Noordwijkerhout moet half miljoen bezuinigen TENNIS CIRCUIT Kooman kan zich gaan opmaken voor LC-Masters Kunst te water I LEIDEN OMGEVING Janzen en Van Marwijk zijn dubbelen nog niet verleerd li Rabobank O CeidöeSou/icuit DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1992 Snackventer maakt alsnog kans in centrum Noordwijk Vrouw aangerand Katwijker bekent inbraken DEN HAAG/NOORDWIJK - Raad van State-rechter J. Blaauw heeft het ge meentebestuur van Noordwijk opdracht gegeven te onderzoeken of alsnog een ventvergunning kan worden afgegeven aan snackventer Hoogduijn IJs en Snacks. Hoogduijn voerde onlangs bij de Raad van State een spoedprocedure te gen gemeente teneinde in het bezit te ko men van een vergunning om in het cen trum met warme snacks langs de deuren te kunnen gaan. Het college van B en W vindt dat het ven ten met een snackwagen gevaar oplevert voor de verkeersveiligheid en de openba re orde. Om die reden werd Hoogduijn de verguning geweigerd. Deze bezwaren gelden kennelijk niet, zo constateerde rechter Blaauw, voor het buitengebied van Noordwijk want daar is met een gel dige ventvergunning de Patatotheek ac tief. Hoogduijn stelde eveneens vast dat de gemeente met twee maten meet. Hij merkt voorts op dat hij al acht jaar pro bleemloos in omliggende gemeenten met ijs en snacks langs de deur gaat. In Noordwijk mag Hoogduijn overigens wel ijs verkopen. IJswagens zijn naar het oordeel van de gemeente minder gevaar lijk dan wagens waarin kroketten en ge haktballen worden gefrituurd. Rechter Blaauw vindt de weigering van de gemeente 'rigoureus'. Hij denkt dat het mogelyk is om een vergunning te verstrekken voor enkele dagen of voor vastgestelde tijdstippen. Hoogduijn rea geerde dat met hem alles te bespreken is. WASSENAAR - Een 19- jarige vrouw uit Bleiswijk is door een nog onbekende man. Ze liep rond zes uur op het Laantje van Pluy- menstein, toen een man van ongeveer dertig jaar haar de struiken probeerde in te trekken. Hij had haar twee plastictassen al afhan dig gemaakt. De vrouw vluchtte weg, maar rende de doodlopende richting op. Toen ze terugrende wacht te de man haar op en sleur de haar in de bosjes, waar hij haar onzedelijk betast- ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 20-jarige Katwij ker zonder vaste woon- of verblijfplaats is gisteren op heterdaad betrapt toen hij probeerde in te breken in een woning aan de Kwartelstraat. Hij werd gezien toen hij een badkamerraam wilde openbreken. Toen de politie arriveerde was hij weggevlucht. Korte tijd later werd hij aangetroffen op de tweede etage van een flat aan de Wielewaalstraat. De man bekende een eerdere inbraak in Alphen en drie in Katwijk. Auto leeggehaald ALPHEN AAN DEN RIJN Een 49-jarige Engels man uit Sheffield is gedupeerd door een diefstal van spullen uit zijn auto. Waarschijnlijk in de nacht van dinsdag op woensdag werd de auto aan de Barnsteen straat in Alphen opengebroken. Een attachékoffer, kleding, geld en drie creditcards werden meegeno men. De schade loopt in de duizenden guldens. Subsidies voor verenigingen in Alkemade ALKEMADE Alkemade geeft 140.000 