Leiderdorp akkoord met komst McDrive Dubbelslag bij Antoniushove Kopersvereniging wil advies van een bouwkundige LEIDEN OMGEVING Bf, BOERHAAVE COLLEGE CcklócSouacwit DINSDAG 25 AUGUSTUS 1992 Voorhout gaat buitenwegen asfalteren Benzinepomphouder bedreigd Nog geen oplossing geschil bloemkweker en machinefabriek VOORHOUT - Een deel van de Oude Herenweg in Voor hout wordt geasfalteerd. Om het sluipverkeer te weren wordt de weg bovendien voorzien van twee drempels. Dat is het advies dat de Voorhoutse commissie voor ruimtelijke ordening aan het college geeft. Bewoners van die straat vra gen al geruime tijd om verbetering van de Oude Herenweg. Gekozen werd voor een gedeeltelijke asfaltering van de weg om sluipverkeer richting De Engel te ontmoedigen. Bloe- menkweker Zandbergen was daar verbouwereerd over. Zijn bedrijf bevindt zich in het deel wat niet geasfalteerd zou worden. Hij ervaart veel hinder van opdwarrelend stof, en lijdt voor duizenden guldens schade. Wethouder B. Joon zegde toe zich nader over zijn problemen te zullen buigen. Aan de orde was gisteravond tevens de asfaltering van de Frank van Borsselenweg. Onderzocht zal worden of de fir ma Matze een financiële bijdrage wil leveren aan de weg werkzaamheden. Zowel D. IJdo (CDA) als L. van der Zon (WD) spraken zich in deze richting uit. LISSE De pomphouder aan de Westelijke Randweg is gisteravond rond kwart over elf be dreigd door een man met een mes. De eigenaar had net het station verlaten toen hij werd lastig gevallen. De pomphouder gaf zijn portemonnaie en plastic tas met etenswaren af. Zijn belager vond dit schijnbaar onvoldoende en verdween zonder buit, nadat de pomphouder alarm had ge slagen. De politie trof niemand meer aan. Auto te water in Leidschendam LEIDSCHENDAM - Bij de Sluisjes in Leid schendam is gistermiddag een auto te water ge raakt. De 22-jarige bestuurster verloor kort na één uur de macht over het stuur. Ze reed toen on geveer 40 kilometer per uur, raakte een bolder en via de stoeprand reed de auto het water in. De bestuurster en een onbekend gebleven passagier wisten zelf uit de auto te komen. L DIENSTVERLENING VOORHOUT De belangen van bloe- menkweker Th. Geerlings en die van zijn buren, de firma van Rooyen BV uit Voorhout stonden gisteravond tijdens de commissie ruimtelijke ordening lijn recht tegenover elkaar. Van Rooyen wil zijn machinefabriek uitbreiden. Geer lings vreest in dat geval voor zonverlies en daardoor veel schade voor zijn bedrijf. Het bestemmingsplan Landelijk Gebied in Voorhout begint al aardig vorm te krijgen. Gisteravond ging de commissie ruimtelijke ordening vooral in op de ambtelijke adviezen op een reeks be zwaarschriften, die tegen het bestem mingsplan was ingediend. Veel aandacht was er voor de controver se tussen bloemenkweker Geerlings en het machinebedrijf Van Rooijen BV. Laatstgenoemde wil graag uitbreiden, maar dat zou tot gevolg hebben dat er vooral in de winter hinderlijke schaduw geworpen wordt op de kas van Geerlings. Juist in die tijd kweekt hij voorjaarsbloe men, en door de geplande uitbreiding van de machinefabriek vreest hij veel schade te lijden. Wethouder B. Joon was genegen om af te wijken van het ambtelijk advies van het stedebouwkundig bureau, dat de bezwa ren van Geerlings ontvankelijk zag. Joon twijfelde of de bezonning van de kas wer kelijk zo drastisch zou verslechteren als werd voorgesteld. Bovendien had hij be grip voor de positie van de machinefa briek, die noodgedwongen