'Oranje moet nog de groeistuipjes krijgen' Serviërs zijn erg boos op Samaranch Chinese zwemsters weer beschuldigd 17 Spanning te groot Jolande Swinkels Favoriet stapt op Swinkels leider na de eerste dag Sport Kogelstoters in opspraak Leidse Courant maandag 27 juli 1992 Vervolg achter de jury-tafel Barcelona De olympische volleybalwedstrijd Verenigde Staten - Japan krijgt vandaag een vervolg achter de jurytafel van de FIVB. De Aziaten be strijden de zege van de Ameri kanen en hebben een gerede kans dat hun nederlaag in een overwinning wordt omgezet. Japan heeft geprotesteerd te gen een dwaling van scheids rechter Samedov uit het GOS. Bij 2-1 in sets voor Japan, 14-13 en de opslag in handen, wed- strijdpunt dus, gaf de arbiter de Amerikaan Bob Samuelson zijn tweede gele kaart in dezelfde set. Japan verdiende daarmee het ontbrekende punt. Same dov liet echter doorspelen, waarop de olympisch kampioen de vierde reeks met 17-16 en de vijfde met 16-14 won. Laat tegen de Aziatische muur Barcelona De angst voor een kansloos debuut bleek onge grond. Eline Coene, Astrid van der Knaap en Erica van den Heuvel kregen bij de loting voor de eerste ronde van het enkel spel bij het olympische badmin- tontoernooi een meer dan gun stig vooruitzicht op de tweede ronde voorgespiegeld. Voor Coene en Van der Knaap gloort zelfs de derde ronde, waarin ze volgens de normale procedure op de twee sterkste spelers ter wereld stuiten. Vo'or Coene en Van den Heuvel werd het lot met de Zweedse Bengtssonnen in het dubbelspel te vroeg uit de bokaal gehaald. De badminton ners behoren in Barcelona voor het eerst tot de immens grote olympische familie. De top van de wereld bevindt zich in Azië, een enkele Europeaan daarge laten. De loting werd met enige zorg tegemoet gezien, gezien het Aziatische aandeel in het deelnemersveld. Achteraf viel het - met een uitzondering van de dubbelcombinatie - mee. Van der Knaap en Van den Heuvel komen Oosteuropese speelsters tegen. Van laag ni veau. Kikvorspakken niet voorradig Barcelona De zwemslogan van de laatste jaren: hoe meer bloot, hoe beter, wordt bij Olympische Spelen in Barcelo na ineens: hoe meer bedekt, hoe „2 sneller. Het is zelfs de verwach ting dat enkele Amerikanen en coacl t ple 't eei ;omei ie ka pe jrger bi dg .maai it VOO m vai rem: buurt ;ezich ïakir n pro zaal d me snal ■diger laani; lagg e flits as oo tege hnsoi adem de ïpioec ïurop en zij .an di kenf et foi rceloi foto ANP Avital Selinger gebaart wat moedeloos ogend in de richting van Ron Zwerver na een verloren punt. Barcelona In de dagdroom over olympisch goud heeft de Nederlandse volleybalploegnog steeds vrijwel onbeperkt zelf vertrouwen. Daarom liepen ze na afloop van de verloren ope ningswedstrijd tegen Cuba (1- 3) rond, alsof ze erg goed bezig waren geweest. Volgens pamfletten in Barcelo na was 26 juli de dag van inter nationale solidariteit met Cuba. Misschien hadden de lange mannen van Oranje ze ook gele zen, want ze leken hun Caribi sche vrienden de zege wel te gunnen. Met enige bombarie heeft bondscoach Arie Selinger zijn adepten de afgelopen maanden volgepompt met ge loof in eigen kunnen. Hij heeft ze gevraagd te ontspannen, te genieten van de sappige vruch ten die jaren training zullen op leveren. Het maakte hem wei nig uit of Nederland eerste of vierde in groep B zou worden, vertelde hij steeds. Hij wilde het belang van de wedstrijd tegen Cuba niet overschatten. De commentaren na afloop wa ren vrijwel inwisselbaar. Ron Zwerver: „Ik ben niet teleurge steld en content met het ni veau. We waren vrij fel en geen enkel moment verkrampt. Dat is wel eens anders geweest". De ontspanning was opvallend. De spelers zochten vlak voor de allereerste opslag rustig naar bekende gezichten in het pu bliek, dat voor ruim de helft uit Nederlanders bestond. „Wat kleurt goud mooi bij oranje", hadden