De weg naar de top van Jaap ten Kortenaar IWAZ moet het zonder Piziks doen Greë Norman in de war SPORT Eltingh vloert titelhouder Gustafsson QeidóaOounant DONDERDAG 23 JULI 1992 Gevangenisstraf voetbalvoorzitter Johannesburg De voormali ge voorzitter van de Zuidafri- kaanse voetbalbond is gisteren in Johannesburg tot zes jaar ge vangenisstraf veroordeeld. De rechtbank achtte bewezen dat de 52-jarige Cyril Kobus tijdens zijn amtsperiode de bond voor circa 3 miljoen gulden heeft op gelicht. Eerder werd de pr-chef van de bond veroordeeld tot 14 jaar cel. Maracana-stadion eist een dode Rio de Janeiro Een Brazili aanse jongen is overleden aan de verwondingen die hij zondag had opgelopen in het Maraca- na-voetbalstadion in Rio de Ja neiro. Voor de return tussen Botafogo en Flamengo om de landstitel bezweek de afraste ring onder het gewicht van 150.000 toeschouwers. De 16- jarige Fernando Castilho was een van de 93 gewonden die naar ziekenhuizen werden ge bracht. Van hen zijn er nu nog 23 opgenomen, van wie drie in ernstige toestand. Drie Bulgaarse roeiers betrapt Sofia Drie Bulgaarse roeiers nemen wegens doping niet deel aan de Olympische Spelen. Het trio werd bij een controle vlak voor het vertrek naar Barcelo na positief bevonden. De drie zijn Svilen Neykov en Rumen Alexiev en de skiffeuze Daniela Micheva. Eric Swinkels mist beveiliging Barcelona Alleen de steden veranderen voor Eric Swinkels. In Barcelona begint de Bra bantse kleiduivenschutter aan zijn vijfde Olympische Spelen. Hij heeft niet het gevoel opge sloten te zijn in een gevangenis. „De veiligheidsmaatregelen vallen me enorm mee. Ik had ze scherper verwacht". Swinkels kan en mag vergelijken. Hij was er in 1972 in München al bij, won zilver op het onderdeel skeet in Montreal en plaatste zich dit jaar opnieuw voor zijn vijfde Olympische evenement. Brenda Schultz moederziel alleen Barcelona Brenda Schultz was gistermiddag de enige ver tegenwoordigster van de natio nale tennisploeg in Barcelona. De 21-jarige Heemsteedse zou oorspronkelijk vergezeld wor den door Manon Bollegraf. Die bleef geblesseerd achter in Ne derland. De andere spelers en speelsters, die op het trage gra vel van het tennisstadion Vall d'Hebron actief zullen zijn, hebben elders nog verplichtin gen. Bolhuis: 'Vervoer wordt een probleem' Barcelona André Bolhuis is in Barcelona geschrokken van de enorme drukte op de wegen. „Mijn chauffeur heeft zich in al lerlei bochten moeten wringen om op tijd het vliegveld te ha len", zei de chef de mission van de Nederlandse Olympische ploeg daags na zijn aankomst, toen hij paraat stond om weer een deel van de nationale spor ters te begroeten. Bolhuis is bang, dat hij als de Spelen een maal op gang zijn gekomen, niet overal waar een Nederlan der actief is op tijd zal zijn. Atlanta 1996 wordt groter Barcelona De Olympische Spelen van 1996 worden de grootste en de beste, ooit. De or ganisatoren van Atlanta (VSt) beweerden dat gisteren in Bar celona publiekelijk. De Ameri kanen zeiden meer atleten te zullen ontvangen en meer tv- inkomsten te krijgen dan ooit te voren bij Olympische Spelen. Zuid-Afrika terug in de Olympische familie Barcelona Het weerzien van de Zuidafrikaanse sporters met de Olympische familie in Barce lona was emotioneel. De groep van 95 atleten en 25 officials, onder leiding van Sam Ramsa- my, arriveerde dinsdagavond en kreeg na zijn intrek in het Olympisch dorp nauwelijks rust meer. Iedereen wilde bij praten na 32 jaar gedwongen afwezigheid. „Het liep storm. Het was ondoenlijk op alle aan vragen voor interviews te rea geren", zei persvoorlichter Gabu Tugwana. Pas