Macho-wereld op zijn kop De Jonge schoffeert Hedy d'Ancona SPORT Monumenten nu geslecht Dorien de Vries op gouden plaats bij surfen SieidóQ Souoant WOENSDAG 29 JULI 1992 Barcelona De kwaliteit van het Nederlandse zeilen dreef tijdens de openingsdag van de olympische regatta op de plank van Dorien de Vries. De Twent se behaalde op een goed gevulde dag de vijfde, tweede en vierde plaats en is na de eerste zeildag met wind op de gouden positie beland. De Vries wist dat ze in vorm was, maar moest het laten zien. „Ik heb een perfecte dag ge had", zei de allrounder na bijna zes uur op het water. „Ik weet nu dat het goed zit met Dorien. Dat wist ik eigenlijk al, maar je moet op zo'n eerste dag altijd afwachten wat de concurrentie doet. Sommigen hebben de laatste tijd zeven uur per dag getraind. Ik heb ze met spron gen vooruit zien gaan". Voor de 26-jarige receptioniste was het een dag met ideale om standigheden. „Een wedstrijd met heel weinig wind, eentje met veel, de laatste met matige kracht". Haar mannelijke collega Stephan van den Berg, die zijn tweede olympische titel wil pakken, botste in de tweede race knalhard tegen de Brazili aan Mulin Rebello. Van den Berg ergerde zich waarschijn lijk over een mislukte manoeu vre bij een boei en ramde even daarop de Zuidamerikaan, hoe wel hij voorrang had. De Brazi liaan kon meteen naar de kant, de voormalige prof uit Hoorn viel terug naar de veertiende plaats. In de eerste race was hij zevende, in de derde dertiende. De planken voeren drie keer vanwege de windstille maandag toen de regatta werd uitgesteld. Vermeldenswaardig waren de vijfde plaats van Manuel/Van Teylingen (Tornado) en de vier de van Martine van Leeuwen (Europa). Geen druk Op grond van haar resultaten in de aanloop naar Barcelona, derde en tweede op WK en EK, vertrok De Vries als grootste kanshebster op eremetaal naar de Spelen. Het legde geen druk op haar. „Ik ga voor goud", zei ze rustig. De Vries deed in de aanloop alles om perfect voor bereid te zijn. Ze nam in novem ber onbetaald verlof bij haar baas en voer onder meer in Cu rasao, Singapore, Thailand, Spanje, Italië, Frankrijk, Me- Barcelona Matt Biondi en Janet Evans, vier jaar geleden in Seoel samen goed voor acht gouden medailles, zijn op de winderige derde dag van het olympisch zwemmen tenonder gegaan aan ademgebrek. Alexander Popov en Dagmar Hase, restanten van de teloor gegane Oosteuropese sportcul- tuur, waren degenen, die profi teerden. Het slechten van de twee monu menten had zo'n demoralise rende uitwerking op de rest van dë Amerikaanse ploeg, dat zij in de volgende twee onderdelen in het geheel niet meestreden. Krisztina Egerszegi pakte op de 100 meter rugslag haar tweede titel. Martin Lopez-Zubero, een in de States gevormd talent, haalde voor Spanje het eerste goud binnen. Maragall, de burgemeester van Barcelona, was er als de kippen bij om als toegevoegde bobo met zijn neus op de prijsuitreiking te staan. Pas op het laatste on derdeel: de 4x100 meter vrije slag sloegen de Amerikaanse vrouwen terug. Maar hier was de tegenstand zó groot, dat het foto ANP Dorien de Vries prepareert