aan de 's Gra- vendamseweg was geplaatst, waardoor er daar een soort bedrijventerreintje was ontstaan. A. Wijling-Schellingerhout (Groen Links) liet heel andere geluiden horen. Volgens haar beantwoordde het agrarische bedrijf van Geerlings wel aan de eisen van het bestemmingsplan, en het bedrijf van Van Rooijen niet. Boven dien zit Geerlings er al langer. De com missie kwam er ondanks een lange dis cussie niet uit. Een ander veelbesproken punt was de status van de weg in het verlengde van de Loosterweg, waaraan onder meer de firma Berbee zit. Deze weg blijft te boek staan als een eigen weg, waardoor de uit breidingsmogelijkheden daaraan aan zienlijk worden beperkt. Openluchtbad Poelmeer gaat binnenkort definitief dicht Idoor ANT00N KOCH OEGSTGEEST Met ingang van 1 januari 1993 is het open luchtbad Poelmeer in Oegst- geest verleden tijd. Na 23 jaar dienst te hebben gedaan wordt het bad afgestoten. Op deze plek komen woningen die de in richting van een overdekt re- creatiebad moeten dekken. Voorzitter van de sportraad, P. van Veen, deelde gister avond tijdens de vergadering van de sportraad in Oegstgeest mee dat er sprake is van een prijsverschil in de kostencalcu- latie van de architect en die van de ontwikkelaar/uitvoerder IBB/KONDOR. Dit doet echter aan het ontwerp van het aan 't huidige overdekte bad toe te voegen recreatiegedeelte niets af. In overleg met de architect krijgt zwemvereniging VIVAX. de gelegenheid om plannen voor een nieuw clubhuis te con cretiseren. Oegstgeest bestudeert momen teel de mogelijkheden om het zwembad te privatiseren. Daar toe wordt overleg met het Sportfondsbad gepleegd. Voor zitter Van Veen toonde zich echter wat huiverig voor priva tisering. ,,Bij optredende finan ciële tekorten, is het de ge meente die dan toch weer moet bijpassen", verklaarde hij. „Het zal ook voor een zwemver eniging als VIVAX moeilijker worden om zich te voorzien van de faciliteiten die het bad dan te bieden heeft". Over de gang van zaken zal het advies van de sportraad gevraagd worden. Intussen heeft de stichting 'Vrienden van Poelmeer' een brief aan B en W en de gemeen teraad gestuurd waarin gepleit wordt voor de oprichting van een zwembadfonds waarin nu reeds geld kan worden gestort voor de bouw van een klein schaliger openluchtbad. Dit bad zou dan kunnen worden ge bouwd op het gedeelte van de ligweide dat na afstoting van het open bad overblijft. Tijdens eerdere beraadslagingen over de zwembadplannen is een der gelijke mogelijkheid niet van de baan geschoven. Geen scholen bouw in het sportpark OEGSTGEEST - De D'r. K. Schilderschool mag geen vervangende bouw plegen op het sportterrein van de Voscuyl in Oegstgeest. Dat bleek gister avond tijdens de bijeenkomst van de sportraad. Er zou wellicht sprake kunnen zijn van de plaatsing van een noodlokaal op het nabijgelegen parkeerterrein ofwel het ge bruik van een derde lokaal van de Willibrordschool. Het minis terie heeft gezegd dat eerst ge bruik dient te worden gemaakt van leegstaande lokalen in de omgeving. Het bestuur van de Dr. K. Schilderschool is intus sen in beroep gegaan tegen dat besluit. Tot 1995 zijn de plan nen echter van de baan. Het korfbaltrainingsveld staat voor wat betreft bouwlocatie niet meer ter discussie. De korfbal vereniging Fiks en de voetbal-' vereniging Oegstgeest zullen het in onderling overleg kun nen blijven gebruiken als oefen- veld. LEIDERDORP De plan nen van het MacDonalds- concern voor de bouw van een