Feyenoord: beste start sinds jaren Eerherstel voor Bayern München Sport Leidse Courant maandag 17 augustus 1992 FEITEN CIJFERS EREDIVISIE EREDIVISIE PSV-Roda JC 2-0 (0-0). 69. Kieft 1-0,81. Popes- cu 2-0. Scheidsrechter: Luinge. Toeschouwers: 24.950. Gele kaart: Koeman (PSV), Van de Luer, Nascimento, Ihalauw (Roda JC). GA Eagles-Cambuur 1-1 (0-0). 60. Bruin 0-1, 65. Willaarts 1-1. Scheidsrechter: Lammers. Toeschouwers: 6800. Gele kaart: Mols (Cam- buur). Sparta-RKC 0-0. Scheidsrechter: Reygwart. Toeschouwers: 2900. Gele kaart: Snoei (Spar ta), Hutten, Maas en Werdekker (RKC). FC Utrecht-FC Den Bosch 1-1 (1-0). 15. Oos terhuis 1-0, 80. Derksen 1-1. Scheidsrechter: Schuurmans. Toeschouwers: 5634. Gele kaart: Smolarek (FC Utrecht), Heine (FC Den Bosch). Volendam-Vitesse 1-1 (1-1). 15. John Binken 1- 0, 24. Van den Brom 1-1. Scheidsrechter: Van Dijk. Toeschouwers: 3300. Gele kaart: Pastoor, De Freitas (beiden Volendam), Straal en Cocu (beiden Vitesse). SVV/Dordrecht-Ajax 0-3 (0-1). 24. Bergkamp 0-1, 46. Blind 0-2, 64. Pettersson 0-3. Scheids rechter: Uilenberg. Toeschouwers: 7600. Rode kaart: 45. Barendse (SVV/Dordrecht). Gele kaart: Boessen, Schmidt, Wouden, Barendse S W/Dordr ech t FC Twente-Feyenoord 0-5 (0-1). 20. Taument 0-1, 68. Taument 0-2, 77. Kiprich 0-3, 81. Bosz 0-4, 86. Blinker 0-5. Scheidsrechter: Jol. Toe schouwers: 9200. Gele kaart: Postma (FC Twente), Bosz (Feyenoord). FC Groningen-Willem II 1-1 (1-0). 45. Hui- zingh 1-0, 90. Van Geel 1-1. Scheidsrechter: Van Vliet. Toeschouwers: 12.602. Gele kaart: Holband (FC Groningen), Vincent (Willem II). STAND EREDIVISIE Feyenoord 1 1 0 0 2 5-0 Ajax 1 1 0 0 2 3-0 PSV 1 1 0 0 2 2-0 Den Bosch 10 10 1 1-1 FortunaS 10 10 1 1-1 GA Eagles 10 10 11-1 Groningen 10 10 1 1-1 MW 10 10 11-1 CambuurL 10 10 1 1-1 FC Utrecht 10 10 11-1 Vitesse 10 10 11-1 Volendam 10 10 11-1 Willem II 10 10 11-1 RKC 10 10 10-0 Sparta 10 10 1 0-0 Roda JC 1 0 0 1 0 0-2 SW/Dordt 1 0 0 1 0 0-3 FC Twente 1 0 0 1 0 0-5 TOPSCORERS 1, Taument (Feyenoord) 2, 2. Kieft (PSV), Po- pescu (PSV), Bruin (Cambuur), Willaarts (GA Eagles). Oosterhuis (FC Utrecht), Derksen (Den Bosch), John Binken (Volendaml, Van den Brom (Vitesse), Bergkamp (Ajax), Blind (Ajax), Pettersson (Ajax), Kiprich (Feyenoord), Blinker (Feyenoord), Bosz (Feyenoord), Hui- zingh (FC Groningen), Van Geel (Willem), Vis ser (MW), Driessen (Fortuna S). PROGRAMMA Zaterdag: Willem II-FC Twente, MW-FC Utrecht, FC Den Bosch-SW'Dordrecht'90, Cambuur Leeuw.-Sparta R. Zondag: Feyenoord-Fortuna Sittard, Ajax-Go Ahead Eagles, Roda JC-FC Volendam, Vitesse Arnhem-FC Groningen. EERSTE DIVISIE NEC-Eindhoven 1-0 (1-0). 3. Gliatis 1-0. Scheidsrechter: Sterk. Toeschouwers: 2400. Gele kaart: Stock (Nee), Van Corstanje, Frijns (beiden Eindhoven) Telstar-RBC 0-1 (0-0). 52. Kort 0-1. Scheids rechter: Van Egmond. Toeschouwers: 2200. Gele kaart: Hasselbaink (Telstar), Voets, Van Campenhout (RBC). Bijzonderheid: Mulders (Telstar) mist in 85e minuut strafschop. Heerenveen-Graafschap 3-2 (1-1). 9. Roelofsen 1-0, 39. Godee 1-1, 60. Vink 1-2, 63. Echteld 2- 2, 89. Alberda 3-2. Scheidsrechter: Luyten. Toeschouwers: 8000. Gele kaart: De Jong (Heerenveen), Redeker, Jansen (De Graaf schap). Emmen-Helmond Sport 2-0 (0-0). 65. De Jonge 1-0, 88. Van Oostrum 2-0. Scheidsrechter: Bet- tinger. Toeschouwers: 3085. Gele kaart Ver- eijken (Helmond Sport). VVV-TOP 5-1 (0-0). 