haar surfplank voor de eerste zeildag bij Barcelona. demblik, Noorwegen en Schier monnikoog. Bij dat laatste uit stapje, een ronde om het eiland, brak haar mast en moest vriend en redder Alexander Hoekstra, ook een surfer, met een helicop ter uit het water worden gepikt. De gemeente Haaksbergen vond zelfs een firma in dames japonnen (de grote maten) be reid haar met 15.000 gulden te sponsoren. Haaksbergen was best trots op zijn enige olym piër. Zelf past de nummer drie van de wereldranglijst de ruime kleding absoluut niet. Omdat de verwachting was dat het voor de kade van Barcelofia weinig zou waaien en de licht gewichten uit bijvoorbeeld Thailand en Spanje in het voor deel zouden zijn, moest het aan tal kilo's omlaag. De Vries was 66 kilogram, viel af naar onge veer zestig. „Het is moeilijk overal vanaf te blijven in het olympisch dorp. Het eten is daar zo lekker, maar ik mag nu geen ijsjes, taartjes of vette din gen. Op 3 augustus eet ik weer alles". Ze durfde het zelfs aan tegen de grote Stephan van den Berg te ageren. De Vries voorkwam dat de olympisch kampioen van 1984 zijn persoonlijke coach Diederik Bakker kon meene men naar Spanje. De beman ning van de acht Nederlandse boten, veertien zeilers in totaal, mocht vijf begeleiders meene men. Van den Berg wilde Bak ker, De Vries haar eigen trainer Christoffer van Hees. Geen van beiden wilde wijken. Op de vraag of Van den Berg niet de oudste rechten had? „Waarom, ik ben de grootste kanshebber op een medaille". Dat bleek gisteren, ondanks de weer aarzelende steun van de elementen. Omstreeks het be oogde starttijdstip van 13.15 uur dreigden de wedstrijden net als maandag te worden af geblazen vanwege gebrek aan wind. In de haven van Barcelo na was het alleen maar warm, zo'n 33 graden, en vochtig. De Lechner-planken dobberden troosteloos voor de kade en keerden na het zoveelste uitstel naar de haven terug. De andere boten konden dat niet, vanwege de afstand van soms een paar kilometer naar de kust. „Ze ke ren straks terug als gedroogde makreel", zei bondscoach Je roen Pels over zijn zeilers. Opvallend aan het begin van de vierde dag van de Olympische Spelen is dat een Chinese van 24 jaar aan de leiding staat bij het macho-gilde van tot voor kort uitsluitend mannelijke kleiduiven- schutters. Zhang Shan is beter dan de beroeps militairen, wapenhandelaren, schietinstructeurs, jagers en stropers, die de bonte wereld van het kleiduivenschieten plegen te beheersen. aan op haar 24ste". Ze zullen hun prognoses gedurende de slot-thriller van het kleiduiven- toernooi nog een keertje of tien moeten bijstellen, maar tot een juiste prognose komen ze nooit. Omdat in deze Gunfight at the OK Corall, dit schietfestijn van ongekende allure, eerst de Spaanse edelman Jose Maria Gonzalez Colorado een duif mist en vervolgens ook de ande re vijf schutters duiven onge hinderd laten passeren. Ook Zhang Shan. De zenuwen gieren haar door de keel. Ze mist de 212e en 217e duif, ze dreigt de slag te gaan verliezen. Met verkrampte tenen van de spanning zien we toe hoe ze met licht gebogen knietjes aan treedt voor de volgende