MIVA wil image aanpassen Zes doden bij rellen om bouw hindu-tempel GEESTELIJK LEVEN OPINIE A2 Eerste vrouwelijke rabbijn in Israël Leiders sekte ontvluchten Brazilië Organisatie wil sponsor zijn voor vervoer in Derde Wereld Spijker schrift leren in Nijmegen Leiding rastafari-sekten gelasten reggae-festival in Ethiopië af COMMENTAAR Socialisten in troebel water De sociaal-democraten in ons land staan er in opiniepeilin gen al geruime tijd slecht voor, maar dat is gunstig vergele ken met de manier waarop de socialisten in het buitenland in het nieuws komen. Daar heeft het vrijwel altijd te maken met schandalen waarmee grote sommen geld zijn gemoeid. In Duitsland moest de Saarlandse eerste minister Oscar La- fontaine inbinden. In Italië zijn de Craxi's vader en zoon mikpunt van kritiek. In Spanje wordt de socialisti sche regeringspartij al lange tijd geplaagd door een finan cieel schandaal waarbij de nauwste medewerkers van minis ter-president Felipe Gonzales betrokken zijn. De wet heeft het gerecht er niet van weerhouden verder te graven in de duistere financiële affaires van de Parti Socia- liste. Zes maanden geleden liet een onderzoeksrechter uit Rennes, met name Renaud Van Ruymbeke, zelfs een inval doen in de socialistische partijcentrale in Parijs. Hij liet het hele hoofdkwartier onderste boven halen op zoek naar be lastende documenten. Wat de zaak nog erger maakte was dat Van Ruymbeke de inval liet uitvoeren juist op de dag dat Laurent Fabius, de voormalige premier, de leiding van de partij op zich nam. £gidóe6ou4a/nt EeidóeQowuvnt DINSDAG 21 JULI 1992 Kerkklokken kondigen Olympische Spelen aan BARCELONA Kerkklokken in heel Catalonië zullen zaterdag de Olympi- sche Spelen in Barcelona inluiden, zo hebben de organisatoren meegedeeld. 1 Aartsbisschop Ricardo Maria Carles Gordo van Barcelona heeft de besturen van de duizenden kerken in Catalonië opdracht gegeven de klokken te laten luiden om 19.45 uur, vijftien minuten voordat de openingsceremonie begint. Burgemeester Pasqual Maragall van Barcelona is blij met het initiatief van de aartsbisschop. Het harmonieuze lui den van de klokken is naar zijn mening ,,het beste signaal van de vrede en broe- i derschap van de Spelen en van het fan- tastisch festival dat ons wacht". JERUZALEM De 37-jarige Naama Kalman wordt de eerste vrouwelijke rabbijn in Israël. Zij wordt donderdag geïnstal- De dood weegt met leerd, zo bericht de krant Ha'aretz. Kalman, die uit de Vere- zwaarAlleen voor nigde Staten naar Israël is geëmigreerd, studeerde theologie hém die door te velen aan het liberaal-joodse Hebrew Union College in Jeruzalem. gekend werd, en sterft Zij gaat niet in een gemeente werken, maar wordt adviseur zonder zichzelf te voor onderwijszaken van het Liberaal-Joodse Kerkgenoot- kennen. schap in Israël. Kalman zal slechts op grote feestdagen in sy nagogediensten voorgaan. Kalman komt uit een familie van rabbijnen. Haar vader was veertig jaar lang rabbijn van een Hugo Claus conservatieve joodse gemeente in de Verenigde Staten en haar grootvader leidde in dat land een orthodoxe gemeente. Haar broer is jabbijn van de liberaal-joodse gemeente 'Kol Hanes- hama' in Jeruzalem. Het was in haar familie gebruik dat de vrouwen met een rabbijn trouwden, maar Kalman zelf door brak die traditie: haar echtgenoot is geen rabbijn. Kerk van de Friezen weer voor de Nederlanders ROME Het Vaticaan heeft gisteren de garantie gegeven dat de Kerk van de Friezen in Rome weer gebruikt kan worden als centraal punt voor Nederlanders in Rome. Met dat doel werd drie jaar geleden het Willibrordcentrum opgericht. Afgevaar digden van het Vaticaan en van het Willibrordcentrum onder tekenden hiertoe gisteren een contract. De stichting Vrienden van de Kerk van de Friezen in Nederland heeft het