Indurain verlegt grenzen Tour Snotneus dwong respect en gehoorzaamheid af SPORT BC» Ccidóc Gou/umt ZATERDAG 25 JULI 1992 U MORGEN LE^TOUR 21e Etappe 26 juli 141 km Tour-directeur Jean-Marie Leblanc wilde in het jaar van de Europese eenwording de grenzen doen vervagen. Het peloton werd door zeven landen gestuurd, maar de grenzen van dat peloton lijken bepaald. Miguel Indurain is de man waarop in de toekomst zal moet worden gejaagd. In de tijdrit van gisteren was hij opnieuw een klasse apart. 'Tijdritten langer maken' Blois Het was als grap be doeld, maar een beetje waar heid school wel in de humoristi sche opmerking. „Ik vind dat de tijdritten langer moeten wor den gemaakt. Van Saint Ger- vais naar Sestrières. Dan heb ik ook een kans de Tour te win nen". Claudio Chiappucci grijnsde breeduit. Hij lacht nog breeduit, maar zonder die hin derlijke races tegen het uur werk had de immer opgewekte Italiaan de 79ste Ronde van Frankrijk gewonnen. Het idool van de Tifosi heeft ruim vier minuten achterstand. Hij ver loor in de Tour ruim acht minu ten op Miguel Indurain in de in dividuele strijd tegen het horlo ge, waarin de Spanjaard de ste vige fundamenten legde voor de tweede opeenvolgde eindzege van de Tour. Wesp steekt Theunisse Blois Hij had het aanvanke lijk niet in de gaten, maar de bult op zijn bovenbeen werd steeds groter. Aan de finish ont dekte Gert-Jan Theunisse dat hij gestoken was door een wesp. „Dat moet dan op vijf kilometer van het einde zijn gebeurd. Ik voelde een prikje, maar heb er sen acht op geslagen. Maar ik a nu vliegensvlug naar de dok ter." Theunisse eindigde in de tijdrit als 38ste in 6.39, vier tel len sneller dan Rooks. „Meer zat er niet in. Ik ben af gelopen week een nacht door koorts geveld, maar dat had er volgens mij niets mee te maken. Ik heb wel vanochtend de tem peratuur nog opgenomen, want ik wilde absoluut geen risico ne men". Tour blijft in '93 in Frankrijk Blois De grenzen blijven vol gend jaar voor de Tourkara vaan gesloten, hooguit wordt een uitstapje gemaakt naar Zwitserland, waar Lausanne, Genève en Crans Montana zich kandidaat hebben gesteld als etappeplaatsen. Voor de rest wordt de 80ste editie van de Ronde van Frankrijk afgewerkt op Frans grondgebied. De start is in Puy-du-Fou (Vendée), via Lucon, Sables-d'Olonné en mo gelijk Rennes wordt een weg ge zocht naar de Vogezen. De Al pen worden het eerst genomen. In de laatste week staan twee etappes in de Pyreneeën op het programma. Het is de bedoeling dat de renners op de voorlaatste dag van Bordeaux naar Parijs reizen per TGV, de hoge-snel- heidstrein. Het officiële Tour schema zal op 29 oktober in Issy-les-Moulineaux bekend worden j doorGuido Bindels Blois 1.13,21! Het staat er echt, is geen vergissing. De man van het scorebord heeft immers een prachtig handschrift, want schoonschrijven was altijd al de specialiteit van deze Jan Mo daal van het circus Jean-Marie Leblanc. 1.13,21! Iedereen denkt dat Gianni Bugno een su perdag heeft, maar dan komt Miguel Indurain en die rijdt, vooral dank zij een formidabele slotfase, 64 km met een gemid delde snelheid van 52 km en 369 meter per uur. Op twee wie len, zonder aandrijving. Het werelduurrecord van Fran cesco Moser staat op 51 kilome ter en 151 meter. Indurain is dus, nota bene tegen het einde van een Tour, een stuk sneller. Maar volgens de Spanjaard kun je het een niet met het ander vergelijken. „De wind was in mijn voordeel". In de Tour d'Europe wilde Jean-Marie Leblanc grenzen vervagen. Het parcours was daarop afgestemd. De grenzen van het peloton lijken