Christelijke schrijvers op zoek naar eigen stroming Ex-Jehova's getuige klaagt corruptie aan Herstel paus Paulus II gaat snel GEESTELIJK LEVEN OPINIE Abbé Pierre weigert prijs COMMENTAAR Ma uT CcidbcSoutmit £etclóC@OU4CMlt VRIJDAG 17 JULI 1992 Vandalisme bij Wereldraad van Kerken GENEVE - De Wereldraad van Kerken is opnieuw het slachtoffer geworden van vandalisme. De directeur voor theologische zaken, Günter Gassmann, trof bij terugkeer van een dienstreis op zijn bureau een grote wanorde aan. Boeken en documenten waren uit de kast geslingerd en de onbekende dader had zijn woede ook gekoeld op het bureau van Gassmanns secretaresse. Binnen de Wereld raad gaat men ervan uit dat een medewerker wiens con tract in het kader van de bezuiningsoperatie niet is ver lengd, met deze actie wraak heeft willen nemen. Enkele maanden geleden moest de directeur van het ontwikke- lings- en vluchtelingenprogramma van de Wereldraad, de Duitser Klaus Poser, eraan geloven. De deur van zijn kan toor was beklad en Poser werd uitgescholden voor een 'Duits varken'. Een galg op het damestoilet van zijn afde ling zorgde eveneens voor onrust. Ook hier wordt uitge gaan van een wraakactie van een met ontslag bedreigde medewerker. Gerechtigheid, is het recht van de zwakke. Hegger stopt met werk voor stichting In de Rechte Straat VELP - De ex-priester ds. H. J. Hegger stopt binnen kort met zijn activiteiten voor de door hem opgerichte stichting 'In de Rechte Straat'. Deze maand heeft hij het eindredacteurschap van het gelijknamige maand blad van de stichting overgedragen aan evangelist T. Vanhuysse uit België, evenals Hegger een ex-priester. In november legt Hegger het directeurschap van de stichting neer. Een opvolger is nog niet benoemd. In de Rechte Straat werd in 1958 door Hegger opgericht. In het maandblad van de stichting, dat 6500 abonnees onder vooral de rechterflank van de gereformeerde gezindte heeft, schreef Hegger felle polemieken te gen de de leer, de Mariaverering en het pausschap. Daarnaast ondersteunde de ex-redemptorist, die veer tig jaar geleden gereformeerd predikant werd en nu hervormd is, met raad en daad een kleine 200 ex- priesters en ex-kloosterlingen in gewetensnood. KRO vraagt aandacht voor Liliane Fonds HILVERSUM - In samenwerking met het Lilia ne Fonds vraagt de KRO/RKK tijdens de eucha ristieviering van komende zondag om 11.00 uur aandacht voor kinderen met een handicap in ont wikkelingslanden. Gastpredikant is pater Jan van der Zandt (MSC), voorlichter van het Liliane Fonds die tien jaar als missionaris werkte in Irian Jaya. daar zag hij hoe kinderen met een handicap vaak buiten de maatschappij leven. Er zijn miljoe nen kinderen in ontwikkelingslanden die met een handicap door het leven moeten. Door de ar moede in de gezinnen ligt goede medische hulp buiten hun bereik. Dagelijks voltrekt zich deze tragedie in het leven van duizenden kinderen Niet alleen moeten zij met een handicap door het leven maar ook worden zij vaak ernstig belem merd in hun persoonlijke ontwikkeling doorddat ze afgewezen worden. (Stichting Liliane Fonds, Postbus 75,5250 AB Vlijmen, tel. 04108 190 29). PARIJS Abbé Pierre, de 80-jarige Franse priester die al jaren opkomt voor de belangen van de daklo zen en armen in zijn land, heeft een onderscheiding van de Franse regering geweigerd. Hij wijst de be vordering tot grootofficier in het Legioen van Eer af, zolang er in Frankrijk hui zen leeg staan en dakloze mensen lijden, heeft hij minister-president Pierre Bérégovoy geschreven. De Franse regering, in verle genheid gebracht door de wei gering, heeft onmiddellijk aan gekondigd onderdak te zoeken voor de urgentste gevallen on der de daklozen. Twee leeg staande gebouwen in Parijs zullen daarvoor worden inge richt. „De regering heeft de oproep van Abbé Pierre gehoord", schreef het ministerie van volkshuisvesting in een ver