'Blind heeft me erin geluisd' 'Plannen hebben waarde bewezen' SPORT PETER BARENDSE HEEFT GEEN BEROUW Interpol zoekt Hongaars weldoener Veenstra wordt gek van tweede plaatsen Eeidóc Somaiit WOENSDAG 19 AUGUSTUS 1992 Popescu blijft nog vier jaar bij PSV Eindhoven Gica Popescu heeft zijn nog lopende verbinte nis bij PSV verlengd. De verde diger uit Roemenië heeft een nieuw contract voor de komen de vier seizoenen getekend. Po pescu bereikte gisteren over eenstemming over de aange paste overeenkomst met Kees Ploegsma, manager van de landskampioen uit Eindhoven. De speler had nog een contract voor twee jaar. Popescu is 24 jaar. Lotus doet bod op Gert-Jan Theunisse Veendam Volgens Arjan Bos, pr-manager van TVM, heeft Gert-Jan Theunisse een uitste kend aanbod van de Spaanse wielerploeg Lotus-Festina op z^k. De Nederlandse formatie wil de op dit moment van een pees blessure in de knieholte her stellende kopman zelf ook graag houden en heeft inmid dels een tegenbod gedaan. Theunisse is de zoveelste naam die in verband met de Spaanse equipe wordt gebracht. De laat ste weken circuleerden onder anderen de namen van Alcala, Koerts, Van Poppel en Nelissen als mogelijke nieuwelingen in de formatie, waarvoor de Ne derlanders Akkermans, Suy- kerbuyk en Hermans al rijden. Larry Bird stopt met'Dream Team' Boston Larry Bird, speler van het Amerikaanse Dream Team, dat ruim een week gele den in Barcelona Olympisch kampioen basketbal werd, heeft aangekondigd zijn loop baan te beëindigen. De 35-jari- ge sterspeler van de Boston Cel tics ondervindt al jaren hinder van een rugblessure. In Barce lona was de kwaal van de 2,05 meter lange Bird, die vorig jaar een operatie onderging en de helft van het seizoen buitenspel stond, duidelijk zichtbaar. Tij dens de pauzes van de wedstrij den ging hij telkens voor de bank met wisselspelers op de grond liggen. In de finale tegen Kroatië speelde Bird slechts twaalf minuten mee. Bird speelde dertien seizoenen in de Noordamerikaanse profcompe- titie NBA. Hij werd daarin drie keer NBA- kampioen met de Celtics en stond elf keer in het All Star Team. Australië wint ook tweede wedstrijd Port Elizabeth Het Australi sche rugbyteam heeft de om streden Zuidafrikaanse trip voortgezet met een wedstrijd in Port Elizabeth tegen een team van Eastern Transvaal. De Wallabies wonnen met 34-8. Er deden zich geen demonstraties of ongeregeldheden voor. Na de uitbarstingen van nationalisti sche gevoelens bij de officiële landenwedstrijd van dit week einde staat het African Natio nal Congress (ANC) uiterst ge reserveerd tegenover sportcon- tacten zoals deze. Ijshockeyers Assen niet in competitie Zoetermeer Naast kampioen Utrecht neemt ook Assen het komende seizoen niet deel aan de ijshockey-competitie in de eredivisie. Het verzoek van de club om een licentie is afgewe zen. Assen krijgt wel de gelegenheid tot 21 augustus alsnog aan een aantal voorwaarden te voldoen, om toch te kunnen spelen. Ge leen en Nijmegen kregen een voorlopige licentie. Steffi Graf zegt af voor Montreal Hamburg Steffi Graf heeft afgezegd voor de Open tennis- kampioenchappen van Canada, die in Montreal worden gehou den. Ze is geblesseerd aan de schouder. De viervoudig Wim- bledon-winnares uit Duitsland heeft gezegd dat ze op tijd her steld zal zijn om uit te komen op de Open Amerikaanse. Dit Grand Slam-toernooi begint op 31 augustus. Hamburger SV ontsnapt Leverkusen Hamburger SV heeft alleen door het beter ne men van strafschoppen een vroege uitschakeling in de Duit se bekercompetitie kunnen voorkomen. Na negentig minu ten plus verlenging stonden de duurbetaalde profs gisteravond nog altijd gelijk (2-2) met de derde klasse amateurs van