die op een laken ge schreven. Toen Selinger en de Italianen nog niet terug waren, waren de gemoederen vaak overspannen. Zoodsma zei dat de scherpte nog ontbreekt, Blangé meldde dat Nederland twee weken geen duel heeft afgewerkt en nog een paar groeistuipjes moet krijgen. „Afgelopen vrijdag oefenden we tegen Frankrijk. We verloren met 2-1, dat was naatje". Dopingcontrole Zwerver was meer ontstemd over de gang van zaken bij de dopingcontrole, die ruim twee uur in beslag nam. De bus met medespelers was al lang ver trokken, toen hij de sporthal verliet en wachtte op vervoer naar het olympisch aorp. „Ik had binnen vijf minuten ge piest, maar moest allerlei for mulieren invullen en wach ten". De Amsterdammer, degene die alles opzij zette voor de Spelen, was in matige doen, vooral in de slotfase. Mede door hem was de verwerking van de opslag slech ter verzorgd dan bij de Cuba nen. Spelverdeler Blangé zocht gaandeweg steeds vaker de handen van de Fries Van der Meulen, die de gave heeft on mogelijke set-ups tot fraaie aanvallen te promoveren. Blangé weigerde Zwerver vaker dan de gemiddelde aanvaller te bedienen. „Ik kon het goed vin den met Olof. De Olympische Spelen win je niet met één man. Bovendien had Zwerver soms drie keer achter elkaar geslagen en een sprongservice gedaan. Hij stond dan te draaien als een postpaard". Zwerver: „Ik baal als ik de ballen niet krijg bij dreigend verlies. Je ziet dat Olof in de vierde set enkele be langrijke fouten maakt". Laatste acht In feite is de tijd voor zorgelijke gezichten nog niet aangebro ken. Van beide groepen gaan vier landen naar de kwartfina les, die worden afgewerkt vol gens het knock out- systeem. Een van A speelt tegen twee van B, enzovoorts. Met Algerije en Zuid-Korea morgen als zwakkere tegenstanders, gaan de Nederlanders er vanuit dat ze door die twee landen te ver slaan de laatste acht zullen be reiken. Blangé: „Vervolgens zullen we drie keer op rij moeten winnen om olympisch kampioen te worden". Zo sim pel is dat. SCHIETEN Selinger verweet de selectie na de eerste set, dat ze meer bezig was geweest met kijken naar de vloer dan met volleyballen. Door de verstikkende hitte was de grond steeds kletsnat, maar de scheidsrechter stond geen dweilpauzes toe. De Cubaanse steraanvaller Despaigne ging bijna door zijn enkel toen hij weggleed. Zwerver: „Achter de jurytafel zat een oude man die vond dat de vochtigheidsgraad en de temperatuur de grens niet overschreden In de tweede reeks, met Van der Meulen in de basis ten koste van Boudrie en Zoodsma voor Posthuma, toonde Nederland vechtlust. De ploeg kwam terug van 11-14 naar 15-14 voor, weerde in totaal acht setpunten af, kreeg er zelf twee en verloor alsnog 15-17. De derde set was duidelijk voor Nederland (15-6), de Cubaanse coach Samuels haalde Despaig ne vroegtijdig naar de kant om hem te laten rusten voor de vierde. Daarin viel de beslissing na 10-10, toen Van der Meulen een paar misslagen had en Des paigne twee keer verschrikke lijk uithaalde. Waarna de Cuba nen de tijd namen voor een feestje. Vanwege boycots mis ten zij de laatste twee Olympi sche Spelen. Ze willen de schade per se inhalen. Canadezen in hooggesloten da mesbadpakken te water zullen gaan. Speedo, de trendsetter van de nieuwe generatie cat suits, had het liefst gezien, dat zwemmers zich uitdossen als kikvorsmannen. Maar de pak ken, die in het ene geval tot de knie en in het andere geval zelfs tot de enkel reiken, waren niet op tijd gereed voor produktie. Derhalve behelpen Mike Bar- rowman en zijn makkers zich met een outfit, die bedoeld is voor hun vrouwelijke collega's. „Ik moet nog zien of zij dat zul len doorzetten", nam de Neder landse trainer Kees Vervoorn een afwachtende houding aan. Eddy Stibbe ziet geen propaganda Barcelona Na het aflopen van de uithoudingsproef voor de olympische military had Eddy