in 1994 bloedtests Barcelona Bij de Olympische Winterspelen in Lillehammer over twee jaar zal voor het eerst met bloedmonsters op doping worden gecontroleerd. Dit deel de Prins Alexandre de Merode gisteren in Barcelona mee na een uitbreide rapportage van de medische commissie in de le denvergadering van het IOC. Jaap ten Kortenaar voelt zich samen met Bart Voskamp, John den Braber en Pelle Kil een serieuze kandidaat om namens Nederland op de eerste wedstrijddag van de Olympische Spelen een gooi te doen naar eremetaal. is zeker bang dat het wielren nen in Nederland op een wat merkwaardige manier wordt uitgedragen. Maar ja, wat maakt het allemaal uit. Ik kom zondag toch op de televisie". Jaap ten Kortenaar, zo blijkt, houdt er zo z'n eigen levensfilo sofie op na. „Ik ben, wat je noemt, bepaald niet hiërarchie- gevoelig. Een chef boven me, of iemand die constant op me let, dat maakt me altijd een beetje nerveus. Als ik het dan eens er gens niet mee eens ben, dat ge beurt nog wel eens, dan zeg ik dat ook onmiddellijk. Minder diplomatiek dan anderen wel licht, maar ik vind datje dat nu eenmaal zo moet doen". Haren wassen „Het wielrennen is een zeer conservatieve sport", doceert de thans werkeloze leraar Ne derlands en geschiedenis. „Met allerlei ingewortelde gewoon ten, die nooit zullen verande ren. Wielrenners zijn altijd keu rig gesoigneerd. Korte sokjes van zo veel centimeter lang, een strak broekje, gladgeschoren beentjes. Dat schijnt zo te ho ren. En dan vinden ze het bij voorbeeld gek dat ik maar eens in de twee weken mijn haren was. Welnu, ik kan hier verkla ren dat dit helemaal niet vies is. Eens in de twee weken is meer dan genoeg, vraag het maar eens aan je kapper". „Dat materiaal van ons is het mooiste van het mooiste. Die fietsen van carbon hebben ge loof ik vijftienduizend gulden gekost. Toch is dat eigenlijk door Dennis Mulkens Barcelona Het was aanvan kelijk de bedoeling dat Jaap ten Kortenaar gisteravond voor de camera's van de NOS het woord zou richten tot het Nederlandse volk. Annette van Trigt had hem daar voor aanvang van de perspresentatie van de Neder landse wielerploeg in het olym pisch dorp nog vriendelijk om verzocht. Op het moment echter dat Ten Kortenaar zich toch een beetje ongeduldig hardop begon af te vragen waar die Van Trigt nu eigenlijk uithing, bleek bonds coach Piet Kuys inmiddels hoogstpersoonlijk te hebben in gegrepen. „Jij, Jaap Kortenaar, jij komt niet op de buis", was Kuys resoluut. „Tja, daar heb je nu weer zo iets", zucht de Zoetermeerse wielrenner, 28 jaar inmiddels en niet om een mening verle gen, „daar steekt hij natuurlijk achter. Kuys is bevreesd dat ik al te boude uitspraken doe. Hij WIELRENNEN niet helemaal eerlijk. Want de Ieren bij voorbeeld, die minder centen hebben dan wij, kunnen zich dat niet permitteren. Zo ontstaat toch een oneerlijke strijd. Daar heb ik toch wel eni ge problemen mee, want ik ben behoorlijk sociaal". En dus zal de fietser uit Zuid-Holland ko mende zondag wellicht even ex pres in de remmen knijpen om de armlastige concurrentie zo nog enige kansen te gunnen? Ten Kortenaar: Nee, wat dat betreft ben ik hypocriet. Want ik stap op zo'n dure fiets en trek een supersnel pakje aan". Het is pas vier jaar geleden dat Den Kortenaar zich in het pelo ton mengde. Hij was gek van sporten, maar dan wel passief. „Ik heb me er altijd in verdiept. Ik weet bij voorbeeld nog dat de waterpoloploeg in Montreal brons behaalde. Die beelden zie ik zo weer voor me. Ik was toen dertien jaar, anderen kinderen speelden op straat met een bal, of met een tol, knikkerden of waren bezig met