Marcel Reuter oppermachtig, Niemantsverdriet gelukkig TENNIS CIRCUIT Yvonne van Dorp goed op dreef in Krommenie 21 Post en Reimering winnen B-toernooi 'Beachvolleyball lijkt eindelijk door te breken' Sport IN OPEN LEIDSE TENNISKAMPIOENSCHAPPEN Rabobank S TC Baas niet naar Rijnsburgse Boys Rijnsburg Cees Baas gaat niet naar Rijnsburgse Boys en blijft bij eerstedivisionist Haar lem. De verdediger kwam als nog tot overeenstemming met het bestuur en verlengde zijn contract bij de Haarlemmers met één jaar. Dit betekende een lelijke streep door de rekening van Rijnsburgse Boys daar Baas overschrijving had aange vraagd naar het bloemendorp omdat zijn contract niet was verlengd. Veteranen actief in Langeraai* Lange raar Het eerste Ne derlandse kampioensschap voor veteranen wordt zondag 30 augustus gehouden op de Langeraarse plassen. De orga- jiisatie is handen van de surf club en onder auspiciën van de KNWV zullen ruim honderd plankzeilers strijden om de Masters-bokaal. Er wordt ge- surfd in twee categoriën: mas ters van veertig jaar en ouder em masters ouder dan vijfen veertig jaar. De eerste manche staat gepland om 11.00 uur aan de Geerweg in Langeraar. Piket nog net in top twintig Leiderdorp Jeroen Piket uit Leiderdorp is achter Jan Tim man de tweede Nederlander op de schaakwereldranglijst met 2625 Elo-punten. Timman is te rug in de top tien van de schaakwereld. De grootmeester uit Amsterdam klom naar de negende plaats met 2665 pun ten. Nigel Short, Timmans te genstander in de finale van het kandidatentoernooi, staat op de zevende plaats met 2680 pun ten. Ajax verliest nipt van Sparta 2 Leiden De cricketters van Ajax hebben de strijd tegen Sparta 2 nipt verloren, ondanks stevige tegenstand. Sparta be gon aan bat en vergaarde in de volle 55 overs een totaal van 187 runs tegen het verlies van 8 wickets. Zoufïkar Hossain was met 45 wickets voor slechts 37 runs de meest succesvolle bow ler van Ajax kant. Aan bat kwam Ajax ondanks fraaie sco res van Loek Herkemij (43) ern Anton Jacobs (60) niet verder dan 154 runs. HONKBAL Gebrek aan routine breekt Alphians op Leiden De honkballers van Wassenaar zijn de eerste ronde van het tweede deel van de com petitie bemoedigend begonnen. In Alphen aan den Rijn was er minder reden voor blijdschap. Tegen Tilburg was het zaterdag snel afgelopen met Wassenaar en ook zondag leek het snel be keken te zijn, maar honkbal is en blijft een onberekenbare sport. Uit bij Tilburg was het na zeven innings vooral door ma tig slagwerk van Wassenaar kant en de nodige veldfouten al 14-0, dus over en sluiten. Zon dag startten de Tilburgers met 4-0 in de eerste slagbeurt, maar Wassenaar sloeg terug, letter lijk. Na in de gelijkmakende beurt naar 4-3 gekomen te zijn, ging de strijd lang gelijk op. In de achtste inning profiteerde Wassenaar optimaal van de kleine foutjes die toch ook in het spel van de Tilburgers slo pen en werd het 14-9. Home runs waren er voor Rene Nie- veld (met twee man) in de eer ste en Marcel Schipper en Stef Swaanenburg (beide solo) in de zevende slagbeurt. Bij de Alphians wordt er nog weinig plezier aan het honkbal len beleefd. In de twee wedstrij den tegen De Knuppelaars kwam Alphians niet verder dan tien punten. Weinig tot geen slagprestaties (,,En dan ook nog op de verkeerde momenten," was coach Dick Lenderink flink teleurgesteld) lagen daar aan ten grondslag. Dat de Knuppe laars bij