Lugthart en Mens sterke winnaars bij Zee en Duin TENNIS CIRCUIT SVLV laat RKC maar vier keer scoren titel in eigen huis; Joost la Lau wordt concurrent Kulke Bennemeer houdt Sport JAN PIETER ROELOFFS IMPONEERT Van Rees verspeelt winst door pech Ajax verliest van Victoria Wassenaar deelt punteiï met Storks Rabobank Q 61 Leidse Courant i maandag 3 augustus 1992 CcidóeSotwont HONKBAL wel een eerste prijs. HetzelL deed Van Tol samen met Rai door Kees van Kesteren Leiden - SVLV liet in in de eerste oefenwedstrijd tegen eredivisionist RKC een goede indruk achter. De Voorschote naren verloren slechts met 4-0 van de profs uit Waalwijk. UVS presteerde daarentegen pover. De Leidenaars verloren met 5-1 van RCL. SVLV-RKC 0-4 (0-2) „Deze wedstrijd komt eigenlijk te vroeg", was het oordeel van de nieuwe SVLV-trainer Joop van der Krogt voor de aanvang van het duel tegen RKC. Op zich een juiste constatering van de Voorsch'otense oefenmees- ter. De Waalwijkers waren im mers al vier weken ii\ training, terwijl de spelers van SVLV nog nauwelijks een bal geraakt had den. Binnen de witte lijnen was hier weinig van 4e merken want de vierdeklasser weerde zich kra nig tegen de eredivisionist. RKC speelde SVLV dan ook in de kaart door bijzonder traag de opbouw te verzorgen. „Daar door kwamen we eigenlijk nooit echt in de problemen", aldus SVLV-verdediger Jelle Raap. Toch kwamen de Waalwijkers voor rust op voorsprong via Nico Jalink en Marcel Brands. Na de pauze bleven de Voor schotenaren de góede lijn van de eerste helft doortrekken en dat leverde zelfs enkele goede kansen op (Yvo Karremans en Remy Engelhard). RKC bouw de echter de voorsprong verder uit via doelpunten van Jurgen Streppel en Patrick Peelen. Rijnsburgse Boys-Sparta/2 1-1 (1- 0) Rijnsburgse 'Boys wil na twee zeer magere jaren eindelijk weer eens een rol ven betekenis gaan spelen in de eerste klasse. Trainer Arie Kurver heeft de hele maand augustus de gele genheid om zijn 24 man sterke A-selectie uit te proberen en te testen. Een grote groep, omdat op Gert van Beelen (Ter Leede) na niemand vertrok en maar liefst acht nieuwe spelers zich op sportpark Middelmors meld den. Een ideale situatie meent Kurver. „Vorig bleek de selectie door het grote aantal blessures en schorsingen veel te klein. Daardoor ontbrak bij veel spe lers de scherpte en omdat ik geen wisselmogelijkheden had, moest ik dat tolereren. Dit sei zoen is het anders. Iedereen moet knokken voor zijn plek je". Tegen de reserves, van Sparta maakten twee nieuwe gezich ten (Menno Vaartjes en Ruud Boot) hun opwachting in geel zwart. Menno Vaartjes afkom stig van Feyenoord begon als linksback maar na een blessure van Wim Hooymans nam Vaar tjes de positie van verdedigende middenvelder in. Hij toonde op die plek aan over voldoende voetballende kwaliteiten te be schikken, maar lijkt het fysiek moeilijk te krijgen in de eerste klasse. Ruud Boot had geen gemakke lijke middag tegen de snelle Rotterdamse spitsen. Toch bleef de oud UVS'er redelijk op de been en lijkt vooral in de breedte een versterking voor de Rijnsburgers. In de eerste helft speelde de thuisploeg bij vlagen redelijk voetbal en de 1-0 voor sprong via