parachute springen. Ik zat echter altijd voor die tv om sport te bekij ken". Het moet in die tijd zijn geweest dat Jaap ten Kortenaar bedacht dat hij zelf toch wellicht ook eens iets in die richting zou kunnen gaan ondernemen. „Ik ben begonnen met atletiek, maar na een half jaar moest ik concluderen dat ik de top niet zou halen. Ik liep de halve ma rathon in 1.18 uur. Maal twee kom je dus uit op 2.36 uur op de marathon en daar kijkt men in ternationaal niet van op". Omdat hij in koude winters wel eens de ijzers onderbond be sloot Ten Kortenaar vervolgens op de schaats de sprong naar de wereldtop te wagen. „Maar na drie jaar wist ik dat ik welis waar hard kon schaatsen, maar dat ik te weinig techniek had. Jaap ten Kortenaar dicht zichzelf en zijn drie maten behoorlijke kansen toe: 'Met sterkste kwartet dat denkbaar is in Nederland'. Dat schoot dus ook niet op en dus ben ik vervolgens maar gaan fietsen. Ik won direct in mijn eerste jaar een paar aardi ge tijdritten en in no time was ik geheel op eigen kracht bij de top van Nederland. Er waren zelfs mensen die me graag al in Seoel hadden gezien, maar uit eindelijk is het dus Barcelona geworden". Alwaar Ten Kortenaar zichzelf en zijn drie maten behoorlijke kansen toedicht. Hij: „Met z'n vieren vormen wij het sterkste kwartet dat denkbaar is in Ne derland. Ik ben zelf onmisbaar zou ik willen stellen, maar dat geldt eigenlijk ook wel een beet je voor die andere drie. We vor men gewoon een ijzersterk ploegje, dat hier gaat fietsen voor een plaats op het erepodi um. Een vijfde positie zou ik persoonlijk een afgang vinden. Ja ik realiseer me dat ik hier mee de druk en de spanning op mezelf vergroot, maar dat doet Johan Cruijff met zijn elftallen ook altijd". Goed ziek Mocht het onverhoopt echter misgaan omdat bij voorbeeld de Italianen, de renners uit het GOS of uit Spanje toch een tandje harder blijkten te gaan, dan nog vergaat de wereld vol gens Ten Kortenaar niet. „Na tuurlijk zal ik er een dagje goed ziek van zijn. Want ik heb hier in toch een hoop tijd geïnves teerd. Maar vergeleken bij de problemen die elders in de we reld leven is dat natuurlijk maar een kleine teleurstelling. Wat dat betreft kan ik aardig relativeren". Zorgen over de toekomst maakt hij zich derhalve bepaald niet, ook al heeft hij zich maatschap pelijk nog niet echt gesetteld. Officieel is hij leraar Neder lands en geschiedenis, maar ei genlijk is het les geven, niet aan Ten Kortenaar besteed. In de afgelopen maanden stond hij incidenteel voor de klas, eerder al had een vorige werkgever hem eens vriendelijk doch drin gend verzocht een andere werk kring te zoeken. De naam van Ten Kortenaar stond tussen de uitslagen op de sportpagina's vermeld op het moment dat hij ook op het lesrooster was inge schaald. Hij: „Van dat les geven krijg je alleen maar stress. Je moet toch dertig van die kinde ren in de hand houden. Eigen lijk zou ik liever journalist wor den. Maar ja, dan hebben jullie er weer een concurrent bij". Ook de sportieve loopbaan van Ten Kortenaar is nog met vraagtekens omgeven. „Wie weet stop ik wel als ik zondag goud win. Maar er is voor mij toch nog een andere uitdaging. Het verbeteren van het wereld uurrecord. Francesco Moser heeft dat bij de profs op 51,1 ki lometer gebracht. Ik zal jullie vertellen dat deze legende GOLF Den Haag Toon Kalkers is trots op het deelnemersveld van de 29ste Internationale Wieier- avond Zesdaagse (IWAZ), die morgen start op het Haagse Frederik Hendrikplein. „Ik denk dat we er weer in zijn ge slaagd een behoorlijk deelne mersveld bij elkaar te krijgen. Zonder overigens grote landelij ke