Ontspannen Genesis als olifant in muizekleren 'We geven niet zo maar onze naam weg' Radio Noordzee: reanimatie van het Nederlandse produkt Direkt Bank nieuwe sponsor van Feyenoord Richard van Kempen telt af Marcana-stadion voorlopig gesloten SPORT CcidócGouomit WOENSDAG 29 JULI 1992 ADO-VOORZITTER HANS WIJNANTS WIELRENNEN door Erik Winkster Den Haag - Alrecon, het medi aconcern uit Bunnik dat via haar sporttak ARC Sports and Events de exploitatie van FC Den Haag in handen heeft, houdt zich op de vlakte als het gaat om een samenwerking met ADO op het technische vlak. Voorlopig, zo stelt men in Bun- nik, betreft het alleen nog het gebruik van de handelsnaam ADO. Het komende jaar zal worden bekeken of, en zo ja hoe, een verdere samenwerking kan worden gerealiseerd. Bij voor zitter Hans Wijnants van ADO leven wat dat betreft kennelijk geen vragen: „We geven toch niet zo maar onze naam weg". „Wij als bestuur", aldus Wij nants, „en naar ik hoop straks ook onze ledenvergadering, gaan accoord met de wens van Alrecon en het bestuur van FC Den Haag om onze naam ADO te gebruiken. Maar daar moet wel wat tegenover staan. Cen traal daarin staat de jeugoplei- ding. Het mag niet zo zijn dat straks FC Den Haag onze naam mag gebruiken en vervolgens zegt: bedankt en tot ziens. Dat moet allemaal worden vastge legd en dat is voer voor juristen. In dat stadium verkeren we mo menteel. De intentieverklaring wordt thans UITSLAGEN DAMMEN Nijmegen. Interna tionaal toernooi, vierde ronde: Gantwarg WRus) - Van der Pal (Ned) 2-0, Hoogendoorn (Ned) - Prophete (Hai) 1-1, Drost (Ned) - Harwood (GBr) 2-0, Mol (Ned) - Plantinga (Ned) 2-0, Kamp huis (Ned) - Palmer (Ned) 0-2, De Jager (Ned) - Okken (Ned) 0-2, Thijssen (Ned) - Graas kamp (Ned) 2-0, Van Wel (Ned) - Krajenbrink (Ned) 0-2, Pasj- kevitjs (WRus) - Drost (Ned) 2- 0, Katz (WRus) - Harmsma (Ned) 2-0. Stand aan kop: 1. Gantwarg 8 punten, 2. Hoogen- definitieve overeenkomst tot samenwerking moet wat ons betreft voor eind december vol tooid zijn". „We praten nu dus nog slechts over het raamwerk en pas later zullen we het gaan hebben over de details en de taken van speci fieke personen daarin. Daar gaat dus nog wel een jaar over heen en dat moet ook wel, want we hebben voor komend sei zoen al afspraken lopen met onze hoofdtrainer Martin Jol, die de supervisie heeft over het hele technische apparaat bij ADO". „Ik hecht eraan te stellen dat dit allemaal toch niet het einde hoeft te zijn van het samenwer kingsverband tussen FC Den Haag en de HVB. De clubs bin nen de HVB hebben altijd ge zegd óf ADO óf de HVB, maar dat hebben wij altijd een op emotionele en niet op rationele gronden gebaseerde mening ge vonden. In het belang van het Haagse voetbal kan het toch ook en/en zijn", aldus Wijnants, die voor wat betreft de nog al tijd bestaande claim van ADO op een bestuurszetel binnen FC Den Haag zich wel in nevelen hult. „Die claim ligt er formeel inderdaad, maar straks komen we in een heel andere situatie en constructie. We hebben bei de tenslotte de intentie uitge sproken autonoom te willen doorn, Thijssen, Okken, Thoen, Mol, Prophete, Drost, Palmer 7. VOETBAL Oefenvoetbal: Leer dam Sport (4e klasse zondag)- Feyenoord 0-10 (0-4). Doelpun ten: Damaschin 3, Blackson 3, Fraser 2, Gorré 2. Maastricht. MVV-OFI Kreta 0- 0. WIELRENNEN Vijfde avond IWAZ, criterium over tachtig kilometer in de Vlierboom straat: 1. Rob Sienders (De Hoekse Renners), 2. Pascal Vergeer (Swift), 3. Poumpous (Letland), 4. Ton Koppers (De blijven op financieel en be stuurlijk gebied. En ik kan wel tientallen constructies beden ken waarin beide partijen zich zouden kunnen vinden". Vreemd Voorzitter Jan Wingelaar van de afdeling