drive-in-restaurant naast Alberts Corner heeft voor verdeeldheid gezorgd bij burgemeester en wethouders en gemeenteraad van Leider dorp. De raad besloot gister avond, na een wat rommelig verlopen debat, met de kleinst mogelijke meerder heid van tien tegen negen stemmen, in principe mede werking aan de bouw van een McDrive te verlenen. Ook wil de raad meewerken aan een uitbreiding van het AC-res- taurant met een motel en de bouw van een kantoor- en be drijfspand, waarin onder meer de vestigingen van het automo bielbedrijf Kamsteeg zullen worden geconcentreerd. Voor het geheel van de plannen nam de raad een voorbereidingsbe- sluit voor een deel van de Bos polder. Het gebied wordt om grensd door rijksweg A4, Per sant Snoepweg, secundaire weg 6 en de Dwarswatering. Niet alleen de opositiepartijen PvdA en Groen Links, maar ook collegepartij D66 moet niets van de bouw van een McDrive hebben De fracties vrezen een ontoelaatbare toeneming van de verkeersoverlast en een ver regaande milieubelasting. De fracties van CDA en WD daar entegen stellen zich volledig achter de plannen. Het aspect werkgelegenheid is voor deze D66-wethouder J. Veldstra-van Donk moet als wethouder van ruimtelijke ordening de plan nen coördineren. Gisteravond stond zij voor de wat merkwaar dige taak het meerderheids standpunt van het college van B en W te moeten verdedigen. Zij maakte er geen geheim van ern stig bezorgd te zijn over de par keer- en fileproblemen die na de realisering van een McDrive zullen ontstaan. In haar ogen voldoen de plannen niet aan de eisen van een toplocatie bij wat Veldstra de entree van Leider dorp noemde. Wethouder C. Huigen-van Bo ven (WD) tilde niet zo zwaar aan de toenemende verkeers drukte. Tegen verkeersconge- stie kunnen 'maatregelen wor den genomen, zo stelde zij. Een werkbezoek aan een van de McDrive-vestigingen moet de protesterende fracties over de streep halen. Volgens Huigen is er voldoende draagvlak voor twee hotels in Leiderdorp. Zij refereerde aan een onderzoek waarin een tekort aan hotelbed den in de Leidse regio is uitge wezen. Huigen weerlegde daar mee de kritiek van het Ibis-cor- cern, dat door de komst van het AC-motel het aantal arbeids plaatsen niet zal vermeerderen. Leiderdorp werkt mee aan de bouw van McDrive naast het AC-restaurant. Een vertegenwoordiger van het Ibis-concern sprak bij de aanvang van de raadsvergade ring van een moordende con currentie tussen de hotels van Van der Valk, Bastion en Groe nendijk. Verwarring ontstond er bij de mededeling van Huigen, dat het bestaande bestemmingsplan de bouw van een McDrive zou toe laten. Haar collega Veldstra re ageerde hoofdschuddend. Re den voor PvdA-fractievoorzit- ter V. Molkenboer om ophelde ring te vragen. Er was een schorsing van een half uur voor nodig om duidelijkheid over de inhoud van het voorbereidings- besluit te krijgen. Veldstra be toogde daarna, dat tot het voor jaar was geprobeerd de combi natie McDrive/AC-motel bin nen de bestaande begrenzing van het bestemmingsplan te re aliseren. De bedrijfseconomi- ARCHIEFFOTO sche opzet liet dat echter niet toe. Als het wel gelukt was zou een voorbereidingsbesluit voor dat deel van het gebied niet no dig zijn geweest, zo stelde Veld stra. De fracties van D66, PvdA en GL kregen van het college van B en W wel de toezegging, dat de complete bouwplannen aan de raad ter beoordeling aan de raad zullen worden voorgelegd. Staatssecretaris Yvonne van Rooy haalt de pleister weg t