daarente gen voorlopig bepaald. Miguel Indurain Larraya zorgt daar persoonlijk voor. Hij is de man, die ver boven de anderen staat, waarop de komende jaren moeten worden gej£ Gemaakt Indurain accepteert de adoratie die zijn deel is met zijn bekende, gemaakte glimlach. Niet alleen de benen, ook het gezicht lijken bij hem als door een computer gestuurd. Een knipoogje hier, een grijns daar, vraag het maar, Miguel doet het allemaal. Als dat leeuwtje van die sponsor van de gele trui maar niet voortdurend voor zijn borst wordt gehouden. En als de bloe mentuil met reclame niet het opschrift van de eigen geld schieter onzichtbaar maakt. Niet dat Indurain daarover heeft geklaagd. Dat deed de ploegleiding, want de held zelf zal het allemaal een zorg zijn. Hij houdt niet van al die poes pas op het podium. En als het peloton vandaag en morgen aanzet voor de laatste twee stukjes richting Parijs, zal hij de geestdrift waarmee hij nu wordt omringd, dan ook soepei tjes van zich hebben afgeschud. Als geen ander kan Indurain immers versmelten met het pe loton. Het is dat hij dat gele tri cot draagt, anders zou hij nau welijks opvallen. Natuurlijk, de Tour-winnaar straalt op de fiets elegantie uit, zijn zit is stijlvol, maar zijn blik maakt duidelijk dat we hier feitelijk van doen hebben met een intro vert en wel zéér bescheiden per soon. Een absolute vedette, maar ook een man zonder de bijbehorende uitstraling. Een 28-jarige slungel, die nog thuis bij zijn ouders woont, die zegt het bij zijn 'madre' prima naar zijn zin te hebben en die de pu bliciteit dus schuwt. Niets Sommigen beweren dat hij is zoals hij is, dat hij zo weinig praat, omdat hij zijn gebrek aan intelligentie tracht te verber gen. Anderen zeggen dat Mi guel Indurain Larraya eigenlijk niet genoeg houdt van de wie lersport, dat hij veel liever thuis in Villava, een dorpje bij Pam plona, het land bewerkt of de tractor repareert, of, liever nog 'nada' doet, helemaal niets. Spanje houdt van klimmers, van heroïsche duels in de cols, van kleine pxplosieve types. Mi guel Indurain is dat niet. Groot en sterk is deze diesel, een bio- nische man en daardoor toch de kampioen van de jaren negen tig. Spanje moest aanvankelijk aan hem wennen, maar de ma nier waarop Indurain in deze Tour de twee tijdritten afraffel de deed toch vele harten sneller slaan. De tijdrit is immers een eerlijk en niet meer weg te den ken onderdeel van het moderne wielrennen. En wie daar zo in kan uitblinken als Indurain, verdient lof en bewondering. Het Franse blad l'Equipe publi ceerde gisteren een staatje, waarin duidelijk werd gemaakt hoe het klassement er uit zou zien als er in deze Tour geen ra ces tegen het uurwerk waren geweest. 1. Chiappucci, 2. Hampsten en 3. Indurain. Vo- Zes renners „dubbelen" Blois Miguel Indurain wordt de zesde renner die in éen jaar zowel de Ronde van Frankrijk als de Giro d'Italia op zijn naam brengt. Eddy Merckx is record houder. De vijfvoudige winnaar van de Tour en Giro won beide ronden drie keer in hetzelfde jaar. Dat gebeurde in 1970, 1972 en 1974. Fausto Coppi (1940 en 1952) en Bernard Hi- nault (1982 en 1985) verwezen lijkten de „dubbel" twee keer; Stephen Roche (1987) en Jac ques Anquetil (1964) ieder een keer. Breukink: „Dit is mijn niveau" Blois Een afgang zoals tij dens de individuele tijdrit in Luxemburg bleef Erik Breu kink bespaard. De Nederlander eindigde gisteren in Blois op wat eens zijn specialiteit heet te zijn op de zevende plaats, op bij na drie minuten van Miguel In durain. Echter achter Chiap pucci. En langzamer dan Zhda nov, Ekimov