48. Derix 1-0,61. Waterink 1-1, 63. Graef 2-1, 74. Verberne 3-1, 80. Graef 4-1, 82. Van 't Hek 5-1. Scheidsrechter: Blom. Toeschouwers: 2250. Gele kaart: Janfada (VW), Gösgens, Steenbakkers, Koopman (TOP) FC Den Haag-AZ 3-4 (2-1). 19. Tebbenhoff 1-0, 25. Van der Laan 2-0, 34. Den Turk 2-1, 51. Van der Laan 3-1, 67. Te Paske 3-2, 72. Den Turk 3-3, 83. Vork 3-4. Scheidsrechter: Van Haaften. Toeschouwers: 2150. Rood (2x geel): 81. Stroes (AZ). Gele kaart: Te Paske, Van Dam (beiden AZ). Bijzonderheid: Van der Laan mist in 81ste minuut bij 3-3 een strafschop voor FC Den Haag. Excelsior-Veendam 0-0. Scheidsrechter: Van Beek. Toeschouwers: 1200. Gele kaart: De Haan (Veendam), Verspui (Excelsior). STAND EERSTE DIVISIE VW 1 1 0 0 2 5-1 Emmen 1 1 0 0 2 2-0 AZ 1 1 0 0 2 4-3 Heerenveen 1 1 0 0 2 3-2 RBC 1 1 0 0 2 1-0 NEC 1 1 0 0 2 1-0 Haarlem 10 10 1 1-1 Heracles 10 10 1 1-1 NAC 10 10 11-1 FC Zwolle 10 10 11-1 Excelsior 10 10 1 0-0 Veendam 10 10 1 0-0 Den Haag 1 0 0 1 0 3-4 Graafschap 1 0 0 1 0 2-3 Telstar 1 0 0 1 0 0-1 Eindhoven 1 0 0 1 0 0-1 Helmond Sp 1 0 0 1 0 0-2 TOP 10 0 10 1-5 TOPSCORERS 1. Van der Laan (Den Haag), Den Turk (AZ) Graef (VW) 2,4. Te Paske (AZ), Vork (AZ), De Jonge (Emmen), Van Oostrom (Emmen),' Go dee (De Graafschap), Vink (De Graafschap), Tebbenhof (Den Haag), Kemble (Haarlem), Roelofsen (Heerenveen), Echteld (Heeren veen), Alberda (Heerenveen), Velten (Hera cles), Van Hooijdonk (NAC), Gliatis (NEC), Kort (RBC), Waterink (TOP), Derix (VW), Verberne (VW), Van 't Hek (VW), Hansma (FC Zwolle) 1. PROGRAMMA Zaterdag: TOP-Emmen, Helmond Sport-SC Heerenveen, De Graafschap-Telstar, RBC-FC Zwolle, SC Heracles'74-NAC, Haarlem-Excel- sior, Veendam-ADO Den Haag, AZ-NEC, Eind- hoven-VW. Promovendi delen de eerste punten Den Haag De trainers van de promovendi Go Ahead Eagles en Cambuur Leeuwarden konden za terdag leven met het gelijke spel (1-1) in Deventer. Bovendien toon de zowel Versleijen (Go Ahead Eagles) als De Jong (Cambuur) zich ingenomen met de wijze waar op de onderhoudende puntende- ling tot stand was gekomen. Cambuur, vorig voetbaljaar over tuigend kampioen in de eerste divi sie, streeft een tiende plaats op het hoogste niveau na. Die ambities konden zaterdag nog niet worden vertaald op het veld. De in de eredi visie debuterende Friezen, die zich versterkten met een handvol Aja- cieden, verzuimden afstand van de thuisclub te nemen, toen de wed strijd daar om vroeg. Cambuur nam weliswaar een 0-1 voorsprong (spits Bruin verraste mandekker Arts), maar meer dan de helft van de speeltijd was toen al verstreken. Een helder moment van Willaarts, na perfect aangeven van Over- mars, hielp Go Ahead aan een te recht punt. Sparta had in zijn openingswed strijd tegen RKC alleen een goed veld. De Brabanders waren op de nieuwe, egale grasmat beter in de combinatie, maar de clubs waren met de doelpunten nog zuiniger dan tijdens het opstellen van de be groting. Sparta's trainer Rob Jacobs was al lang tevreden met de 0-0. Hij noemde RKC een 'angstgegner', waartegen vorig seizoen twee keer werd verloren, met negen doelpun ten tegen. Bovendien wacht de Rotterdammer met smart op ver sterking van de selectie. Van der Gaag en De Nooijer beklommen de tribunes van het gerenoveerde Spangen met krukken. Afgelopen vrijdag begroette Jacobs PSV'er Van Mol op de training, binnen kort hoopt hij de selectie uit te breiden met een spits. De boosheid van collega Van Veen, die Van Hintum en Beerens zag vertrekken, verdween afgelopen week