Te kritisch kan niet op Italiaanse televisie Vliet De jacht op Scarlett is geopend De specialisten voor gek gezet 80.000 bezoekers 'struinen' over Deventer boekenmarkt KUNST/RTV Bedenker Superman strip overleden Pd lil van CcüLw (Souxatvt MAANDAG 3 AUGUSTUS 1992 A' LOS ANGELES De tekenaar Joe Shuster, de mede-bedenker van de Superman-strip, is zater dag op 78-jarige leeftijd in zijn woning in Los An geles aan een hartaanval overleden. „De stripwereld heeft een grote tekenaar en een echte pionier verloren", zei Jerry Siegel, de au teur van de strip die samen met Shuster de 'man van staal' creëerde. „Ik heb een vriend voor het leven verloren. Hij zal worden gemist", aldus Siegel. Siegel en Shuster hebben hun idee voor de bijna onverslaanbare Superman in 1938 aan het be drijf DC Comics verkocht. Ondanks het enorme succes van de strip hebben de twee er nooit veel geld aan verdiend. Glaskunstenaar exposeert LEERDAM Het Nationaal Glasmuseum in Leerdam toont van 15 augustus tot en met 19 oktober het nieuwste werk van de invloedrijke Amerikaanse glaskunstenaar Dale Chihuly. Chihuly, bekend van onder meer 'Seaforms' en 'Soft Cylin ders', ontwerpt sinds vier jaar 'Venetians'. Hij laat zich hierbij onder meer inspireren door het Italiaanse glas uit de Art Deco- tijd. Chihuly exposeerde eerder op de manifestatie Glas '86 in Asperen en in 1989 in het mu seum Boymans-Van Beuningen in Rotterdam. Waaiercollectie Felix Tal dreigt uiteen te vallen AMSTERDAM De bekende waaiercollectie van Felix Tal, die al meer dan tien jaar is te zien in Museum Beeckestein in Velsen-Zuid, dreigt uit een te vallen. De eigenares ziet zich gedwongen de collectie te gelde te ma ken via het Londense veilinghuis Christie's. Het museum krijgt de gele genheid om een kerncollectie aan te kopen, maar heeft daarvoor het geld niet. De verzameling Tal is een van de weinige en tot voor kort de grootste permanent aan het publiek tentoongestelde waaierverzamelingen in Ne derland. Hij bestaat uit 360 Europese, Aziatische en etnologische waai ers, een aantal waaierbladen en authentieke waaierkasten. De waaiers dateren uit de 17de tot en met de 20ste eeuw. Naast zeer kostbare exem plaren maken ook een paar unieke handschermpjes met daarop de afbeel dingen van stadhouder Frederik Hendrik en zijn vrouw Amalia van Solms deel uit van de collectie. De kerncollectie die Beeckestein eventueel kan behouden bestaat uit ongeveer 100 waaiers en enkele bladen en kas ten. De aanschaf kost zeker 250.000 gulden. Volgens conservator J. van der Aar komt het museum nog zeker de helft tekort. De waaiercollectie was sinds 1979 op Beeckestein tentoongesteld. Recessie raakt Christie's nie AMSTERDAM Christie's International lijkt nauwelijk volgen te ondervinden van de economische recessie. Na aanvankelijke daling eind 1991, steeg het aantal verkope het eerste halfjaar van 1992 met zes procent, in vergelij; met dezelfde periode in het jaar ervoor. In totaal werd deze periode voor een bedrag van 336 miljoen Britse poi verkocht. Wereldwijd gerekend zit Christie's concurrent theby's op de hielen met een marktaandeel van 49 proc Dat is sinds de helft van de jaren vijftig het hoogste percen ooit behaald. Binnen Europa heeft Christie's de slag al ge\ nen. Met een marktaandeel van 54 procent is Christie's grootste Europese veilinghuis. Het aantal verkopen van o meesters is gestegen met 23 procent, van meubilair me procent, Oosterse kunst met 20 procent en boeken met 42 cent. Het meest kostbare stuk dat in de eerste helft van 1 bij Christie's onder de hamer kwam was Canaletto's 'The Horse Guards, Londen, from St. James's Park', dat voor 1( miljoen Britse ponden van eigenaar verwisselde. ROME Een van de popu lairste tv-programma's, 'Mezzogiorno Italia' - dat da gelijks van twaalf tot twee uur 's middags werd uitge