Leiden brug tussen Europa en Japan LEIDEN OMGEVING fieidaeSouAo/nt Hou 't droog! ALLERLEI(DS) Ureep Auto weg ^Noteer als nieuwe abonnee ingaande: Postcode/plaats: Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f 27,00 kwartaal (automatische betaling) f79,80 kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de paraplu naar: Naam: Postcode/plaats: Stuur deze bon in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de Leidse Courant, antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag. JNZ lUlllHiwiimminr Medicijnen Vrouwengezondheidscen trum Hara begint vrijdag een tweede groep voor vrou wen die af willen van hun overmatig gebruik van slaap- en kalmeringsmidde len. De eerste groep ging op 4 maart van start. De tweede groep is opgezet vanwege de grote belangstelling die er toen was. Er zijn nog enkele plaatsen vrij. Inlichtingenbij Hara, Bonairestraat 4, 071- 233209. Hengelen De Hengelaars Bond Leiden en omstreken en de 65-jarige Leidse Politie Sport Vereni ging houden zondag 11 okto ber een viswedstrijd. Afhan kelijk van het weer wordt het programma afgewerkt aan het Rijn-Schiekanaal of de Oude Rijn. Hengellengte en hengeltype zijn vrij. Alle ge-^ vangen vis wordt gewogen en telt mee voor de eindstand. De wedstrijd duurt van 9.00 tot 12.00 uur. Inschrijving is nu al mogelijk bij Hengel sporthuis Teunissen, Kore- vaarstraat 37 in Leiden. Deelname kost 15gulden. Vrijwilligers Buurtwerk Binnenstad is nog op zoek naar vrijwilli gers die het kinderwerk wil len begeleiden. Het gaat daarbij om de woensdag middagclub, de circusclub en de kookgroep. Inlichtin gen en aanmelding bij buurt huis De Pancrat, 071- 126243. sGowumt IN NAAM DER WET bekendste doorgetrokken >ep van Nederland is aarschijnlijk die aan de ïurchilllaan. Menig Leide- lar is daar al op de bon ge- ngerd vanwege het over- hrijden van deze streep, mdat het blijkbaar moeilijk aan de goede kant van de ■eep te blijven rijden, is de •eep onlangs verwijderd, ich heeft de rechterlijke icht nog steeds last van de sleep van deze regel, want g steeds moeten er mensen orkomen die jaren geleden streep hebben gepasseerd, ook gisteren, toen was het beurt aan een 25-jarige jnsburger. De man bekent lmondig de overtreding te bben begaan. Er zit echter ig een addertje onder het as, want zijn kenteken zou het proces-verbaal rkeerd staan vermeld. De an hoopt dat hij hierdoor irdt vrijgesproken. „Want leest wel eens dat zware isdadigers vrij rondlopen nwege vormfouten", stelt Helaas, die vlieger gaat et op, want alleen fouten in dagvaarding leiden tot ijspraak. Dus rest rechter imp niets dan de man te roordelen tot de standaard- ete: 130 gulden. ,,U heeft en verloren", zegt amp nog. nel ;t een twintig gulden lage- boete komt een 48-jarige lversummer ervan af. Hij irdt ervan verdacht precies 9 kilometer per uur te heb- n gereden, waar hij maar nderd kilometer mocht. trekken bijna alle snel- idsovertreders de snelheid in de telastelegging wordt rnoemd in twijfel. Zo niet dit geval, want de man be- ert juist zeker te weten dat exact 119 kilometer per r reed. „Ik dacht namelijk je daar 120 mocht", v tart hij. „Ik had dat bord <>t gezien, omdat ik niet td had opgelet. Ik had na- >lijk mot met mijn vrouw bad en bovendien droeg ik 5r het eerst lenzen", was voor de man reden in verzet te komen tegen boete en een protestbrief schrijven. „Maar die vond jn vrouw weer te agres- f', verklaart hij het feit dat brieven nooit bij het open ministerie zijn aangeko- tn. Het gehele verhaal baat man niet, want hij wordt •oordeeld tot 110 gulden „Ik vind het niet reageert de man. „Het ;ste is nog dat je door zo'n sapparaat wordt gepakt in lats van door een agent araan