klaring zonder aan te geven hoeveel daklozen in de twee gebouwen kunen worden op gevangen. Het ministerie er kende dat de oplossing van het probleem van de daklozen een zaak van de lange adem is en dat het andere maatregelen voorbereidt, zoals de bouw van meer welzijnsvoorzieningen en een beter gebruik van leeg staande gebouwen. Abbé Pierre schrijft Bérégovoy dat degenen die het meest lij den, het eerst moeten worden geëerd. Hij zal de onderschei dingen die hij eerder heeft ge kregen, niet meer dragen. Jaarboek van Hervormde Kerk verschenen LEIDSCHENDAM - Het aan tal hervormden is ten opzichte van vorig jaar opnieuw ge daald. In totaal zijn er 2.470.934 hervormden in Ne derland. Vorig jaar waren dat er 2.534.353. Zo luiden de jong ste gegevens van de Stichting Mechanische Registratie en Administratie ten dienste van de Nederlandse Hervormde Kerk. De nieuwste gegevens staan nog niet vermeld in het nieuw ste Jaarboek 1992 van de Ne derlandse Hervormde Kerk, dat zojuist verschenen is bij het Boekencentrum in Zoeter- meer. Het nieuwe Jaarboek be dient zich van de oude cijfers van 1990. Helaas zijn deze ge gevens onjuist afgedrukt. Het boek spreekt van 2.549.826 in heel Nederland. Het is niet de enige slordigheid in het boek. Per abuis is het oude synode- bestuur afgedrukt, iets dat slechts met een errata-briefje kon worden gecorrigeerd. Het nieuwe Jaarboek ver schijnt dit jaar in een bijzonde re uitgave. Het dikste hoofd stuk van het boek, dat over ge meenten, ringen en classes, is vervallen. Oorzaak hiervan is de classicale herindeling. Met deze operatie, die begin dit jaar had moeten worden af gerond, zijn de hervormde en gereformeerde regionale kerk grenzen gelijk getrokken. Het aantal hervormde classes steeg van 57 naar 75. Mede doordat de operatie niet overal volgens het tijdschema verlo pen is, zijn de nieuwe classes niet in het Jaarboek opgeno men. In plaats daarvan zijn alle kerkelijke gemeenten op alfabetische volgorde gerang schikt. Dr. Blei start in het boek met een jaaroverzicht van de be langrijkste gebeurtenissen in de kerk. Het Jaarboek volgt daarmee de opzet die de ande re protestantse kerken in Ne derland al jaren in hun hand boekjes hanteren. GOUDA Nel Benschop is ongetwijfeld het be kendste lid. Deze populai re dichteres, van wie ruim twee miljoen dichtbun dels zijn verkocht, is een van de ongeveer honderd protestants-christelijke schrijvers die elkaar heb ben gevonden in de vere niging Schrijvenderwijs. De vereniging, die „Gods Woord zonder meer erkent", viert dit jaar haar tienjarig be staan. Behalve Nel Benschop heeft ook literair criticus Hans Werkman, één van de oprich ters, buiten eigen kring be kendheid gekregen, zegt voor zitter Bert Hofman. Dat is eigenlijk wat alle leden van Schrijvenderwijs willen: „Het belang van het christelijk geloof op een algemene wijze onder woorden brengen." Maar er mankeert nog veel aan, weet de voorzitter. Veel werken blijven „min of meer traditionalistisch verwoord" en zijn uitsluitend „gericht op de eigen kring". De vereniging probeert daar verandering in te brengen. Op ontmoetingsdagen en in hun blad Lectori Salutem bespre ken de leden eikaars gedich ten, romans, kinderboeken en essays. Voor de echt literaire schrijvers en dichters onder hen is er verder het blad Woordwerk, waarin ook bui tenstaanders hun literaire pro- dukten kwijt kunnen. Ondanks deze inspanningen is er helaas nog geen sprake van een duidelijke protestants- christelijke stroming, aldus Hofman. „Door het vertrek van telkens weer jongeren uit nieuwe generaties heeft de christelijke cultuur een enor me aderlating ondergaan, die Nel Benschop haar positie ernstig heeft ver zwakt. Het uitgedunde over blijfsel blijkt te zwak om een duidelijke eigen stroming te kunnen vormen". „Er zijn veel begaafden 'uit ons uitgegaan'. Jong getalen teerden, gedoopte christenen, die voor