en Bernard, con currenten die hij in het verle den voorbijsnelde. Desondanks was de Nederlander niet onte vreden. Hij zei dat het oude ge voel terug was en dat hij van het begin in zijn ritme zat. „Ik ben content, ik heb het maximale eruit gereden. Meer zat er niet in. De plaats waar ik me nu be vind is mijn niveau. Tegen su peratleten als Indurain, Bugno en Chiappucci kan ik niet op". foto epa Ongenaakbaar toonde Miguel Indurain zich ook gisteren weer in de tijdrit. rig jaar zou Indurain dan twee de zijn geworden, achter Charly Mottet en in 1989 zou ons aller Gert-Jan Theunisse zelfs de eindwinnaar zijn geweest. De lijst in l'Equipe was leuk, maar heeft uiteraard geen en kele waarde. Zonder tijdrit wordt er immers ook in de cols anders gereden, zonder races tegen het uurwerk had Indu rain er bovendien een andere tactiek op nagehouden. Waar om zou hij nu aanvallen in.de bergen? Waarom zou hij op het vlakke initiatief ontplooien? De kritiek, die er wat dat be treft was, is onzinnig. „Miguel fietst nu eenmaal met zijn hoofd", zegt zijn ploegleider José Miguel Echavarri. „Ie mand als Claudio Chiappucci is een heel ander verhaal. Wij be wonderen Claudio om zijn aan valsdrift, maar op die manier wint hij de Tour niet". Carl Lewis „Zijn fysiek, zijn gestel en zijn psyche. Hij is de Carl Lewis van het cyclisme. Het mooie aan hem is, dat alles wat hij doet op de fiets natüürlijk is. Hij doet me denken aan Jacques Anque til". „Wie van fietsen houdt, moet ook van Indurain houden", vindt Peter Post. „Eindelijk heeft de wielersport weer eens iemand die grenzen verlegt. We hebben daar lang op moeten wachten. Zijn tijdritten zijn van uitzonderlijk niveau. Dat hij daarin genadeloos toeslaat en verder een afwachtende hou ding aanneemt is niet erg". „Dat hij de spanning wegneemt maakt ook niets uit. Er moet in elke sportdiscipline iemand zijn die ver boven de anderen staat, die de rest knock-out slaat. Dat maakt het alleen maar De rust die die man uitstraalt is fantastisch. Hij raakt niet in pa niek als ze in het peloton gaan aanvallen. Anderen liggen in bed plannetjes te smeden, ze kunnen niet slapen en zijn de andere dag moe. Indurain maakt zich niet druk, die denkt in de koers: laat ze maar gaan, laat ze zich maar uitsloven, in de tijdritten steek ik er toch ver bovenuit. Dat is zijn kracht". „Het is een goede zaak dat hij de Tour wint. Stel je voor dat een man als Gianni Bugno de beste was geweest. Een wereld kampioen die niets heeft gere den, die zich het hele seizoen heeft verstopt en alles op de Tour heeft gegooid. Als hij daarmee succes had gehad, zou den anderen dit voorbeeld heb ben gevolgd. Dat zou slecht zijn geweest voor de toekomst van de wielersport". Regelmaat Miguel Indurain heeft zich de laatste maanden inderdaad ontpopt tot de kampioen van de regelmaat. Hij heeft sommigen (Bugno, Breukink) behoorlijk aan het denken gezet. Onder in vloed van Greg LeMond gingen die meer en meer het hele sei zoen afstemmen op één enkele wedstrijd. Alle andere races de gradeerden daardoor tot voor- bereidingskoersen. Indurain is de zesde topcoureur in de historie, die, mits hem vandaag of morgen geen onge luk overkomt, naast de Giro d'I talia ook de Ronde van Frank rijk gewoon voluit rijdt en wint. Coppi, Anquetil, Merckx (3x), Hinault (2x) en Roche gingen hem voor. En niemand hoeft gek op te kijken als hij straks, in Benidorm, ook nog wereldkam pioen wordt. Bovendien lonkt het wereld-uurrecord. „Voorlopig wil ik daar nog niet aan denken", zegt hij over dat laatste. „Eerst maar even va kantie nemen, want