Paardenmarkt Voorschoten: weinig handel, veel sfeer Marco Visser laat een goede indruk achter C Biltlaan in Katwijk tijdelijk afgesloten LEIDEN OMGEVING L Aangespoelde is zeehond aan de betere hand Voorhout start Open Tafel Historie(s) BOUWPLANNEN? CsklaeGouaa/nt Beiaardconcerten in de Adventskerk ALPHEN AAN DEN RIJN - In de maan den augustus en september geven verschil lende beiaardiers concerten op de beiaard van de Adventskerk in Alphen aan den Rijn. De concerten zijn iedere zaterdag middag tussen twee en drie uur. et spits wordt op 1 augustus afgebeten door Gijs- bert Kok uit Bodegraven. Vervolgens is het de beurt op 8 augustus aan Loek Boogert uit Delft, 15 augustus Heieen van der Weel uit Den Haag, 22 augustus Marianna Mar ras uit Delft, 29 augustus Henk Groenweg uit Rotterdam en op 5 september Anne- Marie Denissen-Van der Waal uit Nijme gen. Concertprogramma's zijn vanaf vrij dag te koop bij het Informatiecentrum van het Stadskantoor aan de Castellumstraat 6. KATWIJK De westelijke rijbaan van de Biltlaan in Katwijk is vanaf 13 augustus tijdelijk gesloten voor het verkeer uit de richting van Noordwijk. Het gaat om het gedeelte tussen de Hoorneslaan en de Koningin Juliana- brug, dat van een nieuwe asfaltlaag wordt voorzien. Het asfalteren zal naar verwachting vier weken duren. Het verkeer uit de noordelijke richting, rijdend in de richting van de Zeeweg, zal worden omgeleid via de pro vinciale weg en de Binnensluis. Het verkeer uit zuidelijk richting zal minder problemen ondervinden van de weg werkzaamheden. Hier zal het verkeer twee weken lang via de middenberm naar de andere rijbaan worden ge leid. Vervolgens wordt het verkeer 100 meter verder voor de verkeerslichten op de kruising van Biltlaan en Hoornes laan weer teruggeleid naar de oostelijke rijbaan. Idoor JANKEES FAAS WOENSDAG 29 JULI 1992 PIETERBUREN - De zee hond die gistermorgen gewond aanspoelde op het strand tus sen Katwijk en Noordwijk maakt het vrij goed. De vier we ken oude 'huiler' verblijft mo menteel voor verzorging in het zeehondencentrum van Pieter- buren. De zeehond, die per Cessna van Valkenburg naar Pieterburen werd vervoerd, heeft zijn bo venlip gescheurd en heeft diver se beten opgelopen van meeu wen. Diergeneeskundige Lies Vledder, die zich over de hond heeft ontfermd: „De situatie van de zeehond is stabiel. Het dier is enorm ondervoed en ziet er vermoeid uit. Gelukkig zijn de ogen van de hond nog in orde, want van een aantal van de zestien huilers bij ons aan wezig niet kan worden gezegd. Als de zeehond nog een of twee dagen langer op zee had rond gedobberd was het zeker over leden". De zeehond blijkt een vrouwtje te zijn, die drie weken geleden zijn moeder is kwijtgeraakt. „Als een zeehond de hoofdkolo nie uit het oog verliest raakt het op drift", zegt Vledder. „Ver moedelijk is het dier afkomstig van de Engelse kust. Dat een zeehond dan terechtkomt langs de kust van de Bollenstreek is niet zo vreemd, aangezien dit meer voorkomt". Het zeehondencentrum zit goed bij kas. Anders valt het niet te verklaren, dót de hond per vliegtuig naar zijn verzor gingadres kon worden gevlo gen. „Voor dit soort zaken be schikken we over een groot budget. Wanneer de nood hoog is mag immers geen tijd verlo ren gaan. Hoe duur de operatie gekost heeft kan ik op dit mo ment nog niet zeggen De kleine stakker heeft intus sen al een naam gekregen. Vledder: „Jantje leek ons een leuke naam. We zullen echter nog moeten overleggen met de vinders". Zeehond Jantje krijgt in Pieter buren de tijd om op krachten te komen. „Normaal