TENNIS CIRCUIT Job Schuring zorgt voor opnening seizoen De Schelft CeidaciSoMMit J LEJDEN OMGEVING Rabobank Q Rogier Liefbroer tweemaal succesvol bij Tehado Eerste lustrum Kinderfeest Katwijk Jongerencentrum Magnifiosi heeft programmering rond Oeid/M Somant REGIOJOURNAAL Biermarkt Cafés De Twee Wezen en De Voogd houden zondag op de Oude Haven in Sas- senheim een biermarkt. Er zijn dit jaar 45 sóórten bier verkrijgbaar uit Duitsland, België, Neder land en Tsjecho-Slowa- kije. Publiek kan voorts meedoen aan een smaak test, terwijl er voor de kin deren een springkussen is. Voor de muzikale noot zorgt de Amsterdamse band De Amstel Slickers. De biermarkt is van een tot zeven uur. Tentoonstelling Tot en met 11 oktober ex poseren zeven kunstena ressen uit Hamburg met schilderijen, tekeningen en beelden in het raadhuis van Wassenaar. Na een tentoonstelling van Was- senaarse beeldende kunstenaars in Hamburg werd het initiatief geno men om een uitwisseling op gang te brengen. De ex positie is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van tien tot vier uur en op zaterdag en zondag van een tot vijf uur. Postzegels Postzegel veren iging Noordwij ker hout houdt dinsdag in De Schelft in Noordwij kerhout haar maandelijkse vergade ring. Na afloop is er een postzegelveiling. De avond begint om half ne gen. Badkamerzingen In Voorschoten gaat de cursus badkamerzingen op 1 september weer van start. De cursus is bedoeld voor mannen en vrouwen die op speelse wijze met zingen bezig willen zijn. Zangtalent is niet vereist. Plaats van handeling is het Vlietlandcollege, Beet- hovenlaan 10 in Voorscho ten. Informatie: Leonie van den Beuken, tel. 071- 616475. Biljarten Biljartcentrum De Vos- kuyl in Oegstgeest houdt vanaf september drieban den toernooien groot en klein. Het eerste toernooi wordt in het weekeinde van 5 en 6 september ge houden. Belangstellenden kunnen zich opgeven bij Hein Jan Salman, tel. 071-155149 en Siem de Groot, tel. 071-216653. Kosten f25. Volleybal Volleybalvereniging Ge- mini-Kangoeroes houdt op zaterdag 19 september een recreatief volleybal toernooi in sporthal de Vliethorst in Voorschoten. Er kunnen dames- en mixed teams meedoen. Ge mengde teams moeten mi nimaal twee vrouwen be vatten. Er wordt van 13.00 tot 19.00 uur gespeeld. Kosten 35 gulden, over maken op postbankreke ning 1777224. Informatie Donald Huigen, tel. 071- 763506 of Loek Smits, tel. 071-612023. Onweer verstoort bekerwedstrijd LEIDEN De inhaalwedstrijd iussen UVS en Ter Leede werd gisteravond al beëindigd voor hij goed en wel was begonnen. De wedstrijd werd gespeeld in (ie strijd om de afdelingsbeker. Na 31 min tuten werd het duel in de Kikkerpolder vanwege het onweer gestaakt. B VRIJDAG 21 AUGUSTUS 1992 door CAROLE MASSEE LEIDEN Rogier Liefbroer boekte bij het toernooi van Te hado tweemaal een succes. Hij speelde zijn Bl-partijen niet op het verregende park aan de Heerenlaan, maar in tennishal Nieuwe Sloot in Alphen aan den Rijn. De wedstrijdleiding van De Leidse Hout zocht geen droog onderkomen. Het toer nooi viel gisteren dan ook let terlijk in het water. Rogier Liefbroer had het blijk baar erg naar zijn zin in Nieuwe Sloot. Eerst sloot de Bl-speler de eerder afgebroken partij te gen Roeland Kuiper winnend af: 6-0, 6-2. Vervolgens elimi neerde de Nieuw-Venneper