beurt, hoe daarna god zij dank de Itali aanse en Spaanse macho's weer falen. En dan, dan hoeft Zhang Shan uit China op de laatste post nog maar vier duiven te ra ken en ze mag zich de eerste vrouwelijke olympische kam pioen kleiduivenschieten noe men. Drie gaan er resoluut naar beneden. Dan is het nog maar een kwestie van tijd, voordat de vierde duif met grote snelheid zal komen aanzeilen. Het pu bliek houdt massaal de adem in, de vlinders op de schietweide stoppen met ronddartelen en strijken eerbiedig neer op een bloem. Ja zelfs de vogels zwij gen om te kijken of de laatste van hun zusters van klei het zal overleven. Ze geeft het teken, de duif komt en het opwerve- lende oranjegruis bewijst het, ze heeft raakgeschoten. Emoties En dan, dan blijkt Zhang Shan geen robot. Ze lacht, ze huilt, ze danst, ze springt, ze zoent. Ze heeft twee dagen lang na het schieten niets gezegd, is telkens weer zonder enig commentaar in het busje gestapt dat haar naar het olympisch dorp terug bracht, maar nu, nu ze het mondiale kleiduivengilde voor schut heeft gezet, komen de emoties los. Ze draagt haar zege op aan de vrouwen in China, die daar nog een onderdrukt leven leiden. Ze hoopt, zegt ze, dat ze met haar zege heeft bewezen dat vrouwen als ze de kans krij gen net zo goed in deze sport kunnen zijn als mannen. Ze krijgt van onze eigen Anton Geesink de gouden medaille op gespeld, terwijl een Peruviaan en een Italiaan wat bedrem meld naast haar op het erepodi um staan. Dompeling betaalt zonder mor ren zijn verloren weddenschap uit en zegt eerlijk dat hij nog nooit zo'n zinderende finale heeft gezien en dat hij diep buigt voor de kleine Chinese, die zo te midden van de wereld top het hoofd koel wist te hou den. Op de terugweg in het bus je van de organisatie kreunt de chauffeur zijn ellende uit: „Een vrouw die het kleiduivenschie ten wint", zegt hij. ,,'t Is een nachtmerrie, 't is de dood van de sport". door Pim Stoel Barcelona Het gebeurt alle maal op het buiten Barcelona gelegen schietcentrum Mollet. Daar heeft Hennie Dompeling, onze aardige Amsterdammer helaas de halve finale niet we ten te halen. Dompeling kan het eigenlijk niet geloven. Hij wedt met een zijner vrouwelijke supporters om honderd gulden dat de Chinese uiteindelijk als nog onderuit zal gaan. En Eric Swinkels, onze andere troef die wel de halve finale haalt maar ondanks nul missers met. 147 totaaltreffers één punt te kort komt om naar de finaie te ko men, die zegt: „Die Chinese, dat is een eendagsvlieg". Welnu, die eendagsvlieg mist in tweeëneenhalve dag schieten niet een keer, komt op 200 pun ten en verbetert haar eigen re cord met drie punten. Ze moet het in de finale opnemen tegen de Peruaanse miljonair Jorge Giha, tegen de pedante Beret- taster en wereldkampioen klei duivenschieten Bruno Mario Rossetti, tegen de Roemeense legerofficier loan Toman, tegen de Spaanse edelman Jose Maria Gonzalez Colorado en tegen de Amerikaanse olympische kam pioen van Los Angelos '84, Mat thew Dryke, die ook in Seoel aanwezig was, maar daarna in de gevangenis verzeild is ge raakt wegens handel in cocaïne. Allemaal