Stibbe zo zijn bedenkin gen over enkele onderdelen van de door de Duitser Wolfgang Feldt bedachte opgaven. „Ik ben bang dat het geen propa ganda voor de militarysport gaat worden", aldus de 43-jari- ge in België wonende ruiter. „Het eerste wegparkoers is heel zwaar. De cross op zich is mooi, maar voor de minder goede combinaties is het begin waar schijnlijk te gemakkelijk. Er zullen er in het begin,te weinig uitgehaald kunnen worden. De gevaren komen daarna pas goed". Met een aantal andere deelne mers diende Stibbe een protest in tegen enkele onderdelen van de uithoudingsproef. „Er is wel ietsje veranderd, maar nog niet zoveel naar ons zin. Misschien moeten we het nog een keer proberen. Eerlijk gezegd houd ik mijn hart wel een beetje Barcelona Met enkele uren vertraging maar ruim op tijd voor het begin van de openings ceremonie is een kleine delega tie van Bosnië-Herzegovina za terdagochtend in het olympisch dorp aangekomen. De acht sportlieden uit het oorlogsge bied waren per vliegtuig vanuit de Sloveense hoofdstad Ljublij- ana naar Gerona gebracht, 100 kilometer ten noorden van de olympische hoofdstad. Ze maakten de vliegreis in het ge zelschap van de olympische ploeg van Slovenië. Het team van Bosnië-Herzego vina, dat op het laatste moment door het IOC erkend werd, had vrijdag moeite de onder vuur liggende hoofdstad Sarajevo te verlaten. Onder een escorte van de Verenigde Naties konden uiteindelijk de linies van de strijdende partijen worden ge passeerd. Het groepje kwam te laat voor de de speciale charter van het IOC op het vliegveld van Split, maar kon tijdig uit wijken naar Ljubljana. Judoka Vlado Paradzik en at leet Mirsada Buric ontbraken in de formatie. Het duo werd in Split opgehouden en moest wachten op een latere vlucht richting Spanje. De teams van het nieuwe Joegoslavië, Servië en Montenegro, kwamen zater dagochtend vanuit Boedapest met een IOC-charter in Barce lona aan. Het gezelschap be stond uit 56 atleten, twintig trainers, elf officials en 25 jour nalisten. Woede De woede over de late IOC-be- slissing om slechts individuele sportlieden tot de Zomerspelen toe te laten, als uitvloeisel van de VN-sancties, was bij velen nog niet gezakt. Ook de verban ning bij de openings- en slui-„ tingsceremonie, een unicum in de olympische historie, heeft veel kwaad bloed gezet. „We voelen ons als joden in de Twee de Wereldoorlog", verwoordde wielrenner Mico Brkovic de on vrede. „Dit is discriminatie van een bevolkingsgroep". Caslav Veljic, secretaris van het Olympisch Comité van Joego slavië, noemde de IOC-beslis- sing absurd. „Zeg maar tegen Samaranch, dat hij een idioot is", gaf hij journalisten op het vliegveld van Barcelona te ver staan. Teamarts Nebojsa Popo- vic was iets genuanceerder in zijn commentaar. „We zijn zon der hart afgereisd", aldus de medicus. „Onze kracht ligt juist bij de teamsporten en daaraan mogen we helaas niet deelne men. Tachtig sportlieden heb ben we thuis moeten laten". Popovic heeft in het ziekenhuis van Belgrado naar eigen zeggen meer dan 4000 slachtoffers van de oorlog behandeld. Velen kon hij niet meer redden. „Het is een krankzinnige oorlog. Men sen worden volstrekt zinloos doodgeschoten". Arbiter schrikt van schoppartij. Barcelona Amper twaalf uur na de bizarre schoppartij tus sen Spanje - Colombia (4-0) is scheidsrechter Markus Merk nog niet bekomen van de schrik. De dertigjarige Duitser deelde vrijdagavond in de wan vertoning vier rode en negen gele kaarten uit. Hij paste de nieuwe richtlijnen van de FIFA, die onder meer meteen een uit sluiting voorschrijven bij grof spel, strikt toe. „Het was de zwaarste wedstrijd uit mijn loopbaan", verzuchtte de ta lentvolle Merk zaterdagoch tend. „Ik heb in achttien jaar al veel meegemaakt, maar dit tart elke beschrijving. Met voetbal had het niets te maken. Niet de bal, maar de man werd ge