gulden uit aan subsidies voor in totaal 57 sport-, jeugd- en culturele verenigingen. Het meeste geld, namelijk ruim 80.000 gulden gaat naar sportvereni gingen. Bijna 35.000 gulden is bestemd voor culturele verenigin gen en bijna 25.000 gulden voor jeugdverenigingen. Nieuwkomer onder de subsidie-ontvangers is de Kaagse Tennisclub. Vier vere nigingen hebben laten weten geen belangstelling voor gemeente lijke subsidie te hebben. Dat zijn Jeugdvereniging Farmhouse, Po nyclub De Weteringruiters, Duikvereniging Let's Dive en Zang koor Jacobus de Meerdere. Omdat laatstgenoemd zangkoor in 1989 een voorschot van 150 gulden heeft gekregen, is het de bedoe ling dat dit geld aan de gemeente wordt teruggegeven. Van de sportverenigingen ontvangen Tennisvereniging Alkema de, Zwem- en Poloclub Alkemade, Voetbalvereniging DOSR, Gym nastiekvereniging Excelsior, Volleybalvereniging Salvo elk meer dan 7.000 gulden per jaar. Van de culturele verenigingen is dat al leen Muziekvereniging Liefde voor Harmonie (ruim 17.000 gul den). Idoor JANKEES FAAS NOORDWIJKERHOUT - De rek is uit de Noordwijker- houtse gemeentebegroting. Het college wil in 1993 ruim 500.000 gulden bezuinigen. Naast de verhoging van ge meentelijke belastingen zal dit bedrag op tafel moeten komen door het korten dan wel afschaffen van subsidies aan verenigingen. Noordwijkerhout wordt net als andere gemeenten in Neder land geconfronteerd met terug lopende bijdragen van het rijk en met kostenstijgingen met name op het gebied van het mi lieu. Volgens burgemeester J. Andel is een pas op de plaats ge wenst. „Er is alleen ruimte voor vervanging en niet voor uitbrei ding. Wie niet op de winkel past loopt het gevaar uit te glijden" Een van de lapmiddelen de be groting sluitend te krijgen is de verhoging van de afvalstoffen heffing met 23 gulden van 230 naar 253 gulden. Het rioolrecht blijft op 77 gulden, terwijl nog wordt gekeken naar een hogere Teruggang politiezorg is doorn in het oog van burgemeester Andel NOORDWIJKERHOUT „De slogan van meer 'blauw' op straat is een onzinverhaal. Wij hebben immers alleen maar te maken met minder personeel en budget". Burgemeester J. Andel van Noord wijkerhout is slecht te spreken over de reorganisatie van het poli tiekorps in de regio Hollands-Midden. Vanaf 1 januari hoort ook de politie in Noordwijkerhout tot die regio die loopt van Schoonhoven tot De Zilk. De dorpen en kleinere steden moeten agenten inleve ren ten gunste van de grote steden. De teruggang van de politie zorg in Noordwijkerhout heeft nu al consequenties voor de service aan de burgers. Daarnaast worden volgens Andel nu al minder snelheidscontroles uitgevoerd dan gewenst en gebeurt het regel matig dat kleine verkeersovertredingen vanwege het gebrek aan mankracht door de vingers moeten worden gezien. opbrengst vanuit de onroerend- goedbelasting. Blijven de bur gers van Noordwijkerhout in 1993 verder grotendeels ver schoond van aanslagen op hun beurs, in 1994 zal dit heel an ders zijn. Wethouder van milieu P.Heemskerk: „In verband met het opknappen van het riool stelsel zullen de rioolrechten in 1994 per perceel