sponsorploegen, want die leggen zich niet meer vast voor zes achtereenvolgende criteri ums", zegt Kalkers. De Hagenaar is naast voorzitter van de Haagse wielervereniging Trias ook voorzitter van de Stichting Organisatie Sport evenementen Zuid-Holland, die de zesdaagse organiseert met de clubs Trias en Avanti. „Swift komt met een sterke ploeg, Westland Wil Vooruit vaardigt een aantal jongens af die Olym- pia's Tour reden, Ahoy' stuurt onder andere Tim Steijger en het Rijswijkse De Spartaan heeft met Ton Koppers, Mare den Hoed en Axel Hermans out siders in huis". De winnaar van vorig jaar ont breekt. De Let Arvis Piziks ver tegenwoordigt zijn land, samen met Kasper Ozers die ook een opvallend sterke indruk maak te vorig jaar, op de Olympische Spelen. „We hadden die jon gens graag terug gehad, maar je kunt moeilijk verlangen dat ze de Spelen laten schieten. Wel hebben we een ploeg uit Let land. En niet te vergeten een Zwitsers team, dat ook sterk is". Punten Evenals vorig jaar wordt er een oplopende puntentelling ge hanteerd. „De winnaar van de eerste twee etappes krijgt twin tig punten en dat loopt op tot bij WÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊÊKÊÊÊttÊÊÊÊBÊÊÊÊÊÊÊÊm Archieffoto De karavaan doet ook dit jaar de Haagse Vlierboomstraat aan en wel komende dinsdag. voorbeeld veertig punten voor degene, die de laatste avond in Noordwijk wint. Vorig jaar is dat systeem voor het eerst ge hanteerd en dat is ons zeer goed bevallen. In het verleden was het wel eens zo dat de leider in het klassement na drie avonden al bijna niet meer was te achter halen", zegt Kalkers over de IWAZ, die in het verleden bij voorbeeld Roy Schuiten en Harm Ottenbros als winnaar opleverde. De afgelopen dagen werd Kal kers wel gevraagd waarom de IWAZ uitstapjes maakt naar bij voorbeeld Alphen aan den Rijn en Noordwijk. „Het is de stich ting SOS Zuid-Holland. Daar om is het niet bezwaarlijk, dat we drie avonden in Den Haag en drie avonden daarbuiten rij den met de karavaan. Ik vind het in elk geval niet erg dat we op sommige dagen Den Haag verlaten". Programma IWAZ: vrijdag 24 juli: 19.00 criterium Aert van der Goesstraat 80 kilome ter; zaterdag 25 juli: Karei Doormanlaan Zoetermeer 17.45 uur individuele tijdrit 1 kilometer, gevolgd door criteri um; zondag 26 juli: Stuyvesant- laan Alphen aan den Rijn 12.45 uur ploegentijdrit over 5 kilo meter, 15.45 uur criterium over 80 kilometer; maandag 27 juli: Kerketuinenweg Den Haag 19.00 uur criterium over 80 ki lometer; dinsdag 28 juli: Vlier boomstraat Den Haag 19.00 uur criterium over 80 kilome ter; woensdag 29 juli: Wilhelmi- naboulevard Noordwijk 19.30 uur criterium 80 kilometer. door Jan Kees van der Velden Noordwijk Tijdens de pers conferentie per satelliet van een paar maanden terug klonk Greg Norman nog erg overtui gend. Ja, hij kon zich de golf baan van de Noordwijkse nog wel herinneren van een paar jaar terug. Mooie course, ergens langs de Oceaan en enkele holes in het bos. En hij verheugde zich mede daardoor al op het Heineken Open 1992. De beschrijving van de Noord wijkse klopt aardig, maar het feit is dat de Australische golfer er nimmer een toernooi heeft gespeeld! De computer van de PGA European Tour verstrekt op verzoek de volledige presta- tielijst van talloze spelers. Het 'dossier Norman' geeft keurig aan dat The Great White Shark in 1977 zijn eerste volledige sei zoen op de Europese Tour heeft gespeeld. In zijn tweede wed strijd was het al raak: winst in het inmiddels ter ziele gegane Martini International Open. Maar hoe vaak men de drie vel letjes lange lijst ook bestudeert, de woorden