ruggebruikers geven erlast in Katoenpark Dertig kinderen trotseren een barre nacht len ik hiervoor gebleven?' CcldócSoiuant LEIDEN OMGEVING Brand in keuken van restaurant BOUWPLANNEN? Slimme EHBO-kit l.1 U iJ 1 'j 'l*1!1 'J Ut! ^aQowvcvnt ^etje aangereden Een 7-jarig jongetje uit Leiden is gistermid- d-gereden op de Milanenhorst. Hij liep tegen een be- i ii) op, die werd bestuurd door een 20-jarige Leide- man reed in de richting van de Valkenhorst en [langzaam onder een flat doorgereden. In de berm kinderen. Plotseling rende het jochie de straat de auto op te merken. Hij is met een hielfrac- het AZL overgebracht. ngehouden voor vernielingen J - Een 23-jarige man uit Engeland zonder vaste verblijfplaats is vannacht op de Hooigracht aan- |n. Hij wordt ervan verdacht op de Oude Vest au- 1 te hebben vernield. Ook zou hij op de Haarlem- fat een winkelruit hebben ingeslagen. De kleding fcan was besmeurd met bloed. Hij zei nog een pas telkaar te hebben geslagen. De Brit zou vandaag (verhoord. Uitwijkmanoeuvre kost twee ganzen het leven LEIDEN Twee ganzen hebben gistermorgen vroeg op de Witte Sin gel het leven gelaten omdat een au tomobilist moest uitwijken voor een tegenligger. Die laatste week op zijn beurt uit voor een overstekende gans. De eerste bestuurder slaagde er echter niet meer in om een andere gans heen te rijden. Beide ganzen waar het om te doen was hebben het niet overleefd. Eén van de automobi listen, een man uit Alphen aan den Rijn, heeft zich later op de dag nog telefonisch gemeld. DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1992 Veldbiologie voor jongeren LEIDEN Jongeren die geïnteres seerd zijn in de plantjes en diertjes in het veld, kunnen zich inschrijven voor een cursus veldbiologie. Vier achter eenvolgende weekenden gaan de jon geren op excursie. Daar hoort ook een zoogdierennacht bij, waarbij vooral wordt uitgekeken naar vleermuizen. Zij worden opgesproord met geluids detectors, andere zoogdieren worden gevangen in vallen waar ze blijven le ven. Daarna worden de dieren weer vrijgelaten. De cursus start vrijdaga vond 28 augustus met een inleidende lezing, en wordt afgesloten met een rondgang langs geringde futen. Voor informatie of opgave: Jeugdbonden natuurstudie, afdeling Leiden, Anne- trude Potters, tel: 071-171659. Informatielijn voor gehandicapten heeft ander telefoonnummer LEIDEN Het telefoonnummer van de Gehan dicaptentelefoon wordt met ingang van vrijdag gewijzigd. Het oude nummer, 071-212.211, ver andert dan in 143.322. De Gehandicaptentele foon werd in 1982 gestart op initiatief van de ge meentelijke werkgroep Integratie Gehandicap ten. De Leidse afdelingen van de Nederlandse vereniging van blinden en slechtzienden en de Bond van gehandicapten en arbeidsöngeschik- ten, en het Academisch Ziekenhuis werken er aan mee. Het was de bedoeling dat het project een jaar zou draaien, maar het houdt nu alweer tien jaar stand. Op de informatielijn valt ge meentelijke informatie te beluisteren en de weekenddiensten van huisartsen en apotheken. Eettafel Stevenshof zoekt vrijwilligers LEIDEN De eettafel voor ouderen in de Stevens hof, die daar op maandag en vrijdag terecht kunnen, is op zoek naar vrijwilligers voor het nieuwe seizoen. Wie wil helpen met het dek ken van de tafel, serveren en afruimen, kan zich opge ven bij M. Désar, telefoon 315251. Ook de ouderen die zich willen opgeven vootr de eettafel, die weer op 24 augustus begint, kunnen hier terecht. Kosten: 6,35 per keer. Daarvoor wordt een complete maaltijd ge serveerd. NOORDWIJK In de