zonden op Italia 1, een van de drie particuliere zenders van Silvio Berlusconi - is niet meer. Presentator Gianfran- co Funari heeft zijn ontslag ingediend omdat hem het werken onmogelijk werd ge maakt door toedoen van poli tici die zijn kritische gelui den onwelgevallig waren. De zestigjarige Funari, die in het verleden spelletjesleider bij de staatstelevisie RAI is ge weest, werd vorige zomer door Berlusconi aangetrokken om 'Mezzogiorno Italia' te gaan lei den. Aanvankelijk was dit een gezapige mengeling van infor matie en entertainment bij het middagmaal, tot de parlement- verkiezingen van april, de Mila nese steekpenningen-affaire en de moord op Giovanni Falcone, Funari de mogelijkheid boden om zijn programma te transformeren tot een poli tiek volksgericht. Verbouwereerde Italiaanse po litici, die van de gezagsgetrou we RAI-journalisten zelden een kritische opmerking te horen krijgen, werden nu geconfron teerd met vragen als 'Hebt u dat geld nu wel of niet in eigen zak gestoken?', 'Wanneer en hoe gaat u het smeergeld terug geven?' en 'Waarom doet de re gering eigenlijk niets tegen de mafia?'. En wanneer daarop de gebrui kelijke mistige antwoorden kwamen, greep Funari in met 'Wilt u dat nu ook nog eens in gewoon Italiaans zeggen, want deze taal verstaan de mensen niet!'. Funari nodigde het pu bliek van zijn al snel razend po pulair geworden programma uit om telefonisch zijn mening te geven over mafia, corruptie, misstanden in de gezondheids zorg en de kwaliteit van de Itali aanse politici, met resultaten die zich gemakkelijk laten ra den. Hij liet dagelijks een spot uit zenden met de titel 'Forza (Zet 'm op), Di Pietro!' (Antonio di Pietro is de officier van justitie die het onderzoek naar de cor ruptie in Milaan leidt). En de dag na de moord op rechter Bor- sellino hield hij zijn publiek voor: 'Waarom werd Borsellino niet voldoende beschermd? Denkt u daar maar eens goed over na'. Teruggeslagen Dat was ook zijn laatste uitzen ding, want intussen had de poli tiek al teruggeslagen. Nadat Funari met de burgemeester van Milaan had afgesproken om in de uitzending een week lang rechtstreeks in te gaan op klachten van de burgers van zijn stad, volgde er een furieuze reactie van Avanti!, het dagblad van de socialistische partij PSI. Geen wonder als men bedenkt dat de PSI de hoofdrol speelt in de Milanese steekpenningenaf faire. Kort daarop werd de pre sentator ontboden bij Berlusco ni, die hem vroeg of het niet wat minder kon omdat hij werd overstelpt met telefoontjes van politici. Hoewel Funari weiger de, mocht hij toch doorgaan, maar al gauw merkte de pre sentator dat hij niet meer vrij uit kon werken. Hij kreeg geen toestemming meer voor politieke interviews en kreeg het dringende verzoek om zijn show een lichtvoetig en opgewekt karakter te geven. „De mensen gaan met vakantie en willen dan geen zware on derwerpen meer", aldus de pro grammaleiding. „Wat! De ma fia moordt, de politici stelen, de mensen zijn des duivels en ik moet lichtvoetig worden, dat nooit!", was de verontwaardig de reactie van Funari, Hij vroeg Berlusconi om steun, maar kreeg geen antwoord en nam daarop zijn ontslag. Voorwaarde Berlusconi maakte daarmee een einde aan een programma dat hem al dertig miljoen gul den winst uit reclame heeft op gebracht. Hij kon vermoedelijk moeilijk anders, omdat hem het mes op de keel was gezet door de twee grootste regeringspar tijen, christen-democratie (DC) en PSI. In augustus moet de re gering namelijk een beslissing nemen over de toekenning van zendmachtigingen. In totaal zullen er twaalf landelijke zen ders overblijven, waarvan Ber lusconi er drie rechtstreeks heeft geclaimd en drie andere via stromannen. Het heeft er daarom alle schijn van dat de beide partijen die het nauwst betrokken zijn bij de corruptie affaires, DC en PSI, het ontslag van Funari als voorwaarde heb ben gesteld voor de toekenning van de zes machtigingen. De carrière van Funari lijkt voorlopig ten einde, hoewel RAI 3, het rebelse net van de staats- De Deventer Boekenmarkt, de grootste van het land, heeft dit jaar naar schatting tussen de 80.000 en 90.000 bezoekers getrokken. Uit het hele land (en zelfs van daarbuiten) kwamen de liefhebbers gisteren naar de (voormalige) Koekstad voor alweer de vierde aflevering van het bibliofiel festijn. 