Bert Funk bestrijdt negativisme Chardon wil in Den Haag op herhaling ADO als eerste in de finale Harry de Hartog-beker SPORT Doelman René Stam: 'Zelfvertrouwen groeit' Advocaat wil opheffing straf Krabbe en Breuer Qounxvnt DINSDAG 25 AUGUSTUS 1992 0 JMonkou beste man ,,jan Southampton ,onden Kenneth Monkou t li ebuteerde gisteravond sterk Southampton. Vooral door et goede verdedigen van de jg|ud-Feyenoorder bleef de scha- v i tegen het veel betere Man- 2 iester United beperkt tot één gentreffer, 0-1. Alleen nieu- eling Dublin, overgenomen gHpn Cambridge, scoorde. Mon te du werd uitgeroepen tot de lh< -ste man van Southampton. ij was vorige week gekocht pn Chelsea. nderlecht blokkeert ^ansfer Oliveira ome De clubleiding van An- N' irlecht diende bij de UEFA verzoek in om de transfer Ojan Luis Oliveira naar Cagliari blokkeren. Volgens Ander- cht weigert de Italiaanse club n bankgarantie af te geven oo or de voormalige Braziliaan, s e genaturaliseerd is tot Belg. orik Tammer gaat Jaar Heerenveen st eerenveen Heerenveen Erik Tammer voor gulden over van het irtugese Belenenses. De Por- 00 gezen hadden de Rotterdam voetballer, vorig jaar topsco- e/jr van de eerste divisie, on- hgs nog voor 420.000 gulden ';ocht van Excelsior. Bij Bele- ïses kon Tammer niet op een sisplaats rekenen. Toen Bert Funk in november 1991 de voorzittershamer van Piet de Bruin overnam, had hij geen idee van wat hem te wachten stond. Inmiddels is hij door schade en schande veel wijzer geworden. De Nederlandse Volleybalbond (NeVoBo) ligt nu van diverse kanten onder vuur, maar Funk denkt dat het niet zo'n vaart zal lopen. DOOR PlETER van DER Laan Woerden Er zijn nogal wat zaken die Bert Funk hoofdbre kens kosten. Zoals: wie wordt de nieuwe trainer van het na tionaal volleybalteam? Wie volgt Nationale Nederlanden op als hoofdsponsor? Wat ge beurt er met de ovei'gebleven internationals? En hoe krijgt hij de eredivisieclubs weer in het gareel? Regeren is vooruit zien, maar de voormalige be roepsmilitair uit Zetten heeft bepaalde ontwikkelingen niet kunnen bevroeden. Vooral de 'vlucht' van de internationals naar Italië stond niet in zijn °4jC Napoli schrijft i Maradona in dviime - Voorzitter Ferlaino ,31 n AC Napoli zette Diego Ma- :n dona op de lijst van 22 spelers de eerste Europese beker De Argentijn is verlost n zijn schorsing vanwege uggebruik, maar weigert zijn Contract in Napels uit te die- le n. Napoli wil echter niet mee- >rken aan een overgang naar, jvoorbeeld, Sevilla. O da contracteert «en Oekraïener n Haag Roda JC contrac- Vrde de middenvelder Sergej godin voor een jaar met een tie voor de volgende twee sei- enen. De spaier is afkomstig gtn Shaktar Donetsk uit de Oe- öïne. De Limburgse club int nog een werkvergunning >r Pogodin te krijgen. - De irmalige Sovjet was een tijd re eden op proef bij Roda. Ver- "lgens was hij 'spoorloos', al- •ens hij zich vorige week er bij Roda meldde. «terniatynski in ^Igische selectie ofussel Na zes jaar afwezig- door GerT-ÜAN br0ere id is Alex Czerniatynski te- de selectie voor de natio- „Als je weet dat in Italië slechts een gering aantal profs aan de slag kan, is het grote aantal Ne derlanders zeer verrassend. Daar had niemand op gerekend, maar