keuken van een restaurant aan de Noordwijkse boulevard heeft vannacht een brandje gewoed. Rond middernacht wilde de eige naar van het restaurant nog een hartig hapje klaarmaken en zette een grote pan vet op het vuur. Door de drukke werkzaamheden stond de pan te lang op het vuur, waardoor er brand ontstond. De rookontwikkeling was enorm. De man blustte de brand zelf, maar belde toch voor de zekerheid de politie. Toen deze gearriveerd was, was de rook nog zo dicht dat niet opgemaakt kon worden of de brand gedoofd was. De brandweer werd alsnog ge waarschuwd, maar dit bleek achteraf niet nodig. De schade is aanzienlijk. Het hele fornuis en de af zuigkap werden totaal vernield, het plafond liep forse schade op. g RFF DE 6IDTS ÏÏN Het Katoenpark a9 le Meelfabriek aan de 1: ;el wordt de laatste naeds vaker gebruikt als ïtingspunt voor ebruikers. Sinds eind nön er al zes meldingen olitie binnengekomen „Dat er ge wordt is zeker, maar gedeald wordt is nog iard te maken", aldus ^oordvoerder D. Gra- „We gaan er voor- ■zjheidshalve wel van ea ier aan de Zijlsingel was iddag getuige van de ding van drie verslaaf- waren opeens een stuk en agenten in het park. 5 er plotseling een heel terwijl het juist zo rus- De drie mannen kwa- injuiteindelijk met een be- van af en werden ge- n ird te vertrekken. Een elder waren twee Leidena- ren van 26 en 31 jaar in het park aangehouden op verden king van handel in verdovende middelen. Er werden in de struiken drie bolletjes aange troffen, waarvan de inhoud on dertussen is doorgestuurd naar het laboratorium. Aangezien het. (nog) niet duidelijk was of het om drugs gingèn of de bolle tjes van hen waren, werden de twee weer op vrije voeten ge steld. Afgelopen zondag hield de politie twee mannen aan na een getuigenverklaring. Ze zou den drugs kopen en verkopen. De politie was snel ter plaatse en trof bij één van hen werd drie bolletjes heroïne en cocaïne aan. Omdat het duidelijk be stemd was voor eigen gebruik werden ze niet in verzekering gesteld. Struiken Door deze voorvallen zit de schrik er in de buurt goed in". „Het is de laatste tijd opvallend stil in het park", merkt de vis ser op. „Normaal gesproken spelen er in de vakantie volop kinderen op het basketbalter rein of in de er naast gelegen speeltuin. Ik heb het idee dat de kinderen niet meer in het park je mogen spelen van hun ou ders. Ook zie je niemand meer de hond uitlaten in de honde- nuitlaatstrook". Een bejaarde bewoner aan de Zijlsingel zegt de afgelopen tijd niets gemerkt te hebben van drugsverslaaf den. „Maar ja, ik heb geen hond of kleine kinderen, dus ik heb niet veel in het park te zoeken. Wel heb ik gehoord dat er laatst een opstootje was". Er schijnen geregeld ruzies voor te komen tussen de verslaafden onder ling. Ook zijn er bij de politie meldingen binnengekomen over het lastig vallen van een vrouw en het stelen van een kinderfietsje. Of deze feiten zich werkelijk hebben voorge daan staat volgens Graveland overigens nog niet geheel vast. 'Levend stratego' Volgens Paul van den Heuvel, coördinator in buurthuis 't Schippertje, zijn er zeker ver dachte situaties. „Ik fiets van en naar mijn werk twee keer per dag door het park en dan zie ik regelmatig mensen snel in de struiken duiken. Ze maken vol gens mij gebruik van slaapho- len in de bosjes vlak achter het basketbalveld. Ook zitten ze vaak op de bankjes bij de speel tuin. Ik weet natuurlijk niet ze ker of het om verslaafden gaat, maar hun aanblik duidt er wel op". Maria Wolters, buurtbewoon ster en eveneens verbonden aan het