Dutch Open, KLM Open of Heineken Open komen er niet op voor. Kennelijk is het leven van de touring professio nal zo zwaar dat hij links en rechts wel eens een paar banen door elkaar haalt. Weer uitstel in kwestie Joegoslavië Barcelona Het Internatio naal Olympisch Comité heeft de beslissing in de kwestie Joego slavië opnieuw uitgesteld. Tot vanmiddag. De reden hiervoor is het cryptische antwoord dat het Olympisch Comité in Bel grado heeft gegeven op het laat ste uitspraak van de Verenigde Naties. Belgrado is akkoord TENNIS Hilversum Emotionele win naars, spannend en aantrekke lijk tennis, publiek dat heel on- Hilversums joelt bij foute 'calls', en titelverdediger Mag nus Gustafsson die met zijn hoofd de hardheid van de bor den langs het centre-court uit test. Het ging er op de derde speeldag van 't Melkhuisje hec tisch aan toe. Het eindelijk volle park was laaiend enthousiast. Niet in het minst, omdat Jan Siemerink, Mark Koevermans en Jacco El tingh gedrieën tot de kwartfi nales doordrongen. Siemerink versloeg de Fransman Pioline (6-4 7-5), Koevermans revan cheerde zich voor zijn maat Haarhuis op de Duitser Goell- ner (1-6 6-1 6-3). De Rotter dammer trok hiermee de goede lijn van de laatste dagen door. En Eltingh tenslotte onder streepte in een thriller (4-6 6-4 7-6) tegen Gustafsson zijn pro gressie. In de vierendertig eerdere edi ties vtas de Nederlandse in breng aan de Bussummer Grintweg in de eindfase zelden zo sterk. Alleen de kansloze nederlaag (2-6 3-6) van Tom Nijssen tegen de Fransman Santoro was een dissonant. De geplaatste spelers Guiller- mo Perez-Roldan (8) en Andrej Tsjesnokov (4) werden door res pectievelijk Bart Wuyts en Mi- kael Tilström uitgeschakeld. UITSLAGEN TENNIS Hilversum. Melk huisje. Mannen, 500.000 gul den, tweede ronde: Santoro (Fra/7)-Nijssen (Ned) 6-2 6-3, Novacek (Tsj/3)-Furlan (Ita) 6- 2 0-6 6-3, Tillström (Zwe)- Tsjesnokov (GOS/4) 6-0 6-2, Siemerink (Ned)-Pioline (Fra) 6-4 7-5, Wuijts (Bel)-Perez-Rol- dan (Arg/8) 6-2 6-1, Koever mans (Ned)-Göllner (Dui) 1-6 6-1 6-3, Arrese Spa/2 )-Cham- pion (Fra) 6-7 (5-7) 6-2 6-2, El tingh (Ned)-Gustafsson (Zwe/4) 4-6 6-4 7-6 (7-5). Dubbelspel, eerste ronde: Novacek/Wekesa (Tsj/Ken)-Tsjesnokov/Jonsson (GOS/Zwe) 6-3 6-0, Renstrom- /Tillström (Zwe)-Davids/Pimek (Ned/Bel) 6-2 6-4. VOETBAL Zwitserland. Aarau- Young Boys 1-1, Lausanne-St Gallen 0-0, Lugano-Bulle 1-1, Servette-Chiasso 2-0, Xamax Neuchatel-Grasshoppers 3-3, FC Zürich-Sion 0-1. Intertoto-competitie. Groep 6: Lyngby BK (Den)-RKC (Ned) 2- 0 (1-0), Schalke 04 (Dui)-Caen (Fra) 1-1. Groep 8: Hammarby IF (Zwe)-SW/Dordrecht '90 (Ned) 3-2 (2-2), Aalborg BK (Den)-FC Saarbrücken (Dui) 2- f0t0 p.l.varkevisse z'n vieren vormen wij k-Jan ar ze enorm wordt overschat. Ik hehiebbe het onderzocht en mij is geble s kli ken dat Moser in dat uur veli ing, fouten heeft gemaakt. Eei I is mens kan veel sneller dan hij stea Een Indurain die zou, zoals hi iers. nu rijdt, het record kunnen bre en rr ken. Ik denk dat ik ook aardi s ir in de buurt kan komen. Al laa gis r ik dat nu maar niet te hard roe oradi pen, want dan maak ik slapend die honden wakker. Erik Breukinl strij< acht ik er bij voorbeeld ook to instaat". Q|] f Of het ooit zo ver komt, of Jaa _i. ten Kortenaar uit Zoetermeer de amateurwielrenner die o] itlu^ zoek naar de top als bergbe i er klimmer ooit al eens de wandel leke van de Monta Rosa overwon pe zal de tijd moeten leren. „Het i 'era- duidelijk dat zo'n grap ook eer en a heleboel geld kost. Ik heb dus eel een sponsor nodig. Wie weet dat >u zi er eentje op me afkomt. Want ikftaliï zit natuurlijk niet voor niets