De Vries en Niemantsverdriet in finale 37 ste Open Leidse TENNIS CIRCUIT 4 weken topsport voor f. 12,50 rs p r t7 f ~a a n i d~! X Woningstichting wil geen geld bijpassen voor Endepoel III Katwijkse Reddings Brigade demonstreert haar mogelijkheden iaidae (Sou-unit T FTFIKN OMGEVING Rabobank Q Gewonde bij aanrijding CeidócSowo/nt nuiiiinaiiiHBumirmJ lotel Oranje noet scherm rerwijderen ZATERDAG 25 JULI 1992 LlEIDEN Vandaag om 1.30 uur spelen Seda de Vries en Linda Niemantsver- driet reeds de eindstrijd van de Heineken/NMB Open Leidse Tennis Kampioen schappen op Roomburg. De vervroeging vindt plaats in verband met de start, zondag van de eredivisiecompetitie. Na het bekend worden van de uitslag van de halve fina les van de mannen, die van daag om 11.30 uur beginnen, tussen de eveneens eredivi- sionisten Ralph Kok, boven in het schema bij de mannen, én Marcel Reuter, onderin, tegen respectievelijk Christi- aan Feenstra en Johari Veke- mans, zal worden vastgesteld of aansluitend de eindstrijd wordt afgewerkt, of dat deze toch op de traditionele finale- bondag kan worden gespeeld. Haagse Seda de Vries was, zoals reeds werd verwacht snel klaar met Helma Leeuwen. De op de wereldranglijst nog steeds stij gende Al-speelster toonde met 6-1, 6-1 weinig mededogen n^et de bij het Enschedese Topspin- ners spelende Leeuwen. Met het bereiken van de eindstrijd door De Vries kwam tevens vast te staan, dat deze vandaag om 13.30 uur afgewerkt diende te worden. Zondag komt de Haag se uit voor Thor RW in de die dag startende eredivisiecompe titie. Tegenstandster in de slot- ronde is Linda Niemantsver- driet, die over de iets langere adem beschikte dan de als eer ste geplaatste Heieen van den Berg. Niemantsverdriet won de eerste set vanaf 2-2 met 6-2, een tussenstand, die ook in de twee de set werd bereikt. De Noord- wijkerhoutse, die zondag voor Popeye GS aantreedt, stootte door naar 4-2 en via 4-4 naar 6- 4. In de derde set bouwde Rot terdamse Linda Niemantsver driet een 3-0 voorsprong uit naar 5-2 om alsnog met 6-4 te fi nishen. „Ook de tennisbal is rond", was het laconieke com mentaar van de enig overgeble ven Leidse vertegenwoordiger op Roomburg. Open vraag Of de eindstrijd van de mannen eveneens vandaag wordt afge werkt is nog een open vraag. Ralph Kok, de favoriet die de ti tel van vorig jaar zou kunnen prolongeren, staat zondag op Heleen van dén Berg kon het in de halve finale van de Heineken/NMB Open Leidse Tennis Kampioenschappen op Roomburg net niet bol werken tegen Linda Niemantsverdriet. FOTO: HENK SNATERSE gesteld in het eerste team van Ucello/Z'67. De Rotterdamse formatie speelt thuis tegen het Amsterdamse Amstelpark, waar halvefinalist Marcel Reu ter zijn niet geringe diensten vertoont. Kok, die met over macht Bas Snelders van de baan mepte, bestrijdt vandaag om 11.30 uur Christiaan Feen stra. De eerste singelaar van 't Melkhuisje uit Hilversum klop te in een merkwaardig verlopen duel de teamgenoot van Reuter, Paul Dogger, 6-2, 0-6, 6-4. In de onderste helft van het schema had Marcel Reuter alleen in de aanvangsfase goede tegenstand van Eric Hoppenbrouwers, die zelfs een 3-0 voorsprong nam. Met 6-4 en 6-3 trok de Amster dammer de zaak evenwel recht. Reuters tegenstander vandaag is Johan Vekemans, die tegen Michel van der Sanden een ze nuwslopend duel afwerkte. Open vraag voor het publiek was of op de stand 4-4 en 40 ge lijk in de derde set de service van Van der Sanden nu wel of niet precies op de lijn kwam. De toch gespeelde let werd door Vekemans gewonnen, die ook het volgende punt pakte en de partij uitserveerde. In de eerste en tweede set had Van der San