het christelijk volks deel gereserveerd leken, heb ben het laten afweten, erger ze 'hebben de wereld liefgekre- gen' en eenmaal buiten heb ben ze het christendom in een kwaad daglicht gesteld", schrijft de leraar Nederlands in een jubileumboekje. Hij doelt op „de bekende na men" Maarten 't Hart en Jan Wolkers, maar deze kerkverla- ters zijn hem eigenlijk toch nog liever dan de vrijzinnige christenen die bleven en van binnenuit proberen de „omge ving naar hun hand te zetten". De vereniging Schrijvender wijs probeert een klimaat te creëren waarin jonge christe lijke dichters en schrijvers hun talenten kunnen ontplooi en, „zodat zij niet meteen de benen nemen. Een klimaat waarin te leven valt, waarin niet teveel aan banden wordt gelegd". Hofman weet dat „geestelijke dwang en onvrij heid" in zijn vereniging op de loer liggen, maar wijst op de vrijheid van de schrijver, zij het „binnen bepaalde gren zen". Die grenzen worden aangeven door de statuten, waarin als grondslag staat omschreven: „Het door de Heilige Geest geïnspireerde Woord van God, dat in zijn totale omvang God delijk gezag heeft". De leden dienen in te stemmen met deze grondslag en tevens ten- FOTO: PERS UNIE minste één werk in boekvorm gepubliceerd te hebben. Het betekent niet dat in alle boeken van de leden expliciet het geloof aan de orde moet ko men, maar in de praktijk is dat meestal wel het geval. „In het werk speelt het godsdienstig leven een grote rol. Het zijn de geloofswaarheden zelf, de heilsfeiten, die vaak van een gedicht of een verhaal de kern vormen", aldus Hofman. Zijn vereniging heeft de wind niet mee. „Als je echt positief tegenover het christelijk ge loof staat, krijg je veel minder belangstelling dan wanneer je er tegenaan schopt". Hofman troost zich met de gedachte dat het blad Woordwerk in sommi ge kringen wel erkenning vindt en ook in niet-christelij ke kranten wordt besproken. Titus Brandsmaprijs voor Guyaanse journalist UTRECHT - De Titus Brandsmaprijs voor jour nalisten die om hun jour nalistieke werkzaamhe den worden vervolgd, is dit jaar toegekend aan de Guyaanse jezuïet Andrew Morrison (69), redacteur van de 'Catholic Herald', het weekblad van de RK Kerk in Guyana. Dat meldt 'een-twee-een', het blad van de Nederlandse kerkprovincie. De driejaarlijkse prijs, die dit jaar voor het eerst wordt uitge reikt, is ingesteld door de in ternationale organisatie voor katholieke journalisten (UCIP) en de Nederlandse bisschop- .penconferentie. Morrison ont vangt hem op 27 september tij dens het wereldcongres van de UCIP in Sao Paulo. De 'Catholic Standard' iade af gelopen twintig jaar de beli chaming geworden van de persvrijheid in Guyana. Toen de regering met de verkiezin gen had geknoeid, publiceerde het blad het bewijsmateriaal van de fraude. In tegenstelling tot andere bladen die hetzelfde deden, kon het weekblad dank zij de steun van de bisschop pen, priesters en gelovigen blijven verschijnen. De rege ring stelde alles in het werk om met het blad af te rekenen. Zo kon het niet meer over papier beschikken, werd een laster campagne op gang gebracht en werd een collega van Morrison vermoord. De onderscheiding is genoemd naar de Nederlandse pater kar meliet Titus Brandsma, die in de Tweede Wereldoorlog na mens de bisschoppen de hoofdredacteuren van de ka tholieke kranten in Nederland opriep niet toe te geven aan de eisen van de Duitsers. Hij stierf op 26 juli 1942 in het con centratiekamp Dachau en werd in 1985 zalig verklaard. DEN HAAG - Eind dit jaar verschijnt in Neder land het boek 'Het ko ninkrijk dat niet kwam'. Het is de autobiografie van Joseph Wilting uit het Noorse Langesund. Wil ting is 25 jaar geleden naar Noorwegen geëmi greerd. Daarvoor woonde hij in Nederland. In zijn boek doet hij onthullin gen over de Jehova's Ge tuigen, de sekte waar hij 40 jaar lid van is geweest. Wilting heeft zijn boek in