ongeveer met 116 gulden omhoog gaan. Het ophalen en verwerken van het Bezoekers mijden zwembad De Schelft NOORDWIJKERHOUT Het publiek weet maar mondjesmaat zwembad De Schelft te vinden in Noordwijkerhout. Het benodigde bezoekersaantal van 105.000 is het afgelopen jaar niet gehaald. Slechts 80.000 mensen kwamen in deze periode naar het zwem bad. Het tekort op het zwembad loopt daardoor met een ton extra op. afval betekent een extra verho ging van 75 gulden per huis houding". Bezuinigingen Talloze verenigingen en instel lingen in Noordwijkerhout zijn volgend jaar de dupe van de be zuinigingsdrift van de gemeen te. Zo worden subsidies aan vor mingscentrum De Mast en Stichting Bloemencorso afge bouwd en de financiering van het Algemeen Muzikaal Vor mend Onderwijs op de basis scholen beëindigd. De peuter speelzalen en het kinderdag verblijf 'Harlekijntje' worden elk 15.000 gulden gekort. Verdere bezuinigingen vinden met name in de ambtelijke sfeer plaats. Het notuleren van raadsvergaderingen is in de toe komst niet meer nodig, zo vindt het college. Verschillende ad viescommissies worden opgehe ven en de secretarieleges gaan omhoog met 3 procent, wat een bedrag van 9.000 gulden ople vert. In september spreekt de raad zich in de algemene beschou wingen uit over de begroting, terwijl in oktober de begroting voor 1993 definitief wordt vast- Dikkertje Dap is de mooiste 'Dikkertje Dap', hut nummer 15, is gisteren onderscheiden als mooiste hut van het vakantiepark Hobbe- maplein in Hazerswoude-Dorp. Volgens burgemeester Chantal van het vakantiedorp viel de keus op 'Dik kertje Dap' omdat de hut „allemaal plantjes en gordijntjes enzo had". De hut beschikt daarnaast ook nog eens over een tafel, stoelen en schilderijen. Het bouwsel werd gemaakt door Karen (4 jaar), Melissa, (3), Rachella (2), Nicky (2) en Maaike (bijna 2). Baby Rick heeft als enige niet echt meegetimmerd. Melissa vertelt er eerlijk bij dat het meeste werk gedaan is door 'tante' Mario. De timmerende tante blijkt de enige echte vakman/timmerman van het vakantiedorp te zijn. Het vakantiedorp, bestaande uit ruim 80 hutten, werd maandag gebouwd als start van de jeugdvakantieweek. foto: wim van noort Asbest uit sporthal niet gevaarlijk LISSE Het asbest, die is vrij- een dakplaat van het THB-ge- gekomen bij de brand van maan- bouw. Het asbest waar het om dagnacht in de THB-sporthal in gaat is chrysotiel, dat beter be- Lisse levert geen gevaren op kend staat als wit asbest. Wit as- voor de volksgezondheid. Dit is best is de minst gevaarlijkste de conclusie na laboratorium on- soort. Zo is het al jaren verboden derzoek van een monster van om bruin of blauw asbest te ge bruiken. De opruimingswerk zaamheden van grote stukken asbest in de naaste omgeving van de brandhaard zijn intussen voltooid. Vandaag wordt het THB-gebouw en het afgezette terrein schoongemaakt. Cc4dó« Gootcmt LEIDEN Taco Janzen en Jasper van Marwijk toonden bij Zuid-West dat zij het dub belen nog niet zijn verleerd. Ook de combinatie Bob van Overbeeke/Herman van der Capellen behaalde een succes in het Leidse B-dubbeltoer- nooi. Sander