het houdt wel in dat er na de World League-finale in sep tember nog maar enkele spelers op de centrale trainingen in De Bankras zullen verschijnen. Voor hen zou het spelen bij ere divisieclubs dus zeer wenselijk zijn. Dat heb ik indertijd op die beruchte persconferentie in fe bruari, toen Arie Selinger z'n gram haalde, al gezegd. Ieder een viel over mij heen, maar het is in de praktijk precies zo ge gaan zoals ik voorspeld had. Er was geen houden aan". Beschadigd Op die bewuste persconferentie werd Funk persoonlijk bescha digd door Selinger, die de voor zitter 'slachtofferde' om z'n se lectie op een lijn te krijgen. Funk wordt vaak herinnerd aan de coup van Selinger, maar zegt nu dat hij ter plekke niets kon ondernemen. „Had ik Se linger uit de zaal moeten ver wijderen of stante pede moeten ontslaan? Dan had ik het be lang van het nationaal team ge schaad. Was er misschien geen PAARDESP0RT medaille uit de bus gerold. Ik heb me koest gehouden ter wil le van Oranje. Dat zilver was alle ellende waard, ook al heb ik me weieens hardop afgevraagd of ik aan het karwei had moeten beginnen" Om enige orde te scheppen rond Oranje zal er een opvolger voor Arie Selinger moeten wor den gecontracteerd. Diens con tract loopt op 7 september af. Assistent Treibitch, die in de spelersgroep ernstig ter discus sie stond, verdwijnt dan even eens van het toneel, waardoor Wu Qiang Pang als enige over blijft om de resterende selectie spelers te trainen. „We hebben nog even de tijd", rekent Funk. „Voor april '93 moeten we de zaak rond hebben, maar liever hebben we de nieuwe coach na tuurlijk eerder in huis". Hij1 weigert namen prijs te ge ven, ook al wordt in de wandel gangen steeds luider de naam van de Friese sportdocent Joop Alberda genoemd. „Het moet een trainer zijn die nauw com municeert met de eredivisie clubs en tevens contacten on derhoudt met de Hollandse profs in Italië. Onze voorkeur gaat dus uit naar een Neder landse trainer". Sponsor De nieuwe coach mag ook niet te duur zijn. Aan Italiaanse be dragen moet Funk niet denken. Het zal immers een hele klus zijn om een sponsor te vinden die hetzelfde budget hanteert als Nationale Nederlanden. „Voor 1 januari hopen we deze zaak rond te hebben. Er zijn al contacten met enkele kandida ten gelegd. Een grote sponsor is noodzakelijk om alle salarissen van trainersstaf en spelers te bekostigen. We hadden nu al moeite om het financiële plaatje rond te krijgen". Rest de vertroebelde verhou ding met de belangenvereni- NeVoBo-voorzitter Bert Funk: 'Die zilveren medaille was alle ellende waard'. ging van de eredivisieclubs, de VTV. Frans Derks en Jan Wolthuis zijn uit het overleg met de Bond gestapt uit onvrede over de werkwijze van de KENT (bondscommissie eredivisie volleybal). Volgens Funk zal het zo'n vaart niet lopen. Om de zaak te sussen heeft hij reeds gesprekken gevoerd met beide dissonanten. „Deze week willen we alle plooien glad strijken. Wat hebben we er aan als de VTV zich afscheidt van de Bond en een wilde competitie in het leven roept? Wie wordt daar wijzer van? Ik begrijp niet dat Derks het op deze manier speelt. We hebben elkaar nodig. Als we goede afspraken maken met de clubs is er niets aan de hand, maar