Den Haag van de KNVB (HVB) neemt het woord je 'onbehoorlijk' nog net niet in de mond: „Ik mag het toch op z'n minst uitermate vreemd vinden dat FC Den Haag met de HVB nog geen enkel contact heeft gezocht over een ontwik keling, die het kennelijk zelf al enige tijd geleden in gang heeft gezet. Zo ga je niet met elkaar om". „En wat de inhoudelijke kant van de zaak betreft: FC Den Haag en Alrecon mogen dan roepen dat het alleen een naamswijziging betreft, maar ik denk dat Hans Wijnants zich niet zo eenvoudig laat verschal ken en daar heeft hij vanuit zijn standpunt ook gelijk in. We wachten dus maar af wat FC Den Haag en ADO met elkaar afspreken en daarmee gaan wij terug naar onze ledenvergade ring. Maar ik vrees met grote vreze dat dit het einde van het samenwerkingsverband is met FC Den Haag. Dit pikken de clubs niet en ik kan ze daar per soonlijk geen ongelijk in ge- Spartaan), 5. Niels Boogaard (Swift). Algemeen klassement na vijf dagen: 1. Richard van Kempen (Swift) 104 punten, 2. Niels Boogaard (Swift.) 95, 3. Pascal Vergeer (Swift) 90, 4. Rob Sienders (Hoekse Renners) 88,5. Tim Steijger (Ahoy') 77. Steenwijk. Profkoers: 1. Har- meling (Nijverdal) 100 km in 2.19.04, 2. Nijdam (Zundert), 3. Hoffman (Groenlo). Stipthout. Profkoers: 1. Bouw- mans (Ned) 1^00 km 2.20.07, 2. Bontempi (Ita) 0.15,3. Nelissen (Ned). foto Jos van Leeuwen Rob Sienders (rechts) won met overmacht zijn tweede etappe in IWAZ. door Henk Lankester Den Haag Richard van Kem pen is begonnen met aftellen. Ook na de vijfde etappe van de Internationale Wieier Avond Zesdaagse, die gisteren in de Haagse Vlierboomstraat werd gewonnen door Rob Sienders, heeft de schaatser de leiding in het algemeen klassement „En ik denk dat het heel moei lijk wordt om Richard nog uit de trui te krijgen", verklaarde Sienders na zijn tweede zege in de IWAZ. Geen krimp „Van Kempen heeft nog geen slechte dag gehad. Vandaag was toch een heel zware omloop, maar hij gaf geen krimp. Hij wint gewoon weer de sprint van het peloton en ik zie eigenlijk niet in wie hem uit de trui rijdt in Noordwijk op de slotavond", aldus Sienders, die vorig jaar de slotetappe van de IWAZ op de Noordwijkse boulevard won. Van Kempen maakt in de 29ste IWAZ inderdaad een ijzerster- ke indruk. De leider van het klassement verliest zijn naaste concurrenten geen moment uit het oog en heeft bovendien het geluk, dat van zijn ploeg Swift ook Niels Boogaard en Pascal Vergeer, gisteren tweede achter Sienders, in de top van het klas sement staan. „Natuurlijk had ik graag zelf willen winnen, maar toen die vier wegreden, hoefde onze ploeg er niet ach teraan te rijden. Vergeer was de best geklasseerde in het klasse ment. Sienders is weliswaar een gevaarlijke klant, maar in een sprintje kan ik hem misschien nog wel kloppen. Daarom heb ik me rustig gehouden en me geconcentreerd op de sprint van het peloton", aldus Van Kempen, die een geruststellen de voorsprong van zestien pun ten heeft op de winnaar van gis teravond. De finale was gisteren bepaald niet boeiend. In het op het lood zware parcours in de Vlier boomstraat snel afgeslankte pe loton wilde alleen Westland Wil Vooruit rijden. De andere grote ploegen hadden immers elk een mannetje mee in de kopgroep van vier. Rob Sienders (De Hoekse Renners), Pascal Ver geer (Swift), Ton Koppers (De Spartaan) en de eenzame Let Poumpous verrasten de West landers. Gemak Daarachter bleek de bereidwil ligheid in het peloton om het gaatje te dichten heel gering. Van Kempen had immers in de tussensprint drie punten ge pakt voor het algemeen klasse ment en zat dus op zijn gemak. Dat Vergeer in de eindsprint verloor van Sienders was een logische uitslag, hoewel Ver