heren die het 'ieder voor zich' hanteren, maar daar naast eensgezind zullen trach ten de eer in elk geval hoog te houden. Want een eh, ja een dame mag natuurlijk nooit met het goud op de loop gaan. Robot Het is in Barcelona de tweede maal dat dames mogen mee doen bij het kleiduivenschieten. Vier jaar geleden in Korea haal de een Russin de halve finales, maar faalde daar volledig. Toen wist iedereen dat vrouwen de druk niet aan konden en nu is daar dus de kleine Zhang Shan, sportstudente die zo waar in de finale verzeild is geraakt. „Es un robot", zegt de chauffeur van het busje dat ons naar de schietlokatie brengt misprij zend. „Het goud gaat ongetwij feld naar Jose Maria Gonzalez Colorado', meent hij ook. „Nee", zeggen Swinkels en Dompeling op de tribune, „Ros setti gaat winnen. Die Chinese brandt af in die finale, die kan een dergelijke spanning niet Atleten mogen drie pogingen doen op elk verlangd gewicht Als de eerste poging succesvol is wordt er |4,5 kg gewicht toegevoegd. Is de tweede poging pas d dan wordt er 2,5 kg toegevoegd. kwartet Haislett, Torres (er al bij in 1984), Martino (16 maan den geschorst geweest wegens dope-gebruik) en Thompson wel een nieuw wereldrecord (3.39,46) moesten zwemmen. De concurrentie kwam van Chi na, niet van Nederland. Het viertal Diana van der Plaats, Mildred Muis, Marianne Muis en Karin Brienesse - in bijna de zelfde samenstelling vier jaar geleden in Seoel nog tweede - tikte als vijfde aan. Het natio naal record van Seoel werd op een halve seconde gemist. Het: „hartstikke tevreden" van Ka rin Brienesse gaf aan dat in het Nederlandse kamp voor een af gang was gevreesd. Eondscoach Ton van Klooster, die meer de bovenmeester uit hangt dan dat hij een inspirator is voor zijn wankele ploegje, trok er weer een les uit; „We moeten eerlijk zijn. De meisjes hehben goed gezwommen. Maar uit die vijfde plaats blijkt al dat we alle zeilen zullen moeten bijzetten". Van dè vier voldeden Mildred met een split van 55,75 en Marianne Muis met 55,53 nog het beste. Lewis belooft IOC beterschap over schnabbel Barcelona De Amerikaanse verspringer Carl Lewis heeft gisteren beloofd zich te zullen houden aan het olympisch ma nifest en gedurende de Olympi sche Spelen af te zien van jour nalistieke bezigheden. De zes voudige olympische kampioen kwam in het nieuws doordat hij tegen betaling enkele bijdragen leverde voor het Spaanse dag blad El Periodico. Lewis ontkende een contract te hebben met de betreffende krant. Hij zei de samenwerking met onmiddellijke ingang te kunnen beëindigen en dat ook te doen omdat hij geen proble men wil met het IOC. Ook bas ketballer Charles Barkley, die als miljonair dezelfde schnab bel had, zal zich conformeren aan de richtlijnen hoe belache lijk hij die ook vindt. Het bericht dat Lewis tijdens de openingsceremonie een draag bare telefoon bij zich had voor het maken van een interview berustte volgens de atleet op een misverstand. Het apparaat was juist bedoeld om een inter view te geven. Lewis verklaarde ook dat zijn gezondheid (verwaarloosde voorhoofdsholte-ontsteking) en conditie momenteel optimaal