Cor Euser is niets veranderd 'Gek van Pasadena' terug in schaakarena Bundesliga lijdt aan bloedarmoede Rooks klimt nog best SPORT n' ^idócSouoant VRIJDAG 14 AUGUSTUS 1992 A7 t* verslaat in «Ie Inter Milaan I „zaro Ajax won in de •Italiaanse stad Catanzaro pernooi om de Trofeo Cera- joor in de finale Inter Mi- via strafschoppen te ver- I Na de normale speeltijd de stand 2-2. Voor Ajax •den Groenendijk en Blind, n schoot in eigen doel. i|er knieblessure dGullit re ia - Ruud Gullit is op- rj. v geblesseerd geraakt aan •echterknie. Tijdens een trijd van het toernooi in ia viel de 29-jarige aanval- —fen AC Milan na 21 minuten „De medische staf van de ub kon nog niet zeggen hoe de Nederlandse internatio- liet kan spelen. AC Milan het toernooi. piario in selectie Brazilië de Janeiro De Brazili- bondscoach Parreira se- irde Romario voor het liaans elftal dat op woens- 16 augustus in Parijs een dschappelijke wedstrijd t tegen Frankrijk. IVit stopt tienkamp Haag Robert de Wit le zijn loopbaan als amper. De 30-jarige atleet, e bij de Olympische Spe et dat in een brief aan de U weten. De Wit had zijn ten al in Barcelona laten chemeren. „Ik kan terug- op een periode waarin al- gebeurd wat in een goede carriere thuishoort". heeft sponsor drie duels wijk RKC vond voor de drie wedstrijden van het >n een shirtsponsor. Dat is edrijf Mandemakers Keu- uit Kaatsheuvel. Vrijwel zal het contract daarna )e et einde van het seizoen en verlengd. RKC had eni- nld zonder hoofdsponsor ge keft Dat had te maken met de lelijke toekomst van de wegens het onderzoek dat 0D had ingesteld. ntze één el geschorst -Jan Heintze van PSV is c de tuchtcommissie van de v B voor één wedstrijd ge elst. De Deen mist daardoor 1'8te wedstrijd van de com- 'e e, morgen tegen Roda JC. ■e ze hield op het Amster- r( 717-toernooi tegen Ajax de S ebroken Petersen vast. reeg de rode kaart. Het- in 1 overkwam Hans de Ko- n doelman van FC Twente, vriendschappelijke wed- or tegen Haarlem. Hij moet ei wedstrijden toekijken. ?s °h Winter scoort aai Lazio Rome eiana Aron Winter aardt n bij z jn nieuwe werkgever 1 Roma. De oud-Ajacied gisteren weer succesvol. e am één van de vier treffers al oefenwedstrijd tegen de 1 eurs van Ternana (4-0) e'zijn rekening. De overige e rs kwamen op naam van ni litser Doll, Fuser en Neri. b erioek in spoor aJAbdoesjaparov 11fitr>' - Andrei Tieterioek b*n de voetsporen van zijn en teamgenoot Djamolidi- bdoesjaparov. De renner t GOS won in Coventry de si rit van de Ronde van jf i-Brittannië. Een etmaal e< zege van 'Abdoe' in Huil e Tieterioek zijn tweede -e mining dit jaar. Martirt g y uit de ploeg van Jan Gis- ;r indigde als tweede. i chsler mist 'currentie - Heike Drechsler blijft ïn. Twee dagen na haar ïl n Monaco won de Olympi- jf kampioene ook het ver ben bij wedstrijden in Haar succesvolle sprong Ij, ,13 meter (tegen 7,33 in co) was desondanks wei- ,n izienbarend. Volgens trai- I, rich Drechsler een gevolg 0 de tegenvallende tegen- „Heike moet worden uit- j( igd om tot een toppresta- y, e komen", zei de coach. g rtoe waren de andere atle- m inavond niet in staat". fratie voor 1 der Meer frdam Nationaal re- Touder speerwerpen Je- ^van der Meer wordt van- 'jjin zijn woonplaats Rotter- i geopereerd aan de elle- De atleet kampte dit sei- met klachten. Na onder in het Dijkzigt-ziekenhuis dat Van der Meer een ze- mtsteking had. Hij hoopt aan de slag te kunnen. Een renpaard is door BMW Nederland weer van stal gehaald. Twee jaar geleden behaalde de Brabander Cor Euser met een M 3 voor het team het Nederlandse kampioenschap. Nu vervangt hij voor de drie resterende races Paul van Splunteren in het Marlboro BMW Dealerteam omdat die zich