geer op meer had gehoopt. „Hij kan tenslotte ook een mindere dag hebben, die Sienders. Dat had hij echter niet, want Rob ging de sprint van kop af aan. Ik drong nog wel aan, maar tever geefs. Jammer, maar als ploeg doen we het niet slecht. We moeten nog een dag attent zijn, dan bezetten we met een beetje mazzel de eerste drie plekken in het klassement. Dat zou voor de sponsor fantastische reclame zijn". door Jan d.Swart Rotterdam De Direkt Bank - dochteronderneming van Cre dit Lyonnais Bank Nederland - wordt de nieuwe sponsor van Feyenoord. Het verkrijgt die status als tegenprestatie voor het meehelpen saneren van de vijftien miljoen gulden schuld van Feyenoord aan HCS Tech nology N.V. Dankzij de bemiddeling van Credit Lyonnais Bank Neder land, die ook bankier is van HCS, is Feyenoord nu zo goed als schuldenvrij. Er resteert al leen nog een vordering van voorzitter Jorien van den Her ik, die in de loop der tijd drie miljoen gulden voorfinancierde voor de aankoop van spelers als Elstrup, Roth, Brands en Da maschin. Optie De Direkt Bank heeft overigens een optie bedongen op het shirt sponsorschap van Feyenoord na 1 juli 1994 - het moment waarop het contract met Stad Rotterdam Verzekeringen ein digt. Daaruit blijkt dat de nieu we sponsor ook op langere ter mijn via een naamsuiting aan Feyenoord verbonden zal blij ven. Het noodlijdende HCS Techno logy N.V. had van Feyenoord een bedrag van circa vijftien g* :Ott* -TSMj ÏC0 ier I Tno. B miljoen te goed. Dat bedrag opgebouwd uit voorschol voor de aankoop van spelers; verder uit een veelheid van tracten, waarin onder meer tv-rechten en de voorgefina cierde sponsorgelden waren regeld. Afdekken Feyenoord daarentegen claüj de op zijn beurt een bedrag 20.8 miljoen gulden op 1 van de afspraak dat HCS het einde van het (aanvankelj ke) contract op 30 juni 1994 h gehele negatieve vermogen zo afdekken, inclusief de jaarlijk exploitatietekorten. Per 30 jui 1991 - het moment waarop b( 1 de partijen van elkaar afwild( - was het negatief vermogen gelopen tot 13.8 miljoen guldi en bedroeg het exploitatietl kort van het lopende seizoj 3.3 miljoen. Maar aangezien HCS had to gezegd tot aan de einddatum eventuele verliezen te zulk aanzuiveren, claimde Fey noord-voorzitter Van den Her op basis van schatting een b drag van 20.8 miljoen guide |j Later zijn rekenmeesters uitgi komen op een nog resterem schuld van Feyenoord aan H( van vijf miljoen gulden - dat het bedrag dat door bemidd ling van Credit Lyonnais Nederland is gesaneerd. Rio de Janeiro Het Marcana- stadion in Rio de Janeiro is voor onbepaalde tijd gesloten. In de voetbaltempel vonden negen dagen geleden drie mensen de dood toen een hek het begaf. In de grootste voetbalarena ter wereld bevonden zich op dat moment 145.000 toeschouwers bij de finale om de Braziliaanse voetbaltitel. De accommodatie is geslol omdat ze eerst gerenovei dient te worden, de kosten de verbouwing worden gesel op bijna 22 miljoen gulden. Marcana-stadion werd in 19! gebouwd voor de eindronde o de wereldtitel voetbal. Tijdens de finale, gewon: door Uruguay, zaten jaar geleden 205.000 toesch wers in de tempel. HILVERSUM Componis ten, platenfirma's en mu ziekuitgeverijen vinden het droevig gesteld met het Ne derlands produkt op de radio. Immers: Hilversum vult slechts 18 procent zendtijd met werk van eigen bodem. Hoog tijd voor een offensief. De kabel-omroep Radio Noordzee Nationaal (RNN) wil de desinteresse voor 't ei gen cultuurgoed compense ren. De radiozender is opge zet door PALM (Professione le Auteurs Lichte Muziek), BUMA, Conamus en uitge ver Strengholt en draait 24 uur per etmaal Nederlandse werk. Doel: het opkrikken van de muziekindustrie. De