Geerlings, Mar- tine Willems en Marieke Zwerver zegevierden in de Cl-categorie van het Noord- wijkse Estec. De twee B-herendubbels bij Zuid-West werden in twee sets beslist. Wedstrijdleider Jasper van Marwijk boekte met Taco Janzen een overwinning op het aanstormende talent Jeroen Vink en Willem Visser. Met 6-4 en 6-2 werd de partij beslist. Bob van Overbeeke en Herman van der Capellen zegevierden met 6-1 en 6-3 over Walter Ja cobs en Dennis Noppen. In het HEBl bleek de als derde geplaatste Bert Bruin nauwe lijks hinder te ondervinden van de ingelaste dweilpauzes. Hij won zijn strijd tegen Marcel Lolling met 6-3 en 6-2. Nancy Faas klopte Ilja van Santen met 6-3 en 6-0. In de B2-categorie sloeg Marco Stals met twee maal 6-3 Matthijs van Sterken- burg het toernooi uit. De drie grootste favorieten in het HEC1 maken hun plaatsing tot dusver nog steeds waar. De nummer één, Maarten Buijs, maakte met 6-3 en 6-1 korte metten met Hans Dronkers. Zijn voorspelde tegenstrever in de finale, Marco Cats, moest in zijn eerste set een hardere noot kraken. Jack Manuputty gaf zich pas na 7-5 gewonnen. De tweede serie werd door Cats met 6-1 in winst omgezet. Erik van Weeren, als nummer drie van start gegaan, had het ge makkelijker tegen Rico Jong A Tai. Met 6-1 en 6-3 pakte hij de Estec Sander Geerlings heeft bij het Noordwijkse Estec het in hem geschonken vertrouwen voor alsnog niet geschaad. Zijn ri vaal Fred van Duin werd in de Cl-categorie met 6-3 en 6-2 overwonnen. Met dezelfde cij fers toonde Marieke Zwerver zich de sterkere van Maaike Smit. Pat Heijligers gaf zich pas na drie sets gewonnen. Martine Willems pakte met 2-6,6-0 en 6- 3 de winst. Het herendubbel Van de Berg- /Hinnen ondervond in de eerste set nog behoorlijke tegenstand van het duo Dekker/Winkelaar (7-5). De tweede reeks werd met 6-1 soepeler gewonnen. Bob Logger en Evert Zuidmeer gaven goed partij tegen het kop- pel Karstens/De Ridder, maar moesten met 6-4 en 7-5 het hoofd buigen. Drie sets waren er nodig voor de zege van het duo Glas/Hillebrand. Berends- /Groenewoud ging met 6-4, 3-6 en 6-3 ten onder. Els Guyt en Janny den Hollander zegevier den vrij eenvoudig over Wil Goedhart en Loes van der Hei den (6-1, 6-3). Op Dl-niveau boekte Elly Im- thorn een overwinning. Haar rivale T. Bult werd met 6-3 en 6-1 uit het toernooi geslagen. Ook Ivonne Genzel kon af scheid nemen van het Noord- wijke toernooi. Nicolette Hou wer zwaaide haar met 6-1 en 6- 3 uit. Marcel Westdijk gunde zijn opponent H. Altmann slechts twee games in de eerste I' e Id 1 KATWIJK De tjalk Daniëlle ligt tijdens de visserij dagen, tot en met zaterdag, afgemeerd aan de Prins Hendrikkade in Katwijk. De tjalk doet dienst als atelier en galerie van de kunste nares Daniëlle Orelio. Haar werk, schilderijen vervaardigd in diverse technieken, etsen, brons- en kleiplastiekjes en ke ramische dierenfiguren, kan vrijblijvend aan boord bekeken worden. De tjalk is dagelijks ge opend van 10.00 tot 21.00 uur en ligt afgemeerd tegenover Teun Hoek, bij de Triton. Als het weer het toelaat, zal Da niëlle Orelio werkdemonstra- ties op de wal geven. Deze keer is