TENNIS CIRCUIT 'Vergunningaanvraag van compostfabriek terecht afgewezen' 1 Van Rijn en Van Seeters favoriet bij Zuid West 1 Geknal asbest- platenwekt buurtbewoners LEIDEN OMGEVING Rabobank Q EcidócSouocmt DINSDAG 11 AUGUSTUS 1992 IC Insluiping flatwoning ALPHEN AAN DEN RIJN In een flatwo ning aan het Marsdiep is het afgelopen weekeinde ingeslopen, waarbij een aanzienlijke buit is mee genomen. De daders zijn binnengekomen via een openstaand klapraam. Ze namen uit de slaapka mer een gouden schakel armband en tweehon derd gulden mee. Oók stalen ze een portemon nee, waarin twee bank passen zaten en 75 gul den. Bromfietser aangereden Daling autodiefstallen in Duin- en Bollenstreek Join geeft meer ruimte aan de jeugd VOORSCHOTEN - Een 16-jarige bromfietser uit Voorschoten is van morgen gewond geraakt bij een aan rijding op de Papelaan-West in Voor- sschoten. De jongen reed op de vent- weg in de richting van Wassenaar en bevond zich ter hoogte van de spoor baan. Een 31-jarige inwoner van Zoe- termeer, die in dezelfde richting in zijn auto op de rijbaan reed, hoorde een vreemd geluid in de motor en reed onmiddellijk de ventweg op, zonder op het verkeer te letten. De bromfietser werd geraakt, kwam ten val en moest met beenletsel worden opgenomen in het Academisch Ziekenhuis Leiden. NOORDWIJK Het aantal autodiefstallen en autokraken in de Duin-en Bollenstreek is tussen april en juli in vergelijking met 1991 met 25 pro cent gedaald. De gezamenlijke actie van de korp sen uit de regio had te maken met de in deze perio de verhoogde kleine criminaliteit als gevolg van de toestroom van toeristen. Volgens projectleidster A. Speelberg van de Noordwijkse politie was de doelstelling een daling van twintig procent. „Het is resultaat is beter dan gehoopt. Dat is opmerkelijk als je bedenkt, dat met uitzondering van de Duin- en Bollenstreek, autokraken en -diefstallen in de politieregio Hol land-Midden en Leiden met 10 procent stijgen". In het surveillanceproject vormt Katwijk een ne gatieve uitzondering. In deze badplaats is het aantal misdrijven rond auto's juist met dertig pro cent toegenomen. Dit heeft vermoedelijk te ma ken met het personeelsgebrek bij de Katwijkse po litie. Aan het project 'diefstal uit/vann auto's' is in de drie maanden door 160 man personeel meege werkt. Het project, dat tot september loopt, kre gen automobilisten overdag door politiemensen materiaal uitgereikt met informatie hoe zij het beste hun wagen kunnen beveiligen. In de avond uren deden agenten vooral dienst in burger om daarmee de pakkans van criminelen te vergroten. Op dit moment zijn drie verdachten op heterdaad betrapt. Naast de surveillance geeft de politie ook voor lichting aan toeristen en dorpsbewoners. Bij ho tels en campings zijn folders neergelegd met tips om autodiefstallen en -kraken zoveel mogelijk te voorkomen. Het is overigens nog niet bekend of het preventieproject in het volgende zomersei zoen wordt herhaald. NOORDWIJK Het cursusprogramma van activiteitencentrum Join in Noordwijk laat in 1992/1993 meer dan voorheen de jeugd aan haar trekken komen. Zo kan de jeugd tot dertien jaar op don derdagavond terecht bij het 'tienercircuit' en is er voor jongeren van vijftien tot achttien jaar op zondagmiddag een cursus omgaan met video. Bij de nieuwe cursus 'tienercircuit' kan er een keuze worden ge maakt uit handarbeid, hobby, toneel, muziek