buurthuis, meent ech ter dat de 'in de struiken dui kende mensen' ook heel goed spelende kinderen kunnen zijn. „Er is deze vakantie een enorm populair spel bij de jeugd, het zogenaamde 'levend stratego'. Hierbij verstoppen groepen kinderen zich overal in bosjes, en als er één gevonden wordt door een andere groep, dan is de hele groep uitgeschakeld". Dit spel spelen de kinderen elke avond van zeven tot tien uur. Haar dochter Miranda doet ook mee. Ze ziet dan wel eens een andere groep mensen in het park. „We bemoeien ons er niet mee. En als er wat is kunnen we heel hard om hulp roepen, want we zijn met hele groepen. We kijken in ieder geval heel goed uit voor spuiten in de struiken. Het Katoenpark is de laatste tijd steeds meer in trek bij druggebruikers. Alle plekjes kijken we na". Haar moeder is niet zo bezorgd over mogelijke ongelukken met achtergelaten naalden. „Kinde ren zijn toch kinderen. Dan kan er wel eens een ongeluk gebeu ren. Je kan ze moeilijk vastbin den. Ze weten in ieder geval van school dat ze nooit iets aan mo gen raken". Hete adem Hoewel sinds 29 juli zes meldin gen zijn binnengekomen van overlast, meent Graveland dat er niet gesproken kan worden van een alarmsituatie. „Als het mooi weer is, verplaatst de han del zich altijd naar buiten. Nu is het het Katoenpark, maar het is ook wel in het Plantsoen ge weest. Meestal zitten ze maar heel kort op een bepaalde plek, omdat ze de hete adem in hun nek voelen als er uiteindelijk mensen worden aangehouden. Over het algemeen is de politie vrij goed op de hoogte van wat er zich in dat wereldje af- FOTO: WIM VAN NOORT speelt". De politie houdt het Katoenpark deze dagen in ieder geval extra goed in de gaten. Het probleem is eigenlijk vooral om te bewijzen dat er gehan deld wordt in drugs. Graveland: „Meestal hebben dealers maar een betrekkelijke kleine hoe veelheid drugs op zak, zodat 'ze nooit beticht kunnen worden van handel. En als ze veel spul bij zich hebben, proberen ze zich er altijd nog op het laatste moment van te ontdoen". fterdammer verkeers- ls aan laars WIJK De Noord- olitie heeft de afgelo- h^ht een 27-jarige Am- ise automobilist aan- :n, die vrijwel elke ntfsregel aan zijn laars apt. Hij had kort er- het centrum van 9t|rijk schade aangericht andere auto. Hij was lEihter doorgereden. De 3 jtverd op hem attent ge- ia» door voorbijgangers inrijding hadden ge- 'en verderop werd de iter het stuur aange- Hij bleek onder in- alcohol te verkeren, {er onderzoek bleek bo- dat het rijbewijs van ir was en dat de auto ikerd was. Het rijbe- De broer, Amsterdammer, liddels bekend dat hij lewijs had uitgeleend istuurder. De auto is genomen. De twee zijn na verhoor heen- Prestatieloop van NL..ML LEIDEN Loopvereniging NL..ML (Niet Lullen Maar Lo pen) houdt op de woensdagen 19 en 26 augustus en 2 en 9 septem ber een serie van vier wekelijkse prestatielopen. Wie drie keer meedoet, krijgt een T-shirt, één avond geldt als reserve-moge lijkheid. Gekozen kan worden uit afstanden van 3, 7 of 14 kilo meter. De start is steeds vanaf 18.00 uur bij de kantine van volkstuinvereniging Cronestein aan de Vrouwen weg. Deelname kost 12,50 (inclusief T-shirt) ongeacht het aantal keren dat wordt gelopen of 2,- per loop. Inlichtingen 071-318148. Alphenaar aangehouden na beroving ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 32-jarige Alphenaar die er van wordt verdacht vorige week een vrouw te hebben beroofd op het parkeerterrein van de Rid derhof is gisteren aangehou den. Agenten zagen tegen zes uur 's middags hoe de man