Bay er Leverkusen. Bij het nemen van de strafschoppen behoedde doelman Golz de Bundesliga- club voor een blamage door het schot van de als achtste aantre dende Oswald te keren: 8-7. Peter Barendse weigerde zondagmiddag na het duel tegen Ajax commentaar op de rode kaart die hij van scheidsrechter Uilenberg had gekregen. Het was zijn enige verstandige daad die middag, want eerder in de wedstrijd ging hij zowel fysiek als verbaal over de schreef. Een terugblik twee dagen na het bewuste incident. Op zijn gezicht valt geen spoortje berouw waar te nemen. doorRenéDons Rijswijk De maandag liet hij voor wat die was. De 26-jarige Peter Barendse was voor ieder een onbereikbaar. Nu, twee da gen later, voelt hij zich nog steeds een martelaar. Van spijt is nauwelijks sprake. 'Ik ben stom geweest, maar scheids rechter Uilenberg moet mij al tijd hebben en Danny Blind is een grote matennaaier'. „Ik heb maandagnacht tot ver velens toe de samenvatting ge zien", verklaart Hagenaar Pe ter Barendse. „Wel honderd keer heb ik de band terugge spoeld, maar ik begrijp nog steeds niet wat de reden van Ui lenberg is geweest om mij geel te geven. Het was mijn eerste overtreding. Ik tikte Dennis Bergkamp niet aan. Hij viel niet eens, hij mekkerde ook niet". „Maar het was Danny Blind die mij een oor aannaaide", ver volgt Barendse vol vuur. „Die begon te gillen: 'het is zijn der de keer'. En Uilenberg trapte erin. Waarom? Omdat die man de pik op mij heeft. Ik heb al meerdere malen aanvaringen met hem gehad. Als ik nies dan fluit hij al voor een overtreding. Als eerste waarschuwt hij mij dat de volgende overtreding geel is. Hij grijnst dan van oor tot oor. Alsof hij cadeautjes uit deelt op sinterklaasavond". „Ach, maar de schuld moet ik bij mij zelf zoeken. Ik had na tuurlijk nooit 'lamzak' tegen de scheidsrechter moeten zeggen. Ik maakte mij echter zo ontzet tend kwaad over die gele kaart die ik ten onrechte van Uilen berg kreeg, dat ik mijzelf niet in bedwang had. Dat heb ik ook zo in het verweerschrift gezet. Of dat zin heeft, weet ik niet. Ik heb bij Feyenoord en Den Bosch ook weieens rood gehad. Toen hielpen die verweerschriften geen zak. Daarom verwacht ik er nu ook niet veel van. Morgen is de uitspraak. Ik ben dan op de training in Dordrecht. Ikzelf re ken op vier wedstrijden. Als ik morgen de schorsing hoor, dan krijg ik de echte klap pas, want vier zondagmiddagen langs de kant zitten is geen pretje". Geladen De selectie van SW/Dordrecht was zondag voor de wedstrijd tegen Ajax enorm geladen. De thuisclub wilde duidelijk iets goedmaken voor eigen publiek. In plaats van dat er goodwill werd opgebouwd, verspeelde de ploeg van trainer Berger veel krediet. De spelers van SW/ Dordrecht gingen als echte wil demannen te keer. Met name Willy Boesen, Hans Kraay jr. en Jan Mulder lieten zich niet on betuigd. „Wij speelden fel om te voorko men dat Ajax in zijn spel zou ko men", legt Barendse uit. „Ik zelf was dan ook enorm gemoti veerd, maar niet anders dan voor een andere wedstrijd. Ik hield mij in vergelijking met de anderen vrij rustig. Ik speelde direct en daar hoort uitdelen en incasseren bij. Maar de overtre ding een minuut voor rust te gen Bergkamp was echt mijn eerste. Ik zette een sliding in om de bal te veroveren. Berg kamp tikte de bal te ver voor zich uit, waardoor Jan Mulder de bal kon wegschieten. Ik trok mijn been in, maar raakte Berg kamp nog niet. Toen kwam die rode kaart. Ik dacht dat ik gek werd"! Danny Blind reageerde hierop door zijn ongenoegen over de strijdwijze van SW/Dordrecht te uiten. Een oncollegiale daad oordeelt Peter Barendse. „Bij ons zou zoiets niet gebeuren. Je kunt van Kraay jr., Mulder, Boessen en