daar ben ik hard aan toe". De teksten die hij verder spreekt zijn nauwe lijks het noteren waard. Maar wat maakt het uit. De diep gelo vige Miguel Indruain Larraya mag dan naast de fiets een stil le, nietszeggende, lieve jonge man zijn, die straks thuis onge twijfeld weer de bloemen van zijn laatste huldiging bij het ka pelletje van la Virgen Rosario (de Rose Maagd), de bescherm heilige van Villava, zal leggen, op twee wielen praat hij de taal van een heuse kampioen. En daar gaat het in deze sport ten slotte om. OUDE GLORIE: FELICE GIMONDI Felice Gimondi dook in 1965 op uit het niets en greep zijn eerste en enige Tour-zege. doorGuido Bindels Blois Vreugde en verdriet, heldendom en verguizing, het ligt, uiteraard ook in de sport, dicht bij elkaar. Maar zelden heeft een renner in een en de zelfde Tour dat zo duidelijk ge merkt als. Felice Gimoni. De zoon van een vrachtwagen chauffeur uit Sedrina, landelijk toevluchtsoord tussen de druk te van Milaan en Bergamo, weet het nog maar al te goed. Het gebeurde in 1965. Tijdens de tweede Tour-etappe, van Luik naar Roubaix, was de pas 22-jarige jongeman met het en gelengezicht onverwacht be trokken bij een ontsnapping, die hem naar de tweede plaats in het klassement deed klim men. Een dag later, in Rouen, was hij er weer bij en won zelfs de rit en de gele trui. Verbazing alom. Wie was toch dit ventje? Een knechtje toch van de gróte Adorni? Nou, dan moest hij maar weer snel zijn plaats leren kennen. Jan Janssen Maai' Felice Gimondi bleef ver bazen. Hij werd tweede in de tijdrit en begon ook aan de ze vende etappe met de gele trui om z'n ranke schouders. Die dag ging het echter mis. Het groentje leek zich over de kop te hebben gereden, liet zich ver rassen door een ontsnapping van negen renners. Toppers als Raymond Poulidor, Gianni Motta en Jan Janssen hadden al lang droge kleren aangetrok ken toen een eenzame Gimondi in de stromende regen in La Ro- chelle op zoek ging naar zijn ho tel. Hij had dus zijn terugslag gekregen en was door zijn eigen ploegmaten in de steek gelaten. Gimondi was, zo werd hem door ploegleider Perzi kort maar duidelijk te verstaan gegeven, vanaf dat moment weer een ge wone renner, in dienst van de almachtige Adorni. Die nacht, zo vertellen de ver halen, verstopte Felice Gimon di zijn gezicht in het kussen en weende om zijn vader en moe der. Bleek en in zichzelf ge keerd stapte hij de volgende da gen op de fiets. Om al weer snel zijn genoegdoening te halen. In de eerste bergrit, over de Aubis- que en de Tourmalet, stapte zijn kopman af. Gimondi werd zesde en heroverde de gele trui. Op de Mont Ventoux kwam hij later opnieuw in de problemen en nog steeds wachtte iedereen op de definitieve val van deze snotneus. Poulidor Maar toen werd het 10 juli. De Col Revard doemde op. Een klimtijdrit door de Franse orga nisatie speciaal uitgezet om hun eigen Raymond Poulidor te plezieren. Waar Poupou wilde toeslaan kroop echter Gimondi voor een laatste maal uit z'n schulp. De dwerg vloerde de reuzen definitief en die avond klopte een zelfverzekerde jon geman op de deur van zijn te amleiding. Gimondi eiste ge hoorzaamheid van alle teamge noten. Bovendien moest dokter Angelo Quarenghi, de ploegarts van voetbalkampioen Inter Mi laan zo snel mogelijk naar Frankrijk komen. „Jullie zullen er", zo klonk het met vaste stem, „geen spijt van hebben. Ik zal de ploeg rijkelijk belo nen". Felice Gimondi werd dus eind winnaar en trapte in die Tour 61.000 gulden by elkaar, in die tijd een fraai bedrag. Een nieu we Coppi was geboren. Zo leek het althans, want, terwijl de ti fosi strooiden met superlatie ven stond in België de enige echte, nieuwe kampioen op. In plaats van het tijdperk Felice Gimondi begon het era van Eddy Merckx. Het bleef voor Gimondi altijd bij dat ene Tour-succes. Hij won weliswaar nog enkele ritten, werd in 1972 nog tweede achter Merckx, pakte ook driemaal het eindklassement in de Ronde van Italië, won een keer de Ron- T0URCIJFERS Negentiende etappe, indivi duele tijdrit. 