den een 3-0, respectievelijk 4-1 achterstand steeds wegge werkt, om uiteindelijk in de derde set toch te sneuvelen. Bij winst van Vekemans op Reuter," en ook een zege van Feenstra over Kok kunnen de wedstrijd Ccidóc Sowflnl leidsters Annelies Koole en Ilonka van Riet besluiten de eindstrijd van het hoofdnum mer op de 37ste Heine ken/NMB Open Leidse Tennis Kampioenschappen, de heren ATinale, toch op de daarvoor bestemde zondag te laten plaats hebben. B-toernooi Ook in het B-toernooi op Room burg zijn de halve finales be kend. Ingmar Boerhorst, die met 7-5 en 6-1 afrekende met een inmiddels weer in de oude vertrouwde vorm komende Freek van der Capellen, komt vandaag uit tegen Zeeuw Mar cel Wolfert, die tegen Peter van der Weele uit Haarlem tot onge veer dezelfde uitslag kwam. Al leen werd de eerste set hier in een tiebreak beslist. Onderin het schema bij de B-mannen toonde de bij het Haagse Leimo- nias spelende Mark Post zich meer solide dan Alphenaar Onno Guinau, 6-2, 6-4. De Lei derdorper krijgt de winnaar van het treffen tussen de ook weer van even weg geweest zijnde Marcel van Rijn en Voor schotenaar Mark Fleischeuer tegenover zich. Bij de dames zijn de 'buitenlan ders' duidelijk in het overwicht. Irma van Seeters, die haar Me- renwijkse clubgenote Ingrid Kruit via twee tiebreaks nipt voorbleef, gaat het moeilijk krijgen tegen Limburgse Chan- tal Leenen. Claudia Reimering tikte met 6-0,6-1 Cindy Vincent van de baan, om aan te geven, dat het gat tussen de Leidse en de nationale B-top bij de vrou wen behoorlijk groot is. De win nares van de ontmoeting tussen TEAN-speelster Claudia Witte- man en Wateringese Carolien van Dijk is in ieder geval ge waarschuwd. Jeugdtoernooien In de serie landelijke jeugdtoer nooien stond deze week het zo genaamde K4-jeugdtoernooi van De Boekhorst op de jaarka lender. In Noordwijkerhout werd in de leeftijdsgroep tot en met 10 jaar Ralph de Boer uit Sassenheim van startnummer 1 voorzien, Tommie Stevens (Hillegom) werd als finalist in geschat. De eerste maakte zijn plaatsing in de vandaag te spe len finale waar, de tweede niet, al heeft de andere finalist wel dezelfde voornaam, Tommie de Ridder. Bij de meisjes waren Maaike Spoor (Lisse) en Vanes sa Leigh uit Nieuw Vennep de nummers 1 en 2. Joyce Taula- tan liet Spoor evenwel ontspo ren. Dankzij een vijftal spon sors kon het officiële toernooi en het evenementenprogram ma doorgang vinden. De plaats op de nationale jeugdranglij- sten bepaalde tevens de plaat sing in de officiële categoriën tot en 12,14 en 16 jaar. Bij de twaalfjarigen stond daar om Torben van der Voorn uit Noordwijk eerste, gevolgd door Martijn van Tol uit Hillegom. Jeroen Verdegaal (De Boek horst) was vijfde. De niet ge plaatste Koos van der Meer uit Heerhugowaard wordt echter vandaag de finalespeler. Bij de meisjes werd Charlotte Zand bergen' uit Zoeterwoude geacht de eindstrijd te halen en te win nen van Lorraine Rossmüller uit Hilversum. Zandbergen bleek inderdaad van die aparte klasse en vindt alleen Nanda Wubben van de Delftse Hout te genover zich. In tot en met 14 jaar werden Joeri de Goede uit Spaarndam en Sjard Wubben uit Pijnacker als de meest kans rijke spelers ingeschat. Thuis- speler Bart Zuidervaart stond hier op de vijfde stek. De werke lijkheid was echter totaal an ders. Johan Kraal van de Oude Eik en Alexander Soeters van Leimonias, waarvan de vader, Peter eens een gewaardeerd deelnemer was aan de Open Leidse staan in de slotronde. Bij de veertienjarige meisjes staat Charlotte Zandbergen weder om in de finale. Adriana Laski wordt in dit onderdeel haar te genstandster. Het organisatie team onder