meer wil concentreren op zijn functie als teammanager. door Pim Stoel Zand\oort Hij is niets veran derd. Oogt als altijd als een van de 'Keystone Cops', laat zijn snor zoals gebruikelijk wat be droefd hangen. Maar hij kan nog steeds verschrikkelijk hard rijden. Vraag het de secretares se van een computerbedrijf die vorige week op Zandvoort, toen Euser daar aan het trainen was met een Ferrari, dapper zei dat ze best een paar rondjes mee durfde te rijden met de coureur. Ze stapte blozend in, ze stapte drie ronden later krijtwit uit. „Krijtwit", zegt Euser discreet, „behalve dan de oorspronkelijk smetteloos witte pantalon die ze droeg". „Je weet", zegt hij vergoeilijkend, „als leek inder daad niet wat er gebeurt, je komt met 270 km per uur op de Tarzanbocht af, je gevoel zegt je dat die gek aan het stuur naast je nu moet gaan remmen, an ders dan ben je direct hardstik- ke dood, dan remt hij pas 80 me ter verder, en dan kan het je in derdaad letterlijk dun door de broek lopen". Cor Euser. De man met het ui terlijk van een geboren verlie zer, maar wat kan je je daar in vergissen. We zagen hem voor het laatst een jaar geleden op het circuit van Spa bij Francor- champs. De Belgische Grand Prix werd er gehouden en er was een voorrace voor peperdu re Jaguars. De eigenaars had den zich verplicht ervaren cou reurs drie races te laten rijden in hun wagens, anders mochten ze de exclusieve karretjes waar van er maar een paar honderd waren gemaakt, niet kopen. Op Spa bedroeg de prijs voor de zege naast een bokaal een mil joen dollar en de man die twee de werd kreeg onder het motto the winner takes it all, niks. Er reden coureurs van het kaliber Watson, Warwick, Lees, Brab ham, Fangio jr mee, allemaal mannen die hongerig richting de hoofdprijs keken. Er reed een Duitser mee, zoon van de vroegere coureur Hubert Hah- ne en er was ook een wat sjofele Brabander, Cor Euser. Tot ie ders verbazing, was Euser ver reweg de snelste in de training, en stond op de poleposition. Waardig Aan de vooravond tijdens het diner vroeg ex-formule I cou reur John Watson die zo onge veer achteraan stond, en tot aan die dag de Brabander nooit een blik waardig had gekeurd, aan Euser hoe hij dat ding in godsnaam zo hard had weten rond te rijden. „Ach", sprak Euser, die het hem negeren niet vergeten was, „de eerste de bes te boerenkarhengst kan hard gaan in zo'n ding". De volgende dag ging dus de race om een miljoen dollar van start, Euser leidde tien ronden, werd daarna gepasseerd door Hahne, duwde en passant de Britse formule I coureur Derek Warwick de baan uit, en werd tweede achter Hahne. Geen een miljoen dollar dus voor Euser, niks voor Euser. Hij kreeg veel bemoedigende schouderklop jes, werd door menig official ge troost, god wat erg voor je om tweede te worden en niks te vangen terwijl de winnaar met 1,8 miljoen gulden naar huis gaat. „Ja", zei ome Cor, „en ik heb nog geeneens benzine voor de terugreis naar Oss". Gisteren zagen we hem na die veelbewogen episode weer te rug. Herinnerden hem aan het voor hem zowel sportieve als fi nanciële drama van een jaar ge leden. „Neen", zei Euser, „het was toch niet helemaal zoals het toen leek. Ze stonden bij de start, Hahne en hij, ze keken eens achter zich, ze zagen al die op geld beluste Britse ogen, waarin te lezen stond dat de heren elke coureur die tussen hen en de hoofdprijs zou staan met geweld de baan uit zouden rammen". Cor Euser: „Hahne en ik keken elkaar eens aan, en kregen bin nen dezelfde seconde eenzelfde idee. 'Denk jij wat ik denk', zei Hahne. 'Ik geloof inderdaad dat ik denk wat jij denkt, zei ik. 