17 Freek van der Capellen koning van Zuid-West Bridgend wint, maar DIOK steelt de show Sport SANDER GEERLINGS WINT ESTEC-OPEN FC Lisse draait al op volle toeren eve Ringeling er op snelheid rGert Velthuizen |en Tijdens diverse atle- wedstrijden bleek dat Steve eling weer helemaal op 1 irlii is Ook Ruud van Mau- mag niet klagen, maar de meter-elite van Bataven t nog genoeg te doen. Iphen aan den Rijn scoorde 1121 iaf Steve Ringeling einde- :rc' weer eens een fraaie tijd van seconden op de 100 meter. i van Maurik (AAV'36) er slechts tweetiende van seconde langer over. 11.4 noteerde Bataaf Mar- een tijd die jn mag. Op de 200 meter 1 in Van Maurik als enige tot goede tijd: 22.5 seconden. J'lezelfde afstand bij de da- was Marian van Spronsen goed voor de winst bij het )n pringen) ruim de baas over a Veldhuijzen van Bata- .6 om 27.9 seconden. 00 meter werd duidelijk bet Joost la Lau nog aan ïeid ontbreekt na zijn va- 'le ie. In Alphen pakte hij nog Vide winst op de 800 meter 4 minuut), maar zelden ve iet zoveel moeite hebben fa dag later in Amsterdam een 400 meter niet harder 51.8 seconden. Bastiaan (AAV'36) verbeterde zijn iet d op de 800 meter tot 4 minuut. Bij het discus- DP! en was Carla Hertogh de regio-atlete. i 'thuisring' kwam ze tot meter. msterdam liep zowel Regi- in Duijn (4.39.0) als Astrid Velden naar goede tijden .0 minuten) op de 1500 r. Een verrassing was in erdam het optreden van taan Paul Straathof op de neter, maar met even wei- ucces als Saskia Engels en Wesseling op de 400 me- -n iter die avond. irtin Schalkers J rkste in Leiden Gerard van der Hoeven Leidse Courant maandag 17 augustus 1992 ELRENNEN door Carole Massee en Peter Klein Leiden Freek van der Capel len kroonde zich op Zuid-West tweemaal tot winnaar. Met partner Marcel van Rijn won hij het dubbelspel, solo zegevierde de Merenwijker over Jeroen Vink. Bij de B-dames bleek Cin dy Vincent de langste adem te hebben. Gezien de plaatsingslijst was de finale bij de heren op BI-niveau verrassend. De ongeplaatste Freek van der Capellen rekende in de halve eindstrijd af met de nummer één, Marcel van Rijn, Jeroen Vink, eveneens zonder startnummer, zegevierde over Bartel Swart. Net als de beide halve finales werd de eindstrijd in twee sets beslist. Van der Ca pellen bleek met 6-1 en 6-2 te sterk voor Hillegommer Jeroen Vink. Bert Bruin en Coen van Bemmel moesten ook na twee sets de victorie afstaan. Met 6-3 en 6-4 gingen zij onderuit tegen het duo Van der CapellenA^an Rijn. In de damesfinale stonden de verwachte speelsters inderdaad tegenover elkaar. De nummer één, Irma van Seeters, schakel de Sandra Faas uit en de als tweede geplaatste Cindy Vin cent sloeg Natasja van Schaik uit het toernooi. De Belgische Vincent trok uiteindelijk toch aan het langste eind. Met 6-2,1- 6 en 6-3 moest Merenwijkse Van Seeters genoegen nemen met een tweede plaats. Taco Stoppels had voor zijn laatste twee partijen in de Cl- categorie drie sets nodig om uit eindelijk met de eer te kunnen strijken. Eerst ontdeed de Uni- cummer zich van de als tweede getipte Marco Cats. In de finale bleef Stoppels de baas over de favoriet Maarten foto Henk Snaterse Irma van Seeters Stijlvol in actie tijdens de finale ran het DEB op Zuid-West. De Merenwijkse verloor echter van Cindy Vincent. Buys (7-6, 2-6 en 6-2). De he- rendubbel