leiding van Karei Verdegaal en Anita Hockx zag Steven Verstraten uit Purmer- end en Bart van Rijn uit Kat wijk als de grootste kansheb bers in de categorie tot en met 16 jaar. In het laatste geval dient de naam vervangen te worden, David Rutten van 't Melkhuisje is de finalist. Bij de zestienjarige meisjes is het toernooi door te weinig inschrij vingen geschrapt. Op weg naar Casa Materna Vol goede moed zijn gistermiddag 23 jongeren vanuit Zoeterwoude- dorp vertrokken richting Napels. In het kindertehuis Casa Materna zullen zij twee weken lang allerlei werkzaamheden verrichten. De groep telt vier debutanten. Vlak voor het vertrek bij Ons Huis in Zoe terwoude werden enkele lustrumgangers gehuldigd. Eerst werd Bart van Vreedendaal in de schijnwerpers gezet (en letterlijk op handen gedragen). De 27-jarige penningmeester van de Stichting Zoeter woude voor Casa Materna is voor de tiende maal deelnemer aan het zomer-werkkamp. Hij werd gestoken in een keurig pak met krijt streep en ging als Casa Materna-manager-nieuwe-stijl richting Zuid- Europa. Drie deelnemers zijn voor de vijfde maal vertrokken. Het trio Ciska Hoogeveen, Hetty Kulik, Kees Vis werd in een drie-in-één pak gehesen. De lustrumgangers ontvingen voorts een oorkonde. Het gezelschap stapte om even voor half drie bij station Lammenschans in Leiden in de trein richting Utrecht. Daar stapte mén over in een trein die hen naar Italië brengt. Vandaag, tegen de avond hoopt de werkploeg bij Casa Materna aan te komen. De werkzaamheden in het kindertehuis bestaan uit het opknappen van de grote badkamers in het jongensgebouw, het controleren en zonodig herstellen van de lambrizering en, als de tijd het toelaat, het opknappen van de deuren in het schoolgebouw. Zaterdag 8 augustus worden de jongeren weer in Zoeterwoude terug verwacht. FOTO: HENK VAN DEN ENDE ALPHEN AAN DEN RIJN - Een 38-jarige fietser uit Alphen heeft gisteren een hoofdwond en een arm en een been gebro ken bij een aanrijding. Dat ge beurde op de kruising Prins Bernhardlaan-Prinses Irene- laan-Willem de Zwijgerlaan in Alphen aan den Rijn. De fietser wilde vanaf de Prinses Irene- laan de Willem de Zwijgerlaan oversteken. Hij reed daarbij door rood licht. Een naderende vrachtauto kon hem niet meer ontwijken. De man is na behan deling in het Rijnoordzieken- huis naar huis gebracht. 7 i illi Voor slechts f. 12,50 ontvangt u, op een ingangsdatum naar keus, de Leidse Courant 4 weken lang in de bus. Met flitsende en kleurrijke reportages over uw favoriete sport. Bovendien kunt u uw geluk beproeven in één van de grote sportprijsvragen. Zo'n sportief aanbod mag u natuurlijk niet laten lopen. Bel ons (071 - 313 677) of stuur vandaag nog de bon in. Olympische Spelen 25 juli - 9 augustus f. 12,50 de Leidse Courant 4 weken lang ontvangen. Straat: Postcode: Plaats: Telefoon: (t.v.m. controle bezorging! Stuur deze bon uiterlijk 4 dagen vóór de aangegeven periode naar: Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2501 VC Den Haag 0ORDWIJK Hotel ranje in Noordwijk wordt jrplicht tot het weghalen an een afzetting op het (rand. De president van de echtbank in Den Haag wam gisteren tot deze uit- omdat het strand vrij toet blijven van horeca-acti- iteiten. De gemeente heeft haar kort geding gewon en. e vijftien paviljoenhouders te enden voor de zomer met de imeente een contract, waarin voorwaarden staan voor de itvoering van een horecagele- enheid. Negen van de vijftien indernemingen hielden zich iet aan deze overeenkomst, lotel Oranje ging met haar ille- afzetting het verst. Vol- ens woorvoerder MOBO dient afzetting slechts als wind- icherm. De gemeente ziet