'Het boek is mijn enige levensgezel' de eerste exemplaren al even over zevenen de 'deur' uit. Een enkeling is nóg eerder naar Deventer getogen, zoals A. Schoen uit Amsterdam. Zater dag heeft ze - om niets aan het toeval over te laten - haar in trek genomen in een hotel. Lang voordat de grote stroom bezoekers op gang komt, is ze op pad. „Ik ben al maanden op zoek naar een bundeltje van de Duitse dichter Georg Trakl, maar tot nu toe zonder succes. Nee, ik ben geen echte biblio fiel, het gaat mij toch meer om de inhoud van het boek. Het is natuurlijk leuk als het een eer ste druk is, maar ik ben al blij als het er een beetje mooi uit ziet". DEVENTER - 'Het kan ver keren', schreef Bredero al vele eeuwen geleden. Die wijsheid is volledig van toe passing op de Deventer boe kenmarkt, die gisteren voor de vierde keer werd gehou den. De ene bezoeker geniet met volle teugen van een dagje uit. ,,Ik kom alleen voor de gezelligheid, boeken zeggen mij niet zoveel", ter wijl een ware bibliofiel tegen twee uur 's middags verstrikt raakt in het massale boektoe- „Je kunt er door al dat volk vrij wel niet meer bij", aldus een licht teleurgestelde W. Elsinga uit het hoge noorden. „Maar, zoals ze bij ons in Groningen zeggen, 'niet zeur'n, gewoon de kopnaor veur'n". Uniek in Nederland en wellicht ook in Europa: een file van anti quariaat-houders. Rond half ze ven zondagochtend vormt zich een lange rij auto's (veelal met aanhangwagen) bij het Pot hoofd in Deventer. Uit alle de len van het land zijn de hande laren naar de Hanzestad afge reisd, om in de vroege ochtend hun kraam in te richten. Hoe wel de boekenmarkt officieel om elf uur van start gaat, gaan Speurder Hij heeft het geoefende oog van de speurder, L. Verhaard, eige naar van het Geologisch Mu seum in de gemeente Olst. „Ik kijk eerst naar de antiquariaat houder, daaraan kun je zien wat voor boeken hij heeft. De ochtendstond heeft voor mij goud in de mond, daarom ben ik ook zo vroeg. Straks lopen de mensen elkaar te verdringen en is de kans groot dat je iets mist". Verhaard heeft al wel iets ge zien, maar nog niet gekocht. „Er zijn maar weinig liefheb bers voor wat ik zoek, dat ligt er over enkele uren ook nog wel. Geen braderie-sfeer „We moeten p en te verbeteren". Bovendien heb ik een beperkt budget". Heeft Verhaard voldoende aan zijn kennersblik, C. Verhagen uit Steenbergen heeft meer moeite haar weg te vinden langs de ruim vijfhonderd kra men. „Het is veel van hetzelfde. Nu zoek je je soms wezenloos naar een bepaald boek. De markt heeft steeds meer weg van een braderie". Verhagen is verslaafd aan kin derboeken. „Wel een gezonde verslaving hoor. Wat het boek voor mij betekent? Alles, het is mijn enige levensgezel. Je hebt nooit genoeg boeken. Het ver zamelen zit in je bloed, daar word je mee geboren. Als ik niet zou lezen, zou ik een heel ander wereldbeeld hebben. Lezen vormt je, van de spin Sebasti- aan van Annie M'.G. Schmidt en Diet Kramer tot Simon Vest- dijk". De familie Overeem uit Amers foort heeft zo zijn eigen reden voor een bezoek aan de boeken markt. De vader: „Normaal ge sproken zat ik nu op de cam ping in Frankrijk, maar een wolkbreuk zette enkele weken geleden m'n huis voor een deel blank: schade 10.000 gulden. Dan maar een paar dagjes uit. Nee, boeken zeggen mij niet zo veel, ik zoek het meer in de