1. Indurain (Spa) 64 km in 1.13.21,2. Bugno (Ita) 0.40, 3. Zdanov (GOS) 2.28, 4. Bernard (Fra)2.37, 5. Ekimov (GOS) 2.41, 6. Chiappucci (Ita) 2.53, 7. Breukink (Ned) 2.57, 8. Roche (Ier) 3.11, 9. Louviot (Fra) 3.12,10. Perini (Ita) 3.20, 11. Delgado (Spa) 3.26,12. Kas- putis (Lit) 3.35, 13. Montoya (Spa) 3.38, 14. Vanzella (Ita) 3.54, 15. Fondriest (Ita) 4.06, 16. Robin (Fra) 4.13,17. Fignon (Fra) 4.29,18. Yates (GBr) 4.51, 19. Chiurato (Ita) 5.02, 20. Bourguignon (Fra) 5.09, 21. Lino (Fra) 5.15, 22. Chioccioli (Ita) 5.27,23. Manin (Fra) 5.28, 24. Heppner (Dui) 5.29, 25. Maier (Oos) 5.31. Nederlan ders: 30. Bouwmans 5.39, 38. Theunisse 6.35Rooks 6.45, 40. Maassen 6.48, 70. Van Aert 8.11, 94. Manders 10.08, 101. Nijdam 10.29, 110. Kokkelko ren 10.59, 121. Den Bakker 12.20,126. Van Poppel 12.39. Algemeen klassement: 1. In durain 91.09.46, 2. Chiapucci 4.35, 3. Bugno 10.49, 4. Hamp sten 13.40,5. Lino 14.37,6. Del gado 15.16, 7. Breukink 18.51, 8. Perini 19.16, 9. Roche 20.23, 10. Heppner 25.30, 11. Vona (Ita) 25.43, 12. Boyer 26.16, 13. Theunisse 27.07, 14. Bouw mans 28.35, 15. Rué (Fra) 28.48, 16. Chioccioli 30.31, 17. Rooks 31.09, 18. Millar (Sch) 31.19,19. Mauleon (Spa) 31.27, 20. Gonzales (Spa) 31.51, 21. Alcala (Mex) 33.20, 22. Unzaga (Spa) 36.43, 23. Fignon 41.51, 24. De Jesus Vargas (Col) 43.19, 25. Virenque TFra) 46.01. Ne derlanders: 87. Van Aert 2.32,12, 91. Maassen 2.35.01, 94. Den Bakker 2.43.26, 113. Nijdam 3.13.40,118. Kokkelko ren 3.21.27, 127. Van Poppel 3.43.23, 129. Manders 3.57.53. 130 en laatste Quevedo (Spa) 4.12.11 Puntenklassmeent. 1. Jala- bert (Fra) 253 punten, 2. Mu seeuw (Bel) 227, 3. Chiappucci 191, 4. Ghirotto (Ita) 161, 5. Ludwig (Dui) 156, 6. Indurain 128,7. Roche 111. Bergklassement: 1. Chiap pucci 409 punten, 2, Virenque 245, 3. Chioccioli 209, 4. Indu rain 152, 5. Hamnpsten 140, 6. Bugno 131,7. Vona (Ita) 112. Dagploegenklassment: 1. Banesto 3.46.06, 2. Panasonic 3.12, 3. Carrera 3.21,4. Gatora- de 4.08, 5. Castorama 8.51, 6. PDM 9.29, 16. TVM 15.38, 19. Buckler 17.50. Algemeen ploegenklasse- ment: 1. Carrera 273.59.00, 2. Banesto 25.47, 3. Clas 49.27, 4. Gatorade 1.02.46, 5. Z 1.07.19. 6. TVM 1.29.22, 9. Panasonic 1.46.46, 10. PDM 1.49.06, 20. Buckler 5.04.05. de van Spanje en werd wereld kampioen in 1973, maar in de Tour kwam hij er niet meer echt aan te pas. Zakenleven Gimondi stopte in 1978 met wielrennen, maar is tot op de dag van vandaag een graag ge ziene gast bij grote wedstrijden. Na zijn sportloopbaan stortte hij zich in het zakenleven. Ook daarin toont hij zich een kam pioen. Hij opende twee restau rants, belegde vervolgens zijn geld in onroerend goed en in de rijwielfabriek van zijn vroegere sponsor Bianchi. Felice Gimon di bezit nu een verzekerings kantoor en behartigt de belan gen van de Italiaanse profwiel renners. Hij verzamelt antiek en curiosa en woont met vrouw Titiana en de dochters Norma en Frederi- ca in een achttiende eeuws kas teel. Op zaterdag werkt hij in de tuin, zondag is zijn fietsdag. Voor de rest kom je hem dus re gelmatig tegen bij de koersen. Als je dan over zijn fraaie ere lijst begint, valt