en het maken van een videofilm. Het 'tienercircuit' is op donderdagavond van half zeven tot acht uur. Bij de videocursus voor jongeren worden alle facetten van het vak belicht. Het gaat dan om het maken van een script, het filmen en de montage. Naast de nieuwe activiteiten zit in het cursuspakket verder onder meer de bekende taalcursussen, en creativiteitsbezigheden zoals grimeren, body-painting en pergamano. Op 5 september is er een open dag in Join. Tussen tien en en uur zijn docenten en begeleiders aanwezig om het cursuspakket nader toe te lichten. Voor een uitgebreide agfc ook voor de komende dn raadplege men „UIT", def' wekelijkse bijlage van 1 krant. I ALKEMADE - Alcom heeft terecht geen vergunning ge kregen voor de bouw van een composteringsinstallatie op bedrijventerrein De Lasso in Roelofarendsveen. Tot dat oordeel kwam gisteren de commissie Bezwaar- en Be roepsschriften na drie uur in beslotenheid vergaderen. Volgens de door Alcom inge schakelde juriste, mr. De Zwaan, heeft het college van B en W niet alleen in strijd met de wet gehandeld, maar was dat ook nog ongemotiveerd en on zorgvuldig. Zo zou het college niet klakkeloos het oordeel van de gemeenteraad hebben mo gen volgen. B en W hadden hun eigen verantwoordelijkheid ten aanzien van het algemeen be lang van afvalverwerking moeten nemen. De onzorgvuldigheid zou blij ken uit het feit dat de bezwaren tegen de vestiging van een com postfabriek eerder betrekking hebben op uitbreiding van in dustrie dan op de composte- ringsinrichting. De commissie Bezwaar- en Be roepsschriften was het met deze zienswijze van Alcom in het niet eens. „Het college en de gemeenteraad hebben planolo gische en stedebouwkundige argumenten aangevoerd om de komst van een composterings- inrichting op bedrijfsterrein De Lasso tegen te houden" zo oor deelde ze. Aannames De Zwaan werd met haar eigen argumenten om de oren gesla gen voor zover de commissie vond dat ook Alcom met veron derstellingen en niet-te-bewij- zen aannames werkt. Volgens Alcom zijn de bezwaren van burgers tegen de komst van de composteringsinstallatie geba seerd op ongefundeerde angst als gevolg van onbekendheid met het composteringsproces. „Zo kan iedere nieuwe ontwik keling onmogelijk worden ge maakt" zo klaagde de juriste.' Het spande er gisteravond be hoorlijk om. Advocate De Zwaan en een van de commis sieleden vlogen elkaar figuur lijk in de haren toen de juriste beweerde dat leden van een ge meenteraad niet als deskundi gen op het gebied van compos- teren kunnen worden aange merkt. „Het zijn deskundigen op het gebied van besturen" al dus de juriste. Zij betoogde dat B. W. en de raad duidelijk hadden moeten aangeven waar om zij het oordeel van deskun digen, zoals de milieuinspectie en de Fyto sanitaire dienst, niet volgden. Op de vraag wie zij als deskundige beschouwt, ant woordde ze dat dat diegenen zijn, waarvan verondersteld mag worden dat zij over het desbetreffende onderwerp het meeste weten. „In het geval van de composteringsinstallatie geldt in Alkemade het adagium „onbekend maakt onbemind" nog steeds. Ik hoop dat de on deskundigheid aan de overzijde van de tafel niet zo groot is" zo beet De Zwaan de leden van de commissie toe. Die stelden daar tegenover dat ook Alcom met niet te bewijzen aannames werkt. „Zo is het ad vies van de milieu-inspecteur in het geheel niet onderbouwd", oordeelden