elkaar 16 punten scoorden ligt voor een deel aan ,de te kleine en vooral ook te on ervaren werpersstaf van de Al- Iphians. r 6.02 Van 4. J (Du foto Henk Snaterse Marcel Reuter sloot een sterk gespeelde Heineken/NMB Open Leidse Tennis Kampioenschappen af met een tweesets zege in de eindstrijd op Christiaan Feenstra. CeuGeGoura/rit door Peter Klein Leiden De in Den Haag spe lende Leiderdorper Mark Post en Claudia Reimering uit Rot terdam wonnen op Roomburg het B-toernooi, dat naast het viersterren A-toernooi van de 37ste Heineken/NMB Open Leidse Tennis Kampioenschap pen werd verspeeld. Patrick Wijffelman en Lisette Faas toonden zich de sterkste in de Cl-categorie. Jan van Duijn en Joan Zonnevylle wa ren goed voor twee dubbelspel- titels. Mark Post memoreerde in zijn dankwoord, dat het nieuwtje, dat in de 37ste Open Leidse was ingevoerd, het spe len van de A-finales op zater dag, voor het publiek een forse tegenvaller, maar voor hem toch de meevaller op het centre court te mogen spelen was. Het inspireerde de naar het Haagse Leimonias verkaste Leiderdorper meteen om de B- titel van Roomburg toch voor een gedeelte Leids te houden. Bij de dames wel een 'buiten landse' finale. Claudia Reime ring, die in de kwartfinale van het A-toernooi pas met 7-5 in de derde set voor de nieuwe titel- houdster, Linda Niemantsver driet had moeten buigen, was te sterk voor Chantal Leenen uit het verre Roermond. De heren - dubbeltitel werd een prooi voor Onno Guinau en Marco Visser, voor het thuisspelende duo Joost van Leeuwen/Rob van Marwijk. Ingrid Kruit kreeg met Freek van der Capellen haar revanche tegen Irma van Seeters en vaste partner Sijmen Moerman. In de Cl-categorie waren de azen goed vertegenwoordigd. Sohail Moussavi klopte Marcel van Gaaien, maar ging zelf te gen Fabian Ubels ten onder. De TEAN-ner boog weer voor Al- bert Robben. Patrick Wijffel man bleef als enige overeind. De Leidse Hout speler klopte Harold van Schie in de halve en Robben in de hele Finale. Liset te Faas trok tegen Joan Zonne vylle aan het langste eind. De speelster van De Munnik pakte toch twee titels, door met Hen- riette Laan (winnares van de veteranensingle) het dames- dubbel en met Ron Engel de mixed in de leeftijdsgroep bo ven 45 jaar te winnen. Jan van Duijn veroverde de Cl-titels in dubbel en mixed met Peter Brebde, respectievelijk Annet Hins. De Cees Koole-trofee, een in zil ver uitgevoerd racket, werd voor haar vele verdiensten toe gekend aan de 'moeder van Roomburg', de van Rotterdam se komaf zijnde Trees Smitte- naar-Van Iperen. De Ton van Aelst-beker voor de meest op vallende prestatie werd uitge reikt aan de winnaar van het veteranen-enkelspel, de zestig jarige Ronald Blommendaal. UITSLAGEN TENNIS: Open Leidse Ten nis Kampioenschappen op Roomburg: HEA: halve finales: Christiaan Feenstra (3)-Ralph Kok (1), 6-7, 6-1, 6-3; Marcel Reuter (4)-Johan Vekemans (2) 6-0, 6-2. Finale: Reuter-Feen- stra 6-1, 7-6 (8-6). DEA: halve finales: Seda de Vries (l)-Hel- ma Leeuwen 6-1, 6-1; Linda Niemantsverdriet (3)-Heleen van den Berg (2) 6-2, 4-6, 6-4. Finale: Niemantsverdriet-De Vries 6-2, 2-6, 7-6 (10-8). HDA: halve finales: Eddie Schol/Jo- han Vekemans (l)-Robert-Jan Bierens/Eric Hoppenbrouwers 6-2, 6-5; Fredereik Maris/Fred- di'e Sauer (2)-Koen Claase/Jos Koemans 6-4, 7-5. Finale: Schol/Vekemans-Maris/Sauer 6-1,6-4. HEB: kwartfinales: I. Boer- horst (Bussum)-F. v.d. Capellen (Merenwijk) 7-5, 6-1; M. Wol- door Peter Klein Leiden Marcel Reuter en Linda Niemantsverdriet wer den in de zaterdag reeds ge speelde enkelspelfinales de nieuwe titelhouders in de 37ste Heineken/NMB Open Leidse Tennis Kampioenschappen. De Hoofdorper, die zondag voor Amstelpark in de eredivisie moest aantreden, had, na een met overmacht gespeeld toer nooi alleen in de tweede set van de eindstrijd een tiebreak nodig tegen de in de halve finale be hoorlijk leeggespeelde Christi aan Feenstra. Niemantsverdiet wist een 5-1 achterstand en twee wedstrijdpunten tegen Seda de Vries te overleven, om in de tiebreak van de derde set alsnog de gelukkigste te zijn. Marcel Reuter is een complete re tennisser geworden. De speler van Amstelpark demon streerde zijn forse progressie deze week op Roomburg bij de 37ste Open Leidse Tennis Kam pioenschappen, waar hij met overmacht de opvolger werd van de titelhouder van vorig jaar, Ralph Kok. In de halve fi nale had de als nummer vier van de plaatsingslijst aan het viersterren A-toemooi begon nen Reuter de twee plaatsen hoger ingeschatte Johan Veke mans met 6-0 en 6-2 weggesla gen, en ook in de eerste set van de eindstrijd tegen Christiaan Feenstra was de in Amsterdam trainende en spelende Hoofd dorper oppermachtig. Maar Reuter 'de Heuter' sloeg niet al leen een beestachtig harde op slag, maar bleek ook met drops hot en volley's uitstekend over weg te kunnen. Titanenstrijd Hilversummer Feenstra had het om de eindstrijd te bereiken eerder op de zaterdag heel wat moeilijker gehad. In een ware met eer> re-break juist een titanenstrijd werd in de halve schepje op. Op 6-6 werkte Feen- foto Henk Snaterse Linda Niemantsverdriet overleefde in het viersterren A-toernooi op Roomburg een flinke achterstand en enkele wedstrijdpunten in de derde set van de finale tegen Seda de Vries. heen. Om opnieuw de progres sie van de Hoofddorper te kun nen waarnemen, want deze stortte niet in, maar finale Ralph Kok in drie sets de weg versperd naar een titelpro- longatie. De speler van Ucello Z'67 kon in de eerste set tegen de weer enorm veel meters en vrijwel alles halende Feenstra keer op keer niet doordrukken, stra een op het oog perfecte tie break af. Via een 4-0 en 5-1 tus senstand werden op 6-4 twee setpoints bereikt. Op dat mo ment stond de ware titelhouder van de 37ste Open Leidse op. Marcel Reuter pakte vier sterke verspeelde op 6-5, met nieuwe punten op rij. Dat de kersverse ballen op 40-0 drie setpoints.kampioen ook de terechte kam- Kok moest toch een tiebreak spelen, die hij tot zijn eigen ver bazing, na een 1-5 achterstand met 7-5 in de schoot geworpen kreeg. Feenstra's vriendin (moeizaam strompelend met een brace, maar „ik moet de fles zelf vullen, want hij is bijgelovig en dit helpt hem.") ververste bij het begin van de tweede set het water. Het bleek niet alleen bij geloof, want wat Kok vervol gens ook probeerde, de over winning ging naar de speler van 't Melkhuisje. Feenstra: „nog wel, maar ik .weet niet of ze voor de eredivisie volgend jaar de sponsoring rond krijgen") De truc van Feenstra werd in de tweede set van de finale tegen Marcel Reuter herhaald. En zo waar, op de stand 4-4 brak de Hilversummer door de tot dan toe sterke service van Reuter fert (Zeeland)-P. v.d. Weele (Haarlem) 7-6, 6-1; M. Post (Den Haag)-0. Guinau (Al phen) 6-2, 6-4; M. Fleischeuer (Merenwijk)-M. van Rijn (Nieuw