mijzelf zeggen wat je wil. Maar we delen uit en we incasseren, maar om kaarten vragen bij de scheidsrechter doen we niet. Dat is echt uit den boze. Je maakt het op de Neder landse velden weinig mee, maar Blind vormt hier een uitzonde ring op". Straf Wat precies de consequenties van zijn domme daad zijn, kan Peter Barendse nog niet beoor delen. De verdediger kan een flinke straf van de tuchtcom- missie van de KNVB verwach ten. Daarnaast zal Han Berger, die gisteren wegens een verhui zing niet op de training was, hem ook onder handen nemen. De oefenmeester van de Dordt- se ploeg had net een nieuw huishoudelijk reglement opge steld. Een gele kaart kost de Dordtenaren 100 gulden en een rode 250 gulden. Bovendien krijgen de spelers tijdens hun schorsing geen premies uitbe taald. „Hoe dat precies zit, weet ik niet eens", zegt Barendse. „Ik zou mijn contract erop moeten nalezen. Ik baal het meest van de schorsing die mij te wachten staat. Ik heb lang met allerlei blessures getobd. Vorig seizoen heb ik voor het eerst weer bles- surevrij kunnen spelen. Dit sei zoen wilde ik het gaan maken, want mijn ambities gaan verder dan SW/Dordrecht. Door dit incident maak ik nu een valse start, maar gelukkig duurt dat maar een paar weken. Het geld vind ik niet zo belangrijk. Het is jammer dat ik 250 gulden kwijt ben, maar ik kan er niet mee zitten". Waarop zijn vriendin op de achtergrond reageert met: „Ik wel, want ik had er iets moois voor kunnen kopen Peter Barendse is niet bang voor de negatieve reacties die hem dadelijk en misschien in de toekomst bij uitwedstrijden nog te wachten zullen staan. „Daar heb ik schijt aan. Als ik weer mag spelen zorg ik er gewoon voor dat ik niet meer bij de scheidsrechter in de buurt kom. Zeker niet meer bij Uilenberg. En over een tijdje is iedereen het weer vergeten. Of ik er nog iets van geleerd heb? Ik hoop het. Maar ik heb ook nog goed nieuws: mijn vader belde net dat er pillen op de markt zijn, waarmee je twee uur niet kan praten", grapt Peter Barendse. ZWEMMEN JACQUES VAN LEEUWEN (HIPPISCHE SPORTBOND): door sj0erd b00tsma Baarn De Olympische Spe len hebben nog altijd hun waar de voor de sport. Vraag het de beleidsmakers van de Neder landse Hippische Sportbond (NHS). Tot voor kort was de door hen in het leven geroepen stichting het Nederlands Olympiade Paard (NOP) een op het eerste gezicht vooral geldverslindende onderneming. Na de prestaties in Barcelona, waar de paarde- sport met één keer goud en tweemaal zilver de voornaam ste nationale bijdrage leverde, geldt de weg naar het Oranje succes als voorbeeld voor toon aangevende naties. „De voorzitter van de Duitse fe deratie, Landsberg-Velen, kwam in Barcelona naar mij toe," vertelt Jacques van Leeu wen, directeur van de NHS. „Hij vroeg mij om nog eens uit te leggen hoe het met het NOP zit. Dezelfde vraag werd mij tot twee keer toe gesteld door de heer Gyllenhammer, president van Volvo en voorzitter van de Zweedse hippische bond. Het gekke is dat wij de DOKR, het Duitse opleidingsinstituut voor Olympische paarden, bij de op richting van het NOP in 1983 als voorbeeld hadden. Wij zijn alleen verder gegaan. Wij zijn contracten aangegaan met eige naren van goede paarden. Op die manier proberen wij de die ren voor ons land te behouden". Doelstellingen Het NOP had negen jaar gele den nog drie doelstellingen. Jonge paarden werden aange kocht, waarna de dieren wer den opgeleid in het nationaal hippisch centrum in Deurne. Verder participeerde het NOP in de aanschaf van paarden. Olympic Baltazar, bereden door Eric van der Vleuten, is daar van een voorbeeld. Van Leeuwen: „Olympic Bril jant, een ander paard in die ca tegorie, is helaas onlangs