Post geeft Nijdam de schuld van alles Uit de Vlaamse school der onverzettelijkheid NIEUW DIEPTEPUNT IN OUDE CONTROVERSE Twee dagen achter elkaar kwam alle oud zeer weer boven. De mannen van Raas zaten die van Post dwars en andersom. Lijmpogingen mislukten en de internationale wielerwereld lachte Nederland uit. Hoofdrolspelers in een klucht die bol staat van achterdocht. TOUR DE FRANCE doorGuido Bindels Montlugon De afstand tus sen Hotel du Pare in Neris les Bains (onderkomen van Pana sonic) en Hotel Novelta in Do- merat (Buckler) bedraagt nog geen twintig kilometer. De kloof die er, na wederom een roerig Tour-dagje, tussen Peter Post en Jan Raas ligt, is vele malen groter. Het rondje langs beide partijen levert vooral te genstrijdige verhalen èn verwij ten op. Het enige waarover Peter Post en Jan Raas het eens zijn is dat het zo niet verder kan, dat de Nederlandse wielersport voor de tweede achtereenvolgende dag te kijk is gezet en dat er nu eindelijk eens wat moet gaan gebeuren. Om met dat laatste te begin nen: een oplossing ligt, zo lijkt het, niet in het verschiet. „Want", zegt Raas, „als Post behoefte heeft aan een gesprek, komt hij maar langs, ik neem er niet het initiatief toe". „Ik met Raas aan de tafel gaan zitten", reageert Post, „nee, wil Raas praten, dan zal hij dat met mijn ploegleiders Planckaert en De Rooy moeten doen". Raleigh Post-Raas, de controverse is niet nieuw. Hij dateert nog uit de tijd dat Raas Raleigh verliet, diverse renners meenam naar een nieuw team en het eens zo hechte bolwerk van Post wan kelde. Post-Raas, de ploegen van beide kemphanen hebben in de jaren die volgden vaak met elkaar overhoop gelegen en het conflict blijft maar bestaan, zelfs tussehL/Tenners die de 'oude tijden' niet eens hebben meegemaakt. Frans Maassen heeft er sinds gisteren definitief de neus van vol. De coureur zegt door de hele affaire zeker al twintig keer een koers verloren te heb ben. Het verlies van gisteren doet de deur dicht. Zelfs al vindt Raas een nieuwe sponsor, Maassen zal vertrekken. Dieptepunt De treurnis bereikte op weg naar Montlugon een nieuw dieptepunt toen Post-renner Mare Sergeant, in opdracht van de leiding, weigerde nog langer mee te werken aan een ont snapping met Maassen. Jean- Claude Colotti profiteerde er dankbaar van en Theo de Rooy ergerde zich groen en geel. De ploegleider van Panasonic, die na overleg met collega Wal ter Planckaert zelf tegen Serge ant zei dat hij de benen stil moest houden: „Ik baal er ver schrikkelijk van dat dit moest gebeuren, noem het maar ge woon oorlog". Liever had De Rooy zijn renner een andere opdracht gegeven, de ex-coureur zegt, dat hij zelfs opgelucht zou zijn geweest als Sergeant zijn bevel in de wind had geslagen. Maar er spelen nu eenmaal meer zaken mee in dat complexe wielerpeloton, waar koning achterdocht re geert. „We moeten tot een politieke oplossing komen", zegt De Rooy daarom wanhopig. „Ik zou een beroep willen doen op het gezonde verstand. Van ren ners, ploegleiding, iedereen, want nu zijn er alleen maar ver liezers. Vertrouwen moet daar bij het sleutelwoord zijn, want we komen elkaar in deze beslo ten gemeenschap toch elke keer weer tegen". Beladen Vertrouwen dus. Een in deze context toch wel erg beladen woord. Want als we Jan Raas mogen geloven, hebben juist Theo de Rooy en Walter Planc kaert het op weg naar Montlu- gon verziekt. „Maassen en Ser geant waren het met elkaar eens. Ze zouden