gekozen voor het maken van Vvasfiguurtjes, van hoofdzake lijk dieren, die later in brons ge goten zullen worden. Het pu bliek kan desgewenst een bronsje van het eigen huisdier laten vervaardigen. Men dient hiertoe wel het huisdier mee te nemen. Het werk van Daniëlle Orelio kenmerkt zich vooral door een veelvoud van technie ken, speelse vormen en, door hun eenvoud, prachtig weerge geven dierenfiguren. Van ab stract tot figuratief; bijna elke stijl is aanwezig. Naast de gro ter, duurdere, werken is er ook een veelvoud aan leuke, kleine re zaken, zoals dierenfiguurtjes en sieraden aan boord te vin den. Tekendagen Samen met haar man, Ton van den Berg, organiseert Daniëlle Orelio ook schilder/tekendagen aan boord en zogenaamde gale rie-vaartochten. De schilder/te kendagen zullen dit jaar op 29 en 30 augustus worden gehou den. Tijdens deze dagen kan ie dereen die daarin geïnteres seerd is vanaf het schip de om geving op papier of linnen zet ten. Dit jaar zullen de dagen op De Kaag gehouden worden. De afvaart is in Leiden, waar ook 's avonds weer wordt afgemeerd. De kosten bedragen 30 gulden per dag, lunch niet inbegrepen. Vaartochten Overigen zijn er ook zijn de ga lerie-vaartochten in de maan den mei, juni, augustus, sep tember en oktober die langs di verse galerieën aan het water Aan zowel de schilder/tekenda gen als de galerievaartochten kunnen maximaal twintig per sonen deelnemen. Bij de gale rievaartochten geld echter dat deze slechts doorgang vinden bij een minimumdeelname van tien personen. Voor meer infor matie: 01718-27609. LEIDEN Christiaan Koom an lijkt zich zonder problemen te kunnen opmaken voor een optreden op tennispark Uni cum waar in de tweede week van september de LC-Masters worden afgewerkt. De Leidse Hout-speler verover de eerder door een finaleplaats bij Zee en Duin een plek bij de beste acht D-spelers. Die plek heeft Kooman afgelopen zon dag verstevigd door de eindzege in Nieuw Vennep na Jan-Pieter Roeloffs verslagen te hebben van wie hij in Katwijk nog klop kreeg. Kooman bezet nu de vierde stek op overigens eer biedwaardige afstand van Hans van Velzen, Marcel de Bruin en dezelfde Roeloffs. De dames in deze categorie zagen Eveline Dekker naast Ingrid van der Plas aan de kop van de ranglijst plaatsnemen. Dekker pakte met haar finaleplaats bij Over- bos drie punten. De winnares daar, Nicolette Houwer, kwam de top acht binnen maar moet de zesde plaats delen met vier andere speelsters. Houwer zou bij ongewijzigde stand de LC- Masters mogen spelen, omdat bij gelijk eindigen gekeken wordt naar het aantal toernooi zeges, en als dit geen oplossing oplevert naar gespeelde finales enzovoort. Houwer, Van Capel, Chrispijn en Willems wonnen een toernooi, waardoor Saskia Dekker in ieder geval zou afval len. Van Capel heeft van het kwartet weer de beste papie ren daar zij eveneens een finale speelde. Verdere uitsplitsing heeft in deze fase van het LC- circuit weinig zin; de beschou wing is slechts een indicatie hoe spelers en speelsters elkaar in de laatste toernooien in de ga ten kunnen houden. Om de broodnodige puntjes bij elkaar te sprokkelen mag