initiatiefnemers zaten al ja ren te broeden op een dikkere vinger in de pap. Vijf jaar gele den dienden ze bij WVC heel netjes een aanvraag voor een commerciële radio-licentie in. Daarna werden ze links en rechts ingehaald door slimme jongens, die via buitenlandse U- bochten de Nederlandse kabel wisten te bereiken. Noordzee stond zich dubbel te verbijten. De nieuwkomers (Radio 10, Sky en Power FM) stortten zich na tuurlijk allemaal weer op het verfoeide Engelstalige lied. „Maar goed, we wilden nu de koninklijke weg bewandelen en het bestel via de voordeur be treden", zegt RNN-directeur Martin Banga. „Je bent ook wel erg ongeloofwaardig als je het Nederlandse produkt gaat pro moten via een buitenlandse om weg". Hofstede D'Ancona kwam de licentie op 13 juli persoonlijk brengen en daarmee werd RNN officieel de eerste erkende commerciële omroep van het land. De zender is verschanst in de ^ofstede Oud Bussem, het kapitale hoofdkwartier van Strengholt in lommerrijk Naarden. Hier huist het Grote Geld: in de ont vangsthal moeten doeken van meesters uit de Gouden Eeuw en een manuscript van Ludwig von Beethoven wachtende be zoekers imponeren. In hetzelf de gebouw werden 20 jaar gele den de studios ingericht voor zeezender Radio Noordzee In ternationaal. Twee jaar lang maakten disc-jockeys als Peter Holland en Ferry Maat er de bandprogramma's die buiten gaats werden afgedraaid. Het is geen toeval dat Noordzee Na tionaal op dezelfde plek zit. Strengholt, die z'n zaken in de jaren '70 door Noordzee extra zag floreren, gooit er graag wat centen tegenaan om het pu bliek opnieuw met een eigen medium te bereiken. „We von den het leuk de naam nieuw le ven in te blazen. En wie weet, heeft Radio Noordzee na al die jaren nog steeds een herkenba re klank", zegt Banga. Dat de naam ooit was bedacht om het extra-territoriale te benadruk ken, deert hem niet. „Och, wat is er Nederlandser dan de Noordzee". Na jarenlang gedraai in de amb telijke mallemolen heeft D'An- cona's toestemming de initia tiefnemers toch nog overvallen. In allerijl zijn op de eerste ver dieping - waar de Hofstede aanmerkelijk minder luxueus oogt - stukjes van het giganti sche Strengholt-archief ge ruimd. Werklieden timmerden een geluidsdichte houten keet voor de RNN-studio. Program maleider Edvard Niessing (ex- KRO) moet er dagelijks bij TL- licht z'n programma maken: daglicht bereikt de studio na melijk niet. Voorlopig blijft het improviseren geblazen. De meeste programma's worden met een slimme non-stop com puter gevuld. Pas in oktober worden alle programma's rechtstreeks gepresenteerd. Dan wordt met een promotie campagne ook naar de hand van het publiek gedongen. Concurrent Dan heeft de naaste concurrent Holland FM (waar één op de drie platen Nederlands is) al anderhalf jaar voorsprong ge kregen om een vast publiek op te bouwen. Maakt dat de spoe ling niet dun voor een nieuwko mer? Banga: „Holland FM richt zich op een lager marktseg ment. Daar wil ik allerminst op afgeven, maar ik denk dat ze wel een heel eigen publiek aan zich binden". Onder leiding van Chiel Mon- tagne en Krijn Torringa draait Holland FM voornamelijk pla ten waarin 'ik hou van jou' rijmt op 'je ogen zijn zo blauw'. RNN wil ook ander werk laten horen: „Er is genoeg. Neem al leen het cabaret al, mensen als Sonneveld en Wim Kan. Of het echte luisterlied, de jazz". Noordzee hanteert een ruime definitie van Nederlands werk. De platen hoeven niet in de moerstaal gezongen te zijn. „Engelstalige platen van Ne derlanders zijn ook eigen pro dukt. Net als de composities die door buitenlanders zijn opgeno men". Om de genres een beurt te geven draait RNN overdag het populaire werk en 's avonds de