de als tweede geplaatste Bartel Swart. De Hillegomse favoriet gaf de eerste set pas na een tie break uit handen. In de tweede reeks ging het vlotter. Met 6-1 mocht Liefbroer zich uiteinde lijk de winnaar noemen. Frank van Leeuwen had een drieset ter nodig om zich van zijn oppo nent Sleeman te ontdoen. Met 2-6, 7-6 en 6-2 verlengde Van Leeuwen zijn verblijf in het Bl- toernooi. Het mixed-toernooi op Cl-ni- veau heeft eveneens afscheid moeten nemen van de als twee de geplaatste favorieten. Het koppel Heddy Boers/Martin Hoekstra moest na drie sets af zien van hun plaats in de finale. Mandy Rommers en Paul Bak ker wonnen het duel met 4-6,6- 2 en 6-4. Mare Brand gaf weinig weg aan Marcel van Willegenburg. De speler van Boskoop stond slechts drie games af. Ingrid Boere besliste haar duel ook in twee sets. Erg gemakkelijk ging dat aanvankelijk niet. Haar op- ponente J. Smid verloor de eer ste set met 7-5 en de tweede met 6-2. Annemieke van Cleef, die in haar eigen toernooi toch niet op eigen grond speelde, ligt uit het Dl-toernooi. De als derde getip te speelster had eerder al de no dige moeite gehad om Marieke Kok van zich af te schudden. Maike Schmidt versperde Van Cleef wel de weg. De Duitse speelster trok met 6-4 en 6-1 de winst naar zich toe. Carolien van Vliet was succesvol tegen Agnes Mustamu. Met tweemaal 6-4 werd de partij beslist. De kopman bij de heren in de Dl-klasse vervolgde zijn weg naar de eindstrijd. Hans van Velzen, uitkomend voor De Munnik, maakte met tweemaal 6-1 een einde aan het toernooi van zijn rivaal Van Kampen. Leidse Hout Verstoorde de regen in het be gin van de week al het toernooi- programma, gisteren was het helemaal prijs. Waar eens vier gravelbanen lagen, strekte zich nu een heus meer uit, zij het van een geringe diepte. In de middag had de wedstrijdleiding van De Leidse Hout nog kans gezien drie partijen te laten spelen. In prosets weliswaar. Bij de heren in de Cl-categorie betrad de als derde geplaatste Danny Lesquillier de arena te gen Maarten Soels. Volgens de verwachtingen won de speler van De Merenwijk de ingekorte partij. Met 8-4 ging de Foresca- ter ten onder. Een andere Fo- rescaterse die een verlies moest incasseren was Tammera Can ter Visscher. Samen met Marco Cats verloor ze de gemengde dubbel op C-niveau. Laila Driessen stond met haar part ner Alemijnse slechts één game af: 8-1. In hetzelfde onderdeel troffen Hellen Heybroek met René Bakker en Audrey Bonnet met Gert-Jan van Geen elkaar. Eerstgenoemde combinatie pakte met 8-5 de winst. Bodemvervuiling Verzuring Ontbossing Tienduizenden vogels worden de dupe van milieuvervuiling Vogelbescherming maakt zich sterk om de achter uitgang van de vogel stand te keren. Wordt nu voor I 35,- lid van Vogelbescherming en u redt talloze vogellevens en hun leefmilieu. STEUN VOGELBESCHERMING GIRO 29213 ZEIST Pater Moeskroen FOTO: PR De Limburgse formatie Rowwen Hèze komt de rivier afzakken naar Zuid-Holland. Noordwijkse straatnamen kloppen niet NOORD WIJK Sommige straatnamen in Noordwijk bestaan niet meer of worden verkeerd gespeld. Dit blijkt uit het onderzoek, dat onlangs is gemaakt van de 306 straten en wegen in Noordwijk. Er zijn in Noordwijk 24 straten, waarvan de naam nooit officieel is vastgesteld. Zo zijn de Kabeljouwsteeg, Lombok en Schelvisstraat particulier