Martin de Louw was dan ook terecht. Na rust zakten de geelzwarten echter terug en vlak voor tijd kwam Sparta dan ook op gelijke hoogte via Milko Pieren. RCL-UVS 5-1 (1-1) UVS is de oefencampagne slecht begonnen. De nog afwe zige trainer Gerard Desar krijgt te maken met een aanzienlijk afgeroomde selectie. John van der Zwam en Paul Osenga ver trokken met Ruud de Groot naar Wilhelmus, Ruud Boot ging naar Rijnsburgse Boys en Wout Holverda bouwt zijn car rière af bij Roodenburg. Daarbij zijn Rob Dor las en Arthur van Orssagen nog geblesseerd. De Leidse eersteklasser moet het dit seizoen dan ook doen met ta lenten uit de eigen opleiding. In Leiderdorp maakten Jack Ginjaar, Onno Laman en Dick van der Zeeuw hun opwachting. Zij troffen het echter niet om dat UVS weinig in de melk te brokkelen had tegen het fysiek spelende RCL. De ploeg van trainer Jan Kroese lijkt na de degradatie uit de tweede klasse te gokken op een hecht collec tief en tegen UVS pakte dat bij zonder goed uit. Nieuwkomer Ronald van der Maat speelde een opvallende rol bij de thuis club. De middenvelder van SJZ toon de zich fysiek sterk en strooide met goede passes. RCL kwam voor rust op voorspong via Ed win Grootendoorst, maar Ed gar van Tol zette zijn ploeg weer op gelijke hoogte. Na de pauze liepen de roodwitten uit via John Visser (tweemaal) en Paul van der Blom. E00-FC Lisse(za) 2-2 (0-0) FC Lisse startte zijn voorberei ding met een wedstrijd tegen EDO voor de Holland-cup in Haarlem. Van de twee nieuw komers op Ter Specke maakte alleen Jelle Visser in de tweede helft zijn opwachting. Bert van Duyvenbode bleek nog iets te- veel boven zijn ideale gewicht te zitten en kreeg van trainer Ruud Bröring het advies om eerst nog maar wat te gaan lo pen. Mill - Op het circuit De Kuilen in Mill liet 125 cc-motorcrosser Remy van Rees zien dat zijn tweede plaats in de Grand Prix van Polen geen toevalstreffer was. Opnieuw kreeg de Leidschen- dammer echter te maken met het pechduiveltje. De tweede manche won de Sat- com-Kawasaki-coureur welis waar met grote voorsprong, maar tijdens de slotfase van de eerste en derde manche ging het mis. Een val aan het einde van de eerste heat en een lekke band in het laatste bedrijf wier pen Van Rees uiteindelijk te rug. In het totaalklassement stapte Van Rees als derde op het ere podium. De Zuidafrikaan Greg Albertijn profiteerde en heeft op 23 au gustus in Japan aan ëén puntje genoeg om zich wereldkam pioen te mogen noemen. VOETBAL door peter Klein mixed met Sabine van CaL ATLETIEK FC Lisse en EDO maakten er een aantrekkelijke wedstrijd van en bewaarden de doelpun ten voor de tweedè helft. De Haarlemse hoofdklasser nam een 2-0 voorsprong maar via een strafschop van Jelle Visser en een doelpunt van René Ras .werd de eindstand 2-2. Voor de zondagtak van de Lissenaren verliep het toernooi minder gunstig. FC Flora uit Estland bleek een maatje te groot (4-0) voor de André-brigade. Leiden - Tegen het Rotter damse Victoria kwamen de cric- ketters van Ajax niet echt aan de bak. Nadat de gastheren aan bat 212 runs hadden gescoord, ondanks goed bowlen van Rick Verhaar (4 wickets voor slechts 42 runs), ging het aan Ajax-kant niet