treintjes. Maar het is hier wel gezellig en daar kom ik eigen lijk voor, die gezelligheid". Kwantiteit 'Twaalf gulden vijftig per kilo'. Kwantiteit en kwaliteit laten zich soms moeilijk scheiden op de vierde boekenmarkt. Kost een 'zeldzaam' kinderboek bij de ene kraam 35 gulden, enkele tientallen meters verder wordt voor excact hetzelfde exem plaar 6.50 gulden gevraagd. „Soms is het wat de gek er voor geeft", is de uitleg van een han delaar op het prijsverschil. Het aantal dozen met het opschrift 'alle boeken 2.50 gulden' is niet op de vingers van twee handen te tellen. Het heeft er veel van weg, dat enkele antiquariaat houders de dag gebruiken om het overtollige deel van hun magazijn te slijten. THEATERSHOW Idoor JACQUES GELUK "Van Vliet verrast met fraaie e suggestieve show" (NRC/Handelsblad) Ontegenzeggelijk de beste show I uit zijn solocarrière" (Trouw) J 'Beeldschone liefdesliedjes (Algemeen Dagblad) het orkest, dat teksten op briljante manier inkleurde" (Algemeen Dagblad) ...de teksten zijn... juweeltjes zonder enige onzuiverheid" (Haagsche Courant) HILVERSUM - Na meer dan vijftig jaar komt er een vervolg op de speelfilm 'Gone with the wind' ('Gejaagd door de wind'). Begin 1993 wordt met de opnamen van de acht uur durende minise rie 'Scarlett' begonnen. Nu al zoeken de producers over al ter wereld naar dat ene meisje dat geknipt is voor de rol van Scarlett Ó'Hara. In Nederland heeft het omroep blad TeleVizier de taak op zich genomen een Scarlett-verkie- zing te houden. Vrouwen tus sen 22 en 26 jaar met rood of zwart haar, blauwe of groene ogen, een lengte tussen 1,65 en 1,80 meter konden zich opge ven. Tientallen reacties zijn bij de redactie van het blad bin nengekomen. Er wordt niet al leen gekeken of ze voldoen aan de lichamelijke eisen. Ze moeten bovendien goed Engels kunnen spreken en ook arro gant, wilskrachtig, sexy, bru taal en tegelijk kwetsbaar en onschuldig overkomen. Tijdens de finale op 12 augustus in Den Treek in Leusden wordt de bes te Nederlandse Scarlett O'Hara gekozen door een deskundige jury. Vlaanderen De BRTN heeft, als produktie- partner in de serie, een soortge lijke competitie georganiseerd in Vlaanderen. Daar mogen vrouwen vanaf 18 jaar al in schrijven (tot 16 augustus), maar die moeten dan wel een bleke teint hebben. De finale wordt zondag 13 september in het Casino van Knokke gehou den en wordt kort daarna door de BRTN-televisie uitgezon den. De winnaressen uit alle deelnemende landen strijden in oktober in New York om de hoofdrol in de televisieserie. De NCRV heeft een claim op 'Scar lett' gelegd voor uitzending in Nederland. Het boek 'Gone with the wind', geschreven door Margaret Mit chell, verscheen in\ 1936. Het is een soort driestuiverroman over de Amerikaanse Burger oorlog. Het superromantische verhaal beschrijft de liefde tus sen de temperamentvolle Zui delijke schoonheid van Ierse af komst Scarlett O'Hara en Rhett Butler. Twee jaar na verschijning werd besloten tot verfilming. Produ cer David O. Selznick sprak destijds voor de rol van Scarlett met honderden jonge vrouwen en testte er negentig. Uiteinde lijk ging de rol naar Vivien Leigh. Butler werd gespeeld door Clark Gable. De film kreeg een Oscar, evenals regisseur Victor Fleming, actrices Vivien Leigh en Hatty McDaniel en scenarist Leslie Howard. Mitchell heeft, ook na dit we reldwijde succes van de film, al tijd geweigerd een vervolg te schrijven. Ze overleed in 1949. Alexandra Ripley werd medio jaren tachtig door de erfgena men van Mitchell uitverkoren om het vervolg op 'Gejaagd door de wind' te schrijven. De uitge vers moesten voor de rechten bijna negen miljoen gulden betalen. Vrijwel onmiddellijk nadat het werk was gepubliceerd is de verfilming geregeld. De rechten zijn gekocht door een consorti um, bestaande uit onder meer CBS