elke keer weer de naam Eddy Merckx. „Die lijst was langer en nóg mooier geweest als ik niet op de beste renner aller tijden was ge stuit". Van de huidige lichting wiel renners is Felice Gimondi, hoe kan het anders, vooral gechar meerd van Miguel Indurain, die hij de meest complete coureur van allemaal vindt. Erik Breu kink is volgens hem de man met toch nog een mooie toekomst. En Claudio Chiappucci de laat ste ridder van de oude stempel. Vooral de ongebreidelde aan valslust van laatstgenoemde spreekt Gimondi aan. Zoals Chiappucci twee jaar geleden vanuit het niets zomaar het duel met Greg LeMond aan durfde te gaan, ja, dat deed hem denken aan vroeger, aan 1965, toen niemand vertrouwen in hém, die jonge, ambitieuze Feli ce Gimondi had, maar hij ieder een versteld deed staan. Hoog aantal punten in dagscore DEN HAAG - Twee deelne- Prijzen mers aan „Eigen-Tour" haal den in de negentiende etappe een aanzienlijk aantal punten (81). Het reglement moest be slissen. Het laatste weekend staat voor de boeg en al heeft koploper E.R. de Lange een voorsprong van vijf punten op nr. twee, een zucht van verlich ting zal hij zeker slaken als deze stand zondagmiddag nog zo is. Wij zijn benieuwd. De eerste prijs een reis naar Parijs gaat met 81 punten naar Mevr. Woitezak uit Stolwijk. De tweede prijs een waarde bon t.w.v. 75,- van Radio Modern met 81 punten naar A. de Jong uit Delft en de derde prijs het „Eigen-Tour"-sweat- shirt gaat met 80 punten naar N.v.d. Berg, Voorburg. In de krant van a.s. maandag staat in ieder geval een lijst met de twintig prijswinnaars en een uitgebreid laatste algemeen klassement. Maandagavond laatste avond van de staf van „Eigen-Tour", spreekuur tus sen 19.00-20.00 uur telefoon nummer 070-3190814. Dagklassement „Eigen-Tour" van de negentiende etappe: 1/2. 81 pnt. Mevr. Woitezak, Stolwijk; A. de Jong, Delft; 3. 80 pnt. N v.d. Berg, Voorburg; 41 m 6. 78 pnt. R. Witteman, Gou da; G.A.M. Smit, Delft; M. van Hurne, Rijswijk; 7. 76 pnt. H. Bakker, Rijswijk; 8/9. 75. pnt. H. de Vries, Hazerswoude; W. de Koning, Monster; 10. 74 pnt. J.W.M. Bakker, Zoeterwoude; 1173 pnt. G. Kraaijeveld, Gou da; 12 t/m 16. 72 pnt. F. Wub- ben, Rijswijk; R.W Schilper- oort, Leidschendam; K. Ramk- helawan', Den Haag; L. Koene, Zoetermeer; S. Kleinhuis, Veld hoven; 17 1/m 22. 71 pnt. M. Smits, Zoetermeer; H. v.d. Sman, Rijswijk; B. Pronk, Den Haag; F M. Hoynck, Den Haag; J W. van Gorkum, Den Haag; W.H.J. Flanderijn, Rijswijk. Algemeen klassement „Ei gen-Tour" na de negentiende etappe: 1514 pnt. E.R. de Lange, Leid schendam; 2. 509 pnt. H. Oost- dam. Hazerswoude; 3. 507 pnt. J. Fonville, Den Haag; 4/5 504 pnt. J. Kester, Naaldwijk; M. Burger, Den Haag; 6. 501 pnt. J.J. Terpstra, Zevenhuizen; 7. 499 pnt. R. Staallekker, Den Haag; 8. 495 pnt. R. van Leeu wen, Monster; 9/10. 494 pnt. G. van Laviere, Moerkapelle; N. van der Kruk, Delft; 11 491 pnt. J.A. Kraan, Nootdorp; 12 490 pnt. R E. Berrety. Haastrecht; 13 489 pnt. S. Jonas, Zoeter meer; 14/15. 487 pnt. R. Bolle- boom, Zoetermeer, O.A.J. Bayn, Den Haag; 16. 484 pnt. J van Nierop, Wateringen; 17. 483 pnt. S Bokop, Den Haag; 18 t/m 20. 482 pnt. M. Vreug- denhil, Maasdijk; D. Roopram, Zoetermeer; A.A. Rabouw, Gouda; 21 479 pnt. J. Koore- vaar. Schipluiden; 22/23. 478 pnt. S. Toth, Delft; H M. van Oosten, Leidschendam; 24 t/m 26.477 pnt. H. Melkert, Goude rak; F M. Hoynck, Den Haag; R C. Bouwer, Den Hoorn; 27. 474 pnt. J.A. Steenvoorden, Noordwijk; 28/29 473 pnt. R A Croes. Den Haag; M. Arndts, Den Haag.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 15