noodzake lijke geld bijeengebracht om de kerk, naast het Sint-Pieters plein, een grote opknapbeurt te geven. De kerk heeft onder meer nieuwe verlichting, banken en stoelen gekregen. Op dit moment wordt het dak van de kerk vernieuwd. De Kerk van de Friezen ontstond in de tijd dat alle bewoners van de zoge naamde Zeven Friese Zeelanden, van Vlaanderen tot Dene marken, nog met de naam Friezen werden aangeduid. De Kerk van de Friezen in Rome heeft vele eeuwen een rol ge speeld in de contacten van Nederlanders met Rome. BUENOS AIRES - Twee lei- ders van een satanische sekte zijn naar Argentinië gevlucht. Zij worden ervan beschuldigd een zevenjarig kind te hebben geofferd in de Braziliaanse stad Guaratuba. De offerande van Leandro Bossi, betaald door de burgemeestersvrouw van Gua- ratuba en haar dochter, leidde tot een schandaal waarbij de twee vrouwen vorige week bij na gelyncht werden toen een menigte het huis van de burge- meester binnenviél. Na de aan- val maakte de politie bekend de zaak al in behandeling te heb- ben. Volgens de politierappor- ten betaalden de twee vrouwen circa 3600 gulden voor de cere- monie, waarbij de ingewanden van het kind aan satan werden geofferd. De inwoners van de stad beschuldigden de sekte er- van verantwoordelijk te zijn voor het verdwijnen van ver schillende jonge kinderen in de afgelopen maanden. Leandro Bossi verdween uit zijn huis en- kele weken voordat hij geofferd werd. Volgens de politie waren behalve de inmiddels gevluchte leiders van de sekte, Jose Te- ruggi en Valentina Andrade, nog verschillende andere 'tove- naars' betrokken-bij de ceremo- i nie. Geen van hen werd gear- rësteerd. De satanische sekte w.erd in 1983 in Argentinië ge- sticht door Andrade en haar ex- man. Hoewel niemand kan be vestigen dat ze aan de ceremo- nie hebben deelgenomen, ver- 1 denkt men hen ervan verant- woordelijk te zijn voor het aan- leveren van kinderen. De sekte beschouwt kinderen die na i 1981 zijn geboren als „verdor- venprodukten". BEROEPINGEN Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Klazienaveen-Zwartemeer L.C.P. van Deventer te Oost-Vlieland Aangenomen naar Nunspeet A Naijen te' Akkerwoude-Murmerwoude; naar j Utrecht R. van Essen te Amsterdam; naar Jaarsveld J. van Beek te 's-Gra- venmoer. Beroepbaar Mevr. C.C.G Kla- vér, Parnassusweg 22-11. 1076 AP Arn- sterdam. tel:020-6766706. Christelijke Gereformeerde Kerken i Aangenomen naar Beverwijk G.M. Bij- l kerk, kandidaat te Heemstede die be- 1 dankte voor Nieuw-Amsterdam en voor Purmerend. BREDA We willen de spe cialist worden op het gebied van vervoer in ontwikke lingsprojecten, zegt Theo Groeneveld van de MIVA, of ficieel nog steeds de Missie Verkeersmiddelen Aktie ge heten. Maar het logo van de Nederlandse organisatie in Breda die jarenlang missio narissen aan fietsen, moto ren en auto's hielp is aange past. Het gaat de organisatie nu om „vervoer voor de der de wereld". De donateurs van de MIVA worden steeds ouder en hun aantal loopt ook steeds verder terug. De bijdragen blijven niettemin volgens Groeneveld nog in evenwicht doordat nogal wat mensen de MIVA in hun testament gedenken. Maar vol gens hem moet de organisatie snel op zoek naar een nieuw soort donateur die niet langer uit katholieke hoek hoeft te ko men. MIVA wil voor haar cam pagnes andere bladen gaan in schakelen om mensen voor haar doelstellingen enthousiast te maken. Elk ontwikkelingsproject waar in vervoer een rol speelt komt in principe in aanmerking om door de MIVA te worden gefi nancierd. Belangrijk is wel dat er nog een relatie bestaat met de (RK) kerk. Sinds vijfjaar be oordeelt de MIVA niet langer zelf de aanvragen voor ver voersmiddelen. Ze laat dat over aan de transportcommissies die zij in zo'n twintig landen heeft opgezet. Daar zitten