is. „Welke dag is het vandaag? Dinsdag? Oh, dan heb ik twee dagen geleden, zondag, bij de training de beste 400 meter uit mijn carrière gelopen. Ik ben in een conditie, waarover ik het hele jaar alleen maar heb ge praat. Ik ben in de vorm van mijn leven en voel dat ik hier in Barcelona ga presteren", zei Lewis. Lewis zei zichzelf nog steeds als reserve te beschouwen voor de 4x100 meter estafette. „Bij de kwalificatie was ik zesde. Als de coach besluit dat de top-vier daarvan de estafette moeten lo pen, vind ik dat best. Het be langrijkste is dat de Verenigde Staten goud halen op dat num mer. Als iemand geblesseerd raakt, ben ik beschikbaar om daaraan mee te werken". Overigens is de kans dat Danny Everett in actie komt op de 400 meter volgens de atleet klein. Hij heeft weer last gekregen, van oud-zeer aan de Achilles-, pees, ditmaal de rechter. „Ik, moet de definitieve beslissing: nog nemen, maar het voelt niet goed. Ik houd rekening met het slechtste en hoop op het beste", aldus Everett. Zhang Shan laat voor het eerst in het toernooi enige emoties zien na haar laatste schot, dat goud zekerstelt bij het kleiduivenschieten. la door Pim Stoel Barcèlona Je kunt natuur lijk niet alle partijen aflopen hier, want eigenlijk wordt er in Barcelona door de notabelen meer gefeest dan door de spor ters gesport. Maar als ambtenaar Louk Jor- ritsma van WVC aan de voet van de loopplank van het Ne derlandse olympische zeilschip meedeelt dat zijn bazin, me vrouw 'd Ancona, aan boord een belangwekkende speech zal houden die daarom vooral uniek is omdat het de eerste is die de minister ooit zelf heeft geschreven, dan word je toch nieuwsgierig. Het is een partijtje van de Ne derlandse consul. Zijn cheffin verricht via haar zelf gecompo neerde en sprankelende toe spraak vol bon mots die we he laas zijn vergeten de uitreiking van de 'Sports and Trade Award' aan onze echte ambas sadeur in Spanje Johan CruijfT. „Iemand", zo zegt de bewinds vrouwe ludiek, „wiens naams bekendheid hoewel ze dat niet persoonlijk heeft kunnen con stateren, de drie miljard men sen overschrijdt en die op een conflictloze manier de belangen van de sport en die van het bedrijfsleven dient". Na die mooie toespraak geeft mevrouw 'd Ancona het echt paar CruijfT naast een oorkonde een echt schilderij. Beiden doen of ze het heel mooi vinden en daar had men het bij moeten la ten. Maar neen, men moest zo nodig een oud-olympiër het woord geven. Zo'n old-timer die de Spelen van 1896 in Athene georganiseerd door de bekende De Coubertin, zoals hij zelf trots meldt, nog heeft bijge woond. En dat is de heer OLYMPISCHE UITSLAGEN BOKSEN Bantamgewicht, eer ste ronde: Dias (Ned) verliest op punten (1-17) van Klai (Tun). Middengewicht, eerste ronde: Joval (Ned) wint na in terventie van de arbiter in de derde ronde van Aliu (Sam). Zwaargewicht, eerste ronde: Vanderlijde (Ned) wint op pun ten 14-0) van Leti (Sam). JUDO Vrouwen tot 72 kg, om bronzen medailles: De Kok wint door ippon van Schütten- helm (Dui), Meignn (Fra) wint door ippon van Horton. Man nen tot 95 kg, om bronzen me dailles: Meijer wint met waza- ari van