bezit. Andere bekende straten die niet staan gerig- streerd zijn de Koningin Astrid Boulevard, Oude Zeeweg, Piet Heinstraat en Boerhaveweg. Elf namen van straten blijken in de praktijk niet overeen te stemmen met de bij eerdere raadsbeslui ten gegeven namen. Zo maakt de raad van Herenweg de Voorweg, wordt Zwanensteeg verward met Swannesteeg en gaat de 's-Gra- vendijkseweg bij de raadsleden door het leven als 's-Gravendijk- schelaan. Vijf straatnamen kunnen worden geschrapt, omdat deze niet meer bestaan of eerdere plannen hiervoor niet zijn doorge gaan. Het gaat dan om de Vondelweg, Zandweg, Catharina van Rennesweg, Laiteriepad en Spoelslootpad. Er zijn ook nog zes straatnamen, waarvan de schrijfwijze moet worden aangepast. Zo wordt de Kabeljouwsteeg voortaan geschreven als Kabeljauw- Geen subsidie voor cd met orgelmuziek ALPHEN AAN DEN RIJN - De gemeente Alphen verleent de organist Simon Stelling geen subsidie om een cd uit te bren gen met orgelmuziek vanuit de Adventskerk in Alphen. De mu ziek gaat vergezeld van het spel van de beiaardier van de kerk, mevrouw Marras. B en W wei geren op zijn verzoek in te gaan omdat het voor dit jaar beschik bare budget inmiddels is ver deeld onder de welzijnsinstel- lingen. De gemeente wil wel op het verzoek van Stelling ingaan om een aantal cd's af te nemen voor pr-doeleinden. KATWIJK Leerlingen van de basisscholen in Katwijk aan den Rijn vieren tussen 24 en en 29 augustus hun jaar lijkse kinderfeest. Het is de vijfde keer dat dit najaars feest wordt gehouden. Op maandagavond wordt het spits van de feestweek afgebe ten met een straatvoetbaltoer nooi in de Huetingstraat, dat op donderdag afloopt. Kinderen van tien tot en met twaalf jaar kunnen vanaf zeven uur mee doen met de prestatieloop rond avond is er onder meer in de Van Veenschool kinderbingo en in sociteit Boemerang kinder disco. In het centrum van Katwijk aan den Rijn begint woensdagmid dag de kermis, die vier dagen duurt. In de Molenwijk zijn er vanaf een uur activiteiten als kinderspelen, een stormbaan, fietsoptocht, paardrijden en de dikke-bandenrace. In de mu ziektent in de Anjerstraat kun nen kinderen meedoen aan een playbackwedstrijd. Donderdagavond wordt de feestweek voortgezet met een fietspuzzelrit aan de' Turf markt. Ook is er in het clubge bouw van de Rijnsoever een ta feltennistoernooi. Vrijdaga vond is het wat rustiger met al leen een eigooiwedstrijd op het Commandeurspad en een gon delvaart in het kanaal. Zater dag wordt de feestweek afgeslo ten met onder meer een vereni- gingsmarkt, parapluhangen en tobbevaren. Rond half elf staat een groots vuurwerk gepland. NOORDWIJKERHOUT - Het cabaretprogramma Kan- goeroe's in Zeeland van Job Schuring bijt op 26 septem ber het spits af van het thea terseizoen van De Schelft. Naast cabaret is tot eind mei in Noordwijkerhout ook klassieke muziek en toneel te zien. Schurink zet in zijn stuk aller lei groepen voor schut, zoals re- dakteuren van praatprogram ma's, alcoholisten en kinder boekenschrijvers. Op 16 okto ber komen liefhebbers van Ro bert Paul aan hun trekken in de one-man-show Het Trappen huis. Oktober brengt verder nog de flamencoklanken van Samba Salad en de Rotterdam se humor van Trio de Janeiro. Zondag 15 november is het tijd voor klassieke muziek. Hoboïst Han de Vries, altviolist