'Fif ty fifty', vroeg Hahne? Prima, zei ik. Als ik op kop lig, dek jij mij, als jij op kop ligt, houd ik de rest af. Nou, het licht ging op groen, ik gaf gas, ik lag tien ronden op kop, maar Hah ne werd vlak achter me nogal Bonn Eigenlijk weet nie mand waar hij aan toe is. De Duitse Bundesliga, die dit weekeinde aan zijn dertigste editie begint, beleefde vorig sei zoen een slot om van te water tanden. Tot en met de laatste speeldag lagen drie ploegen zij aan zij. Dat was uniek. Vfb Stuttgart sleepte vier minuten voor tijd bij Leverkusen de titel weg voor Borussia Dortmund, de favoriet van het volk. Ein- tracht Frankfurt gaf op hetzelf de moment de hoofdprijs weg bij Hansa Rostock, eerst de ver rassing en later de meest trieste club van het land. Omdat Bay- ern München, de veelvraat van de jaren tachtig, een paar enor me tikken moest verwerken is de strijd helemaal open. Iedereen die twaalf maanden terug beweerde dat Vfb Stutt gart de nieuwe Duitse kam pioen zou worden, werd voor gek verklaard. De saaie club uit de stad van Mercedes was im mers zeven jaar lang een vaste klant voor de plaatsen vier tot en met zes. Er was ook niemand aangetrokken, die daar iets aan zou kunnen veranderen. Het gebeurde toch. Dankzij Matthias Sammer, de eerste en de beste speler die na de val van de muur van Oost naar West vertrok. En met dank aan Christoph Daum. Lange tijd verguisd om zijn grote mond, inmiddels gerespecteerd om zijn psychologische kwaliteiten. Hij maakte bijna vanuit het niets een kampioensploeg. De titel leverde Stuttgart in ieder geval twaalf miljoen gulden op. Want Matthias Sammer is op genomen in de selectie van In- ternazionale Milaan. Daum haalde daar Andre Golke (Nürnberg), Thomas Strunz (Bayern) en Adrian Knup, de spits van het Zwitserse Luzern, voor terug. Ancona. Duitsland jammert dus op nieuw om het vertrek van een aantal sterren. Bayern Mün chen fungeerde daarbij de laat ste jaren als doorgeefluik. Ma nager Uli Hoeness betaalde miljoenen om veelal jonge ta lenten weg te kapen bij de con currentie. Om ze vervolgens zelf, vaak met grote winst, weer naar Italië door te sluizen. Na het onrustige rampjaar, waarin de trainers Jupp Heynckes en Sören Lerby sneuvelden, moet Bayern van heel ver terugko men. De tiende plaats in het af gelopen seizoen was de slecht ste klassering sinds veertien jaar. En het missen van Euro pees voetbal betekent dat de wrange nasmaak van de 6-2 af gang bij B1903 Kopenhagen nog een jaar blijft hangen. Bij de herstelwerkzaamheden moeten de Braziliaan Jorginho (Leverkusen), Thomas Heimer (Dortmund), Mehmet Scholl (Karlsruhe) en Markus Schupp (Wattenscheid) samen met Jan Wouters een toonaangevende rol spelen in het team van coach Erich Ribbeek. Het kwartet kostte dik twintig miljoen gul den. Het bedrag wat Hoeness voor Effenberg, Laudrup en Strunz binnenkreeg. FOTO EPA Jan Wouters (r.) in actie namens Bayern München tegen Karslruhe. De veelvoudig landskampioen beleefde een uiterst mager seizoen. Kampioen Spoor Sammer was niet de enige die het, inmiddels gebruikelijke, spoor naar de Serie A volgde. Andreas Möller verliet met veel bombarie Frankfurt voor een loopbaan bij Juventus. De vrienden Brian Laudrup en Stefan Effenberg verruilden het rood van Bayern München voor het prachtige lila van Fio- rentina. En de Argentijn Sergio Zarate, de verrassing van het seizoen, stapte van het in schul den gedompelde Nürnberg over naar de Italiaanse debutant AC De Zuidduitsers krijgen naast Stuttgart vooral te maken met Borussia Dortmund. Het Ruhr- gebied snakt naar een kam pioen. FC Köln was in 1978 de laatste titelwinnaar uit het in dustriegebied, waar voetbal een levenselixer is. Vorig seizoen presteerde trainer Ottmar Hitzfeld het om de kolkende vulkaan in toom