toen zij naderden zich onder een be stelauto verstopte. Dat trok hun aandacht en toen zij pols hoogte namen bleek het om de gezochte man te gaan. Hij wou vorige week een vrouw hebben beroofd toen zij met haar porte monnee in de hand bij een par keerautomaat stond. De man heeft nog geen bekentenis afge- mz,jn 4n. De hutbewonertjes van speeltuin wachtte hen een barre nacht. Oosterkwartier aan de Ambonstraat kregen gisteravond prijzen uitgereikt voor hun bouwsels. Daarna FOTO: WIM VAN NOORT LEIDEN Dertig kinderen hebben een barre nacht ach ter de rug in de hutten die zij deze week hebben gebouwd in speeltuin Oosterkwartier aan de Ambonstraat. De hut- tenbouw was georganiseerd door vrijwilligers uit de buurt en door speeltuinvere niging Oosterkwartier. Voor de bouwsels kon dan ook ge bruik gemaakt worden van de attributen in de speeltuin. De afgelopen nacht moest het hoogtepunt worden van de acti viteiten. Nadat Aad van der Luit van de gemeentelijke directie sport en recreatie prijzen had uitgereikt voor de mooiste hut ten, zouden de kinderen, in leef tijd variërend van 6 tot 11 jaar, in de bouwsels overnachten. Dat hebben ze ook daadwerkelijk ge daan, ondanks de striemende re gen en de felle wind. „Ze hebben elkaar bijgestaan. Het is in elk geval goed geweest voor de saamhorigheid", aldus Van der Luit. Hij vertelt dat er erg veel belangstelling was voor de va kantie-activiteiten, ook al om dat veel buurthuizen dicht zijn en pas aan het eind van deze maand zomeractiviteiten orga niseren. Om de zaak te kunnen overzien was echter een maxi mum van dertig deelnemers ge steld. „Er zijn dus veel kinderen teleurgesteld", aldus Van der Luit. Vandaag staat een speel middag op het Rodenburgter rein op het programma. Dan wordt een groot aantal sportieve spelletjes op het programma. Ook oud-voetballer Wim Rijs- bergen verleent zijn medewer king. Van der Luit overwoog vanmorgen om de activiteiten vanwege de weersomstandighe den te verplaatsen naar de 3 Ok- toberhal. Een definitief besluit had hij toen echter nog niet ge nomen. Vanwege de grote be langstelling voor deze middagen heeft hij het plan om ze volgend jaar wekelijks te organiseren. OP NAAR VAN DER PLOEG! Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. WANO- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie. Uitgevoerd in onverwoestbaar kunststof van het kwaliteitsmerk deceuninck Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat gemaakt. Het geheel voorzien van Komo-certificaat. Kom gewoon eens alles op uw gemak bekijken. We geven u graag uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. mm Atr_ m r kv/c vi Fabriek en showroom: De Lasso 60, Roelofarendsveen, tel. 01713-15361 - telefax 01713-15202 deceuninck volg van voorpagina) 1 IUE R0S0 T IN Bijna duizend n trotseerden gister- de striemende regen harde wind om naar oem te kijken. Dan ir toch een steekje los <tenk je. Misschien wel, Victoria Amazonica tenslotte niet elke dag, ,jiet in de Leidse Hor uur stonden de bezoe- *>g twee rijen dik in de wachtend op het mo- vaarop ze zouden worden :en in de Victoriakas. De ferkers van de Hortus Bo- voorspelden daarom al ilaat zou worden, „op z'n half één", uls spannend de afgelopen (Bezoekers en passanten -rden naar het wel en de plant. Naar verluidt 'lfs de medewerkers van tus zenuwachtig rond: het of doet ze het niet? het uiteindelijk wel, op het moment waar- 'erd verwacht. De lelie er een genoegen in te en niet aan de verwach tingen te beantwoorden. De Victoria Amazonica werd door Jan de Koning, prefect, en