doorrijden. Totdat die de Rooy komt en 'nee' zegt tegen Sergeant. Moet je je dat voorstellen, de cou reurs maken een gebaar, zetten een eerste stap, maar daar wordt zomaar aan voorbij ge gaan. Een schande is het". „Zelfs Carenso, de algemeen di recteur van de Tour, heeft zich daar verschrikkelijk over opge wonden. Dat is de waarheid, echt, wat De Rooy deed was fou te boel. Dit heeft niets meer met een controverse tussen Post en mij te maken, dit besluiten De Rooy en Planckaert zomaar even". Walter Planckaert: „Als je in een fabriek werkt heb je een baas boven je. Hilaire van der Schueren doet wat Raas zegt, mijn baas is Post en die zit lan ger in de wielersport dan Raas, die heeft veel meer bewezen". Peter Post: „Ik instrueer mijn renners niet, dat doen De Rooy en Planckaert. Ik zou het alle maal anders willen. Als wij niet eens meer het jongerenklasse- ment van Bouwmans naar be horen mogen controleren en als Ludwig in een ontsnapping zit en ze speciaal voor Bontempi een gat laten vallen, waar zijn we dan mee bezig? Dan wordt er alleen maar gefietst om ons niet te laten winnen". Kritiek Raas begrijpt deze kritiek van Post niet. Sterker nog, hij vindt OUDE GLORIE: LUCIEN BUYSSE DONDERDAG 23 JULI 1992 9 Spanning te snijden in „Eigen Tour" DEN HAAG - De span ning in „Eigen Tour" is weer helemaal terug. Deel nemers die dachten uitge schakeld te zijn omdat ze zich onder de eerste twin tig in het algemeen klasse ment zagen staan, komen sterk opzetten. Koploper E.R. de Lange uit Leid- schendam ziet de concur rentie met rasse schreden naderen. Veel deelnemers bellen de staf van „Eigen- Tour" (070-3190814) hoe veel punten men in totaal nu heeft, men geniet van het mooie weer op de camping en willen toch graag op de hoogte blij ven. Dagklassement „Eigen-Tour" van de zeventiende etappe: 144 pnt. C.M. Massar, Delft: 2/ 3. 42 pnt. R. Reyenga, Maas sluis;. R.A.B de Jager. Den Haag; 4. 41 pnt. K. Kerkvliet, Zoeterwoude; 5. 40 pnt. G Bra- der, Den Haag; 6. 39 pnt. dhr. Krout, Den Haag; 7 t/m 9. 38 pnt. M. Kemp, Gouda; H. Gouw, Waddinxveen; B. Dalde- rop, Den Haag; 10 t/m 15. 37 pnt. F.D. van Wezenberg, Den Haag; M.P. Huisman, Den Haag; J.P. van der Harst, Rijs wijk; E.M. Fontijne-Knaap, Den Haag; J. Brader, Zoetermeer; P.J. Bergman, Den Haag; 16/ 17. 36 pnt. R.F.S. v.d. Staaij, Den Haag; dhr Kuhuwael, Den Haag; 18 t/m 21. 35 pnt. R.J. van Zuilen, Den Haag; K.M. Rog-Verbaan, Den Haag; P C. Goedschalk, Den Haag; R. Bol- leboom, Zoetermeer. Prijzen De dagprijzen van de zeven tiende etappe: Eerste prijs een reis naar Pa rijs met 44 punten naar C.M. Massar, Delft. Tweede prijs waardebon t.w.v. 75,- van Radio Modern met 42 punten R.A.B. de Jager, Den Haag en de derde prijs het „Ei- gen-Toursweatshirt" is ge wonnen door R. Reyenga, Maassluis eveneens met 42 punten maar het reglement be slist hierin. Algemeen klassement „Ei gen-Tour" na de zeventiende etappe: 1444 pnt. E.R. de Lange, Leid- schendam; 2.440 pnt. H. Oost- dam, Hazerswoude; 3. 437 pnt. J Kester, Naaldwijk; 4. 432 pnt. G. van Laviere, Moerkapelle; 5. 427 pnt. M. Burger, Den Haag; 6. 426 pnt. A.A. Rabouw, Gou da; 7/8. 425 pnt. R. Staallekker, Den Haag; N. van der Kruk, Delft; 9/10/11. 423 pnt. J Fon- ville, Den Haag; O.A.J. Bayn, Den Haag; 12. 422 pnt. S Toth, Delft; 13. 420 pnt. J.J. Terpstra, Zevenhuizen; 14 418 pnt. R. Bolleboom, Zoetermeer; 15. 417 pnt. R van Leeuwen, Mon ster; 16. 416 pnt. J van Nierop, Wateringen; 17. 