werd een overwin ning voor Patrick Wijffelman en Martin Hoekstra. Carlijn Buis kan Zuid-West bij schrijven op haar lijst kampi oenschappen. Voor de zesde maal dit seizoen kwam de lij- staanvoerster van het LC-Mas- terscircuit op het erepodium van het DECl. Lisette Faas ging met 6-3 en 6-1 ten onder. In de halve eindstrijd was Nico- lien Derks, die in de C2-klasse de winnares werd, haar voorge gaan. Faas bereikte de eind strijd door een overwinning op Lisa Colson. De finale bij de Dl-heren werd een De Munnik-onderonsje, dat in het voordeel van Hans van Velzen werd beslist. Marcel de Bruin moest met 6-4 en 6-1 ge noegen nemen met de tweede plek. Irma Machielse gaf in haar eindstrijd één game min der weg aan Liselotte Klein: 6- 1,6-3. De uitnodigingen voor het LC- Masters 30+ dubbeltoernooi gaan naar Forescate en Uni cum. De Forescaters Aad Gijben en Aad Pronk verdienden door een tiebreak in de derde set hun tic ket ten koste van John van Klink en Walter Koek. Jeanet Chrispijn en Wil Koopman stonden met 7-5 in de derde reeks hun invitatie af aan het Unicumse duo Els van Veen en C. van der Geest. Regelmatig Sander Geerlings maakte tij dens het Open Estec-toernooi zijn favorietenrol in het HEC waar. De Boekhorster zag zijn regelmatige toernooi bekroond worden in de finale tegen Erik Sneldei's. Geerlings pakte de eerste set eenvoudig (6-2) maar verkeek zich bijna in de beslis sende slagenwisseling op de veerkracht van de Zee en Duin speler (7-5). Bij de dames in C was de toer nooiwinst voor Marieke Zwer ver. De Unicumse was met 6-4 en 6-2 te sterk voor Nieuw Ven nep-speelster Willems. Bij de dubbels pakte Erik Snelders sa men met Maarten Lugthart toch nog een prijs. Corrie Kroon en Jolanda Dessing deden dat bij de dames. Nicolette Houwer en Marcel Westdijk pakten in de D-categorie de hoofdprijzen bij Estec. Bentlanden Het Bentlanden-toernooi kreeg niet helemaal dat vrolijke slot, dat bij het tweede lustrum gewenst werd. De helft van alle finales werd namelijk onder ge staag neervallende druppels af gewerkt. Marc van Leeuwen bij de heren in de Cl-categorie en Joost Weerheim in de Dl-afde- ling waren voor het vallen van het hemelwater gereed met hun slotronde. Zij klopten Léon van Leeuwen respectievelijk Ton- Kees Doorschot met bruime cij fers. Marc van Leeuwen en Joost Weerheim, die in de C2 van Nieuw Vennep al tot opvallende resultaten kwam, speelden een sterk toernooi. Gea van der Sman bleek in het DECl een klasse apart. Ook de mixed met Peter Smith besliste zij snel in haar voordeel. Sponsor Vermeulen is goed in aannemen, want Jaap Leijsse- naar was bij de 35+ heren goed voor een afgetekende overwin ning in de finale. Slechts Ma- riëlle Patiwael en Atie Hoeblal kwamen bij de Dl-dames tot een echte 'eind'-strijd. De jeugdige Koudekerkse bleef met 6-4 in de derde set toch overeind. Bij de damesdubbels in de open en de 35+ Dl hield Benthuizen de titel in eigen huis met Elles de Ruiter en Wendy van der Velde, respec tievelijk Noor Maase en Wil de Vrij in eigen huis. Tweede prijzen waren er voor de organisatoren via Wouter Schreuder en Robby van de Wa tering in het HDDl en opnieuw Noor Maase en Cees Boeter in de mixed 35 RUGBY Martin Schalkers is Jar geworden van de eer- onde van de Burggraven- rf n Leiden, lorhouter en demarreerde ronden voor het einde uit