speeld". Barcelona Wereldrecord houdster Jenny Thompson sloeg wild om zich heen, wereld kampioene Nicole Haislett huil de tranen met tuiten. De laatste slag waarmee Yong Zhuang zich naar de finishwand gooide, had de uitwerking van een knock out op de Amerikaanse meisjes. De met dope geprepareerde Oostduitse meiden zijn nog niet van het toneel verdwenen of hun opvolgsters uit China drei gen de macht over te nemen. De Amerikanen hadden zich een florissantere opening van het Olympische zwemprogramma voorgesteld. Nederland trouwens ook. In het nieuwe supersnelle badpak ge stoken had Karin Brienesse 's morgens een persoonlijk record van 55,98 seconden moeten zwemmen om de finale te ha len. In het geweld, dat daarin werd ontwikkeld, vergat de Eu ropese nummer twee van vorig jaar alles wat haar aan techniek de afgelopen jaren is bijge bracht. Spartelend tikte ze als laatste aan. „Het verschil met die Chinese leek helemaal niet zo groot", troostte ze zich. Want Brienesse weet dat ze nog een hele week moet presteren. Bondscoach Ton van Klooster wil haar sparen voor de finale van de vrije slag-estafette. Maar of Mildred en Marianne Muis, Inge de Bruijn en Diana van der Plaats in dit klasseveld de series doorkomen, moet ern stig worden betwijfeld. „Er zijn in elk geval minstens twee Duitse, twee Amerikaanse en SCHIETEN twee Chinese meisjes sneller dan wij", constateerde Mildred Muis. Zelf was de jongste van de Muis tweeling behoorlijk teleurge steld. Ze gold als degene aan wie de trainingskampen in Maas tricht en Canet-Plage het best waren besteed. De zware trai ning deerde haar niet en de tij den, die bij de training werden geklokt, gaven alle aanleiding tot optimisme. Maar zondag morgen bleek het goede gevoel geheel verdwenen. Gekookt Mildred leek wel gekookt, toen ze met een pioenrood gezicht uit het water stapte. Gebraden in haar nieuwe uiterst strakzit- tende outfit, 's Avonds in de B- finale was het goede gevoel te ruggekeerd. Maar uit de tijd, die ze op de klokken zette in de B-finale (56,64) bleek dat niet. Op haar verzoek deed Van Klooster navraag, maar toen hem duidelijk werd, dat daar niets mee te verdienen viel, liet hij een officieel protest achter wege. Intussen had bij de persconfe rentie Zhuang Yong weer eens moeten ontkennen, dat er bij de Chinezen dope wordt gebruikt. De 19-jarige zwemster uit Shanghai deed dat ook al vier jaar geleden toen zij in Seoel tweede werd achter Kristin Otto en drie jaar later bij het WK in Perth, waar zij de 50 me ter won. Een stuk of zes trainers uit de vroegere DDR zijn in China werkzaam en het vermoeden foto EPA De Amerikaan Nelson Diebei, Olympisch kampioen op de 100 meter schoolslag, nam het als een van de weinigen op voor de Chinese zwemsters, wiens goede presteren wordt toegeschreven aan dopinggebruik. Barcelona De Bulgaarse fa voriet Tonya Kirjakov stapte gisteren op toen zijn pistool ket ste. Het bood de zestienjarige Kon- stantin Loekasjik de kans de eerste gouden medaille voor zich zelf en voor Wit-Rusland te incasseren. Bij de laatste ronde van tien schoten vrij pistool deelden Kir jakov en Loekasjik de leiding. Nadat de Bulgaar bij het zesde schot in de slotserie had ge faald, stapte hij óp. Kirjakov was niet bereid zijn gedrag te verklaren. Een official wel: „Kirjakov had problemenmet zijn pistool en schoot twee nullen. Hij werd boos en vertrok". Vier jaar geleden won Kirjakov goud op het onderdeel luchtpis- tool, bij het vrij pistool eindigde hij in 1988 als vierde. Loekasjik was toen twaalf. In het tumult op de schietbaan hield de Wit-Rus zijn hoofd koel. Hij won goud voor de Chi nees Wang Yifu. De winnaar van het brons, de Zweedse zakenman Ragnar Skanaker, is met zijn 58 jaar een van de oudste deelnemers aan de Olympische Spelen. bestaat, dat zij daar ook uitdra gen hoe het best de dopingcon trole kan worden