Network, the Kirch Group en Silvio Berlusconi Communi cations. Een internationale jury heeft na afloop van het concours v) fortepiano in Brugge prijzen toegekend aan twee uit Oekraïne afkomstige musici, die dit muziekinstrument no eerder hadden bespeeld. Dat betekent een klap in het gezio van talrijke specialisten op historische muziekinstrument opgeleid aan gerenommeerde conservatoria. Festival oude muziek Berlusconi (r) ...overstelpt met telefoontjes van politici... FOTO:EPA omroep, verwoede pogingen heeft ondernomen om hem in te huren voor een eigen middag programma. Funari zelf wilde maar al te graag, maar dit voor nemen stuitte op een dubbel veto van zowel de voorzitter van de RAI, Walter Pedulla, als van algemeen directeur Gianni Pasquarelli. De eerste is een so cialist en de tweede een chris ten-democraat. Zo gaat dat in Italië. Mede-organisator J. Bouw meester is van mening dat de kwaliteit van de markt nog steeds de overhand voert. „Het pulp valt misschien eerder op, maar er is toch nog heel veel kwaliteit. Ik denk niet dat de markt te groot is. Ook dit jaar was het weer fantastisch en grandioos. De omzet ligt weer hoger dan die van vorig jaar. Er zijn bij mij complete gaten in de planken gevallen". H. te Riele van de Culturele Raad is er alles aan gelegen om de markt uit de braderie-sfeer te houden. „We moeten probe ren de kwaliteit te bewaren en te verbeteren. Veel groter kan de markt niet worden". Te Riele schat de hoeveelheid bezoekers gelijk aan die van vo rig jaar, ongeveer tachtigdui zend. „Het aantal mensen dat van buiten de stad komt is ont zettend groot. De locatie speelt ook een belangrijke rol, de sfeer rond de IJsel en De Waag, die is echt perfect". Primeur Hij heeft een primeur. Als eer ste Vlaming staat L. Vanhawer- beke uit Antwerpen op de markt. Het bezoek verliep niet geheel vlekkeloos. „We zijn uren bezig geweest om de prij zen aan te passen. De mensen schrokken erg van de Belgische franken. Maar het is geweldig. Ik heb veel te weinig meegeno men. Normaal heb ik een omzet van vijfhonderd gulden, tegen nu tweeduizend. Er is ook veel vraag naar Belgische spullen als het vorstenhuis en dergelij ke." Eén ding is zeker. Volgend jaar keert hij terug. „Ik pas m'n vakantie er op aan." BRUGGE De uitslag van het de afgelopen week in Brugge gehouden concours, gewijd aan de fragiele voorlo per van onze hedendaagse concertvleugel, kwam zater dagavond als een schok. Twee jonge musici uit Kiev en Charkov die, voordat ze in België arriveerden, nog nooit een fortepiano hadden aan geraakt, vielen in de prijzen. Andrej Koetasevitsj en Natalja Solotitsj zijn degelijk opgeleide pianisten. Dat zij nog nooit een fortepiano hadden gezien is niet vreemd. Voor zover bekend bevinden zich in de voormalige Sovjet-Unie slechts enkele exemplaren van dat instru ment. Na enkele dagen experi menteren op de pianoforte met zijn, vergeleken met de 'norma le' piano, zo smalle toetsen en zijn extreem lichte aanslag, na men zij welgemoed aan het ge renommeerde concours deel. Koetasevitsj (19), die handen als kolenschoppen heeft en die zijn lange benen nauwelijks on der het instrument kwijt kon, kreeg een tweede prijs ex aequo, samen met de Duitse Henrike Seitz (25). Natalja So lotitsj (29) kreeg de derde prijs. De eerste prijs werd niet toege kend. Niveau Gustav Leonhardt, die ook dit jaar deel uitmaakte van de jury, reageerde laconiek op de door een groot deel van het publiek met gemengde gevoelens ont vangen resultaten. „Men zou mogen verwachten dat het ni veau van dit concours toch langzamerhand omhoog zou gaan. Maar die indruk heb ik ook nu niet gekregen. Er waren weer heel veel jonge musici die veel over hun instrument en over stijl hebben geleerd, maar het ontbrak aan allure, aan per soonlijkheid. En dan komen er ineens twee van die mensen uit