Eerste succes voor Westerhof l 'ADO heeft geen schuld aan stichting' Katrin Krabbe krijgt morgen uitsluitsel Van Breukelen: Wedstrijd wordt zo een flipperkast SPORT A9 ADO Den Haag loot Halsteren Meliesie verder in skiff ïjdbcSommit DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1992 r: Europees k Igevecht ji- Regilio Tuur zal op 9 Ijer in Kopenhagen boksen i Europese titel in het su- jdergewicht. Zijn tegen- Er is de Europese titelhou- 3fmmy Brehdal uit Dene- .En. De Deen veroverde de 'pese titel in maart van dit ||oor een technisch KO op zlJjransman Pierre Lorcy. Brehdal wordt het gevecht ;mjTuur zijn eerste titelver- 'flond houdt voorgezien ibrough Greg Le- i heeft de profronde van 'Brittannië verlaten. Hij ;tek gaan bij de start van Ie etappe. LeMonds ma- Beucherie gaf als verkla- it de Amerikaan zich moe „Hij heeft niet geslapen voortdurend over iische vermoeidheid. Hij jeen energie. Dinsdag, tij- 'el]de tweede etappe, voelde niet goed". Abdoesjapa- in de sprint van het pelo- v>'r d De strijd om de Telecom Cup, de naar Engels voorbeeld traditionele openingswedstrijd van het seizoen tussen de landskampioen en de winnaar van de KNVB-beker, is gisteravond gewonnen door PSV. De Brabanders klopten Cup-houder Feyenoord in de eigen Kuip met 1-0. hiwente stapt de rechter °jiede FC Twente weet "•zaak Numan' niet van op- De Enschedese club de burgerrechter alsnog ren een transferbedrag 9 miljoen gulden te incas- PSV. Volgens de arbi- lommissie van de KNVB Je landskampioen met 2,8 ie*n gulden al voldoende in ïrs getast bij het aantrek- an de aanvoerder van het lisch elftal. Twente ziet in atste prijs slechts een af- om van de twee contract die Numan eigenlijk nog schede had te gaan. wijk Golfclub heer Ladies Open ijk John de Vries is een nan. Als voorzitter van de jkse Golfclub is hij vanaf ide week vrijdag gastheer iet belangrijkste dames- Doi dat op Nederlandse bo- vordt gespeeld, het Holi- Leiden Ladies Open. ganisatie van het evene- is in handen van Robbie Irven Dorens ook dé fan het Heineken Open de Rijswijkse levert een isbare schakel: de vrijwilli- „In totaal zetten meer dan "pensen van onze club zich }n tijdens de wedstrijdda- om van dit evenement icces te maken", zegt De ,De club is klaar met 'oorbereidingen. We ver- op een schitterend honderd dames, onder amateurs, spelen op de iles baan aan de Vliet drie èn. Op zondag 23 augustus de finale plaats. Dan bekend hoe de met ruim 00 gulden gevulde prijzen- fordt verdeeld. De winna- eemt bijna 35 mille mee huis. rland had in 1988 voor het It een Ladies Open. De J?aise Marie Laure De Lo- won in Arnhem, maar ®a waren er geen sponsors „Maar tijden verande- f, zegt Van Erven Dorens „We hebben nu een aan- iedrijven gevonden, geld pers die de golfsport een hart toedragen. Boven- hebben we alle steun van iropese damestour". Daar- heeft ook de gemeente ijk een duit in het zakje in door haar baan gratis ihikking te stellen. Een die de organisatie tien- inden guldens scheelt. "'G Tour heeft er bij haar n op aangedrongen het La- Open op Rijswijk niet te en. Want het gaat niet echt met de Tour het aantal itrijden is ten opzichte van opjaar 1988 met meer dan en procent gedaald en oernooi in Nederland is het e nieuwe van dit seizoen, olg is dat een uitgelezen ge- :hap van 21 tot en met 23 istus aanwezig is. Onder ook de goede Amerikaanse my Green en de Engelse peelster Laura Davies. Zij imenteel nummer één in de 1 Tour en staat bekend om f verre slagen, gemiddeld 250 meter. erland wordt