echt florisant. Eldert Frank door Gert Velthuizen Leiden - Lang zal het niet meer duren voor Han Kulker voorbij gestreefd zal worden door Joost la Lau. In Amster dam gaf dejonge Leidenaar een demonstratie op de 3000 meter (20), Leendert Herkemij (21) en Anton Jacobs (25) scoorden nog enigzins acceptabel, maar met name het derde en vierde wic ket viel wel erg vlot. Uiteinde lijk kwamen de Oegstgeestena- ren tot een score van 132 runs en stapte Victoria over Ajax heen naar de derde plaats in de rangschikking. die er zijn mocht. Harry van der Velde kwam met een nieuw Ba taven record van de polsstok- mat. Goede tijden In Amsterdam zorgde een twee tal series 3000 meter voor heel goede tijden na bijzonder ener verend verlopen races. In de snelste serie was het Marcel La- ros die het minste tijd nodig had, vlak voor Rene Godlieb. Op enige afstand volgden veel van de nationale toppers op 800 en 1500 meter. Onder hen Han Kulker, die met een tijd van 8.14.7 minuten slechts op een achtste plaats uitkwam. In dezelfde serie kwam Jan Dirk Hazeleger tot een teleui*- stellende 8.22.4 minuten. In de tweede serie trok Joost la Lau van kop af weg om pas in de laatste ronden enige tegen stand toe te staan. Aanpikkend bij de man die over hem heen kwam vocht La Lau zich naai de eerste plaats die hij in 8.17.0 minuten bereikte. Casper Ravensbergen profi teerde optimaal van zijn uitste kende vorm en de perfekte om standigheden en scoorde 8.27.8 minuten. Mare Koopmanschap (8.38.2), Paul Barnhoorn (8.54.1), Jan Kortekaas (8.58.0), Rob van der Luijt (8.46.4) en Dirk van Beelen (8.51.6) kwamen in andere se ries ook onder de magische ne gen minuten binnen. Op de 800 meter stelde Paul Straathof (Spartaan) enigzins teleur met een matige 1.55.2 minuut ter wijl ook Hans Wesseling (1.58.5) en Ron Goudsmit (1.58.1 minuut) wel eens har der hebben gelopen. Indruk maakte "wel veteraan Ron J sen die de twee minutengrf net niet doorbrak en Jean V i die een agressief gelopen eer ronde beloond zag met nieuw record. Dames j Bij de dames een uiterst tev den Lenie van der Poel die i 2.26.3 minuten weer eens t( aansprekende tijd neerzette. i Op het technische front was alleen op het polsstokbed ii leuks te melden: Harry vanj Velde bracht het Bataven- cord weer op zijn naam. Nae B junior Remy Zevenhui)e hem met 3.85 meter had 0[ troond, was het nu met 31 meter weer de senior die i beste Bataaf ooit staat ge( teerd. Theo Brusche evenaa i; zijn veteranenrecord van 31 meter. i CRICKET TENNIS r Bosm-a in het herendubbel. de dertigplussers singelA Bart van de Bosch in de Langeraar-voorzitter Ton dra in de D2 en de favoriete Ter Aar, Joke van Veen bij D2-dames, het beste. De d& namebewijzen voor de LCl 30+ Masters werden in het zk druk bezochte Aarlandentot nooi in Ter Aar binnengehd door Kjelt Elderhuis en Jan V ser bij de mannen, en Mart Broeken en Wil Koopman bijt dames. Bij de trekking vant grote loterij werd de bekeii Langeraarse Dl-speelster lil, ka Wijfje de overgelukkige \\1 nar es van de hoofdprijs, t\i vliegtickets van Singapore lines naar Rome. Johan Di-aulans is toegetre» tot de ruim 200 spelers, die rf gen bogen op een vermelding de nationale