ze. Alcom stelt de gemeente Alkemade aanspra kelijk voor een schade van min stens vier miljoen gulden, we gens het vier jaar lang ontberen van een composteringsinstalla tie en nodeloos gemaakte advie- sonkosten. Het juridische steekspel wordt voortgezet in een procedure voor de Raad van State. H. Snel snelste haringschoonmaker Aangemoedigd door collega's en belangstellenden streden gis teren 46 professionele haring schoonmakers in Katwijk om de nationale titel. In een beperkte tijd moesten de deelnemers, die afkomstig waren uit heel Neder land, zoveel mogelijk haringen schoonmaken en dat onder toe ziend oog van een deskundige jury. Kampioen in de categorie detailisten werd H. Snel en bij de fabriekssnijders werd dat de Kat- wijker C. Zwaan. Beiden maak ten 24 haringen schoon, waar van er 21 door de jury werden I FOTO. HENK VAN DEN ENDE CDA-Leidschendam houdt spreekuur over bouw stadskantoor LEIDSCHENDAM - De CDA- fractie in de Leidschendamse gemeenteraad houdt maandag 17 augustus een spreekuur over de bouw van een stadskantoor en de ontwikkeling van het cen trumgebied. De bijeenkomst is beboeld voor de fractie om een bouw van circa 7.000 woningen standpunt in te nemen in deze in het zuidoostelijke deel van de kwesties. gemeente. Vorige maand werd In Leidschendam heerst veel een plan van de Maastrichtse ongenoegen over de plannen architect Snelder gepubliceerd voor een nieuw kantoor. Dit dat voorziet in een bouwstrook mede naar aanleiding van de van drie a vier verdiepingen. Deze moet zich uitstrekken vanaf de hoek van Koningin Ju- lianaweg/Bachlaan tot aan een zijvleugel van het raadhuis. De bijeenkomst aan de Burge meester Roeringlaan begint om acht uur. REGIOJOURNAAL Clown Clown Zizero treedt morgen op in de Kuip in Noordwijk. Het verhaal met Zizero speelt zich afin het Knorrebos, waar hij in contact komt met Lucas Beertje Bijsterman en Lucas Knorre- bor. De voorstelling is bedoeld voor kinderen van vier tot ën met tien jaar. Het programma aan de Zeestraat begint om twee uur. De toegangsprijs be draagt zes gulden. Wedstrijd Noordwijk Space Expo houdt voor kinderen tot twaalf jaar morgen een zandbouwwed- strijd. De jeugd krijgt op deze dag de kans een maanland schap te ontwerpen. De wed strijd aan de Keplerlaan begint om een uur. Kinderen kunnen zich tot kwart voor een opgeven bij Willy Zuid. Zang In de Oude Zeekerk in Noord wijk is morgen een samenzang. De samenzang wordt begeleid door de Haarlemse organist Pieter de Jong. Er is een optre den van het christelijk Urker visserskoor 'Crescendo' onder leiding van Pieter de Jong. Het gratis concert aan de Hoofd straat begint om half negen. Concert Vincent de Vries speelt donder dag op het Adema-orgel in de Agathakerk van Lisse. Op het programma staan werken van onder meer Bach, Stanley, Guilmant, Boëly en Andries- sen. De Vries is afkomstig uit Scheveningen en deed reeds op tienjarige leeftijd toelatings examen voor het Koninklijke Conservatorium in Den Haag. Het concert begint om kwart over acht. De toegangsprijs be draagt f7,50. Houders van een Pas 65 en Orgelpashouders betalen vijf gulden. Wielerronde Op zaterdag 22 augustus wordt voor de 17e keer de kermiswie- lerronde van Langeraar ge houden. Het parcours zal gaan rond de Aarhoeve. Om half tien 's morgens gaan dames en heren van start van boven de zestien jaar, die niet in de ge meente Ter