vertegen- fdigd door elf speelsters, ian de Boer, Mette Hage- en Barbara van Strien ma al deel uit van de WPG U"; de anderen maken hun jiut in een groot toernooi, ier hen ook de in Den Haag [jende Andrea Botter. Daar- ■,®t is er de deelname van |e Heyster van de Haagsche I and Countryclub. In de ja- jzeventig was Heyster de on friste nummer één van ons po 1992 is Joyce Heyster niet meer in wedstrijden te p. Zij is wel non-playing cap- van het Nederlands dames- m. Maar voor een Ladies pn in 'buurgemeente' Rijs- maakt Joyce Heyster frg een uitzondering. door Gijsbert Spierenburg Rotterdam PSV heeft de eer ste beker van het seizoen bin nen, de zogeheten Super Cup. Aanvoerder Koeman viel na de 1-0 triomf tegen Feyenoord de eer te beurt de monsterlijke bo kaal uit handen van sectievoor zitter Van Rooyen te ontvan gen. De huldiging op het ijlings in de middencirkel in elkaar ge timmerde podium voltrok zich geheel in stijl voor praktisch leeggestroomde en natte tribu nes. De 31.686 merendeels Rot terdamse toeschouwers wisten na het Cup-gevecht niet hoe snel ze weer huiswaarts moes ten keren. In groten getale was het Feye- noord-legioen weer komen op dagen. De Rotterdamse fans la ten zich niet zo gauw uit het veld slaan. De ontluisterende 5- 1 nederlaag van afgelopen za terdag tegen Barcelona was kennelijk weer vergeven en ver geten. Coach Van Hanegem had bovendien beloofd dat de ploeg op revanche belust zou zijn. Aan een tweede nederlaag in vier dagen viel echter niet te ontkomen, hoewel de schade dit keer binnen de perken bleef. Al leen Koeman passeerde doel man De Goey, in de 26e minuut van de eerste helft na een overi gens ten onrechte toegekende vrije schop. Op hun beurt claimden de Rot terdammers, die Peter Bosz we gens een blessure misten, slechts sporadisch een kansje. De opgerukte verdediger De Wolf was nog hun gevaarlijkste aanvaller. De Nigeriaan Obiku, die een 'nieuwe Kindvall' schijnt te zijn, kwam in het stuk niet voor. De ontdekking van penningmeester Van den Herik lijkt na Keur, Kiprich en Dama- schin de zoveelste miskoop te zijn in de Kuip met zijn armoe dige grasmat. Het Feyenoord van Van Hane gem biedt nog weinig houvast. De Kromme heeft de illusie dat hij het sobere elftal spectaculair kan laten voetballen. Hij lijkt daarmee te hoog te grijpen. Zijn visie is lovenswaardig, maar zijn selectie ontbeert eenvoudig de vereiste kwaliteit. Voor Fra- ser, diens oogappel, heeft Van Hanegem een sleutelpositie op het middenveld in zijn hoofd. Gisteravond kon de ex-voor- stopper de verwachtingen in die omgeving weer niet inlossen. Het onverbeterlijke heethoofd trok alleen even de aandacht met een gele kaart wegens ruw spel. Van die exemplaren trok scheidsrechter Van der Ende er in de tweede helft op zeker ogenblik zelfs vijf. Koeman, Fa- ber, Romario en Scholten wa ren de andere boosdoeners. De gemoederen raakten gelukkig niet zo verhit als in die legenda rische Super Cup-match van vorig jaar toen Romario al vlot wegens een enkelblessure uit viel en De Jong (PSV) en De Wolf (Feyenoord) uit het veld werden gestuurd. Het gevecht eindigde toen verrassend in een 1-0 zege voor de Rotterdam mers. Damaschin was met zijn treffer die avond de grote held. De Oosteuropeaan schijnt nog wel ergens in de Kuip rond te lo pen, hoewel hij gisteren in geen velden of wegen te bekennen Nieuweling In de Kuip boekte PSV-coach Westerhof zijn eerste succesje in Eindhovense dienst. De nieu weling maakte zijn verdedi ging, die hem in de laatste wed strijd nog zoveel