je je verhaal kwijt .nt". jommer n 27-jarige Leidenaar is al :n ontevreden. Hij wordt 'an beschuldigd over de arlemmerstraat te hebben ■eden met een onverzeker- J brommer. „Ik woon daar", ?t de man. „Ik stond daar aan mijn brommer te °jrken, maar ik heb er niet gereden". De agenten die n bekeurden beweren ech- dat ze wél zagen rijden. leidde tot de inbeslagna- van de bromfiets, waarna agent erop'wegreed. „Dus vroeg of de politie dan wel onverzekerde brommers g rijden", vertelt de man. e agent zei toen dat hij al- mag, dat is toch een jmde gang van zakeji?". |t kwam de man trouwens )d uit dat zijn brommer in ilag werd genomen, want stond 'ie tenminste vei- Rechter Kamp geloofde verhaal van de Leidenaar it. Tot diens teleurstelling l<b hij met een boete van 130 lden naar huis. Boos kon- de man aan in hoger iep te gaan. i oie foto's Leidenaar met een hele iilijke voornaam moet '[irkomen omdat hij een on- ik heeft veroorzaakt. Om geheugen van de man nog in op te frissen, laat rech- Kamp wat foto's zien van ravage die de man heeft figericht. „Mooie foto's", is enige wat de verdachte 'an zegt. Overigens is de idenaar niet blij met het luk, want zijn vrouw igt nog steeds over de ge in van een hersenschud- De man wijt het onge- aan het gegeven dat hij in it overspannen toestand iter het stuur zat. Voor ïhter Kamp is dat geen ex- Met een boete van 430 lden aan zijn broek verlaat Leidenaar de rechtzaal. Studentennetwerk 'Euro-Japan Bridge': Idoor ED KORFF DE GIDTS LEIDEN Het ontbreekt nog al eens aan kennis over Japan. Niet alleen bij leken, maar zelfs bij studenten Ja- panologie. Om dit gebrek enigszins op te heffen wordt er komende vrijdag in Leiden de 'Euro-Japan Bridge' opge richt. Dat is een netwerk dat gaat bemiddelen voor stu denten Japanologie. „Het is een informatievoorziening naar Europese studenten en het bedrijfsleven toe", zegt woordvoerster Anne Jorrits- Het idee om een netwerk op te zetten voor Europese Japanolo- gen werd drie jaar geleden ge boren. Initiatiefnemer Oscar Veltink, student Japanologie, ging toen met enkele Leidse studenten naar 'Europalia' in Brussel, een tentoonstelling waar Japan centraal stond. „Daar dachten we 'laten we ook eens zo iets in Leiden beginnen. Er gebeurt daar al zo weinig voor Japanologen Het deze week in Leiden gehou den congres 'Yórokai' (Japans voor 'Europese ontmoeting'), is hier het gevolg van. Ongeveer driehonderd Europese studen ten Japanologie volgen hier le zingen en culturele activiteiten over en uit Japan. Uiteindelijk vindt de geboorte van de Euro- Japan Bridge aanstaande vrij dag plaats, op de laatste dag van het congres. Inzicht De doelen van het studenten netwerk zijn het vergroten van kennis en inzicht van Japanolo gen, en het vergroten van de al gemene kennis over Japan voor iedere geïnteresseerde. Anne, zelf eerstejaars studente Japa nologie: „Het moet een soepele manier worden van informatie uitwisselen. Op dit moment is dit niet zo. Elke keer wordt, in feite opnieuw het wiel uitge vonden. Zo is er weinig infor matie over studiebeurzen in het buitenland. Er bestaat in Duits land bijvoorbeeld een beurs, waarvoor ook Nederlandse stu denten Japanologie in aanmer king komen. Veel studenten weten dat niet". Tevens zijn de mogelijkheden van wetenschappelijk onder zoek vaak niet bekend. „Hier in Nederland is bijvoorbeeld nie mand gespecialiseerd in Japan se archeologie. Dan kunnen wij studenten, die hierop willen af studeren, helpen met contacten leggen. In Engeland zitten er wel specialisten", zegt Anne. Het netwerk kan ook voor nut zijn voor het bedrijfsleven. Als een bedrijf bijvoorbeeld een ma nager zoekt voor een trainings weekend. „Laatst vroeg