over leden na een koliek-aanval. Het NOP had het paard verzekerd, zodat de eigenaar nog 150.000 gulden krijgt". De derde en nu belangrijkste taak is bezitters van toppaarden vergoedingen betalen, zodat zij hun dieren niet hoeven te verkopen aan vermogende buitenlanders. Het aankopen en opleiden van jonge paarden is voor de NHS geen lonende zaak geweest. Dat deel van het plan is inmiddels geschrapt. „We hebben geen geld moeten bijleggen, omdat de goed opgeleide paarden altijd wel een redelijke prijs oplever den", verklaart Van Leeuwen, die met het NOP in 1989 het trainings/begeleidingsplan in troduceerde. Behoud Het NOP heeft zich dus voorna melijk toegelegd op het behoud van paarden, die zich reeds heb ben bewezen voor de équipe. Viervoeters die vastgelegd zijn tot en met de wereldruiterspe- len van 1994 in Zoetermeer en Den Haag, zijn de dressuur- paarden Cocktail en Bonfire be reden door Anky van Gruns- ven, Larius met als amazone El len Bontje en Corado van de Rotterdammer Van der Ven. Met de military-équipe ligt het na de Olympische teleurstelling anders. Van Leeuwen: „Met Martin Lips en zijn Writzmarc zouden we nog wel verder wil len gaan. Ik neem echter aan dat de familie Stibbe, evenals de NHS, na Barcelona ook weinig behoefte heeft om het contract te verlengen". Van Leeuwen hoopt uiteraard wel de contracten met de eige naren van de top-springpaar- den voort te zetten. „We heb ben in de loop der jaren met die mensen een goede relatie opge bouwd. Ik hoop eerder dan ver wacht dat paarden als Egano, Ratina en Top Gun tot en met 1994 in Nederland blijven. Voor die mensen is het ook een stukje liefhebberij, al kan ik mij voor stellen dat Zangersheide blij is met de reclame waarvoor Rati na en Piet Raymakers in Barce lona hebben gezorgd". Het NOP vergadert in septem ber over het voortzetten van de koers. De afgelopen jaren be droeg het budget van de stich ting gemiddeld bijna zes ton. Van Leeuwen: „In de eerste ja ren hadden we zes grote spon sors, die elk vijftigduizend gul den binnenbrachten. Na vier ja ren zijn ze alleen als sub-spon sor gebleven, omdat het in we zen goodwill-sponsoring was. We hebben weinig te bieden. Bij ons kunnen de mensen geen re clamebord ophangen. Gelukkig hebben we aan de verkoop van Sunrise aardig verdiend. Dat paard is in 1988 verkocht voor anderhalf miljoen gulden, waardoor ruim zeven ton in de kas van het NOP vloeide. Nu doen we het met een groot aan tal kleine sponsors. De partij die het meeste belang bij ons heeft zijn onze concoursen, maar Rotterdam is het enige dat geld geeft aan het NOP. Voor de rest is het hard sappe len. Als je dan bekijkt wat je met zo'n budget kunt doen, dan ben ik tevreden Na de successen van Barcelona lijkt het voor de NHS gemakke lijker om sponsors te lijmen. Het CHIO, dat morgen in Rot terdam begint, is daarvoor een WIELRENNEN „Ach, ging het maar zo gemak kelijk," mijmert Jacques van Leeuwen. „We hebben nu een goed produkt te bieden. Maar wat als Barcelona niets had op geleverd? Dan waren de menin gen over het NOP wellicht an ders geweest. Iedereen heeft zich negen jaar geleden ook wel gerealiseerd dat als je vandaag begint, er morgen geen resulta ten worden bereikt. Dankzij Barcelona is het nu wel een goed moment om te zeggen dat we aan al die plannen toch iets hebben gehad". Veendam Hoe vaak hij als tweede is gefinisht dit seizoen wist Wiebren Veenstra niet. Bij benadering meende de Fries dat het zeker tien keer moet zijn geweest. Gisteren was het weer eens zover. In het cen trum van Veendam werd hij door Wilfried Nelissen versla gen. De 22-jarige Belg won na een rit van 201 kilometer vanaf Nijkerk de eerste etappe van de Profronde van