Pertelson (Est), Sergev (GOS) wint met waza-ari van Nastula. HONKBAL Derde speeldag, Verenigde Staten - Italië 10-0, Taiwan - Puerto Rico 10-1, Ja pan-Cuba 2-8, Dominicaanse Republiek - Spanje 11-2. HOCKEY Mannen, tweede ron de, groep A: India - Argentinië 1-0 1-0), Australië - Egypte 5-1 (2-1), Duitsland - Groot-Brit- tannië 2-0 (2-0). Stand: 1. Au stralië, Duitsland 2-4, 3. Groot- Brittannië, India 2-2,5. Egypte, Argentinië 2-0. Groep B: Spanje - Nederland 2-3 (1-1), Pakistan - Nieuw-Zeeland 1-0 (0-0), GOS - Maleisië 7-3 (2-3). Stand: Ne derland, Pakistan 2-4, Spanje, GOS 2-2, Nieuw-Zeeland, Ma leisië 2-0. TAFELTENNIS Vrouwen, dub belspel: Groep F, eerste speel ronde: Hooman/Vriesekoop (Ned) - Ying Kwok/Tepper (Aus) 21-14 21-18, Fazlic/Per- kucin (IOD) - Doti/Kosaka (Bra) 21-4 21-17. TENNIS Mannen, eerste ron de: Haarhuis (Ned) - Mattar (Bra) 4-6 6-3 6-2 6-2, Forget (Fra/7) - Caratti (Ita) 6-3 6-4 6- 2, Ferreira (ZAf/9) - Van Rens- burg (ZAf) 7-5 6-2 2-6 6-4, Ros set (Zwi) - Alami (Mar) 6-2 4-6 6-1 opgave Alami, Larsson (Zwe) - SkofT (Oos) 6-2 6-2 6-3, Becker (Dui/5) - Ruud (Noo) 3-6 7-6 5-7 7-6 6-3, Frana (Arg) - Arraya (Per) 6-2 6-0 6-7 6-7 6-2, Sznajder (Can) - Wijaya (Ind) 6- 2 6-4 7-5, Courier (VSt/1) - Krishnan (Ind) 6-2 4-6 6-1 6-4, Ivanisevic (Kro/4) - Mota (Por) 6-2 6-2 6-7 5-7 6-3. Vrouwen, eerste ronde: Schultz (Ned) - Fang Li (Chi) 7-5 6-7 6-4, Provis (Aus) - Piccolini (Ita) 6-1 6-0, Hy (Can) - Randriantefy (Mad) 6-2 6-1, Graf (Dui/1) - Novelo (Mex) 6-1 6-1, Fernandez (VSt/4) - Li (Chi) 6-2 6-3. TURNEN Eindklassement lan den wedstrijd vrouwen: 1. GOS 395,666, 2. Roemenie 395,079,3. Verenigde Staten 394,704, 4. China 392,941, 5. Spanje 391,428. VOETBAL Voorronde, tweede speeldag, groep B: Mexico - Au stralië 1-1 (0-1), Denemarken - Ghana 0-0. Stand: 1. Ghana 2-3, 2. Mexico 2-2, 3. Denemarken 2-2, 4. Australië 2-1. Groep D: Zweden - Marokko 4-0 (2-0), Paraguay - Zuid-Korea 0-0. Stand: 1. Zweden 2-3, 2. Zuid- Korea 2-2, 3. Paraguay 2-2, 4. F(reek) de Jonge. Een misser van de eerste orde. Omdat de heer De Jonge a. de minister schoffeert door op te merken dat alleen een minister van cultuur een dergelijk schil derij aan iemand durft aan' te bieden en b. hij de aanwezige schilder zelf beledigt. Hij dacht, zo zegt de heer De Jonge, dat de artiest hier het tackelen van Van Basten door de heer Mi- chels had uitgebeeld. Was het daar nou maar bij ge bleven. Integendeel, de heer De Jonge ontziet zich zelfs niet een smet te werpen op de overgete- lijke prestaties van onze heldin van de Spelen van Londen 1948, Fanny Blankers-Koen. Waarna hij het bestaat om aan het fascisten-verleden van onze IOC-president Samaranch te herinneren. En nog hebben de gasten deze bittere beker die aan het koude Marokko 2-1. VOLLEYBAL Mannen, tweede speeldag, groep A: Canada - Verenigde Staten 2-3, Japan - Frankrijk 2-3, Spanje - Italië 0- 3. Stand: 1. Italië 2-4,2. Spanje, Japan, Verenigde Staten, Frankrijk 2-2, 6. Canada 2-0. Groep B: Cuba - Algerije 3-0, GOS - Brazilië 1-3, Zuid-Korea - Nederland 0-3. Stand: 1. Cuba, Brazilië 2-4, 2. Nederland, GOS 2-2,5. Zuid-Korea, Algerije 