ontlopen. Van Klooster vindt dat te ver gaan. Hij heeft wel gezien, dat de Chi nezen typische Oostduitse trai- BOKSEN Zwezerijnen trekt zich terug Barcelona Peter Zwezerij nen heeft zich zaterdag terug getrokken uit het olympisch bokstoernooi. De halfzwaargewicht uit Nieu- wegein ondervindt nog te veel hinder van een brandwond aan zijn linkervoet, die hij woens dag in een Turks bad opliep. Zwezerijnen besloot zich af te melden na overleg met de team leiding en de medische staf van het NOC. De wond ziet er redelijk uit, maar is nog altijd open. Er komt nog steeds v'ocht uit. Het plak ken van een zogenaamde twee de huid lukte niet. schoolslag in de nieuwe Olym pische recordtijd van 1.01,50 voorkwam dat de met veel poe ha gearriveerde Amerikanen, de eerste dag met geheel lege handen zouden blijven staan. Want zowel op de 200 meter vrije slag mannen als de 400 meter wisselslag vrouwen speelden de Amerikanen geen rol van betekenis. Evgeni Sado- vy uit Volvograd, eigenlijk een 400 meter-man, liep op de laat ste meters van de 200 vrij van Anders Holmertz weg. De Hon gaarse Krisztina Egerszegi on dervond bij de verovering van de eerste van de drie geplande gouden medailles de meeste te genstand van een andere Chi nese, wereldkampioene Li Lin. Insinuerend Het gemak waarmee de Ameri kanen tegenover de Chinese meisjes de mogelijkheid van do ping te berde brengen, vond Diebei ongehoord. „Alleen de vraag al is insinuerend. Als ie mand wordt betrapt, is het dui delijk. Maar als het niet het ge val is, neemt het de glans van de prestatie weg". Zijn gevoelens, dat de Chinese zwemsters een prima job had den gedaan, werd niet door de meisjes in zijn ploeg gedeeld. Jenny Thompson, die in de se ries met lang uitdrijven tame lijk opzichtig een nieuw wereld record had laten lopen, ver scheen zelfs niet op de perscon ferentie. Zelfs het supersnelle badpak had haar niet behoed voor een onaangename verras sing. Mollet Ergens in haar li chaam huisde een opstandig spiertje. De spanning van het olympisch schiettoernooi was te groot voor Jolande Swinkels uit Boekei. Ze werd zeventiende en miste de finale van het onder deel luchtgeweer. D'e 26-jarige Brabantse keek gistermorgen vanaf de tribune toe hoe de de Zuidkoreaanse Yeo Kab-Soon de eerste gouden medaille van de Olympische Spelen in Barce lona veroverde. Jolande Swinkels kon haar se lectieprestatie, derde bij de we reldtitelstrijd, niet bevestigen. Dat betreurde zij ten zeerste. Excuses voerde ze niet aan. „Ik had geen totale controle over mijn lichaam", analyseerde ze haar olympisch debuut. „De ze nuwen waren er gewoon". Het vroege aanvangsuur voor haar vier series van tien scho ten hadden haar niets uitge maakt. „Dat komt wel meer voor". Haar zelfvertrouwen was erg enorm geweest. „Om dat het in de training zo gewel dig ging". De laatste twee da gen voor de wedstrijd voelde ze de spanning oplopen. „Achteraf gezien was de spanning te groot". Half vijf Jolande Swinkels stond gister morgen om half vijf op, deed haar ochtendgymnastiek, ging een eindje hardlopen, douchte, ontbeet en vertrok naar de wed- strijdbaan in de politie-acade- mie in Valles des Molles. In de eerste serie schoten te kende zich de tegenvallende prestatie reeds af. Vier negens naast zes tienen voor een som van 96. In de tweede reeks kwam een goed herstel met 99, maar met vijf verliespunten kon ze zich geen misser meer veroorloven. „Ik ben er wel steeds in blijven geloven dat ik de finale nog kon halen. Met 393 kon ik het mis schien redden". Ze was in de derde serie goed op weg, maar het zesde schot leverde weer slechts een negen op. Het ging mis bij het laatste schot van de derde reeks: een acht. „Daar was het over en uit' Swinkels schoot in de slotreeks ontspannen nog 97 punten. Haar totaal van 389 bracht haar op de gedeelde 17e plaats. „Ik moet het over vier jaar nog maar