te houden. Omdat de Zwitserse superspits Stephane Chapuisat niet inging op Italiaanse aanbiedingen, is Dortmund sterker geworden. Stefan Reuter vult de plaats van Thomas Heimer op. De Au straliër Ned Zelic, bekend om dat hij Nederland van de Olym pische Spelen afhield, krijgt de tijd om zich aan te passen. En Lothar Sippel is naast Flem- ming Povlsen, een van de ster ren op het EK, en Chapuisat kandidaat voor een plaats in de aanval. Eintracht Frankfurt is na het wegvallen van Möller een gewo ne outsider. Voor Kaiserslau- tern, dat de Zweedse EK-ster Jan Eriksson van IFK Norrkö- ping overnam, en Europa Cup winnaar Werder Bremen, dat zich met Dietmar Beiersdorfer HSVen Andreas Herzog Ra pid Wien) gericht versterkte, geldt hetzelfde. Twee ton Bayer Leverkusen, met Paval Hapal van het stuntende Sigma Olomouc, en FC Köln, dat Kim Christofte voor slechts twee ton overnam van Bröndby, hopen dat zij mee kunnen doen. Maar aannemelijk is dat niet, omdat de aspirineclub nooit wat wint en de Keulse trots al blij is, dat er eindelijk rust heerst op het bestuurlijke vlak. Schalke '04, met Dortmund de volksclub van het Ruhrgebied, rekent erop dat Udo Lattek geluk brengt. Maar de successen van de oefenmeester dateren van eergisteren en echt geliefd is de man niet. De voormalige DDR moet het dit jaar doen met Dynamo Dres den. Zij moeten de hoop op top voetbal in het Oosten in hun eentje waarmaken, nu Rostock is weggevallen. Hansa begon sensationeel. Maar toen trainer Uwe Reinders in de clinch ging met voorzitter Gerd Kische kon hij vertrekken. Tot verdriet van de havenstad, want wat als een sprookje begon eindigde in een nachtmerrie. UITSLAGEN VOETBAL Oostenrijkse com petitie: Stahl Linz - Linzer ASK 0-1, Sturm Graz - Vorwarts Steyr 1-3, VSE St Pölten - VfB Mödling 1-0, Admira Wacker - SV Salzburg 1-2, Wacker Inns bruck - Rapid Wien 0-0. Stand: Austria Wien 5-9, SV Salzburg 6-9, Innsbruck 6-7, Admira Wacker 6-7. TENNIS Mason (VSt). Man nen, 2,4 miljoen gulden, tweede ronde: Krajicek (Ned/11) - Nainkin (ZAf) 6-2 6-7 6-0, Cou rier (VSt/1) - Schmidt (VSt) 6-3 6-2, Sampras (VSt/3) - Montana (VSt) 7-6 3-6 6-3, Chang (VSt/4) - Stolle (Aus) 6-4 6-3, Korda (Tsj/5) - Rostagno (VSt) 3-6 7-6 6-4, Lendl (VSt/8) - Pozzi (Ita) 6-3 3-6 6-1. DAMMEN Huissen. Interna tionaal toernooi. Vijfde ronde grootmeestergroep: Heusdens (Ned) - Van Berkel (Ned) 1-1, Dibman (Rus) - Der (Sen) 1-1, Baljakin (WRu) - Krajenbrink (Ned) 1-1, Van Aalten (Ned) - N'Diaye (Sen) 1-1. Eindstand: 1. Baljakin 7 punten, 2. Krajen brink 6,3. Van Aalten, Van Ber kel, Dibman, N'Diaye 5, 7. Heusdens 4,8. Der 3. belaagd door Warwick. Die had mij in een race in Engeland al in de eerste bocht de kont van de auto gereden dus ik had nog iets met hem te verhapstukken. Ik dacht, weetje wat, ik laat Hah ne voorbij, ga voor Warwick rij den en geef niet al te veel gas. En ja hoor. Warwick stapte er in als een muis in de kaas. Hij wilde langs me richting die mil joen dollar. Buitenom in een bocht. Tja. Hij kwam naast me, ik zwaaide met de kont van m'n Jaguar, ik roste hem vol de baan uit. Hij had een tonnetje of zes schade. Dag Warwick. Hij heeft er nooit iets van gezegd, hij wist dat hij het verdiend had". En die miljoen dollar die Hahne dus ving? Euser tevreden: „Een maand later kwam de cheque bij Hah ne in de bus. Een dag later had ik de helft binnen. Want een deal is een deal bij Hahne en bij mij. Ik ving bijna 900.000 gul den. Niet slecht voor een mes jokke Brabander". Beker Zondag op het circuit van Zand voort stapt Cor Euser in de BMW van Paul van Splunteren. Er staat geen een miljoen dollar prijzengeld op het spel, hem wacht alleen een beker. Dat hij gaat winnen staat