personen in die geacht kunnen worden goed te kunnen oordelen over de aanvraag voor transportmid delen. Groeneveld zegt dat de toekenning van fietsen en au to's vanuit het Bredase cen trum wel een erg paternalisti sche indruk begon te maken. Het nieuwe systeem werkt vol gens hem goed. „Een aanvraag Een schoolbus in Tanzania beschikbaar gesteld door de Miva. van de transportcommissie wordt in principe altijd door ons gefinancierd", zegt hij. Om het geld voor de aankoop van een vervoersmiddel over te maken, wordt samengewerkt met de missieprocuren van de diverse congregaties die het geld kun nen doorsluizen naar degenen die om een auto, fiets of welk ander vervoermiddel verlegen zitten. Volgens Groeneveld wil zijn or ganisatie duidelijk af van de image dat zij alleen missiona rissen aan een vervoersmiddel helpt. Hij rekent liever in pro jecten dan in personen. Blijkens het jaarverslag over 1991 wer den er rond de veertienhonderd mensen geholpen. De Miva had daarvoor de beschikking over een kleine acht miljoen gulden, voornamelijk afkomstig van do nateurs en de jaarlijkse collec teperiode in augustus. Het grootste deel van het geld, ruim vier en een half miljoen gulden, wordt besteed aan projecten in Afrika. Dan volgen Azië (1.758 489 gulden), Latijns Amerika (960.000 gulden), Australië (155.000 gulden) en Europa (50.000 gulden). Voor een aantal speciale projec ten zijn aparte stichtingen in het leven geroepen zoals de stichting vervoermiddelen voor catechisten. De MIVA probeert hiervoor scholen en parochies te interesseren. De bedoeling ervan is fietsen aan dorpswer kers en katechisten beschik baar te stellen. Vorig jaar kon den daarmee een kleine acht honderd fietsen betaald wor den. Nog maar elf procent van de mensen die door de MIVA ge holpen worden komen uit Ne derland, het duidelijkste teken ook dat het aantal missionaris sen dat een beroep doet op de MIVA terugloopt. Buitenlandse missionaire hulpverleners staan voor vijf procent van de gehonoreerde aanvragen in de boeken. Daaronder zijn nogal wat Belgen. Van de aanvragen komt 84 procent van mensen die in de Derde Wereld geboren zijn. MIVA financiert niet alleen au to's en fietsen, maar ook ambu lances, boten en soms ook vlieg tuigen, of participeert in de kos ten ervan, en in de instandhou ding van garages. Het MIVA vervoersprogramma voor 1992 bestaat uit ruim vijf honderd projecten. Het is sa mengesteld uit aanvragen die in het afgelopen jaar niet kon den worden gefïnacierd en nieuwe aanvragen die in 1992 zijn ingediend. De jaarlijkse col lecteperiode wordt tussen 17 en 320 augustus gehouden. Giro Miva 272249. NIJMEGEN - In het Bijbels Openlucht museum te Nij megen kunnen'bezoekers op 26 juli en 16 augustus kennis maken met de techniek van het spijkerschrift en deze ook zelf leren. Een hiëroglyfen- schrijver zal het oude Egypti sche schrift demonstreren. Dat zal gebeuren in het Egyptische huis in de ooster se straat van het museum. In de Romeinse school van het museum zullen de kinde ren met een griffel op wasta- bletten leren schrijven. Omstreeks 3000 voor Chr. wer den voor het eerst in het rivie rengebied van Mesopotamië te kens met een griffel in klei ge krast. Die afdruk van de griffel ziet eruit als een langgerekte driehoek, daarom werd het tot spijkerschrift gedoopt. De klei was in het rivierenge bied volop voorradig. Na het schrijven werd de klei in de zon gedroogd. De meeste teksten gingen over handel en recht spraak. Wanneer mensen in het oude Mesopotamië een kleita blet verzonden, drukten ze daarin hun zegel af. Zo kon ie dereen zien wie de afzender was. Er zijn veel van dergelijke rolzegels gevonden in het ge bied van Mesopotamië bij ar cheologisch onderzoek rond 1900. De Romeinen gebruikten vaak voor het dagelijks gebruik was