het ichter als een ongeoorloofde litbreiding van het terrassen- testand. Nu de gemeente gelijk heeft ge regen kan Hotel Oranje bin- lenkort een deurwaarder over vloer verwachten met een angetekend vonnis. Haalt )ranje binnen twee dagen na ondertekening van het von- i de afscheiding niet weg dan [omt de gemeente in actie. In lit geval gebeurt het weghalen kosten van Oranje. Oranje is evens verplicht de advocaat- kosten te betalen. Van de andere overtreders heb ben een aantal intussen water de wijn gedaan. Zo wordt er door een sommige geen sterke drank meer verkocht en is de friteuse buiten werking gesteld. [Vee bedrijven hebben een aanschrijving van de gemeente waarin wordt gesom meerd hun overschrijding aan ;errasruimte te verwijderen. Gebeurt dit niet dan kunnen ook zij een kort geding ver- ein- wachten. Idoor FRANK BUURMAN WARMOND De Woning stichting Warmunda in War mond is niet tevreden over de overeenkomst die de ge meente Warmond heeft afge sloten met projectontwikke laar Eurowoningen in Rot terdam voor woningbouw in Endepoel III. Volgens War munda houdt de gemeente onvoldoende geld over aan de transactie rond het voorma lige Warmero-terrein, waar door een tekort op de begro ting is ontstaan die de bouw van gesubsidieerde wonin gen mogelijk moet maken. De Woningstichting voelt er weinig voor om dat bedrag bij te passen. Het zou gaan om een bedrag dat kan variëren van enkele honderdduizen den guldens tot bijna een miljoen gulden. „Als Woningstichting zijn wij buiten de onderhandelingen met Eurowoningen gehouden. Vervolgens worden wij wel ge acht om het schip met geld bin nen te brengen omdat er niet hard genoeg is onderhandeld. De gemeente had beter moeten weten. Je bent aan de goden overgeleverd als je met een pro jectontwikkelaar in zee gaat. Eurowoningen maakt nu onno dig veel winst, terwijl de ge- rrteente allerlei instrumenten had om de projectontwikkelaar buiten de deur te houden, zoals het bestemmingsplan", zegt voorzitter J. van Mameren van de Woningstichting. In Ende poel III zouden 90 woningen moeten worden gebouwd. Het gaat om 39 woningwetwonin gen, onderverdeeld in 24 éénge zinswoningen en 15 apparte menten. Verder komen er 24 gesubsidieerde koopwoningen en 27 vrije sectorwoningen, die de winst voor de projectontwik kelaar moeten opleveren. De Woningstichting streeft er naar de huren zo laag mogelijk te houden. „In Warmond heb ben we vrij lage huren en dat willen we zo houden. Het maxi mum ligt tussen de 600 en 650 gulden. De maximale huur die wettelijk is vastgelegd bedraagt 690 gulden, dat vinden we veel te veel. Een kwart van de huur ders woont te goedkoop en we streven naar doorstroming. Dat bereik je alleen als je de huren laag houdt, en dat wordt een beetje moeilijk als je niet ge noeg geld hebt", aldus Van Ma meren. Volgens de voorzitter wordt er momenteel druk on derhandeld tussen projectont wikkelaar, gemeente en Wo ningstichting om een betere fi nanciële verhouding te bewerk stelligen. „Maar ik ben niet ge rust op de afloop van die onder handelingen", stelt Van Mame- Dramatisch Volgens de Warmondse wet houder J. Wassenaar van wo ningbouw liggen de zaken lang niet dramatisch als ze door de Woningstichting worden voor gesteld. „Een tekort van een miljoen gulden, daar is absoluut geen sprake van, dat zijn india nenverhalen. Het gaat om een bedrag tussen de 100.000 en 150.000 gulden, dat nodig is om de huren niet boven de 650 gul den per maand te laten uitko men. Dat tekort zou in evenre digheid door alle partijen kun nen worden aangezuiverd, daarover wordt nu overlegd. We zouden ook aan Eurowoningen kunnen vragen om een goeko- pere