Mitsubishi Mot® ranglijst, waarvan de eerl tachtig zich A-spelers mol De tennisser van OLTC en.l Munnik reikte met twee dui| lijke zeges tot de laatste roi van de kwalifikaties van driesterren A-toernooi van Ij piditas in Nijmegen. door Kees van Kesteren Katwijk Jan Willem Lugt hart en Jolanda Mens pakten gisteren in de Bl-enkelspelfma- les de hoofdprijzen op het bad- gastentoernooi van Zee en Duin. En daarmee kreeg het toernooi twee sterke winnaars, want Lugthart en Mens toon den deze week aan een klasse apart te vormen in het Leidse tennis. Lugthart deed wat van hem werd verwacht, Jolanda Mens zelfs meer. De benjamin in het B-circuit rekende in Katwijk af met enkele gelouterde speel sters (Irma van Seeters en Re- née Crama) en bleek in de finale tegen favoriete Marijke Guyt nog voldoende kracht over te hebben om met de hoofdprijs Katwijk te verlaten. Het werd echter geen gemakkelijke over winning. „Ik had veel last van de wind maar ik merkte dat ik door het vele trainen aan kracht heb gewonnen waardoor ik goed in de wedstrijd bleef', aldus de Voorhoutse die vorig jaar nog de C-Masters won. Ma rijke Guyt kon ondanks ver woedde pogingen geen vat krij gen op het spel van de speelster van De Boekhorst en zag in twee sets (6-4, 7-5) de prolonga tie van haar titel in Katwijk in rook opgaan. Favoriet Het verhaal van Jan Willem Lugthart is inmiddels bekend. De 27-jarige Katwijkse tennis- leraar is op zijn eigen park de logische favoriet en iedereen bij Zee en Duin rekent dan ook op Lugthart. Hij stelde ook in deze editie zijn aanhang niet teleur en pakte de titels in zowel en kelspel als het gemengd-dub- bel. „Het grootste probleem is om scherp te blijven", stelde de districtskampioen eerder deze week vast. Dat lukte prima want in de finale had 'under dog' Mark Fleischeurer weinig te vertellen (6-1, 6-4). Toch kan Van Hal geen succes. Marin Hoekstra en Jan-Hein Bader wonnen dit onderdeel in drie sets (4-6,6-3,7-5). Prestige In de eindstrijd bij de dames in C stond er veel prestige op het spel. Ruby Pennings en Lisette Faas behoren beiden tot de gro te talenten van het Leidse ten nis en samen met Car lijn Buys maken zij dit seizoen de dienst uit in het dames C-veld. Een on derlinge confrontatie levert dus altijd wel vuurwerk op. In Kat wijk was dit niet anders (met onder mer een verhitte discus sie over een voetfout van Pen nings) al trok Ruby Pennings uiteindelijk vrij eenvoudig aan het langste eind en zette daar mee haar opmars op de LC-cir- cuitlijst voort. Jan Pieter Roeloffs toont dit seizoen een uitstekende vorm. De Alkemade-speler liet dat in de kustplaats ook weer zien. Niemand van het D-veld slaag de erin hem serieus te bedrei gen en ook alleen in de finale moest Roeloffs een tandje hoger schakelen. „Ik had veel last van de wind", luidde het excuus van Roeloffs na zijn overwinning op Leidse Hout-speler Christian- Kooman. Ook na de dubbel kon Roeloffs zich samen met zijn partner met een overwinning bij de wedstrijdleiding melden. Het Boekhorst-duo Aartman- /Broekhof verloor deze finale met 6-3,6-4. Indruk „Een bijzonder knappe presta tie. Ingrid is bezig aan een sterk seizoen en haar overwinning is