2-0. WIELRENNEN Mannen sprint, kwalificaties over 200 meter, eerste ronde: 1. Fiedler (Dui) 10,252 (nieuw Olympisch re cord, oud Hesslich (Dui, Seoul, 10,395), 2. Neiwand (Aus) 10,330, 3. Harnett (Can) 10,368,17. Van Hameren (Ned) 11,248. Herkansing: 1. Chiappa 11,106, Van Hameren uitge schakeld. Individuele achter volging 4 km groep B: 1. Machy (Bel) 4.33,94, 2. Alperi (Spa) 4.34,76, 3. Varsnicki (Pol) 4.35,18, 5. Knaven (Ned) 4.36,54. Puntenkoers 30 km, tweede serie: 1. McGlede (Aus) 16 punten, 2. McLeay (NZe) 16, 3. Matt (Lie) 3, op één ronde 6. Van Bon (Ned) 21. Vrouwen sprint, kwalificaties over 200 meter eerste ronde: 1. Haringa (Ned) 11,419 (nieuw Olympisch record), 2. Ballanger (Fra) 11,508, 3. Neumann (Dui) 11,689. Tweede ronde: 1. Ha ringa 12,179, 2. Salumae 12,377,3. Dubnicoff 12,416. ZEILEN Mannen lechner, stand: 1. Gebhardt 23.70, 2. In- en warme buffet vooraf gaatar niet geheel geledigd, zo zal blij-,n ken. Want als de olympiërs aan9c] een episode uit de historie nietjn willen worden herinnerd is datj^ aan de verwikkelingen rond de5 ruiter-ritmeester Gruppelaar. Helaas, de heer De Jonge blijktjy, van mening dat niet de heer)et Cruijff, maar deze ritmeester^ Gruppelaar de boven vermeldejr] sport en handelsprijs (hoe ver-,e zinnen ze zo'n ding!) postuumjn( had moeten ontvangen. ro Postuum omdat ruiter en paardre: in 1952 in Helsinki de hoofd-as| stad van Oslo, aldus De Jonge,ee op het moment dat de Honga-hü ren in de laatste minuut van de^ waterpolo-finale tegen Oranje^ dreigden te scoren zich in deje golven van het olympische bad' wierpen om het schot te blokke-jg ren. De combinatie verging met man en paard, maar de goudenCI plak ging naar Nederland. ar air fu bar 33.40, 3. Giordano 34.70^c 13. Van den Berg 52.00. Flyings Dutchman, stand: 1. Dorestfye, 3.0, 2. Foerster 11.70, 3. Batzillpk 15.70, 18. Potma 45.00. 470* stand: 1. Calafat 16.00, 2. Joha-jj01 nessen 19.70, 3. Laskinenek 21.00, 28. Kouwenhoven 64.00ez Star, stand: 1. Reynolds 3.0, 2>je Davis 13.70, 3. Bello 15.0, 9iar Neeleman 33.0. Tornado, eer^j ste race: 5. Van Teylingen/Mapg, nuel (Ned). Soling, eerste race: 1. Mahaney/Brady/Kern (VSt)iji 2. Bank/Secher/Seier (Den), 3 Schumann/Flach/Jakel (Dui)fO 18. Heiner/Burggraaff/BergSftr ma. Vrouwen lechner, stand: lf0( De Vries 21.0, 2. Kendall 21.70^ c 3. Zhang 24.70. Europe, standje 1. Trotman 3 punten, 2. Jenseiiel 16, 3. Dufresne 19.70, 11. Vaigk Leeuwen 35. U ZWEMMEN Vrouwen, 400 mejnd ter vrije slag, finale: 1. Has^a (Dui) 4.07,18, 2. Evans (VSt,n, 4.07,37, 3. Lewis (Aus) 4.11,22 100 meter rugslag, finale: ljpi Egerszegi (Hon) 1.00,68,2. Sza bo (Hon) 1.01,14, 3. LovelesfB (VSt) 1.01,43,17. Elzerman. 4iar 100 meter vrije slag, finale: Lr Verenigde Staten 3.39,46 (we[et reldrecord), 2. China 3.41,60, 3e t Duitsland 3.43,68, 5. Nederig land 3.43,74. Mannen, 100 mon ter vrije slag, finale: 1. Popo) (GOS) 49,02, 2. Borges (Br^ 49,40, 3. Caron (Fra) 49,50. 20(et meter rugslag, finale: 1. Lopezy Zubero (Spa) 1.58,47, 2. Selkofe 5 (GOS) 1.58,87, 3. Battistelfet (Ita) 1.59,40. po chi

Leidse Courant | 1992 | | pagina 16