Art Vogel, kaschef van de Hor tus, gisteravond dan ook afwis selend 'het loeder' en 'het kreng' genoemd. Een haat-lief deverhouding hebben ze ermee. Want ze mag dan net zo mooi en net zo ongrijpbaar zijn als de be geerlijkste vrouw, ze is min stens zo eigenzinnig. Ze bestond het namelijk om volkomen on aangekondigd en dus in alle rust haar mooiste bloei ten toon te spreiden. De bezoekers restte gisteravond slechts de tweede nacht, als de bloem roze is en zich in zijn tweede bloeistadium bevindt. Daarna verdwijnt de bloem onder water om af te ster- Uniek De belangrijkste reden om wind en weder het hoofd te bieden en tussen de druppels door naar de kas te sprinten, was 'je moet 'm toch eens gezien hebben'. Maar eenmaal in de kas waren de kre ten van lichte teleurstelling niet van de lucht. Bij een reuzewa terlelie bleken de meeste men sen te denken aan een bloem met een doorsnee van minimaal een klein half metertje. Helaas, zo is het dus niet. Ook al is een bloem van de Amazonica nog al tijd twee keer zo groot als een bloem van de doodordinaire le lie in de gracht. En inclusief bla deren van anderhalve meter doorsnee, is de Amazonica wel degelijk vele malen groter dan de gewone waterlelie. Broertje Ouderen schuifelden nog be leefd langs de plant, veelal wel degelijk geïnteresseerd maar desalniettemin enigszins te leurgesteld. De jongsten in 'het gezelschap reageerden daaren tegen met een spontaan 'Is dit alles?' of 'Ben ik daarvoor wak ker gebleven?!', dit tot grote hi lariteit bij de andere aanwezi gen. Toch had niemand het ge voel om de tuin te zijn geleid: ze hadden er tenslotte zelf voor ge kozen om in de rij te gaan staan. „Ach, en in Washington heb ik de Hope-diamant gezien, dus dit moest er ook eens van komen". Ook het verhaal dat wordt afge stoken door de prefect en de ka schef vergoedt veel. De Koning en Vogel wezen ie dereen ook op het werkelijk unieke feit dat op de tweede avond van de Amazonica, haar kleine broertje, de Victoria Cru- ciana, wel haar eerste en dus witte avond beleefde. Vogel: „We hebben alle jaren er nog eens op nagekeken maar het is echt nog niet eerder voorgeko men dat ze tegelijk in bloei ston den, en juist in verschillende stadia". Beide soorten staan Een lange rij bezoekers trok tot na middernacht langs de Victoria Amazonica in de Hortus Botanicus aan het Rapenburg in Leiden. FOTO: WIM VAN NOORT ook nog in hetzelfde bassin. Dat genoegen zullen volgende bezoekers van de 'Victoria- show' wellicht niet meer te zien krijgen. De medewerkers van de tuin wachten af of de volgende bloei wel volgens de regels ver loopt. Is dat inderdaad het ge val, dan wordt erop gerekend dat de daaropvolgende bloei eind volgende week weer aan het publiek kan worden ge toond. Als Victoria Amazonica tenminste weer geen kuren ver toont. Deze handzame EHBO-kit voor thuis, in de caravan, auto of boot, is voor u als u een nieuwe abon nee aanbrengt. De nieuwe abonnee wordt ook hartelijk onthaald: deze krijgt de krant de eerste twee weken gratis. Noteer als nieuwe abonnee ingaande: S<--1 Dhr./Mevr.: Voorl.: Straat: Postcode/plaats: Telefoon: (voor controle bezorging) Deze ontvangt de krant de eerste twee weken gratis. Daarna wordt het abonnementsgeld betaald per: maand (automatische betaling) f 27,00 G kwartaal (automatische betaling) f79.80 kwartaal via acceptgiro f 82,80 Stuur als dank de EHBO-kit naar: Stuur deze bon-in een open envelop - postzegel niet nodig - naar de Leidse Courant, antwoordnummer 998. 2501 VC Den Haag. JNZ

Leidse Courant | 1992 | | pagina 11