het voorlopige hoogtepunt", oordeelde Zee en Duin-trainer Jan Willem Lugthart over de toernooiwinst van zijn pupil In grid van der Plas in het DED. De Katwijkse maakte inder daad veel indruk in de finale te gen Eveline Dekker. Ze dicteer de de partij en gaf de speelster van De Munnik nooit het idee dat er voor haar winst in zat. De tweemaal 6-3 gaf dan ook de verhoudingen prima weer. Nico Verdoes en Jan van der Plas hielden de lokale eer hoog bij de dubbelende dertigplus sers. Cock van Werlee en Henk Zandbergen konden hun voet balinzicht niet optimaal benut ten en verloten kansloos met 6- 0, 6-3. De uitnodiging voor de Masters bij de vrouwen gaat naar het van Nispen duo Pom- pe/Van Eeden. Zij wonnen de fi nale met 6-3, 6-4 van Warmer- dam/Pennings. Bij de vetera nen won de tegenwoordig in Limburg wonende Katwijker Jan Hasenoot de finale. Piet Duivenvoorde had weinig in de melk te brokkelen. „Niet roken en niet drinken", luidt het ge heim van de winnende tennisle- raar. Uitslagen Zee en Duin: HEB: Lugthart-Visser 6-4, 6-4; Fleischeurer-Guinau 7-5, 6-3. Finale: Lughart-Fleischeurer 6-1, 6-4. DEB: Guyt-Rammers 6-1, 6-3; Mens-Van Seeters 6-2, 3-6, 7-5. Finale; Mens-Guvt 6-4, 7-5. HDB: Finale: Van Paridon- /Guinau Lughart/Damen 7-5,6- 7, 6-2 GDB: Finale: Verhoef- /Lugthart-Guyt/Damen 7-5, 6- 4. HEC: Gipon-Cats 6-2, 6-1; Nie- zen-Van der Berg 6-3, 6-4 Fina le: Niezen-Gipon 1-6, 6-4, 6-2. HDC: Finale: Hoekstra/Bader- Van Hal/Robben 4-6, 6-3, 7-5. DEC: Pennings-Jacobs 6-3, 6-1; Faas-Van der Heijden 6-2, 6-0. Finale: Pennings-Faas 6-1, 6-3. DDC: Finale: Van der Plas/Van der Plas-Jacobs/Pex 6-0, 2-6, 7- 6. GDC: Finale: Kieboom/Ster- kenburg-Haasnoot/Jacobs 7-6, 7-5. HEC2: Finale: Sittelaar- Wissink 5-7, 6-3, 6-1. HED1: Roelofs-Derksen 6-3, 6- 0; Kooman-Korenhof 3-6, 6-1, 6-1. Finale: Roelofs-Koomans 7-6, 6-3. HDD1: Finale: Roelofs- /De Bruin-Broekhof/Aartman 6-3, 6-4. DED1: F. Dekker-S. foto Henk Snaterse Jan Willem Lugthart maakte zijn reputatie op zijn thuisbasis waar en won in B zowel het herenenkel als het gemengd dubbel. Dekker 6-2, 5-7, 6-4; I. van dei- Plas I. Machielse 5-7, 6-4, 6-1. Finale: I. van der Plas-M. Dek ker 6-3, 6-3. DDD1: Finale: Ra vensbergen Verschoor-Dekker- Dekker 5-7, 6-1, 6-1. GDD1: Fi nale: Dekker/Van Velsen-Van der Plas/Van der Plas 6-3, 6-3. HED130+: Finale: Pluim- graaff-Remery 6-3, 3-6, 7-5. DED130+: Finale: Starken- burg-Schmidt 6-1, 6-0. HDD130+: Finale: Verdoes- /Van der Plas-Werlee/Zandber gen 6-0, 6-3. DDD130+: Finale: Pompe/Van Eeden-Warmer- dam/Pennings 6-4, 6-3. GDD130+: Finale: Verdoes- /V erdoes-Runnenberg/Stouten 6-2, 6-0. I-IEV: Finale: Hase- noot-Duivenvoorde 6-4,6-2. door Gert Velthuizen rn n Leiden In twee bijzoni spannende wedstrijden over ,j taal 20 innings deelden Was naar en Storks de punten. Bij D Alphians maakte een forse f< tenlast de positie op de rangli nog triester. a Tegen Storks uit Den Hfn speelde Wassenaar tot tvt keer 'toe een bijzonder sterr wedstrijd. De altijd lastige r genstander werd zaterdag al j, rekt op een forse (7-2) acht. stand gez.et mede door een 1 B merun van Dave McMullin, i,( twee man meenam. Daar nam cx-international Jan L nema plaats