in de reste rende toernooien de nodige strijd verwacht worden. Wel licht ook bij de B-dames waar een aantal dames staat te drin gen aan de Masters-poort. Te hopen is dat het ook een echte strijd zal worden en dat niet als in voorgaande jaren speelsters zich afmelden voor de LCMas- ters. Standen HEB: Mare Nagelkerken (TEAN) 22; Onno Guinau (Unicum) 19; Jan - Willem Lugthart (Zee en Duin) 18; Marco Visser (Unicum) 13; Mark Fleischeuer (De Meren- wijk) 12; Paul Kortleve (Merlenho- ve), Marcel van Rijn (Nieuw Ven nep) 9; Perry Pauw (Unicum), Bar tel Swart (Hillegom) 8; Bert Bruin (Unicum) 7. DEB: Marieke Bethle hem (Unicum) 17; Petra Wessels (Hillegom) 12; Jolanda Mens (De Boekhorst) 11; Renee Crama (Nieuw Vennep) 9; Liesbeth Hoog houdt (OLTC) 7; Marijke Guyt (Merlenhove), Ingrid Kruit (De Me- renwijk), Claudia Reimering (Half weg), Cindy Vincent (Belgie), Clau dia Witteman (TEAN), Mariska van IJzerloo (Thor RW) 5. HEC: Patrick Wijffelman (Leidse Hout) 30; Fabi an Ubels (TEAN) 23; Albert Robben (Nieuw Vennep) 22; Sohail Moussa- vi (OLTC) 17; Marcel van Gaaien (Alkemade) 16; Marco Cats (Room burg) 14; Maarten Buys (Alkema de) 12; Danny Lesquillier (De Me- renwijk) 11; Mare Brand (Bos koop), Niels van Elderen (Casino), Martin Verkerk (TEAN) 10. DEC: Carlijn Buis (Unicum) 26; Lisette Faas (Unicum) 21; Ruby Pennings (Hillegom) 15; Tammera Canter Visscher (Forescate) 12; Daphne Brouwer (TEAN) 9; Nicole van Stein (Hillegom) 8; Lisa Colson (Hillegom) 7; Ingrid Bavelaar (De Merenwijk), Joan Zonnevylle (De Munnik) 6; Maud Beran (Unicum), Ingrid Boere (Waddinxveen), Hed- dy Boers (Artesia), Nicolien Derks (Lisse) 5. HED: Hans van Velzen (De Munnik) 32; Marcel de Bruin (De Munnik) 31; Jan-Pieter Roe loffs (Alkemade) 30; Christiaan Kooman (De Leidse Hout) 20; Emiel Crama (Nieuw Vennep) 16; Arjan Broekhof (De Boek- horst) 15, Kees Korenhof (Zee en Duin), Paul Roggeveen (TEAN) 13; Pim Swart (Hillegom) 12. DED: Eveline Dekker (De Munnik), Ingrid v.d. Plas (Zee en Duin) 16; Martine Griekspoor (Nieuw Vennep), In grid Machielse (Roomburg) 13; Mu riel Kengen (STV) 10; Sabine van Capel (Zevenhoven), Rieneke Chrispijn (De Munnik), Saskia Dekker (De Munnik), Nicolette Houwer (MVKV), Martine Willems (Nieuw Vennep) 8. Deelnemers D30+dubbel Heren: Rob Vink (Overbos)/Jan van Winsen (Overbos); Bert Eikens (STV)/Rene de Groot (STV); Mat Kantebeen/Gerard Nap; Hennie van Kampen (HTC)/Chris v.d. Klugt (HTC); Bas Guyt (Oude Eik- )/Rene l'Ami (Oude Eik); Mart Kraska (Bollenpark)/Rene Hoek (SW); Ton Seriier (De Meren- wij- k)/Leo van Tongeren (De Meren wijk); Willem Crama (TEAN)/Wim Schreuder (TEAN); Bart v.d. Bosch (Langeraar)/Aad v.d. Zwaan (Lan- geraar); Loek Koek (Alkemade- )/Walter Koek (Alkemade); Joop Nottrot (Hllegom)/Herman v.d. Schrier (Hillegom); Nico Verdoes (Zee en Duin)/Jan v.d. Plas (Zee en Duin); Kjelt Elderhuis (De Kik- kers)/Jan Visser (De Kikkers); Aad van Rijn (Nieuw Vennep)/Mike Perry (USA); Frans Koemans (Huis ter Duin)/Heinrich Rasch (Duits land); Ger Klein (Rijpwetering- )/Walter Koek (Alkemade) Dames: Thea van Kooperen (De Meren- wijk)/Gerrie Seriier (De Meren