Vennep) 3-6, 6-1, 6-2. Halve finales: Boerhorst-Wol- fert 6-1, 6-2; Post-Fleischeuer 7-5, 6-4. Finale: Post-Boerhorst 6-4, 3-6, 6-2. DEB: kwartfina les: I. van Seeters (Merenwijk)- I. Kruit (Merenwijk) 7-6, 7-6; Ch. Leenen (Roermond)-Y. Schoordijk (Merenwijk) 6-4, 6- 1; C. Witteman (TEAN Al- phen)-C. van Dijk (Wateringen) 6-4, 6-3; C. Reimering (Rotter damse. Vincent (België). Halve finales: Leenen-Van Seeters 6- 7, 6-4, 6-2; Reimering w.o. Wit teman. Finale: Reimering-Lee- nen 6-2, 7-6 (8-6). HDB: filiale: 0. Guinau/M. Visser-J. van Leeuwen/R. van Marwijk 7-5,6- 1. GDB: finale: I. Kruit/F. v.d. pioen was, werd gisteren in het eredivisieduel tussen Ucello Z'67 en Amstelpark. nogmaals bewezen. Reuter klopte oppo nent Kok met 6-4, 7-6, al moest zijn ploeg wel een 4-2 verlies slikken. Paul Dogger in de kwartfinale op Roomburg door Feenstra geklopt, werd hier door Rotterdammer Troost ver slagen. Roomburg mag dan geen 'Generale voor de Natio nale' meer zijn, een ere-visie op het verloop van de eredivisie le verde het viersterren A-toer- nooi wel degelijk op. Spelmaakster Seda de Vries werd de spel maakster in de slotronde bij de A-dames, Linda Niemantsver driet de met werkelijk razend knap verdedigend tennisspel de nieuwe titelhoudster van de Capellen-I. van Seeters/S. Moerman 6-2, 7-6 (7-4). HECl: halve finales: P. Wijffel- man-H. van Schie 6-2, 6-4; A. Robben-F. Ubels 6-4, 7-6. Fina le: Wijffelman-Robben 6-1, 2-6, 6-4. DEC1: halve finales: L. Faas-C. Froma 6-0, 6-2; J. Zon- nevylle-T. Canter Visscher 7-6, 6-0. Finale: Faas-Zonnevylle 6- 4, 6-2. HDC1: finale: P. Breb- de/J. van Duijn-M. Buijs/M. van Gaaien 7-6, 6-4. GDC1: finale: A. Hins-V.d. Meij/J. van Duijn- T. Canter Visscher/M. Soels 6- 3,6-2. HEC2: halve finales: E. Stee- gers-A. Stadt 6-2, 6-3; M. de Bruin-R. Rijsdorp 6-3, 7-5. Fi nale: De Bruin-Steegers 7-5, 6- 2. DEC2: halve finales: M. Dek- ker-M. Zwerver 6-2, 6-4; D. v.d. Geest-A. Oudshoorn 6-3, 7-6. Finale: Dekker-V.d. Geest 6-4, 6-2. HDC2: finale: A. Frens/A. Open Leidse Tennis Kampioen schappen. Beide speelsters ver overden elk met 6-2 een set, waarna in de afsluitende reeks het spektakel pas echt goed los barstte. Seda de Vries nam met gedurfd spel een verdiende 5-1 voorsprong, maar de 'Seles' van het Nederlandse damestennis (de Haagse slaat fore- en back hand dubbelhandig) kon de druk niet handhaven. Linda Niemantsverdriet krabbelde te rug, herstelde zich op 5-2 toch van twee dubbele fouten, bracht de stand naar 5-5, om op 6-5 een matchpoint te overle ven. In de tiebreak bereikte De Vries op de stand 6-5 een twee de wedstrijdpunt, dat zelf om zeep werd geholpen. De tegen standster werd vervolgens Lin da Seda's-verdriet, want op haar vierde matchpoint greep Niemantsverdriet de fel begeer de titel. De start van de eredivisie was ook hier de aanleiding, dat Roomburg de eindstrijd op za terdag moest verspelen. De Vries redde het namelijk zon dag evenmin tegen de hoog op de wereldranglijst voorkomen de Sandra Wasserman van ELTV uit Eindhoven. De Haag se spelmaakster ging net als haar ploeg Thor RW (eindstand 4-2) met nipt verschil ten on der. Heieen van den Berg, die Radder-X. van Bommel/M. Vrij 7-6, 6-4. DDC2: finale: M. Griekspoor/M. Kusano-J. van Harten/I. Machielsen 6-7, 6-2, 6-2. GDC2: finale: S. Breuls/M. Kockelkoren-C. Rijnaarts/C. Goedhart 7-5,6-1. HED1 30+: halve finales: C. Kortekaas-H. Zandbergen 6-0, 