weegt een zeehond van vier weken tussen de 20 en 25 kilo. Jantje zit op haar basisgewicht van rond haar geboorte van tien kilo. De zeehond heeft bij aankomst eerst wat vocht en medicijnen binnengekregen. De komende dagen zullen we haar portie vis langzaam opvoeren. Wat dat betreft begint de zeehond met het leven weer van voren af VOORSCHOTEN - De we reld zal echt wel doordraaien zonder de Voorschotense Paardenmarkt. Sterker nog, de handel in paarden zou de Voorschotense markt niet eens missen. Toch zorgt de jaarlijkse paardenmarkt nog steeds voor extra aanloop van enkele tienduizenden be zoekers. Die willen blijkbaar nog wel eens een behoorlijke hoeveelheid paarden bij el kaar zien. Dit jaar telde de markt 131 paarden van groot tot klein. Iets minder dan vorig jaar toen de markt 166 paarden telde. De vele bezoekers malen daar niet om. Gewoon paardje kijken en ontdekken dat paarden een beetje op mensen lijken. Een enkeling staat er gewoon met nietsziende ogen bij en het be zoek is lucht. Zelfs suikerklon tjes kunnen het edele dier niet uit zijn dromen halen. Anderen staan er zeer agressief bij. Wie te dicht langs hun hoofden komt, kan een knauw verwach ten. Natuurlijk stom, want die paarden missen de suikerklon tjes. De gezelligste exemplaren staan gewoon te kijken en vin den het wel leuk aangehaald te worden, ook al bestaat de kans de volgende dag een vuile maag te hebben vanwege alle toege stopte versnaperingen. Daar maalt een paard namelijk niet om. Die leeft bij de dag. Handjeklap Ook het publiek is te verdelen in drie groepen. Een groep heeft een masochistische inslag: bang zijn voor paarden en toch thuis kunnen zeggen de hele markt overgelopen te hebben. Een an der deel komt gewoon omdat het toch echt wel leuk is om paarden te aaien en eventjes te verwennen en een heel klein deel komt, omdat er misschien een beetje winst te maken is. Die laatste groep, de handela ren, waren op twee handen te tellen. Ze zorgden echter wel voor de show van het handje klap en verklaarden aan het eind van de ochtend, dat de goe de paarden te duur waren voor deze tijd. Ze komen echter al ja ren naar Voorschoten, want waar vind je een markt, die bij aanvoer nog geld toe geeft. De nieuwe voorzitter van het comité Tot Instandhouding van de Voorschotense Paarden markt, C. Prudhomme van Rei ne, zegt in het Ambachtshuis tot de genodigden, waaronder burgemeester en wethouders en enige raadsleden, dat het co mité er uitsluitend is om de markt in stand te houden, de paardenmarkt zelf is een ge meentelijke aangelegenheid. Daarom mag burgemeester P. Cannegieter om tien uur de markt officieel openen door het plaatsen van een kruis, want Voorschoten heeft nog steeds een echte kruismarkt. Het merkteken gaf dieven en ander gespuis een vrijgeleide tussen de marktpalen. De burgemeester begint te ver tellen dat Voorschoten al dui zenden jaren een paarden markt heeft. Achter hem wordt geroepen: „Liegbeest". De bur gemeester begint opnieuw en zegt dat Voorschoten al duizen denjaren een begeerde woonge- meente is met een eeuwenoude paardenmarkt. Dat komt, ge zien het uitblijven van com- Folklore of niet, de paardenmarkt ontzag. mentaar, blijkbaar dichter bij de waarheid. Nadat de burgemeester het kruis geplaatst heeft, beginnen de festiviteiten eerst echt. De kermis trekt veel mensen, de paardetram zit overvol tijdens de rondrit, de toren wordt be klommen, het loop-in-concert start en in de Schoolstraat strij den standwerkers om de wissel beker en de eer. De terrasjes zitten al'sinds ze ven uur in de morgen