goeddeels toen spits Boogers en Werdekker op de stoep stonden. Met Hoekstra en Decheiver nog ge blesseerd, heeft hij straks zeker voorin tal van mogelijkheden. „Leo komt eraan met zijn ploeg", was Jacobs een beetje jaloers op Van Veen. „Hij pakt weer veel pun ten." RKC had in het eerste half uur een voorsprong kunnen nemen. Door Boogers met een stiftbal, Van Hoogdalem en Brands met schoten van afstand. De grootste kans was evenwel voor Sparta. Vurens wei gerde te profiteren van een blun der van Brands. Hij schoot te slap in, waarna Brands op de lijn zijn fout kon her stellen. Bij Sparta haalden Metgod en Valke een ruime voldoende. De problemen lagen de problemen. Vurens had zijn dag niet, De Ge trouwe en Helder waren technisch lig, maar zonder rendement, was twee keer dicht bij een doelpunt, en de van ARC af komstige Van der Laan deden het aardig als vervangers. Aan de an dere schoot schoot Eikenhout op de lat. EERSTE DIVISIE VVV begint met eclatante zege Den Haag Degradant De Graaf schap verloor zaterdag met 3-2 in en tegen Heerenveen. Alberda scoorde in de voorlaatste minuut tot tevredenheid van 8000 Friese fans de winnende treffer. Ex-eredivisionist VW werd de eer ste koploper. De Venlose ploeg had in het laatste half uur geen moeite met TOP: 5-1. Graef scoorde twee maal. Excelsior kwam ondanks een ge weldig overwicht tegen Veendam niet verder dan een gelijkspel. De spelers van de nieuwe trainer Cor Pot verzuimden de kansen te ver zilveren: 0-0. Al na drie minuten schoot Gliatis zijn ploeg, NEC, naar een overwin ning. Het bleef tegen Eindhoven 1- 0 in het voordeel van de ploeg uit Nijmegen. Emmen won op eigen veld met 2-0 van Helmond Sport. RBC boekte een knappe uitzege bij Telstar. RBC'er Kort was de geluk kige doelpuntenmaker. Bruce Grobbelaar genaturaliseerd Den Haag Liverpool moest het doen zonder doelman Bruce Grob belaar, die zich heeft laten natura liseren tot Zimbabwaan. Hij kwam gisteren in het nationale team van Zimbabwe tegen Zuid-Afrika uit. Hierdoor miste hij zaterdag wel de competitiewedstrijd van zijn club Liverpool tegen Nottingham Fo rest. Grobbelaar, die werd geboren in Zuid-Afrika en opgroeide in Zim babwe, het vroegere Rodesie, had tot zes jaar geleden een Zimbab- waans paspoort. Hij raakte dat kwijt toen hij de Britse nationali teit kreeg. Grobbelaar verzocht de regering van Zimbabwe weer Zim babwaan te mogen worden en aan dat verzoek werd voldaan. Bruce Grobbelaar speelde in 1986 zijn laatste interland voor Zimbabwe. BUITENLANDS VOETBAL d d Jan Wouters probeert Markus Kranz van Uerdingen de bal afhandig te maken. Bayern München won met 3-0. Hamburg De Bundesliga is doel puntrijk van start gegaan. In de negen wedstrijden van de eerste speelronde vielen 27 treffers. De meeste doelpunten werden ge maakt in het duel tussen Schal- ke'04 en Wattenscheid (3-4). Bay ern München boekte bij Uerdingen de mooiste cijfers (0-3) en mag zich op basis daarvan de eerste koplo per van de Duitse competitie noe men. Een knap eerherstel van de ploeg van Jan Wouters, die het vo rig seizoen zo bedroevend deed. De arbitrage liet zich op de eerste speeldag, die ruim 270.000 toe schouwers telde, meteen gelden. Liefst 31 keer werd de gele kaart getrokken. Vijf spelers werden uit het veld gezonden. Het duel tussen VfL Bochum en Borussia Dort mund vormde het dieptepunt. Ar biter Scheuerer deelde in de on vriendelijke wedstrijd acht gele en één rode kaart