zorgen had ge baard, na afloop een compli ment. Over zijn aanvallers was hij evenwel aanmerkelijk min der content. „Onze aanvallende bijdrage aan de wedstrijd is ge ring geweest. We zijn veel te weinig aan aanvallen toegeko men. Zelden lukte het ons er flitsend uit te komen Naar zijn mening was dat voor een deel de verdienste van de tegenstander, die fysiek meer gewicht in de schaal legde en de Brabanders meer dan eens in het nauw bracht. Westerhof: „De nieuwe spelregel die ver biedt dat keepers terugspeel ballen oprapen, werkt in het voordeel van de ploeg die op de helft van de tegenstander speelt. De regel leidt tot meer situaties waarbij de mensen op het puntje van hun stoel gaan zitten. Anderzijds gaat het ten koste van de degelijkheid in de fotoCees Kuiper De Nigeriaan Steve Obikll in duel met Adri van Tiggelen (1.) terwijl Gerald Vanenburg gespannen toekijkt. opbouw. De wedstrijd van van avond heeft dat nog eens ten overvloede aangetoond". PSV moest het doen zonder de internationals Van Aerle en Kieft, die licht geblesseerd wa ren. Volgens de dokter zijn de twee coryfeeën zaterdagavond tegen Roda JC weer van de par tij. Gisteravond werden zij ver vangen door Faber en Thornin- ger. De ex-Spartaan handhaaf de zich, zij het zo nu en dan met de botte bijl. De jonge Deen bleek echter te licht en kon Kieft niet doen vergeten. Opstellingen: Feyenoord: De Goey; Van Gob- bel, De Wolf, Metgod en Refos; Scholten, Fraser en Witschge; Taument, Obiku (62. Kiprich) en Blinker. PSV: Van Breukelen; Faber, Van Tiggelen, Popescu en Heintze; Vanenburg (46. Schreuder), Ellerman, Koeman en Numan; Thorninger en Ro mario. door Michel van Egmond Rotterdam Het leek een voor de hand liggende oplossing voor een ingewikkeld probleem en toch worden er al voordat het seizoen begonnen is vraagte kens gezet bij de regel die terug spelen in handen van de keeper verbiedt. Feyenoord-PSV zou volgens de sceptici een voorbode kunnen zijn van wat de argeloze toe schouwers dit seizoen nog te wachten staat. Lange halen naar voren, ballen die risicoloos de tribune in worden gejaagd en middenvelder^ die plotseling een stuk minder opbouwend werk te verzetten hebben. Hans van Breukelen, als doelman van PSV natuurlijk nadrukkelijk geconfronteerd met de nieuwe regel, heeft sterke twijfels over het nut van de poging het voet bal aantrekkelijker te maken voor het publiek. „Ik ben bang dat het publiek in veel gevallen juist een soort flipperkast-voet bal krijgt voorgeschoteld. De doelman heeft dat voor een groot deel in de hand. Als we als keepers echt kwaad willen ram men we natuurlijk elke bal die voor onze voeten komt de tribu ne in. Ik denk dat we zijn gecon fronteerd met een idee dat ach ter een bureau is gecreëerd maar in de praktijk niet werkt. Het is ook tegen de natuur in. Ik sta als doelman toch niet voor niets tussen die palen? Daarnaast ben ik bang dat deze regel in de toekomst veel bles sures gaat opleveren. Veel va ker zullen je een doelman met een uitgestoken been op een aanvaller zien afgaan. Ook in situaties waarin hij normaal ge sproken de bal gewoon met zijn handen zou pakken". Tijd Zijn collega van Feyenoord Ed de Goey loopt ook niet over van enthousiasme, maar wil de maatregel wel wat tijd gunnen. „Ik denk dat we pas op de helft van het seizoen een goed oor deel kunnen vellen. Tot nu toe ging het steeds ten koste van het voetbal en werd er nauwe lijks tijd gewonnen, maar mis schien komt dat nog". Adri van Tiggelen denkt dat het zo ver niet komt. De verdediger