niet zal gebeuren. De Katwijkers hebben de laatste jaren immers steeds bewezen- dat het een ploeg is met een lange adem. Opstelling Quick Boys: Ruwaard, Pluimgraaff, Hooger- vorst (Heeringa), Aandewiel, Hans van der Plas, Jaap van Duyn, Otte, Floor van Duyn, Leen van der Plas, Steenvoor den en Kanbier (Harteveld). foto Henk Snat 3 Martin Steenvoorden liet tijdens zijn eerste optreden voor Quick Boys een goede indruk achter. De Amsterdamse spits scoorde in het duel tegen Rozenburg. it foto Henk Snaterse Lugdunum-aanvoerder Cees van Tongeren neemt de beker in ontvangst tijdens het vierde UVS-toernooi. door Kees van Kesteren Genemuiden - Hans Zwaan snoerde in Genemuiden alle critici de mond. Met twee puntgave treffers zorgde hij ervoor dat Katwijk zich vrij eenvoudig plaatste voor de volgende confrontatie in de KNVB-beker tegen F.C. Zwolle. De komst van de lange Rijns- burgse spits naar sportpark De Krom wekte nogal wat verbazing in voetballand. Zwaan had immers bijna twee jaar niet gevoetbald en oogde bepaald niet als een af getrainde atleet. Katwijk trainer Arie Lagendijk zag in de voormalige spits van Rijnsburg- se Boys echter een ideale aan vulling van zijn selectie en be sloot de gok te wagen. Zwaan toonde zich de afgelopen maanden een ijverige leerling, hij onderbrak zelfs zijn vakan tie voor een oefenwedstrijd, en begon bijzonder ambitieus aan de voorbereiding. In het begin liep het allemaal nog wat stroef maar de laatste weken staat het vizier van Hans Zwaan weer op scherp. „Vooral in het begin merkte ik heel goed dat ik bijna twee jaar niet op niveau ge speeld had. Maar gelukkig kreeg ik van Lagendijk de kans om weer in mijn ritme te ko men". Een beslissing waar de Lgidse oefenmeester geen spijt van zal hebben want dankzij de inbreng van Zwaan verliep het eerste officiële optreden van zijn ploeg uitstekend. Katwijk pakte tegen Genemui den moeiteloos de draad van het succesvol verlopen vorige seizoen weer op. Beweging De verdediging bleek weer eens nauwelijks te nemen vesting en via veel beweging in de overige linies liep de thuisclub het grootste gedeelte van de wed strijd achter de feiten aan. Een constatering waarin Genemui- den-trainer Chris Jansen zich wel in kon vinden. „Een ver diende overwinning. Katwijk was duidelijk de betere ploeg". Toch lijkt het verstandig indien men bij Katwijk enige kantte keningen plaatst bij de ruime bekerwinst. Genemuiden was immers een tegenstander van een zeer matig kaliber die geen raad wist met het inmiddels be proefde concept van de Lagen dijk-brigade. Vakkundig De thuisploeg ging dan ook van- aanval en speelde daarmee Kat wijk in de kaart. De kustbewoners lieten Gene muiden een kwartiertje uitra zen en stelden daarna orde op zaken. Marco de Ridder haalde de achterlijn en zijn voorzet op maat werd door Hans Zwaan vakkundig achter doelman Abma geknikt. Nauwelijks twee minuten later kon de oud doelman van PEC Zwolle weer de gang naaf het net maken. Kees Kraayenoord zorgde dit maal voor de voorbereiding en weer stond Zwaan op de juiste plek. De wedstrijd was eigenlijk vanaf dat moment al beslist al kreeg Genemuiden in de slotfa se van de eerste helft nog twee dotten van kansen maar het ontbrak de ploeg uit Overijs sel aan een koele afmaker. Ook na rust slaagde Gene muiden er geen moment in Katwijk te verontrusten en na twintig minuten knalde Marco de Ridder zijn ploeg definitief in de volgende ron de van de KNVB-beker en daarmee verdween het laat ste vuur uit de wedstrijd. Opstelling Katwijk: Van Duyvenbode, Van Zeist, Pouw, Langemaat, De