verzelfstandiging van de top zorgt voor verwar ring. De Bond is er voor de be langen van alle leden. We kun nen geen uitzonderingen ma- Knelpunten Funk is ondanks een scala aan 'knelpunten' niet somber ge stemd. Hij bestrijdt het negati visme. Hij vindt het bij voor beeld een positieve ontwikke ling dat iedereen nu inziet dat een bewust gekozen model kan leiden naar succes. „Tuurlijk, bij 16-16 in de vijfde set tegen Italië had het helemaal mis kunnen gaan. Maar het feit blijft dat we de wereldkampioen uitschakelden en dat heel Ne derland gebiologeerd aan de buis zat. Het was pure volley balpromotie. Nu moeten we proberen het gat tussen de ere divisieclubs en Oranje te dich ten en het niveau-verschil inlo pen door een variant te kiezen van het succesvolle Selinger- model. Centraal trainen en spe len bij de clubs. Dan moet het niveau de komende jaren om hooggaan. De spelers hebben al ingezien dat twee, drie jaar in vesteren in Oranje z'n vruchten afwerpt. De meesten gaan nu voor kapitale bedragen naar het buitenland". éÊÊÊÊÊÊÊÊÊM foto Martin Droog De praeses heeft nog steeds ple zier in zijn werk, ondanks don kere wolken aan de horizon. „Ik heb me volledig verkeken op de intensiteit van dit werk. Ik dacht vergaderingen in alle rust te kunnen voorbereiden, maar in de praktijk is het rennen en vliegen. Daarbij tracht ik m'n gezin zoveel mogelijk te ont zien, maar als je dagelijks con tacten onderhoudt met mensen die een^volledige baan hebben, kun je je eigen tijd nauwelijks indelen. Daar moet je je naar schikken". „Maar ach, ik heb hiervoor ge kozen en ik ben gëen man die het bijltje er zomaar bij neer gooit. Dat is mijn aard niet". VOETBAL loeg van België, die Diensdag 2 september in Praag Jen Tsjechoslowakije speelt, t is een kwalificatiewedstrijd groep 4 voor het WK van )4 in Amerika. De FC Ant- 0£rp-spits, 21 interlands, ont- ik sinds het WK van 1986 in Oisxico in de selectie. Hij is in- ddels 32 jaar. Afgelopen zon- iakt^ hij alle drie doel- Inten voor Antwerp in het iü t 3-2 gewonnen duel tegen !ir|rcle Brugge. De Belgische se- 8tie: Doel: Preud'homme (KV :helen) en Bodart (Standard Verdediging: Albert (An- •lecht), Grün (Parma), Med- °(p (AA Gent) en Smidts (Ant- rp). Middenveld: Walem, !3jffin en Emmers (Ander- it), De Nil en Dauwen (AA ..nt), Scifo (Torino), Staelens ei Van der Eist (Club Brugge), sfcinval: Degryse Anderlecht), ïrniatynski (Antwerp) en Imots (Standard Luik). iristine Toonstra Europese ploeg zijrijs Christine Toonstra .is lts enige Nederlandse in de Eu- 1 lese atletiekploeg die van 25 F( 27 september in de Cubaan- oo hoofdstad Havana meedoet 1 de strijd om de wereldbe- De 26-jarige atlete uit Vel- broek loopt de 10.000 meter. 42 en van Langen, olympisch snnpioene op de 800 meter, n ldde zich af voor de wedstrijd iet Caribische eiland, omdat niet vond passen in haar tgramma. idgers blijven i nnen op Olympiade so Maggiore De Neder- bridgers zetten hun ze- 21 eeks op de Olympiade in Sal- jiore voort. Na vijf wed- jden heeft de ploeg de lei- in het klassement, voor land en de Verenigde Sta id Nederland won gisteren Maleisië, Nieuw-Zeeland Estland. De Nederlandse J uwen verging het minder. [en Japan werd zwaar ver- geleden (6-24), waarna