415 pnt. J A. Kraan, Nootdorp; 18. 412 pnt. M. Vreugdenhil, Maasdijk; 19. 410 pnt. R.J.F. Secreve, Den Haag; 20 409 pnt. P. de Regt, Gouda. T0URCIJFERS Zeventiende etappe La Bourboule-Montlucon: I. Colotti (Fra) 189 km in 4.34.55 (gem. 41,248 km/u), 2. Maassen (Ned) 3.31, 3. Serge ant (Bel), 4. Louviot (Fra) 8.34, 5. Nulens (Bel), 6. Lilholt (Den) 15.43, 7. Museeuw (Bel) 16.15, 8. Van Poppel (Ned), 9. De Clercq (Bel), 10. Jalabert (Fra), II. Ludwig (Dui), 12. Redant (Bel), 13. Chiappucci (Ita), 14. De Wilde (Bel), 15. Peiper (Aus), 16. Bugno (Ita), 17. Du- rand (Fra), 18. De Wolf (Bel), 19. Van Slycke (Bel), 20. Müller (Zwi), 21. Bontempi (Ita), 22. Roche (Ier), 23. Weltz (Den), 24. Cepele (Lit), 25. Perini (Ita), 26. Indurain (Spa), 27. Lino (Fra), 28. Anderson (Aus), 29. Van de Laer (Bel), 30. Hamp- sten (VSt), 33. Breukink, 39. Van Aert, 51. Bouwmans, 52. Theunisse, 82. Manders, 89. Rooks, 98. Kokkelkoren, 103. Nijdam, 115. Den Bakker, 130. en laatste Jaramillo (Col) 17.22. Opgegeven: Konisjev (GOS). Algemeen klassement: 1. In durain 84.49.10, 2. Chiappucci I.42, 3. Hampsten 8.07, 4. Lino 9.22,5. Bugno 10.09,6. Delgado (Spa) 11.50, 7. Breukink 15.54, 8. Perini 15.56, 9. Roche 17.12, 10. Vona (Ita) 19.22, 11. Hepp- ner (Dui) 20.01, 12. Theunisse 20.32,13. Boyer (Fra) 20.40,14. Rué (Fra) 21.29,15. Bouwmans 22.56, 16. Mauleon (Spa) 23.50, 17. Millar (GBr) 24.14, 18. Rooks 24.30,19. Chioccioli (Ita) 25.04, 20. Gonzales (Spa) 25.31, 21. Alcala (Mex) 26.16, 22. Un- zaga (Spa) 30.47, 23. De Jesus Vargas (Col) 35.31, 24. Fignon (Fra) 37.22, 25. Virenque (Fra) 37.48, 88. Van Aert 2.24.01, 92. Maassen 2.28.16, 94. Den Bak ker 2.31.06, 113. Kokkelkoren 3.03.08, 114. Nijdam 3.03.11, 127. Van Poppel 3.30.44, 129. Manders 3.47.45, 130. en laat ste Quevedo (Spa) 3.54.06. Puntenklassement: 1. Jala bert 229 pnt, 2. Museeuw 201, 3. Chiappucci 180, 4. Ghirotto 148, 5. Ludwig 132, 6. Indurain III. 7. Roche 108, 8. Bugno 97, 9. Maassen 80,10. Kelly 77. Bergklassement: 1. Chiap pucci 409 punten, 2. Virenque 245, 3. Chioccioli 209, 4. Indu rain 152, 5. Hampsten 140, 6. Bugno 131, 7. Vona 112, 8. Ro che 104, 9. Murguialday 96, 10. Boyer 88. Dagploegenklassement: 1. Panasonic 14.13.05,2. Z 4.05,3. Buckler 8.36,4. ONCE 15.39,5. Tulip 22.48, 9. PDM 20.25, 19. TVM. Algemeen ploegenklasseme- ment: 1. Carrera 254.47.48, 2. Banesto 29.06, 3. Clas 39.19, 4. Z 44.57, 5. Gatorade 50.26, 6. TVM 1.17.05, 9. PDM 1.42.58, II. Panasonic 1.46.55, 20. Buc kler 4.49.36. naar Claudio Chiap- en zijn kameraden doen zaken. Tot aan de van gisteren won de al ruim 224.000 een zes- dui eel van de drie miljoen die t dat iu zijn verdeeld. taliaanse renstal vergaarde onder meer door de rtelfpe-zeges van Bontempi, ippucci en Roche. En de bol- strui van Chiappucci. iverige ploegen dienen met minder genoegen te ne- Tweede in het voorlopige klassement is de Panaso- iloeg, die 92.000 gulden bij ar fietste. TVM (67.000), der (49.000) en PDM )00) moeten het met aan- kelijk minder doen. Armoe f is het bij de Colombiaanse g Ryalcao die na 3344 kilo- t koersen slechts 4550 gul- verdiende. Minder dan een der per kilometer. N KM TOT KM 131 renners vertrekken La Bourboule onder een (bewolkte hemel, n: Virenque komt als eerste m op de Cote de M'ejanesse categorie), Pensee, Chiurra- n Bouwmans zijn de directe ervolgers. km: Arnould passeert als te de Cote de Confolet Port i. In de afdaling gaat Step- - aan de