Kroon, Langeveld, Verhoogt, Van der Plas,. Krayenoord (46. Mieras), Zwaan, De Rid der (80.Marel). door Kees van Kesteren Leiden Lugdunum is win naar geworden van het vierde Motorhuis-toernooi. Na een bi zarre puntentelling moesten strafschoppen de beslissing brengen. Lugdunum bleek daarin de sterkste en mag zich daardoor de sterkste ploeg van Leiden noemen. Gezien het vertoonde spel van de groenwitten in de afgelopen dagen is deze kwalificatie voor lopig terecht te noemen. De ploeg van trainer Ferry Nijen- huis droogde donderdag Rood- enburg met 5-1 .af en hield gis teren UVS vrij eenvoudig van de vierde toernooiwinst op rij af. En dat is opmerkelijk te noe men omdat de organiserende vereniging zich de afgelopen ja ren ongenaakbaar toonde. De blauwwitten hebben dit seizoen echter kwalitatief een fikse aderlating ondergaan. Het ver trek van Wout Holverda, John van Zwam en Paul Osenga en de slepende blessures van Rob Dorlas en Arthur van Orssagen maken van UVS een 'modaal' team dat op basis van inzet de punten moet pakken. Geen ge makkelijke taak dus voor Ge rard Desar, de opvolger van Ruud de Groot. GCSUB Opleving Toch zat er het in de wedstrijd tegen Lugdunum aanvankelijk nog allemaal redelijk uit. UVS begon sterk en kreeg via een aantal vlotte combinaties een paar uitstekende kansen. Maar Walter de Kievit en Hans de Kruijs verzuimden Lugdunum op achterstand te zetten. Maar na deze opleving zakten de blauwwitten ver terug en kwa men dë mankementen van de ploeg duidelijk naar voren. Nie mand bleek in staat de ploeg op sleeptouw te nemen waardoor UVS steeds dieper in het moe ras zakte. Lugdunum profiteer de gretig en kreeg naarmate het duel vorderde weer wat greep op de wedstrijd. De grote ani mator bij de Kikkers was Cees van Tongeren. De Lugdunum- aanvoerder is op het moment een van de betere voetballers in Leiden en speelt op basis zijn techniek en inzicht eenl' langrijke rol in het Lugdunif concept. Na rust kreeg het gl de spel van Van Tongeren beloning toen hij via een stf schop (Albert Siera werd tenu gebracht) de 1-0 vlekkeloos ar ter Marijn Mokveld knaf UVS reageerde vrij lauw opf achterstand en bleef volhanjj in de fantasieloze spelopbouf Frustratie i Toch viel de gelijkmaker i vrij onverwacht. Walter de viet slaagde er eindelijk in zich los te maken van zijn be ker Ton de Rooy en prikte d 1 achter Marcel IJzerdoorn. Lugdunum-doelman kon slecht verkroppen en regaee zijn frustratie af op de schei rechter en kon dan ook het v dere verloop vanaf de zijlijn gen. Zijn vervanger Rich Onstenk bleek echter uit goede keepershout te zijn sneden want hij stopte in slotfase.een overigens slécht nomen strafschop van Mal Tolsma. Roodenburg kreeg door de i me 6-3 winst op DOCOS i zicht op de toernooiwinst. IJ introduceerde namelijk dit j een systeem waarbij een ov winning drie punten en ie gemaakte treffer een punt oi verde. Toch zal men in Leid Noord met gemengde gevoeli terugkijken op het evenemt Vooral de afstraffing tegen L dunum kwam hard aan. Te[ DOCOS revancheerde de pl van trainer Eelco Fielemon z enigzins. Aanvallend liep het in ieder val allemaal een stuk beter vooral Peter Kruit en Mai van der Burg maakten da baar gebruik van de goede ties van de nieuwe aanwinst trick Kamperveen. Defen rammelt het echter nog Roodenburg. Libero Luc I speelde tegen zijn oude pl nog duidelijk onder zijn nive DOCOS kon daar echter lai tijd niet van profiteren en 1 alleen in de slotfase via tv treffers van Dennis Stuifz; 1

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18