tafeltjes, omdat perkament voor het dagelijks gebruik te duur was. Op die wastafeltjes kon men met een griffel letters in het wasoppervlak krassen. Vaak werden meerdere plank jes samengebonden. Pas vanaf het jaar 100 werd het papyrus steeds populairder als schrijf materiaal. Dat kwam van oor sprong uit Egypte en werd ge maakt van de stengel van papy rusriet. Het was goedkoper dan perkament. Na ca. 300 ging men ook vellen perkament ge bruiken om op te schrijven. Gebed NEW DELHI Bij rellen naar aanleiding van de om streden bouw van een hindu- tempel zijn sinds zondaga vond in verschillende plaat sen in Zuid- en West-India ten minste zes mensen om %ët leven gekomen. Hindu's willen in de heilige plaats Ayodhya een tempel bou wen op een plek waar zich een eeuwenoude moskee bevindt. Vier mensen kwamen maandag -;PKn het leven in de stad Trivan- drum, hoofdstad van de zuide lijke deelstaat Kerala. Zondag j-aakten 35 mensen gewond bij rellen tussen moslims en hin- du's in Trivandrum. In de wes telijke staat Maharashtra zijn sinds zondagavond twee men- ,sen gedood en 40 anderen ge- wond geraakt. Gevreesd wordt dat de kwestie- Ayodhya opnieuw zal leiden tot "dén geweldsuitbarsting in grote $elen van het land. In New Del- •hi waarschuwden leden van de ^oppositie in bet parlement maandag voor meer religieuze 'onrust als de overheid geen ein- cfe maakt aan de campagne van *^e World Hindu Council (WHC) pm de tempel te bouwen. hindu's willen een moskee in Ayodhya afbreken die daar 400 jaar geleden door een mos limheerser is gebouwd. Volgens de hindu's is de tempel ge bouwd op de plaats waar hun favoriete god, Rama, is geboren. Het slepende conflict over de vraag of de moskee afgebroken moet worden om plaats te ma ken voor de tempel heeft in 1990 geleid tot rellen tussen hindu's en moslims', waarbij in het hele land ten minste 1.000 mensen om het leven kwamen. Het WHC heeft geweigerd ge hoor te geven aan uitspraken van het hooggerechtshof en ge rechtshoven van deelstaten dat de bouw, die 12 dagen geleden van start ging, gestaakt moet worden. Studenten, huisvrou wen, boeren en zakenmensen werken onder leiding van heili- ge mannen en leken 24 uur per dag aan de bouw van de tempel. De daarnaast gelegen Babri Masjid moskee wordt be schermd door een hoge metalen barricade en gewapende politie mannen, maar de moslims zeg gen dat zulke maatregelen niets betekenen als de hindu's wer kelijk willen aanvallen. Meer dan 82 procent van de 844 miljoen Indiërs is hindu. Mos lims maken 12 procent van de bevolking uit. Een inwoner uit Bosnië die terecht is gekomen in Pees, een Hongaars vluchtelingen kamp, bidt voor vrede in Hercegovina. Ondanks een overeen gekomen staakt-het- vuren gaa vechten gewoon door. FOTO: AP het ADDIS ABEBA - De leiding ;ivan drie rastafari-sekten heeft ;,een festival van reggae-muziek t^r ere van de voormalige Ethi opische keizer Haile Selassie af gelast. De sekten, die Haile Se lassie vereren als zoon van God en verlosser, wilden met het festival herdenken dat de voor malige keizer 100 jaar geleden werd geboren. De rastafari's, die overwegend uit Jamaica ko men, waren oorspronkelijk van plan een festival van 24 uur te houden waaraan reggae-groe- pen uit alle delen van de wereld zouden deelnemen. Dat feest zou morgen beginnen en sa menvallen met de plechtige herbegrafenis van de voormali ge keizer. Haile Selassie werd na zijn mysterieuze dood 17 jaar geleden in het geheim be graven. De stoffelijke resten zijn onlangs teruggevonden. De rastafari's wilden door middel van het festival hun geloofsge noten ertoe overhalen zich in Ethiopië te vestigen, maai- zij zien daartoe nu geen kans. Een delegatie uit Jamaica kondigde gisteren in Addis Abeba aan dat de rastafari's het festival naar 22 november willen verschui