Noorwegen onder eigen be heer uitgegeven. Van de 7000 exemplaren zijn sinds mei dit jaar 4000 verkocht. De schrij ver is van plan voor Nederland en België tussen de 10.000 en 15.000 exemplaren te drukken. Eind dit jaar moet de Neder landse vertaling van zijn boek gereed zijn. Het boek heeft in Noorwegen veel stof doen op waaien. Veel leden zouden uit de sekte zijn getreden naar aanleiding van het boek. Wilting (60) voegde zich na de Tweede Wereldoorlog bij het Wachttorengenootschap, en schopte het tot ouderling en voorganger. Daarna brak hij met de sekte, die in Nederland ongeveer 30.000 aanhangers telt. Zijn twijfels groeiden naar aanleiding van "corruptie ach ter de coulissen". „Ik ben tot de overtuiging gekomen dat de enige waarheid Jezus is, en niet een organisatie". Met zijn boek beoogt Wilting ook ande re Jehova's Getuigen tot dit zelfde inzicht te brengen. Volgens Wilting zijn er tot nu toe "helaas" weinig boeken op de markt gebracht door ex-Je hova's Getuigen. „Zeker niet door mensen die zo lang lid zijn geweest als ik, of net zo hoog in de organisatie hebben gezeten". Wilting heeft verschillende aanklachten tegen het Wacht torengenootschap. Zo verwijt hij de sekte mensen te "van gen" die in psychische, sociale of economische moeilijkheden verkeren. „Ze proberen deze mensen niet verder te helpen, maar maken ze tot een slaaf van de organisatie". "Ik klaag het genootschap aan dat ze mij als rechter en beul hebben laten optreden bij mis drijven, zonder dat ik daar een goede opleiding voor heb ge had". Wilting doelt daarmee op de interne rechtspraak onder de Jehova's Getuigen, waarbij de leiding van de plaatselijke gemeenten een prominente rol speelt. „Met zeg maar zes klas sen lagere school moest ik oor delen over economische mis drijven en zaken als incest. Dat vind ik misdadig". Wilting onthult verder in zijn boek dat „Jehova's Getuigen BEROEPINGEN Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen door de Generale Synode tot predikant voor buitengewone werk zaamheden (coördinator mentoraat) H.J. Oortgiessen te Ede. Aangenomen naar Kolderveen-Dinxter- veen de heer E. van Veen, kandidaat te Alphen aan den Rijn; naar Dokkum de benoeming tot pastoraal medewerkster mevr G. van Beem-de Jong, wonende te Stiens. Gereformeerde Kerken Aangenomen naar Hoogeveen H? Roo- ze te Garijp. Gereformeerde Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Bergentheim E. Meijer te Enumatil ROME - Paus Johannes Paulus II heeft gisteren zijn bed korte tijd verlaten en enkele stappen ge daan. Artsen zeiden dat de paus „fantastisch" her stelde van een operatie om een goedaardige tu mor in de dikke darm te verwijderen. De paus kreeg een licht middel tegen de pijn na de operatie en heeft enkele uren goed geslapen, zei den de artsen. „Deze morgen heeft de paus zijn bed korte tijd verlaten, een paar stappen gelopen en op een stoel gezeten", aldus een medisch communique. De paus had woensdagmiddag na de operatie lichte koorts, maar zijn cardiologen zeiden dat dat normaal was na zo'n grote in greep. „Hij zag er fantastisch uit toen ik hem deze morgen zag", zei dr. Attilio Maseri. „Hij herstelde fantastisch van de operatie." De woordvoerder van het Vati- caan, Joaquin Navarro-Valls, zei dat de paus al weer grapjes heeft gemaakt met zijn eerste bezoeker, kardinaal-staatsse cretaris Angelo Sodano. Artsen zeiden dat de tumor goedaardig was, maar dat deze zich tot kanker had kunnen ontwikkelen als hij niet was verwijderd. Pathologen heb ben nog enkele dagen nodig om het weefsel van de tumor, die zes a zeven centimeter lang was, te onderzoeken om er he lemaal zeker van te zijn dat het geen kankercellen bevatte. Het testen op mogelijke kan kercellen was echter voor „99 procent" gedaan, zei Maseri. In totaal werd 15 tot 20 centi meter darm verwijderd. Volgens Vaticaanse bronnen wa: Militant democratisch duoK Gesteld