wijk); Nicolette Hemminga (Lisse- )/Suze Rietberg (Lisse); Marlies Kruit (De Merenwijk)/Gerrie Ser iier (De Merewijk); Els van Schaik (HTC)/Hilde de Vries (Artesia); Ine ke Hooymans (Bollenpark)/Ploni van Maris (Bollenpark); Janny Goudsmit (De Munnik)/Hannie Verwoert (De Munnik); Krijna Ra- vensbergen (Zee en Duin)/Joke van Bechthum (De Boekhorst); Gerrie Seriier (De Merenwijk)/An- De toernooiwinst bij Casino leverde Maud Beran weer wat punten op voor het LC-circuit. De Unicumse staat echter nog een straatlengte achterop haar clubgenote Carlijn Buys. foto henksnaterse nemarie Slot (Oude Eik); Tine Meuffels/Karin Teljeur (TEAN); Riet Akerboom (Rijpwetering- )/Corry Zonderop (Rijpwetering); Corry Zonderop (Rijpwetering)/Ria Jansen (Dekker); Els van Schaik (HTC)/Anja de Wit (HTC); Coby van Houten (Hillegom)/Anneke Vink (Hillegom); C. Hazenoot (Dek- ker)/J. v.d. Meulen (Huis ter Duin); Ina Bientjes van Oyen (Boskoop- )/Janny van Tol (Boskoop); Pompe (Van Nispen)/van Eeden (Van Nis pen); Wil Koopman Dekker )/Mari- an Broeken (Dekker); Ans Klaas- sen Hoofddorp)/Ludy Switser (Hoofddorp); Nel Kortekaas (Oost- hout)/Wil van Engelen (Oosthout). Dit circuit wordt mede mogelijk gemaakt door de financiële steun van de RABO-bank en Match. DIENSTVERLENP APOTHEKEN - De avond-je diensten van de apotheken ii 0 Leiden worden waargenome apotheken die ook weekendd ben. STICHTING KRUISWERK l Centraal kantoor- Schuttersvi ,r informatie: tel.: 071-12014' 08.30-17.00 uur. Uitleencen r pleegartlkelen: Burggraven telefoon 071-121894 Geopp lijks 13.30-17.00 uur. donden 19 00 uur. r ONGEVALLENDIENST Zl| ZEN LEIDEN - Ongevallen^ dag Academisch Ziekenhui n van dinsdag 13.00 u tot 13.00 u (Diaconessenhuis ken tel 155543, afdeling Bl 175639) en van vrijdag 13.01 terdag 13.00u. (Elisabeth-zie »1 De Geneeskundige Dienst v( verhuisd van de Roodenburg Leiden naar de Cronesteink! Leiden. VERENIGING BESCHERMlA BOREN KIND - Hulpverlenl gewenste zwangerschap vcw en kind. Bel tel. 071-8961 897762; 033-620244 (dit lad mer Is dag en nacht bereikbal BEZOEKUREN ZIEKENHUI)! aconessenhuis: Bezoekuur! van 14 30 tot 15.15 uur en val 19.45 uur. Kinderafdeling dajl 10 30 tot 19.00. Niet meer da- zoekers per patiént. Op dï special care kan men terecht! tot 11 00 uur en van 19.00 totL Voordat de laatste twee afde£ zocht kunnen worden dient worden overlegd met de dien verpleegkundige Sint Elis»! kenhuis: Volwassenen dagflf 14.00-14 45 u. en van 18.3fl" klasse-afdelingen ook 111»' Kraamafdeling Naast de nqe zoektijden alleen voor „kraaki van 19.30-21 00 u. Gynaea' loskunde/urologie van I4.0te van 18.30-19.30 uur. Kind i dag. Ouders zijn de gehele kom. Eén van beiden kan, ir wil, bij zijn of haar kind blijvir' Voor broertjes, zusjes en a zoekers, is de bezoektijd va tot 19.00 u. CCU (hartbewalf van 14.00-14.30 u en van 1»l u. Intensive care: dag. van 14» u en van 19.00-19.30 u. Spoi Adviescentrum: Spreekuur r> 20.30 u. in het St. Elisabeth-z Endegeest: Di en vr 13.CX zo 11.00-12 00 u. en 14.00 eerste klasse: de gehele d< gersmakliniek: Jongerentea zo 14 00-17.00 u. Opname: v 16.45-17.45 u.; za zo en 10.00-11.30 en 14 00-16.30i C en D: dag. tot 21.00 u. met ring van behandeltijden en e Academisch Ziekenhuis, patiënten (behalve kinderen) zoekuren als volgt: Dagel 15.00 u. en 18.30-19.30 u zoekuur afdeling verloskun 19 00 u. De Praematurenafd ouders en familie is na overl t.