ven. Dan is het 65 iaar geleden dat Haile Selassie de troon be steeg. Ongeveer 40 jaar geleden vestigde een groep rastafari's uit Jamaica zich in Shashema- ne, ongeveer 250 kilometer ten zuidoosten van Addis Abeba. Zij kreeg van de keizer 20.000 vruchtbaar land, maar de com munistische autoriteiten die in 1974 de macht overnamen, na tionaliseerden deze grond. MAAR het slechtst af is toch wel de Franse socialistische partij. Sinds twee jaar vecht de partij van president Frangois Mitterrand vergeefs tegen het odium een onverzadigbare geldwolf te zijn. Al enige jaren geleden kwam de partij in op spraak door de zogenaamde 'parallelle financiering' een methode om de partijkas te laten spekken door maatschap pijen die op die manier hun dankbaarheid betuigen voor het verkrijgen van lucratieve contracten. Vanzelfsprekend had den alle partijen in Frankrijk boter op hun hoofd, maar het was wel de socialistische regering die een amnestiemaatre gel bedacht voor diegenen die zich schuldig hadden gemaakt aan dergelijke financieringen. Weliswaar liet de regering te gelijkertijd over een wet stemmen die de legale financiering van de partijen regelt, maar voor de publieke opinie was dat een wassen neus: de socialisten kwamen uit heel de onfrisse episode te voorschijn als witwassers van zwart geld. VORIGE week haalde Van Ruymbeke opnieuw fors uit. Hij liet weten dat hij van plan was niemand minder dan Henri Emmanuelli aan te klagen. Emmanuelli is momenteel de voorzitter' van de Franse assemble nationale, de kamer var volksvertegenwoordigers. Het is niet in die hoedanigheid dat Van Ruymbeke hem het vuur aan de schenen wil leggen, wel in zijn voormalige functie van schatbewaarder van de partij. Het voornemen van Van Ruymbeke lekte uit aan de vooravond van het bijzondere congres van de socialistische partij in Bordeaux, bedoeld als een gelegenheid om de weife lende achterban een hart onder de riem te steken. Uit opi niepeilingen was immers gebleken dat ruim 56 procent var de Franse kiezers niets meer van de socialisten moest heb ben, 44 procent was van mening dat zij best een oppositie- kuur konden gebruiken. IN Bordeaux nam de Socialistische Partij echter een hou ding aan van 'houd de dief. Eerste minister Beregovoy ver klaarde dat de hele partij solidair was met parlementsvoor zitter en voormalig schatbewaarder Henri Emmanuelli Premier Beregovoy riep daarentegen op tot hervormingen De eerste minister herinnerde eraan dat de staat in gevaar is wanneer sociaal of economisch egoïsme en groepsbelan gen het winnen van algemeen belang. Beregovoy dacht aar de chaos veroorzaakt door de protesterende vrachtwagen chauffeurs en boeren. Maar de premier vergat er vanzelf sprekend bij te zeggen dat het voorbeeld van het sociale er economische egoïsme gegeven werd door de socialisten zelf Sinds een paar jaar ontvouwt zich in Frankrijk het ene poli- tiek-financiële schandaal na het andere, waarin precies het tegenovergestelde van de door Beregovoy aangeprezen bur gerdeugden aan het licht komt. De gewone Fransman kijkt er zelfs niet meer van op. Hij keert zich beschaamd af van de gevestigde politieke partijen. Artsen bevestigen goedaardigheid tumor bij paus VATICAANSTAD - De art- sen die vorige week bij paus Johannes Paulus II een tu mor uit de dikke darm heb ben verwijderd, hebben ge constateerd dat het gezwel, zoals verwacht, goedaardig was, zo heeft de woordvoer der van het Vaticaan, Joa quin Navarro Valls, meege deeld. Alleen in de kern van het ge zwel was een klein aantal cellen te vinden die zich kwaadaardig ontwikkelden, maar niet dreig den uit te zaaien. Volgens Navarro Valls is het onmogelijk te zeggen, of de tu mor zich tot kanker had kun nen ontwikkelen. „Het gaat om een statistische kwestie", aldus de woordvoerder van