doelgroepen-muziek: luister lied, Hollandse hip-hop, Gor- kumse garagerock en (bovenal) lichte muziek. Helaas wordt dat genre door een selecte club ge maakt. Dikke kans dus op: Ro gier van Otterloo plays Pim Ja cobs, Pim Jacobs plays Louis van Dijk, Louis van Dijk plays Pieter van Vollenhoven". Afgewogen Niessing legt geduldig uit, dat er niet naar gestreefd wordt om de hele dag dezelfde luisteraars vast te houden. „Gemiddeld luisteren mensen twee uur per dag naar de radio. We willen onze dag in dat soort blokjes op delen. We zijn alleen op de ka bel te horen: 's morgens berei ken we dus vooral huisvrouwen en werklozen. Richt je daar dus op met gezellige muziek. Smartlappen, oude hits. Van twaalf tot twee is er een groter publiek: de lunchklanten. Dan kun je breder programmeren. Van twee tot vier streven we naar een rustpuntje met meer luisterlied. Om vier uur komen de kids thuis. Dan mag het best. wat luider. Met hitparade-spul: Workaholic, ouwe hits van Shocking Blue, Golden Ear ring. Corrie Konings kan ook, waarom niet. Moetje 'ns kijken voor welke volgepakte zalen met jongeren ze optreden. En 's avonds? Het luisterlied, Ramse Shaffy, Jenny Arean, noem ze maar op'. Maar het Nederlandse reper- toir is toch niet onuitputtelijk? Niessing: „Dat hoor ik vaker. Maar wie dat zegt is slecht op de hoogte van de diversiteit van het Hollandse produkt. Ik heb thuis al zoveel Nederlands dat ik een maand achter elkaar kan doordraaien zonder in herha ling te vallen. Overigens vind ik herhalen helemaal geen schan de. Hilversum draait toch ook elk uur een alarmschijf of de nieuwe Michael Jackson? In de USA draaien populaire stations niet meer dan 40 verschillende platen op een dag". Reclame-opbrengsten Noordzee moet zichzelf uit re clame-opbrengsten kunnen be druipen. Overdag moeten de centen worden verdiend, 's Avonds kan men ideëler aan de slag en onbekend talent een kans geven. Dat klinkt nobel. Maar spelen de zakelijke belan gen desondanks geen hoofdrol? Wim Wennekes onthulde tien jaar geleden in een geruchtma kende serie in Vrij Nederland dat Strengholt kolossale belan gen in de muziekindustrie heeft. Zijn conclusie: het bedrijf bezit, samen met Philips, verre weg de meeste auteursrechten van nummers die de platenfir ma's hier uitbrengen. Deels zijn die firma's zelfs mede-eigen dom van Strengholt. Aan een gedegen promotie van het Ne derlandse produkt kan Streng holt alleen maar geld verdie nen. Plat gezegd: draai de com posities waarvan je zelf de rech ten hebt, en kassa jongens! Niessing wordt boos. „Absolute waanzin. Ik ga er zelfs van stot teren. Als we alleen produkten gingen draaien waar Strengholt belangen in heeft, zouden we programmatisch wel erg saai worden. Dat Strengholt zake lijk risico heeft genomen en wat wil verdienen? Logisch! Ieder een wil brood op de plank. Maar we zijn daardoor nog geen Strengholt-station. Het bedrijf zit er voor een kwart in: de rest is in handen van PALM, Cona mus, BUMA. Ik ben een eerlijk man, dat wil ik blijven. Als pro grammaleider heb ik nog geen opdracht gekregen extra Strengholt-repertoire te draai en. Als ik die opdracht zou krij gen, moeten ze maar een ander zoeken, want daar zou ik nooit achter kunnen staan ook'. Genesis ...groots spektakel met redelijk bescheide middelen... FOTO: JET BELGRAVER Concert Genesis. Met: Phil Collins (zang, drums), Mike Rutherford (bas gitaar), Tony Banks (toetsen), Ches ter Thompson (drums) en Daryl Stuermer (gitaar). De Kuip, Rotter dam. Gisteravond. Als het helemaal niks wordt met Genesis dan kan zanger Phil Collins met zijn gortdro ge Engelse humor nog altijd komiek worden. Op een klei ner podium dan gisteravond in de Rotterdamse