op de Haagse h vel, die de thuisclub alsnog n! de niet meer verwachte zege, 7 na tien innings) loodste, y trainer-coach van Storks blq x echter niet speelgerechtigd. loopt thans een protest Wassenaar en mocht dat gehi vinden bij de honkbalbond dn wordt de wedstrijd ongel j verklaard en in de vierde nings en een stand van 2-7 ov gespeeld. De thuiswedstrijd zondag lev de een minstens zo spanner wedstrijd op met twee g( honkballende ploegen die kaar in evenwicht hielden en met de laatste bal van de a gende inning. De toen op 1-, bord staande 5-5 met drie hi s ken bezet) werd door een ar trale omgezet in een 6-5 ov winning. „Hij gaf fake richtin werper en dat betekent do j schuiven en dus een punt.B dus de winst. Ik ben blij met a winst, maar had die liever n een moooie hit gescoonr meldde trainer Loe Halkema Bij Alphians werd zaten r liefst tien keer gescoord en d; j was coach Dick Lenderink rB best blij mee. Helaas voor Li1( derink en de andere Alphei.] ren scoorde Tilburg elfmaal r bleef Alphians zonder overvy j ning. Zondag maakte de pl< i wel erg veel (7) fouten tegen sterke tegenstander. Opnie# verlies voor Alphians, wat da mee nog duidelijker laatste ial foto Andre van Haasteren Verbeten gezichten bij RCL-aanvoerder Ronald van Wattum en UVS-aanvaller Edgar van Tol. De Leiderdorpers wonnen het eerste oefenduel van het seizoen met 5-1. toernooi in Ter Aar bleef de ti tel van het hoofdnummer, het herenenkel Cl, met wedstrijd leider Frank Bennemeer als winnaar verrassend in eigen huis. Bennemeer klopte in de halve finale de superieure winnaar van de solo in de C2-categorie, Mare Brand, met 6-4 in de der de set. In de eindstrijd werd de grote favoriet Fabian Ubels, toch hoog genoteerd op de ranglijst van de LC-Masters, met 6-3 en een tiebreak in de tweede set verslagen. Boskoper Brand was in zijn C2- slotronde Jasper van Ingen eveneens in twee delen de baas. Het herendubbel werd een prooi voor de Hillegommers Jan-Willem 'Buil' Vreeswijk en Mark Broxterman. In het Dl-schema bleef Joost Kwakkenbos de ongeslagen speler. De Woerdenaar was zowel in de halve finale tegen Botesa-speler Sven van der Hoorn als in de eindstrijd tegen Jan-Maarten van Tol van Langeraar met 6-3 en 7-6 de betere tennisser. Van der Hoorn veroverde in de de Meren-wijker op een prima toernooi terugzien. Na een ma tige start van het toernooisei- zoen pakte hij bij Roomburg de draad weer op en trok de stij gende lijn op tennispark Duin- lust door. Onno Guinau werd van het nieuwe elan bij Flei scheurer in de halve finale de dupe en zag zijn geplande plek in de eindstrijd met 7-5,6-3 ver loren gaan. Patrick Niezen leek in de finale van het HEC niet helemaal bij de les. De Artesia-speler verloor de eerste set kansloos van Fer dinand Gipon uit Baarn (6-1) maar daarna had de frisse zee wind een verfrissende uitwer king op Niezen, want met 6-4 en 6-2 pakte hij zijn eerste toer nooiwinst in het seizoen. Albert Robben stelde deze week teleur op Zee en Duin. De speler van Nieuw Vennep leed niet alleen voor het eerst dit seizoen een nederlaag voor de kwartfinale, maar had ook in de dubbel met

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18