haal. Indurain [t met Chiesa. Chiappucci igt zich ook in de strijd, km: Indurain, Chiappucci, issen, Louviot en Sergeant n op avontuur. De leiders in klassement laten het drietal evaarlijke renners vervol- s ongemoeid. [m; Het trio heeft 4.02 voor- >ng op het peloton, un: Het peloton rijdt op 6.47, groep van elf, onder wie ukink, Van Aert, Fondriest, )by en Frison, verlaat het ton. De vlucht duurt kort, alve voor Frison. cm: Konisjev stapt af. Het !tal heeft 8.54 voorsprong. mLouviot ontsnapt, Nu- volgt. Het peloton heeft achterstand. Frison 10. ,5 km: Nulens en Louviot tot 9.30 genaderd, Frison top 10.30, peloton op 12.35. km: Z en Buckler maken ipo. km: Frison wordt terugge- t. Maassen en zijn compa- hebben 6.41 op de twee ach- tolgers, 9.50 op het peloton. km: Colotti demarreert, assen en Sergeant beloeren >1 iar. Va km: Colotti heeft in vijf ki- /aiMer 1.45 voorsprong ver- rd op de twee ruziënde oude ihtmakkers. Louviot en Nu- rijden op 6.33, peloton op km: Sergeant gaat eindelijk r rijden, maar het is te laat. >tti heeft al ru m twee mi- en- voorsprong, aid km: Colotti wint de etappe, assen wordt tweede op 3.31, geant derde. Indurain be dt de gele trui. Jalabert de Bne. FOTO ANP De vete tussen de Panasonic-ploeg en de Buckler-ploeg laaide gisteren weer op, met als uiteindelijk resultaat een overwinning voor Jean-Claude Colotti. Hoofdrolspeler? Frans Maassen en Mare Sergeant wachtten met strakke gezichten op de interviews. dat de mannen van Post zijn be gonnen, dat het juist andersom is. „In het begin van de Tour ging het al mis. Toen reden ze van Panasonic wel achter Nij dam en Maassen aan, maar rea geerden ze niet als er* anderen ontsnapten. En er zijn nog veel meer wedstrijden geweest waarin dat gebeurde". Peter Post wuift dit uiteraard weer weg. De manager van Pa nasonic is stil als we hem dan nog maar eens naar zijn visie vragen. Hij krabt zich achter de oren, denkt na en braakt ten slotte de naam van Jelle Nijdam uit. „Dat is de aanstichter. Ik erger me al lang aan die Nij dam. Die jut de boel altijd op". „Maassen mag van mij best winnen, die valt voortdurend aan, dat is een goede renner, maar die Nijdam verziekt het voor zijn eigen team". Post refereert dan nog maar eens aan de etappe van de dag ervoor, toen Nijdam weigerde om met zijn coureur Zdanov mee te rijden. De 22-jarige GOS-renner, die nog niet zo lang geleden ergens op de Sibe rische ijsvlakte voetbalde en dus nog behoorlijk groen achter de oren is, wist niet wat hem overkwam, toen Nijdam niet al leen weigerde mee te werken, maar hem ook nog eens begon te treiteren. Post: „Dat Nijdam niet op kop kwam, vond ik niet erg, maar de manier waarop hij naast Zda nov ging rijden en hem uitlach te, heeft verschrikkelijk geïrri teerd. Bij de profs doe je zoiets niet. Als je als amateur Olympi- a's Ronde rijdt, accoord, maar niet als je beroepsrenner bent". Stinken „Ik zat voor de televisie te kij ken en zag het gebeuren. Ver schrikkelijk. Ach, laat ik er maar over ophouden. Je zit dan zo te roeren in de stront, dan gaat het alleen maar meer stin ken. Na dat incident had er een gesprek moeten komen, maar je denkt toch niet dat ik, als er zo iets gebeurt, daartoe het initia tief neem"? „Voor het imago van de sport is dit heel slecht, maar voor de be trokken coureurs is het nog veel slechter. Je moet altijd verder kijken. Als Nijdam normaal ge daan had en Zdanov de etappe had gewonnen, had Maassen weer