4-6, 6-3; F. Kales-C. Brouwer 7- 5, 6-3. Finale: Kales-Kortekaas 7-5, 6-1. HE Vet.: halve finales: R. Blommendaal-H. Saïdi 4-6, 6-4, 6-3; R. Engel w.o. D. v.d. Berg. Finale: Blommendaal- Engel 6-3, 6-3. DE Vet.: finale: H. Laan-A. Visser 6-1, 6-3. HD Vet.: finale: P. van Duivenvoor- de/D. Heemskerk-P. Bover- hof/B. de VRies 6-4, 7-6. DD Vet.: finale: H. Laan/J. Zonne- vylle-M. Jongerius/M. Klein 6- 2,6-4. GD Vet.: finale: J. Zonne- vylle/R. Engel-A. Treffers/R. Alting Sieberg6-1,4-6,6-2. door Niemantsverdriet uit de zaterdagse eindstrijd werd ge houden, boekte zondag voor het Amsterdamse Popeye een rui me overwinning op Karin Moos van AS 4711 Zandvoort, dal met liefst 6-0 werd vernederd De wedstrijd tussen Metselaar.' en landskampioen De Maneg< eindigde met 3-3 onbeslist. door cllya van der k00y Scheveningen „De grootste winst van het eerste Beachvol leyball Circuit is dat de volley- balnetten op de Nederlandse stranden als paddestoelen uit de grond schieten. De mensen liggen niet meer alleen op het stand te zonnebaden, ze wor- 2.1 2.1 het circuit de grenzen over. Ei^-l zijn al contacten met clubs ix^" het buitenland. Maar we^ moeten zeker niet harder lopei^l- dan we kunnen. Bovendieip0 moet de combinatie van top- er recreatief volleybal haafd blijven". Weinig spanning Frank van Overeem. Het laat ste toernooi van het circuit werd in samenwerking met de volleybalvereniging Kalinko op de Scheveningse stranden geor- den actief', zegt organisator Aangezien de duo's Marcu^-3 Hoff/Edger Tinkhof en Clair^-3 Patterson/Simone Kooy zich ojP-3 de eindranking voor het begirP2. van het slottoernooi al in eeip° 00onverslaanbare positie haddeif^ ganiseerd. Deze club zette vijf gemanoeuvreerd, was er op d£-4 jaar geleden voor het eerst met laatste dag wat dat betreft weig-4 succes een strandtoernooi op en kon dit jubileum zaterdag met 236 teams (een record) vieren. Van Overeem wist al met zeker heid te zeggen dat er volgend jaar wederom in circuitvorm op de diverse stranden zal worden gevolleybald. „Het is in het be gin natuurlijk altijd afwachten hoe zo'n evenement uitpakt. Vooral de sponsors wilden in het begin eerst nog even de kat uit de boom kijken, maar voor nig spanning te beleven. DaarM naast ontbraken zowel bij df-4 dames als de heren een aantaP-5 belangrijke koppels. John Stub2-5 be/Paul Hamelink en Iren^Sf Klunder/Ingrid Piersma spaar2-5 den zich wellicht voor het N#-3 Beachvolleybal dat volgendP-0 maand eveneens iri ScheveninP-C gen wordt gehouden. P-C Wat over bleef was de strijd onp O de dagprijzen. Bij de dameP-C toonden Patterson/Kooy volgend jaar hebben een aantal het predikaat kampioen van hep-1 grote namen hun steun al toe- „Welke lokaties we dan zullen aandoen, staat nog niet vast. Binnenkort gaan we de boel eens evalueren. De kustplaat sen waar we nu zijn geweest eens tegen het licht houden, be kijken wie er straks mee willen doen en op welke punten er ver beteringen kunnen of moeten worden aangebracht. Er be staan bijvoorbeeld ideeën om het aantal tweedaagse toer nooien uit te breiden of om meer buitenlandse koppels toegang tot het evenement te verlenen. Wellicht gaan we met ATLETIEK door Gert Velthuizen Leiden Yvonne van Dorp le verde in Krommenie een knap pe prestatie door zowel de 100 meter als het verspringen te winnen. Bianca Vermond pakte in Utrecht een tweede plaats op de 1000 meter. In Alphen aan den Rijn