uit. De overwinning van Bayern, vorig seizoen het lachertje van de Bun desliga, kreeg pas in de slotfase enig reliëf. Schupp (83ste minuut) en Helmer (85ste) maakten van Uerdingen een kansloze ploeg. Thon, de nieuwe leider van de de fensie, had in de 21ste minuut de score geopend met een fraai af standschot. Uerdingen beëindigde de wedstrijd met tien man. Libero Peschke werd in de 78ste minuut weggestuurd wegens grof spel. Wouters speelde bij Bayern, dat in de laatste 22 duels tegen Uerdin gen ongeslagen bleef, een sterke wedstrijd. Doelman Aumann, te rug bij Bayern na een slepende knieblessure, maakte eveneens een goede indruk. Titelverdediger VfB Stuttgart leed bij Hamburger SV al het eerste, min of meer ingecalculeerde, punt verlies: 1-1. Het was de negende opeenvolgende remise tussen bei de teams in het Volkspark-stadion. Gaudino redde de landskampioen, onlangs winnaar van de Duitse Su per-Cup, zeven minuten voor tijd van een smadelijke nederlaag. In valler Bode had de thuisploeg in de 79ste minuut met een knap schot op voorsprong gebracht. Walter miste namens Stuttgart na een uur een strafschop. Hij schoof de bal naast het doel. Ook Borussia Dortmund, de num mer twee van het afgelopen sei zoen, had een moeizame start. VfL Bochum verspeelde voor eigen pu bliek een voorsprong van 2-0. Bei de treffers kwamen in de eerste helft op naam van Wegmann. Zore en Mill bezorgden Borussia alsnog een puntje. De streekderby tussen Schalke'04 en Wattenscheid ontpopte zich als éen spektakelstuk. Voor een re cord-aantal toeschouwers van 55.000 in het Park-stadion speel den beide ploegen vol op de aanval. Wattenscheid moest eerst twee keer een achterstand wegwerken voordat de leiding kon worden ge nomen. De bezoekers stelden de zwaar be vochten zege met tien man veilig. Fink moest in de 69ste minuut met twee gele kaarten naar de kant. Lesniak en Tschiskale namen bei den twee treffers voor hun reke ning. Bij Schalke was Andersbrüg- ge met drie doelpunten de grote man. Voor Wattenscheid was het de eerste overwinning in een uit wedstrijd sinds februari dit jaar. Karlsruhe kwam pas in het laatste half uur van de thuiswedstrijd te gen Borussia Mönchengladbach (4- 2) goed op gang. De achterstand van 1-2 werd tussen de 64ste en 83ste minuut omgebogen in een comfortabele voorsprong. Krieg bracht zijn ploeg met twee treffers in winnende positie. België Na de tweede speeldag van de hoogste afdeling van de Belgische competitie hebben zes clubs nog geen punt verloren. Anderlecht, SK Beveren, Club Brugge, Charle roi, Lokeren en KV Mechelen heb ben de score van honderd procent. Lommei, FC Lierse, Germinal Ekeren en Waregem wachten nog op hun eerste punt. Voor 20.000 toeschouwers won An derlecht zaterdag de Brusselse der by tegen RWDM met 3-2. Onder leiding van de nieuwe oefenmees- ter Peruzovic schudde Anderlecht de taaie tegenstander pas in de tweede helft af. Bruno Versavel scoorde twee keer, een maal na voorbereidend werk van de uitblin kende Peter van Vossen. Mare De- gryse tekende voor de derde tref fer. Voor RWDM, dat in FrankVer- cauteren zijn beste speler kende, maakten de Hongaar Lörincz en Wawa de doelpunten. De aanwezigheid van SK Beveren en Lokeren bij de top-vijf is een verrassing. Bevelen versloeg op ei gen veld FC Antwerp met 2-0. Lod der en N'Wanu maakten de doel punten. Lokeren zegevierde bij Ra cing Genk (2-1). Aan de treffers kwam geen Belg te pas: de Hon gaar Meszaros (strafschop) en de Fin Myyry. Charleroi behield de maximale score door met 2-1 te win®en bij Lierse SK. In de tweede helft werd Lierse-aanvoerder Pie- rens van het veld gestuurd. Club Luik, onder leiding van Eric Gerets, haalde zijn eerste punt bin nen ten koste van Cercle Brugge. Luik miste de winst toen de Kroaat Karacic in de laatste minuut met zijn tweede doelpunt het gelijkspel (2-2) op het bord bracht. Machiels en Arnold (ex-Roda JC) scoorden voor Luik. KV Mechelen zegevierde zondag bij Waregem. Eén doelpunt van René Eykelkamp was voldoende. Engeland Drie favorieten voor de Engelse voetbaltitel zijn op de eerste speel dag uitgegleden. Arsenal beging thuis een grove misstap tegen Nor wich: 2-4. Manchester United, voor het laatst 25 jaar geleden kampioen, verloor de uitwedstrijd tegen Sheffield United: 1-2. Liver pool ging er met 0-1 op bij Notting ham Forest. Titelverdediger Leeds United won daarentegen wel voor eigen publiek tegen Wimbledon: 2- 1. Van de drie nieuwelingen tussen de 22 onder de nieuwe naam Pre mier League verenigde clubs speel den twee gelijk. Blackburn Rovers, dat dertig miljoen gulden inves teerde voor en goed debuut in de eredivisie, kwam in een doelpun- tenrijke wedstrijd tot remise met Crystal Palace, 3-3. De door Blackburn van Southamp ton voor twaalf miljoen gulden (een record op de binnenlandse transfermarkt) overgenomen Alan Shearer maakte zijn geld waar. De spits van het Engelse elftal scoorde twee keer. Ipswich hield in eigen stadion Aston Villa op 1-1. De der de nieuweling Middlesborough startte met een nederlaag van 1-2 tegen Coventry. Van Liverpool werd de wederge boorte verwacht na het magere sei zoen '91/'92, dat alleen door beker succes kon worden gered. De beval ling verliep echter allerminst r spoedig. De eerste opponent! tingham had aan een doelpunr Sheringham voldoende voor d| le buit van drie punten. Hij scm na een half uur. Manchester United-doelman 1 Schmeichel, de held van Euro kampioen Denemarken, hai twijfelachtig eer de eerste tij. van de nieuwe competitii moeten incasseren. Schme, werd in het duel met Sheffield vijf minuten gepasseerd door an Deane, die vijf minuten i rust de Deen van de strafscho voor de tweede keer kansloo: Mark Hughes maakte de ti voor Manchester. Arsenal gaf een voorsprong va uit handen. De Londense kam ber op de titel leek na drie kwi door treffers van Bould en Cc bell de openingswedstrijd t Norwich in zijn zak te hebben bleek een misvatting, want dfL ten bogen tussen de 69e en 821 nuut de achterstand om door doelpunten van Robins en tri van Philips en Fox. Leeds United zou aanvankelij1 zondag hebben gespeeld omd thuiswedstrijd door de bet< van British Sky Broadca (BSB) zou worden uitgezonde politie van Leeds verbood dal dat Michael Jackson ook opti de stad en de wielerwedstrijd canton Classic werd gehouden, BSB heeft met de BBC, die c terdag hoogtepunten (Match Day) uitzendt, voor een bedraj een miljard gulden voor vijf ja televisie-rechten gekocht. H< volg van dit contract is d< maandag ook gespeeld diei worden. Frankrijk Olympique Marseille heeft c tweede speeldag van de Fi competitie zijn eerste puntvi geleden. De titelverdediger bli de uitwedstrijd tegen Touloi ken op 0-0. Koploper is sinds z dag Auxerre dat Monaco me een gevoelige draai om de or er Naast Auxerre zijn nog drie in Frankrijk na twee speelro zonder puntverlies. Montpi dat met 3-1 won van Toulousi ris Saint Germain 