Kuip moet het hem geen moeite kosten de lachers op zijn hand te krijgen. Collins had gisteravond veel ge zichten. Hij was de klungel in 'I can't dance' maar ook de eng echte televisie-dominee in 'Je sus he knows me'. Toch was hij vooral de bouwvakarbeider, die van zijn firma een verrassings- reisje aangeboden had gekre gen met een maand gratis ver blijf op de Europese podia. En dat het daar genieten is, bleek uit de twee uur en vijftien mi nuten (inclusief toegift) die Col lins co nodig had om een mu zikaal metselwerk neer te zet ten, dat bij vlagen toonde dat vakmanschap nog steeds mees terschap is. T-shirtje Het zal wel aan mij liggen, maar als Collins in een t-shirtje het podium betreedt, is die aanblik onverbrekelijk verbonden met die van een metselaar. Dat Phil vervolgens op een heel ander terrein uiterst verdienstelijk is, kan dat imago niet wegpoetsen. Bovendien doet het niets af aan de ontspannen manier waarop het trio veertigers, op het podi um aangevuld met gitarist Da ryl Stuermer en drummer Chester Thompson, een bak ce ment aan muzikale noten over het (laaiend) enthousiaste pu bliek uitstort. Elk nummer op nieuw staat als een huis. Er zijn bezwaren, natuurlijk zijn er bezwaren, maar dat neemt niet weg dat Genesis weet te imponeren... zowel mu zikaal als visueel. Eigenlijk is Genesis de olifant in muizekle ren, die een groots spektakel bouwt met (redelijk) bescheide middelen. De groep weet na tuurlijk maar al te goed dat zijn visuele uitstraling nauwelijks gewicht in de schaal legt. Toch moet het onvermijdelijke droomhuis, dat iedereen ver wacht, worden neergezet. Ge nesis bundelde daarvoor zijn pluspunten met de kracht van een olifant. Collins stem klonk gepassioneerd, de muziek ge dreven en de visuele aankleding was perfect. Videoschermen Wat zich afspeelden op de drie videoschermen, die los en aan elkaar gekoppeld functioneer den, had soms zelfs een zo over donderende schoonheid, dat je helemaal vergat dat de groep er onder voor de levende filmmu ziek zorgde. Genesis koos muzikaal niet voor de gemakkelijkste weg, maar bouwde, zorgvuldig, naar een hoogtpunt. Daarbij pas seerde niet alleen werk van de laatste langspeler 'We can't dance', maar nam het vijftal een flinke duik in het verleden; de periode van de symfonische rock. Zitten we nog wel te wach ten op die mooi zingerij, die veelzeggende teksten en lang gerekte gitaarsoli is de eerste gedachte die door het hoofd schiet als 'The Lamb Lies Down On Broadway' passeert? Als Phil het zingt wel. Met zijn stem houdt hij je in de hout- greep. Prachtig. Het is ook het (enige) deel in de show, waarin de groep stevig improviseert. De De start is 'I Know What I Lil (In Your Wardrobe)'. Collii 0 goochelt eerst op lachwekkem vo wijze met een tamboerijn c vervolgens nummers i 'That's AH', Illegal Alien' 'Follow You, Follow Me' er do het nummer te rijgen. Drums Dat zomervakantie-sfeeri wordt er ook ingebracht doo dat Collins, tijdens de (som wat langgerekte muzikale len, zelf even achter de drui kruipt. Samen met een te vi aan grappen en verhalen hai het behoorlijk de vaart uit 1 concert. Net als iedereen op stoelen staat van plezier, lij het alsof Collins even op adf moet komen. Nou ja, hij is de jongste niet meer. Wie denkt dat hij na elk numn stond te hijgen, heeft het m Zijn zang was, in het aangei bed van instrumentale kif ken, de grote verleider... Vod tijdens de ballades, want Collins sentimenteel is, da: hij echt heel gevoelig. Gelukl bood Genesis genoeg ruimten feest te vieren. En dat gebeur dan ook totdat de videohoofd tijdens 'Home By The Sea' echte spoken leken en de nac om rust vroeg.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 18