overvol en het is, zoals al jarenlang het geval is, weer zomers weer zon der een druppel regen. Met een grootse show door het optreden van het Nederlands' Welsh Pony Stamboek in de avonduren en muziek door Mu sic Unlimited wordt de lange dag, die om zes uur in de mor gen begon besloten. Leidschendam gaat opnieuw bovenwijkse kosten vragen Idoor NOL WESSELING LEIDSCHENDAM - Onder nemers die in het centrum van Leidschendam willen bouwen zullen in de toekomst boven wijkse kosten moeten betalen. Projectontwikkelaar William Properties (WP) die het kan toorgebouw op de hoek van Noordsingel en Burg.Bannin- glaan gaat bouwen is de eerste, die voor extra kosten van 118.500 zal opdraaien. Afgelo pen week was er een extra com missievergadering nodig van ruimtelijke ordening om' het eens te worden over het sluiten van een overeenkomst met WP. Wethouder Van Erp vertelde dat WP op bepaalde onderdelen van de overeenkomst geen dui delijkheid kon geven. Toch wil de gemeente niet wachten tot de vergadering van de raad in september, omdat dat aan staande huurders in problemen kan brengen. In eerste instantie vroegen commissieleden zich af of een maand uitstel nu werkelijk zo veel verschil zou uitmaken. I. Louwrier (PvdA) betreurde de gang van zaken. Volgens haar komt het in Leidschendam veel te vaak voor dat dingen blijven liggen. „De gemeente moet niet zo vrijblijvend met het publiek opgaan", aldus het raadslid. Op vragen van E. van der Veen van Gemeentebelangen hoe men voor bovenwijkse kosten op 30 gulden per vierkante me ter was gekomen en over het scheppen van een uitzondering antwoordde wethouder Van Erp dat er geld nodig is voor minder aantrekkelijke zaken in het centrumgebied. De gemeen te heeft hiervoor zelf een fonds van tien miljoen gulden inge steld maar vindt het wenselijk dat ook andere bouwers hier aan mee betalen. Van Erp sloot niet uit dat in bepaalde gevallen veertig gulden per vierkante meter zal worden gevraagd. Het vragen van bovenwijkse kosten heeft in het verleden in Leidschendam tot grote proble men geleid. Eind zeventiger ja ren hebben Leidschendamse ondernemers het bakkersbe drijf Ten Hoopen bijvoor beeld die zich elders in de ge meente wilden vestigen vanwe ge dè hoogte van de gevraagde bedragen de gemeente verla ten. Een andere ondernemer, de firma Van der List aan de Middenweg, kreeg, najaren du rende procedures, van de Raad van State en de civiele rechter gelijk in zijn weigering boven wijkse kosten te betalen. Hij be riep zich hierbij vooral op de omstandigheid dat geen specifi catie van het bedrag werd ver strekt. Het gemeentebestuur moest het reeds betaalde ge deelte van de bovenwijkse kos ten, inclusief rente, terugbeta len en liep bovendien een flinke berisping van de Raad van Sta te op. Vrijwilligers van het Open Tafel-project in Voorhout namen een kijkje in de keuken van Huize Agnes. FOTO: HENK VAN DEN ENDE Idoor RICKY JOSTEN VOORHOUT - In Voorhout wordt maandag officieel be gonnen met het project 'Open Tafel', een voorzie ning waarbij ouderen van de mogelijkheid wordt geboden gezamenlijk de warme maal tijd te gebruiken. De Open Tafel is een aktiviteit van de Stichting Ouderenzorg Voorhout (SOV) en is tot stand gekomen in samenwerking met de gemeente Voorhout en Hui ze Agnes. Een team van vrijwil ligers zal het projekt begelei den. Gistermiddag werd een proefmaaltijd gehouden, waar bij de vrijwilligers alvast weg wijs werden gemaakt. Burge meester M. de Goeij-Smulders en W. Ouwehand, afgevaardig de van de Lions die het bestek voor Open Tafel schonken, fun