bouwer te zoeken, maar dat zal waarschijnlijk niet een voudig zijn. De Woningstich ting voelt er weinig voor om bij te betalen, maar daar ontkom je niet aan als je als gemeenbe- stuur hebt vastgesteld dat 70 procent van de woningbouw in de sociale sfeer moet worden ge realiseerd. Maar nogmaals, het gaat om een relatief laag be drag. De Woningstichting be schikt over een aanzienlijke re serve en het lijkt me niet dat een bijdrage problemen zou op leveren", aldus de wethouder. Wassenaar spreekt tegen dat de gemeente onvoldoende munt heeft geslagen uit de overeen komst. „We krijgen 400 gulden per vierkante meter, veel meer kan je er niet uithalen. Je zou zo'n gebied ook zelf kunnen ontwikkelen als gemeente, maar dat ligt niet zo makkelijk. Eurowoningen bezat al de helft van de grond, wij hebben er de mensen niet voor om zelf aan de slag te gaan en we voelen er niet voor om risico's van een derge lijke onderneming op ons te ne men. Als de woningmarkt in zakt kun je voor miljoenen gul dens het schip ingaan bij de ver koop van de dure woningen en het is voor de gemeente moeilijk een dergelijke strop op te van gen. Die verantwoordelijkheid kun je dus beter bij de project ontwikkelaar leggen", aldus wethouder Wassenaar. Vandaag eindstrijd A-toernooi op Roomburg KATWIJK - De Katwijkse Reddings Brigade (KRB) geeft zaterdag 1 augustus een demonstratie van haar kunnen. Via een dagvullend programma worden langs de Katwijks kust allerlei vor men van reddingswerk ge toond. De KRB werkt op deze dag sa men met de Koninklijke Mari ne, de Koninklijke Luchtmacht, de Koninklijke Nederlandse Reddingsmaatschappij en de Rijkspolitie te water. Het is de bedoeling dat het publiek op de hoogte wordt gebracht van wat er zoal gebeurt met schepen die op zee in nood verkeren. Verder wordt er gekeken hoe mensen ook zelf een rol kunnen spelen bij het reddingswerk. Om kwart over tien worden vanaf het strand de boten 'Cas- paris' en 'Valentijn' gelanceerd. Vervolgens is het de beurt aan de Katwijks brandweer. Rond kwart voor elf haalt een Alouet- te van de Koninklijke Land macht iemand uit een snel va rende motorboot. Gelijktijdig toont het bedrijf Sailsafe welke uitrusting toebehoort aan red dingschepen. Tegen elf uur worden de red dingsboten 'Casparis' en het schip van Bernard van Leer en van de rijkspolitie voorgesteld. Eenheden van de Koninklijke Marine voeren hierna met hun Lynx-helicopter een redding uit. Na de middag staat er zoekak- tie op zee naar vermisten van een gezonken passagiersschip op het programma. Op het strand wordt uitleg gegeven over het gebruik van strand- vlaggen en reddingslijnen. Rond half vier wordt het de monstratiegedeelte afgesloten met het redden van een vissers boot, die in de problemen zit. Bij deze spektaculaire operatie zal een deel van de KRB-be- manning overboord gaan in rubbervlotten, terwijl een Orion van de Koninklijke Mari ne vooruitvliegt om de vissers boot op te sporen. Tegen vier uur zijn de reddingsdemonstra ties afgelopen. Op het strand en langs de bou levard staan een aantal stands opgesteld, die tips geven voor veilig zwemmen in zee Zo is rond de Vuurbaak reddingsma teriaal te aanschouwen. Water sportverenigingen als zeilclub Skuytevaert, de Katwijkse Branding Surfclub en de Kat wijkse Kanoclub geven infor matie over hun activiteiten. De stands staan opgesteld tussen tien en vijf uur. Ook vandaag is er overigens al de mogelijkheid de reddings- posten te bezoeken. De Kat wijkse Reddingsbrigade houdt de gehele dag open huis. De Katwijkse Reddings Brigade actief op het strand bij Katwijk.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 13