2-0 win Sochaux, en Straatsburg, zeg 2-1 op Valenciennes. Drie plc hebben nog geen punt verg Toulouse werd thuis door J pellier kansloos gelaten, 1-3, verloor met 0-1 nipt bij Lille e lenciennes bleef met lege ha in eigen stadion achter na d derlaagvan 1-2 tegen Straatsl Feyenoord heeft in Enschede nog nooit zo weinig weerstand ondervonden als gistermiddag. Trainer Rob Baan voerde de virusinfectie, die een groot deel van de selectie vorige week had aangetast, als excuus aan. In hoeverre FC Twente door het verdwijnen van een aantal spelers aan kwaliteit heeft ingeboet, zal nog blijken. Doon Dickvan den Polder Enschede De beste seizoenstart van Feyenoord sinds mensenheu genis, de grootste zege die Feye noord ooit in het Diekman-stadion behaalde, dat waren gistermiddag na de onverwacht hoge zege van Feyenoord op FC Twente de on miskenbare feiten. Maar welke waarde mag aan de 5-0 score van de beslist niet briljant spelende stadionclub worden toegekend? Geert Meijer dacht slim te zijn door relativerend op te merken: „Dezelfde waai'de als aan de 1-5 te gen Barcelona". Maar zijn collega Willem van Hanegem had daar toch wel een andere mening over. „Je zult het me hopelijk niet kwa lijk nemen", zei hij met zijn kraak- stem tegen de naast hem zittende Rob Baan, „maar ik win liever met 5-0 van Twente dan dat ik met 5-1 van Barcelona verlies". En daar mee zal het Feyenoord-legioen, dat gisteren in het met 9200 toeschou wers gevulde Diekman-stadion weer sterk vertegenwoordigd was, het roerend eens zijn. De Kromme zal het nooit toegeven, maar geloof maar dat hij na de af gang tegen de Spaanse kampioen en de Europa Cup-houder en het verlies tegen PSV in de strijd om de Super Cup de nodige uurtjes in zijn bed heeft liggen woelen. Niet al leen voor zijn eigen gemoedsrust, maar ook voor die van zijn spelers komt het eerste competitiesuccesje dan ook als geroepen. Van de Grote Drie had Feyenoord in de eerste ronde op papier de zwaarste op gaaf, maar zie: na negentig minu ten voetbal heeft het twee doelpun ten meer gescoord dan Ajax en drie meer dan landskampioen PSV. Feyenoord-invaller Joszef Kiprich ontwijkt een tackle van Twente-speler Maurice Postma. Dat verschil had nog veel groter kunnen zijn. Gaston Taument, die voor 't eerst in zijn prof-carrière op het hoogste niveau twee doelpun ten scoorde, overdreef niet, toen hij na afloop opmerkte dat het voor hetzelfde geld 0-8 had kunnen zijn. Improduktief Dat Feyenoord pas halverwege de tweede helft van 0-1 naar 0-2 kon springen, was voornamelijk een ge volg van de improduktiviteit van Regi Blinker. Direct na rust kreeg hij twee opgelegde kansen, maar beide keren faalde hij. De eerste maal schoot hij na aangeven van Taument via de handen van Hans de Koning tegen de lat en even la ter joeg hij de bal na een individue le actie recht tegen de Twentse doelman aan. Tegen het einde revancheerde hij zich door uit een ingestudeerde corner - Metgod kopte de voorzet van Taument achterwaats door - doelpunt nummer vijf te scoren. Maar Feyenoords nummer elf zal nog heel wat aan zijn traptechniek moeten schaven, voordat hij een Oranje-kandidaat wordt, zoals Wim Jansen en Willem van Hane gem zo graag zouden zien. Jansen omdat Blinker altijd een oogappel tje van hem.hem is geweest en Van Hanegem, omdat hij hem nu onder zijn hoede heeft. Het verweer van FC Twente was gistermiddag heel matig. „Deze wedstrijd heeft geleerd dat we nog niet klaar