Nederland, die zoals verwacht in een massa sprint eindigde. Met Veenstra opnieuw in de rol van verliezer. „Het is om gek van te worden, al die tweede plaatsen, maar ik ben op mijn waarde geklopt. Ik zat in zijn wiel, maar kon hem simpelweg niet passeren. Ik heb geen enkel excuus". Veenstra heeft behoefte aan een in het oog lopende prijs, want de toekomst is voor hem ongewis zo lang Raas nog geen nieuwe sponsor heeft. Tot nu kan hij slechts een te verwaar lozen succesje in het criterium van Wanzele (België) als refe rentie overleggen. En twee han den vol tweede plaatsen, waar onder twee in Parijs-Nice ach ter Cippolini en een in de E3- Prijs achter Museeuw die dit jaar ook grossiert in ereplaat sen. Ondanks de mager bezette ere lijst zegt de immer optimisti sche Veenstra zich geen zorgen te maken over de toekomst. Zijn betrekkelijk zonnige kijk ba seert hij op het aantal FICP- punten, waaraan door de he dendaagse broodfietsers meer waarde wordt gehecht dan aan zeges. Veenstra neemt op de ranking de 52e plaats in met 392 punten. Daarom durfde hij te beweren niet te piekeren over volgend jaar. „Indien je dat doet ben je bij voorbaat al verloren. Ik heb nog twee maanden om de zaken recht te zetten. Vandaag kan het al weer anders zijn", sprak hij lachend. „Ik rijd dit seizoen echt niet slecht. Ik kan het kar wei alleen niet afmaken. En dat stoort me wel". Aardige serie De winnaar van de dag daaren tegen verzamelt dit jaar een aardige serie prijzen. De twee dejaarsprof uit de ploeg van Pe ter Post boekte in Veendam de negende zege van het seizoen, waaronder twee ritten in de Dauphiné Libéré en twee etap pes in de Ronde van Zwitser land. Nelissen was zonder pre tenties aan de 32ste Profronde van Nederland begonnen. Een verkoudheid belemmerde hem vorige week te trainen. En maandag tijdens de proloog had hij er nog last van. Gisteren op weg naar Veendam testte hij zijn conditie door zich te men gen in een tussensprint. „Dat doe ik normaal niet als ik vermoed dat het op een massale aankomst uitloopt. Dit keer heb ik gebroken met die gewoonte om mezelf te testen", verklaar de de sprinter, die op advies van Walter Planckaert dit jaar een tweejarig contract kreeg bij Pa nasonic. Nelissen behoeft zich in tegen stelling tot Veenstra weinig zorgen over de nabije toekomst te maken. Zelfs indien Post geen opvolger zou vinden voor Panasonic weet hij zich nog een jaar verzekerd van inkomsten. De tocht van Nijkerk naar Veendam was weinig opwin dend. De uitlooppogingen stel den niets voor, pas na de eerste van drie passages in Veendam was van enige strijd sprake. De ploeg van Buckler maakte het tempo om Veenstra in een goe de positie te manoeuvreren en Nijdam in het Oranje te hou den. Dat laatste lukte, het eer ste ook, alleen Veenstra kwam te kort om het karwei af te ma ken. Hoewel de inspanningen van de Buckler-renners voor de dag prijs vergeefs waren, bleef de leiderstrui in bezit van Jelle Nijdam. De winnaar van de pro loog liep zelfs vijf seconden uit op zijn naaste concurrenten Maassen en Marie, die in een tweede groepje finishten. Van daag staat na een korte rit in de ochtend van Hardenberg naar Haaksbergen een tijdrit over 31 kilometer op het programma. „Dan weten we meer", zei Nij dam. „Het is een afstand die Maassen wel ligt. Vanmorgen zullen we zeker de trui verdedi gen; maar na vanmiddag kan de situatie heel anders zijn. Giste ren hebben we vrij gemakkelijk de koers kunnen controleren. Alleen jammer dat Veenstra in de finale tekort schoot". er György ZemplN nyi, die er met ongekende v int gevigheid voor zorgde dat I da de befaamde Hongaarse zw( op school van Zcechy aan ni 15 ontbrak, wordt gezocht. De\jee