ditbedi soort gekke verhalen te vertel >pe-2 len". j ippu Norman toonde zich overigens redelijk, enthousiast over de achttien holes langs de Noord zeekust. Alleen de greens, die zijn wat hem betreft nog wat aan de trage kant. En dat ter wijl tientallen goedwillende Ne derlandse amateurs waaron der prins Bernhard, Pieter van Vollenhoven en Marco van Bas ten zich tijdens de traditio nele pro-am in plaats van greens op glad ijs wanen. Want de gemiddelde vaderlandse golfbaan kan kwaliteit niet in de schaduw van de Noordwijkse staan. Greg Norman, Bernhard Lan ger en al die andere sterren speelden ontspannen een rond je. Maar voor enkele Neder landse topamateurs is de situa tie geheel anders. Michael Vo gel bij voorbeeld kwam even te gen vieren met de tas op de schouder aanlopen: „Nog even oefenen. Ik kan nu pas, omdat ik gewoon naar mijn werk ben geweest. Ging niet anders". De voornaamste starttijden van de tweede ronde van het van daag gestarte Heineken Open luiden: 9.21 uur Payne-Ste- wart, 9.30 uur: Bernhard Lan ger en Greg Norman, 9.48 uur Chris van der Velde, 12.48 uur José Maria Olazabal, 12.57 uur Ian Baker-Finch. met individuele deelneming, maar heeft dat niet nader ge- Het VN-besluit behelst dat sporters uit het rest-Joegosla- vië (Servië en Montenegro) wel individueel mogen meedoen, maar geen teams. Er was ook geen eenstemmigheid over de definitie van teams. 1 (2-1). Wanssum. VW-Go Ahead Eagles 2-1 (0-0). Doel punten VW: Derix, Verberne; Go Ahead Eagles: Pothoven. Brummen. De Graafschap- Sparta 1-0 (1-0). Doelpunt: Koolhof. Emmen. Angelslo Vooruit (4e klasse zondag)-Fey- enoord 1-13 (0-3). Doelpunten Feyenoord: Kameron (3), Fra- ser (2), Kiprich (2), Blinker, Gorré, Heus, Metgod, Taument en Trustfull. Tilburg. Willem II-KV Mechelen (Bel) 0-2 (0-2). Doelpunten: Eijkelkamp (2). Leeuwarden. Cambuur-Ajax 2- 0 (0-0). Doelpunten: Keizer, De Manchester United wil Dennis Bergkamp Manchester Manches ter United wil Dennis Bergkamp overnemen van Ajax. Manager Alex Fergu son van de Britse topclub volgde gisteravond in ge zelschap van Ton van Da len van de Stichting Ar beidszaken in Leeuwarden het duel Cambuur-Ajax, dat de Amsterdammers overigens met 2-0 verlo ren. Volgens de Britse me dia heeft Ferguson zijn oog laten vallen op Bergkamp, die nog een doorlopend contract heeft bij Ajax. De topscorer van de eredi visie heeft evenwel een clausule in zijn contract waarin staat dat hij voor een bedrag van om en na bij de 14 miljoen gulden tussentijds kan vertrek ken. Mocht Bergkamp niet haalbaar zijn, dan is Wim Jonk een serieuze kandi daat voor de Mancunians, die afgelopen seizoen op het laatste moment de titel verspeelden aan Leeds United en daarom op nieuw de transfermarkt opgaan. Het supporterslegioen van Ajax heeft overigens een nieuw clubrecord geves tigd. Een maand voor de start van het nieuwe voet balseizoen werden al 8000 seizoenkaarten verkocht. Het oude record stond sinds vorig jaar op 7500. Commercieel directeur Arie van Eijden verwacht dat de tienduizend zal wor den overschreden. IN he rolj k Gier. Sneek. ONS (3e klasse za &ss terdag)-PSV 0-10 (0-5). Doel 'ar punten: Thorningen (3), Va nenburg (2), Popescu (2), Vai'eh Mol (2), Kieft. Vierlingsbeek rd Volharding (2e klasse zondag) cht Fortuna 1-5 (0-2). DoelpunteiS Fortuna: De Jong (2), Taihuttu Mordang, Anton Janssen. Alk maar. AZ-FC Twente 2-5 (1-2) Doelpunten AZ: Van Dam, Kar >tt nebeek (eigen doel); FC Twen en te: Neijenhuis (2), Kool, Ronald! ki de Boer, Peeper. Schijndel Schijndel (2e klasse zondag)-FC Groningen 0-1 (0-1). Doelpunt 'dt De Kruif.

Leidse Courant | 1992 | | pagina 8