waren voor de competi tie", analyserde Baan. „Onze voor bereiding is erg ongelukkig verlo pen. Door die voedselvergiftiging hebben we een behoorlijke terug slag gekregen. We hebben slechts een half uur goed meegespeeld. De gok die ik in de tweede helft heb ge nomen met twee aanvallers voor een middenvelder en een verdedi ger, is volkomen verkeerd uitgeval len. Verdedigend werden we daar door veel te kwetsbaar en van de organisatie bleef niets over. Zoals Feyenoord een lesje kreeg van Bar celona, zo hebben wij er nu een ge kregen van Feyenoord". Geert Meijer en Wim van Hane gem die op de persconferentie om beurten het woord deden, konden die woorden slechts bevestigen. Meijer: „Na 2-0 was het een gelo pen koers. Iedere aanval was toen een kans". Van Hanegem: „Die nummer drie van Twente - Postma - wist niet meer of hij voor- of ach teruit moest lopen. Zo moe was- ie". Sleurwerk Volgens Van Hanegem was dat mede een gevolg van het loop- en sleurwerk van Mike Obiku. De Ni- geriaan kon voetbaltechnisch ge zien ook nu niet overtuigen. Het is nog te vroeg om te zeggen dat hij de zoveelste miskoop is van Feye noord, maar een aanwinst is het tot dusver evenmin. Als Van Hane gem nog columnist was, zou hij zijn mening allang gegeven hebben en die zou dan waarschijnlijk niet gunstig zijn uitgevallen. Maar nu hij coach is, probeert hij de positie ve punten van de Afrikaan zoveel mogelijk te benadrukken en hem tegen kritiek in bescherming te ne men. Obiku werd na 69 mini vervangen door Jozsef Kipric 1 0 diens werk leverde aanzie |U meer rendement op. Het is e jf wel niet eerlijk om de prestatie de Hongaar te vergelijken me :n van de Nigeriaan. Toen Kiprii iel 0-2 in het veld kwam, was de s e al beslist en liep FC Twente oj tandvlees. Hoopgevend Gaston Taument was in Ensc weer eens Feyenoords beste valler. Sommige kenners betv dc len of hij dit seizoen hetzelfd d veau zal halen als in de vorige petitie. Het antwoord dat ment tegen Twente gaf, is hoo vend. In de 20e minuut scoord met het hoofd 0-1, nadat Joh r€ Wolf de bal uit een corner van M ker in zijn richting had gekojer halverwege de tweede helft bi1 te hij de strijd door Jan van 1ld op de punt van het vijfmetergi ia uit te spelen en de bal achter 1:lt de Koning te punteren. tel De overwinning van Feyen kreeg pas glans in het la kwartier. Na een verre inworjjr' John de Wolf scoorde Kiprichp' vervolgens zorgde Peter Bosvc een voorzet van Kiprich vooirc en vier minuten voor tijd eiste Je Blinker toch ook nog zijn aai!IT in de score op. Het debuut van Prince Polle FC Twente was heel povei8. John de Wolf had geen kind ai ex-Spartaan. De enige Twente j11 die de vlekkeloze Ed de Goey 2 8 en dan op de proef stelde wa nald de Boer. De nieuwe terugspeelregel li direct na rust tot een hachelijts tuatie voor het doel van T\v ni Toen Obiku recht op Hans d< 'e ning afging, probeerde Karne e met een sliding redding te gen, waarbij hij de bal precies c handen van zijn doelman spe11 Dit geval leek nu typisch diem zondering op de regel, die vol3C de uitleg van de Internationi J Board niet bestraft hoeft te den. Scheidsrechter Dick Jol daar echter anders over en k Feyenoord een indirecte schop toe. Vermoedelijk had hij daar 1 beetje spijt van, want vervol16 vond hij het goed dat FC TwenIÊ niet meer dan zes meter de 1l( formeerde. Hans de Koning s daarna de door Fraser ingescl bal.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 14