het lm ook niet opgewassen bleek Ir en China (13-17). Het her- kwam door de maximale "hst tegen België. Dat bracht derland echter niet verder de zesde plaats in de rang- ikking. Den Hoorn De organisatie van het wereldkampioenschap vierspan in Riesenbeck had niets aan het toeval overgela ten. Met de bekende Duitse 'gründlichkeit' was alles in ge reedheid gebracht om eindelijk weer een Duitser op de hoogste trede te kunnen begroeten. Al leen met één factor was geen re kening gehouden: het publiek. De toeschouwers lieten hun chauvinistische gevoelens wat al te duidelijk blijken, toen IJs brand Chardon op het laatste onderdeel bij de eerste de beste hindernis in de fout ging en zijn voordelige marge op de concur rentie zag slinken. Het gejuich dat daarna volgde schoot bij de menner uit Den Hoorn duide lijk in het verkeerde keelgat. „Ik heb me echt kwaad ge maakt op de toeschouwers. Ik had na de dressuur en de mara thon exact een kegeltje voor sprong. Begint dat publiek toch te juichen, omdat ik een fout maakte. Wat krijgen we nou, dacht ik nog, jullie zijn zo maar niet van me af". Enorme druk „De rest van de rit liep perfect, ik was ook ver binnen de tijd en toen Wam die ontlading, hè", herinnert Chardon zich, die he lemaal uit zijn bol ging toen hij besefte de wereldtitel op zak te hebben. „Niemand gaf nog een cent voor mijn kansen, nadat ik die eerste kegel eraf had gere den. Je staat onder zo'n enorme druk, als het zo vroeg al fout gaat, is het zo ontzettend moei lijk om je te herstellen. Nee, dan maakt het helemaal niet uit dat je al eens eerder wereldkam pioen bent geweest. Het is alge meen bekend dat ik goed rij wanneer ik onder grote druk sta, maar in zo'n situatie, met dat publiek, dan weet je echt niet hoe je zal reageren". IJsbrand Chardon doorstond de Archieffoto IJsbrand Chardon maakte zich in het Duitse Riesenbeck kwaad op het chauvinistische publiek en stevende regelrecht op de wereldtitel af. test glansrijk en mocht zich voor de tweede keer in zijn car rière beste menner van de we reld noemen. De 31-jarige ma negehouder uit Den Hoorn be hoort sinds 1986 tot de absolute wereldtop, toen hij op het WK als tweede eindigde achter de nestor van de mensport in Ne derland, Tjeerd Velstra. Twee jaar later nam Chardon in Apel doorn de fakkel over, maar de wereldspelen in Stockholm lie pen op een deceptie uit. Na Apeldoorn had Chardon in 1990 verwacht zijn titel in Zwe den te kunnen prolongeren. Het liep evenwel anders. Ad Aarts greep met de steun van Velstra, zijn werkgever èn de grote man voor het mennen binnen de internationale paar- desportfederatie FEI, de titel om die vervolgens na een do- pingschandaal weer in te moeten leveren bij de Zweed Thomas Eriksson. Voor Char don restten slechts het brons en de frustraties over de combine binnen de Nederlandse ploeg. De controverse werd nimmer uitgepraat. „Die hele situatie in 1990 heb ik nooit goed van me af kunnen zetten. Je werkt twee jaar lang met je team naar het WK toe, stopt er veel vrije tijd in. Met de toegenomen con currentie is het dan belachelijk dat twee Nederlandse equipes elkaar in de wielen rijden, door iets wat in het verleden is voor gevallen". Voor het CHIO van Aken zocht Chardon