LEIDSCHENDAM - Door het verwijderen van reuze-pleisters op de voorkanten van een HTM-tramstel en bussen van de HTM en NZH heeft me vrouw Yvonne van Rooy, staatssecretaris van Economi sche Zaken, gisterochtend offi cieel het nieuwe eindpunt van de HTM-lijnen 3 en 22 en NZH- lijn 48 bij het ziekenhuis Sint Antoniushove in Leidschendam in gebruik gesteld. Van Rooy werd hierbij teerd door wethouder J. van Erp van Leidschendam, de Haagse wethouder drs. H.J. Meijer en de directies van Antoniushove en de vervoers maatschappijen. Na de plech tigheid volgde, mede voor een groot aantal genodigden, in een speciale tent op het ziekenhuis terrein een gezamenlijk ontbijt. Directeur drs. G.M. Duijvestein van Antoniushove herinnerde er aan dat Antoniushove de HTM al in 1983 had verzocht buslijn 22 naar het ziekenhuis door te trekken. In 1986 kwam de HTM zelf met het plan tram lijn 3 naar het voorterrein te brengen. Het ziekenhuis is voortaan van uit Den Haag en Zoetermeer, Voorburg, Voorschoten en Rijs wijk met openbaar vervoer be reikbaar. Een voordeel niet al leen voor patiënten en bezoe kers maar ook voor onze 800 personeelsleden, aldus direc teur Duijvestein. Mevrouw Van Rooy, ooit lid van de Raad van Bestuur van Anto niushove, noemde de voorzie ning een dubbelslag, een ver- keersvoorziening voor het zie kenhuis en een teken van sa menwerking tussen de ver voersbedrijven waardoor velen de auto zullen thuislaten. Wet houder Meijer zei te hopen dat door de goede samenwerking van stads- en streekvervoer een betere bezettingsgraad zal wor den bereikt. ZOETERWOUDE - De ko pers van 35 premie A-wonin- gen in de Zoeterwoudse wijk Bloemenweide willen geen juridische procedure starten om hun gelijk te krijgen in de stichtingskosten van hun woning. Zij pleiten voor het inschakelen van een bouw kundig adviseur. Om hun mening in een ultieme poging kracht bij te zetten wij zen zij de gemeenteraadsleden op hun verantwoordelijkheid in de problematiek rond de stich tingskosten van 35 woningen. Donderdagavond moet de ge meenteraad het laatste woord in de al jaren slepende kwestie uitspreken. De woningbezitters vinden dat de firma Noorlander geen uit voering heeft gegeven aan de overeenkomst die destijds door de gemeenteraad is vastgesteld. Het gaat daarbij om een grond- prijsverlaging van 5.200 gulden per woning. Dat bedrag is vol gens Noorlander en de gemeen te benut om de woning kwalita tief beter te maken. De kopers bestrijden dat. „Het kan niet zo zijn dat de gemeenteraad de vraagstelling of de 5.200 gulden een kwaliteitstoename van de premie A-woningen tot gevolg heeft gehad, naast zich neerlegt en de eigenaren van de wonin-. gen adviseert naar de burger rechter te stappen", zo stelt de Kopersvereniging in een brief aan de raadsleden. Kosten Het college van burgemeester en wethouders, daarin ge steund door de CDA-fractie, vindt dat de kopers desnoods maar naar de civiele rechter moeten stappen. Dat is ook het advies van het college aan de ge meenteraad voor donderdag avond. Bekend is dat Progres sief Zoeterwoude voorstander is van het inschakelen van een Zuiveringsinstallatie Kaag wordt opgeheven Idoor ELLEN VERHAAR DE KAAG De Afvalwaterzui veringsinstallatie (AWZI) op Kaageiland wordt in de loop van volgend jaar opgeheven. Daarvoor in de plaats zal het af valwater via een nog te bouwen gemaal en aan te leggen perslei ding naar Buitenkaag worden getransporteerd en vervolgens naar de AWZI in Zwaanshoek. De totale kosten