Aar wonen. Om kwart voor elf begint de strijd om het kampioenschap van Ter Aar. Er zijn prijzen en geldpre- mies te verdienen en voor de kampioen van Ter Aar een be ker. Belangstellenden dienen zich voor 18 augustus op te ge ven bij Joop van der Meer (01722-4513) of Tinus van Tot (01722-2600). (Vervolg van voorpagina) Id LISSE Bij de brand, die vannacht heeft gewoed in de THB-sporthallen in Lisse is asbest vrijgekomen. De poli tie heeft dan ook de directe omgeving van de brandh- aards met hekken omgezet. Een gespecialiseerd bedrijf zal vandaag bezig houden met het opruimen van het as^ Tot honderden mèters in de omtrek van de brand werden mensen in Lisse wakker van het geluid van de knallende as best dakplaten. De brandweer werd bij het blussen van de brand dan ook gehinderd door het massaal toegestroomde pu bliek. De THB-sporthallen hebben ja ren als bollenschuur gediend. De hal was eigendom van de broers Ten Hagen. In de zomer maanden stond de hal vol met bollenmanden, terwijl in de wintermaanden de hallen wer den gebruikt voor zaalvoetbal en tennis. De kantine is een aantal jaren verhuurd geweest aan horacahouder John de Koo- ker. De Kooker vertrok een jaar geleden, waarna de broers Ten Hage de exploitatie weer zelf ter hand namen. Dat de brand zo snel om zich heen heeft kunnen slaan heeft te maken met het feit, dat de binnenkant van de hallen uit hout bestond. Na de brand is er dan ook niets meer over dan een stenen muurtje aan de zijkant. De oorzaak van de brand is nog onduidelijk. Wel is het opval lend dat dit de derde grote brand in de regio is in korte tijd. Al eerder ging een viswerkings- bedrijf en een autosloperij in Katwijk in vlammen op. De THB-hallen brandden doordat de binnenkant grotendeels van houtwas, als een fakkel. foto: wim van noort LEIDEN „Gewoon een leuk toernooi organiseren, met als het meezit een aantal aantrekkelijke partijen", laat Jasper van Marwijk, lid van de wedstrijdleiding bij Zuid West met gevoel voor relativering weten. Toch staat er deze week een sterk veld op het kunstgras aan de Leidse Schubertlaan. „Het is vaak een kwestie van goede contacten. Dat geldt vooral voor de B-spelers. Je moet die jon gens benaderen en als het toer nooi dat ook nog een beetje ge zellig is dan komen ze vanzelf', aldus Van Marwijk. Toch ont breekt bij de heren de top van de LC-circuitlijst. Jan Willem Lugthart neemt nog een weekje rust en komt volgende week pas bij de Leidse Hout in actie ter wijl Onno Guinau, Marco Vis ser en Mare Nagelkerken zich proberen te kwalificeren voor een A-toernooi in Utrecht „Maar als ze uitgeschakeld worden spelen ze hier", zegt Van Marwijk optimistisch. Marcel van Rijn krijgt hierdoor de favorietenrol op zijn schou ders. Maar het wordt geen ge ringe opgave voor de Nieuw Venneper want op de lijst van zestien staan nogal wat gevaar lijke outsider^ zoals Bert Bruin, Joost van Leeuwen en Bartel Swart. Carlijn Buys begint zonder plaatsing aan toernooi Zuid West. Een op merkelijke beslissing van de wedstrijdleiding omdat de Voorhoutse dit seizoen nog ongeslagen is in het DEC. FOTO: ANDRÉ VAN HAASTEREN Bij de dames in B krijgt Irma van Seeters het vertrouwen van de wedstrijdleiding. De Meren- wijkse heeft dit seizoen nog geen toernooioverwinning op haar naam staan en Zuid West vormt voor haar een ideale mo gelijkheid om daar een einde aan te maken. De Belgische Cindy