toenadering tot Aarts en Velstra en met het gewenste resultaat: in Riesenbeck traden de vier Nederlandse teams (Chardon, Aarts, De Ruyter en Weusthof) weer op als een een heid, met een bronzen medaille in het landenklassement als be loning. De samenwerking met Aarts kwam de gemoedsrust van Chardon ten goede. De Hoornse menner en zijn koetsbeman ning Peter Hofman, Krijn de Visser en Ingrid van Straalen overdonderden in Riesenbeck de concurrentie met een aan perfectie grenzende dressuur, een degelijke marathon (derde achter de Duitser Sandmann en Eriksson) en de bloedstollende afsluiting met het hindernis rij den. Verjonging Chardon haalde zijn tweede we reldtitel binnen met nagenoeg hetzelfde span als in Apeldoorn. De Hoornaar is wel aan het ver jongen, maar bewandelt daarbij de weg van de geleidelijkheid. Of hij die mogelijkheid in de toekomst ook heeft, hangt af van zijn sponsor Cees van Op stal. „We hebben nog niet over ver lenging van het contract ge sproken, maar daar is dit ook niet het juiste moment voor", meende Chardon, die gisteren gehuldigd werd door de bevol king en het gemeentebestuur van Schipluiden. Toch is er Chardon veel aan ge legen ook over twee jaar nog over een top-span te beschik ken. De wereldspelen worden dan immers in zijn achtertuin, in Den Haag, gehouden. „Als wereldkampioen ben ik sowieso gekwalificeerd", weet hij. Een aardige zekerheid, maar voor Chardon telt straks in 1994 toch maar één ding: het voor ei gen publiek prolongeren van zijn wereldtitel. door Wim de Lange Den Haag Er heerst weer op timisme in het Zuiderpark. Na de valse start in eigen huis te gen AZ (3-4) schroefde ADO Den Haag zaterdag in en tegen Veendam het enigszins ge schonden zelfvertrouwen via een klinkende 2-0-zege weer op. Met de thuiswedstrijden tegen achtereenvolgens NEC (mor genavond om 19.30 uur) en Haarlem (zondag) in het voor uitzicht gokt technisch-direc- teur Nol de Ruiter op een aardig puntentotaal na vier duels op eerste divisie-niveau. De Rui ter: „Of het allemaal lukt, moet natuurlijk maar worden afge wacht. Tegen AZ gingen we na melijk óók voor de winst. Kijk, die zege bij Veendam is lekker voor het zelfvertrouwen. Hij was ook hard nodig, daar niet van, maar toch". Ook de inmiddels uiterst erva ren doelman René Stam ziet beslist perspectief. Stam: „ADO bezit zonder meer een fris elf* tal. Met name in de tweede helft tegen Veendam hebben we be wezen dat we ook goed kunnen voetballen. En niet alleen Cor Lems, ik denk dat het een be hoorlijk collectief was. Sommi ge zaken moeten natuurlijk nog groeien, maar dat is logisch. Te gen AZ bij voorbeeld kwamen de meeste doelpunten tegen ons tot stand na persoonlijke fou ten. Dat mag niet gebeuren. Te gen Veendam ging het wat dat betreft al een stuk beter". In het hoge noorden keek Stam zaterdagavond overigens zijn ogen uit. „Ik vond het trouwens erg gezellig in Veendam. Ik meen dat echt. Een paar seizoe nen geleden stond ik daar in dat doel en toen ik een keer achter om keek, zag ik tussen de lege tribunes door de koeien grazen. Het was best een aardig gezicht natuurlijk, maar het was wel op René Stam: 'fris elftal'. dat moment dat ik me serieus afvroeg waar ik in hemelsnaam mee bezig was. Nu is