eens proberen De eerste olympisch kampioene van Barcelona werd de Zuidko reaanse Yeo Kab-Soon. Zij bleek de afgelopen vier jaar de beste in selectiewedstrijden van zestig speciaal geselecteerde vrouwen. De Bulgaarse Vesela Letcheva werd tweede. Het brons ging naar een individuele deelneemster uit Servië, Aran- ka Binder. ATLETIEK ningsmethoden gebruiken. Een Amerikaanse zwemmer nam het voor het Chinese meis je op. Een Olympisch kampioen nog wel. Nelson Diebei, die met een zege op de 100 meter KLEIDUIVENSCHIETEN Mollet Erik Swinkels is na de eerste dag leider bij het klei- duivenschieten, onderdeel skeet. Oranjes meest gerouti neerde olympische sporters raakte gisteren in Mollet del Valles alle 75 gelanceerde klei duiven. Henny Dompeling had twee missers en stond na drie reeksen van 25 schoten op de gedeelde 25ste plaats. Swin kels, 43, wapenhandelaar te Best won in Montreal de zil veren medaille. Zestien jaar ge leden begon hij ook met hon derd procent-scores. In Barce lona werd Swinkels' huzaren stukje geëvenaard door de Tsjech Adamec, de Cubaan Tor res en de Chinees Zhang. Acht tien schutters schoten één keer mis. Swinkels en Dompeling werken vandaag ieder nog drie series van 25 schoten af en mor gen de halve finale met nog twee series van 25. De finale is morgen om twee uur met de beste zes. Barcelona Enkele uren voor de openingsceremonie van de Olympische Spelen zijn twee kogelstoters in opspraak ge raakt. Wereldkampioen Wer ner Günthor werd door het Duitse weekblad Der Spiegel beschuldigd van het gebruik van verboden spierversterken- de middelen. Kalman Konya werd door de Duitse ploegleiding uitgesloten voor deelneming aan de Spelen. Hij reageerde niet op herhaalde oproepen voor een interne do pingcontrole. Bovendien werd hij zaterdag door de Duitse At- letiekbond (DLV) voor twee maanden geschorst. Der Spiegel brengt vandaag een artikel over Günthor, waarin aan de hand van brieven zwart op wit wordt vastgesteld dat de Zwitser al jaren met medewe ten van bondsfunctionarissen anabolica gebruikt. Twee jaar geleden werdal bekend dat Günthor voor de Spelen van Se oel in 1988, waar hij derde werd, teminste 2000 milligram aan verboden spierversterkers had geslikt. Directeur Howald van het sportinstituut in Magglingen zou daarvan op de hoogte zijn geweest en twee oogjes dichtge knepen hebben. Na het uitlek ken van de affaire drong Ho- walds opvolger Keiler er bij zijn voorganger op aan stelling te nemen in de zaak. Howalds ant woord wordt door Der Spiegel geciteerd: „Ik heb my in princi pe aan uw voorschrift gehou den, waarin destijds gevraagd werd door de heer Egger (Gün- thors trainer) verstrekte infor matie over regelmatig gebruik van anabolica geheim te hou den". Konya (beste prestatie 20 m 37) werd door coach Weiskopf voor gedragen voor schorsing. „Na de affaire Krabbe willen wij ons imago zuiver houden. Aan schandalen hebben we niets. Tegen zondaars treden we hard op. Dat hebben wij onze atleten vooraf gezegd. We kennen geen pardon. Ook niet voor Konya". De kogelstoter, tweede op de nationale titelstrijd en derde op de Universitaire Spelen in '89, was al weken onbereikbaar voor German Control, onder wiens toezicht de interne con troles vallen. Oproepen via tele grammen naar diverse door zyn moeder opgegeven adressen bleven onbeantwoord. Vorige week donderdag werd de DLV daarvan op de hoogte gebracht. Weiskopf nam na ruggespraak met voorzitter Meyer direct maatregelen. „Wij hebben Ko nya het ultimatum gesteld dat hij vrijdag op de controle moest verschijnen. Dat hebben wij te lefonisch doorgegeven aan zijn moeder. Bovendien hebben we telegrammen gestuurd naar drie adressen, waar hij volgens zijn moeder zou kunnen verblij ven. Hij is niet verschenen, dus hebben we hem een startverbod opgelegd en geschorst".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 17