het Vati caan, die medicijnen heeft ge studeerd. De paus heeft maandag voor het eerst iets kunnen drinken. Hij nam thee met suiker tot zich nadat hij een week lang aan het infuus heeft gelegen. De paus, die zich zondag voor het eerst sinds de operatie tot de gelovigen richtte, „is nog ta melijk zwak", aldus Navarro Valls. Hij verwacht dat het hoofd van de Rooms-Katholieke Kerk eind deze week het Ge- melli-ziekenhuis kan verlaten. Het eerste wat de paus maan dagochtend deed toen hij zijn woordvoerder Navarro zag, was een veroordeling uitspreken over de moord op maffïabestrij- der Borsellino, zondag op Sici lië. De paus noemde de aanslag „een belediging voor Italië", zei Navarro. In een telegram van het Vati caan aan de aartsbisschop en de burgemeester van Palermo werd vermeld dat de paus bidt voor de slachtoffers van de aan- Uitgave: Westerpers bv (maakt deel uit v, Kantoor redactie: Apothekersdijk 34, Leiden. Kantoor advertentie- en abonnementenafdeling: Stationsweg 37, Leiden. Telefax: 071-134 941 Postadres: Postbus 112300 AA Leiden Koopmansstraat 9, 2288 BC Rijswijk. 070-3190 933. 070-3906 717. Postbus 9, 2501 CA Den Haag Hoofdkantoor: Telefoon: Telefax: Postadres: Alle kantoren zijn op maandag tot en met vrijdag geopend van Directeur/hoofdredacteur- J. Leune. Adjunct-hoofdredacteur: J. Timmers Secretariaat directie/hoofdredactie (tel 070 - 3190 808): L van Koot Leiden en omgeving (tel. 071 - 144 046/047/48/49): G.-J. Onvlee (chef-redacteur), F. Buurman, K. van Kesteren, R. Kleijn, drs R. Koldenhof, M. Kroft, T. Pieters en M Roso. Binnen- en buitenland, financiën en economie (tel. 070 - 3190815): A. van Rijn (chef), W. Bunschoten, drs. R. Edens, drs. Chr. van der Hoff, A. van Holstein, E. Huisman, H. Jansen, drs. J. van Leeuwen - Voorbij, R de Roo Sport (tel. 070 - 3190 826): in samenwerking met sportredactie Sijthoff Pers. Kunst/rtv (tel. 070 - 3190 834): G. Ansems (coördinator), B. Jansma, H. Piet. Geestelijk leven (tel. 070 - 3190 835): L. Kooistra, drs. P van Velthoven Foto (tel. 070 - 3190 838): M. Konvalinka (chef) en S. Evenhuis (tel. 070 -3190 819): T. Kors. Redactie-s De Leidse Courant maakt verder gebruik van de diensten van - freelance-medewerkers en -correspondenten in zijn verspreidingsgebied; - de parlementaire redactie en de nieuwsdienst van de Stichting Pers Unie, een re dactioneel samenwerkingsverband van negen regionale kranten in Nederland en België. De algemene verslaggevers van Pers Unie zijn H Leber, drs. K Swiers, M. van de Ven en P Vogels De parlementaire redactie bestaat uit R. in "t Hout (chef), H. Bijleveld, D. Hofland, P Koopman, D van Rietschoten en K van Wees - het Algemeen Nederlands Persbureau en buitenlandse persbureaus, - de volgende correspondenten in het buitenland: drs D. J. van den Bergh (Peking), drs. H. Botje (Tunis), A Courant (Athene), R. Hasselerharm (Johannesburg), drs. A Heering (Rome), B. van Huët (Londen), M. de Koninck (Washington), F. Lindenkamp (Sao Paulo), B. Schampers (Brussel), W. Voordouw (Parijs), drs R. Vunderink (Moskou), W Werkman (Jeruzalem), G van Wijland (Belgrado), F Wijnands (Bonn), J. Wijnen (Brussel) n 08.30 tot 17.00 U Nabezorging Telefoon: 071 - 122 248 op mi 15.00 uur. Abonnementsprijzen (inclusief 6% btw) Bij automatische betaling: per maand per kwartaal per jaar Bij betaling per acceptgirokaart: per maand per kwartaal per jaar n 18.00 tot 19 00 u 27,00 79,80 312,65 28.20 82,80 318,65 Het abonnementsgeld dient vooruit te worden voldaan. Advertenties Informatie en tarieven over advertenties tel. 071 -141 905. Voor uitsluitend het door geven van advertenties kantoor Rijswijk 070 - 3902 702 Telefax voor uitsluitend advertenties 071 -140 680. Bankiers ABN/AMRO BANK NV 473 575 515 POSTBANK 663 050

Leidse Courant | 1992 | | pagina 2