dat sta dion fantastisch gerenoveerd". Verschil René Stam Vindt dat er wel de gelijk een groot verschil bestaat tussen de ere- en eerste divisie. Hij: „In de eerste divisie kom je er niet met uitsluitend tech niek. Het is meer knokken ge blazen, het is opportunistischer allemaal en de mentaliteit voert de boventoon". Bij ADO staat het nog niet vast of morgenavond spits Zier Teb- benhof beschikbaar is. De ex- Feyenoorder liep in Veendam halverwege de tweede helft een enkelblessure op. Danny Hoek man is daarentegen weer fit na een griepaanval, die er de oor zaak van was dat hij zich zater dag op de valreep moest afmel den voor de wedstrijd in Veen dam. De linksbuiten trainde gisteren weer voluit met de groep mee. Vermoedelijke op stelling ADO Den Haag: Stam; Hermes, Heesen, Adam, Van Oosten; Valk, Lems, Van der Laan, Karlas; Tebbenhof (Van Eijkeren), Hoekman. Den Haag ADO heeft zich als eerste geplaatst voor de finale om de Harry de Hartog-beker, die aanstaande zaterdag om 18.45 uur op het terrein van Laakkwartier wordt gespeeld. De équipe van Martin Jol kwam gisteravond tegen Voorburg 1- 1) na het beter nemen van de ils winnaar uit de halve eindstrijd. ADO - Voorburg was voor het talrijke publiek vooral in de eer ste helft een aantrekkelijk schouwspel. Al na twee minu ten schoot Marco van Delden de bal achter Voorburg's derde doelman Aandewiel. De Brakus-formatie bleek van de snel opgelopen achterstand echter nauwelijks i en kreeg legio opgelegde kan sen. Met name René Biegel en ook Jeffrey Zwarts (ex-GONA) ontpopten zich echter als mees ters in het missen van kansen en het mocht een wonder heten dat Dave Kraaijenbrink in het ADO-doel niet werd gepas seerd. Overigens werd het duel in de eerste helft al enkele keren ont sierd door te grove overtredin gen en na de pauze werd het er bepaald niet beter op. Scheids rechter Pieterman, die een handvol 'aanslagen' van beide kanten met boekingen had af gedaan en een aantal evenmin frisse overtredingen over het hoofd had gezien, slaagde er dan ook niet in om met 22 spe lers te eindigen. Een kwartier voor tijd zond hij Marcel Evers (ex-ADO-za) na een grove charge van het veld. Met tien man kwam Voorburg verrassend toch nog op gelijke hoogte toen Iwan Lionar de bal bij een scrimmage langs Kraay- enbrink werkte. Strafschoppen moesten in de inmiddels inge vallen duisternis de beslissing brengen. ADO bleek vanaf de stip de betere en werd mede dank zij een redding van Kraay- enbrink de winnaar. Aan de Albardastraat eindigde het oefenduel RAS-Semper Al- tiusin 0-7. ATLETIEK Frankfurt Peter Wössner, advocaat van Katrin Krabbe en Grit Breuer, wil voorkomen dat zijn cliënten op 11 september voor vier jaar worden geschorst door de Duitse Atletiekbond (DLV) vanwege gebruik van dope. Wössner verlangt van de dokto ren een verklaring waarin staat dat het preparaat met de verbo den stof clenbuterol werd voor geschreven aan de atletes. Wössner bepleitte bovendien de opheffing van de voorlopige schorsing van tweevoudig we-:' reldkampioene Krabbe en Breuer, die gisteren in Frank furt werden gehoord door de anti-doping-commissie van de DLV. Volgens commissie-voorzitter Rudiger Nickel bracht de hoor-, zitting inhoudelijk geen nieuwe feiten naar voren. Nadat de at-, letes reeds schriftelijk hadden toegegeven het verboden mid del clenbuterol te hebben ge bruikt, bevestigden ze die uitla tingen gisteren. Ze beklemtoon den niet te hebben geweten, dat in het preparaat Spiropent de verboden stof clenbuterol zat. UITSLAGEN PAARDESP0RT Alkmaar. Koersen: Eerste koers, 2380 m: 1. George Rodney (Hullemar.) 