van PSV houdt zijn hart vast voor wedstrijden tegen mindere ploegen als Feyenoord. „Die kleinere ploegen jagen zodra ze onder druk komen natuurlijk elke bal de tribune in. In negen van de tien gevallen spelen die elftallen ook nog in stadions met een sintelbaan, dus voordat die bal terecht is zijn we weer een paar minuten verder. Te rugspelen en uittrappen is in zulke gevallen veel sneller". PSV-trainer Hans Westerhof wenste het gisteren allemaal niet zo zwart-wit te zien. „De nieuwe regel gaat dan mis schien ten koste van de gede genheid in de opbouw, je krijgt er wel meer spektakel voor te rug. Het publiek zit weer op het puntje van de stoel en daar ging het in eerste instantie allemaal om. Feit is wel dat de ploeg die pressie weet te spelen in het voordeel is. Vanavond was dat overigens Feyenoord". Alternatief Hans van Breukelen bleef er gisteren echter bij dat de regel niet werkt en als enige leverde hij ter plekke een alternatief. „Laat de scheidsrechter voor ie dereen duidelijk zichtbaar tot drie tellen en maak een regel die zegt dat de doelman binnen die tijd de bal moet uittrappen. Dat is volgens mij een tussenop lossing die veel beter werkt. De regel die er nu is zal er tenslotte echt niet voor zorgen dat er meer risico wordt genomen en trouwens ik heb die handschoe nen toch niet voor niets aan?" HONKBAL Mike Dixon technisch knock-out Scheidsrechter Rudy Battle was genoodzaakt in de vierde ronde in te grijpen in het gevecht tussen de Amerikaan Mike Dixon en de Engelsman Lennox Lewis in het volgepakte Harra's Casio Hotel in Atlantic City. De Brit raakte zijn tegenstander vol in het gezicht, waarna uitdager Dixon met een bebloed hoofd de strijd moest staken. De titelverdediger in het zwaargewicht liep geen schrammetje op. ATLETIEK doorWimde Lange Den Haag Volgens Rob van der Brom, de voorzitter van het dagelijks bestuur van de honk en softbalvereniging ADO, heeft de club geen schulden aan de Stichting Topsport ADO. „Wat Chris Klarholz, de stich tingsvoorzitter, dus heeft ge zegd is absoluut onjuist. Hij zou enkele tienduizenden guldens van ons te vorderen hebben. Als je alles tegen elkaar gaat weg strepen, dan zou het zelfs zo kunnen zijn dat wij, als vereni ging, nog iets tegoed hebben. De stichting dient aan de vere niging posten als de contribu ties, veldhuur, elektra en bondskosten af te dragen, als mede de consumpties. En wat het laatste betreft, in de maand juli is er, notabene tijdens de zo merstop, een bedrag van 3500 gulden doorheen gegaan. Dat vind ik wel wat veel. Ik zet trou wens toch enige vraagtekens achter het beleid van de stich ting. Naast de warrige Financië le gang van zaken vind ik het ook opmerkelijk dat er zes lea se-auto's tot hun beschikking staan, en dat de ploeg toch we kelijks met de bus naar een uit wedstrijd gaat. Als je financieel dan zo moeilijk zit, dan zou op die punten bezuinigd kunnen worden", aldus Van der Brom. De voorzitter erkent dat de re latie tussen de vereniging ADO en de stichting inmiddels op een laag pitje is komen te staan. In een open brief van liefst drie pa gina's deelt Van der Brom zijn achterban in het cluborgaan deze week mede dat hij het zich allemaal anders had voorge steld. Ook is hij teleurgesteld in een deel van zijn 350 leden, die tijdens zijn vakantie een bijzon dere algemene ledenvergade ring (26 augustus a.s.) hebben uitgeschreven. Op die avond ei sen die leden (veertig in getal) dat de penningmeester opening van zaken geeft. Van der Brom: „Ëen achterbak se gang van