dat het duo Bill Clinton en Al Gore de presiden verkiezingen in november wint, hoe ziet de Amerikaanse b tenlandse politiek er dan uit? Gaat Clinton grote verandert' gen doorvoeren in de politiek van George Bush? Of zal Cl eni ton ook niet meer kunnen doen dan de beweging van de folge schiedenis proberen te volgen? ets; De buitenlandse politiek is in de verkiezingscampagne n of nauwelijks aan bod gekomen. Belangstelling kwam alle tot uiting in de kreet dat president Bush zich beter zou ki aar nen bezighouden met de problemen van de eigen mens an 1 dan met de problemen van verre en onbekende landen: e erte echo van de traditionele isolationistische trend in de Den cratisch Partij. Het zijn immers vooral de Democraten j weest die de laatste jaren en maanden fel hebben geagee j tegen de zogenaamde Japanse invasie van Amerika, die sluiting van talrijke fabrieken en het verlies van duizend arbeidsplaatsen in de schoenen van het concurrerende b tenland schoven. NOG meer dan de Republikeinen dringen de Democrat aan op Amerikaanse militaire terugtrekking uit Europa, president George Bush de zichtbare Amerikaanse milita aanwezigheid tenminste nog op 150.000 martschappen z ten, de Democraten vinden de helft daarvan 75.000 ruimschoots voldoende. Des te merkwaardiger klinkt d ook het zinnetje in het Democratische platform (het politie programma dat op de Conventie goedgekeurd werd) dat VS moeten klaar staan om hun vitale belangen met milit k° geweld te verdedigen'. Alle mogelijke Saddam Husayns, riega's zijn gewaarschuwd, maar evenzeer de 'vrienden' de vitale belangen van de VS zouden kunnen schaden, voorbeeld op handelsgebied. mc 'fr Komt dus met Clinton-Gore een meer militant duo in 1 \u Witte Huis? Clinton en Gore behoorden in elk geval tot weinige Democraten die de politiek van George Bush 1 aanzien van Kywait en Irak goedkeurden en zonder aarzel de Operatie Woestijnstorm steunden. Hoewel volgens de I mocraten 75.000 Amerikaanse soldaten genoeg is in Euroj ;ef blijken Clinton en Gore dus niet zo anti-militaristisch te zij et Daar is ook reden voor. Clinton en Gore komen beiden uit 1 Amerikaanse zuiden dat rijk werd dank zij de militaire bas®' en wapenfabrieken, die werk en inkomen geven aan hceP( derdduizenden mensen. Het militair-industriële complan heeft een flinke basis in het zuiden. En het zijn zeker Clint ;n; en Gore niet die die basis aan het wankelen zullen doen bre£at gen. wat het Midden-Oosten betreft zou de verslagen Likud-1idl der Shamir zich zeker kunnen vinden in het programma de Democratisch Partij: honderd procent pro Israël en over heel de lijn. De Democratische Partij roept zelfs op erkenning van Jeruzalem als hoofdstad van Israël. Kenmjen kend is dat Jesse Jackson, de voormalige gegadigde voor Ipl Witte Huis, onlangs het zionisme een bevrijdingsbweg# noemde, zonder ook maar een woord over te hebben voorï^ Palestijnen. jior Gaat het duo Clinton-Gore, gesteld dat ze in januari 1 Witte Huis betrekken, dus een meer militante koers vai| dan bijvoorbeeld hun voorganger Jimmy Carter die meer h zag in een kruistocht voor de eerbiediging van de rechten v de mens? Dat moet allemaal nog worden afgewacht. Wantij president wikt, maar hij heeft de gebeurtenissen niet in I hand. Ook de pacifistische Jimmy Carter zag zich genocfc zaakt op het einde van zijn presidentschap het roer totaal qflu te gooien. mij hebben geleerd om te lie gen". „Volgens de Jehova's Getuigen hoef je de waarheid alleen maar te vertellen aan wie daartoe gerechtigd is". Bo vendien zouden Jehova's Ge tuigen leden die vertrouwelij ke functies hebben verplich ten om informatie over mede leden door te brieven. „Het maakt daarbij niet uit of ie mand daardoor zijn baan ver liest of dat de zaak waarbij die persoon werkt in opspraak komt". Naar aanleiding van zijn boek is Wilting eind mei geïnter viewd voor de Noorse