man sterke kopgroep. Op •achtsexplosie van de ex- hadden de andere koplo- ;een antwoord, n heeft weer een amateur- Juist nu Swift-Casba op naai niveau de nodige suc- n kent, timmert de wieler- nging ook in eigen stad e weg. Op de Burggraven- in de Sitterlaan is een snel uitgezet, een volwaardig program- iresenteerde Swift-Casba op een goede manier. De 111 gstelling van het publiek ïog niet erg groot, maar de ïisatie toonde zich deson tevreden. wedstrijd voor A-ama- sprongen vijf renners di- 4Jweg. Het quintet bestond ploeggenoten Marcel van (liet en Aart Vierhouten, elle Patrick de Boer en de •rijders Martin Schalkers né van der Salm. een goede samenwerking den zij hun voorsrpong ge uit. s mkele poging uit het ach- !d om nog wat te onderne- was door het hoge tempo E Ie leiders gedoemd te mis- n. ïog twee ronden te gaan, ig Schalkers weg. Tegen ump was geen kruid ge in en hij pakte onbedreigd lemen. strijd om de andere ere- Dt( sen kon de snelste sprin- n 'atrick de Boer, het toch ^bolwerken tegen Marcel Ier Vliet (tweede) en Aart outen (derde). syer werd vierde en Van der uit Woubrugge vijfde. De van de achterblijvers gewonnen door Tim Steij- Laurens Koster (Swift) ierde zich als achtste. mateurs amateurs-B pakte Dirk- 'an Reek (Noordwijk) de voor Andre Greven en b Boutensteijn. Johan weg uit Stompwijk be- e een zeer goede zesde Hans Schoelink ^eider s' werd zevende, Martin van eiil (Ter Aar) achtste, Her- le Jong (Zoeterwoude) ne- Piet van der Geest (Zoe- •ude) elfde, Ruud Dobbe- Leiden) twaalfde en Piet (Rijnsburg) zestiende. succes was er ook bij de "en. In de sprint om de ite plaats op het erepodi- ileef Swift-rijder Miquel Vessel (Ter Aar) zijn ploeg- »t Andre Mohlmann (Lei- ™bipt voor. 'ond Weenink uit Dor- 't was de derde man op het •dium. foto Henk Snaterse Foreholte-spits Nico van Rijn komt niet aan de bal. SVLV-verdediger Dick van der Walle schermt de bal bekwaam af. Het oefenduel eindigde in 2-2. VOETBAL door Kees van Kesteren Leiden FC Lisse heeft de smaak al vroeg te pakken. De ploeg van trainer Ruud Bröring haalde flink uit tegen de reser ves van Haarlem (5-1) en zette daarmee zijn kandidatuur voor een hoge positie in de eerste klasse. WSB leverde op sport park Duinwetering een goede prestatie door een gelijkspel te gen Noórdwijk. FC Lisse-Haarlem 2 5-1 (2-0) Ruud Bröring kan tot nu toe te vreden terugkijken op de oefen periode. FC Lisse maakt een zeer gretige indruk en vooral de nieuwkomers van Telstar (Bert van Duyvenbode en Jelle Vis ser) geven de Noordwijkse oe- fenmeester wat meer mogelijk heden. Vooral Van Duyvenbode ontpopt zich als een waardevol le schakel bij de geelblauwen. In de eerste helft van het oefen duel tegen de reserves van Haarlem speelde hij een sterke partij op het middenveld en nam twee doelpunten voor zijn rekening. Een andere uitblin ker bij de Lissenaren was Ro bert Vermin. Constant gevaar lijk en met een prima voorzet zorgde hij voor veel dreiging. Haarlem had overigens niet veel in te brengen op Ter Spec- ke. Na de doelpunten van Van Duyvenbode voor rust bouwde Mark Ens (tweemaal) en Radjin de Haan de voorsprong uit naar 5-0. In de slotfase redde Haar lem de spreekwoordelijke eer. Katwijk-Stormvogels 3-3 (2-1) Arie Lagendijk kiest bij Katwijk altijd voor een rustige opbouw. De resultaten van de oranje hemden