Vincent staat gepland als Analiste terwijl Claudia Witte- man en Ingrid Kruit de te ne men obstakels in de halve eind strijd zijn. Het herendubbel kent enkele attractieve combi naties. „Je mist op de toernooi en de laatste tijd een beetje spektakel. Te weinig spelers hebben iets extra's om het pu bliek te vermaken. Daarom zijn we blij met dubbels als Freek van der Capellen en Marcel van Rijn en Joost van Leeuwen en Robert van Marwijk. Dat zijn creatieve spelers en dat zien de mensen graag", aldus Van Mar wijk. Alkemade-speler Maarten Buys, is de laatste weken wat uit vorm maar op Zuid West krijgt hij de kans zijn blazoen weer wat op te poetsen in het HEC1. Marco Cats, vorige week verliezend finalist bij Casino, is zijn voornaamste concurrent. Lisette Faas is de favoriet bij de C-dames en de Unicumse zal waarschijnlijk haar vreemd ge noeg ongeplaatste clubgenote Carlijn Buys in de finale tegen komen. Patrick Wijffelman, al zeker van deelname aan de LC- Masters irf september, laat de single schieten en kiest voor de dubbel met Martin Hoekstra en dit duo is dan ook favoriet voor de eindzege. Marcel de Bruin en Hans van Velzen zullen ook op het kunstgras van Zuid West het D-veld gaan domineren. De Roomburgers steken dit jaar met kop en schouders boven de concurrentie uit en Jan Pieter Roeloffs blijft in de buurt. Paul Roggeveen en Kees Korenhof zijn de verwachte outsiders. In grid van der Plas is na haar toernooizege bij Zee en Duin de favoriet in het DED. De Kat wijkse zal echter uit alles uit de kast moeten halen want Marti- ne Griekspoor en Ingrid Ma- chielse zijn zeker niet uit te vlakken. Bij de dertigplussers moet de ticket voor de Masters gaan naar het duo Jan van Klink en Walter Koek terwijl bij de dames Chrispijn/Koopman hoge ogen moeten gaan gooien. Het toernooi van Zuid West is vooral bij de D-spelers zeer in trek. In totaal worden er deze week 320 partijen gespeeld. Van Marwijk: „We kregen meer dan vijfhonderd inschrijvingen en daarom hebben we mensen moeten teleurstellen. Maar dankzij het prima weer in het weekeinde liggen we prima schema en loopt het toernooi uitstekend". Estec De tennisvereniging Estec speelt geen opvallende rol in het Leidse district. De ligging van het park geeft dat al een beetje aan. Verscholen achter de toegangspoort van een cen trum waar de Europeese ruim tevaart gestalte krijgt. Een keei per jaar wordt de anonimiteit echter verlaten via het open- toernooi dat zich kenmerkt door de zeer goede en ontspan nen sfeer. Een reden voor met name de dertigplussers zich ie der jaar weer te melden op de grens tussen Katwijk en Noord wijk. De wedstrijdleiding onder leiding van Irene Heyligers werkt dan ook met volle sche ma's. „Maar daar komen we wel uit", laat ze optmistisch we ten. De C-lijsten zijn nog het meest overzichtelijk. Bij de heren krijgt Sander Geerlings het vertrouwen en wordt Zee en Duin-speler Snelders zijn rivaal in de finale te worden. Loes van der Heiden lijkt bij de vrouwen de meeste kans op de titel te gaan maken. Bij Zee en Duin sneuvelde de Noordwijkse pas in de halve finale en de eerste toernooiwinst lijkt in zicht. Je roen Westdijk staat in het D- schema aan kop maar zal nog meig harde noot moeten kraken voordat hij de hoofdprijs mee naar Katwijk kan nemen. Plaatsing Zuid West: HEB1: 1 Van Rijn, 2. Van Leeu wen, 3. Bruin, 4. Swart DEB1: 1 Van Seeters, 