televisie. In dat programma waren ook enkele Jehova's Getuigen aan wezig. Volgens Wilting was dat de eerste keer in Europa dat le den van de sekte op de televi sie over hun geloof spraken. Vier jaar geleden boden Wil ting en zijn vrouw publiekelijk hun verontschuldigingen aan voor hun jarenlange zendings- arbeid voor het Wachttorenge nootschap. Ze waren vooral in de jaren zeventig actief. Geruchten als zou het Neder landse Wachttorengemeen schap een proces tegen de uit gave van het boek voorberei den, worden door woordvoer der J. Crans tegengesproken. „Er is in dit land vrijheid van meningsuiting. Wij maken ons weinig zorgen over het boek. De mensen die ons kennen kunnen zelf wel bepalen of het op waarheid berust' zal de paus ongeveer tien da gen in het ziekenhuis blijven en dan vertrekken naar zijn zo merresidentie Castelgandolfo. Hij heeft een reis naar Sicilië verschoven van begin septem ber naar het voorjaar van 1993, maar hij is nog altijd van plan in oktober naar het Caribisch gebied en Midden-Amerika te reizen. Onderzoek zou volgens onoffi ciële bronnen in het zieken huis hebben bevestigd dat de paus leed aan een goedaardig gezwel. De definitieve resulta ten van het onderzoek worden pas volgende week bekendge maakt. Uitgave: Westerpers bv (maakt deel uit v, Kantoor redactie Apothekersdijk 34, Leiden Kantoor advertentie- en abonnementenafdeling: Stationsweg 37. Leiden Telefax 071 -134 941 Postadres- Postbus 112300 AA Leiden Hoofdkantoor Telefoon: Telefax Postadres Alle kantoren zijn op maandag tot en met vrijdag geopend van 08.30 tot 17 00 uur Directeur/hoofdredacteur: J Leune. Adjunct-hoofdredacteur: J. Timmers Koopmansstraat 9, 2288 BC Rijswijk 070-3190 933. 070-3906 717. Postbus 9, 2501 CA Den Haag Secretariaat directie/hoofdredactie (tel. 070 - 3190 808): L. van Koot Leiden en omgev F Buurman, K. vj M Roso Binnen- en buitenland, financiën en economie (tel. 070 - 3190815): A van Rijn (chef). W Bunschoten, drs. R Edens, drs. Chr van der Hoff, A var Holstein, E. Huisman, H Jansen, drs J. van Leeuwen - Voorbij. R de Roo. Kunst/rtv (tel. 070 - 3190 834): G. Ansems (coördinator), B. Jansma, H. Piet. Geestelijk leven (tel 070 - 3190 835): L. Kooistra, drs P van Velthoven. Foto (tel 070 - 3190 838): M Konvalinka (chef) en S. Evenhuis Redactie-secretaresse (tel. 070 - 3190 819) T Kors. dactioneel samenwerkingsverband van negen regionale kranten in Nederland België. De algemene verslaggevers van Pers Unie zijn H Leber, drs. K. Swiers, M van de Ven en P Vogels De parlementaire redactie bestaat uit R. in 't Hout (chef), H Bijleveld, D Hofland. P Koopman, D van Rietschoten en K. van Wees - het Algemeen Nederlands Persbureau en buitenlandse persbureaus, ondenten in het buitenland' drs. D. J van den Bergh tje (Tunis), A Courant (Athene). R. Hasselerharm 5. A. Heering (Rome), B. van Huët (Londen), M. de Koninck hington),~F Lindenkamp (Sao Paulo), B Schampers (Brussel), W. Voordou s), drs. R. Vundesink (Moskou), W. Werkman (Jeruzalem), G. van Wijland lo), F Wijnands (Bonn), J. Wijnen (Brussel). De Leidse Courant heeft als lid van de Stichting Pers Unie de exclusieve vertaal- e publicatierechten van The-Times en The Suhday Times of London. Vertaalster: drs M deCocq. n 08.30 tot 17.00 U Nabezorging Telefoon: 071 - 122 248 op ms 15.00 uur. Abonnementsprijzen (inclusief 6% btw) Bij automatische betaling: per maand per kwartaal per jaar Bij betaling per acceptgirokaart- per maand per kwartaal per jaar t 18 00 tot 19.00 u 27,00 79,80 312,65 28,20 82,80 318,65 Het abonnementsgeld dient vooruit te worden voldaan. Advertenties Informatie en tarieven over advertenties tel. 071 - 141 905 Voor uitsluitend het door geven van advertenties kantoor Rijswijk 070 - 3902 702. Telefax voor uitsluitend advertenties 071 -140 680 Bankiers ABN/AMRO BANK NV 473 575 515 POSTBANK 663 050 A

Leidse Courant | 1992 | | pagina 2