zaken. Die veertig leden hebben belangen bij de stichting of het zijn meelopers. Ik doe dan ook een dringend beroep op die andere leden om op die 26e ook te komen. Ikzelf laat aan de hand van de ontwik kelingen op die avond afhangen of ik wel of niet aanblijf. Op deze manier is het voorzitter schap geen hobby meer van me. Het is alleen reuze jammer dat de naam ADO nu in diskrediet wordt gebracht". Keulen De uitslag van de contra-expertise van de eerder positief bevonden urinestalen van Katrin Krabbe en Grit Breuer wordt morgenmiddag in Keulen bekendgemaakt. Indien ook bij de tweede analy se het verboden middel clenbu- terol wordt aangetroffen, krij gen de twee Duitse atletes zeer waarschijnlijk een schorsing voor vier jaar opgelegd. Dat zou het einde van hun atletiek-loop- baan betekenen. Het betrapte duo heeft vorige week al toegegeven het prepa raat, dat helpt vet in spieren om te zetten, te hebben geslikt. Volgens Jos Hermens, de Ne derlandse manager van Krab be, is de contra-expertise in fei te overbodig. „De zaak is rond", erkende de oud-atleet. Doping-expert Manfred Donike zal eind deze week de reglemen tair verplichte B-analyse in zijn Keulse laboratorium uitvoeren. Bij deze test hebben de twee at letes en hun zaakwaarnemers het recht aanwezig te zijn. Do nike wist gisteren niet of de be trokkenen van dat recht ge bruik zullen maken. Morgen middag maakt de Duitse atle- tiekbond (DLV) de uitslag tij dens een persconferentie pu bliekelijk bekend. Volgens de standaard-procedure zijn atle ten automatisch voor onbepaal de tijd geschorst indien hun uri ne ook bij de contra-expertise positief wordt bevonden. In middels heeft een Duitse kle- dingfirma al gezegd het con tract met Krabbe, dat in no vember afloopt, niet te zullen verlengen. Dat scheelt Krabbe zo'n dikke twee ton. Den Haag Oud-wielrenner Peter Post heeft gisteren in Rotterdam de loting verricht voor de tweede ronde van de strijd om de KNVB-beker. ADO Den Haag treedt daarin op ei gen veld aan tegen amateur hoofdklasser Halsteren. De wedstrijden worden op 19 en 20 september gespeeld. De eerste ronde is op 29 en 30 augustus uitsluitend met deel neming van amateurclubs. Van de eerste ronde blijven elf win naars over. Daarbij komen de zes kampioenen uit het ama teurvoetbal en 25 betaalde clubs. De nummers een tot en met elf van het vorige seizoen in de eredivisie komen pas in de derde ronde in actie. De loting ziet er als volgt uit: Quick Boys - De Graafschap, Achilles'94/Quick'20 - BW Den Bosch, DVS'33/Noordwijk - Helmond Sport, FC Zwolle - SC Genemuiden/Katwijk, DCG/Panningen - NEC, DWV/BW - Cambuur, SC En- schede/SV Meerssen - Excel sior, Aalsmeer/DOVO - AZ, ACV - Veendam, ADO Den Haag - Halsteren, Rheden - Tel star, FVC/EDO - Fortuna, VW - Kozakken Boys, RCH - Willem II, TSC/GVW - SC Heeren veen, SC Heracles - Deto/Vallei- vogels, Woerden/EHC - TOP, SW/Dordrecht'90 - RBC, Haarlem - Volendam, GA Eagles - Eindhoven, Emmen - NAC. ROEIEN Montreal Ellen Meliesie is op de eerste dag van de wereld kampioenschappen voor licht gewichtroeiers voortvarend van start gegaan. De Zwolse skiffeuze plaatste zich voor de halve finales. Zij eindigde als derde in haar serie. Na drie-kwart van de race kwam Meliesie nog in vierde po sitie door. Met een knap eind- schot verwees zij de Ameri kaanse Lisa Carey naar de her kansingen. Voor Meliesie, in 1988 wereld kampioene in de dubbeltwee, was het een hernieuwde ken nismaking met het roeien op het allerhoogste plan. In de drie tussenliggende sei