van deze ope ratie bedragen bijna 1,7 miljoen gulden. Het leeuwedeel wordt bekostigd door het Hoogheem raadschap van Rijnland. De ge meente Alkemade betaalt de rest (234.800 gulden). De huidi ge AWZI op Kaageiland bezorgt omwonenden grote stankover last als gevolg van overbelas ting. De installatie is gebouwd voor een verwerking van 25 ku bieke meter afvalwater per uur. Tegenwoordig wordt er al 60 kubieke meter afvalwater per uur aangeboden. Het te bouwen gemaal op Kaageiland zal dan ook worden afgestemd op dit aanbod, Overigens is nog niet bekend waar dit gemaal komt te staan. Al in 1984 nam Rijn land het definitieve besluit tot opheffing van de AWZI Kaag. In de jaren 1985 en 1986 zorgde Rijnland voor de aanleg van tussengemalen en persleidin gen tussen Buitenkaag en Lis- serbroek via Abbenes. Vanaf het eindgemaal Lisserbroek kan het afvalwater via een in 1980 aangelegde persleiding naar de AWZI Zwaanshoek worden getransporteerd. Daar wordt het gezuiverde afvalwa ter in de Ringvaart van de Haarlemmermeer geloosd. Bij de aanleg van de persleiding van Kaageiland naar Buiten kaag, zullen een aantal nutsbe drijven 'meeliften' in de krui sing met de Ringvaart. Dit be treft electriciteits-, telefoon- en kabeltelevisieleidingen. De persleiding kruist een onlangs aangelegde drukrioleringslei- ding van de gemeente Alkema de. "Boerhaave ook als je niet meer werkt" "Als je op 'n leeftijd komt dat je niet meer hoeft te werken, is het van groot belang je hersens te blijven gebruiken. Doe je dat niet dan ben je oud voor je het Bij Boerhaave train je niet alleen je hersens, het is er nog gezellig ook. Je ontmoet andere mensen, je krijgt plezier in het leren, het wordt een uitdaging. Ik heb inmiddels tw'ee certificaten: Nederlands en wiskunde (MAVO). Nu doe ik geschiedenis (MAVO) en wiskunde (HAVO). Het gaat mij niet om het diploma. Ik ervaar de studie als een schitterende tijdsbesteding en.... je blijft ermee bij de tijd. Voorlopig zou ik het niet willen missen. De studiemogelijkheden: VWO, HAVO, MEAO, MAVO, (volledig pakket of alle 29 vakken afzonderlijk), Nederlands voor anderstaligen. Ook intensieve cursussen (kortere studieduur). Meer inlichtingen: bel overdag 071 - 14 00 43. Een informatiemap ligt voor u klaar. Inschrijven: elke maandag en donderdag van 12.00 tot 15.00 uur en van 19.00-21.00 uur. Wacht niet te lang. bouwkundig adviseur terwijl de WD ook twijfelt aan de handel wijze van het college. De bewoners van de huizen in Bloemenweide willen een juri dische procedure voorkomen. „Een dergelijke procedure houdt in dat een advocaat inge schakeld moet worden. De ge schatte kosten daarvan bedra gen 10 tot 15 mille per rechts gang. Als de uitspraak negatief is, wat wij overigens niet ver wachten, zijn de kosten voor onze rekening. Als de uitspraak wel positief is zal Centraal Be heer als verzekeraar van'de ge meente, ongetwijfeld in hoger beroep gaan. Dan zullen de wo ningbezitters opnieuw zo'n 10 tot 15 mille op tafel moeten leg gen. Daarna blijft nog cassatie bij de Hoge Raad mogelijk. Kortom, de premie A-eigenaren moeten wellicht een bedrag van tussen de 30 en 45 mille inves teren in-de gerechtelijke proce dure om zo de gemeente Zoeter woude tot correctie van de stichtingskosten te dwingen", aldus de woordvoerder van de Kopersvereniging. Zij stellen ook dat het voor beginnende ge zinnen een niet haalbare inves tering is. Een oplossing via de rechter is voor de kopers dan ook geen reële