leverde een avondwed strijd goede 400 meter tijden op, alsmede een zeer aantrek- kelijkje 3000 meter. Marcel de Bruijn was met 50.6 seconden zelden zo snel en ook Ruud van Maurik was met 50.7 seconden bijzonder goed op dreef. Bataven Frank de Lincel en Ron Goudsmnit gaven elkaar heel weinig toe: 51.9 tegen 52.0 seconden. Op de 3000 meter was Casper Ravensbergen de snelste met 8.35.1 minuten, achter hem ble ven ook Bataaf Mare Koopman schap (8.43.2), AAV-ers Mar- tien van den Hoorn (8.43.6), Ate de Jong (8.50.5), Freek Bui- kema (8.501.5), Erik van Toor- en (8.53.9) en Hollander Cor Brandwijk (8.58.0) onder de magische negen minuten. Opjutten Willem Ravensbergen liet zich in een andere serie opjutten door zijn trainingsmaatjes en scoorde een voor 63-jarigen niet eerder vertoonde 9.59.1 minu ten. Yvonne van Dorp won de 100 meter in 12.0 seconden. In Utrecht liep Bianca Vermond een 1000 meter in 2.55.30 mi nuten waarmee ze achter Christa Loonen fraai tweede werd. Spartaan Paul Straathof noteerde 2.29.39 minuten. Driekamp In Krommenie schreef Yvonne van Dorp niet in voor, zoals ver wacht de 100, 200 en 400 meter driekamp, maar voor de combi natie 100 meter, ver- en hoog springen. Dat laatste onderdeel past niet in het programma van Van Dorp dus liet ze dat schieten ten faveure van een extra verte- sprong. Op de 100 meter was ze met 12.08 seconden de beste en in de meerkamp sprong ze 5.86 me ter ver. De extra poging die haar gegund werd leverde haar zelfs 5.99 meter op. AAV-ers Ruud van Maurik en Miranda Boonstra deden wel mee aan de sprint driekamp. Boonstra scoorde met name op de 200 meter (27.74 seconden) en werd negende in totaal. Van Maurik had na 11.56 en 22.68 seconden nogal wat last van de bijna gebruikelijke wind op de 400 meter. In Haarlem werd BataafSteven Ringeling zevende in een sprint tweekamp met een goede 100 meter (11.36 seconden). Bataven Harry van der Velde en Theo Brusche lijken door de prestaties van B junior Remi Zevenhuizen opgejut te worden met de polsstok. Van der Velde kwam in Naald wijk echter niet hoger dan 3.70 meter, terwijl Brusche het vete- ranenrecord naar 3.40 meter tilde. Beachvolleyball Circuit abso^-l luut te verdienen. In de finalf 1' werd het duo Cisca AbrahamP3 Nancy Sturrus met gemak vei^o: slagen: 12-1 en 12-5. HiermePh brachten Patterson en Koop- hun aantal gewonnen toernooiJFi en op vijf. Het verschil tussejBi dit duo en de rest is erg grootP „Wij zijn zeer serieus met onzjj-«j sport bezig. We trainen vaak o|£ het strand. Bovendien hebbef we er alles voor over om te winM nen. Die instelling zal bij de arM dere duo's waarschijnlijk neM even anders zijn", aldus heM tweetal. f3 Ook het koppel Tinkhof/Ho^ sloot in stijl af. De heren had' den in de finale weliswaar ietPe meer moeite met hun tegeifp standers Don Verdonck en Jaf Clardey, maar wonnen uiteirP delijk toch met de cijfers 12-6 e 12-10. Bij alle toernooien toorf de het tweetal zich overigen®1 het sterkste. Hoff: „Het vei schil tussen ons en de rest val de Top-2-spelers is echter nifrl zo groot. We hebben iedere keep weer keihard voor onze ove" winning moeten vechten hadden net dat beetje meer g luk datje nodig hebt om te wirf- nen. We zijn natuurlijk blij dff we het circuit hebben gewoiP' nen. Maar het belangrijkste j® dat beachvolleyball hier nu ein delijk definitief lijkt door te bre ken".

Leidse Courant | 1992 | | pagina 12