ënten doorlopend bezoek Bezoek aan ernstige patiëi neer aan ernstige patiënt! pend bezoek wordt toegesti hoofdverpleegkundige hierv Ie kaarten verstrekken. Kil zalen voor peuters, kleuter kinderen 15.15-17.00, bal boxenafdeling: volgens afs het verpleegkundig hoofd, den kinderafdelingen: voor opgenomen kinderen na o verpleegkundig hoofd. Voor zoekers van kinderen Keel oorheelkunde en neuroloi 15.00 en 18 30-19.30 Ooi en heelkunde: 14 15-15.00 19.00. Rijnoordziekenhi lijks 14.30-15.15 u. en 18 3 Vaders, broertjes en zusjes hele dag welkom, in overk hoofd van de afdeling Kinr 14 30-15.30 u. In overleg me ging zijn hier ook andere tx mogeli|k. De ouders zijn de welkom (in overleg met het de afdeling). j CENTRALE REGISTRATIE?' OPVANG (Koornbrugsteeg v Leiden, tel 254810.) Informal aanmelden voor kinderopvi den. Geopend: ma t/m vr daa ANTI-DISCRIMINATIE Cf MELDPUNT LEIDEN K8 steeg 10. Ma. t/m vr. telefonis baar van 10.00 tot 16.O0L 120903. Spreekuur ma. 13.0T do 18.80-20 30 f LEIDSE RECHTSWINKEL -fl Adviesbureau, Ketelboetersj, tel. 130775; afdeling belast leen op afspraak, klachten# en do 18.30-20.30, afdeling» lingenrecht ma. 13-15 enlj 20.30. afdeling vrouw: vr 10t SOS Telefonische HulpdieiC e.o. - Voor een gesprek vajj mens. Vertrouwelijk. Dag enj' reikbaar Telefoonnummer ai telefoongids (071-125202). BUREAU VOOR RECHTSHU rengracht 50. Leiden teLJi 01720-72611 Alphen aan) Spreekuren volgens afspraak DIERENHULP- EN AMBl DIENST - Hulpverlening I Leiderdorp, Oegstgeest, I Valkenburg, Voorschoten, I en Zoeterwoude. Tel. 071-174 BURGERRAADSLIEDEN 1 brugsteeg 2, tel. 143171 (ka| Spreekuren ma., di. en wo. 1r u., do. 18.30-20.00 u. GEZINSVERZORGING - Si zinsverzorging Leiden. Aanvij voor bejaarden en langdunj en gezinsverzorging. Remt» 17, tel. 149441 (ma. t/m vr f u. en 13.00-14.00 u.). KINDER- EN JONGERENTÊ - Dagelijks geopend van| 20.00 uur. Het nummer is 071| MAATSCHAPPELIJK WER» ting Maatschappelijk Wert gracht 1b, spreekuur ma. 11\ 10.00 en volgens afspraak, tf Gezondheidscentrum J spreekuur ma. 11.00-12.0| 14.00-15.00, tel 212195. Gei centrum Stevenshof, sprei 10.00-11.00, tel. 311506. Sed Herensingel 53, spreekuur ij 9.00-10.00, tel. 146041. Sef Morsweg 83, spreekuur r 9.00-10.00 en volge 316167. Algemeen Maatschappelijk)! val van directe noodsituaties en in het weekeinde bereiktj nummer: 06-8212141. MELDLIJN AGRESSIE EN NATIE HOMOSEXUALITEI 221008. zo. 20-24. RAAD VAN ARBEID - H( 306. Leiden, tel 071-1 geopend ma. t/m vr. 9-12 Telefonische informatie slag: 8-12 u. SOCIALE RAADSVRO! SCHOTEN Spreekuren: 20.00 u. wo. en vr 9.00-10.' weg 33, Voorschoten. Tel. SP HULP- EN INFORMATII Groenesteeg 33, Leiden 134640 of 071-144600 Hl matie op medisch, juridisch] gebied, werk, sociale ve huurkwesties. Spreekuur: dag van 20.00-21.00 u.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 10