2. Vincent, 3. Witte- man, 4. Kruit. HDB1: 1. Van der Cappelen/Van Rijn, 2. Van Leeu wen/Van Marwijk. HEB2: 1. Bolten, 2. Grimbergen HEC1: 1. Buys, 2. Cats, 3. Van Weeren, 4. Lesquillier. HEC2: 1. Van Bommel, 2. Korenhof. DEC1: 1. Faas, 2. Colson DEC2:1. Derks, 2. HDC1: 1. Wijffelman/Hoekstra 2. Van Geen/Van Bommel HED1: 1. De Bruin 2. Van Velzen HED2: 1. Smittenaar, 2. Burger DED1: 1. Van der Plas, 2. Griek- spoor, 3. Machielse, 4. Crispijn. DED2: 1. Baars, 2. Smit HDD1: 1 Goben/Pronk, 2. Dedding/Knop- pen HDD2: 1. Doore/Smittenaar 2. Blankenstein/Gilliams DDD2: 1. Van Eeden/Roselaer, 2. Van der Hoeven/De Man GDDÏ: 1. Van der Zeeuw/Van Werlee GDD2:1. Vonk- /Van Deursen 2. Klein/Vellema Ceidae Qowumt BIOSCOPEN HDD130+: 1. Van Klink/Koek, 2. Gijben/Pronk DDD130 1. Chris pijn/Koopman, 2. Van der Geest- Afan Veen Plaatsing Estec: HEC1: 1. S. Geerlings, 2. Snelders DEC1: 1Van der Heiden2Kramer HDC1: 1. Snelders/Vlieland, 2. Da- men/Huizinga DDC1: 1. Goedhart- /Van der Heiden GDC1: 1. Van der Plas/Van Dam, 2. Ofman/Breek HED130+: 1 Westdijk, 2. Ver- meere DED130+: 1. Imthorn, 2 Kampen HDD130 1. Van Dam- /Noordermeer, 2. Hoek/Kraska GDD130+: 1 Imthorn/Bunt, 2. Schuurink/Levering HED230+: 1. Heemskerk, 2. Green DED230+: 1. Bloem Eken. 2. Juf fermans HDD230+: 1. Engelsman- /Vrolijk. 2. Hogewoning/Weehui- zen DDD230+: 1. Hollander/Den Hoogen, 2. Kuyt/Minnee GDD230 1. Parlevliet/Efferink, 2. Mooyekind/Gongrijp. LEIDEN* LUXOR (Stationswegf 071-121239): Batman returns*' 18.45. 21.15. LIDO (Steenstraat 39, tel. 124130) Weapon 3 (12); 14.15. 18 45. Wayne's world (al): 14 30, 21.15 Flodder in Amerika (al); P 18 45, 21.15 Basic Instinct 18 45, 21.15. The hand that n cradle (16). 14 30. 19.00. Sneeuwwitje (al). 14.30. TRui (Breestraat 31. tel. 071-123875) P! (al); 19.00,21.15. ALPHEN AAN DEN RIJN NEMA (Van Boetzelaerstraat l 01720-20800) Batman return/ 13.30, 18.45, 21.30. Lethal Wei (12); 13.45, 18.45, 21.15. Flodfel Amerika (al); 13.30, 18.30, 21 iijs( sic instinct (16), 18.45, Sneeuwwitje (al); 14 00. VOORSCHOTEN KINDERÉul COOP CC (Prinses MarijkestraalL 614354): Beethoven 15.30. DEN HAAG ASTA 1(Spui #!l 3463500) Lethal Weapon 3|a£ 14.00, 18.45. 21 30 ASTA 2 kr instinct (16), 14.00, 1845, f ASTA 3 The hand that roelf cradle (12); 14.00, 18.45, 21.30 P3 BYLON 1 (naast Den Haag Centrilt 3471656) Wayne's world (12),L 18.45.21 30 BABYLON 2 Th/ that rocks the cradle (12). r 21.30 BABYLON 3: Le chattfe ma mère (al); 14 00,18.45,21 30IS1 NEAC 1 (Buitenhof 20. tel. 363L Batman returns (al); 14 00, L 21.30. CINEAC 2 Flodder in f ka (al); 14 00. 18 45, 21 30 Cfc 3: Cape fear (16); 18 45, 21 30 fer TROPOLE 1 (CarnegielaanL 3456756) Flodder in Amerik^ 14.00, 18.45, 21.30. METROPIf Hamlet (al); 18 45, 21.30. POLE 3' Basic instinct (16); let 18.45, 21.30. METROPOLE 41( (al); 14.00, 2030. METROPCt Final analysis (12), 14.00, 21.30 ODEON 1 (Herengra tel. 3462400) Lethal Weapon ia 13.45,18.45,21 30 ODEON2L ne's world (12); 13.45, 18 45. ODEON 3: Batman return 13.45, 18 45, 21 30. ODEON f sic instinct (16); 13 45, 18 45, l( HAAGS FILMHUIS Zaal 1:1 brasse pas. 19 30, 21 45. Zaal2je et jour; 19.30 Le charme diserf la Bourgeoisie; 21.45 Zaal 3 19.30, 21 45 wo 19.30, 22 OOfel fout la mort; ma The unbelkj truth, di Waarom vertrok Boe ma naar het Oosten?; wo Youij rebels; do. KINDERMATINEES BABYUl Olivier; onrust in vogelland, L CINEAC 3: Beethoven, u METROPOLE 5 Peter Pan. 1 DIENSTVERLENING APOTHEKEN - De avond- diensten van de apotheken in c Q' Leiden worden waargenomen b apotheken die ook weekenddie- ben. STICHTING KRUISWERK LElfl Centraal kantoor: Schuttersveld! informatie: tel 071-120144 I 08.30-17 00 uur Uitleencentrjf pleegartikelen: Burggravenlaa telefoon 071-121894 GeopendL lijks 13.30-17.00 uur. donderdac 19 00 uur ONGEVALLENDIENST ZIEKj ZEN LEIDEN - Ongevallendier dag Academisch Ziekenhuis ti van dinsdag 13 00 u tot 13 00 u (Diaconessenhuis pole; ken tel 155543, afdeling SCL 175639) en van vrijdag 13 00 u.L- terdag 13.00u. (Elisabeth-ziekerJ De Geneeskundige Dienst LeF verhuisd van de Roodenburgersrc Leiden naar de CronesteinkadeL Leiden L. VERENIGING BESCHERMING? BOREN KIND - Hulpverlening!11 gewenste zwangerschap voor nfe| en kind. Bel tel 071-89630% 897762; 033-620244 (dit laatstfL mer is dag en nacht bereikbaar) r BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN'3 aconessenhuis: Bezoekuur da van 14.30 tot 15.15 uur en van 1|, 19.45 uur Kinderafdeling dagelf 10.30 tot 19.00 Niet meer dan H zoekers per patiënt Op de eh special care kan men terecht vafe tot 11 00 uur en van 19.00 tot 19% Voordat de laatste twee afdelincij zocht kunnen worden dient (-■ worden overlegd met de dienst» verpleegkundige Sint Elisabeth kenhuis: Volwassenen dagelijfo 14 00-14 45 u. en van 18.30-1% klasse-afdelingen ook 11.15-14 Kraamafdeling: Naast de norm#c zoektijden alleen voor „kraëmwl van 19.30-21.00 u. Gynaecolocb loskunde/urologie van 14.00-14L van 18.30-19.30 uur Kinderaf dag. Ouders zijn de gehele dar- kom. Eén van beiden kan, indiefe wil, bij zijn of haar kind blijven Voor broertjes, zusjes en andeL zoekers, is de bezoektijd van 1f tot 19 00 u CCU (hartbewaking0 van 14.00-14.30 u. en van 19.0«f u. Intensive care: dag. van 14.01® u en van 19 00-19.30 u. Sport-ML Adviescentrum: Spreekuur ma F 20.30 u. in het St. Elisabeth-ziek# Endegeest: Di en vr 13.00-Np zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15fc eerste klasse: de gehele dagX gersmakliniek: Jongerenteam C zo. 14.00-17.00 u. Opname: wei# 16.45-17.45 1 10.00-11.30 e C en D: dag. tot 2 ring van behandeltijden e Academisch Ziekenhuis: Vo( patiënten (behalve kinderen) zijnp zoekuren als volgt: Dagelijks k 15.00 u. en 18.30-19 30 u. AvA zoekuur afdeling verloskunde: L 19.00 u. De PraematurenafdelinT ouders en familie is na overleg tiënten doorlopend bezoek mm Bezoek aan ernstige patiënten!, neer aan ernstige patiënten I pend bezoek wordt toegestaan r hoofdverpleegkundige hiervoor#) le kaarten verstrekken. Kinder® zalen voor peuters, kleuters enig kinderen 15.15-17 00, babyzaT boxenafdeling: volgens afspraar het verpleegkundig hoofd Be# den kinderafdelingen: voor oud» opgenomen kinderen na overig, verpleegkundig hoofd. Voor ancl£ zoekers van kinderen: Keel-, nef. oorheelkunde en neurologie: F 15.00 en 18.30-19.30. OogheeA en heelkunde: 14.15:15.00 en Lj 19.00. Rijnoordziekenhuis: L lijks 14.30-15.15 u en 18 30-1^ Vaders, broertjes en zusjes zijnP hele dag welkom, in overleg "je hoofd van de afdeling Kinder#, 14.30-15.30 u. In overleg metde'n, ging zijn hier ook andere bezo#. mogelijk. De ouders zijn de gel# welkom (in overleg met het hexft de afdeling). U za. zo en te»< 14.00-16 30 u Ti it 21.00 u. met uiA deltijden en eten©

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8