geerden als proefpersoon. Zij lieten zich de maaltijd, bereid door de kok van Huize Agnes en 1 door de vrijwilligers, uitstekend smaken. Open Tafel zal op vijf dagen per week, van maandag tot en met vrijdag, plaats bieden aan vijf personen. De maaltijdvoorzie- ning is niet alleen bedoeld voor diegenen die niet meer zelf kun nen koken, maar vooral ook als een mogelijkheid sociale con tacten te onderhouden. Vaak wordt het alleen eten als onple zierig ervaren. Een gezamenlijk maaltijd biedt de mogelijkheid anderen te ontmoeten. Reeds enkele jaren verzorgt de SOV 'Tafeltje Dek Je', waarbij een warme maaltijd bij de oude-' ren thuis wordt bezorgd. Ge bruikers van deze voorziening kunnen vanaf 3 augustus even eens gebruik maken van Open Tafel. De maaltijden, waarvoor men zich kan melden bij Huize Ag nes, bestaan uit een voorge recht, hoofdgerecht en een des sert. Per maaltijd wordt een vergoeding van 7,50 ge vraagd. 'Rinenburgh in Hasaertswoude' HAZERSWOUDE - „Het oud ste en mooiste monument van Hazerswoude". Dat vindt C. Kroon van boerderij 'Rijnen burg'. Als conservator van het gemeentemuseum in Hazers woude heeft hij heel wat speur werk verricht naar de veelbe wogen geschiedenis van de boerderij. Rijnenburg staat aan de Rijndijk, vlakbij de waterto ren. Het is gebouwd in 1614 maar al in 1281 blijkt er sprake te zijn van een kasteel Rijnen burg. „De boerderij komt zelfs in jongensboeken voor", vertelt Kroon en hij toont een vergeeld exemplaar van 'De Schippers- jongen' uit 1872 over het beleg en ontzet van Leiden waarin de 'Rinenburgh in Hasaertswou de' inderdaad voorkomt. „Waarschijnlijk is het allemaal fantasie, maar het is toch leuk dat de boerderij genoemd wordt", merkt Kroon op. Nieuwsgierig geworden naar de relatie van de schrijver van het boek P. Louwerse met Hazers woude, ontdekte Kroon dat de man van 1868 tot 1872 onder wijzer was in Hazerswoude. Vernield „Het had maar weinig ge scheeld of de boederij was afge broken", vervolgt hij. „Vanaf 1928 was de hofstede bezit van de toenmalige Hollandia Melk fabrieken. Nadat de bewoner, boer Van Dorp in 1983 naar een nieuwe boerderij was verhuisd, kwam Rijnenburg leeg te staan en werd grotendeels door van dalen vernield". Kroon wees de eigenaar en ook het gemeente bestuur van Ha zerswoude op het verval van dit monument en had succes. Het werd dichtgespijkerd en er kwam een hekwerk. In 1985 werd de boerderij particulier In iedere plaats woont er wel één. Zo iemand die de geschiedenis kent van vrijwel ieder straatje, pleintje, beekje of huisje in de streek. Niet alleen de historie van de bezienswaardigheden die de VW aanprijst, maar ook de lang vergeten verhalen over plekjes waar u dagelijks onwetend langs rijdt. De Leidse Courant zoekt ze deze zo mer voor u op. Samen met hen bladeren we door de geschiedenis van uw streek. In deze aflevering neemt C. Kroon u mee naar boer derij Rijnenburg in Hazerswoude. bezit van Koudekerker A. S- mits, die het pand onder toe zicht van monumentenzorg, in' zijn vrije tijd geheel restaureer de. Een jarenlange klus maar Kroon denkt dat het nu wel klaar is. „De boerderij is een ju weeltje geworden. Het is voor 90 procent in oorspronkelijk staat teruggebracht". Als be wijs toont hij een antieke prent van de boerderij. „Alleen de deur heeft meer opzij gezeten", wijst hij. Prachtig vindt de Hazerswoud- se conservator ook de gedenk steen. Deze werd door Jonker Everard Joost van Mandersloo, KATWIJK - Perry Paauw, Barbara Kieboom en Jan de Mooy zijn de eerste favorie ten die tijdens de openings dagen van het