duistering waarvan men hir v verdenkt is zo groot, dat IntL- pol is ingeschakeld. Zemplenyi, die zich manage®! naar het uitkwam zelfs voorT ter van de Hongaarse zweJN bond noemde, is sinds de Olji di pische Spelen van Barcelajdi spoorloos. Hij zou als eigenie van het reisbureau Idea-Tolls de sponsors van de Hongaajva zwembond en de zwemnJGi zelf voor - omgerekend - zL 1 twaalf miljoen gulden heblj'/ opgelicht. De politie legde Ijnc slag op zijn woning en zijn k^a: toor in Boedapest. Zemplenyi regelde training kampen over de gehele weiji en zorgde dat zijn zwen zwemsters in de duurste hol werden ondergebracht dat ooit duidelijk werd waarkle het geld vandaan haalde, j Barcelona nog vond hij Olympisch dorp als onderf men niet goed genoeg en hu( vestte hij de Hongaarse zwe| ploeg in een vijfsterren-hotel! In de Catalaanse hoofdstad 4 ren Tamas Darnyi en Kriszti Egerszegi de enigen die na| de Amerikaanse Janet Evi hun Olympische titel van Se prolongeerden. Schoolsl| zwemmer Norbert Rosza - oogappel van Zemplenyi - er zilver. UITSLAGEN PRIJSVRAGEN Eerste prijsk winnaar, bruto 10.808, tweede prijs: 18 400,30, derde prijs: 146 naars, 123,30. (onder voorf houd). VOETBAL Duitse beker, ste ronde: FSV Wacker Nordhausen - 1. FC Köln BSV Stahl Brandenburg - 11> Kaiserslautern 0-2, OT Brenj - 1. FC Nürnberg 1-7, FC Gf< delfingen - Bayer UerdingenL 1, Bayer Leverkusen (an< teurs) - Hamburger SV 2-2 T verlenging, HSV wint na stir schoppen (8-7), TSV 1860 Mtf] chen - Dynamo Dresden 1-2. i Engeland: Blackburn Rovertt Arsenal 1-0, Wimbledon - 1)1 wich Town 0-1. d Schotland, League Cup, deö ronde: Dundee United - St. Mi ren 3-0. b Vriendschappelijk: Athletic f Bilbao - Bayern München 0-1Ü WIELRENNEN Profronde derland. Eerste etappe Nijkel Veendam: 1. Nelissen (Bj 203,5 km in 5.11.51 (g 39,153 km/u), 2. Veens( (Ned), 3. Raab (Dui), 4. Koe[ (Ned), 5. Capiot (Bel), 6. (Ita), 7. Leoni (Ita), 8. Monci sin (Fra), 9. Akkermans (Ne4 10. Lilholt (Den), 11. Nijdl (Ned), 12. Cornelisse (Ned), I Peeters (Bel), 14. Adri van (j Poel (Ned), 15. Verhoevj (Ned), 16. De Koning, 17. 19. 24. mans 0.05, 26. Van Poppel, f Pieters, 30. Van de Vin, 31.r nands, 34. Schurer, 36. Hari ling, 38. Lubberding, 40. ques van der Poel, 43. H^ mans, 48. Zuijderwyk, 49. len, 55. Poels, 61. LammeH 66. Breukink, 71. Maassen, Van Loenhout, 73. Hoffir 85. Woltman, 90. Jakobs, LeMond (VSt), 95. Solleve! 98. en laatste Elen 1.50. Algemeen klassement: 1. dam 5.18.15, 2. Marie (F 0.10, 3. Maassen 0.14, 4. Ne| sen 0.15, 5. Pieters 0.16, 6. Y fi, 7. Skibby (Den) 0.17,8. S rer, 9. Raab 0.18, 10. Ko< 0.19, 11. Frison (Bel) 0.20, I Bezault (Fra), 13. De Konij 14. Arnould (Fra), 15. Yaj (GBr) 0.21, 16. Breukink, Harmeling 0.23, 25. LeMo 0.27, 28. Veenstra, 32. Knuvi 0.30, 33. Zuijderwyk, 37. Vj hoeven 0.32, 38. Hanegri 0.33, 47. Wijnands 0.37, j Hoffman, 50. Solleveld, 51.1 len 0.39, 55. Van de Vin 0.' 57. Lammerts 0.41, 59. Jakt 0.42, 60. Van Poppel, 61. Hl mans, 69. Van Loenhout 0. 75. Akkermans 0.48, 76. Li berding0.49, 78. Poels 0.50, Adri van der Poel, 82. Jacqi van der Poel 0.51, 84. Woltm 0.52, 91. Cornelisse 0.59, Hermans 1.00, 98. en laat Elen 2.53. Tour Feminin. Vijfde etap tijdrit in Toulouse: 1. Loi (Fra) 10,1 km in 15.01,40 (j 40,337 k/u), 2. Van Mooi 0.02, 3. Marsel (Fra) 0.23, Van de Vijver (Bel) 0.27, Lynch (NZe)0.31. Algemeen klassement: 1. Loi 11.22,01. 2. Van Moorsel 0. 3. Van de Vijver 1.27, 4. Lyi 1.54,5. Sydor (Can) 2.21. foto Jos van Leeuwen Peter Barendse: 'Als ik nies krijg ik van die Uilenberg al een gele kaart' foto Cees Kuiper Jacques van Leeuwen: 'We hebben nu een goed produkt te bieden'.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8