een ad vocatenkantoor om iemand die zowel rechten als Japans had gestudeerd. Daar kunnen wij dan in bemiddelen", aldus Anne. Oscar benadrukt echter dat het bedrijfsleven het net werk niet een bepaalde richting in mag duwen. „Ze mogen ons steunen door sponsor te wor den, maar het blijft een studen tenorganisatie. We willen onaf hankelijk blijven". Databank Op dit moment houden zich drie studenten met de eerste fase van oprichting bezig. Het ligt in de bedoeling om uitein delijk zo'n 25 vaste medewer- Anne Jorritsma: „Het doel van het netwerk is vooral het informatie verschaffen" kers te vinden. Zoveel is nodig, strakke eisen aan hen gesteld Op het congres, dat vanmorgen omdat Leiden de hoofdzetel worden, want het moet profes- is begonnen, wordt de komende wordt van het netwerk. Andere sioneel worden", zegt Anne. De dagen een enquête verspreid, landen hebben aan zo'n drie eerste stap zal vooralsnog het De hieruit voortkomende gege- medewerkers genoeg. De mede- opzetten van een databank vens worden meegenomen bij werkers zijn overigens allemaal worden, waarin alle informatie de verdere invulling van het studenten. „Er zullen wel opgeslagerj wordt. netwerk. „Het is nuttig om te foto: wim van noort weten wat voor specifieke pro blemen er in het buitenland voor Japanologen bestaan. Mis schien zijn dat hele andere dan in Nederland". DINSDAG 25 AUGUSTUS 1992 Tweetal aangehouden na schieten op woningen ALPHEN AAN DEN RIJN - De Alphense politie heeft gister avond twee Alphenaren van 19 en 20 jaar aangehouden, die inmid dels bekend hebben met luchtdrukpistolen op woningen te hebben geschoten. Rond kwart over elf kwam bij de politie de melding bin nen dat er in een voorruit van een woning aan de Plutostraat een gaatje was geschoten. De politie trof toen geen daders aan. Om tien voor twaalf werd er op de ramen geschoten van een pand in het Groenoord. Daar trof de politie de twee mannen aan, beiden in het bezit van een luchtdrukpistool. Raadslid Boot vertrekt met gemengde gevoelens LEIDEN - Na tien jaar raadslidmaatschap neemt Anneke Boot van de PvdA tijdens de raadsvergadering van 15 september afscheid van de Leidse politiek. Met gemengde gevoe lens, omdat ze nog steeds het werk als raadslid nog steeds met enthousiasme dóet. „Ik vind het allemaal heel interessant, maar na tien jaar wil ik me met andere zaken bezighouden", zegt ze. „Al weet ik dat het werk van een raadslid ei genlij k nooit is voltooid Ze had enige tijd geleden al aangekondigd deze raadsperiode waarschijnlijk niet vol te zullen maken. „En nu de PvdA in een wat rustiger vaarwater is terecht gekomen, is het moment gekomen dat het verantwoord is om op te stap pen", zegt zij verwijzend naar de interne pro blemen binnen de PvdA-fractie van enige tijd geleden. Zo waren er slechte verkiezingsresul taten en het gedwongen aftreden van PvdA- wethouder P. Bordewijk. „Als het nog steeds onrustig zou zijn, zou ik misschien nog wat lan ger zijn gebleven. Nu gaat het erg goed, want de PvdA speelt een actieve rol bij de totstand komingvan het beleid". Boot is het vijfde PvdA-raadslid dat deze raads periode vroegtijdig afscheid neemt. Henriëtte van Dongen, EÜy Kerckhoffs, Loek Geradts en Bert Paauw gingen haar voor. Ze denkt echter niet dat de problemen binnen de PvdA hiermee samenhangen. „Iedereen had weer een andere reden". Boot wordt opgevolgd door Marianne Walraven. Zij is werkzaam in de kinderopvang en loopt al een tijdje rond bij de PvdA-fractie. Aangifte van discriminatie LEIDEN Een 33-jarige Leidenaar heeft giste ren aangifte gedaan van discriminatie. Een 19-ja- rige Leidenaar zou na de schietpartij van enige weken geleden op de Beestenmarkt beledigende