badgasten- toernooi van Zee en Duin in Katwijk tegen een snelle uit schakeling opliepen. Marco Visser liet tijdens de ope ningswedstrijden in HEB een goede indruk achter in de kust plaats. De Unicummer had in de eerste ronde geen enkele moeite met de Duitser Schuller (6-4,6-3) en gisteren kon ook Leon Damen te weinig gewicht in de schaal leggen om Visser de weg naar de kwartfinale te ver sperren (6-2-6-4). Ook Onno Guinau lijkt deze week nog wel vaker het ritje naar de Katwijk- se boulevard te gaan maken. Zijn clubgenoot Dennis Noppen spartelde nog wel tegen maar moest toch in twee sets (6-4,6- 4) het toernooi verlaten. Jan Willem Lughart gaf blijk van zijn ambities om zijn titel op Zee en Duin te prolongeren en had geen moeite om via Hille- gommer Edwin de Vries de kwartfinale te bereiken. Zijn geplande tegenstander in de eindstrijd, Mare Nagelkerken, meldde zich voor zijn partij te gen Roeland Kuiper ziek, maar kreeg van de wedstrijdleider Willem Taat een c Outsider Merenwijker Mark Fleischeu- rer krijgt op tennispark Duin- lust de kans om zijn schamele totaal (drie punten) op de Leid se Courant-circuitlijst wat op te schroeven. Tegen de dit seizoen niet bijster sterk acterende Phillip Nagtegeller gaf hij ui ting aan dit streven. Fleischeu- rer had alleen in de eerste set (7-6) moeite met de Leiderdor per en maakte daarna de klus met 6-4 eenvoudig af. Onno van Paridon wordt zijn volgende hindernis op weg naar de kwar- finale. De als ze Perry Paauw maakte deze s tus niet waar. De Unicummer verslikte zich in drie sets in out sider Westerkamp uit Klaas waal. Ook Barbara Kieboom stelde in Katwijk teleur. De uit schakeling van de speelster van Nieuw Vennep bij het damesen kel B was nog wel te verwach ten, thuisspeelster Judith Ver hoef won in drie sets 3-6,6-1,6- 2) maar de nederlaag in C tegen de Katwijkse D-speelster Ingrid van der Plas was toch wel op merkelijk. Temeer omdat de wedstrijdleiding Kieboom als halve finaliste had getipt. Van der Plas, bezig aan een sterke toernooireeks, plaatste zich en passant ook nog voor de kwart finale in D zodat de perspectie ven voor de Zee en Duinspeel ster bijzonder gunstig zijn. Inspiratie De als vierde geplaatste Loes van der Heiden in de Noord- wijkse eer in Katwijk hoog door Sandra Draulans in DECl de weg te versperren naar de vol gende ï-onde (6-3,6-2). Bij de heren in C had Patrick Niezen het alleen in de eerste set lastig (4-6) tegen zijn Zee en Duin-op ponent Bauw daarna was de ge plande halve finalist opper machtig en gaf geen game meer weg (6-0,6-0). Maarten Buys (Alkemade) behaalde via een walk over tegen de als tweede geplaatste Wouter van Tonge ren (vakantie) en een vlotte winst tegen KLTV'er Adri Fre- ke als eerste de kwartfinale in HEC1. In C2 viel het doek voor de als eerste genoteerde Rijn- kanter Jan de Mooy. Jaap van Beelen liet zich inspireren door het gravel van zijn eigen park en stuurde de favoriet in twee sets (7-5,7-5) terug naar het bloemendorp. In het HED1 vie len nog geen surprises te note ren. Alkemade-speler Jan Pie- ter Roeloffs maakte zijn hoge notering waar door Kees Boon stoppel voor eigen publiek slechts een game toe te staan. In de D-plus categoriën bezwe ken Douwe Remery niet onder de last van de favorietenrol. De Katwijkers behaalden vrij een voudig de kwartfinale. In het gemengd dubbel kon Aanhane samen met Anne Verschoor deze prestatie niet, herhalen want zij moesten met 6-3,6-4 buigen voor het duo Dekker- /Van Velzen. Tennis vormt tijdens het bad- gastentoernooi in Katwijk ove rigens niet de