voor ieder een bij het team vast. Concur renten als Krab, Coronel en Kalff kunnen aardig sturen, maar Euser is een echte auto coureur, niet meer en niet min der. Die vorige week op Zand voort nadat Frits Kroymans wegens herhaaldelijk inhalen onder de gele vlag in de training een startverbod had gekregen, in diens Ferrari stapte en ach teraan moest starten. In drie rondjes lag Ome Cor vierde. Na twintig rondjes werd hij als winnaar afgevlagd De Duitser Wolfgang Schrey die tot aan dat moment bijna alle races in de Ferrariklasse had gewonnen, maar nu tweede werd, klom ge woontegetrouw op de hoogste trede van het erepopdium „Enschuldigung bitte", zei ome Cor beleefd, „maar deze keer is dat mijn plek WIELRENNEN Alto de Mirando Steven Rooks kan toch nog winnen. Donderdag schreef de Noord hollander het tweede gedeelte van de vierde etappe van de Ronde van Galicia, een klimtij- drit over 8,7 kilometer op zijn naam. Het was sinds de natio nale titel in 1991 ruim een jaar geleden dat de 32-jarige kop man van Jan Raas in positieve zin van zich liet horen. De dagprijs was onvoldoende voor Rooks om leider Fabian Je- ker serieus te bedreigen. De Zwitserse koploper eindigde als tweede op vijf seconden achter de Nederlander. Jeker, naast Zülle en Zberg, een van de ta lenten die Zwitserland op dit moment heeft, was in de race tegen het uurwerk bergop 22 tellen sneller dan zijn gerouti neerde landgenoot Rominger. Het eerste gedeelte van de vier de rit werd gewonnen door de Amerikaan Armstrong. Steven Rooks heeft de afgelo pen drie seizoen hoofdzakelijk 'uitgeblonken' door zijn eeuwi ge geklaag. Twee jaar geleden, toen nog in dienst bij Peter Post, behaalde hij geen enkele individuele zege. Hij won slechts met de Panasonic-ploeg de tijdrit in de Tour. Vorig jaar onderscheidde hij zich tijdens het WK op de weg in Stuttgart door als tweede achter Bugno te finishen. Later werd hij in de Grote Prijs van de Amerika's eveneens tweede. De enige in het oog lopende prestatie leverde Rooks dit sei zoen in Luik-Bastenaken-Luik. Opnieuw was de tweede plaats zijn deel, achter Dirk de Wolf. Rooks stelde teleur in de Vuelta en eindigde in de afgelopen Tour als 17e op ruim een half uur van Indurain Het tegen vallende optreden kostte de Noordhollander tal van lucra tieve starts in de criteriums na de Tour, waarvoor hij nog steeds dik tienduizend gulden vroeg. De organisatoren wei gerden dat neer te tellen. 000R PlETER VAN DER LAAN Chicago Alsof hij uit de dood is opgestaan. Het bericht van het Joegoslavische persbureau Tanjug, dat het schaakkanon Bobby Fischer op het punt staat op een eilandje voor de kust van Montenegro een match te be ginnen met zijn oude rivaal Bo ris Spasski, heeft een schok van 6 op de schaal van Richter ver oorzaakt in de schaakwereld. Na twintig jaar volledige afzon dering keert het voormalige wonderkind uit Chicago op 49- jarige leeftijd terug in de arena. Wellicht gelokt door het prij zengeld (acht miljoen gulden) dat een Servische miljonair voor de combattanten in petto heeft. De zonderling zal bin nenkort zijn motieven op een persconferentie toelichten. In tussen wordt Fischer zwaar be waakt in het hotel en kan nie mand in zijn nabijheid komen. Vergeelde schaakboeken wor den weer tevoorschijn gehaald. De flitsende partijen van Fi scher ('My memorable games') worden de komende weken weer in menig huiskamer nage speeld. De grote vraag is hoe sterk de oud-wereldkampioen nu nog schaakt. Hij heeft im mers na zijn laatste matchpartij met Spasski op IJsland (juli 1972) geen officiële partij meer gespeeld. De Joegoslaven zeg gen dat Fischer goed op de hoogte is van de huidige schaaktheorie en dat hij vlug gertjes