mogelijkheid, zo brengen zij naar voren. Een bouwkundig adviseur moet in vrij korte tijd alle stukken kunnen bestuderen en op basis daarvan tot een bindend advies kunnen komen. De woordvoer ders: „Dat is voor ons de enige reële mogelijkheid. Nu de pro bleemstelling na jarenlange dis cussies tot zijn essentie is te ruggebracht, kan juist deze ad viseur uitsluitsel geven". De kopers realiseren zich terde ge dat 'voor niets de zon op gaat'. „Daarom zijn wij, onder de voorwaarde dat onze leden vergadering akkoord gaat, be reid een bedrag van vier tot vijf duizend gulden bij te dragen in de kosten van de bouwkundige adviseur". APOTHEKEN De avond- en na< diensten van de apotheken in de re Leiden worden waargenomen door 'c apotheken die ook weekenddienst h e STICHTING KRUISWERK LEIDEN Centraal kantoor: Schuttersveld 1V< informatie: tel.: 071-120144 tus:u 08.30-17 00 uur. Uitleencentrale pleegartikelen: Burggravenlaan telefoon 071-121894. Geopend: da£t lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13. 1900 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENHa ZEN LEIDEN - Ongevallendienst dag Academisch Ziekenhuis beh; van dinsdag 13.00 u tot woensi 13.00 u (Diaconessenhuis poliklii ken tel 155543, afdeling S.C.U. 175639) én van vrijdag 13.00 u. tot terdag 13 00u. (Elisabeth-ziekenhuii De Geneeskundige Dienst Leidei I verhuisd van de Roodenburgerstraa Leiden naar de Cronesteinkade 18: Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON( BOREN KIND - Hulpverlening bij gewenste zwangerschap voor moe en kind. Bel tel. 071-89631 897762; 033-620244 (dit laatste ni mer is dag en nacht bereikbaar) BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN aconessenhuis: Bezoekuur dagel van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 19.45 uur Kinderafdeling dagelijks i 10.30 tot 19 00. Niet meer dan twee zoekers per patiënt. Op de afdei special care kan men terecht van 1C tot 11 00 uur en van 19.00 tot 19.301 Voordat de laatste twee afdelingen zocht kunnen worden dient eerst worden overlegd met de dienstdoei verpleegkundige.» Sint Elisabeth, kenhuis: Volwassenen dagelijks 14.00-14 45 u. en van 18.30-19.30 klasse-afdelingen ook 11.15-12.00 Kraamafdeling: Naast de normale zoektijden alleen voor ,,kraamvade van 19.30-21.00 u. Gynaecologie/! loskunde/urologie van 14.00-14.45 van 18.30-19.30 uur. Kinderafdeli ouders zijn de gehele dag welkom, van beiden kan, indien men wil, bij of haar kind blijven slapen. Voor brtL' tjes, zusjes en andere bezoekers, ii bezoektijd van 15.00 u. tot 19.0C CCU (hartbewaking) dag. van 14 14.30u en van 19.00-19.30 u. Intens I care: dag. van 14.00-14.45 u. en 19 00-19 30 u. Sport-Medisch Adv) centrum: Spreekuur ma. 19.30-20.3i in het St. Elisabeth-ziekenhuis. En geest: Di. en vr. 13.00-14.30 11.00-12.00 u en 14.00-15.00 u. klasse: de gehele dag. Jelgersma niek: Jongerenteanr za en zo. 14. 17.00 u. Opname: werkdagen 16. 17.45 u.; za. zo en feestdag. 10. 11 30 en 14.00-16.30 u. Team A, C D: dag. tot 21.00 u. met uitzondei i van behandeltijden en etenstijden Academisch Ziekenhuis: Voor alle tiënten (behalve kinderen) zijn de zoekuren als volgt: Dagelijks 14 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avond; zoekuur afdeling verloskunde: 18 19.00 u. De Praematurenafdeling: v ouders en familie is na overleg met tiënten doorlopend bezoek moge: Bezoek aan ernstige patiënten: vt'. neer aan ernstige patiënten doo pend bezoek wordt toegestaan kan hoofdverpleegkundige hiervoor spe Ie kaarten verstrekken. Kmderklin zalen voor peuters, kleuters en gijl kinderen 15.15-17.00, babyzaal boxenafdeling: volgens afspraak L het verpleegkundig hoofd. Bezo© den kinderafdelingen: voor ouders f opgenomen kinderen na overleg f verpleegkundig hoofd Voor andere), zoekers van kinderen: Keel-, neus j oorheelkunde en neurologie: 14[ 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelkuf en heelkunde: 14.15-15.00 en 18? 