3.21,0 - 1.24,5, 2. Frans Rose, 3. Guapa PK. Niet gestart: Frans. Toto: winnend 7,20 plaats 4,60 5,40 koppel 22,10 trio 250,80. Tweede koers, 2040 m: 1. Gi-- gantesong F (Post) 2.47,7 - 1.22,2,2. Gregorio, 3. Go On 01-1 deson. Toto: winnend 4,80 plaats 4,80 3,00 2,80 koppel. 19,80 trio 283,50. Derde koers, 2040 m: 1. Game, Speed (Kooyman) 2.46,3 - 1.21.5, 2. Fay Cash, 3. Gerdo S.; Niet gestart: Fatima H en For give and Forget. Toto: winnend 7,90 plaats 6,10 3,80 koppel 35,50 trio 374,00. Vierde koers, 2040 m: 1. Exal ted R (De Veen) 2.45,8 - 1.21,3, 2. Fanka Norton, 3. Fresh Up. Toto: winnend 12,40 plaats. 5,60 1,30 koppel 15,10 trio. 235,70. Vijfde koers, 2040 m: 1. Chico G. (De Haan) 2.44,3 - 1.20,5, 2.' Every Rotary, 3. Eric Dean. Toto: winnend 10,20 plaats 4,50 3,50 koppel 18,40 trio 335,60. Zesde koers, 2380 m: 1. Evita Kievitshof (Langeweg) 3.12,6 - 1.20,9, 2. Donar B, 3. Darling Space. Toto: winnend 2,10 plaats 1,40 3,50 koppel 11,30 trio 97,60. Zevende koers, 2040 m: 1. Chi- gaco (Jonkman) 2.42,1 - 1.19,5, 2. Elisa Tornado, 3. Andries. Niet gestart: Cirianne. Toto: winnend 4,10 plaats 1,60 1,60 koppel 4,30 trio 195,50 dubbel winnend 11,20. Achtste koers, 1700 m: 1. Blin ker Brogan (Van de Pijl) 2.14,9 1.19,4, 2. Disco Dancer, 3. Be- win Volente. Toto: winnend 1,60 pl.aats 1.30 1,40 koppel 2,40 trio 19,00. Negende koers, 2380 m: 1. Ciaa Magnus (Van Stam) 3.04,9 - 1.17,9, 2. Zmanza Princess, 3. Esa's Pride. Niet gestart: Bren- da Uithuizen. Toto: winnend 1,90 plaats 1,30 1,90 koppel 4,20 trio 16,30. Tiende koers, 2040 m: 1. Gide on Kades (De Leeuw) 2.46,5 - 1.21.6, 2. Insurgent, 3. Fresco Rose. Toto: winnend 4,90 plaats 3,10 15,40 koppel 60,40 trio 429,00. Omzet totalisator: 199.876. SPORTPRIJSVRAGEN Lotto 34: eerste prijs: geen winnaar, tweede prijs: 1 winnaar, bruto f. 64.060,80, derde prijs: 85 win naars, bruto f 1.130,40, vierde prijs 3.901 winnaars, f 24,60, vijfde prijs: 58.733 winnaars, f 5,--. Cijferspel 34: winnend nummer 72 94 57. Zes cijfers goed: geen winnaar, vijf cijfers goed: geen winnaar, vier cijfers goed: 18 winnaars, drie cijfers goed: 224 winnaars, twee cijfers goed: 2182 winnaars. TENNIS New Haven. Mannen, 2.000.000 gulden, finale: Edberg (Zwe/1) - Washington (VSt/8) 7-6 6-1. Indianapolis:, mannen, 1,65 miljoen gulden: mannen dub belspel: finale: Grabb/Reneberg (VSt/2) - Connell/Michibata (Can) 7-6 6-2. Montreal, vrou wen: vrouwendubbelspel: fina le: McNeil/Stubbs (VSt/Aus/3) Gigi Fernandez/S vereva VSt/GOS/2) 3-6 7-5 7-5. Wereldranglijst vrouwen: 1. Se les (Joe) 275 punten, 2. Graf (Dui) 250, 3. Navratilova (VSt) 202, 4. Sabatini (Arg) 199, 5. Sanchez-Vicario (Spa) 154, 6. Capriati (VSt) 102, 7. Mary Joe Fernandez (VSt) 101, 8. Marti-, nez (Spa) 96, 9. Maleeva-Frag- niere (Zwi) 79, 10. Novotna lTsj) 76.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11