Oost-Europa, die die achter grond missen en op wie je qua stijl veel kunt aanmerken, maar die wel persoonlijkheden zijn, die bewogenheid hebben. Vooral die Koetasevitsj". Het publiek, dat weer voor een zeer groot deel uit ervaren luis teraars en beoefenaars op het terrein van de oude muziek be stond (onder wie veel Nederlan ders), was zaterdagavond be hoorlijk van slag. De fortepiano is toch al een instrument dat controverses pleegt op te roe pen (klinken Mozart en Schu bert toch niet beter op een con certvleugel?). Als dat instru ment dan ook nog op één dag op totaal verschillende manieren wordt bespeeld, slaat de twijfel nog sterker toe. Pietluttig De meeste bespelers van de for tepiano zijn (ex-)clavecinisten. Dat is ook te horen. De uitvoe ringen hebben juist op dit in strument vaak iets pietluttigs door de zeer lichte vingertech- niek en de korte fraseringen, die tot verbrokkeling leiden. De twee pianisten uit Oekraïne daarentegen gaven de klank veel meer body. Ook kregen de werken van Mozart die tijdens de finale verplicht waren, bij dit tweetal meer eenheid. Maar qua stijl viel er veel op aan te merken, vooral bij Koetase vitsj. Daarom is het zeer aan vechtbaar dat juist bij dit con cours, dat toch altijd een voor beeldfunctie binnen de uitvoe ringspraktijk heeft vervuld, deze twee musici uit Oekraïne door de internationale jury zo hoog toerden gewaardeerd. Koetasevitsj en Solotitsj keren deze week terug naar hun ge boorteland om weer 'gewo| piano te gaan spelen. Ze hebt ieder omgerekend enkele a zenden guldens mogen incas ren. De vraag is wanneer' weer eens de mogelijkheid i len hebben een fortepiano tel spelen, zo ze daaraan al de I hoefte zouden hebben. Prestatie Het was, meent Gustav Le hardt, een 'middelmatig ja voor zowel het fortepianoc cours als de tegelijk gehouo clavecimbelcompetitie. Ook| de clavecinisten werd geen a ste prijs toegekend. Nietteij was voor iedereen duidelijk j de 26-jarige Fran?aise Bland Rannou, leerlinge van Bob Asperen aan het Sweeliij Conservatorium in Amstj dam, een bijzondere presta had geleverd. Zij kreeg vj haar levendige spel dan ook; tweede prijs. Voor twee Nee} landers waren er eervolle \j meldingen: Pieter-Jan Bel] en Menno van Delft. Het werk van Mozart (aan de p| no) kreeg door twee pianisten; Oekraïne meer body. foto:I Er was zaterdag niet alleen d wondering voor al die toetse bespelers, maar ook voor e{ aantal strijkers. Een ad hoc e semble, met Elizabeth Wa' fisch als eerste violiste, sto| voor de taak vijf maal een cla\ cimbelconcert van Johann S bastian Bach en vier keer klavierkwartet van Mozart verplichte werken voor de fin le - ten gehore te brengen. H< wat bespelers van fortepiano clavecimbel hadden aan de v tuositeit en geestdrift van de musici een voorbeeld kunn Concerten Het concours mag dan de me< te aandacht trekken, het Bru se onderdeel van het Festi\ van Vlaanderen biedt liefht bers van oude muziek in laatste week van juli en de et ste van augustus ook talrij concerten. Er zijn enkele kende, maar ook nieuwe e sembles bij. Meer dan de uitvoerders sta echter de componisten ct traal. Het thema is dit jaar muziek uit de Spaansspreken landen. Zo voerde Peter Ph lips met zijn Tallis Scholars rige week een prachtig pi gramma uit, met behalve wt ken van Morales en Victoi ook een aantal fascineren stukken van minder beken] componisten als Guerrero Cardoso. Lezingen zijn er ook, zoals c van de Amerikaanse musit loog David Harris over de vierwerken van Johann Kas] von Kerll, waarvan hij een coil plete uitgave verzorgde. Of hl nu gaat om Spaanse renaissa ce-componisten of om Duitl barok-klaviermeesters, het n pertoire voor oude-muziek-ffj tivals, of ze nu in Bruga Utrecht of Boston worden 0 houden, is nog lang niet uits put.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12