de andere dag gewonnen, dan had Sergeant best wel met hem meegewerkt. Zo gaat dat toch? Het is een kwestie van ge ven en nemen". „Maassen is er nu de dupe van geworden. Dankzij Nijdam, zijn eigen ploegmaat. Maar goed, Nijdam is de man van Raas, daar komen toch de instructies vandaan? Zo kun je wel aan de gang blijven met het vereffenen van onderlinge rekeningen. Ik heb die problemen nooit met PDM of TVM, maar altijd met Buckler. Ik begrijp het niet. Ge loof mij nou maar de kwade man is Jelle Nijdam". Jan Raas neemt het, uiteraard, op voor zijn pupil. „Waarom zou Nijdam zich in een etappe die boven op een berg eindigt inzetten voor Zdanov? Jelle had toch eigenlijk in die ontsnap ping niets te zoeken? De situa tie van een dag later was heel anders. In die kopgroep van drie had iederéén een kans om te winnen. En nogmaals, de renners waren het met elkaar eens, ze zouden ervoor rijden, maakten een gebaar. Maar nee, Sergeant mocht opeens niet van de leiding". Lachertje Tot zover die leiding over de klucht, die de renners van Raas en Post twee dagen achter el kaar opvoerden, die ze tot het lachertje van het peloton degra deerde en beide teams op een berisping van de Tour-leiding kwam te staan. Wat zeggen de renners er zelf van? Nijdam riep eergisteren wat al te balo rig dat hij toch mooi in beeld was geweest, reclame voor zijn firma had gemaakt. Sergeant speelde een dag later de brave Belg. „Sportief gezien was het belachelijk, maar ik doe wat me wordt opgedragen, ik moet gehoorzamen". Gelukkig is er dan nog Frans Maassen. Die zegt het gebeuren van gisteren een absoluut diep tepunt in zijn wielerloopbaan te vinden. „De controverse wordt over onze ruggen uitgevochten. Ook ik mocht op een gegeven moment van assistent-ploeglei der Hilaire van der Schueren niet meer rijden. Ik heb tegen hem gezegd: zoek het zelf maar uit". „Ik zit al zes jaar bij Raas, ik weet hoe het in elkaar zit en wil er niet meer de dupe van wor den. Ik heb mijn besluit geno men". Maassen gaat dus weg bij Raas. Dat mogen we tenminste uit bo venstaande woorden opmaken. Maar voorlopig heeft Raas zelfs niet eens een nieuwe sponsor. Post ook niet trouwens. Negen jaar liggen de teams van beide kopstukken uit de Nederlandse wielersport elkaar al dwars. Het heeft beiden meer slecht dan goed gedaan. Het uitpraten kan blijkbaar niet. Wie weet zorgt de sanering die in het ver schiet ligt tenslotte vanzelf voor een oplossing. tobezitters in Luchon op de vele vermisten op te sporen. De coureurs werden gevonden. Ook die twintig die in holen en spelonken waren gekropen, die half bevroren en bloedend de hutten van de herders waren binnengestrompeld of elders gezocht hadden naar een beetje beschutting tegen het ver schrikkelijke weer. „Helden zijt gij allemaal", schreef Desgran- ge de volgende dag in zijn krant. En voor het eerst bleek dat hij minder hard was dan algemeen werd aangenomen. Rustdag De volgende dag gaf hij de ren ners een extra rustdag en voor die ene keer wilde ook hij niets weten van een tijdslimiet. Lu- cien Buysse, de succesvolste coureur uit een geslacht dat elf wielrenners voortbracht, won ook de volgende etappe en in het eindklassement bedroeg de voorsprong op de nummer twee, de Luxemburger Nicolas Frantz, tenslotte 1 uur, 22 mi nuten en 25 seconden. Lucien Buysse was in het jaar van zijn grote triomf al 34. Twaalf jaar eerder was hij be roepswielrenner geworden en reed meteen zijn eerste