in de oefencampagne vallen dan ook wat tegen. Te gen hoofdklasser Stormvogels liep het echter wat beter, maar vooral in de defensie rammelde het nog wel eens. De ploeg uit IJmuiden nam voor rust een voorsprong, maar via Pim Lan- geveld en Marco van der Plas werd het 2-1 voor de thuisploeg. Na rust domineerde Stormvo gels en liep uit naar 2-3. Hans Zwaan zorgde echter voor de puntendeling. Quick Boys-ADO'201-3 (0-3) Quick Boys heeft de juiste vorm nog steeds niet te pakken. Voor al de defensie is nog lang niet op orde. Trainer Hans van der Zee maakt zich voorlopig nog niet druk en geeft zijn hele selectie de kans om zich waar te maken. Quick Boys startte dan ook zon der Hans van der Plas, Martin Steenvoorden en Gert Aande- wiel. ADO'20 profiteerde dan ook van deze opstelling en liep voor rust simpel uit naar 0-3. Na rust redde invaller Edwin Otte de eer voor de Katwijkers. Rijnsburgse Boys-'s Graven- zande 5-4 (1-1) De ziekenboeg op sportpark Middelmors zit weer overvol. Arie Kurver mist een vijftal ba sisspelers en zag Ruud Boot we gens privé-omstandigheden op stappen. Het is dus weer volop improviseren bij de Rijnsbur gers. Tegen tweedeklasser 's Gravenzande liep het in de eer ste helft redelijk, maar na rust bleek weer eens de kwetsbaar heid in de defensie van de geel zwarten. Ron de Jager had met vier treffers echter zijn vizier op scherp staan zodat de schade beperkt bleef. Leon Vonk nam de vijfde treffer van Rijnsburg se Boys voor z'n rekening. Noordwijk-WSB 3-3(1-3) WSB leverde in Noordwijk een uitstekende prestatie. De ploeg van trainer Fokke van der Reydt was vooral in de eerste helft de betere ploeg en liep dan ook uit naar een verdiende 1-3- voorsprong (doelpunten Rober Marijnen, Theo Aanhane en Jaco van Wieringen), terwijl Timo Gerlof voor de thuisclub scoorde. Na rust trok Noord wijk de teugels wat aan kwam op gelijke hoogte via Joop Tege laar en Gerlof. Albert Bosma en Kees Nulkes miste een straf schop voor de Eelman-brigade. Foreholte-SVLV 2-2 (1-2) SVLV herstelde zich in Voor hout van de uitglijder van vori ge week tegen FC Rijnland. De Voorschotenaren maakten het de tweedeklasser erg moeilijk en domineerden vrijwel de ge hele wedstrijd. Foreholte-trai- ner Mart de Groot is voorlopig nog volop aan het experimente ren om uit zijn brede selectie het sterkste elftal samen te stel len. De thuisclub opende via Stan Uljee de score, maar SVLV liep via Yvo Karremans en Remi Engelhard uit naar 1-2. In de slotfase zette Ton Arroyo Fo- reholte op gelijke hoogte. ROAC '79 leverde in Lisse een goede oefenpartij af. De ploeg van Mat Kantebeen bleef vrij simpel op de been tegen de thuisclub en nam via Perry van Es een voorsprong maar Erwin Hoogendoorn zorgde voor de gelijkmaker. Hillegom won het jaarlijkse Cor Pieters-toernooi bij Altior. Op de slotdag won Hillegom met 5-1 van Kickers, terwijl de organiserende club met een zege van 4-2 op RKAV uit Aalsmeer beslag legde op de UVS won in Wateringen met 2- 0 van VELO, terwijl MMO met negen doelpunten verschil van Bodegraven won. Alkmania had weinig moeite met Stomp- wijkse Boys. De ploeg van trai ner Jos Cozijn won met 4-1. RCL boekte een regelmatige winst op Leiden (3-0) en SJZ deelde de punten met DIOS uit Nieuw Vennep. Rob Retel en Gaby Kroet scoorde voor SJZ. door Peter Klein Leiden Bridgend uit