Henk Guittart en pianist Ivo Janssen voeren onder meer werken uit van Bruch en Mozart. Hans Da- gelet staat op 20 november in De Schelft met Memories van een zak. Het Amsterdam Loeki Stardust Kwartet sluit op 13 december het theateijaar van Noordwijkerhout af. Martin Mens laat op 2 januari Charles Dickens herleven in Morgenster. TV-acteur Peter Lusse van Vrienden voor het le ven staat ook in het theater zijn mannetje, getuige de opvoering van Schoudervulling op 22 ja nuari. Nog meer cabaret is er op 27 februari met De Serpanties in Feest, kom je ook. Het en semble Musica Ad Rhenum geeft 28 februari een eigen im provisatie van een aantal ba roks tukken. De lente begint in De Schelft op 13 maart met de conferencier Marcel Verreck en de gitarist Paul Pleijsier. In nieuw jaar worden absurde verhalen afge wisseld door muziek. Het ka- mermuziekensemble Het Am sterdams Gitaartrio komt een week later naar De Schelft. In het theaterprogramma van De Schelft komen ook de kinde ren aan bod. Op 7 april is het to neelstuk Leonce en Lena, ge speeld door theatergroep Kas- par. De bekende radiopresenta trice Anne van Egmond staat samen met Sietze Dolstra op 23 april op de planken van De Schelft. In De Nieuwe Starters kijken de veertigers vooral te rug op de jaren zestig. Het thea terprogramma van De Schelft beleeft op 22 mei haar laatste avond met een optreden van Pim Jacobs en Louis van Dijk. De pianisten spelen muziek, die zich beweegt tussen Bach en The Beatles. Gemeente Voorschoten bouwt zelf woningen in wijk Starrenburg VOORSCHOTEN - De ge- meente Voorschoten gaat zelf de bouw ter hand nemen van sociale huurwoningen in de wijk Starrenburg. Eigen lijk had de Christelijke Wo ningbouwvereniging de hui zen willen bouwen, maar de corporatie treuzelde zo lang dat de sociale huurwoningen aan de neus van Voorschoten voorbij dreigden te gaan. De bouwplannen omvatten eengezinswoningen op drie veis in de wijk Starrenbui Alle 49 woningen bestaan twee bouwlagen met kapverdfe ping. Per woning bedraagt maximale huurprijs 685,- pjje maand. Op 5 juni van dit jaar werd, gemeenteraad ingelicht oi ji het dreigende verlies van lr£ contingent sociale woning omdat de Christelijke Wonii et bouwvereniging de bouwplaj nen niet op tijd klaar zou hi ben. De gemeenteraad besli j daarop het opdrachtgeve u schap van de Christelijke ningbouwvereniging Voorscl ten te beëindigen. Ook ti werd al gesuggereerd dat de meente de woningen beter zou kunnen bouwen. Op 9 kwam er een bouwplan van woningbouwvereniging, corporatie vocht het raadsl sluit echter aan. Zij diende bezwaarschrift in bij de meente en vroeg bovendien Raad van State om het raadsl sluit te schorsen. Burgemeester en wethoud hebben inmiddels besloten 1 bezwaarschrift niet ontvanl lijk te verklaren: de wonii bouwvereniging heeft de roepstermijn van 30 dag overschreden. In het belang van de volkshup vesting wil het college zijn eig bouwplannen doorzetten, bouwplan en de subsidieai*0 vrage zijn inmiddels ambtel! getoetst en akkoord bevondi n Tijdens een gecombineei commissievergadering openbare werken en financi donderdag 27 augustus zal plan besproken worden. Me Hans op 20 november in De Schelft met Memories een zak. FOTO: PR Klaverhal Zoeterwoude maakt winst door uitkering ministerie ZOETERWOUDE - Spo en recreatiecentrum De K verhal in Zoeterwoude he 1991 afgesloten met een po tief saldo van bijna 190.