enige publieks trekker. Maandag verzamelde zich ruim duizend toeschou wers op tennispark Duinlust voor een optreden van het man nenkoor Jubilate en vanavond staat er weer een topper op het programma. De jubilerende Katwijkse makelaar Ton van Hirtum stelde de organisatie in staat om Lee Towers te contrac teren en zijn gratis optreden om 22.00 uur op het centre-court van Zee en Duin zal ook wel het nodige publiek trekken. OP NAAR VAN DER PLOEG! Het vertrouwde adres voor: RAMEN EN DEUREN. WAND- EN PLAFONDBEKLEDING SCHUIFPUIEN SERRES. ETC. Voor nieuwbouw en renovatie. Uitgevoerd in onverwoestbaar n het k tsmerk Onderhoudsarm, leverbaar in diverse kleuren, volledig gegarandeerd en door onze vakmensen perfect op maat gemaakt. Het geheel voorzien van s op uw Kom g uitgebreid advies. KUNSTSTOF OM OP TE BOUWEN. MBI AB/*. TLV/CU Fabriek en showroom: De Lasso 60, Roelofarendsveen, tel. 01713-15361 - telefax 01713-15202 deceuninck 0 Voor een uitgebreide agenajjts ook voor de komende dagt raadplege men „UIT", de gra wekelijkse bijlage van de ,Qcr X BIOSCOPEN th LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19, 071-121239): Lethal Weapon 3 (1 19.00, 21.15. LIDO en STUt jal (Steen&traat 39, tel. 124130): Wayn world (al); 14.00,19.00, 21.15. Flodi nEf< in Amerika (al); 14.15, 18.45, 21, Basic Instinct (16); 14.15, 18. 21.15. The hand that rocks the era gesl' (16); 19.00, 21.15. Freddie's dead,Idat t, final nightmare (16); 14.30, 19. 21.15. Sneeuwwitje (al); 14.30. ANON (Breestraat 31tel. 071 -12387 Hook (al); 19.00,21.15. rale ALPHEN AAN DEN RUN EURO NEMA (Van Boetzelaerstraat 6, 01720-20800): Lethal Weapon 3 (ik— 13.45, 18.45, 21.30. Flodder in Ami ka (al); 13.30, 18.30, 21.15. Basic stinct (16); 13.45, J 8.45, 21.30. hand that rocks the cradle (12); 18 21.15. Sneeuwwitje (al); 14.00. VOORSCHOTEN KINDERBK COOP CC (Prinses Marijkestraat 4, 614354): In juli geen voorstellingen. zij DE D in Voorschoten wekte in ieder geval bij deze tweeling nog het nodige FOTO: MILAN KONVALINKA t, b DEN HAAG ASTA 1: (Spui 27, 3463500): Lethal Weapon 3 (11 14.00, 18.45, 21.30. ASTA 2: T instinct (16); 14.00, 18.45, 21| ASTA 3. The hand that rocks ty cradle (12); 14.00, 18.45, 21.30. BYLON 1 (naast Den Haag Centraal 3471656) Wayne's world (12); 14 18.45, 21.30. BABYLON 2: The h« that rocks the cradle (12); 14. 18.45, 21.30. BABYLON 3: SLe c teau de ma mère (al); 14.00, 18. 21.30 CINEAC 1 (Buitenhof 20, 3630637): Flodder in Amerika 14.00, 18.45, 21.30. CINEAC 2: L( crimes (12); 18.45,21.30. CINEAOper Beethoven (al); 14.00, 18.45, 21. jg METROPOLE 1 (Carnegielaan, 3456756): Flodder in Amerika 14,00, 18.45, 21.30. METROPOLE dal( Straight talk (al); 14.00, 18.45, 21.|eb, METROPOLE 3: Basic instinct 14.00, 18.45, 21.30. METROPOLE Hook (al); 14.00, 20.30- METROE LE 5: Final analysis (12); 18.45, 21. ODEON 1 (Herengracht 13, 3462400): Lethal Weapon 3 13.45, 18.45, 21.30. ODEON an C Cape fear (16); 13.45, 18.45, 21 den ODEON 3: Wayne's world 13.45, 18.45, 21.30. ODEON 4: sic instinct (16); 13.45, 18.45, 21 1 HAAGS FILMHUIS: Zaal 1: A N>ar York fiasco; 19.30. Nuit et jour; 21 en Zaal 2: Ascenseur pour l'echafa 19.30. Le petit criminel; 21.45. Zaa— dag. 19.30, 21.45. Tout une nuit; i Hersenschimmen; di. To sleep anger; wo. Stanno tutti bene; do. Lfc KINDERMATINEES CINEAC: Pe Pan; 14.00. METROPOLE: Pé Pan;14.00. N DIENSTVERLENING^ APOTHEKEN - De avond- diensten van de apotheken in de reöor Leiden worden waargenomen doorHDO apotheken die ook weekenddienst hf ben. STICHTING KRUISWERK LEIDEN}]}]? Centraal kantoor: Schuttersveld 1vl informatie: tel.: 071-120144 tusl161 08.30-17.00 uur. Uitleencentrale \öèn et i lurggravenlaan 94. Geopend: d« Boerderij Rijnenburg aan de Rijndijk. „Een juweeltje", aldus de Hazerswoudse conservator C. Kroon. FOTO: WIM VAN NOORT die de boerderij bouwde, aange bracht in de gevel en bevat een springend hert en een drietal valken met de tekst ANNO 1614. „Maar het kasteel was er eerst", vervolgt Kroon. „In 1420 werd het verwoest door brand". In 1933 werden nog fundamenten teruggevonden van een poorttoren en buiten muren van een rechthoekig ge bouw. Een aantal gebruiks voorwerpen en 'kloostermop pen' (hele grote bakstenen), zijn te bezichtigen in de Oud heidkamer, Dorpsstraat 66 te Hazerswoude-Dorp. De Oud heidkamer is geopend van mei tot en met oktober op zaterdag van twee tot vijf uur en na af- telefoon 071-1218' lijks 13.30-17.00 uur, donderdag 13. 19.00 uur. ONGEVALLENDIENST ZIEKENH" ZEN LEIDEN - Ongevallendienst dag Academisch Ziekenhuis behrêinc van dinsdag 13.00 u. 1 1 13.00 u. (Diaconessenhuis ken tel 155543, afdeling S.C.U.f 175639) en van vrijdag 13.00 u terdag 13.00 u. (Elisabeth-ziel De Geneeskundige Dienst verhuisd Leiden naar de Cronesteinkade 18^kt Leiden. VERENIGING BESCHERMING ON^ BOREN KIND - Hulpverlening bij gewenste zwangerschap voor moe kind. Bel tel. 071-896309; 0u_sl nk van 14.30 tot 15.15 uur en van 19.00 19.45 uur. Kinderafdeling dagelijks: 10.30 tot 19.00. Niet meer dan twee zoekers per patiënt. Op de afdepen special care kan men terecht v tot 11.00 uur en van 19.00 tot 19.30 iL zocht kunnen worden dient eerstaË> worden overlegd met de dienstdoeiftyir verpleegkundige.» Sint Elisabeth- kenhuis: Volwassenen 14.00-14.45 u. en van 18.3Ö-19.30fa klasse-afdelingen ook 11.15-12.00' Kraamafdeling: Naast de normale zoektijden alleen voor „kraamvadeLn 19.30-21.00 u. Gynaecologie/C loskunde/urologie van 14.00-14.45 van 18.30-19.30 uur. Kinderafde hlJ wil, bij zijn of haar kind blijven s tpl zoekers, is de bezoektijd van IS.OtP1': tot 19.00 u. CCU (hartbewaking) dien van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19 u. Intensive care: dag. van 14.00-14 u. en van 19.00-19.30 u. Sport-Medi Adviescentrum: Spreekuur ma. 19 20.30 u. in het St. Elisabeth-; 3.0 1.00-15.00 eerste klasse: de gehele dag. gersmakliniek: Jongerenteam: za. zo. 14.00-17.00 u. Opname: werkdai 16.45-17.45 u. 10.00-11.30 en 14.00-16.30 u. Tean C en D: dag. tot 21.00 u. met uitzon ring van behandeltijden en etenstijc if Academisch Ziekenhuis: Voor patiënten (behalve kinderen) zijn de zoekuren als volgt: Dagelijks 14 15.00 u. en 18.30-19.30 u. Avonc zoekuur afdeling verloskunde: 1 19.00 u. De Praematurenafdeling: ouders en familie is na overleg met tiënten doorlopend bezoek moge pend bezoek wordt hoofdverpleegkundige hiervoor spe le kaarten verstrekken. Kinderklin 15.15-17.00, boxenafdeling: volgens afspraak het verpleegkundig hoofd. Bezoe den kinderafdelingen: voor ouders opgenomen kinderen na overleg verpleegkundig hoofd. Voor andere zoekers van kinderen: Keel-, neus oorheelkunde en neurologie: 14 15.00 en 18.30-19.30. Oogheelku 14.15-15.00 en 18 19.0 14.30-15.15 u. en 18.30-19.31 Vaders, broertjes en zusjes zijn de hele dag welkom, in overleg met hoofd van de afdeling. Kinderafde 14.30-15.30 u. In overleg met de ver ging zijn hier ook andere bezoektij mogelijk. De ouders zijn de gehele welkom (in overleg met het hoofd Leiaen. i wittiuina^nc i iui^uici i» vv.-| praktische hulp en informatie): r 170083,215332 of 312f*"*

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8