Tour. Zonder succes, want hij haalde het einde niet. In 1919, bij zijn tweede deelname, moest hij op nieuw vroegtijdig opgeven, maar Buysse bleek een laat bloeier. Als knecht van een Italiaanse ploeg dreigde hij in de anonimi teit te geraken, maar in 1921 werd hij vierde in de Giro d'Ita- lia en dat deed hem tenslotte besluiten om in het vervolg voor eigen kansen te gaan rij den. In 1923 won hij in de Tour de 427 Jcilometer lange etappe van Perpignon naar Toulon, een jaar later werd hij derde in het eindklassement en op die der tigste juni 1926 verwierf hij de finitief een plaats in de eregale rij der oude glorie. School Door een conflict tussen zijn ploeg Automoto en de Tour-di rectie kon hij de twee jaar na zijn triomftocht jammer genoeg niet meer meedoen. Daarna had de man, die een belangrijke pion was in wat wel de Vlaamse School der Onverzettelijkheid wordt genoemd, zijn beste tijd gehad. Lucien Buysse, het prototype van een Flandrien, won nooit een klassieker, behaalde slechts weinig overwinningen, maar op het Tour-succes van 1926 kon hij lang teren. Na zijn wielerloopbaan begon hij een cafe in Deinze, dat hij 'Café Aubisque' noemde. Daar haalde hij constant herinnerin gen op aan die legendarische dag op die al even legendarische col. Hij genoot er van zijn bier tjes, zijn sigaar en stierf tenslot te op 3 januari 1980, op 87-jari- ge leeftijd. De ploeg van t sinds gisteren uit drie renners. Tijdens de etappe van La naar Montlucon Dimitri Konisjev af met darmstoornissen. vorig jaar nog win- ran twee etappes, was de coureur in vijf dagen uit van Guido van Calster Zaterdag verliet Mei- koers, zondag Wij maandag Siemons, dins- dat Skibby het ook niet haalt. Alleen Theunisse en Robert ggen nergens last van De gesneuvelde cou- klaagden allen over uit- zei manager Arjan Bos. sinds gisteren met de ploeg met de minste Helvetia en Buckler met ieder nog vier cou- in koers. Geen enkele 1 laa|gis meer compleet. PDM en zijn de enige forma- die nog acht mensen in de hebben. door Guido Bindels Montlucon Jean-Claude Co lotti was al meer dan zestien minuten binnen, toen eindelijk ook het peloton in Montlugon arriveerde. De grote groep had gisteren, net als de kemphanen Frans Maassen en Mare Serge ant, niet echt zin in een flitsen de achtervolging. Maar Colotti is dan ook geen gevaarlijke klant voor het klassement. Lucien Buysse was dat in 1926 wel. Toch slaagde hij er in om in de tiende etappe, tussen Bayon- ne en Luchon, een gigantische marge met de rest van het deel nemersveld op te bouwen. Buysse begon die rit met een half uur achterstand op gele truidrager Van Slembroeck, maar hij sloeg in een luguber decor onverbiddelijk terug. Het was de dertigste juni en het zou een historische dag worden. Een dik wolkendek hulde de cols al vroeg in een grijze duis ternis en de flanken werden hoe langer hoe meer bedekt met sneeuw en ijzel. Lucien Buysse overbrugde de afstand van 326 kilometer in 17 uur en twaalf minuten. De nummer twee, de Italiaan Frederico Aymo deed er 25 minuten en 28 seconden langer over. Rond middernacht hadden pas 47 van de 74 vertrokken ren ners de eindstreep bereikt. Di recteur Henri Desgrange moest tenslotte een h^use reddings ploeg formeren. Hij riep alle au- Archieffoto Lucien Buysse. het prototype van een Flandrien, begon na zijn wielerloopbaan hij een café in Deinze, dat hij 'Café Aubisque' noemde.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 9