19.00. Rijnoordziekenhuis: Da\ lijks 14.30-15.15 u. en 18.30-19.31 Kraamafdeling: vaders, broertjes» zusjes zijn de gehele dag welkomj overleg met het hoofd van de afdelr Kinderafdeling 14.30-15.30 u. In or leg met de verpleging zijn hier ook| dere bezoektijden mogelijk. De ouo zijn de gehele dag welkom (in over met het hoofd van de afdeling)U CENTRALE REGISTRATIE KIND} OPVANG (Koornbrugsteeg 2, 2311 Leiden, tel 254810.) Informatie over aanmelden voor kinderopvang in f den. Geopend: mat/mvr dag 9-12. ANTI-DISCRIMINATIE CENTR/j! MELDPUNT LEIDEN. Ketelbofj steeg 10. Ma. t/m vr. telefonisch ber( baar van 10.00 tot 16.00 via tf 120903. Spreekuur ma. 13.00-15 CKf do. 18.80-20.30. L LEIDSE RECHTSWINKEL - Juridj Adviesbureau, Ketelboeterssteeg tel 130775; afdeling belastingen' leen op afspraak, klachtenbureau? en do 18.30-20.30, afdeling vreern lingenrecht: ma. 13-15 en do. 18 20.30, afdeling vrouw: vr. 10-12. i SOS Telefonische Hulpdienst Lei| e.o. - Voor een gesprek van mens mens. Vertrouwelijk. Dag en nacht reikbaar. Telefoonnummer achterop telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHULP - rengracnt 50, Leiden tel. 1231 01720-72611 Alphen aan den Spreekuren volgens afspraak. DIERENHULP- EN AMBULAN! DIENST - Hulpverlening in Lei Leiderdorp, Oegstgeest, Rijnsa Valkenburg, Voorschoten, Warm en Zoeterwoude. Tel. 071 -174141 BURGERRAADSLIEDEN - Kc! brugsteeg 2, tel. 143171 (kantooruj Spreekuren ma., di. en wo. 11.00-1 u„ do. 18.30-20.00 u. 1 GEZINSVERZORGING - Stichting zinsverzorging Leiden. Aanvragen voor bejaarden en langdurige zij en gezinsverzorging, Rembrandts 17, tel. 149441 (ma t/m vr. 9.00-1 u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTELEFÖ Dagelijks geopend van 16.00 20.00 uur. Het nummer is 071 -1206 MAATSCHAPPELIJK WERK - S| ting Maatschappelijk Werk, Lal gracht 1b, spreekuur ma t/m vr. j 10.00 en volgens afspraak, tel 142 Gezondheidscentrum Meren spreekuur ma. 11.00-12.00 eni 14.00-15.00, tel. 212195. Gezondh centrum Stevenshof, spreekuur 10.00-11.00, tel. 311506. Sector Nd Herensingel 53, spreekuur ma. t/i| 9.00-10.00, tel. 146041. Sector 2 Morsweg 83, spreekuur ma.- t/rj 9.00-10.00 en volgens afspraak 316167. Algemeen Maatschappelijk Werk ij val van directe noodsituaties 's na en in het weekeinde bereikbaar o! nummer: 06-8212141 MELDLIJN AGRESSIE EN DISCf NATIE HOMOSEXUALITEIT - 221008. ZO. 20-24. RAAD VAN ARBEID - Hoge Rij 306, Leiden, tel 071-899375. Kaj geopend ma. t/m vr. 9-12 u. 14- Telefonische informatie over kind slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVROUW VC SCHOTEN - Spreekuren: ma. 11 20.00 u. wo. en vr. 9.00-10.30 u. Ld weg 33, Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIEDIENj Groenesteeg 33, Leiden. Tel. I 134640 of 071-144600. Hulp en matie op medisch, juridisch en m gebied, werk, sociale verzekerini huurkwesties. Spreekuur: elke dol dag van 20.00-21.00 u. MEIDENTELEFOON - Tel: 141616, bereikbaar maandag 20.00, donderdag 19.00-22.00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10