(1 gulden. Dat is echter alli te danken aan een nab( ling van ruim 223.000 gul< aan onderwijsvergoedinge Het gaat daarbij om een afre ning van het ministerie over jaren 1985 t/m 1987. Als de 10 verhal de onderwijsvergoed niet gekregen zou hebben er sprake van een nadeling ploitatiesaldo van ruim 33.( gulden. Over de gehele linie heeft z Klaverhal iets gunstiger J draaid dan in 1990. Zo was is los van de nabetaling, een ho re onderwijsvergoeding; de ropbrengst was iets hoger en rentebaten vielen twee m mee. Daar staat tegenover in 1992 aan personeelsas 21.000 gulden meer is uitgec ven. r De Klaverhal heeft inmidd' een algemene reserve van bi r 100.000 gulden opgebou c Ook dat wordt slechts vero zaakt door de nabetaling van onderwijsvergoeding. Als j huidige beleid van de Klaver wordt voortgezet, zal de al 1 mene reserve binnen enkele i ren weer negatief zijn. Het meentebestuur van Zoeterw de verwacht dat het besti.j van de Klaverhal het eigen leid zal aanpassen om het c nanciële ook in de toekomst orde te brengen. Idoor JANKEES FAAS LISSE Het Lissese jonge rencentrum Magnifiosi is er uit voor haar programme ring tot eind 1992. Naast de bekende live-optredens van bands en het vertonen van films begint Magnifiosi ook met een aantal cursussen. Magnifiosi richt zich op de doelgroep van 16 tot 25 jaar. De cursus Klussen in huis is be doeld voor studenten en pas sa menwonenden. Vanaf 8 okto ber krijgen de cursisten van vakmensen op verschillende donderdagavonden uitleg over zaken als schilderen en behan gen. Een tweede cursus, die het komende seizoen gaat lopen is Wordperfect voor beginners. Op zondagavond staan in het gebouw aan de Ruishornlaan een aantal nieuwe activiteiten op stapel. Zo wordt er een begin gemaakt met een covercompeti tie. Bands en artiesten spelen hun eigen bewerking van een bekende popsong. Met de regel maat van de klok komen er op zondag bepaalde muziekthe- ma's aan bod, zoals house, elek- tronic en ska. De laatste vrijdag in oktober staat bij Magnifiosi in het teken van een revival van de discomu- ziek 'uit eind jaren zeventig. De dansvloer zal worden ingericht naar het voorbeeld van de mu ziek uit de musicajs Grease en Saterday night fever. De liefhebbers van de levende muziek komen op vrijdag aan hun trekken. Zo zijn reeds vast gelegd voor 1993 The Nozems, Rowhen Heze, La Lupa en Pa ter Moeskroen. De maand okto ber is weggelegd voor de funk- muziek. Funkbands als Guns hot, Osdorp Posse en Go Fis- hing zullen naar Lisse komen. De filmavond van Magnifiosi blijft op donderdag. De komen de maanden draaien films als J.F.K, Cape Fear en Basic In stinct. Naast de popoefenruimte bin nen Magnifiosi zal een sluis worden gebouwd. Hiermee wordt het gebouw beter geïso leerd. In het afgelopen jaar wa ren er de nodige klachten, dat het geluid van popbands door drong tot in andere ruimten. Verder wordt er nog nagedacht bij de gemeente over het aan brengen van een kunstwerk voor de ingang van Magnifiosi. De procedure voor de keuze van een kunstenaar is intussen op gang gebracht. In de bouwkos ten van Magnifiosi is een be drag van ruim 10.000 gulden opgenomen voor het aanbren gen van een kunstwerk. 1

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10