Wales won, via een geconverteerde try in de laatste minuut, met 20-12 van het Engelse Gloucester en schreef daarmee de vijfde editie van het toernooi om de Euro Rugby Trophy op z'n naam. Het organiserende DIOK stal echter, na een prima halve fina le vrijdag tegen de ploeg uit Wa les en in de royaal gewonnen strijd om de derde en vierde plaats tegen de Portugezen van Cascaïs, de show. DIOK is er in geslaagd de lu strumeditie van het toernooi om de Euro Rugby Trophy reeds bij de opening van het sei zoen tot een hoogtepunt van het jaar te maken. De Leide- naars, die na vier achtereenvol gende landstitels op zoek zijn naar nieuwe uitdagingen, ga ven vrijdag tegen Bridgend reeds een visitekaartje af voor de nieuwe competitie. Welis waar werd verloren van de ploeg uit Wales, maar de wijze waarop de latere winnaar tege moet werd getreden, stemde coach Dick Altink tot tevreden heid. Een gevoel, dat na de ecla tante 55-14-zege tegen Cascaïs om de derde en vierde plaats al leen nog maar werd versterkt. ,,We hebben niet alleen uitste kend rugby gespeeld", merkte de DIOK-coach op. ,,Nu ik twee jaar bezig ben, merk ik toch dat er meer eenheid is en is de ver jonging die we hebben doorge voerd toch succesvol gebleken". Net als vrijdag tegen Bridgend, toen via drie rake penalty's van Mare Michelsen tegen slechts één van de Welshmen de eerste helft met een voor sprong van 9-3 was afgesloten, had DIOK gisteren tegen Cas caïs een snelle opening. Vanuit de aftrap bemachtigden de DIOK-voorwaartsen de bal en kon Robert Broers een try drukken. Michelsen benutte de conversie. Kat en muis Het kat- en muisspel bleef tot aan het laatste fluitsignaal in de eerste helft van de prima, lei dende Kees Blaas, geassisteerd door Sjaak de Jong en Nico van de Wetering, gehandhaafd. Op aangeven van Robbert van der Vlist drukte Pieter Korver na acht minuten een try, vier mi nuten later gevolgd door één van Marcel Chaudron, ook nog eens geconverteerd door Mi chelsen. Nieuwe namen in het team van coach Altink brachten daarna de 36-0-ruststand op het scorebord. Nieuwzeelander Derek McDonald bleek een aan winst voor DIOK met de vierde en zesde try (zonder en met conversie van Michelsen). De gastspeler van de HRC (Den Haag), Marcel Eman, tekende voor de vijfde niet geconver teerde try. Net als vrijdag tegen Bridgend verflauwde in de tweede helft de pressie. Voor de ploeg uit Wales voldoende om in de slot minuten alsnog te zegevieren, voor de Portugezen van Cascaïs de gelegenheid met snelle rus hes van de wendbare driekwar ten iets terug te doen. Twee try's van Pedro Murinello en twee conversies van Nuno Mo- rais werden alleen afgewisseld door een try van Remco Roest. Dezelfde speler tekende voor het mooiste doelpunt door ach ter een slimme kick zelf door te lopen, de bal te vangen en ach ter de lijn te drukken. Mare Mi chelsen tekende voor de laatste try, voor de verandering con verteerde Roest voor een 55-14- eindstand. DIOK, met de van de Bassets uit Sassenheim overgestapte Perry Noordermeer in de gele deren, boekte hiermee de groot ste zege van het toernooi. foto Henk Snaterse Spelmoment uit de eindstrijd van het vijfde door DIOK georganiseerde toernooi om de Euro Rugby Trophy tussen winnaar Bridgend uit Wales en het Engelse Gloucester.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 19