opmerkingen over Turken hebben gemaakt. Bo vendien zou de man hebben gezegd dat alle Tur ken het land uit moeten. Bromfietser gewond LEIDEN Een 17-jarige Leidse bromfietser is gisteravond gewond geraakt na een aanrijding op de Haarlemmerstraat met een personenauto. De bestuurder, een 38-jarige Leidenaar, was op dat moment aan het keren. Hij had de brommer ech ter niet gezien, waarna een botsing volgde. De bromfietser werd overgebracht naar het AZL. Nieuwveen wordt in 1994 Liemeer NIEUWVEEN Nieuwveen gaat met ingang van 1 januari 1994 Liemeer heten. Deze in gangsdatum stellen B en W voor aan de raad. Op 14 juli besloot de raad om de gemeente, die nu nog opereert onder de werknaam Nieuwveen, de definitieve naam Liemeer te geven. De nieuwe naam mag pas minimaal een jaar na het raadsbesluit worden inge voerd. De ingangsdatum wordt vanavond besproken in de com missie bestuurszaken. Politiewagen beschadigd na wilde achtervolging Een wilde achtervolging van Katwijk naar Leiden is gisteravond ge- tiewagen die voor hem was gestopt. Om hem aan te houden sloeg ëindigd met een zwaar beschadigde politie-auto. De achtervolging een agent zijn autoruit in, waarbij hij snijwonden opliep. De Katwijker begon in Katwijk, waar een 43-jarige Katwijkse automobilist alle rode gaf echter weer gas, waarbij hij ook nog de portier van de politiewa- stoplichten negeerde. Slingerend reed hij richting Leiden, waar bij de gen eruit reed. Hij keerde en reed weer richting de Haagweg. De poli- kruising van de Dokter Lelylaan en de Churchilllaan een politiewagen tie had de auto inmiddels weer ingehaald, waarna ze de weg blok- naast hem kwam rijden. Die duwde hij in de berm, waarna de Katwij- keerde. Wederom reed hij enkele malen op de auto in, waarna hij met ker met matige snelheid doorreed over de Churchilllaan. Bij de krui- veel moeite kon worden aangehouden. sing met de Cornelis Schuytlaan ramde hij tot twee keer toe een poli- foto: wim van noort VOORSCHOTEN - Een 47- jarige inwoner van Alphen aan den Rijn is gisteren in Voorschoten beroofd van zijn auto. De man was gestopt op de Wijngaardenlaan en even een woning binnengelopen. De auto bleef achter met de sleutel in het contact. Een passerende dief bedacht zich geen moment en reed met de auto, een Mazda 626, weg. De vierwieler heeft een waarde van omstreeks 40.000 gulden. Zwemvierdaagse begonnen De zeventiende Leidse zwem vierdaagse is gisteren begonnen in de buiten-zwembaden van De Zijl (foto) en De Vliet. Hoewel de belangstelling voor de vierdaag se al een aantal jaren geleidelijk terugloopt blijft de deelname dit. keer met 896 zwemmers wel heel fors achter ten op zichte van eerdere keren. Vorig jaar meld den zich nog 1196 deelnemers. Van de deelnemers verschenen er 466 bij De Zijl en 430 bij De Vliet. K. Caron van de directie sport en recreatie vermoedt dat de terugloop samenhangt met het weer. „Het is een prachtige zomer geweest en nu is het een stuk minder. Voor veel mensen is het seizoen al afgelopen. Toch is de temperatuur nog steeds heel behoorlijk". Belangstellenden kunnen zich overigens ook van avond nog aansluiten bij het deelnemersveld, want er kan tot en met vrijdag gezwommen wor den om de vier dagen vol te ma ken. Volwassenen zwemmen 500 meter per avond, kinderen 250. Iedere avond wordt verle vendigd met optredens van showband Matilo, boerenkapel 'De Dors(t)vlegels' of disco, foto: wim van noort Onder deze zwart/geel gekleurde kingsize paraplu voelt u geen nattigheid. U krijgt dit solide regenscherm toegestuurd na het opgeven van een nieuwe abonnee. De nieuwe lezer ontvangt onze krant de eerste 2 weken gratis.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9