zoenen trok haar ex-partner Laurien Vermulst in races om de WK-kwalificatie telkens aan het langste eind. Dit jaar verlegde Vermulst haar ambities naar de open klasse; daarmee kwam de weg weer vrij voor Meliesie. Voor de nu 29-jarige roeister had het verblijf in de wachtka mer niet veel langer moeten du ren. „In 1989 lukte het nog wel om me te motiveren. Toen kon ik immers terugkijken op een gouden seizoen. Maar daarna werd het steeds moeilijker. Het leek erop of ik een beetje in het vergeetboekje terecht kwam. Soms voelde ik me een schle miel". De vrouwen dubbeltwee met Cindy Rip en Linda de Jong was minder fortuinlijk. De twee kwam goed uit de start, maar kreeg op baan zes het meeste last van de zijwind. Daarbij kwam dat Rip nog herstellende is van een lichte griepaanval. Zij kwam uitgeput over de fi nish. Ondanks de vierde plaats was de slagroeister toch tevre den over de race. UITSLAGEN WIELRENNEN Ronde van Groot-Brittannië, derde etappe Middlesbrough - Hull: 1. Ab- doesjaparov (GOS) 166 km in 4.36.41, 2. Museeuw (Bel), 3. Ludwig (Dui), 4. Sciandri (Ita), 5. Anderson (Aus). Klassement: 1. Sciandri 12.16.40, 2. Van Aert (Ned) 0.05,3. Van der Poel 0.09, 4. Redant (Bel) 0.10, 5. Museeuw 0.14, 6. Ludwig, 7. Anderson 0.19, 8. Den Bakker (Ned) 0.22, 9. Zamana (Pol) 0.23.10. Bouwmans (Ned) 0.24. SPORTPRIJSVRAGEN Duitse lotto: Trekking A: 10 - 12 - 28 - 34 - 38 - 43. Reservegetal: 23. Trekking B: 8 -13 -19 - 29 - 40 - 44. Reservegetal: 33. Spel 77: 0202990. VOETBAL WK kwalificatie, groep 3 (Europa). Riga: Litou wen - Letland 2-1 (0-1). Stand: Litouwen 3-3, Spanje 1-2, Ier land 1-2, Albanië 3-2, Noord- Ierland 1-1, Letland 1-0, Dene marken 0-0. PAARDESP0RT Koersen van Duindigt. Eerste koers, 2000 m: 1. Goliath Durbin (W. Duiven voorden) 2.43,3 -1.21,7, 2. Gro- dino Borsato, 3. Gin Baldwin. Toto: winnend 6,20, plaats 2,10 1,60, koppel 11,90, trio 203,60. Tweede koers, 2000 m: 1. Evil Knevel (S. Snoek) 2.38,0 - 1.19.0, 2. Flame, 3. Tail end Charlie. Toto: winnend: 3,50, plaats 2,70 1,50, koppel 6,30, trio 116,10. Derde koers, 2150 m: 1. Watermill Reef (S. Lawes) 2.24.1, 2. Watermill Second, 3. Vanessa Bright. Niet gestart: Royal Classic en Karina Bright. Toto: winnend 2,10, plaats 1,00 1,10, koppel 3,30, trio 40,20. Vierde koers, 2000 m: 1. Gobbi Westland (G. van Eykelenborg) 2.49,0 - 1.24,5, 2. Gezeaudu- transs R. 3. Frankvry Zypveld. Toto: winnend 3,70, plaats 1,30 1,30, koppel 4,10, trio 76,60. Vijfde koers, 2100 m: 1. Florida Sunshine (W. Velis) 2.46,0 - 1.19,0, 2. Fort Hazelaar, 3. Del- gadotranss R. Niet gestart: Bi- anca Petrosia. Toto: winnend 2,30, plaats 2,50 1,70, koppel 4,70, trio 36,20. Zesde koers, 1900 m: 1. Silver Rose (A. de Vries) 2.07,9,2. Reve des Jeans, 3. General Alcazar. Niet ge start: Mendes de Leon. Toto: winnend 2,00, plaats 1,50 2,20 1,90, koppel 26,60, trio 106,80. Zevende koers, 2000 m: 1. Ciao Magnus (F. Handelaar) 2.37,2 - 1.18,6,2. Esmeralda K, 3. Silver Bowl. Toto: winnend 3,00, plaats 2,20 3,20 4,80, koppel 8,60, trio 110,30. Dubbel win nend (1-10): 23,60. Achtste koers, 1800 m: 1. Bolin Sharon (B. Hadjeb) 1.59,9, 2. Lanyard, 3. Darling Be Good. Niet ge start: Gatecrasher en Cabot. Toto: winnend 4,40, plaats 1,90 1,70, koppel 5,70, trio 70,80. Negende koers, 2000 m: 1. Fu rie Lobell (G. van Eykelenborg) 2.40,4 - 1.20,2, 2. Speedster Coaltown, 3. Europa Ninetyt- wo. Toto: winnend 7,00, plaats 4,80, 1,60, koppel 11,00, trio 88,10. Omzet totalisator: 147.438,00.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9