tegen zijn vriend Sveto- zar Gligoric met gemak won. Robert John Fischer, zoon van een Berlijnse natuurkundige die naar Amerika emigreerde, kwam op als een komeet en ver dween als een vallende ster. Hij werd geboren op 9 maart 1943 in Chicago en leerde als zesjari ge de regels van het schaakspel van zijn tante. Op zijn veertien de wordt hij kampioen van de VS en op zijn zestiende, als jongste grootmeester aller tij den, gaat hij voor het eerst de Russen te lijf tijdens het Inter zonale toernooi van Bad Por- tortoz. De race naar het wereld kampioenschap begint pas goed in '62 op Curagao, maar de Sov jets nemen hem te grazen door een combine af te spreken. On derling spelen de Russen snelle remises, maar Fischer wordt uitgeput door lange partijen. Zijn haat jegens de communis ten wordt daardoor sterk aan gewakkerd. Hij klaagt bij de FIDE over de opzet van de toer nooien en pleit voor knock-out kandidatenmatches: gevechten van man tegen man. Pas in 1971 krijgt Fischer zijn zin. De wereld is vervolgens getuige van een wervelwind. Fischer verplettert Taimanov en Lar- sen met 6-0 en hakt Petrosjan met 6V2-V/2 in de pan. Dan komt de beroemde tweekamp met Spasski op IJsland in het vizier. Fischer laat zich in de pers laatdunkend uit over de Russen, die hij 'gluiperds' noemt. Hij zegt: „Er is slechts een manier om ze aan te pak ken; met kracht. Jarenlang hebben ze het wereldkampioen schap gehad als bewijs voor de superioriteit van het Sovjet-sy steem. Maar ik zal in m'n eentje hun systeem vernietigen". Bizar Er volgt een bizarre match in Reykjavik, waarin Fischer tot tweemaal toe voortijdig dreigt af te haken, omdat de filmcame ra's in zijn ogen teveel herrie veroorzaken. Zelfs Henry Kis singer, de Amerikaanse minis ter van buitenlandse zaken, be moeit zich met de affaire. Uit eindelijk wordt de luid foete rende producent Fox (hij be taalde miljoenen voor de tv- rechten) uit de speelzaal verwij derd. Fischer wint tenslotte met 12 V^-8V52 van Spasski en is voor het eerst in zijn loopbaan wereldkampioen. Hij kan zich echter niet verenigen met de nieuwe voorwaarden van de FIDE en verdwijnt enkele maanden later nogal myste rieus van het toneel. In een tele gram van 200 woorden kondigt hij zijn afscheid aan en lijkt ver volgens in het niets op te lossen. Antoli Karpov wordt in 1974 tot opvolger gekroond. Van Fischer horen we sindsdien bitter weinig. Hij sluit zich aan bij een religieuze sekte in Pasa dena, die voorspelt dat de we reld in 1977 zal vergaan. Als de beloofde apocalypse uitblijft, duikt de woedende Fischer on der in Californië. Zijn contacten met de schaakwereld zijn spaarzaam, ook al omdat Fi scher door zijn eigengereide houding veel aanbidders maar weinig vrienden had. Alleen de grootmeesters Gligoric en Evans spreken hem van tijd tot tijd, maar zij kunnen hem niet overreden om weer aan schaak toernooien deel te nemen. Over zijn motieven om nu terug te keren op de zwart-witte vel den kunnen we slechts gissen. Fischer staat op het punt in het huwelijk te treden met zijn Hongaarse vriendin en heeft misschien het geld nodig. In elk geval zal de schaakwereld met argusogen de komende ontwik kelingen volgen. Onder hen on getwijfeld wereldkampioen Gary Kasparov, die een grote zak dollars ruikt. Hij zal best bereid zijn tegen een astrono misch bedrag 'de match aller tijden' met Fischer aan te gaan. Desnoods op zijn voorwaarden. Cor Euser wint zondag gegarandeerd op Zandvoort. Boris Spasski (links) en Bobby Fischer verlaten de speelzaal na hun derde matchpartij in Reykjavik op 18 juli 1972. Beide schakers treden na twintig jaar weer in het strijdperk.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 7